Şimdi Ara

20 lik diş ameliyatım hakkında (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
297
Cevap
7
Favori
259.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrveaydn

Arkadaşlar,Pazartesi günü sabah 9 da Marmara üniversitesinde ameliyatım var.Sağ alt yarı gömülü dişim alınacak.Çok korkuyorum,korkununda ötesinde Pazartesi dişimi aldırıp,salı akşamı maça gidebilir miyim ? :D ameliyat sonrası nasıl oluyor.Biraz bilgi verir misiniz ?

aldırdınız dişler dikey gömülü müydü yoksa yatay mı?
    benim ikisi de dikey gömülü sağ alt ve üst.soldakiler normal çıktı fakat diğer dişleri sıkıştırmasın diye çektirmiştim. onlarda tek köktü bu gömülü olanlarda tek kök. ama sağ alt şişlik yaptı doktor antibiyotik verdi. sonra cerrahiye görün dedi. yaptığım araştırmaya göre dikey gömülü olanların alımı daha kolay oluyormuş. tabi ne derece kolay olur o da tartışılır.

• Benim de iki tane 20'lik dişi çekti çene cerrahı toplam 20-25 dk sürdü. Acaba iğnelerden kafam mı iyi oldu diye anneme sormustum o da o kadar sürdügünü söyledi.

Şubatta da diğer iki 20'ligi çektircem korkanın çocugu olmaz. Hiçbir işe yaradıkları yok ara sıra ağrı yapıyorlar.
  • o ağrıyı çekesiye kadar operasyon olun diceksinizki niye bu ağrıyı çekmişim ,bende oldum 3 ay oldu ,ilk günü çorba içtim 2 gün normal beslenmeme devam ettim.hiç ağrım olmadı ,bayağı yarmış ama hala delik
  • Dün 4. 20 lik dişim olan, sol alt 20 lik dişimi çektirdim. Şu an bir boks macından cıkmıscasına suratımın solu şiş. 1,5 yıl öncede sağ alt 20 lik dişimi çektirmiştim. Aynı seyleri ondada yasamısıtm. Sorun şu ki 20 likler deri altındaydı. Cerrahi bir operasyon ile o kısm açıldı. İğne yapıldığı için hiç bir şey hissetmiyorsunuz ancak ne zamanki doktor 20 lik dişi kanırtmaya başlıyor işte o olaydan nefret ediyorum. Sanki çeneniz çıkıcakmış gibi oluyor. Tabi açılan yer dikiş atılarak kapandı. Doktorumun dediğine göre bendeki 20 liğin zorluk derecesi 7-8/10. Allah kimsenin başına vermesin. Zor bir olay. Ama korkununda ecele bir faydası yok. Gençken muhakkak aldırmak lazım. Yoksa ileride başınızı çok ağrıtır. Alt taraftaki 20 lik dişlerimin alınması 30 dakika sürdü. Düşünün normalde bir diş çekimi 2-3 dakikadan fazla sürmez.

Çekim işlemi yapıldıktan sonra eve gelince keinlikle 2 gün sıcak bir şey ne için nede yiğin. Soğuk ılık arası olmalıymış yenen ve içilen şeyler. Ağrınız olursa ağrı kesici alabilirsiniz. Ama kesinlikle tok karnına alın. Yoksa midede sorun yapabilir. Gece yatarken başınızın altına 2 adet yastık koyun. Başınız vücudunuza oranla yukarda olmalıymış. Operasyondan önce anti biyotik kullanımına başlıyoruz. Operasyondan sonra 2 gün daha devam ediyoruz. Unutmadan muhakkak eve gelir gelmez buz da koymak gerekiyor. Yoksa şişlik cok büyüyor.

20 lik olayını bizzat yaşamış bir arkadaşınızdan nacizane tavsiyeler. Herkeze geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JAX -- 23 Aralık 2012; 20:34:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: homerjay

quote:

Orijinalden alıntı: BlackTuesday

Merhaba arkadaşlar izmir'de doktor ve fiyat onerir misiniz? Alsancak diş hastanesindeki doktor, bir an önce ege üniversitesi diş hekimliği fakültesine git çektir dedi ancak internetten randevu için baktığımda uzun süre boş gün gözükmüyor.

