Şimdi Ara

Asus GeForce GTX 285 Matrix'in GPU hızı 1.1GHz'e çıkartıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
3.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Radeon HD 4890 modeliyle 1GHz GPU hızına ulaşan AMD-ATi'nin aksine Nvidia cephesinden henüz resmi olarak benzeri bir girişimde bulunulmuş olHmasa da firmanın yüksek performans segmenti için hazırladığı modellerin özel varasyonları ile yapılan hız aşırtma çalışmalarında 1GHz ve üstü hızlara ulaşılabiliyor. Asus'un R.O. G serisi kapsamında hazırladığı özel tasarımlı GeForce GTX 285 Matrix modeliyle yapılan yeni bir "extreme" hız aşırtma çalışmasında kendi segmentinde ses getirecek sansasyonel değerlere ulaşıldı. Neil Breems isimli hız aşırtmacı tarafından gerçekleştirilen çalışmada GeForce GTX 285 Matrix'in grafik işlemci hızı 1100MHz'i görürken, paralel işlemci ve bellek hızları ise sırasıyla 2452MHz ve 2800MHz'e çıkartıldı.

Bilindiği üzere Nvidia'nın GeForce GTX 285 modeli için belirlediği standart frekans değerleri GPU için 648MHz, paralel işlemciler için 1476MHz ve bellekler içinse 2484MHz. Sıvı Azot ile elde edilen değerler sonrasında kartın stabil olarak test sonucu verebildiği, testlerin de Core i5 750 işlemci ile P55 anakart üzerinde alındığı açıklandı. Corsair'in 2000MHz'de çalışan Dominator GT serisi DDR3 bellek kitinin eşlik ettiği çalışma sonrasında detaylı sonuçlar açıklanmasa da 3DMark 2006'nın SM2.0 testinde 6998MHz, HDR/SM 3.0'ta ise 9324 puan aldığı açıklandı.

Büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz.

• biri hava soğutmayla 1 ghz yaparken öbürü sıvı azot ile yapıyor aradaki fark
  • tost elma suyu
  • quote:

SM2.0 testinde 6998MHz

6998mhz ?!?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiesTorN -- 7 Eylül 2009; 14:31:05 >
  • biri hava soğutmayla 1 ghz yaparken öbürü sıvı azot ile yapıyor aradaki fark
    (katılıyorum)
  • 4890'ın 1600 MHZ'ye çıkması gibi birşey bu. İyi dayanmış valla, tebrik ediyorum. GTX 295'e çok rahat kafa tutması lazım o değerlerle.
  • adamlar gpu yu nerdeyse 2 kat o/c yapmış siz hala ne diyorsunuz. 4890 zaten 950 mhz 1 ghz piyasaya sürülmesi birşey ifade etmiyor. ama varsa 1500 mhz de çalışan 4890 o zaman tamam derim. var mı bildiğiniz? yoksa bol keseden yorum mu yapıyorsunuz?
  • 4890 nın 1ghz ye çıkması çok doğaldır ama default 648 mhz olan bir gpunun 1100 mhz e çıkması gerçek bir başarının göstergesidir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

adamlar gpu yu nerdeyse 2 kat o/c yapmış siz hala ne diyorsunuz. 4890 zaten 950 mhz 1 ghz piyasaya sürülmesi birşey ifade etmiyor. ama varsa 1500 mhz de çalışan 4890 o zaman tamam derim. var mı bildiğiniz? yoksa bol keseden yorum mu yapıyorsunuz?

onlar fan olduğu için bol keseden atmayı görev edinmişler.başver kafana takma sen.

bi laf var aslındada i..... ürür kervan yürür diye,boşver
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

adamlar gpu yu nerdeyse 2 kat o/c yapmış siz hala ne diyorsunuz. 4890 zaten 950 mhz 1 ghz piyasaya sürülmesi birşey ifade etmiyor. ama varsa 1500 mhz de çalışan 4890 o zaman tamam derim. var mı bildiğiniz? yoksa bol keseden yorum mu yapıyorsunuz?

