- x
## MOZİLLA FİREFOX + EN İYİ EKLENTİLER ## Ana Konu ##
2861 Cevap201145 Görüntüleme40 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     30 [32] 34 35 36 37 38 39      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

460 Mesaj
17 Nisan 2012; 13:43:41 

firefoxta açılmamış sayfaları açılana kadar yenilemeye yarayan bir eklenti var mı acaba ?

Mesela bir sayfayı açtım, sayfa yüklenmiyor uyarısı geldi. Bu uyarı gidene kadar sayfayı yenileyen, site yüklenince yenilemeyi otomatik bırakan bir eklenti arıyorum.

Android bağımlısı, Nükleer Enerji destekçisi, ODTÜde Çevre Mühendisliği okuyor

1471 Mesaj
17 Nisan 2012; 16:34:30 

quote:

Orijinalden alıntı: yabik

firefoxta açılmamış sayfaları açılana kadar yenilemeye yarayan bir eklenti var mı acaba ?

Mesela bir sayfayı açtım, sayfa yüklenmiyor uyarısı geldi. Bu uyarı gidene kadar sayfayı yenileyen, site yüklenince yenilemeyi otomatik bırakan bir eklenti arıyorum.

https://addons.mozilla....fox/addon/check4change/ Bu eklenti ile sayfada belli bir yeri isaretleyince orasi degisene kadar arama yapiyor belki isine yarar. Sayfa yüklenmiyorsa tüm sayfayi ctrl+a ile secip check4change yaparsan olmasi lazim.

399 Mesaj
22 Nisan 2012; 12:09:20 

Uygulama sekmeleri başlangıçta bazen geliyor bazen gelmiyorlar. Bazı sekmeleri her açılışta istinasız koruyan ve uygulama sekmesi olarak getiren eklenti var mıdır?

1795 Mesaj
23 Nisan 2012; 13:58:24 

Aradaşlar şu bilinmeyen karakter sorununa çözüm arıyorum. Hani kodlamayı bazen Türkçe (windows 1254) e çevirince düzeliyor. Ama Bazen de Türkçe windows 1254'e çevrilse de düzgün gözükmüyor. Yardımcı olur musunuz?

229 Mesaj
23 Nisan 2012; 17:37:22 

Selamlar, mailleri kontrol etmek için tavsiye edeceğiniz en iyi eklenti nedir? Webmail kullanıyordum daha önce alternatifleri var mıdır ?

Lumia 925 Kullanıcıları Kulübü

4046 Mesaj
23 Nisan 2012; 22:44:33 

quote:

Orijinalden alıntı: fireforge35

Aradaşlar şu bilinmeyen karakter sorununa çözüm arıyorum. Hani kodlamayı bazen Türkçe (windows 1254) e çevirince düzeliyor. Ama Bazen de Türkçe windows 1254'e çevrilse de düzgün gözükmüyor. Yardımcı olur musunuz?

Charset Switcher eklentisi işinizi görebilir. Site bazında kodlamayı hafızasında saklıyor.

https://addons.mozilla....addon/charset-switcher/

4046 Mesaj
23 Nisan 2012; 22:48:13 

quote:

Orijinalden alıntı: UNIGFB

Selamlar, mailleri kontrol etmek için tavsiye edeceğiniz en iyi eklenti nedir? Webmail kullanıyordum daha önce alternatifleri var mıdır ?

WebMail Notifier eklentisi bence en uygunu.

https://addons.mozilla....addon/webmail-notifier/

1795 Mesaj
23 Nisan 2012; 23:42:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Egé

Charset Switcher eklentisi işinizi görebilir. Site bazında kodlamayı hafızasında saklıyor.

https://addons.mozilla....addon/charset-switcher/

ben yeni açmış olduğum sayfalarda da böyle bir hata olsun istemiyorum. Kökten çözüm arıyorum. Yok mu çaresi? veya windowsta veya firefoxta yapılması gereken ince ayar?

4046 Mesaj
24 Nisan 2012; 19:37:07 

Firefox 12 çıktı..

http://www.mozilla.org/tr/firefox/fx/

0

Ekteki dosya (1)

8327 Mesaj
24 Nisan 2012; 19:49:46 

İpad alali laptopu acmiyorum
Bi ara yuklerim

1795 Mesaj
24 Nisan 2012; 20:19:46 

quote:

Firefox 12 çıktı..

