- x
Bugün aldığım japon balığım öldü
25 Cevap6774 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

673 Mesaj
7 Eylül 2009; 18:29:49 

bugun 2 tane japon balığı aldım 1 tanesi öldü 2sininde arkasından böyle ip gibi bişi sarkıyo o bi hastalık falanmı bide ölen balığın yerine nasıl balık alabilirim japondan başka büyük bi fanusta besliyorum

1449 Mesaj
7 Eylül 2009; 18:30:57 

Neden öldü bilmem ama arkasından sarkan balığın dışkısı olur

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

1108 Mesaj
7 Eylül 2009; 18:32:50 

quote:

Orijinalden alıntı: kettoplazma

bugun 2 tane japon balığı aldım 1 tanesi öldü 2sininde arkasından böyle ip gibi bişi sarkıyo o bi hastalık falanmı bide ölen balığın yerine nasıl balık alabilirim japondan başka büyük bi fanusta besliyorum

0

Suyun ısısına bak, o dışkı korkma, çok yem atma. Anlamaya çalış onları.

Seni özlediğimi düşündükçe, gücünü yitirmiş bir derebeyi gibi yalnız hissediyorum kendimi, sessizleşiyorum. Oysa konuşmayı nasıl da sevdiğimi bilirsin. Gece, en güzel uyku şarkılarını söylerken bile, susamazdım. Bilsen biraz sese nasıl da ihtiyacım var. Sadece biraz ses. Taşıyamıyorum bu yalnızlığı, oysa nasıl da çoğul yaşıyordum seninle her şeyi. Şimdi çıkıp gelsen, "işte buradayım" desen; kendimi iyi hissetmem için sadece gülümsemen bile yeter. Yalnız ruhların kalıplarına sıkışmış sözler yazmak istemiyorum. Yedi cehennem, sekiz cennet olduğunu biliyorum. Bu yüzden, sırf bu yüzden seni bekliyorum. Yoruldum artık. Sözlerimi ayıklayıp, onlarla çoğalmak istiyorum. Gel artık, yalnızlığı sevmiyorum.

2291 Mesaj
7 Eylül 2009; 18:33:22 

kimse demeden deyim boğulmuştur o

[Satılık Xbox 360 Oyunları] Tıkla!

//Satılık Fossil erkek saati\\ TIKLA!

469 Mesaj
7 Eylül 2009; 18:37:57 

quote:

Orijinalden alıntı: tuugberk

Neden öldü bilmem ama arkasından sarkan balığın dışkısı olur

Evet arkadan sarkan dışkısı neden öldüğünü bilmiyorum..Çok yem vermiş olabilirsin..

600 Mesaj
7 Eylül 2009; 18:39:38 

Allah rahmet eylesin

311 Mesaj
7 Eylül 2009; 18:40:02 

Öncelikle selam arkadaş ben akvaryum hobisine yeni başlamış birisi olarak.Aklımda bazı sorular oluştu.
yavru japon balıklarımdan bugün itibarı ile birisini kaybetmiş bulunmaktayım.
Yavru japon balıkarım Su yüzeyinde yüzmeye başlamış.Akvaryum kenarlarında Baloncuklar oluşturdu:agızlarınıı hep suyun yüzeyine çıkarıyorlar.. Sizce Bunun bunun nedenleri nelerdir.Gerekli olacak araç ve gereçler nelerdir.

Benim Tahmin akvaryumdaki oksijen miktarı az oldugundan yuzun yüzeyinde yüzüyorlar ve en yakın zamanda hava motoru almayı planlıyorum

sorunuma yardımcı olursanız sevinirim...

Kendimi Değiştirmen için,
Hayata olan bakış açımı değiştirmen lazım
=Ergo Proxy=

673 Mesaj
7 Eylül 2009; 18:41:20 

quote:

Orijinalden alıntı: yunusyunus

Öncelikle selam arkadaş ben akvaryum hobisine yeni başlamış birisi olarak.Aklımda bazı sorular oluştu.
Yavru japon balıkarım Su yüzeyinde yüzmeye başlamış.Akvaryum kenarlarında Baloncuklar oluşturdu:agızlarınıı hep suyun yüzeyine çıkarıyorlar.. Sizce Bunun bunun nedenleri nelerdir.Gerekli olacak araç ve gereçler nelerdir.

Benim Tahmin akvaryumdaki oksijen miktarı az oldugundan yuzun yüzeyinde yüzüyorlar ve en yakın zamanda hava motoru almayı planlıyorum

aha bendede aynı durum

624 Mesaj
7 Eylül 2009; 18:48:42 

Suyu çeşmeden çıktığı gibi koyarsanız yanlış tamam japon balığı bu ama olsun suyu bekletip klor dengesini sağlamanız lazım en az 7 8 saat bekletmek lazım akvaryum suyunu...

