Eczacılık..
35 Cevap22948 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2478 Mesaj
6 Eylül 2009; 14:36:51 

Arkadaşlar eczacı aylik geliri ortalama ne kadar oluyor ?

Yani ilk senesinde arabasini veya evini alan eczacılar görüyorum..

Sizce bi eczaci aylik geliri yani cebine düşen para miktari nedir ?

Kişisel Site
External@Site, Sansüre Son! (Güncellendi: v2.5)
| Harita Tabanlı Yolcu Uçak Radari Live@Radar

Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz. M.K.Atatürk

However rich or prosperous it may be, a nation deprived of independence can deserve no better treatment than being the servant of civilized humanity. M.K.Atatürk

1750 Mesaj
6 Eylül 2009; 15:02:34 

Çok temiz iş , puan yetse yazardım vallahi , bu arada ne kadar kazanır bilmem

433 Mesaj
6 Eylül 2009; 15:04:34 

Ben ezcacılık kazandım bu sene ve birisi şöyle demişti hiç iş yapamasak bile 3-4 milyar kazanıyoruz.

Previously on LOST...

115 Mesaj
6 Eylül 2009; 15:10:10 

quote:

Orijinalden alıntı: stewieandcartman

Ben ezcacılık kazandım bu sene ve birisi şöyle demişti hiç iş yapamasak bile 3-4 milyar kazanıyoruz.

1750 Mesaj
6 Eylül 2009; 15:19:29 

quote:

Orijinalden alıntı: stewieandcartman

O nasıl oluyor abi ?

2478 Mesaj
6 Eylül 2009; 15:22:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Mushmula

O nasıl oluyor abi ?

oluyormuş demek ki

Kişisel Site

Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz. M.K.Atatürk

However rich or prosperous it may be, a nation deprived of independence can deserve no better treatment than being the servant of civilized humanity. M.K.Atatürk

237 Mesaj
6 Eylül 2009; 15:28:46 

Ilk is okulu bitir,diplomayi aldiktan sonra sermaye gerekli tabi ki eczane acmak icin.
Herneyse onu da buldugunu farz edelim.
Ac bir eczane,koy 2 tane eleman onlar ugrassin sen kasada parani say...
Insanlar yemeginden,icmesinden kesebilirler ama saglik harcamasini asla kesemezler.
Asla bitmeyen bir meslek.0
Tanidigim aylik 7.000 aliyor.
Ama>

Bir ihtimal daha var artik,mezun olan ogrencilerin diplomalarini kiralayip eczane acabiliyor vatandaslar.
Ayrica artik her yer eczane doldu. Bknz>Hastane civarlari
Guzel bir yerde acmak icin iyi sermaye gerekli.
Resmi kurum calisanlari her ay farkli eczaneler ile anlasmalilar.1 ay senin eczanene dusse kamu calisanlari
kirani karsilarlar.
Neyse,uzun oldu biraz ama cok guzel is bence bu zamanda.
Kolay gelsin...

2478 Mesaj
6 Eylül 2009; 15:40:16 

İyi bi konumda dükkani acarsan eger cok iyi bi gelirin olur diye düşünüyorum..

Dediginiz gibi hastanelerin etrafini eczaneler sarmiş resmen.. Yani ortalama 5 - 7 bin TL arasi değişiyor (?)

Kişisel Site

6735 Mesaj
6 Eylül 2009; 16:20:27 

artık heryerde eczane acılmacak sınırlaa getirilecek bu nedenle artık sınırlı bir meslek bence değmez

1306 Mesaj
6 Eylül 2009; 16:57:46 

en kral meslek....dr.'dan çoğu zaman kamuda çalışan UZM. dr. 'dan.. memur kısmından hangi kurumda olursa olsun.kat be kat daha fazla kazanıyorlar.

işin içine biraz hile hurda'da girerse.... rakam belirtmek bile güç olabilir.
aylık en az... hiç bişey yapmasada 5-6 milyarın altına.....inmez.
ortalama....10-25 milyar arası aylık gelirleri var....
hele bide işlekse.....100- 200 milyar aylık ciro yapabilecekleri yatsınamaz..
reçete hile hurdasıda varsa işin içinde...eczacı-dr-ve ilaç şirketleri ortaklığı.......para koyacak yer bulamayacaktır...ama dini boyutu bilinmez...

