Şimdi Ara

Turkcell 3G Vınn Modem |Destek|

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
17.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar...Turkcell 3G Vınn modem almayı düşünüyorum... 3Gnin olmadığı yerde de çalışıyor mu? Yani köylerde veya bazı ilçelerde...

• Ben vodafone modem kullanıyorum 3gnin olmadığı yerde edge ile bağlanıyor ve gayet tatmin edici. Turkcellde nasıldır bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sezgintr

Ben vodafone modem kullanıyorum 3gnin olmadığı yerde edge ile bağlanıyor ve gayet tatmin edici. Turkcellde nasıldır bilmiyorum.
    arkadaşlar bende kararsız kaldım. vınn mı alayım yoksa bir pda alıp gerekirse kablo işle notebooka mı bağlayıp internete gireyim. pda alırsam bilgisayara da gerek kalmayacak. arasındaki fark ne olur? teşk.
  • Turkcell Vinn alin veya 3g destekli/desteksiz bir telefon ile (gprs-edge) ile karsin dagi, izmirin tepesi her yerden internete girersiniz ama 3g hizi ile su an icin malesef yuzdekirklik bir kapsama alaninda 81 il merkezi ve bir cok ilcesinde hizli internete girersiniz.
    Turkcell vinn lar teknosa, vatan bilgisayar, darty, elektroworld, mediamarkt,real,tesko kipa,bimeks,teknolojix,carrefour gibi teknoloji marketlerinde bulabilirsiniz turkcell bu magazalara zincir magaza diyor, bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozankoc

Turkcell Vinn alin veya 3g destekli/desteksiz bir telefon ile (gprs-edge) ile karsin dagi, izmirin tepesi her yerden internete girersiniz ama 3g hizi ile su an icin malesef yuzdekirklik bir kapsama alaninda 81 il merkezi ve bir cok ilcesinde hizli internete girersiniz.
    Turkcell vinn lar teknosa, vatan bilgisayar, darty, elektroworld, mediamarkt,real,tesko kipa,bimeks,teknolojix,carrefour gibi teknoloji marketlerinde bulabilirsiniz turkcell bu magazalara zincir magaza diyor, bilginize.
    Sanırım uygun konu başlığı burası olacak destek olarak gördüğümden yazıyorum.
    Arkadaşlar haftasonu istanbul cevahir AVM!den VINN 3g modem satın aldım. Sony Vaio 390 JAS modeli laptop sahibiyim. Modem kurulumunu tamamladıktan ve hat aldıktan sonra bağlan dediğimde bağlantı kesildi sorunu ile karşılaştım. Forumlarda bir cevap bulamadım. Ertesi gün aldığım yere götürdüm. Bir çözüm bulamadılar. Sorun bilgisayarınızda dediler. Hemen ilerdeki Sony satıcısına gittim destek vermeyeceklerin söylediler. Bugün sabah itibari ile azimle, Önce Turkcell, sonra bilgisayarı aldığım yer istanbul bilişim, Sony vaio destek ve teknik servisini aradım. Bir çözüm bulamadılar. Öncelikle bütün güvenlik yazılımlarını kaldırmamı söylediler. Kaldırdım aynı. Daha sonra Windows defender ve windows güvenlik merkezi ve güvenlik duvarını hizmetlerden kaldırdım olmadı. Özel izinlerden Turkcell connect e izin verdim olmadı. Bilgisayarımı tamamen savunmasız ve turkcell i her türlü yetki ile donatarak uğraştım olmadı. Şu an bulduğum bütün forumlara sorunumu yazıyorum. Umarım bir çaresi vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chill.out

Arkadaşlar haftasonu istanbul cevahir AVM!den VINN 3g modem satın aldım. Sony Vaio 390 JAS modeli laptop sahibiyim. Modem kurulumunu tamamladıktan ve hat aldıktan sonra bağlan dediğimde bağlantı kesildi sorunu ile karşılaştım. Forumlarda bir cevap bulamadım. Ertesi gün aldığım yere götürdüm. Bir çözüm bulamadılar. Sorun bilgisayarınızda dediler. Hemen ilerdeki Sony satıcısına gittim destek vermeyeceklerin söylediler. Bugün sabah itibari ile azimle, Önce Turkcell, sonra bilgisayarı aldığım yer istanbul bilişim, Sony vaio destek ve teknik servisini aradım. Bir çözüm bulamadılar. Öncelikle bütün güvenlik yazılımlarını kaldırmamı söylediler. Kaldırdım aynı. Daha sonra Windows defender ve windows güvenlik merkezi ve güvenlik duvarını hizmetlerden kaldırdım olmadı. Özel izinlerden Turkcell connect e izin verdim olmadı. Bilgisayarımı tamamen savunmasız ve turkcell i her türlü yetki ile donatarak uğraştım olmadı. Şu an bulduğum bütün forumlara sorunumu yazıyorum. Umarım bir çaresi vardır.