0

yenilikleri nelermiş? daha 1,5 ay mı ne olmuştu FF 11 çıkalı

6766 Mesaj
25 Nisan 2012; 11:34:07 

Java 7 versiyonu yüklü olduğu halde FF v12 de java açılmıyor, yan eklentilerdede gözükmüyor. Az önce tekrar yükledim ama sonuç değişmedi. (Win7 64bit)

LG G3

Aynı dili konuşan değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler. (Hz. Mevlana)

4046 Mesaj
25 Nisan 2012; 12:55:51 

quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

Java 7 versiyonu yüklü olduğu halde FF v12 de java açılmıyor, yan eklentilerdede gözükmüyor. Az önce tekrar yükledim ama sonuç değişmedi. (Win7 64bit)

Java nın resmi sürümü bugün için önerilen Versionu 6 Update 31. Java7 yi kaldırıp bunu denermisiniz.

http://www.java.com/tr/download/manual.jsp

Not: Java kurulumu yaparken firefox kapalı olsun..

6766 Mesaj
25 Nisan 2012; 12:59:53 

quote:

Java nın resmi sürümü bugün için önerilen Versionu 6 Update 31. Java7 yi kaldırıp bunu denermisiniz.

http://www.java.com/tr/download/manual.jsp

Not: Java kurulumu yaparken firefox kapalı olsun..

En yeni versiyonu olan V7 update 3 kurulu, bundada sıkıntı olmamsı lazım diye denemedim.

Üstelik evdeki pc de hemen hemen aynı işletim sistemi ve programlar kurulu ama onda sorun yok. Ama evdeki 32bit. Firefox yan uygulamalarındaki Java Pluginleri yok evdekini kontrol ettiğimde orda var sorunda bundan zaten. Denetim masasında java gözüküyor ve aktif durumda. Diğer topikteki en son ayarları yaptım FF ye acaba onun etkisi olabilirmi.

LG G3

Aynı dili konuşan değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler. (Hz. Mevlana)

4046 Mesaj
25 Nisan 2012; 13:12:06 

quote:

En yeni versiyonu olan V7 update 3 kurulu, bundada sıkıntı olmamsı lazım diye denemedim.

Üstelik evdeki pc de hemen hemen aynı işletim sistemi ve programlar kurulu ama onda sorun yok. Ama evdeki 32bit. Firefox yan uygulamalarındaki Java Pluginleri yok evdekini kontrol ettiğimde orda var sorunda bundan zaten. Denetim masasında java gözüküyor ve aktif durumda. Diğer topikteki en son ayarları yaptım FF ye acaba onun etkisi olabilirmi.

Java7 en yeni versiyon ama resmi sürümü değil yani deneme sürecinde olan bir sürüm. Bu nedenle sorun buradadır diye düşünüyorum, özellikle de sisteminizin 64bit olmasından dolayı. Yukarıda yazdığım 6.31 versiyonunu ff kapalı iken yükleyip bir deneyin. Yüklemeden sonra ff açılırken .... eklentiler kuruldu izin veriyormusunuz gibi bir uyarı çıkarsa izin veriyorum yazısının karşısındaki kutucuğa tik koyarak izin vermeniz gerekiyor.

Bu işlemden sonra sorun çözülürse sıkıntının java7 den, çözülmezse yaptığınız değişikliklerden kaynaklandığını anlayabiliriz..

6766 Mesaj
25 Nisan 2012; 14:00:02 

Java yı ve java ile alakalı olanların tümünü + FF yi kaldırdım.

Ff yi Java7 yi tekrar kurdum. Düzelmeyince yine java ile alakalı olan herşeyi kaldırıp sadece Java 6 yı kurdum ama hala aynı durum var.

LG G3

4046 Mesaj
25 Nisan 2012; 15:08:25 

quote:

Java yı ve java ile alakalı olanların tümünü + FF yi kaldırdım.

Ff yi Java7 yi tekrar kurdum. Düzelmeyince yine java ile alakalı olan herşeyi kaldırıp sadece Java 6 yı kurdum ama hala aynı durum var.

Java sitesinde şöyle bir yazı var, sizin durumla ilgili olabilir belki.

