- x
Dizel yakıta katkı maddesi koysam az yakarmı???
39 Cevap15066 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

247 Mesaj
8 Eylül 2009; 14:56:36 

geçen OPET e girdim, eleman katkı koyalım abi dedi %25 tasarruf salıyomuş filan işe yarıyomu bunlar

10743 Mesaj
8 Eylül 2009; 17:43:01 

Benzincileri boşver. Onlar ürün satacak. Sana öyle bir ürün önerecem ki. Sadece tasarruf sağlamakla kalmıyor. Depoyu da, yakıt sistemini de, motoru da tertemiz yapıyor. Nerden mi biliyorum. Çünkü arabama uyguladım ve hala uyguluyorum. 1992 Model Broadway'ımı canavara çevirdi. (maşallah)

Ürünün adı Nanotech. Bu rünün 1 miligramı 6 ile 8 litre arasındaki yakıta denk geliyor. Yani 50 litrelik bir depoya yakıt dipte iken bu üründen 7 mililitre koyuyorsunuz. Üzerine yakıt koyuyorsunuz. Her türlü benzinli ve motorinli arabalarda kullanılıyor.

Bu kadar övdüğüme bakıp sattığımı zannetmeyin. Sadece faydalı olmak istedim.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

247 Mesaj
8 Eylül 2009; 18:11:45 

sağol dostum denicem kesin!

247 Mesaj
8 Eylül 2009; 18:20:02 

http://resim.donanimhab..._27591017/printable.htm

yanlız çok kötüleyenlerde var haberin solun

10743 Mesaj
8 Eylül 2009; 18:49:27 

quote:

Orijinalden alıntı: saratoga

Arkadaşım. Verdiğin adrese tıkladım. Ve okudum. Orda vatandaş Nanotech'i motora koymuş. Ne alakası var. Nanotech yakıt katkı maddesi. Yakıt deposuna konulacak. Ben kullanıyorum hala. Motora Borpower koydum.

Bakın kısa özet geçecem: Arabayı ilk aldığımda benzin deposunun ibresi dibe inmiyordu. İndiği zaman araba sürekli stop ediyordu. Biri nanotech'i tavsiye etti. Aldım. Depoya 7 mililitre koydum. Litre demiyorum. Dikkat edin. Mililitre. Depo ilk boşalmada taaa dibe indi. Ama araba zerre kadar teklemiyor artık. Üstelik yakıt sarfiyatı da hissedilir derecede düştü.

247 Mesaj
8 Eylül 2009; 18:52:37 

evet çok merak ettim denicem gerçekten ama bu katkı maddelerini çok kötüleyende var

10743 Mesaj
8 Eylül 2009; 19:04:02 

quote:

evet çok merak ettim denicem gerçekten ama bu katkı maddelerini çok kötüleyende var

Arkadaşım. Sen içini ferah tut. Nanotech al. Benzin deposuna benzinden önce koy. Zaten üzerinde nasıl kullanılacağı yazıyor. Bir dene. Ne kaybedersin ki.

6365 Mesaj
9 Eylül 2009; 0:33:09 

Motorsilk adlı ürünü yaklaşık bir yıldır kullanıyorum.Bariz motor sesi azaldı dizel aracımda.Özellikle alt devirlerdeki performansı yükseldi.Ama yakıt tüketimi konusunda öyle ahım şahım bir fark göremedim yalan söylemeye hiç gerek yok ...

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!

914 Mesaj
16 Eylül 2010; 12:56:13 

quote:

bence de adam doğrudan motor yağına karıştırmış ama bu ürün yakıta karıştırlacak bir ürün anladığım kadarıyla.

Notebook - Diz üstü
aramakla bulunmaz ama bulanlar arayanlardır...
lg E550, lenovo s10-3, 500 gb lg, 2690, crea ms2.

1377 Mesaj
17 Eylül 2010; 12:04:48 

Wurth common rail mazot katkısını uzun yola cıkmadan depoma ekledım ve depoyu bitirdim 2 hafta gectı ne motor sesi azaldı ne de tuketım azaldı...arac TDCI Focus

Ford Focus TDCI(109)

6365 Mesaj
19 Eylül 2010; 12:30:53 

Würth ü arada sırada ben de kullanıyorum.Depoyu fulleyip bir kutuyu boşaltıyorum üstüne.Yalnız kesin olan şu ki katkılı depoda bariz daha az km yapıyor aracım ...
(2007 Kangoo 1.5 Dci 80 Hp)

1072 Mesaj
24 Eylül 2010; 10:03:33 

Bir soru: Bu tür katkıları boş depoya mı koyup sonradan mazot mu almak mantıklı, yoksa depoyu mazot ile doldurup üzerine bunu eklemek mi?

