nüfus cüzdanı yenileme işlemi
31 Cevap70813 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

266 Mesaj
7 Eylül 2009; 22:30:02 

resmim eski olduğu için değiştirmek istiyorum acaba hangi işlemleri yapmam gerekiyor belge evrak gerekiyormu acaba bilenler varsa yardım edebilrlerlmi

319 Mesaj
7 Eylül 2009; 22:32:42 

İlk önce son altı ay içersinde çekilmiş vesikalık fotoların ile,

Muhtara gidiyorsun,

O sana bir belge veriyor ve ne yapman gerektiğini söylüyor..

617 Mesaj
7 Eylül 2009; 22:34:40 

Muhtar emmi ye diyoosun böyle böyle o sana bi belge vericek sonra o belge ve 1 fotoğraf ile en yakın nüfus müdürlüğüne gidiceksin değiştiricekler.Dikkat renkler karışmasın.

266 Mesaj
7 Eylül 2009; 22:35:13 

eyw tşk ederim

1192 Mesaj
7 Eylül 2009; 22:38:27 

2 tane fotoğraf alıp nüfus müdürlüğüne gidiyorsun 5 dakika içinde hallediyor

530 Mesaj
8 Eylül 2009; 16:58:29 

bn bugün gittim degiştirmedi.4 yıl önce cektigim fotograf vardı resim degiştirmek istiyordum ama adam dedi ya evlenince yada kimligi kaybedince gel

3684 Mesaj
8 Eylül 2009; 17:02:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Chirico

bn bugün gittim degiştirmedi.4 yıl önce cektigim fotograf vardı resim degiştirmek istiyordum ama adam dedi ya evlenince yada kimligi kaybedince gel

Öyle saçma şey mi olur foto değiştirmek istiyorum dediğin zaman işlem yapmaları lazım.

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

1661 Mesaj
8 Eylül 2009; 17:11:47 

Herhangi bir ücreti varmı bunun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

531 Mesaj
8 Eylül 2009; 17:25:28 

var.. 60 lira civarı..15 gün içinde ödersen 45 lira

406 Mesaj
8 Eylül 2009; 17:29:06 

ben dun yeni kimlik cıkarttım nüfusa 4.50 lira vrdm ama benm başka mevzular oldu mahkemeye felan para vermştm belki oraya verdiğim için nüfustan para almamşlardır

652 Mesaj
8 Eylül 2009; 17:40:48 

Ben değiştirdim sadece 4.5 lira verdim 60 lira diyen arkadaşa gazlamışlar...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3011 Mesaj
8 Eylül 2009; 18:28:26 

Yarım saat içinde halledilebiliyor, ücreti 4.5 lira, muhtara gitmenize gerek yok, eski nüfus kağıdınızla ve iki adet fotoğrafla nüfus müdürlüğüne gitmeniz yeterli, değiştirme talebinizi kabul etmek zorundalar.

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
6 gün 14 sa. 23 dk. kadarı kaldı.
8 Eylül 2009; 18:32:20 

Arkadaşım sen beni dinle. Muhtara falan gitmene gerek yok. Sadece 2 tane son altı ay içinde çekilmiş temiz bir resim ve 4.5 tl ile nüfus müdürlüğüne başvurman yeterlidir. 10 dk da hallediyorlar.

1448 Mesaj
8 Eylül 2009; 18:43:18 

kabul etmezlerse makas iste 2ye böl kimliği.bu durumda kullanamam değiştirirmisiniz de

Tek Kişilik Terör Örgütü

4188 Mesaj
8 Eylül 2009; 19:03:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Darkstrom

Arkadaşım sen beni dinle. Muhtara falan gitmene gerek yok. Sadece 2 tane son altı ay içinde çekilmiş temiz bir resim ve 4.5 tl ile nüfus müdürlüğüne başvurman yeterlidir. 10 dk da hallediyorlar.

aynen

60 lira falan yok..kaybedersen eğer o kadar verirsin..

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

298 Mesaj
8 Eylül 2009; 19:46:57 

muhtara gerek yok diye biliyorum 3 TL+3 foto yetiyor nüfus müdürlüğünden hemen çıkartıyorlar

Bir avuç dolusu hiç hayat. . .

266 Mesaj
9 Eylül 2009; 0:48:05 

evet ben bugün hallettim muhtarlıktan kağıt alıyon 3.5 tlye sonra gittim kaymaakamlığıa orayada 4.5 tl bayıldım 10 dk içinde hallettiler valla
yenilemek isteyen arkadaşlar fotokopi resim geçmiyormuş ben yediremedim boşuna geri donmeyin orjinal osun fotolar

4 Mesaj
19 Ekim 2010; 9:59:20 

eheheh fotokopiyle iş olurmu abi

5765 Mesaj
19 Ekim 2010; 10:20:49 

60 Lirayı kaybettiğiniz taktirde ödüyorsunuz..

Bir çocuğun son nefesinde boğulacaksınız.En acı şekilde öleceksiniz.Elveda Çocuk

488 Mesaj
1 Eylül 2012; 0:25:46 

Arkadaslar konuyu açalı 2 sene olmus ama; Benim bi sorum olacaktı, yaşım 17 kimlikteki fotografımı değiştirmek istiyorum bunun için yanımda velim olması gerekirmi tek başıma halledebilirmyim??