64 bit Windows işletim sistemim için hangi Java yazılım yüklemesini seçmeliyim?

http://www.java.com/tr/...d/faq/java_win64bit.xml

3856 Mesaj
25 Nisan 2012; 15:12:19 

Arkadaşlar her firefoxu açtığımda 5-6 sn. eklenti uyumluluğunu denetliyor iptal deyip kapatıyorum ama her giriş çıkışda bununla uğraşmakdan bıktım kapanmıyormu bu zımbırtı?

Ölmeye hazır değilsen, kılıç takıp dolaşmayacaksın.

6766 Mesaj
25 Nisan 2012; 16:41:24 

quote:

Java sitesinde şöyle bir yazı var, sizin durumla ilgili olabilir belki.

64 bit Windows işletim sistemim için hangi Java yazılım yüklemesini seçmeliyim?

http://www.java.com/tr/...d/faq/java_win64bit.xml

Evet aynen öyleymiş 32bit için olan sürümü yükleyince düzeldi. Aptallar o zaman niye 64bit sürümü eklerler anlamıyorum, ilgin için Teşekkürler.

LG G3

2699 Mesaj
25 Nisan 2012; 17:56:29 

Beyler Arkadaşlar.. Resimi Pc'ye kaydetmeden üstünde oynama,contrast,gri tonlama yaptığımız bi eklenti vardı hatırlayamıyorum ?? yardım eder misiniz?

277 Mesaj
25 Nisan 2012; 18:25:55 

ultrasurf tarzı, çok fazla uğraştırmayan güzel bir proxy eklentisi arıyorum ???

472 Mesaj
25 Nisan 2012; 22:05:11 

quote:

Orijinalden alıntı: hayhan

ultrasurf tarzı, çok fazla uğraştırmayan güzel bir proxy eklentisi arıyorum ???

AnonymoX
Phzilla

4046 Mesaj
25 Nisan 2012; 23:55:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Ciudad de México

Beyler Arkadaşlar.. Resimi Pc'ye kaydetmeden üstünde oynama,contrast,gri tonlama yaptığımız bi eklenti vardı hatırlayamıyorum ?? yardım eder misiniz?

Fireshot eklentisi var, işinizi görebilir belki ama ff12 ile uyumsuz görünüyor.
Fireshot da internet sayfalarını resim olarak kaydeden bir eklenti ve bu eklentide resim düzenleme araçları da bulunuyor.

https://addons.mozilla....firefox/addon/fireshot/

İlave olarak şu eklentiler de işinizi görebilir.

Pixlr Grabber : https://addons.mozilla....rabber/?src=cb-dl-users

Show Picture : https://addons.mozilla....icture/?src=cb-dl-users

Ve resim düzenleme ile ilgili diğer eklentiler :

https://addons.mozilla....r=12.0&platform=windows

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egé -- 26 Nisan 2012; 9:16:04 >

277 Mesaj
26 Nisan 2012; 6:37:38 

@wa$abi teşekkürler

4046 Mesaj
26 Nisan 2012; 9:14:57 

quote:

Evet aynen öyleymiş 32bit için olan sürümü yükleyince düzeldi. Aptallar o zaman niye 64bit sürümü eklerler anlamıyorum, ilgin için Teşekkürler.

Sorunun çözüldüğüne sevindim, gözünüz aydın..

380 Mesaj
27 Nisan 2012; 19:08:56 

Firefox 13 Beta 1 çıktı, artık yeni sekme açıldığında sık girilen siteler sıralanıyor, eskisi gibi boş sayfa gelmiyor. Ayrıca sayfayı kaydırma ayarlarını değiştirmişler sanırım daha güzel kayıyor sayfalar :)

1795 Mesaj
3 Mayıs 2012; 22:55:13 

Arkadaşlar google anasayfasındayken sağalttaki google com in english'e bastıktan sonra; firefoxun arama kutusandaki aramalar hep google english sayfasından yapılır oldu. Bu sıkıntıyı daha önceden de yaşamıştım. Sorunun çözümünü bilen var mı?

472 Mesaj
4 Mayıs 2012; 9:54:58 

quote:

Arkadaşlar google anasayfasındayken sağalttaki google com in english'e bastıktan sonra; firefoxun arama kutusandaki aramalar hep google english sayfasından yapılır oldu. Bu sıkıntıyı daha önceden de yaşamıştım. Sorunun çözümünü bilen var mı?