433 Mesaj
6 Eylül 2009; 17:05:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Mushmula

O nasıl oluyor abi ?

sanırım devletten gelen parayı kastetti.

attci

eczacı tanıdığın felan mı var?gelirleri yazmışsın da merak ettim.100-200 milyar çok değil mi? 15-20 felandır en fazla.

Previously on LOST...

1306 Mesaj
6 Eylül 2009; 17:14:17 

Eğer bulabiliyorsan..((sanayileşmiş illerin haricinde ))....(( genelde ilçelerde))...Vergi rekortmenleri Ecaneledir...
sence neden Eczane vergi rekortmeni oluyor..

şu an Türkiye Şartlerında Elini sıcak sudan soğuk suya sokmadan...hatta hatta kılı kıpırdatmadan en kolay para kazanabileceğin.yer-kurum-makam ne dersen.....ECZANEDİR...
normal halli bir eczanede dahi..orta sınıf bir kalfanın parası 1 ile 5 milyar arasındadırki..buda bir memurun aylık maaşından fazladır...
iyi tanınmış bir veteriner..bir pratisyen hekimden...
orta sınıf bir diş hekimi bir prtsyn hekimden.... (( kamu 'da çalışan bir pratisyenden)...daha fazla maaş alıyor...
yani meslek seçerken ..mesleğin çook yönlüğünün olması gerekiyor günümüz şartlarında ..artık işçi nüfus eskiye oranla daha fazla...

1306 Mesaj
6 Eylül 2009; 17:17:28 

misal Yeşil Kart Denilen bir karne var...neredeyse ödemediği ilaç yok...
bir de Yeşil kartın bol bulunduğu bir yerde..Eczane açarsan ..Zaten eczaneyi açtığın il veya ilçeyede uğramana gerenk yok Kalfalar işi hallediyorlar.
artık ayda 1 altına wv srirocco mu çekersin...TOYOTA avensis mi alırsın.
yoksa..para kazandığın belli olmasın diye..başka yerleremi yatırım yaparsın senin bileceğin iş....

305 Mesaj
6 Eylül 2009; 17:57:08 

Minimum 5-6 maximumu yok 40 50 milyara kadar çıkar aylık duruma göre

1234 Mesaj
6 Eylül 2009; 18:19:30 

gelişen sanayi ile birlikte hava kirleniyor, sular kirleniyor, doğal olan şeylerin sayısı git gide azalıyor ve dolayısıyla hastalıkların sayısı sürekli artıyor.

Ne demek istediğimi anladın sanırım. İlaç sektöründe dönen paradan payına düşeni alırsın elbette.

841 Mesaj
6 Eylül 2009; 18:42:31 

quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

artık heryerde eczane acılmacak sınırlaa getirilecek bu nedenle artık sınırlı bir meslek bence değmez

Bunu yazmak için girmiştim; ama doğruluk payı nedir bilemem.

Katılım Tarihi: 14 Haziran 2005

1269 Mesaj
6 Eylül 2009; 19:00:01 

Bizim kiracı var eczacı, geçen babama burdan cesetim çıkar benim demiş kazancı siz düşünün Ama önerir miyim . Hayır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaatciSylar -- 6 Eylül 2009; 19:00:20 >

433 Mesaj
7 Eylül 2009; 3:26:44 

Önermeyenlerin çoğu eczacılık hakkında çok fazla bilgisi olmadığı için söylüyor bunu.illaki eczane açmak zounda değilsin bir sürü iş alanı var ve geliri de iyi.doktor olmak istemeyen biri için en ideal meslek bence.

Previously on LOST...