6365 Mesaj
24 Eylül 2010; 13:58:22 

Bence önce veya sonra koymanın bir farkı yok ne de olsa depoda karışıyor araba hareket ettikçe ...

10734 Mesaj
24 Eylül 2010; 15:06:51 

Würth kullanıyorum düzenli aralıklarla, pek bişey hissetmedim ama motorumun ömrü için yararlı olduğunu düşünüyorum.

1213 Mesaj
24 Eylül 2010; 15:17:46 

Bende 2006 C4 için geçenlerde Arexons Enjektör Temizleyici koymuştum pek bir fark olmadı, zaten önemli olan motoru temizlesi.

3618 Mesaj
27 Eylül 2010; 1:33:10 

Bordu nanoydu suydu buydu bunların hepsi uydurma.bir işe yaramazlar sesi bile azaltamazlar ancak psikolojik olarak bazılarını ikna edebilirler bu da bazı insanların doğasında var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

6365 Mesaj
27 Eylül 2010; 8:50:47 

Motorsilk i dizel aracımda kullandım bariz ses azaldı psikolojik falan da değil ama yakıt konusunda bir fark göremedim ...

3618 Mesaj
27 Eylül 2010; 15:57:33 

Bor vb.. katkıların hiçbir işe yaramadığı aşikar.. Yakıt tüketimi ve performans artırımı vaadini gerçekleştirmeyen bir ürünün ses azaltıyor iddiası da hayli garip...

6365 Mesaj
27 Eylül 2010; 20:37:11 

Yalan söyleyecek halim yok ister inan ister uyduruyorsun de.Hiçbir markanın temsilcisi falan değilim yani reklam ücreti aldığım da yok.Ne gördüysem onu söylerim iyi ya da kötü ...

1072 Mesaj
28 Eylül 2010; 7:47:21 

Teşekkürler histroyist_45

Depo dolu iken kullandım, sonax marka bir temizleyici, bakalım etkisini görecekmiyiz.

1377 Mesaj
28 Eylül 2010; 10:14:14 

quote:

Orijinalden alıntı: _crash_

Teşekkürler histroyist_45

Depo dolu iken kullandım, sonax marka bir temizleyici, bakalım etkisini görecekmiyiz.

enjektör temizleyicimi yoksa common-rail mazot katkısımı?

Ford Focus TDCI(109)

1259 Mesaj
28 Eylül 2010; 12:13:48 

444 dizel enjektör katkısı kullanıyorum 3000km de bir.çok faydasını gördüm.aracın yakıtı düştü ve gaza verdiği tepkilerde bariz iyileşmeler oldu.arabamı aldığım 2009 mayıs ayından bu yana performansta artı yönde gelişmeler gözlemledim ve bunu 444 e borçluyum.daha önce double up kullandım ama bir faydası yok.ama 444 bambaşka kesinlikle tavsiye ederim.üstelik fiyatı 10-15tl civarında.yalnız benden size tavsiye bir tam depoya değil de yarım depoya karıştırırsanız daha faydalı olduğunu görürsünüz.

VW BORA 2000 1.9 TDİ COMFORTLİNE

1377 Mesaj
28 Eylül 2010; 13:56:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

444 dizel enjektör katkısı kullanıyorum 3000km de bir.çok faydasını gördüm.aracın yakıtı düştü ve gaza verdiği tepkilerde bariz iyileşmeler oldu.arabamı aldığım 2009 mayıs ayından bu yana performansta artı yönde gelişmeler gözlemledim ve bunu 444 e borçluyum.daha önce double up kullandım ama bir faydası yok.ama 444 bambaşka kesinlikle tavsiye ederim.üstelik fiyatı 10-15tl civarında.yalnız benden size tavsiye bir tam depoya değil de yarım depoya karıştırırsanız daha faydalı olduğunu görürsünüz.

Ben 86000km deki Focus TDCI me ilk defa würth mazot katkısı kullandım...
Faydası oluyor demişsiniz fakat 3000km kullanım için çok sık değilmi ne biliyim ben korkarım mesela motorun birtarafını bozacak diye, sonuçta depoya akaryakıttan farklı bir sıvı koyuyoruz...