çerezleri silmenin faydası olabilir

3400 Mesaj
4 Mayıs 2012; 10:08:29 

Selam Arkadaşlar,
Tabları birbirinden bağımsız çalıştıran bir eklenti biliyor musunuz?
mesela 2 ayrı tabda 2 ayrı yahoo hesabı açmak vs gibi.
Aslında CookiePie tam aradığım eklenti fakat eski, son firefox sürümlerinde çalışmıyor.

Diablo III (Season) : http://eu.battle.net/d3/en/profile/DarkEternal-2641/hero/47313998
Hearthstone : DarkEternal#2641

30+ Diablo III Oyuncuları Kulübü

1795 Mesaj
4 Mayıs 2012; 22:11:30 

quote:

Orijinalden alıntı: wa$abi

çerezleri silmenin faydası olabilir

olmadı. Başka bir çözüm yolu var mı?

3132 Mesaj
5 Mayıs 2012; 0:29:00 

quote:

olmadı. Başka bir çözüm yolu var mı?

google türkiye adresine giriyoruz, herhangi bir arama yaptırıyoruz.
sağda güvenli arama kısmının olduğu yerde güvenli aramanın hemen sağında çarka benzer birşey var seçenekler tuşu ona basıyoruz ve arama ayarlarını seçiyoruz.
çıkan sayfada sol menüden diller kısmı var oraya tıklıyoruz.
google metni var için bla bla bişiler yazıyor orası türkçe olacak.
hemen altında arama sonuçları için var orada ingilizcedeki tiki kaldırıp türkçeye tik işareti koyuyoruz kaydet diyip çıkıyoruz bu kadar

Ben ölümü sol cebimde taşırım.
Bazen cebimden çıkarıp onunla konuşurum: "Selam yavrum, nasılsın?
Ne zaman geleceksin beni almaya? Hazırım."

1795 Mesaj
5 Mayıs 2012; 11:02:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

google türkiye adresine giriyoruz, herhangi bir arama yaptırıyoruz.
sağda güvenli arama kısmının olduğu yerde güvenli aramanın hemen sağında çarka benzer birşey var seçenekler tuşu ona basıyoruz ve arama ayarlarını seçiyoruz.
çıkan sayfada sol menüden diller kısmı var oraya tıklıyoruz.
google metni var için bla bla bişiler yazıyor orası türkçe olacak.
hemen altında arama sonuçları için var orada ingilizcedeki tiki kaldırıp türkçeye tik işareti koyuyoruz kaydet diyip çıkıyoruz bu kadar

bu da değil. Zaten oradaki ayarı kontrol etmiştim. Başka bir ayarı düzeltmem lazım. ya regedit'teki ya da about:config'deki???

3132 Mesaj
5 Mayıs 2012; 22:06:03 

quote:

bu da değil. Zaten oradaki ayarı kontrol etmiştim. Başka bir ayarı düzeltmem lazım. ya regedit'teki ya da about:config'deki???

google english sitesinden dene birde hocam. üşenmedim ayarlarımı bozdum düzelttim düzeldi.

1795 Mesaj
5 Mayıs 2012; 22:16:38 

quote:

google english sitesinden dene birde hocam. üşenmedim ayarlarımı bozdum düzelttim düzeldi.

hocam firefoxun sağ üst köşesindeki arama kutusundan arama yapılınca google.com üzerinden arama yaptığından bahsediyoruz değil mi? google anasayfasının türkçe veya ingilizce olmasından değil.

3132 Mesaj
5 Mayıs 2012; 22:19:43 

quote:

hocam firefoxun sağ üst köşesindeki arama kutusundan arama yapılınca google.com üzerinden arama yaptığından bahsediyoruz değil mi? google anasayfasının türkçe veya ingilizce olmasından değil.

evet hocam oradan bahsediyorum. anasayfan google türkiyemi bilmiyorum fakat google türkiyeden arama yapınca türkçe ve türk siteleri çıkıyor. sağ üst köşedeki yerden arama yapınca ingilizce ve ingilizce siteler çıkıyor. hatta 3-4 defa daha denedim aynen öyle oluyor.

sağ üst köşeden arama yapıp üstte anlattığım olayı yaparsan düzeliyor.

203 Mesaj
5 Mayıs 2012; 22:40:43 

Kullandığım sürüm 12.0. Daha önceden ImageBot kullanıyordum. Ancak mevcut sürüme(12.0) uygun değilmiş. Aynı işlevi yapacak bir resim yükleme eklentisi var mıdır?