2028 Mesaj
7 Eylül 2009; 3:54:20 

Çok abatmışsınız.Kalfa bile 1-5 milyar arası alır diyen bile var.Bizim aile komple eczacı önceden eczanemizde vardı.Öyle anlatıldığı gibi yüksek gelirimiz olmadı.Zaten memlekette o kadar çok eczane var ki tüm hastane,sağlık ocaklarının önü silme eczane dolu.Cebinde 100 bin lira olacak ve bakir bir yer bulacaksın o zaman iyi para kazanırsın.Eczacı hiçbir zaman aç kalmaz mesela bir mühendisten her zaman daha fazla kazanırsın.Eczane bir ticarethanedir ilaç bakkalısın hastane karşısındaki eczanelerin genellikle hastane doktorlarıyla iyi ilişkileri olur.Reçete yazılan hastalara karşıdaki eczaneden ilacınızı alın diyen doktorla çok karşılaştım.Çok paran varsa eczane açmak için eczacılık okumaya gerek yok 2-2,5 milyara bir diploma kiralarsın olur biter.Diploma kiralamak,diplomayı veren için riskli bir iştir eczanenin sorumluluğunu alıyorsun bir hatada sorumlu sen olursun.Bu yüzden bizim evde 2 diploma yatıyor çevrem ve param olsa bende eczane açardım.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Eylül 2009; 4:44:17 

İleride bakkala dönecek diyenle va

2478 Mesaj
7 Eylül 2009; 11:25:08 

quote:

Orijinalden alıntı: iö

İleride bakkala dönecek diyenle va

Bakkala dönmez o zaman her bakkalda bi eczaci görev yapmak zorundadir.

Öyle birşeyin olacagini zannetmiyorum ama ülkemizde herşey olur inanin...

Kişisel Site

433 Mesaj
8 Eylül 2009; 2:46:35 

Türkiye'de herkes birşey söyler zaten.Ama önümüzdeki yıllar için yapılan tahminlere bakacak olursak da tıp okumak saçma olurdu.çünkü insanların kendi kendini iyileştirebileceği hastalıkların ortadan kalkacağı gibi şeyler okumuştum.eczacılık okuyan biri için birçok çalışma alanı var ve geliri de güzel benim için.eczaneleri de o şekile getiremezler çünkü çok fazla kişi evine ekmek götürüyor.

Previously on LOST...

207 Mesaj
8 Eylül 2009; 2:58:17 

tip eczacilik falan alakam yok, tanidikta azdir etrafta. ama sunu biliyorum. avrupaya fason calisan sanayiyi sanayiden saymazsak , artan nufusyla turkiyenin 3 tane baba sektoru var: gida, saglik, konut. bunlardan da en onemlisi saglik. o yuzden derim ki tip, eczacilik rulez.

2028 Mesaj
8 Eylül 2009; 6:16:41 

quote:

Orijinalden alıntı: johonwayni

Bakkala dönmez o zaman her bakkalda bi eczaci görev yapmak zorundadir.

Öyle birşeyin olacagini zannetmiyorum ama ülkemizde herşey olur inanin...

O zorunluluk kalkacaktı engellendi galiba.Açıkçası eczacının yaptığı işin bakkaldan farkı yok al-sat yapıyorsun.Eczanede babamın sadece 1-2 kere ilaç yaptığını görmüşümdür onlarda basit şeyler zaten.

265 Mesaj
8 Eylül 2009; 9:50:02 

avrupa uyum sürecinde marketler açılacak ve bu büyük marketlerde sadece ilaç satılacak herkse bu büyük marketlere yönecelcek eczacılık bitecek diye duydum ki mesleki tatmini az bence illaki saglık istiyorsan ya tıp ya da diş derim

!!!ULTİMATE SURVİVAL!!!
!!!BEAR GRYLLS!!!
!!!DİSCOVERY CHANNEL!!!

23 Mesaj
19 Mart 2010; 5:53:41 

Bende Eczane açmayı düşünüyorum. Bu konuda detaylı bilgilere ihtiyacım var. Eczane açmak için ne kadar para gider? neler gerekli? Kiralık diploma bulmak kolaymıdır. Bilgi verirseniz sevinirim.

91 Mesaj
18 Nisan 2011; 22:19:39 

quote:

Orijinalden alıntı: firatalir

Bende Eczane açmayı düşünüyorum. Bu konuda detaylı bilgilere ihtiyacım var. Eczane açmak için ne kadar para gider? neler gerekli? Kiralık diploma bulmak kolaymıdır. Bilgi verirseniz sevinirim.

evet aramızda eczacı olan arkadaşlar varsa arkadaşımızın sorduğu soruya cevap versin ! :)

only god can judge me

428 Mesaj
18 Nisan 2011; 23:48:57 

mezun olduktan sonra eczane açmak isteyen birisine kiralayın diplomanızı evde oturun 3-5bin arasında aylık kira ücreti

