Şimdi Ara

## MOZİLLA FİREFOX + EN İYİ EKLENTİLER ## Ana Konu ## (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.943
Cevap
54
Favori
324.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha da güzeller bence... Çok detaylı ayarlayabiliyorsun her pencereyi...
  • 3.6.12 ye geçtikten sonra Facebookta şifremi hatırlamaz oldu.
    İe tab 2.10.19.1 versiyonunda sıkıntı var, ie tab ile @ yazmaya kalkıldığında tarayıcı kilitlenip sonrasında hata veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByAdmin -- 10 Kasım 2010; 11:19:37 >
  • düzenli içiciler için güzel bir eklenti geldi

Firefox'tan sarhoşlara özel eklenti!

Bu ilginç Firefox eklentisi, alkolü fazla kaçırdığınızda Facebook'a girmenizi engelliyor. Nasıl mı?

Firefox'tan sarhoşlara özel eklenti!
    YouTube'a yükleyeceğiniz kötü bir videoya da "dur" diyebilir...
    İçkilisiniz, gece saat 1'i geçiyor. Eski sevgiliniz aklınıza bir anda geldi ve mesaj atmak için Facebook'un Myspace'in ya da doğrudan e-posta adresinizin başına oturdunuz ve hayatınızın sonuna kadar utanarak hatırlayacağınız bir mesaj yazdınız. Webroot'un yayınladığı yeni Firefox eklentisi artık sizin, o, sarhoşken eski sevgilinize mesaj atmamanız için cep telefonunuzu alan en iyi arkadaşınız oluyor.

Eklentinin adı "Sosyal Medya Ayıklık Testi." Firefox'a yüklenebilen bu eklentiyi Facebook'tan Myspace'e YouTube'dan Twitter'a birçok site için ayarlıyorsunuz. Saati de ayarladıktan sonra, eklenti, gece 1'den sonra bu sitelere girmek istediğinizde bir ayıklık testine girmenizi istiyor. Bu testin içinde alfabeyi tersten yazmak gibi, bazı ayık insanları bile zorlayacak şeyler de olabilir.

"Gece 1'den sonra internette hiç iyi şey olmaz" sloganıyla sunulan eklenti, bir çılgınlık yapmanızı engellemek istiyor.

http://socialmediasobrietytest.com/
  • Yeni beta sürümü olan 7 versiyonuda ben hızlı buldum açıkcası başarılı diyebilirim.
  • http://mirror.informatik.uni-mannheim.de/pub/mirrors/mozilla.org/firefox/releases/4.0b7/win32/tr/Firefox%20Setup%204.0%20Beta%207.exe

4.0beta7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 12 Kasım 2010; 22:20:57 >
  • Teşekkürler paylaşım için :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiyahLimm

Yeni beta sürümü olan 7 versiyonuda ben hızlı buldum açıkcası başarılı diyebilirim.

+1
    bende hızlı buldum. ayrıca yeni görünümler hoş olmuş. durdurma düğmesinin yeri felan değişmiş hoş olmuş
  • Beta 8 Pre'de Status barı tamamen kaldırmışlar. Sol üstteki FF butonu tarayıcının etkin olup olmamasına göre saydamlaşıp turunculaşıyor. Biraz daha hızlı geldi. Linkleri Adres barında göstermişler. RC'nin çıkmasına az kaldı sanırım artık son halini alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

quote:

Orijinalden alıntı: SiyahLimm

Yeni beta sürümü olan 7 versiyonuda ben hızlı buldum açıkcası başarılı diyebilirim.

+1
    bende hızlı buldum. ayrıca yeni görünümler hoş olmuş. durdurma düğmesinin yeri felan değişmiş hoş olmuş

bunu istersek eski haline getirebiliriz özelikle ben bunu degiştirdim bazı alışkanlıklardan kurtulamıyorum benim için yenile durdur dügmeleri solda olmalı benim gibi isteyen arkadaşlar için söylüyorum [ Simgenin üzerine gelerek sağ tık yapıyoruz ÖZELLEŞTİR diyerek simgeleri istedigimiz gibi yönetebiliriz ]

beta7 sürümünde beni üzen şuan için Google'in önizleme olayını göstermemesi ama RC sürümüyle düzeltilir diye düşünüyorum Geribildirim'ile şikayetimi dile getirdim

Edit: Bu sorun düzeldi Önizleme yapıyor şuan işe yaradı şikayet mektubum =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiyahLimm -- 13 Kasım 2010; 14:12:39 >
  • Ad-block plus ile bu forumda bazı reklam engellemeleri yaptım fakat ileri gitmişimki mesaj penceresinin sağ üstündeki PM Cevapla vs düğmeler görünmüyor. Ad-block plusu kaldırıp yeniden kursamakta fayda etmedi, devredışı bırakmadan düğmeler çıkımıyor.
    DH forum ile ilgili ayarları nasıl normal hale getireceğim.
  • Adb nin ayarlarina girip ekledigin engelleme kurallarına bir göz at, hatta orada once goster secenegi de var, oradan bakip hangi engellemenin butonlari goturdugunu bul ve o engelleme kuralini kaldir.
  • Firefox 4 birlikte gelen Sync ile ilgili neler biliyorsunuz ??
  • Bence harika bir özellik. Geçmiş, şifreler, bookmarklar gibi bütün kişisel verileri güncel olarak bünyesinde bulunduruyor ve istenilen her bilgisayardan istenilen anda bilgilerinizi tekrar yükleyebiliyorsunuz.

