Şimdi Ara

DFI'dan hız aşırtma tutkunları için P55 çipsetli yeni anakart; LANParty DK P55-T3eH9

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yüksek performans tutkunları ve hız aşırtma meraklıları için hazırladığı LANParty serisi anakart modelleriyle tanınan DFI, LGA1156 formundaki Lynnfield kod adlı Core i5 ve Core i7 serisi işlemciler için hazırladığı P55 yonga setli yeni anakart modelini duyurdu. Firmanın LANParty DK serisi altında hazırladığı P55-T3eH kod adlı yeni modeli kaslı görünümü ve güç özellikleri ile dikkat çekecek gibi görünüyor.

Core i5 750, Core i7 860 ve Core i7 870 modelleriyle uyumlu olan yeni anakart, dört adet DIMM slotu üzerinden 1333MHz'e kadar çift kanal DDR3 bellek desteği sunuyor. Tabii bu noktada belirtilen bellek hızının Intel tarafından Lynnfield işlemciler için belirlenen referans destek hızı olduğunu, P55 yonga setli LANParty DK P55-T3eH9 ile çok daha yüksek belle saat hızlarına ulaşabileceğinin altını çizmekte fayda var.

LANParty serisindeki hemen her yeni modelde olduğu gibi dijital PWM tasarımına sahip olan yeni anakart üzerinde üç adet PCIe x16 slotu bulunuyor. Çoklu ekran kartı kurulumları için hem ATi Crossfire X hem de Nvidia SLI teknolojileriyle uyumlu olan LANParty DK P55-T3eH9, uzun ömürlü katı kapasitörleri ve UV duyarlık komponentleriyle dikkatleri üzerine çekme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamıyor.

ABS II teknolojisi yle donatılan ve kullanıcıların hızlı ve kolay bir şekilde hız aşırtma yapabilmesine olanak tanıyan P55 çipsetli yeni anakartın diğer özellikleri arasında bir adet eSATA ve 8 adet SATA portuna ek olarak Gigabit Ethernet, 8 kanal yüksek tanımlı ses desteği, DeBUG LED, kart üstü güç/reset butonları ile miniUSB portu gibi detaylara yer verildiği açıklandı.

DFI'ın yeni nesil Intel işlemcilerle hız aşırtma keyfi yaşamak isteyen kullanıcılar için hazırladığı LANParty DK P55-T3eH9, yurt dışında 166 Avro seviyesinden satışa sunuluyor.

• güzel haber:)
  • DFI yine yaptı yapacağını fiyat uygun sayılır gayet şık görünüşlü bir kart hızaşırtma potansiyelide yüksek daha ne olsun
  • usta ben t3eh8 aldım x58 yılın anakartı fln seçilmiş düzgün bios suz bir halta ebnzemez anakart ne yazikki böyle bir prob var
  • DFI ların en üst modelleri alınmaz. Hep ram seçiyor üst modelleri ve sorunlu oluyor. Zamanında bende kullandım en üst modellerden ama sonra orta seviyelerine geçtim ve sonuç mükemmeldi.
  • DFI gene yapmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiLgiSeaRcheR -- 9 Eylül 2009; 17:19:39 >
  • DFI ın overclock menüsü muhteşem. Herşey var. Ve olması gerektiği gibi. Bir hızda değişiklik yaptığınız zaman o anki hızı ve biosu kaydettikten sonra hangi hızda çalışacağının ikisini de yazıyor. Şahane birşey..
  • ya bu DFI anakartlarını cok merak ediyorum bigün kullanmak nasip olur inşallah
  • İnşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiLgiSeaRcheR

DFI gene yapmış

DFI ne yapmış P35 den sonra doğru düzgün anakart çıkaramadı

x38 x48 p45 x58 fos çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

quote:

DFI gene yapmış

Şaka yapıyorsun herhalde...Dünya FSB rekoru DFI p45 te. Daha ne yapmasını bekliyordun...

Kart güzel duruyor ama P55 anakartların fiyat daha düşük olmadığı sürece X58 e rakip olamaz...
  • s.aleykum kardeş ben bu DFI karttan alıcam yarın ama bı yardımcı olsanız bu kart nasıl DFI LanParty DK 790FXB-M2RS AM2+ DDR2 1066MHz Anakart bunu alıcagım ama kac senelık anakart bu ? bi yardımcı olsanız ramlarım fılan var bıde ıslemcı alıcagım bu kart a e kartımda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle58

quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

quote:

DFI gene yapmış

Şaka yapıyorsun herhalde...Dünya FSB rekoru DFI p45 te. Daha ne yapmasını bekliyordun...

Kart güzel duruyor ama P55 anakartların fiyat daha düşük olmadığı sürece X58 e rakip olamaz...

ben rekor biostar da diye biliyorum..

• neden 4 tane pcı-ex yok acaba
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.