Gigabyte 990XA-UD3 / AMD FX 8350 / Cooler Master Hyper 212x / 2x4 GSkill RipjawsX 1600 MHz Dual Kit /
Samsung 840 Pro 128 GB/ 1 TB WD Caviar Black /1 TB Seagate Barracuda / ASUS HD7950 DirectCu2 /
Corsair 500R / Seasonic M12ii 850w / Logitech g103 / Logitech g300 /Logitech Z506 / SAMSUNG 24'' S24B350H /

1331 Mesaj
24 Mayıs 2011; 19:37:08 

quote:

Orijinalden alıntı: OzzmynnTR

mezun olduktan sonra eczane açmak isteyen birisine kiralayın diplomanızı evde oturun 3-5bin arasında aylık kira ücreti

böyle bir şey var mı harbiden ya? pratisyen doktorların bile maaşı 2 bin tl civarı dönerle 3-4 anca oluyor. eczacılık bu kadar karlıysa puanı neden daha düşük?

428 Mesaj
25 Mayıs 2011; 2:07:11 

quote:

Orijinalden alıntı: umtyilmz

böyle bir şey var mı harbiden ya? pratisyen doktorların bile maaşı 2 bin tl civarı dönerle 3-4 anca oluyor. eczacılık bu kadar karlıysa puanı neden daha düşük?

normal endüstri eczacılığı fln yaparsan maaşlar çok da yüksek sayılmaz
bir eczanenin ayda 10-30 bin arasi kazandığını varsayarsanız eczane açmak isteyen birine diplomanızın kira ücreti çok da fazla sayılmaz

Gigabyte 990XA-UD3 / AMD FX 8350 / Cooler Master Hyper 212x / 2x4 GSkill RipjawsX 1600 MHz Dual Kit /
Samsung 840 Pro 128 GB/ 1 TB WD Caviar Black /1 TB Seagate Barracuda / ASUS HD7950 DirectCu2 /
Corsair 500R / Seasonic M12ii 850w / Logitech g103 / Logitech g300 /Logitech Z506 / SAMSUNG 24'' S24B350H /

2034 Mesaj
25 Mayıs 2011; 2:49:57 

quote:

Orijinalden alıntı: OzzmynnTR

normal endüstri eczacılığı fln yaparsan maaşlar çok da yüksek sayılmaz
bir eczanenin ayda 10-30 bin arasi kazandığını varsayarsanız eczane açmak isteyen birine diplomanızın kira ücreti çok da fazla sayılmaz

Diyelim ki 2 kimya mezunu adam eczane açmak istedi.Maddi kaynakları da var.Diploma kiralamak için şartlar neler ? Ve kiralık diploma sürekli bulunabilir mi ? Mantığı nedir yani bu işin ? Sistem nasıl işliyor, onu merak ediyorum.

428 Mesaj
25 Mayıs 2011; 18:11:51 

quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

Diyelim ki 2 kimya mezunu adam eczane açmak istedi.Maddi kaynakları da var.Diploma kiralamak için şartlar neler ? Ve kiralık diploma sürekli bulunabilir mi ? Mantığı nedir yani bu işin ? Sistem nasıl işliyor, onu merak ediyorum.

bildiğim kadarıyla diploma sahibiyle kiralamak isteyen kişiler arasında özel durum bu
yani 2 kişinin anlaşması önemli

tabi üstlerde arkadaşın bahsettiği gibi güvenilir biri bulmak lazım yoksa işlediği suçlar sizin başınıza kalabilir

3 Mesaj
22 Aralık 2011; 11:18:49 

Arkadaşlar merak edenler için detaylı anlatayım gerçekleri görün yaklaşık 1500 2500 arası aylık kiranız olur hastane cevresi buyuk şehirlerde 4000 civarı olur bu kira 2 kalfa çalıştırsan biri nitelikli 1000 tl civarı maaş artı sigortası bir de getir götür işleri ve işi öğretmek için kalfa 600 maaş sigorta işverene bağlı diyelim muhasebe elektirik internet yame içme tonerdi kartuştu kağıt falan fıstık 1000 lira da bunlar tutar 5000 tl gider oldu. Bu 5000 lirayı cıkartmak için 30000 tl lik ilaç satmak lazım yani ciron 30000 olacak ki zarar etme kar oranı %17-20 arası kabul ettim ki ust limitlere yakın. haftada 6 gun acık dukkan cumartesi satışları çok zayıf olur hastane veya sağlık ocağı karşısında iseniz çarşı merkez ise tabi fazla olur. yani 25 günde 30000 satış yapmalı günde 1000 liradan fazla. Raporlu şeker ilaçları 10 lira 100 tablet var tableti 10 kuruş isim de vereyim Glifor adlı ilaç.