Ford Focus TDCI(109)

1259 Mesaj
28 Eylül 2010; 18:17:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Biturbo

Ben 86000km deki Focus TDCI me ilk defa würth mazot katkısı kullandım...
Faydası oluyor demişsiniz fakat 3000km kullanım için çok sık değilmi ne biliyim ben korkarım mesela motorun birtarafını bozacak diye, sonuçta depoya akaryakıttan farklı bir sıvı koyuyoruz...

benim verdiğim km tahminen söylenmiş bir şeydi.atıyorum 3000 olmaz da 5000 olur ya da 3 5 ayda bir olur yaptığınız km ye göre.ama arayı çok uzun tutarsanız bence çok faydasını göremezsiniz.sonuçta motor iyice tortu ve kurum yaptıktan sonra detaylı bir silindir kapağı ve enjektör temizleme işlemi gerekebilir.İşin aslı mazotu temiz ve kaliteli bir istasyondan almak.düşünüyorum da aracımın ilk sahibi ben olsaydım(siz öylesiniz sanırım)ve hep bildiğim yerden yakıt koysaydım enjektör katkısına çok fazla ihtiyacım olmazdı diye düşünüyorum.arabam şu an 112000 de ve aldığım km olan 87000km ye göre çok daha seri bu da gösteriyor ki benden önceki sahipleri benim kadar titizlik göstermemiş gerek yakıt seçimine gerekse diğer periyodik bakımlarına

VW BORA 2000 1.9 TDİ COMFORTLİNE

1213 Mesaj
28 Eylül 2010; 22:08:22 

quote:

Orijinalden alıntı: x15

Bordu nanoydu suydu buydu bunların hepsi uydurma.bir işe yaramazlar sesi bile azaltamazlar ancak psikolojik olarak bazılarını ikna edebilirler bu da bazı insanların doğasında var.

Hocam biz yakıt katkısından(enjektör temizleyiciden) bahsediyoruz, motor yağı katkısından değil siz karıştırdınız herhalde

145 Mesaj
1 Ekim 2010; 16:43:13 

bence gereksiz katkı maddesi koymak arada sırada konulması doğru ama sürekli olması doğru değil

say hello my little friend

133 Mesaj
5 Ekim 2010; 19:52:53 

kesinlikle faydalı ses azalıyor ve yakıtta çok azda olsa ekonomik oluyor.2009 sıfır aldığım dizel ford fusion da kullandım.bor kardeşim bu boru değil...

2011 Grand Scenic Priv. 7K. Kumsal Bej.Nav.+BiXenon+Pan.Cam Tav.

3159 Mesaj
16 Ekim 2010; 8:25:31 

Würth kullandım en ufak bi değişim olmadı,

aldığım yer performans yada yakıt tasarrufu için değil enjektörlerin temizlenmesi için kullanılır ama sürekli euro dizel alıyorsan çokda gerek yok dedi,

ben denemek için aldım,

bir depo katkılı yakıt bitti üzerine bir depo yakıt aldım katkı koymadım,

ikinci depo bitti yine katkı yok

şuan üçündü depodayım ve deponun çeyreği kadar yakıt harcadım

ama araç 100 km de 1.3 litre daha fazla yakıyor şuan,

yakıt katkısı hala araçtan atılmadımı yoksa başka bi soruna mı neden oldu bilmiyorum ama araç fazla yakıyor.

6365 Mesaj
16 Ekim 2010; 10:43:06 

Depoyu tamamen bitirip yeniden normal katkısız yakıt alınca normale dönmesi lazım ama bilemiyorum ...

6367 Mesaj
16 Ekim 2010; 22:48:17 

Bizim bir arkadaş dizel arabasında gerçekten işe yaradığını, ortalamanın 1 lt söyledi. Defalarca denemiş. Kafalı adamdır, arabadan falan da anlar, tecrübeli şöfördür. Dolayısıyla ona inanıyorum burada paylaşmak istedim.

Forumda iyi diyen de var kötü diyen de. "Ya iyi diyenlerin hepsi satıcı, ya da kötü diyenler kullanmayı becerememiş" demeyecegiz tabiki, sonuçta 1-2 tane varsa da herkesin kötü niyetli yorum yapacak hali yok. En iyisi test edip görmek.

