Şimdi Ara

AMD 3.1GHz'de çalışan Athlon II X2 255 modelini hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Athlon II X4 serisi dört çekirdekli yeni işlemcilerini önümüzdeki hafta içerisinde duyurmaya hazırlanan AMD, çift çekirdekli işlemcilerine de hız veriyor. Gelen bilgilere göre firma, 45nm üretim teknolojisiyle hazırladığı çift çekirdekli Athlon II X2 serisine yüksek saat hızına sahip yeni bir model daha eklemeye hazırlanıyor. AMD tarafından yakın zamanda satışa sunulması beklenen Athlon II X2 255 modelinin 3.1GHz'de (15.5 x 200 MHz) çalışacağı belirtlilirken her çekirdek için 1MB olmak üzere toplamda 2MB seviye 2 bellek kapasitesine ve 65 Watt'lık ısıl güç tasarımına (TDP) sahip olacağı açıklandı.

Soket AM3 formunda olacak ve DDR3 bellek desteği sunacak olan Athlon II X2 255 aynı zamanda Soket AM2+ anakartlarda DDR2 belleklerle de kullanılabilecek.

AMD tarafından önümüzdeki haftalarda anons edilmesi beklenen yeni işlemci için henüz herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor ancak Phenom II X2 550'den ucuz olması bekleniyor.

• ''Phenom II X2 550'den ucuz olması bekleniyor.''

Bunu yazmanız şaka gibi olmuş :) Zira Athlon'un Phenom'dan pahalı olmasının bir imkanı var mı?
  • AMD ömrümüzü yedin valla biz senden 4 kanal DDR3 bellek desteği, yeni soket yapısı, yeni mimari, LGA1366 core i7ye core i9'a gerçek rakip olacak fiyat performans İşlemcileri isterken senin uğraştığın şeye bak...

Çok şey mi istedim ne :))
  • @yelkowan

Haklısın..! Bende aynı düşünceler içindeyim intel artık kendini dahda güçlendiriyor.. AMD'nin işi zor gibi gözüküyor ki bi patlama yapsa i7lere rakip işlemciler çıkarsa ne güzel olur ahh bea AMD ahh..
  • zamanla her şey olur ama tabi elini biraz çabuk tutması lazım ve artık bütün enerjisini yeni mimari yeni soket yapısına harcaması lazım
  • Zaten şuan onla uğraşıyor AMD birşey yapmıyor zannediyorsunuz ancak adamlar şuan fusion işlemcilerle ve yeni socket tasarımıyla meşguller.Ayrıca 4 kanallı DDR3 bellek desteği ilk olarak server işlemcilerinde kullanılacak
  • Niye bilmiyorum ama bu Athlon II X2 serisi işlemcileri pek bir beğendim. Athlon II X4 hayal kırıklığından sonra bu seri bana daha da cazip geldi. Hatta 2MB seviye 2 önbellek olayı da ayrı güzel. Fiyat da yerinde
  • şu anda x2 250 kullanan biri olarak x2 serisinden ben de memnunum ancak AMD nin çarpan ayarlarında x.5 değerleri rami bölenli kullanıyor::: bu durumda kullanıcının çarpan açıksa üst tam sayıya tamamlaması yada çarpan kapalı ise alt tam değere düşürmesi gerekiyor

bu benim x2 4000 brisbane modelinden beri sorun olarak gördüğüm bir konu
  • Belleği bölenli kullanma sorunu hâlâ devam ediyor mu yeni Athlon II serisinde? Ben çözdüler diye biliyordum ama devam ediyorsa pek hoş bir durum değil. İlk defa OC yapmak zorunda kaldım işlemcime sırf bellekler 800MHz olsun diye (10MHz FSB artımı da olsa OC sonuçta). Kalkıp yeni bir işlemci aldığımda da tekrar belleği düzgün kullanmasını sağlamak felan kötü olurdu...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.