Dükkanı açmak için tabelası dolabı tavanı tabanı derken 30000 e yakın masraf olur kira da peşin desen 20000 de o 50000 tl ilaçlar depodan vadeli olur ama 40000 ila 60000 arası ilaç almak lazım hadi saymayalım bunu ama 50000 tl para lazım SİZE SAMİMİ BİR ŞEKİLDE SUNU SÖYLEYEBİLİRİM Kİ 50000 TL PARANIZ VARSA ÇİĞ KÖFTECİ FALAN AÇIN.

Ama yerini bulursanız 80000 lira ciro yaparsınız 10000 lira kazanırsınız. Şunu unutmayın herkes kazananı konuşur batanları işin içindekiler bilir.

Hükumetin sağlık politikaları ile bir meslek gurubu bitmek üzere. Buna şu gözle bakmayın ulan 10000 kazanıyorken 7000 kazanınca ağlıyorsunuz demeyin çünkü yok öle bi dünya asgari ücrete çalışan eczacılar var. 25000 eczacının 15000 tanesinin cirosu 30000-35000 arası.

Ayrıca işin prestiji falan yok doktorun kapısında 45 dakka beklerken kaçmayan tramvay eczanede ilaç beklerken kaçar. Eczacının istediği muayene parasını vermek istemez sahtekarlıkla suçlar. Muadil ilaç vermek istersin dolandırıldığını hisseder. Ama asıl suç eczanesinin başında beklemeyen aynı ilacı 3 defa satan eski tüccar eczacıların.

Özetle DIŞARIDAN BAKTIM YEŞİL TÜRBE İÇİNE GİRDİM ESTAĞFURULLAH TÖVBE.

1171 Mesaj
28 Aralık 2011; 13:54:24 

BAZI ARKLAR ABARTMIŞ 40 50 MİLYAR DİYE :) Babam eczacıdır Düzcede yıllardan beri yapar cok eczane var acıkcası. ama kazandıgı parayı bılmıorm öyle ahım şahım villa son model araba asla bi eczacı alamaz.

Çünkü müşteriler genellikle SSK BAGKUR bu yüzden nakit para girmez kasaya fazla. Babamda parayı ssk bagkurdan alır tabi alabilirse :) . cok isyan edıordu vermiolar diye kaç yıl önce ssk bagkur için bekletiolar felan diye.

Ama kimi eczacı var ev araba cok iyi ama nadir bunlar sebepleri çevreleri cok geniş oluyor. bazende kötü işler dönebilior reçeteden dolayıo sahte felan.

Soru Aşk olursa Cevaba bir tek GALATASARAY Yakışır...

1 Mesaj
7 Ekim 2013; 11:56:49 

KENDİSİ ECZACI OLAN BİR TANIDIĞIMIN OĞLUDA ECZACILIK OKUYORDU DAHA MEZUN OLMADAN ONA HASTANEYE YAKIN BİR BOŞ BİR DÜKKAN TUTTU VE 2-3 YIL BOŞ DÜKKANA KİRA VERDİ... BAŞKA HANGİ MESLEK YAPAR BUNU... KAZANCI SİZ DÜŞÜNÜN... MAHALLEDEKİ KÜÇÜCÜK ECZANEDE 4 ÇALIŞAN PERSONEL VAR... YANDİ BÜYÜK MARKETTE ÇALIŞAN 5 PERSONEL :))... HAKKATTEN KAZANMIYORLAR...HURAFE BUNLAR )

0 Mesaj
25 Nisan 2014; 16:51:46 

MERHABA DİPLOMASINI KİRALAMAK İSTEYEN VARSA BEN TALİBİM 14 YILDIR İŞİN İÇİNDEYİM

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.594