Imagebot çok kolaylık sağlıyordu. Sağ tıklıyor "upload from computer" diyordum direk resmin linkini veriyordu. Bu işlevi yapabilen bir eklenti var mı? Yani imageshack vb. 3üncü siteleri araya sokmadan...

abc

3132 Mesaj
5 Mayıs 2012; 22:45:46 

quote:

Orijinalden alıntı: DeIimavi

Kullandığım sürüm 12.0. Daha önceden ImageBot kullanıyordum. Ancak mevcut sürüme(12.0) uygun değilmiş. Aynı işlevi yapacak bir resim yükleme eklentisi var mıdır?

Imagebot çok kolaylık sağlıyordu. Sağ tıklıyor "upload from computer" diyordum direk resmin linkini veriyordu. Bu işlevi yapabilen bir eklenti var mı? Yani imageshack vb. 3üncü siteleri araya sokmadan...

imageshack'in programı var. pc ye yüklüyorsunuz upload etmek istediğiniz resmi seçip yükle diyorsunuz bu kadar. hatta resimin boyutunu felan ayarlayabiliyorsunuz

firefox eklentisi değil ama çok güzel ve kullanışlı bir program

203 Mesaj
5 Mayıs 2012; 23:07:05 

quote:

imageshack'in programı var. pc ye yüklüyorsunuz upload etmek istediğiniz resmi seçip yükle diyorsunuz bu kadar. hatta resimin boyutunu felan ayarlayabiliyorsunuz

firefox eklentisi değil ama çok güzel ve kullanışlı bir program

Programı indirdim. Aynı zamanda sidebar'u yükledim.

Sidebar'a oldukça kullanışlı. Hemen adres çubuğunun altına yerleştirdim, direk oradan yükleyebiliyorum.

abc

1795 Mesaj
5 Mayıs 2012; 23:54:31 

quote:

evet hocam oradan bahsediyorum. anasayfan google türkiyemi bilmiyorum fakat google türkiyeden arama yapınca türkçe ve türk siteleri çıkıyor. sağ üst köşedeki yerden arama yapınca ingilizce ve ingilizce siteler çıkıyor. hatta 3-4 defa daha denedim aynen öyle oluyor.

sağ üst köşeden arama yapıp üstte anlattığım olayı yaparsan düzeliyor.

hmm. Bakın sizde de olmuş. google.com üzerinden arıyor fakat türkçe sayfalar çıkıyor. Ben bu iş için FF'u silip tekrar kurdum ve şimdi aratınca hem google.com.tr üzerinden arıyor hem de (haliyle) türkçe sayfalarda arıyor. İkisi arama arasında, arama sonuçlarında, ufak da olsa fark oluyor

1795 Mesaj
6 Mayıs 2012; 1:54:50 

ayrıca aşağıda linkini verdiğim sitede "güvenilmeyen bağlantı" diye uyarı veriyor mu? chrome'de denedim hiçbir sorun yok

https://real-debrid.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fireforge35 -- 6 Mayıs 2012; 1:56:26 >

1629 Mesaj
6 Mayıs 2012; 14:33:57 

kullandığım eklentiler herkese tavsiye derim, gerçi çoğu verilmiş ara sayfalarda ama birdaha yazayım

Al In One Gestures: hertürlü sayfa hareketlerini mouse ile yapabileceğiniz bir eklenti. (saş tuşa basarak L çizip sayfayı kapatmak mesela)
Adblock: reklamları otomatik göstermez ayrıca istenmeyen nesneyi sonsuza kadar engellemenize yarar. (resim flash vs)
Easy Youtube Video Downloader: isminden belli youtube dan tek tık video ve mp3 indirebilirsiniz.
Ie Tab: ff içinde ie açmanıza yarar, yani ff desteklemediği bir siteye veya sayfaya veya uygulamaya denk geldiginizde bu butona basmanız yeterli olacaktır.
QuickDrag: en sevdiğim eklentidir, herhangi bir text i sürükle bırak yöntemiyle tutup kenara bırakırsanız o sürükleyip bıraktığınız kelimeyi yada komple cümleyi default arama motorunuz neyse ayrı bir tab açarak orda arar.
Domain Details: o anki sitenin domain whois bilgilerini, nerede hostlu oldugunu bayrağıyla beraber barda gösterir. kolaylık

not: ff 12 ile uyumlu linklerdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedyDNA -- 6 Mayıs 2012; 14:42:08 >

sanma ki dert sadece sende var sendeki derdi nimet sayanlar da var,
derdimi dinledim derdimden iğrendim, onun derdini gördüm, derdime imrendim...
ömür dediğin üç gündür, dün geldi geçti, yarın meçhuldür,
o halde ömür dediğin bir gündür, o da bugundür...
30+ Diablo III Oyuncuları Kulübü - speedyDNA #2792
Today Tomorrow Toyota