21 Mesaj
27 Eylül 2012; 5:51:54 

arkadaslar deneyeniniz varmı bilmiyorum belkı güleceksiniz ama benim dizel aracıma 2003 model pejo 206 aracıma ustama katkı koyayımmı diye sordugumda bana soyle birşey tavsiye etti bir yarım depo mazot al hemen üstüne yarım litre (0,5) benzin ekle depona katkılar hikaya dedi denedim çünkü kaliteli bir usta kara duman attı ilk 5 km kadar sonra aracımda çekişin arttığını ve sesın azaldığını hissettim aracım 156bin km de saygılarımla

10743 Mesaj
27 Eylül 2012; 11:26:47 

quote:

Orijinalden alıntı: AdeS23

arkadaslar deneyeniniz varmı bilmiyorum belkı güleceksiniz ama benim dizel aracıma 2003 model pejo 206 aracıma ustama katkı koyayımmı diye sordugumda bana soyle birşey tavsiye etti bir yarım depo mazot al hemen üstüne yarım litre (0,5) benzin ekle depona katkılar hikaya dedi denedim çünkü kaliteli bir usta kara duman attı ilk 5 km kadar sonra aracımda çekişin arttığını ve sesın azaldığını hissettim aracım 156bin km de saygılarımla

O dediğiniz kamyonlarda oluyor. kamyoncular depolarına genelde 1 litre civarında benzin koyar. Arabanın çekişi, sürati artar. Yıllarca tır kullanmış bir arkadaşım bahsetti bundan.

2011 Mesaj
28 Eylül 2012; 22:25:37 

Arcım focs tdci 210k ya yaklaştı. 5k da hava 10k da yağ değişiyorum kastrol magnatek 5-30... Katkıya vereceğiniz parayla mazot alın arada bir devir yapın gaza basın bence daha faydalı dizel için..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

success produces success; just as money produces money

736 Mesaj
1 Ekim 2012; 10:34:43 

quote:

bunu deneyen var mı bende merak ettim.eger binek dizel otoda bunu deneyeniniz varsa bende denemek istiyorum.saygılar

dj.trust.06 > NİCKLİ ŞAHIS DOLANDIRICIDIR!!!KODLARIMI ALIP TAKAS KODLARINI VERMEMİŞTİR.BENDEN ÖNCEDE SORUNLAR YAŞAMIŞTIR.ŞAHSI İYİCE ARAŞTIRMADAN ALIŞ VERİŞ YAPMAYIN ÖZEL KİMLİK BİLGİSİ VERMEYİN!CANINIZ YANMASIN!!!

21 Mesaj
4 Ocak 2013; 4:49:50 

bizzat ben kendim yapıyorum kardeşim aracım peugeot 1,4 hdi

3014 Mesaj
4 Ocak 2013; 10:07:35 

quote:

bizzat ben kendim yapıyorum kardeşim aracım peugeot 1,4 hdi

Sonuç ne? Tamam yaptınız da bunun fayda sağlamasının mantığı nedir

2263 Mesaj
4 Ocak 2013; 13:27:05 

Bakım sonrası bende attım depoya bir şişe katkı. Sesi azaldımı farketmedim ama yakıt tüketimi 7-8lt/100 e fırladı. Demek işe yarıyormuş.

Megane 1.5 dCI

1808 Mesaj
4 Ocak 2013; 14:21:55 

Bende geçen sene 307 varken kullanmıştım cahillik zamanları işte medet umdum

Hiç bir şeye faydası oldu mu olmadımı bilmiyorum

Tek bildiğim ufacık şişelere 15'er lira para verdiğim :/

Olamaz mı Olabilir ...

I gotta Power ///M3

Mükemmel olan müslümanlar değil İslamiyettir

23 Mesaj
18 Nisan 2013; 23:04:01 

2004 model peugeot 1.4 307 aracimda kirmizi sise double up dizel katkisi koydum arac saha kalkti resmen performans bariz belli oluyor 1. Vitesle tirmandigim yokusu 2. Viteste zorlanmadan cikiyor arac yakit tuketimi ile ilgili birsey soyleyemem ama aracin 1-2-3 vites gecislerim olcukca seri oldu ben performansta etkisini gordum pekte inanmamistim kesinlikle ise yariyor

23 Mesaj
18 Nisan 2013; 23:21:03 

Aracimda yarim depodan faZla yakitim vardi bir kutu kirmizi double up dizel katkisi doktum sonuctan memnun kaldim oneririm

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri » Dizel yakıta katkı maddesi koysam az yakarmı???
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422