Şimdi Ara

DEMON'S SOULS- TARTIŞMA-SORULARINIZ-YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN REHBER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.099
Cevap
13
Favori
116.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 24 Ağustos 2010; 14:49:37 >

• Salyangozu kestikten sonra cıkan suru ben kosarak degil yan kısımdaki merdivenlerden geçmistim altyoldan yani.Eger daha ilerde geleni diyorsan yani yan tarafta merdivenler olmayan kısmı orada dragonun alev püskürmesini bekleyip dogru zamanlamayla kosarak gececeksin.Level verme olayı nexusta bi tane gözleri kör kadın var onunla konusacaksın,para ile str cons falan basarak(para dedigim soul yani).Ayrıca oyunda 1 kere öldükten sonra ilk iş gidip cesedinizden ruhunuzu alın yoksa almadan ölürseniz bütün para gidiyor.Bikaç kez başıma geldi
  • SÜPERSİN teşekkür edernim. şimdi kardeşim ben aynen salyangozu geçtim dediğin gibi köprüye geldim yan tarafta merdiven göremedim :) bi bakıyım oraya o zaman. yalnız sur şöyle 3 bölümden oluşuyor yani biraz ilerde nöbetçiler var surun üstündeki küçük kuleden okla ateş ediyorlar, sonra surun ikinci bölümü var orda da kule var orda da nöbetçiler vvar sanırım. senin dediğin daha ileriki sur benim bahsettiğim uzun suru geçtikten sonra bir kapı açıyorsun kocaman bir kapı ondan sonra bir tane daha mı sur var sen ondan mı bahsediyorsun.

1 kere öldükten sonra ilk iş gidip cesedinizden ruhunuzu almak demişsin ben onu bilmiyordum öldüğüm yere gidip ordan mı alacam. ceset kaybolmuyor mu veya ne kadar süre o şekilde kalıyor? para en büyük srun zaten.

birde salyangozu öldürdüğüm kapıyı açmak için sağda solda gezerken bi tane kara şovalyeye rastladım mızrakl bi herif elinde spear var sanırım. bossu geberittim o adamı gebertemedim iyimi nası bişey anlamadım 20 oldu adama yenildiğim. bi kerede alıyor herif beni.

son olarak bi tane yüzüğüm var şimdilik ama büyüm hiç yok ne zaman büyüm olacak birinden filan mı alıyoruz. zırhlara + basma imkanımızı var mı?
    teşekkürler arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 8 Eylül 2009; 12:52:56 >

• bende bir rpg fan olarak bu oyunu alıp oynuyacam.faydalı bir konu olmuş.diğer oynayan arkadaşlarında katılıp bilgilerini paylaşmalarını bekliyoruz.pek spoiler vermeden tabiki
  • quote:

Orijinalden alıntı: atsuma

bende bir rpg fan olarak bu oyunu alıp oynuyacam.faydalı bir konu olmuş.diğer oynayan arkadaşlarında katılıp bilgilerini paylaşmalarını bekliyoruz.pek spoiler vermeden tabiki

süper oyun şiddetle tavsiye ediyorum. eğlendiriyor abi vakitin nasıl geçtiğini anlamıyorsun. oyunun türü rpg ama tam bir rpg deyince gelmiş geçmiş en iyi rpg sayılabilecek oblivion gelir akla ancak bu oyunda güzel olan biraz büyü , çok aksiyon , az ingilizce ile işi götürüyorsun durmadan savaşıyorsun ve çok zorlu savaşlar bunlar bu güne kadar oynadığım en zor oyun biri kill zone2 (Zorluğu artırınca oyunu bitirimek imkansız gibi)diğeri de bu diyebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

arkadaşlar oyun zor olduğu için böyle bir konu açmayı uygun gördüm. ilk ben başlayım:D
    ilk bölümdeki ilk bossu şu salyangoz tipli canavarı geçtim. biraz ilerledikten sonra karşıma uzun bir sur çıktı yaylana yaylana gidiyordum ki ejderha gelip küle çevirdi beni, ne kadar denediysem bir türlü geçemedim her seferinde kül oldum. burayı geçen arkadaşlar acaba nasıl geçtiler paylaşırsanız sevinirim. belki benim gibi burada takılanlar olmuştur.