74 Mesaj
6 Mayıs 2012; 15:38:32 

Arkadaşlar "multirow bookmarks toolbar" tarzında 12 uyumlu bir eklenti arıyorum yardımcı olur musunuz ?

1795 Mesaj
6 Mayıs 2012; 15:44:45 

@speedyDNA

bana kalırsa "QuickDrag" eklentisi gereksiz. Çünkü bir kelimeyi işaretlediğimizde sağ klik- google ile ara dediğimizde de aynı işi görüyor. Birçok arkadaşımız da google aramısını kullanıyordur herhalde.

313 Mesaj
9 Mayıs 2012; 12:19:59 

@speedyDNA, QuickDrag çok güzel bir şeymiş. hatta bu sayfayı da tam böyle bir şey ararken buldum. ff 3.5'da aero temasında güzel bir özellik vardı bi metni seçtiğimizde otomatik olarak altında mavi bi ok çıkıyordu. oradan doğrudan yeni sekmede aranıyordu.
@fireforge35, zaten olay sağ tuş yapmadan arayabilmek. masaüstünde sorun değil de laptop kullanırken sağ tuşa basmaya üşeniyor insan ve her şeyi touchpadden yapmak istiyor.

nikon d700, samyang 14mm f/2.8, nikon 55mm f/1.2, sigma 105mm f/2.8 makro os, nikon speedlight sb-700, fujifilm x100s

1629 Mesaj
11 Mayıs 2012; 18:34:57 

quote:

@speedyDNA

bana kalırsa "QuickDrag" eklentisi gereksiz. Çünkü bir kelimeyi işaretlediğimizde sağ klik- google ile ara dediğimizde de aynı işi görüyor. Birçok arkadaşımız da google aramısını kullanıyordur herhalde.

zaten tutup kenara bıraktıgında google da arıyor kelimeyi

kurup kullandıgında daha iyi anlayacaksın

sanma ki dert sadece sende var sendeki derdi nimet sayanlar da var,
derdimi dinledim derdimden iğrendim, onun derdini gördüm, derdime imrendim...
ömür dediğin üç gündür, dün geldi geçti, yarın meçhuldür,
o halde ömür dediğin bir gündür, o da bugundür...
30+ Diablo III Oyuncuları Kulübü - speedyDNA #2792
Today Tomorrow Toyota

1795 Mesaj
11 Mayıs 2012; 20:25:34 

quote:

Orijinalden alıntı: speedyDNA

zaten tutup kenara bıraktıgında google da arıyor kelimeyi

kurup kullandıgında daha iyi anlayacaksın

kurup kullandıktan sonra yorum attım zaten. yani tamam bi konu biraz üşengeçlik. Kelimeyi işaretliyoruz. Yaptığımız kâr sadece kelimeyi hafiften kaydırmak oluyor. Onun yerine sağ klik google ile ara yapmak arasında saniye olarak ortalama 1,5 - 2 sn. oluyor. Pek de önemi yok.

Güzel yanı resimleri de sürükleyince kaydetme olanığı. Çoğu kişinin de internette gördüğü resimleri, haldır haldır, kaydettiğini sanmıyorum.

639 Mesaj
18 Mayıs 2012; 20:23:49 

bikaç sorum var. bilenler aydınlatırsa sevinirim.

1-Lastpass şifrelerini firefoxa aktardım demiş arkadaş.hangisi daha güvenli.ve nasıl aktarılıyor ?
2-firefox sync şifrem hep aktif benim.oturum açtım.ve değişiklikleri kaydediyor.açık mı durmalı hep sync oturumu?
3-Chrome daki gibi akıllı adres çubuğunu firefox a nasıl yaparız? tab a basınca o sitede arama yapması vs..
4-arama motorlarına bir site ekleyemiyormuyuz? örneğin forumdonanım? özelleştiremiyormuyuz?illa daha fazla arama motoru edinindekileri mi kullancaz?
5-bu cooliris eklentisi vs.. neden hala güncellenmedi ya.en iyi eklentiler uyumsuz şu anda.