673 Mesaj
7 Eylül 2009; 19:05:50 

su olarak musluk suyu değilde arıtılmış su kullanıyorum

311 Mesaj
7 Eylül 2009; 19:30:21 

Ben bizim evde içtigimiz suyu kullandım arıtılmış + su için klor ilacım var balık içindeyken suya damlatsam problem olur mu??

=Ergo Proxy=

928 Mesaj
8 Eylül 2009; 14:26:43 

100 lerce nedeni olabilir

GALATASARA Y

1232 Mesaj
10 Eylül 2009; 12:48:14 

quote:

Orijinalden alıntı: M. Volcano

100 lerce nedeni olabilir

+1

Söz konusu HUKUK'sa gerisi Teferruattır !!!

1241 Mesaj
12 Eylül 2009; 22:13:36 

Geçmiş olsun Balbadem diyarını boylamış hayvancağız.

12838 Mesaj
13 Eylül 2009; 10:21:42 

quote:

Orijinalden alıntı: yunusyunus

Bu durumda yapılabilcek bişey yok. Aşırı yemden veya suyun içinde yaşayan canlıların balığın solungaçlarını tıkayarak solunum yapmasına engel olur.

Balık boğulurcasına sürekli ağzını açar kapar halsizlik yan yüzme yemek yememe gibi belirtileri vardır ve 1-2 gün içinde ölür

geçmişteki konulardan @QuickPlay arkadaşımızın da balığı siznki gibi

0

dikkatli bakarsanız solungacıda çökmüştür

"İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Ki, yokluğu birşey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir."
Dostoyevski

1478 Mesaj
13 Eylül 2009; 13:33:31 

Su ısısından olabilir

Sanırım bu forum bana aşık.
Ben giriyorum, böyle bir kasılmalar, bir eli ayağına dolaşmalar, yavaşlamalar falan haydi hayırlısı.

147 Mesaj
13 Eylül 2009; 19:49:23 

Balık bakmak gerçekten zor iş..Besleyebilenleri tebrik ediyorum...

1843 Mesaj
14 Eylül 2009; 1:20:26 

5 sene önce balık işine herkes gibi ben de japonlarla başladım.Artık profesyonele cevirdim.Tropikal bi tatlı su akvaryumum var.Japonlar kadar sorunlu balık görmedim ben hayatımda==> ısı farkından çok çabuk etkileniyorlar,mantar -beyaz benek gibi hastalıkları cikiyor.Bu hastalıklar icin dezenfektanlar tanesi 20 tlden başlayan ilaçlar kullanıyorsunuz ama genelde ömürleri fazla uzun olmuyor.Neden öldüğünü arastırmak yerine balik seciminizi değiştirirseniz daha uygun bir secim yapmıs olursunuz...

311 Mesaj
14 Eylül 2009; 14:01:01 

Peki önerebilceginiz balık türleri nelerdir...Balık kakımını yeni başlayan birisi olarak...ı
beta balıkları hakkında görüşleriniz ne peki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunusyunus -- 14 Eylül 2009; 14:00:48 >

=Ergo Proxy=

1843 Mesaj
14 Eylül 2009; 18:42:45 

betayı önermem açıkcası, hassas bir balık.Bir de ne bulunduğu ortamda ne kadar az balık varsa yaşam süreleri de o kadar uzun oluyor.Ben lepistes öneriyorum.Sorunsuz balıklar.Canlı doğum bile izleyebilirsiniz

1 Mesaj
15 Eylül 2009; 3:52:39 

öncelikle başınız sağolsun

enginin de söylediği gibi japonlar çok hassaslar, betadan da haz edeceğinizi sanmıyorum, benim de size tavsiyem engin gibi lepisteslerdir. problemsiz bir şekilde büyütebilirsiniz. ayrıca görünümleri güzeldir. erkeklerinin kuyrukları etkileyicidir. bu balıklar canlı doğurur. yaklaşık 20 tane yavru alabilirsiniz, ama dikkat edin doğurduktan sonra yemesinler

100 litrelik tropikal akvaryum
----------------+----------------
40 litrelik lepistes akvaryumu
----------------+----------------
çato adında rozella papağan

43 Mesaj
15 Eylül 2009; 17:39:46 

çok üzüldüm başın sağolsun

311 Mesaj
30 Eylül 2009; 21:40:58 

Dostlar sagolsun...