bu arada o kadar adam kestim neden level atlamadım level nasıl atlanıyor bu oyunda bilen varmı! hiç ölmeden gitmek mi gerekiyor yani kestin kestin tam level atlayacan öldün hoop herşeye baştanmı başlıyorsun yani ?

ilk Boss yani salyangozdan sonra ilerde altta geçit yok. Köprünün devamında aşağıdan gidiş var. Fakat ilk başta o ejderhanın geldiği alanda koşarak geçmen gerek. Büyük ihtimalle koşma tuşunu farketmediniz. Oyunun bölgesine göre bu tuş değişir. Eğer Asia bölge ise O tuşuna basılı tutun karakter koşar. Diğer bölgelerde bu tuş X dir. Eğer genede geçemezseniz. Armorlarınızı hafif armorlarla değiştirin. Örneğin thief armoru gibi. Bu şekilde daha hızlı hareket edersiniz.

O kadar adam kestim demişsiniz. Kestikten sonra kesmeye devam etmeyin. Eğer ölürseniz o kestiğiniz adamlardan aldığınız soullar da gider. Yani bu oyunda sık sık mola vermek zorundasınız gibi bir şey. Sürekli nexus a dönüp
    bu soullları kullanın ki ilerde öldüğünüzde kaybetmeyin.

• quote:

SÜPERSİN teşekkür edernim. şimdi kardeşim ben aynen salyangozu geçtim dediğin gibi köprüye geldim yan tarafta merdiven göremedim :) bi bakıyım oraya o zaman. yalnız sur şöyle 3 bölümden oluşuyor yani biraz ilerde nöbetçiler var surun üstündeki küçük kuleden okla ateş ediyorlar, sonra surun ikinci bölümü var orda da kule var orda da nöbetçiler vvar sanırım. senin dediğin daha ileriki sur benim bahsettiğim uzun suru geçtikten sonra bir kapı açıyorsun kocaman bir kapı ondan sonra bir tane daha mı sur var sen ondan mı bahsediyorsun.

1 kere öldükten sonra ilk iş gidip cesedinizden ruhunuzu almak demişsin ben onu bilmiyordum öldüğüm yere gidip ordan mı alacam. ceset kaybolmuyor mu veya ne kadar süre o şekilde kalıyor? para en büyük srun zaten.

birde salyangozu öldürdüğüm kapıyı açmak için sağda solda gezerken bi tane kara şovalyeye rastladım mızrakl bi herif elinde spear var sanırım. bossu geberittim o adamı gebertemedim iyimi nası bişey anlamadım 20 oldu adama yenildiğim. bi kerede alıyor herif beni.

son olarak bi tane yüzüğüm var şimdilik ama büyüm hiç yok ne zaman büyüm olacak birinden filan mı alıyoruz. zırhlara + basma imkanımızı var mı?
    teşekkürler arkadaşlar.

Doğru bosstan sonraki ilk sur koşuylarak geçilecek yer karıştırdım sanırıım.Nerede öldüysen cesedin orda kalıyor gidip alıyorsun paran geri dönüyor.O kara şovalyeyi öldürmek için ya çok çok iyi oynuyacaksın yada ileri levelda geleceksin ama ben şöyle bi taktik yaptım.Etrafı temizledikten sonra şovalyeyi ilerde uzun uzun merdivenlerden inilen bi yer var hatta gizli kapı açılıyor enalta indiğinde,oraya kadar peşimden takip ettirip merdivenlerden aşağı düsürüyorum ölüyorBayağıda iyi para veriyor yani.Hatta bikaç kez gel git yapıp o şekilde öldürdüm herifi para kasmak için.Çok işe yaradı açıkçası.
    Büyü olayına hiç girmediğim için bilmiyorum ama nexusta herifin biri heal büyüsü falan satıyordu.Bazı silahlara + basma var zırhlara yok sanırım.Canım çekti valla oyunu sana yazarken