4046 Mesaj
6 Haziran 2012; 10:09:53 

Firefox 13 yayınlandı.

639 Mesaj
8 Haziran 2012; 14:19:06 

en azından sorulardan birine cevap verseydiniz o da yeterdi. En önemlisi şifreler.
Lastpass yarın öbür gün dükkanı kapatır giderse yalan olur. sizce şifreleri en güvenli nerde saklarız
dışa aktarım google drive a mı atmak lazım. lastpass ta mı dursun. firefox şifrelere mi aktarmalı?

bu arada firefox 13 hızlanma var biraz fakat açılış ekranı çok kötü.bence

168 Mesaj
15 Haziran 2012; 17:07:44 

Beyler operanın en iyi özelliği açılırken 9 tane 12 tane ayarlanabıilir sekmeler geliyor [Hızlı erişim] bu yüzden opera kullanıyorum fakat artık eklenti eksikliği hatası yüzünden soğudum operadan firefox geçtim fakat bu eklenti firefoxda varmı 1 tane buldum fakat başaramadım kurmayı yada olmadı yardım edermisniiz teşekkürler.

101 Mesaj
15 Haziran 2012; 17:43:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Takım_Taklavat

Beyler operanın en iyi özelliği açılırken 9 tane 12 tane ayarlanabıilir sekmeler geliyor [Hızlı erişim] bu yüzden opera kullanıyorum fakat artık eklenti eksikliği hatası yüzünden soğudum operadan firefox geçtim fakat bu eklenti firefoxda varmı 1 tane buldum fakat başaramadım kurmayı yada olmadı yardım edermisniiz teşekkürler.

https://addons.mozilla....AllVersions/?src=search

https://addons.mozilla..../speed-dial/?src=search

https://addons.mozilla....-speed-dial/?src=search

https://addons.mozilla....super-start/?src=search

https://addons.mozilla....ddon/foxtab/?src=search

https://addons.mozilla..../firefox/addon/desktop/

168 Mesaj
16 Haziran 2012; 4:12:58 

quote:

Orijinalden alıntı: jrsmith&5

https://addons.mozilla....AllVersions/?src=search

https://addons.mozilla..../speed-dial/?src=search

https://addons.mozilla....-speed-dial/?src=search

https://addons.mozilla....super-start/?src=search

https://addons.mozilla....ddon/foxtab/?src=search

https://addons.mozilla..../firefox/addon/desktop/

Çok sağol

197 Mesaj
16 Haziran 2012; 16:36:06 

Herkese merhabalar,benim firefox ile bir sorunum var.daha doğrusu birçok sorunumdan en önemlisi.ben 13 üncü sürüm çıktığından mı yoksa bir eklentimi kaldırdım mozilla dan girdğimde video açamıyorum? videolar açılmıyor..çözümü bilenler varsa yardımcı olabilir mi? neden açamıyoum videoları..???

248 Mesaj
16 Haziran 2012; 17:12:46 

firefoxda videolarıı oynatamıyorum sizde de varmı aynı sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrt_ylmzzz -- 16 Haziran 2012; 18:30:38 >

Amd Fx(tm)-8120 Eight-Core Processor
Gigabyte XA-990XA-UD3
8Gb Vengeance DDR3 1600MHZ CL9 Dual Kit Ram
Asus Ati Radeon 6970HD GDDR5 2GB 256Bit DX11
1TB Seagate sata 3.0 32MB Cache 7200Rpm Hdd
HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W Midt Atx

197 Mesaj
16 Haziran 2012; 18:18:12 

quote:

Orijinalden alıntı: japon77

Herkese merhabalar,benim firefox ile bir sorunum var.daha doğrusu birçok sorunumdan en önemlisi.ben 13 üncü sürüm çıktığından mı yoksa bir eklentimi kaldırdım mozilla dan girdğimde video açamıyorum? videolar açılmıyor..çözümü bilenler varsa yardımcı olabilir mi? neden açamıyoum videoları..???

flash player kurulu yani dün güncelleme yaptı.belki ondandır diye sildim yeniden yükledim, firefoxu kaldırdım yeniden kurdum olmadı.videoyu açmak istediğimde açılan alan düz beyaz oluyor..