=Ergo Proxy=

0 Mesaj
1 Temmuz 2012; 13:50:54 

sorum şu ya arkdaslar benim 3 tane lepistesim var doğurdular fakat yavruların suyunu dinlenmemiş suyla değiştirdim öldüler acaba oyüzden mi oldu yoksa baka nedenlerden miiiiiiii öölcüür bide JAPON BALIĞIMI DA DİNLENMEMİŞ SUYLA DEĞŞTİRDİM DÜN AKSAM ÖLMÜŞTÜ :( KARNI ŞİŞİKTİ DAHA KAKASINI YAPAMAMIŞTI YARIM KALMIŞTI SANIRIM GÖZÜKÜYORDU NEDNE ÖLDÜ SİZCEEE YARDIM !!!

0 Mesaj
1 Temmuz 2012; 13:59:22 

BAKIN HANIMEFENDİ BEN BİR PET SHOPTA ÇALIŞIYORUM BU SORUNLARLA KARŞILAŞTIM.VE BİLİYORUMDA SUYLA ALAKASI YOK ÜZMEYİN KENDİNİZİ YAVRULARINI BİRAZ BÜYÜMÜŞ VE OLGUN LAŞMAYA BAŞLAMIŞ GELİŞMEYE DEVAM ETMEK İSTEMİŞLER SADECE VE GELİŞME ÇAĞINDA OLDUKLARI İÇİN MOTORLA YAŞAMAK ZORUNDADIRLAR.VE BU YÜZDEN ÖLÜRLER.YANİ FANUSUN OKSİJENİ AZ GELİR MOTORA İHTİYAC DUYARLAR.............SİZ ÜZÜLMEYİN BALIKLARINIZIN ÖLMEMESİ İÇİNDE MOTORA BASVURUN LÜTFEN..... :) İYİ GÜNLER
JAPON BALIĞINIZ İSE ODA SUDAN DEĞİLDİR JAPON BLIĞI HER YERDE OLAN BİR BALIKTIR DENİZDE BİLE VAR AMA SİZ DİNLENMEMİŞ SU DİYORSUNUZ ALAKASI BİLE YOKTUR BEN BİR BALIKÇIYIM AMA KENDİNİZİ SUÇLAMAYIN LÜTFEN.ÇÜNKÜ O BALIK HEM DENİZDE HEMDE FANUSLARDA AKVARYUMLARDADA YAŞAYABİLİR SIKINTI YAPMAYIN ......DENİZ PİSTİR AMA JAPON BALIĞI ÖLMEZ BASKA NEDENLERDEN OLMUSTUR BÜYÜK İHTİMALLE DİNLENMEMİŞ SUDA ÖLECEK DEĞİLLER YA YA DA ÇŞME SUYUYSA BİRAZ KÖTÜ GELMİŞ OLABİLİR......YA DA KAKASININI YAPAMAMIŞ KABIZ OLABİLİR ZORLADIĞI İÇİNDE NEFES BORUSU TIKANMIŞ VE NEFES ALAMAMIŞTA OLABİLİR KABIZ OLMA İHTİMALI YKSEK AVIKCASI YALNIZLIKTANDA ÖLMÜŞ OLABİLİR O FANUZLARI Yan yana koyuyorsanız ayrı ayrı fanuslara koyuyorsanız KARŞIDAN DİĞER BALIKLATRI GÖRÜR 3 4 TANE OLDUPĞUNU AMA KENDİ FANUSUNA BKTIĞINDA BOM BOŞ TUR BU YÜZDEN ÖLMÜŞ OLABİLİRLER SIKINTI YAPMAYIN DİNLENMİŞ SUYLA ALAKASI YOKTUR BEN PET SHOPTA ÇALIŞIYOUM İYİ GÜNNLER :) BASINIZ SAĞ OLSUN HOŞCAKALIN !!! :)

6831 Mesaj
3 Temmuz 2012; 1:32:05 

Gerci hort olmus ama guzel bilgiler. Yanliz yazdiklarinizdan bazilari mantiksiz geldi. Japon baligi tatlisu baligidir ve tatlisu baliklari tuzlu suda yani denizde yasayamazlar. Akvaryumda en onemli kriter su degerlerinin baligin dogadaki yasantisina yakin olmasidir. Bu olursa balik sorunsuzca hayatini surdurur. Bunun disinda stres, ic- dis parazit, uygunsuz turlerin birarda bakilmasi balik kaybina neden olur. Zaten uygunsuz turler direk stres kaynagidir.
Tatlisu akvaryumunda benim simdiye kadar gordugum en dayanikli hayvan siyah tetradir. Sonra japon baliklari gelir.
Su degisim sıklıgi akvaryumdaki nitratin uzaklastirilmasi icin en uygun ve basit yoldur. Ancak bazi turler su degisimlerine nispeten hassas olurlar. lepistesleri de bunlar icinde sayabiliriz. Su degistirmeden once suyu 1-2 gun dinlendirin. Sonra su hazirliyicilarini dokun. Bunlari yaptiginizda sorun cikmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Evcil Hayvanlar » Bugün aldığım japon balığım öldü
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.277