Şimdi Ara

Çinliler HTC Magic'i bir kez daha klonladı, bu sefer Android platformuyla birlikte!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
5.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi olan HTC'nin Google Android platformunu temel alan Magic modeli de Çinlilerin klonlama işleminden kurtulamadı. Yüksek satış başarısı elde eden veya segmentinde ses getiren hemen her cihazı kopyalayan Çinli üreticiler, HTC'nin Android tabanlı yeni modellerinden Magic için de klonlamaya gittiler ve bu sefer cihazı Android platformuyla birlikte klonladılar.

HTC Magic için Çinli üreticiler daha önce de bazı klon modeller hazırlamış ancak tasarım ve donanım anlamında Magic'i yakından takip eden bu modellerde Google'ın Android platformu yerine Windows Mobile tercih edilmişti. Fakat Shenzhen merkezli MDO firmasının hazırladığı yeni HTC Magin klonu tasarıma ek olarak yazılım platformuyla da orjinal modeli takip ediyor ve Android birlikte geliyor.

624MHz'de çalışan Marvell PXA310 işlemcisinin kullanıldığı S812 kod adlı model, 320 x 480 piksel çözünürlüğünü destekleyen 3.2-inç büyüklüğünde HVGA ekrana sahip. 256MB ROM ve 128MB RAM bellekle donatılan HTC Magic klonunda 3.2MP çözünürlüğünde entegre kamera bulunuyor ayrıca WiFi ile birlikte CDMA2000 EVDO 800MHz 3G ve GSM EDGE 2G ağları da destekleniyor.

HTC Magic klonları arasında Google Android platformunu temel alan ilk model olduğu belirtilen MDO S812, Çin pazarında 294$ seviyesinden satışa sunuluyor.

• 294 dolar yuh!
  • orjinalini alırım daha iyi
  • orjinalinin ikinci el fiyatı bile 1 milyar. Bu 500 liraya elinde olur.
  • Çinliler klonlaya klonlaya yakında kendi cihazlarını üretmeyi öğrenecek ve bu dünya devlerini sollayacak gibime geliyorya hadi neyse .. Güzel klon
  • neden kendi cihazlarını üretsinler ki? ar-ge yok bişey yok. ayrıca 500 liraya bunu alacağıma gider 500 liraya gerçek bir telefon alırım. en azından ne olduğunu bilirim. bir hata yapıp çakma n95 almayı düşünmüştüm neyseki almadan kurcaladımda menülerinde i harfi yerşne 1 olan bir telefonum yok :)
  • ı love you china :)
  • Çin lisin sanırım Çin i sevdiğine göre halısıyla ünlü bir beldemizin halılarını kopyalayıp üretmeye başladıkları yetmezmiş gibi çinde halıları ürettikleri yerin adınıda halılarıyla ünlü beldemizin ismiyle değiştirdiklerini hatırlatmak isterim. yakında kopya şehir kopya ülke bile yapar bunlar geleceğin baş belası Çin dir.ne Amerika ne Rusya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 6 Eylül 2009; 19:03:50 >
  • bu çinliler benide klonlarsa şaşmam artık bune yaw
  • Çinliler herşeyi klonluyor. Zaten kendileri de klonlanarak çoğalmış :D
  • Bu çinliler yakında bizim Erdi abiyi de FxS7 adı altında klonlamaya kalkarsa hiç şaşırmam.
  • kopya olan birşeye 500 tl vermek mantıksız isterse orjinali 1500 tl olsun.
  • Çinliler evet başımıza beladır ,dünyanın başına ,ama ne varki uyuyan devi uyandıran ,açgözlü emperyal batı'dır,avrupa'dır ,amerİka'dır hatta rusyasıdır,şimdi ne yapacaklar bakalım .