Merhaba bende izmirdeyim ve bir an önce iki tane 20lik dişimi çektirmek istiyorum. ege üniversitesi hastanesine gittim rööntgen falan çekildi ama ekim ayına randevu vardı, çünkü ikiside ameliyatlık dişlerimin. konaktaki diş hastanesine gideyim diyorum da sen çektirdin mi? nereye gittin yardımcı olabilirmisin?

Arkadaşlar İzmir'de işinin üstadı bir diş cerrahı önerebilir misiniz? Çektirdiniz mi yirmilik dişlerinizi operasyon nasıl geçti?

Sol alt yirmilik dişim ağrımaya başlamıştı hastaneye gittim ve ameliyatla alınması gerek diyerek İzmir veya Bursa'ya sevk ederiz dediler. İzmir'de olurum ameliyat eğer olursa. Doktor tavsiyelerinizi beklemekteyim ve ne kadar ücrette anlaşmıştınız onu da sorayım.

Teşekkürler. Tüm yorumlar için bayağı zahmetli bir işmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: JAX

Dün 4. 20 lik dişim olan, sol alt 20 lik dişimi çektirdim. Şu an bir boks macından cıkmıscasına suratımın solu şiş. 1,5 yıl öncede sağ alt 20 lik dişimi çektirmiştim. Aynı seyleri ondada yasamısıtm. Sorun şu ki 20 likler deri altındaydı. Cerrahi bir operasyon ile o kısm açıldı. İğne yapıldığı için hiç bir şey hissetmiyorsunuz ancak ne zamanki doktor 20 lik dişi kanırtmaya başlıyor işte o olaydan nefret ediyorum. Sanki çeneniz çıkıcakmış gibi oluyor. Tabi açılan yer dikiş atılarak kapandı. Doktorumun dediğine göre bendeki 20 liğin zorluk derecesi 7-8/10. Allah kimsenin başına vermesin. Zor bir olay. Ama korkununda ecele bir faydası yok. Gençken muhakkak aldırmak lazım. Yoksa ileride başınızı çok ağrıtır. Alt taraftaki 20 lik dişlerimin alınması 30 dakika sürdü. Düşünün normalde bir diş çekimi 2-3 dakikadan fazla sürmez.

Çekim işlemi yapıldıktan sonra eve gelince keinlikle 2 gün sıcak bir şey ne için nede yiğin. Soğuk ılık arası olmalıymış yenen ve içilen şeyler. Ağrınız olursa ağrı kesici alabilirsiniz. Ama kesinlikle tok karnına alın. Yoksa midede sorun yapabilir. Gece yatarken başınızın altına 2 adet yastık koyun. Başınız vücudunuza oranla yukarda olmalıymış. Operasyondan önce anti biyotik kullanımına başlıyoruz. Operasyondan sonra 2 gün daha devam ediyoruz. Unutmadan muhakkak eve gelir gelmez buz da koymak gerekiyor. Yoksa şişlik cok büyüyor.

20 lik olayını bizzat yaşamış bir arkadaşınızdan nacizane tavsiyeler. Herkeze geçmiş olsun.

+1

• Beyler ne diyorsunuz ya 20 lik 4 tane mi bugun 1 tanesini cektirdim ama resmen öldüm bir an dedim yok ben kalkamicam bu masadan nesterle kestiler sonra cekti bir kismi içinde kırıldı sonra onu cıkartti felan dikiş atildi suan cok kötüyüm hayata küsmüs bir sekildeyim ve bu yazilanlari okuyunca hala daha korkuyorum.toplam 3 tane daha mi cekilcek yani ben 20 lik dişlerin 2 tane oldugunu zannediyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: sarsuaki

Selamlar herkese dişim çekileli 3 gün oldu ama lanet olasıca dişin ağrısı beni benden aldı soluk borum bile şiş yutkunamıyorum nefes alıslarım normal deyıl ölüyorum a.. antibiyotik atmaktan bir hal oldum diş ciye tel actım ve olayları bir bir anlattım oda bunlar normal dedi hala yataktan kalkamıyorum göt kadar diş ömrümü yedi lanet olsun azımın içi irin doldu resmen tüküremiyorum lanet olsun dişinin dişcisinin doktora falan gitmicem ölesiye kadar acısını cekeyım bune ya yukarda ki yazıları okuyup gaza gelmistim sakın gaza maza gelmeyin hayatımda böyle bir acı görmedim corba yapmasınıda öğrenin lanet olsun 20 lik dişe

