Şimdi Ara

## MOZİLLA FİREFOX + EN İYİ EKLENTİLER ## Ana Konu ## (112. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
3.946
Cevap
54
Favori
325.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Firefox da daha önce aşağıdaki resimdeki menü de "Sekmeler Tepede" diye bir bölüm vardı. İstersek tik i kaldırıp sekmeleri aşağıya alabiliyorduk. FF 21 de bu bölümün olmadığını yeni farkettim. Acaba 21 le birlikte mi bu kalktı yoksa daha önceki versiyonlarda mı kalktı bilen var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 23 Mayıs 2013; 9:52:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ege..

Firefox da daha önce aşağıdaki resimdeki menü de "Sekmeler Tepede" diye bir bölüm vardı. İstersek tik i kaldırıp sekmeleri aşağıya alabiliyorduk. FF 21 de bu bölümün olmadığını yeni farkettim. Acaba 21 le birlikte mi bu kalktı yoksa daha önceki versiyonlarda mı kalktı bilen var mı

kalkmadı, aynen devam ediyor, şu yolu izle.
    menü/görünüm/araç çubukları/sekmeler tepede ..
  • pardon şimdi farkettim, sürüm yükseltince bende de kalkmış olduğunu gördüm, ama kaygılanma çözümü basit.
    tarayıcı çubuğuna about:config yaz gelen ekrana

"browser.tabs.onTop" yaz, daha sonra yazının üzerine çift tıkla true yazan yer false olur, sekmeler aşağıdadır, tekrar tıklarsan sekmeler tekrar tepeye çıkar.
    gözünü seveyim fırefox un her türlü kodu kullanıma açmış, çözümsüz birşey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

pardon şimdi farkettim, sürüm yükseltince bende de kalkmış olduğunu gördüm, ama kaygılanma çözümü basit.
    tarayıcı çubuğuna about:config yaz gelen ekrana

"browser.tabs.onTop" yaz, daha sonra yazının üzerine çift tıkla true yazan yer false olur, sekmeler aşağıdadır, tekrar tıklarsan sekmeler tekrar tepeye çıkar.
    gözünü seveyim fırefox un her türlü kodu kullanıma açmış, çözümsüz birşey yok.

Eskiden menüde de vardı, kaldırmışlar demekki. Önemli olan menüde olmasa da kodlarla istenilen değişikliğin yapılabilmesi.. Zaten Firefox u firefox yapanda bu belkide.. Teşekkürler..
  • yavaşlatıyor gibi birde sağ üstte bildirimleri kapatma yeri nerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: byJuck

yavaşlatıyor gibi birde sağ üstte bildirimleri kapatma yeri nerde

Ghostery eklentisinden bahsettiğinizi düşünerek yanıtlıyorum.

Biraz yavaşlattığını bende hissettim, haklısınız. İlave: Bildirimleri kapattığımda hız düzeldi gibi..

Bildirimleri kapatmak için sağ üstteki sembolün üstüne tıklayıp eklentinin açılan penceresinde sağ üstteki yuvarlak sembolü tıklayın. Oradan Options ı tıklayın. Açılan sayfada Advanced i tıklayın. Burada Show Alert Bubble ile başlayan satırın tikini kaldırın ve en alttaki Save tuşuna basarak kayıt edin. Bildirimler kaybolacaktır.

Alttaki durum çubuğunda sembol görülmesin isterseniz "Show Ghostery in Add-on Bar" tikini kaldırıp kaydedin.

Sağ üstte sembol görülmesin isterseniz "Show Ghostery button in Navigation Bar" tikini kaldırıp kaydedin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 24 Mayıs 2013; 14:13:03 >
  • birkaç gündür fırefox ilk açılışta anasayfa.im diye bir sayfa ile açılıyor, anasayfayı değiştirdim. google yaptım ama yine değişmedi ?
    sorun ne acaba, bunu nasıl kaldırabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

birkaç gündür fırefox ilk açılışta anasayfa.im diye bir sayfa ile açılıyor, anasayfayı değiştirdim. google yaptım ama yine değişmedi ?
    sorun ne acaba, bunu nasıl kaldırabilirim.