Gelecekte bir nükleer savaş maalesef, korkuyorum kaçınılmaz gözüküyor.Ancak klonlamakla sıfırdan üretmek asla aynı şeyler olamazda , zaten herşeyin fabrikası çinde ama arge üsleri sanıyorum kolay kolay kaptırılmaz bu tip ülkelere.Cihaza gelecek olursak üretemediğimiz bu kadar çok şeyi kullanma hakkınıda nereden bulabiliyoruz kendimizde anlamıyorum ,ihtiyaç tamamda ,gerisi ne oluyor ,yazık yurdumun onca giden kaynağına ,köylümn emeğine ben hala nokia'nın 3510i'sini kullanıyorum...
  • Anlamıyorum kardeşim, bu adamlar bunu klonlayabiliyorlarsa sıfırdan yeni bir model de yapabilirler. O kadar kolay iş değil bunları klonlamak.
  • çinliler de ilerde kaliteli ürün üretecektir.. japonlar gibi onlar da gelişecek.. en basit örnek japon temelli olan mutsubishi mercedes benzeri arabalar üretmeye çalışıyordu ama şu an mercedes'den daha kaliteli araçlar üretebiliyor..
  • Arkadaşlar önemli olan fikir üretmektir ,klonlmak başka birşey olanı kopyalıyorsunuz tamam ,kolay değil ama batı buna izin veriyor bir şekilde.Bakınız ben bir japon otomabil fabrikasında çalışıyorum ,adamlar o otombilleri chevrolet'in motorunu kopyalayarak yapmaya başlamış lakin çok zoe geçen bir dönemden sonra ,adamların yaptığı en iyi şey çok ve didiplinli çalışmak ama ben duymuyorum ,şu japaon otomobil fabrikası şu yeniliği yapmış bu şeyi bulmuş.Sadece kopyalıyorlar fikirleri ancak daha sağlam yapıyorlar.Ama önemli olan buluş yapmak oda bu adamlarda biraz zor gözüküyor ancak
  • Emeğe saygı, çakma telefona hayır...
  • Emeğe saygı, çakma telefona hayır...

evet doğru.

ama 150$a mal olan iphone 2000tl

10 katına satanlara BAN BAN BAN
  • quote:

Orijinalden alıntı: Regor

Çinliler herşeyi klonluyor. Zaten kendileri de klonlanarak çoğalmış :D

Dünya'nın en kalabalık nüfusa sahip ülkesi olan Çin, başka türlü nasıl geçim kaynağını sürdürebilecekki!
    işin ilginç tarafı da çinliler çok çalışkan toplumdur
    ve çalışarak, üreterek kendi kalabalık toplumunu doyurabilmek için en küçük fırsatı değerlendirirler.

şunu bilin ki çin malının iyise var kötüsüde

Çin'e üretim yaptıran çoğu ülke der ki sana şu kadar para fakat benim adıma üreteceğin ürün verdiğim para kadar emek ver kaliteli üret der..
    emeğini karşılığını aldıkları zaman gerçekten de çok kaliteli mal üretebiliyorlar
    fakat Çin iş yapacağı firmadan aldığı teklif karşılığında parayı az buldumu dandik malda üretmesini bilir

kısacası 3 kuruşa 5 köfte hesabı Çİnlilere yeterki emeğinin karşılığını verin , görün o zaman nasıl kaliteli mal üretiyorlar şaşarsınız
    bir ülke üretmek istediği malı çin'e atıyroum 2 dolara ürettiriyorsa. başka bir ülke kore veya malesia vs gibi ülkelere 4 dolara imal ediyrolar
    tabi bu durumda kalite artıyor. ama aynı teklifi 4 dolara çinlilerede sunsalar çinlilerin üretim kalitesinide artırıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

yapacak birşey yok serbest piyasa ekonomisi illegal bir durum olsa bu tip ürünlerin satışına engel olunur

illegal durum olmaz olurmu çakma telefonları %80-90 yurda kaçak giriyor sonrasında nokia veya Iphone nun birebir benzerini çıkarıyorlarsa bu yasal değildir sanırım...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.