Cok dogru diyorsun hocam katiliyorum sana ....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba yasim 36 (26 degil)
    Sag üst ve sol üstteki dislerim ayni zamanda cürüme yapti ve 1 ay arayla ikiside cekildi. Ne varki sag üstte cekilen disin altindan sivri bir disi tekrar hissetmeye basladim. Sonra yine gittim parca kalmis tekrar cekti. Sizin anlattiginiz gibi agriyi hafif olarak 2 gün cektim. Ama ne varki dikis atma filan olmadi ve aradan 1 seneyi gecmesine ragmen oyuk yer kapanmadi. Su anda yari acik vaziyette. Onu gectim sol tarafta cekilen azi disininde parcasi duruyor halen :) gülüyorum ama sinirden tekrardan dis cektirmekten ne yalan söyleyim korkuyorum bu yasta. Dün cürügü olmayan bir ön disimin agrisini gidermek icin nette bir cok forumda cözüm ararken bu foruma denk geldim ve tüm yazilari okudum. Ama sunu tüm samimiyetimle söyleyim ecelin korkuya faydasi yok. Aci varsa veya diger dislere zarar verecekse disin bir cerrah tarafindan cekilmesi kanaatindeyim. Özellikle 20 lik disin cekilmesi en zor olanlarindan bir tanesi. Öyle normal disciye güvenmeyin derim. Dis agrisi bu hic birseye benzemiyor, insani bezdirir kendi ceneni kirasin gelir. Böyle bir duruma maruz kalmamak icin dis konusunda olsun , baska bir sorun yüzünden olsun sagliginiza önem verin, ihmal etmeyin. Agrisi sizisi olanlara rabbim acil sifalar nasip etsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marz -- 15 Şubat 2013; 17:45:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

Beyler ne diyorsunuz ya 20 lik 4 tane mi bugun 1 tanesini cektirdim ama resmen öldüm bir an dedim yok ben kalkamicam bu masadan nesterle kestiler sonra cekti bir kismi içinde kırıldı sonra onu cıkartti felan dikiş atildi suan cok kötüyüm hayata küsmüs bir sekildeyim ve bu yazilanlari okuyunca hala daha korkuyorum.toplam 3 tane daha mi cekilcek yani ben 20 lik dişlerin 2 tane oldugunu zannediyordum

dostum çok tırstım şu an ya bende yarın sabah çektiricem sol alt 20 lik dişimi baya bi gömülü durumda üzeri et bağlamış durumda iltihap akıyor ve ağrıyor doktor 4 ünüde çektirmen gerekiyor dedi ama ben sadece sol alttakini çektircem diğerlerinde ağrıma iltihap felan yok belki ileriki zamanlarda çektiririm çok korkuyorum yarın yine mesaj atarım çektirdikten sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: ince33

quote:

Beyler ne diyorsunuz ya 20 lik 4 tane mi bugun 1 tanesini cektirdim ama resmen öldüm bir an dedim yok ben kalkamicam bu masadan nesterle kestiler sonra cekti bir kismi içinde kırıldı sonra onu cıkartti felan dikiş atildi suan cok kötüyüm hayata küsmüs bir sekildeyim ve bu yazilanlari okuyunca hala daha korkuyorum.toplam 3 tane daha mi cekilcek yani ben 20 lik dişlerin 2 tane oldugunu zannediyordum

dostum çok tırstım şu an ya bende yarın sabah çektiricem sol alt 20 lik dişimi baya bi gömülü durumda üzeri et bağlamış durumda iltihap akıyor ve ağrıyor doktor 4 ünüde çektirmen gerekiyor dedi ama ben sadece sol alttakini çektircem diğerlerinde ağrıma iltihap felan yok belki ileriki zamanlarda çektiririm çok korkuyorum yarın yine mesaj atarım çektirdikten sonra.

arızalı dişi ne kadar bekletirsen durum gittikçe vahimleşir. 3 gün falan olumsuzluklar yaşarsın sonra bir aksilik olmazsa geçer, dünyadaki diğer zor durumdaki insanları düşün ve rahatla

• quote:

quote:

Hocam korkutmak gibi olmasin ama gercekten Allah yardimcin olsun cok zor birsey...

• quote:

quote:

quote:

Hocam korkutmak gibi olmasin ama gercekten Allah yardimcin olsun cok zor birsey...