• www.youtube.com acilir

arama kismina

Demon's Soul's Walkthrough "bölümün adi" yazilir ve nasil bölüm gecilmis izlenebilir.
  • @Takumi
    saol dostum. ben koşmadım hiç :) iyiki söyledin gerçekten çok saol. ya diablo , sacred dangeos dragons , nevir winter night oynadım rpg den ileri seviye olmasa da (ingilizce bilmememe rağmen) az çok anlarım ve çok seviyorum. ama koşmayı bilemedim işte bide aceleci bi adamım bu oyunda hiç aceleye gelmiyor. örn. kara şovalye ile 5-10 dak bile taktik savaşına girebiliyorsun oyunda. adam gücü azaldığında hp basıyor kendine oyun harika arkadaşlar. eşim 15 gün yok. dün gece saat 3 e kadar oynadım. yaşasın özgürce oyun oynamak:D
  • quote:

eşim 15 gün yok. dün gece saat 3 e kadar oynadım. yaşasın özgürce oyun oynamak:D

bekleriz :http://forum.donanimhaber.com/m_31384196/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demirarca -- 8 Eylül 2009; 13:18:44 >
  • oyunda kılıçımı güçlendiren büyüler var. kullanıyorum kılıçım yanıyor ve daha güçlü vuruyorum.
    ancak birtanesinin adını hatırlıyorum unkown soldier souls filan var kullandım ama ne işe yarıyor tam anlayamadım. bi değişiklik olmadı bi kaçtane daha var böyle özelliklerine bakınca heal filan veriyor diye yazıyor kullanıyorum ama bişi olmuyor karakterde yani en azından ekranda kullandığım şeyin aktif oludğunu gösteren bişi olsun o da yok. ne için kullandım neye yarada anlayamıyorum bile.

ne işe yaradıklarını ya da nasıl kullanıldıklarını bilenininz var mı peki?
  • quote:

oyunda kılıçımı güçlendiren büyüler var. kullanıyorum kılıçım yanıyor ve daha güçlü vuruyorum.
    ancak birtanesinin adını hatırlıyorum unkown soldier souls filan var kullandım ama ne işe yarıyor tam anlayamadım. bi değişiklik olmadı bi kaçtane daha var böyle özelliklerine bakınca heal filan veriyor diye yazıyor kullanıyorum ama bişi olmuyor karakterde yani en azından ekranda kullandığım şeyin aktif oludğunu gösteren bişi olsun o da yok. ne için kullandım neye yarada anlayamıyorum bile.

ne işe yaradıklarını ya da nasıl kullanıldıklarını bilenininz var mı peki?

Onlar para veriyor sana basınca.Unknown soul taşları bosslardan düşen taşlar falan..
  • quote:

@Takumi
    saol dostum. ben koşmadım hiç :) iyiki söyledin gerçekten çok saol. ya diablo , sacred dangeos dragons , nevir winter night oynadım rpg den ileri seviye olmasa da (ingilizce bilmememe rağmen) az çok anlarım ve çok seviyorum. ama koşmayı bilemedim işte bide aceleci bi adamım bu oyunda hiç aceleye gelmiyor. örn. kara şovalye ile 5-10 dak bile taktik savaşına girebiliyorsun oyunda. adam gücü azaldığında hp basıyor kendine oyun harika arkadaşlar. eşim 15 gün yok. dün gece saat 3 e kadar oynadım. yaşasın özgürce oyun oynamak:D

Rica ederim. Ben de uzun bir süre koşmayı bilmiyordum hatta orayı sürekli o tuşuna basarak atlaya atlaya geçmiştim. Ama ilerde mecbur kaldığımız kullanmak zorunda olduğumuz yerler geliyor. Kara şovalye dediğiniz kırmızı gözlü şovalye sanırım. Onu şimdi öldürmeye çalışmayın boşu boşuna sinir olursunuz. İlerde shield+atak yoluyla çok rahat geçilebilir. Fakat level atlamanız lazım ki ataklarını shield ile karşılayabilesiniz. Shieldinizi sürekli yukarda tutun. Benim gördüğüm bu oyunda en önemli şeylerden birisi evade yani atlayarak ataklardan kaçmak diğeride shield. Bunları yerinde ve zamanında yaparsanız çok güçlü bir karaktere sahip olmanız bile gerekmiyor erken levellerde oyunu bitirebilirsiniz. Oyunun yapay zekası epey iyi mesela karakterinizi hp si azaldığında, örneğin o kara şovalye size doğru ölümüne koşar fakat onun ki azaldığında geri çekilip sizin dediğiniz gibi hp içer. Daha oyunda bitane sapıtıp saçma sapan davranan yaratık ya da karakter görmedim. Yapay zekayı çok güzel oturtmuşlar. Oyunun tadını çıkarmaya bakın oynama süresi epey uzun olan bir oyun. 15 günün sonunda eşiniz geldiğinde sizi görüp şok olabilir çünkü oyun bırakılmıyor. Özellikle oyunu biraz biraz öğrenmeye başladığınızda içine çekiyor. İyi oyunlar