VW Caddy 1.6 TDI Comfortlıne Dsg Şeker beyazı

33 Mesaj
1 Eylül 2012; 0:38:28 

Anne yada baban gerekli

6 Mesaj
13 Eylül 2012; 15:30:18 

Peki yanımızda getirdiğimiz vesikalıkları keserek doğrudan yeni nüfus cüzdanına mı yapıştırıyorlar? Yoksa taratıp boyutunu falan ayarlıyorlar mı? Vesikalığım biraz koca kafalı çıkmış o yüzden soruyorum Resim kısmına kafam zor sığıyor :D

364 Mesaj
13 Eylül 2012; 15:49:39 

quote:

Orijinalden alıntı: ducur

Peki yanımızda getirdiğimiz vesikalıkları keserek doğrudan yeni nüfus cüzdanına mı yapıştırıyorlar? Yoksa taratıp boyutunu falan ayarlıyorlar mı? Vesikalığım biraz koca kafalı çıkmış o yüzden soruyorum Resim kısmına kafam zor sığıyor :D

Ben 5 ay önce falan yenilediğimde fotoğrafları direk kesmişti.Hiç taratma falan olmadı.Halâ öyledir zaten.O kadar uğraşmazlar taratmayla falan,sıra bekleyenler oluyor.

Alex le Sonsuza...

6 Mesaj
13 Eylül 2012; 18:50:06 

teşekkürler :)

365 Mesaj
13 Eylül 2012; 19:05:37 

Fotoğraf ilkokuldan kalma vs. ise muhtar emmiden belge alman lazım. Fotoğraftan tanınıyorsan direk nüfus müdürlüğüne gidip değiştirebilirsin. O nüfustaki memura kalmış isterse muhtardan belge talep edebiliyor. Sen yine de muhtardan al öyle git.

1783 Mesaj
20 Eylül 2012; 12:18:35 

bu değişimde kimliğe sakallı resim koymak yasak mı sakalım da çok yok çenede biraz

Hayatı yakalamak için bugün ne yaptın?

9 Mesaj
16 Ocak 2013; 17:25:18 

Bugün yeni kimliğimi aldım. Önce nüfus müdürlüğüne gittim kimlik değişimi için,
Memure hanıma sordum: illa muhtardan kimlik değişim talep formunu almam mı gerek diye.
Memure hanım :) kimliğinize bir bakayım dedi.
Buyurun dedim bakın :)
Kimlik biraz eski ve çamaşır makinesinde yıkanmışlığı olduğundan olsa gerek, Memure hanım insiyatifini kullanarak muhtar emmiden değişim talep formu almanız gerek hükmünü verdi. Muhtara gitmeden halledebilir miyiz diye denedik ama olmadı. Tabi bu arada numaratörden numaramı almıştım :)
Sonra muhtara gittim aldım belgeyi 5TL ye :(
Nufus müdürlüğüne geldiğimde numarama 3 kişi kalmıştı :) Bu arada hiç beklememiş oldum.
Sonra memure hanıma belgeyi ve eski kimliğimi verdim.
Memure hanım neden değiştiriyorsunuz? Annenizin kızlık soyadı? Halanızın ismini verip bu kim? Soyadı ne? Teyzenizin ismini verip bu kim? Soyadı ne? gibi soruları sorduktan sonra işlemleri yapıp ilgili birime yolluyor. Burada da resmi kimliğe yapıştırıp 6,50 TL tahsil ediyorlar.
En sonda büyük Şef abla mühürleyip onaylıyor, ondan sonrada kimliği paketleyip elinize veriyorlar.

1329 Mesaj
18 Mart 2013; 11:23:59 

quote:

Orijinalden alıntı: fathieagle

Memure hanıma sordum: illa muhtardan kimlik değişim talep formunu almam mı gerek diye.
Kimlik biraz eski ve çamaşır makinesinde yıkanmışlığı olduğundan olsa gerek, Memure hanım insiyatifini kullanarak muhtar emmiden değişim talep formu almanız gerek hükmünü verdi. Muhtara gitmeden halledebilir miyiz diye denedik ama olmadı. Tabi bu arada numaratörden numaramı almıştım :)
Nufus müdürlüğüne geldiğimde numarama 3 kişi kalmıştı :) Bu arada hiç beklememiş oldum.
Memure hanım neden değiştiriyorsunuz? Annenizin kızlık soyadı? Halanızın ismini verip bu kim? Soyadı ne? Teyzenizin ismini verip bu kim? Soyadı ne? gibi soruları sorduktan sonra işlemleri yapıp ilgili birime yolluyor. Burada da resmi kimliğe yapıştırıp 6,50 TL tahsil ediyorlar.
En sonda büyük Şef abla mühürleyip onaylıyor, ondan sonrada kimliği paketleyip elinize veriyorlar.

sağol dostum

Bir şeyi yapmak için, onu çok sevmelisiniz. Bir şeyi sevmek için, ona delicesine inanmalısınız.

40 Mesaj
18 Mart 2013; 11:43:05 

2 vesikalık + 6.5 TL götür kalabalık değilse 10 dakika sürmüyor.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
3 gün 10 sa. 46 dk. kadarı kaldı.
18 Mart 2013; 11:47:27 

quote:

Orijinalden alıntı: fathieagle

Peki. :)

500 Mesaj

[1 Mayıs 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

28 Ocak 2014; 19:17:52 

15 yaşında olmak mı gerekiyor yoksa 15 i bitirip 16 olmak mı ?

421 Mesaj
28 Ocak 2014; 19:38:05 

bende degitirecektim bi cok yerde degistir dediler cunku 15 yasinda filan cekilmis fotografim var ama amerikan tarzi yeni kimlikler cikacagi icin bekliyorum simdilik

[font="Verdana"] Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartının 2014 yılı ilk çeyreğinde vatandaşlarımıza verilmeye başlanması planlanmaktadır.

http://www.haber7.com/g...ler-gun-saymaya-basladi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igetsky -- 28 Ocak 2014; 19:40:52 >
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » nüfus cüzdanı yenileme işlemi
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.156