Sağol dostum saat 9.30 da çekilecek gelince yazabilirsem yazarım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

çektirdim dişimi 5 dk bile sürmedi çekmesi hiç acı felan hissetmedim iğne vururken felanda ağrımadı hatta hoşuma bile gitti diğerinide çektiricem yarın :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

çektirdim dişimi 5 dk bile sürmedi çekmesi hiç acı felan hissetmedim iğne vururken felanda ağrımadı hatta hoşuma bile gitti diğerinide çektiricem yarın :)

5 dk mi o nasil oluyor benimki cekim dikis ile birlikte 30 dk felan tuttu zaten cekimi 20 dk surdu suan agri aci boyle halsizlik garip hissetmiyormusun kendini hocam

• Bugun dikişlerimi aldirmaya gittim.hemsire hanim aldi ama canim yandi anlatamam kanadi felan biraz birde doktor bey gelmişken gel digerinide alalim dedim o koltuktan nasıl kalkisim var anlatamam direk kactim odadan zaten offf heralde digerleride alinmasi lazim ben napicagim böyle
  • İyi bir yere yaptırdıktan sonra korkacak hiçbir şey yok, uyuştuktan sonra ağrı falan hissetmiyorsunuz adam kesiyor oyuyor ağrısını hissetmiyorsunuz. Benimkinde epey zorlanmıştı hekim yarım saat uğraştı çekmek için. İnsanın dişçiden korkması psikolojik tamamen, benden çok operasyonu izleyen eşimin ruh hali değişmişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: gingy

İyi bir yere yaptırdıktan sonra korkacak hiçbir şey yok, uyuştuktan sonra ağrı falan hissetmiyorsunuz adam kesiyor oyuyor ağrısını hissetmiyorsunuz. Benimkinde epey zorlanmıştı hekim yarım saat uğraştı çekmek için. İnsanın dişçiden korkması psikolojik tamamen, benden çok operasyonu izleyen eşimin ruh hali değişmişti

Hocam normal yani sonucta acip izleyin 20 lik cekim videosunu ben kendim cektirmeme ragmen kusuyordum acikcasi izlerken :/ birde benim yarisi cikmisti onu devletten cektirdim ama bunlar gomulu 3 tanesi onuda devletteki doktora yaptirmayi dusunmuyorum acikcasi ozel bir yere yaptiricagim yinede ama insanin o agzindaki kan tadi o agzindaki seyler dikis atimi felan o surec sikintili oluyor ondan sonrasi daha berbat nasil bu kadar rahat cektiriyorsunuz anlayamiyorum sizin gibileri acikcasi disciden deli gibide korkarim sevmem agzimin icinin dikilip bicilmesini o kan kusturucak gibi oluyor bak piskolojim yine gitti daha digerlerinide cekicegiz

• Valla ben etkilenmiyorum pek. Lakin bi ara dişimin içinden bi sıvı çıktı onu yutmak iğrençti gerçi vakum falan verdi ama gene de kaçtı. Rahat olmak gerekir telkinde bulunun kendinize :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gingy

Valla ben etkilenmiyorum pek. Lakin bi ara dişimin içinden bi sıvı çıktı onu yutmak iğrençti gerçi vakum falan verdi ama gene de kaçtı. Rahat olmak gerekir telkinde bulunun kendinize :)

sizin gibi olmak isterdim yemin ediyorum 4 ünüde ayri ayri günlerde cektirirdim :) vakum mu ne vakumu hocam benim girtlaga gazli bezi bayadi öyle ameliyat etti 3 4 kere onu degiştirdi öyle vakumla kani cekme felan olmadi vakum dediginiz alet su agzin yanina takılan içindeki sulari tükürcükleri ceken alet degil mi :)

Birde beyler 1 tanesini cektik iyi güzel simdi artik digerleri gömülü oldugundan dolayi özel doktora gidicegim gittigimde 3 ünü birden alamaz mi ? yada en azindan 2 sini birden alsa üsttekinin kurtulsam bir anda öyle olmuyor mu neden böyle taksit taksit aliyorlar ?

inanin sabahtan beri aklima takildi bir yandan katiyen cektirmek istemiyorum yani canım cok kıymetli inanin tekini cekince nasil yandi anlatamam canim o iyilesme süreci felan berbat etti beni (canim yanmadan ziyade hissetmiyorum ama agzimin içini kesip bictiklerini bildigimden dolayi ciddi anlamda piskolojim bozuluyor.)ama sonra aklima ya digerlerine zarar verirse diye ya daha kotusu olursa diye düsünüyorum bir yandan üzülüyorum felan ya napicagim beyler ben böyle ?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.