Muhtemelen bir program kurarken ilave olarak bar ve anasayfanızı değiştiren bir ek kurmuşsunuz. Açılan sayfanın en altında "ana sayfam yapmaktan kaldır" diye bir yazı var. Oraya tıklarsanız kaldırır diye düşünüyorum. Olmazsa kurduğunuz programı ya da eklentisini kaldırmayı deneyin.

İlave: Aynı dertten muzdarip olan başkaları da varmış. Aşağıdaki linkte çözümü bulmuşlar..

http://forum.donanimhaber.com/m_73580791/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 24 Mayıs 2013; 15:53:21 >
  • tamam çözümü buldum, ordakilerede söyleyeyim.
    çok ilginç masaüstündeki fırefox kısayol simgesini silince düzeliyor.
  • Arkadaşlar Mozilla da bir eklenti arıyorum.

Genelde oyunlar için kullanılırdı.Sitede iken sağ tık yapıp yukarı veya aşağı çıkınca kırmızı bir işaret çıkıyordu kırmızı işaretin içinde kalan bütün linkler yeni sekmede açılıyordu.

Çok önceden kurmuştum fakat şimdi adını unuttuğumdan bulamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hpg_disco

Arkadaşlar Mozilla da bir eklenti arıyorum.

Genelde oyunlar için kullanılırdı.Sitede iken sağ tık yapıp yukarı veya aşağı çıkınca kırmızı bir işaret çıkıyordu kırmızı işaretin içinde kalan bütün linkler yeni sekmede açılıyordu.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/multi-links/?src=search

Bu mu ? Bu değilse snap links'tir. O yeni sürümle uyumsuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ► v-s-l ◄

quote:

Orijinalden alıntı: hpg_disco

Arkadaşlar Mozilla da bir eklenti arıyorum.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/multi-links/?src=search

Bu mu ? Bu değilse snap links'tir. O yeni sürümle uyumsuz

Çok teşekkürler sanırım buydu denedim gayet iyi çalıştı saolasın.
  • merhaba arkadaşlar şöle bir eklenti arıorum firefox sun sadece yazıları gözüksük pc de oyun oynarken yada video falan izlerken aynı teletex gibi sadece yazıları okuyalım resimler arka plan falan cıkmasın transparan olsun yani böle eklenti varmı ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: nordccold

merhaba arkadaşlar şöle bir eklenti arıorum firefox sun sadece yazıları gözüksük pc de oyun oynarken yada video falan izlerken aynı teletex gibi sadece yazıları okuyalım resimler arka plan falan cıkmasın transparan olsun yani böle eklenti varmı ki

Eklenti var mı bilmiyorum ama text-based tarayıcılar var. İki tane var. Bi göz at istersen.

http://portableapps.com/apps/internet/lynx-portable

http://portableapps.com/apps/internet/links-portable
  • indirdim ama bunları nasıl çalıştırıoruz ms dos ortamında çalışıo
  • firefox 21 ile bugün forma alıntılı yorum yapmaya çalıştığımda 503 hatası alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeanjaqremo -- 28 Mayıs 2013; 13:39:39 >
  • adb'de başka abonelik ekle kısmından fanboy kaldırılmış nedenini bilen var mı? fanboy turkish list ile çok güzel oluyordu sadece easylist yetmiyor
  • Eklenti olarak bahsedildi mi bilmiyorum ama anonymox çok işime yarıyor
  • Arkadaşlar mozilla içindeki şifreleri nasıl görebiliriz? Şifreyi mozillaya kaydetmedim, sadece siteye giriş yaparken beni hatırlaya basmıştım. Geliştirici araçlarından falan bir yolu var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende hala var gözüküyor, yanlış yerden yapıyo olmayasın.
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.