• bi kısmı para veriyorda sanki bazıları bişi vermiyor gibi geldi.
    neyse ben biraz daha dikkat edeyim bakıyım gözler dönmüş de olabilir gece saat 10:30 du bi başladım gece saat 1.30 da ilk bossa anca geldim. 1.30 saat de koşmayı bilmediğim için köprüyü geçmeye uğraştım işte sen hesap et:

@Takumi
    arkadaşım. şu level olayını da tam bi anlatsan menüden karakterin özelliklerine giriyorum. hep aynı. bu level olayı nasıl oluyor bu oyunda ne kadar sürede level atlanıyor nasıl atlanıyor. bir arkadaşımızın dediği gibi kör kızdan gidip str vs mı basacak karakterimize? böyle olursa tam bir level atlama olmaz gibi geldi bana. 5-6-7-8-9 vs, şeklinde level atlamak icap etmezmi ben mi yanlış anladım arkadaşımızı...

artı olarak ne kadar uzun bu oyun eşim gelmeden bitmez mi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 8 Eylül 2009; 13:55:24 >

• Bildiğimiz level bu oyunda Soul level olarak geçiyor. Evet dediğiniz doğru yaratıkları öldürdükten sonra kazandığınız soulları gidip o kör kızda kullanıyorsunuz. Her stat arttırdığınızda 1 level atlıyorsunuz. Oyun baya uzun. İlk oynayışınız olduğu için uzun sürebilir, geçemeyip zaman kaybedeceğiniz çok yer olacak. Eşiniz gelmeden biter ama size bağlı . Eğer bir yerde takıldıysanız geçemiyorsanız. Level atlayın sonra tekrar geçmeyi deneyin. Aynı hataları tekrar tekrar yaparak sadece soul kaybedersiniz. Bu arada sürekli nexusa dönüp o kör kızda soulları kullanın yoksa öldüğünüzde soulları kaybedeceğiniz için hiç level atlayamazsınız.
  • çok teşekkür ederim. baya bi uzun oyun iyi idare eder beni :)
    peki invertoydaki yüzük gibi bişey var onla nexusa gidince soullar kayboluyormu ben bir kere gittim. soulları sıfırlamıştı sanırım.
  • O taş gereksiz bir kez bile kullanmadım.Başka bi taş var o soul yemeden döndürüyor nexusa ama sınırsız değil tabiki yaratıklardan düşüyor ayda almak lazım.
  • Nexus a istediğiniz zaman dönmek için miracle alın. Nexus da miracle alabileceğiniz bir npc var. Miracle ları kullanabilmeniz için elinizde talisman of god/beast olması gerek. Alacağınız miracle ın ismi Evacuate.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-67F5FEFCC -- 8 Eylül 2009; 15:01:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şansal Çınar

O taş gereksiz bir kez bile kullanmadım.Başka bi taş var o soul yemeden döndürüyor nexusa ama sınırsız değil tabiki yaratıklardan düşüyor ayda almak lazım.

hımm. o taşı ilerde bi şekilde karşıma çıkınca alacam sanırım.
    ben knight ile başladım. karakter seçerken elinde spear, blade, baltası olan karakterler vardı ben knight ı aldım bana baya bi sağlam ve dengeli geldi..
    blade nin zırh iyi değildi. spear iyi gibi geldi ama onunda vuruşlar sağlam yalnız atack ı düşük
  • talisman of god/beast i nerden bulacaz yaratıklardan mı kusura bakmayın baya bi meşgül ettim sizi heralde dostlarım:)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.