Bilgisayarınız mı göçtü, format atmak zorunda mı kaldınız. Bookmarklarınızı yedeklemeyi unuttunuz. Sync ile en son açık olan pencerelerinizi bile geri çağırabilirsiniz. Çok güzel bence.
  • Şuana kadar hiç birşey yok yeni hesap açtım kurdum nededim istedigim seçenekleri yaptım yerimlerimi yedekleri vsvs iş degişik başka bir bilgisayarda bu yedeklemeyi açmaya geldi bunun için o bilgisayarda başka ek bir uygulama gerekiyormu yani FF4 kurup Sync hesabımı açarak erişebileceksem ne ala
    youtubede videolarını inceledim biraz karışık geldi şimdi denemek üzere internetcafedeyim bakalım olacakmı
  • Karışık gibi gelebilir, ama aslında çok basit. Yedeklediğin verilere ulaşmak icin 2. bilgisayarda sncy hesabına eriş ardından tarayıcı ayarlarından Sync penceresinden yüklemek istediğin yedekleri seç. (Çerezler, yer imleri, geçmiş felan) Sync tuşuna bas ve 5-10 saniye bekle. Yedeklenen bütün veriler yeni FF'ne gelmiş olacak.
  • Evet yaptım üyelik alırken bana verdikleri Sync key istedi onuda yazdım ve yeni bir pencere açılarak daha önceden ayarlamış oldugum yerimleri geçmiş secenekleri önüme geldi.. çok güzel bir özellik diyebilirim denedim ve bayıldım.
  • quote:

Bilindiği gibi bilgisayarınızın hafızası, yani RAM, sabit diskinizden çok daha hızlı çalışır. Firefox'da yapacağınız bir ince ayarla ön-belleği RAM'e kaydırabilir, sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Şu adımları takip edin: Adres satırına 'about:config' yazın ve Enter'a basın. Filtre çubuğuna 'browser.cache' yazın ve 'browser.cache.disk.enable' öğesini bulun. Üzerine çift tıklayarak değerini 'False' olarak değiştirin. İkinci olarak 'browser.cache.memory.enable' öğesini bulun ve 'True' olarak ayarlayın (zaten 'True' ise değiştirmeyin).

Boş bir yere sağ tıklayıp Yeni'yi ve Sayı'yı seçin. Yeni öğeye 'browser.cache.memory.capacity' ismini verin ve Tamam'a basın. Sonraki pencerede ön bellek olarak ayarlamak istediğiniz miktarı Kilobayt olarak girin (Örneğin 100000 yazarsanız, ön belleği 100 MB olarak ayarlamış olursunuz). Değeri '-1' olarak ayarlarsanız, Firefox ön belleği sahip olduğunuz RAM'e göre dinamik olarak belirleyecektir.

Kaynak:chip

çok yavaştı benim ff..yukarıdakini aynen uyguladım..bariz bi hızlanma var..

sormak istediğim bu yapılan ayarda ramdan fazla mı yer?
  • quote:

Orijinalden alıntı: <flame>

quote:

Bilindiği gibi bilgisayarınızın hafızası, yani RAM, sabit diskinizden çok daha hızlı çalışır. Firefox'da yapacağınız bir ince ayarla ön-belleği RAM'e kaydırabilir, sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Şu adımları takip edin: Adres satırına 'about:config' yazın ve Enter'a basın. Filtre çubuğuna 'browser.cache' yazın ve 'browser.cache.disk.enable' öğesini bulun. Üzerine çift tıklayarak değerini 'False' olarak değiştirin. İkinci olarak 'browser.cache.memory.enable' öğesini bulun ve 'True' olarak ayarlayın (zaten 'True' ise değiştirmeyin).

Boş bir yere sağ tıklayıp Yeni'yi ve Sayı'yı seçin. Yeni öğeye 'browser.cache.memory.capacity' ismini verin ve Tamam'a basın. Sonraki pencerede ön bellek olarak ayarlamak istediğiniz miktarı Kilobayt olarak girin (Örneğin 100000 yazarsanız, ön belleği 100 MB olarak ayarlamış olursunuz). Değeri '-1' olarak ayarlarsanız, Firefox ön belleği sahip olduğunuz RAM'e göre dinamik olarak belirleyecektir.

denedim biraz hızlandı sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 15 Kasım 2010; 0:33:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedman

quote:

Orijinalden alıntı: <flame>

quote:

denedim biraz hızlandı sanki

"-1" değerini girerek ayarlamayı bende yaptım şimdi ama şuan için hissedilebilir fark göremedim bakalım yarın gün içinde fark hissedecek miyim.
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.