Şimdi Ara

diğer japon balığımda hareketsiz duruyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
7.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu gün aldığım japon balığrının biri öldü diğeri şimdi fanusun dibinde öyle duruyor hiç haraket yok yarına kadar haraketsiz kalır sa sinirden ağlıyacam ya gözleri açık duruyo dibinde fanusun ADMİNLER KONUYU LÜTFEN TAŞIMAYIN YOĞUNLUK BURDA OLDUĞU İÇİN BURAYA AÇTIM EVCİL HAYVANLAR BÖLÜMÜNDE KİMSE YOK !!

• Balığın gözü kapanırmı yav ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ø®ßJK

Balığın gözü kapanırmı yav ?

Gözü açık gitmiş zavallı.
  • ahaha taşımazlar merak etmeGeçmiş olsun rahmet diliyorum
  • Bende almıştım zamanında. Biri 15 gün sonra öldü. Diğeri 2 yıldır yanımda maşallah. Bugün ters dönmüştü, tıklattım fanusa irkildi falan ama şüphelendim acaba hastalığı mı var filan diye
  • anneme dedim anne fanusta balıklar ölüyo hep ufak bi akvaryum alayımmı dedim ne bu sendeki hayvan sevgisi kuş besliyon ya dedi kendi alcağı şey oldumu hemen alıyo ama akvaryumun parasında kendi ödemicek sattığım flash diskimin parasıyla alıcam onada laf edio demin balık işi yaş iş dedi tabi yaş iş olcak suda yaşıyo dedim cvp veremedi ben napayım şimdi fanus 30 cm yüksekliğinde 15 cm genişliğnde yanları da 8 cm bunun içnde olduğu içinmi ölüyorlar bu sebeptense onun içinde yaşayacak bi balık türü önerirmisiniz
  • balıkları dinlenmiş suya mı koydun yoksa musluktan doldurup hemen içine mi koydun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kettoplazma

anneme dedim anne fanusta balıklar ölüyo hep ufak bi akvaryum alayımmı dedim ne bu sendeki hayvan sevgisi kuş besliyon ya dedi kendi alcağı şey oldumu hemen alıyo ama akvaryumun parasında kendi ödemicek sattığım flash diskimin parasıyla alıcam onada laf edio demin balık işi yaş iş dedi tabi yaş iş olcak suda yaşıyo dedim cvp veremedi ben napayım şimdi fanus 30 cm yüksekliğinde 15 cm genişliğnde yanları da 8 cm bunun içnde olduğu içinmi ölüyorlar bu sebeptense onun içinde yaşayacak bi balık türü önerirmisiniz
    Musluk suyuna koyma .Bide hareketsiz duruosa genellikle uyuodur.Ters dönmüşse

• tavuk eşşek köpek neysede balığada mı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Majorümsü Minör -- 7 Eylül 2009; 21:04:33 >
  • fanusta balık beslenmez. balıklar uyumaz, gözleri bile kapanmaz. ve o balık da gidici.

balıkları bugün aldım demişsin, balıkları aldıktan sonra fanusa koymadan önce suyunu alıştırman lazımdı. tahminim direk poşetten cumburlop suya atmışsın, neyse sağlık olsun üzme kendini.

ben belki 100 balık öldürmüşümdür şu ana kadar.
  • peki beta balık var buna günde 2 defa mı yem vereyim yoksa 1 yetermi balıkçı 1 dedi
  • Benim japonlar da gitmişti bunun da.
  • bugun yeni balık almaya gidiyorum japon almıcam daha temiz bi balık alıcam japon acayip wc sini yapıyo
  • Diğer balığı ölü görünce şok geçirmiştir.
  • quote:

bugun yeni balık almaya gidiyorum japon almıcam daha temiz bi balık alıcam japon acayip wc sini yapıyo

Kardeşim bilinçsiz şekilde balık alıp heba etme. İlk önce balığa nasıl bakılır hangi şartlar sağlanmalı öğren. Ondan sonra balık besle.

Kendi göz zevkin için canlıları öldürme. Fanusta balıkmı beslenir

Fanusta balık besleyeceğim diyorsan sadece ama sadece Beta balığı al başkada balık alma. Betayı 1 tane al, 2 tane alma.

Fanusta bu türden başka balık beslemeyi aklından bile geçirme.

Eğer ufakta olsa akvaryum alırım farklı türden balık beslerim diyorsan sana ayrıntılı şekilde anlatırım.

• bu gün akvaryumcudaki adam bitane altın baş verdi akvaryum için annem izin vermiyor bakımı zordur onun falan filan diye hem bide akvaryum alıcak kadar param yok para bulursam birtane küçük akvaryum alıcam :)
  • quote:

bu gün akvaryumcudaki adam bitane altın baş verdi akvaryum için annem izin vermiyor bakımı zordur onun falan filan diye hem bide akvaryum alıcak kadar param yok para bulursam birtane küçük akvaryum alıcam :)

Yaşamaz arkadaşım altınbaş fanusta. Dediğim gibi sadece Beta yaşar havasız ortamda.

Ayrıca küçük bir akvaryum almakla olmaz bu iş. Isıtıcı, hava motoru, hava taşı gerekiyor.
  • Bir anım geldi aklıma.

Sürüsüne japon ile değişik türden balık almıştım 2 sene önce.1 hafta hepsi yaşadı.Sonra teker teker ölmeye başladı hepsi,bir türlü sebebini bulamıyorduk.Suyunu değiştirdik,suyunu dahada soğuttuk,kaliteli yem aldık.

Balıklar ölmeye devam etti,artık 2 tane japon kalmıştı.Ertesi gün oda öldü,pederde diyodu bi akvaryum aldın beslemeyi bilmiyorsun.

Sabah bir kalktım büyük garip bir balık vardı japonu yiyor kemiklerine kadar yemiş,göz möz hiçbişi kalmamış kafatası gözüküyor.

Balık alıcaksanız türlerine dikkat edin japonlar seri cinayetlere kurban gitti.

quote:

bu gün aldığım japon balığrının biri öldü diğeri şimdi fanusun dibinde öyle duruyor hiç haraket yok yarına kadar haraketsiz kalır sa sinirden ağlıyacam ya gözleri açık duruyo dibinde fanusun ADMİNLER KONUYU LÜTFEN TAŞIMAYIN YOĞUNLUK BURDA OLDUĞU İÇİN BURAYA AÇTIM EVCİL HAYVANLAR BÖLÜMÜNDE KİMSE YOK !!

Senin balık Hak'kın rahmetine kavuşmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akbaba89 -- 8 Eylül 2009; 13:08:37 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.