+1
    Yüksek hıza çıkmak önemli olsa da hız aşırtma potansiyelinden bahsediyorsak eğer önemli olan hangi oranda oc olduğudur. Kart yaklaşık %70 hız aşırtılmış ki 4890'a bu derecede hız aşırtma yapmak demek GPU hızını 1445Mhze çıkarmak demektir. Ben 1300Mhz üstü 4890 görmedim ama fazla olacağını da sanmıyorum... Aynı 3DMark testini i7 serisi 4.8Ghz+ bir işlemci ile görmeyi çok isterdim doğrusu...
    Haber için sağol fx57...
  • bir de SLI yapsalarmış aslında..:)
  • bu kart varya o 1ghz lik atileri arka arkaya takıp yokuş yukarı çeker...

ne alaka yani 1ghz miş yok bu azotla olmuş ati zaten 900mhz kart çıkartıo adamların kartı 600mhzlerden 1.1 e çıkmış ki---- asıl önemli olan sonuçta yaptığı iş çıktığı hızlarıda kenara bırakalım----

şu ghz muhabbeti celeron3.6 ile corei7 2.8 karşılaştırıp celeron daha hızlı demeye benzemiş...eet celeron daha hızlı katılıyorum gülmekten...
  • The Wanted
    07.09.2009 Saat: 14:21
    biri hava soğutmayla 1 ghz yaparken öbürü sıvı azot ile yapıyor aradaki fark

katılıyorum ati sıvı azotla nerelere cıkar acaba merakda etmiyor deyilim
  • AMD azot ile rekor kırıyorsa ayıp ediyor diyen bazı vatandaşların aynı hassasiyetlerini bu noktada göremiyoruz
  • ya 2.67 cpu kartı kılıtlemıs yada asırı yuksek ocden dolayı kart tam verımlı calısmamıs

skorlar acaıp dusuk ımzadakı kart ve q9550 ıle Sm2 de daha ıyı skor alıyorum sm3 de de 8618 puan almısım yanı fark cok dusuk sonucta ımzadakı kartın hızları ıle bu karrtın hızları arasında neredeyse bı kart var hem bu 285 zaten normalde bırazcıcık fark var ee?
  • yine olay nvidia ati kavgasına doğru dönmeye başlamış :) en ucuz gtx285 650-700tl civarı buna karşın hd4890 350tl yani bir gtx285 yerine 2 adet hd4890 alınıp cf yapılır.ve bu ikili her halukarda gtx285 i tokat manyağı yapar önemli olan verdiğin paranın karşılığını alabilmektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _prozac_ -- 7 Eylül 2009; 20:24:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _prozac_

yine olay nvidia ati kavgasına doğru dönmeye başlamış :) en ucuz gtx285 650-700tl civarı buna karşın hd4890 350tl yani bir gtx285 yerine 2 adet hd4890 alınıp cf yapılır.ve bu ikili her halukarda gtx285 i tokat manyağı yapar önemli olan verdiğin paranın karşılığını alabilmektir.

yani bazıları bunu anlayamıyor yazık
  • her nvidia haberinin altında olan şeyler bunlar. f/p dersek zaten atinin orta segmentte lider olduğu aşikar ama şu konudaki tartışma mhz kavgasıyla başlamış. kartın o.c. de çok başarılı olduğu kesin bunun dışında zaten 600-700 değil 1000 in üzerinde fiyatı var bu matrixlerin o yüzden f/p konuşmak en komiği olur...
  • iri korkmuş sildirmiş bilip bilmeden yorum yapan doluşmuş ne diyeyimki aradaki fark diolar hala
  • tabiri caizse hayvan gibi o.c olmus gpu hızını ucurmuslar gercekten default ile arasında ucurum gibi fark var oyunlarda durum nasıl acaba gtx 295 e kafa tutabilir bu kapasitede
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.