Alıntıları Göster
    hata kodundan bir şeyler çıkaramıyormusun?

• quote:

forumdada konuşulan mobile partner programını denediniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Evrekas

quote:

forumdada konuşulan mobile partner programını denediniz mi?

Alıntıları Göster
    Sorunumlar ilgilendiğiniz için öncelikle teşekkür ederim. Öncelikle herhangibir hata kodu vermiyor sadece bağlantı kesildi şekliden uyarı alıyorum. İkincisi mobile partner programını denedim. Zaten turkcell iki tarafına VINN yazısı koymuş aynı programı kullanmış. Onun dışında düzeltmek için forumlardan ve bilir kişilerden aldığım öneriler. Bu yaptıklarıma rağmen hala bağlanamıyorum. İki hafta oldu.
    1. Güvelik merkezinden önerilen ayarlara getirdim.(Bir sitede yazmışlardı)
    2. Güvenlik merkezinden Turkcell Connecti izin verilen programlara atadım.
    3. Tüm Güvenlik yazılımlarını kaldırdım. Hatta hizmetlerden güvenlik merkezi,güvenlik duvarı, windows defender, firewall, hiçbişey bırakmadım.
    4. Hizmetlerden telefon ve terminal hizmetlerini otomatik başlat yaptım.
    5. Speed Connect Programını kurdum.
    6. Sonradan kurduğum virus programına Turkcell Connect i Trust olarak tanıttım.
    Yaptığım bu işlerimlerin hiçbirinden sonuç alamadım.

• quote:

Sorunumlar ilgilendiğiniz için öncelikle teşekkür ederim. Öncelikle herhangibir hata kodu vermiyor sadece bağlantı kesildi şekliden uyarı alıyorum. İkincisi mobile partner programını denedim. Zaten turkcell iki tarafına VINN yazısı koymuş aynı programı kullanmış. Onun dışında düzeltmek için forumlardan ve bilir kişilerden aldığım öneriler. Bu yaptıklarıma rağmen hala bağlanamıyorum. İki hafta oldu.
    1. Güvelik merkezinden önerilen ayarlara getirdim.(Bir sitede yazmışlardı)
    2. Güvenlik merkezinden Turkcell Connecti izin verilen programlara atadım.
    3. Tüm Güvenlik yazılımlarını kaldırdım. Hatta hizmetlerden güvenlik merkezi,güvenlik duvarı, windows defender, firewall, hiçbişey bırakmadım.
    4. Hizmetlerden telefon ve terminal hizmetlerini otomatik başlat yaptım.
    5. Speed Connect Programını kurdum.
    6. Sonradan kurduğum virus programına Turkcell Connect i Trust olarak tanıttım.
    Yaptığım bu işlerimlerin hiçbirinden sonuç alamadım.

Alıntıları Göster
    bende 3g almayı düşünüyorum ama bazı arkadasların sorun yaşadıklarını görünce içim karardı marka konusunda da karar veremedim sorun yaşamak da istemiyorum en iyisi biraz daha beklemek sanırım

• Programı çalıştırdığında aldığın hata nedir? APN de ne yazıyor? ben Vodafone'un K3175 model USB HSPA sını TCELL de sorunsuz kullanıyorum. Mobile Partnet ile

profilden yeni profil yaratım APN'ye internet yazdım arama olarak *99# ile cevirme yapıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendimce -- 7 Ekim 2009; 22:59:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendimce

Programı çalıştırdığında aldığın hata nedir? APN de ne yazıyor? ben Vodafone'un K3175 model USB HSPA sını TCELL de sorunsuz kullanıyorum. Mobile Partnet ile

profilden yeni profil yaratım APN'ye internet yazdım arama olarak *99# ile cevirme yapıyorsun.
    3g(vınn) alıp kullanmayan birisi olarak tavsiyem,alırsanız elinizde kalır. il merkezlerinde bile çekmiyor....
  • 6 ekim 2009 tarihinde turkcellden 3g vınn aldım.Cihaz şehir mezrkezinde bile çekmekte zorlanıyor.işimin gereği not bookumla devamlı dosya alıp gönderdiğimden performans alamadım.işlerim aksamaya başlad.bunu turkcelle bildirdim ama cevap alamadım.son uğraşlarım ve ağır konuşmamla 14 ekim 2009 tarihinde cihaz parası oolan 140 doları ödemem karşılığında iptal edeceklerini söylediler.bende kabul ettim.24 ekimde bana geri dönüp borcumun 1000 tl.olduğunu 26 ekimde ise 1600 tl civarı olduğu söylendi.yaaa nerede yaşıyoruz ne demek bu turkcell alt yapısını benim paramlamı yapacak hayret verici şimdi dumur haldeyim lanet olsun böyle bir şeye 1 hafta olmadan bumu cezam lütfen konuyla ilgilenirmisiniz.kaldı ki bu durumda çevremde mağdur baya arkadaşlarım var .konuyu ele alıp bizleri bu külfetten kurtarmanızı rica ederim... Arkadaşlar sakın almayın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yorum67

6 ekim 2009 tarihinde turkcellden 3g vınn aldım.Cihaz şehir mezrkezinde bile çekmekte zorlanıyor.işimin gereği not bookumla devamlı dosya alıp gönderdiğimden performans alamadım.işlerim aksamaya başlad.bunu turkcelle bildirdim ama cevap alamadım.son uğraşlarım ve ağır konuşmamla 14 ekim 2009 tarihinde cihaz parası oolan 140 doları ödemem karşılığında iptal edeceklerini söylediler.bende kabul ettim.24 ekimde bana geri dönüp borcumun 1000 tl.olduğunu 26 ekimde ise 1600 tl civarı olduğu söylendi.yaaa nerede yaşıyoruz ne demek bu turkcell alt yapısını benim paramlamı yapacak hayret verici şimdi dumur haldeyim lanet olsun böyle bir şeye 1 hafta olmadan bumu cezam lütfen konuyla ilgilenirmisiniz.kaldı ki bu durumda çevremde mağdur baya arkadaşlarım var .konuyu ele alıp bizleri bu külfetten kurtarmanızı rica ederim... Arkadaşlar sakın almayın...
    reklamlara kandık. snayi ticaret bakanlığını reklam şikayet kuruluna netten yaz. ben yazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: falls

reklamlara kandık. snayi ticaret bakanlığını reklam şikayet kuruluna netten yaz. ben yazdım.

Alıntıları Göster
    ben yaklasık 1 aydır kulanıyorum. Hızı:7.2Mbps. Gayette memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: since 1905

ben yaklasık 1 aydır kulanıyorum. Hızı:7.2Mbps. Gayette memnunum

İlk çıktığı günden itibaren kullanıyorum. Kocaeli merkez ve 4-7 Mbps. aralığında. Bulunduğum yerde avea 3g hiç yok normal hatta bile bazen kesinti olmakta.
    Faturamda 1. ay 29 tl, 2. ay 24 tl, 3. ay 24 tl geldi. Son derece memnunum sayfa açılması çok çok kısa sürmekte indirme işlemi çok hızlı ancak 4gb sınırından dolayı indirme fazla yapılamamakta.
  • arkadaşlar, bende turkcell vınn 3g modem e176 var ve asus eepc de hata veriyor hata kodu da 619 ve bu sorun sadece bu pc de yaşıyorum.başka pc lerde tıkır tıkır çalışlıyor bu cihaz...forumlarda baktım araştırdım fatura ödenmemiştir ondan olabilir deniliyor yada internet paketi hatta tanımlanmamıştır deniliyor ama böyle bir sorun olsa diğer cihazlarda da çalışmaması lazım...çözümü bir türlü bulamadım eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim yoksa kafayı yicem fırlatıp atıcam ikisini de.1 hafta öncesinde sorunsuz çalışıyordu...şimdiden teşekkürler...bu arada fatura kesinlikle ödendi öyle bir sorunum yok...
  • Valla ist-kemerburgaz tcell 3G ful. vınn modemi ilk cıktigi zaman almistim.cok da memnunum. Ama bazilarinn sorun yasamasi benim de canimi sıkmıyor degil.ins yakin zamamda cozulur.herkese ii forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumgo

arkadaşlar, bende turkcell vınn 3g modem e176 var ve asus eepc de hata veriyor hata kodu da 619 ve bu sorun sadece bu pc de yaşıyorum.başka pc lerde tıkır tıkır çalışlıyor bu cihaz...forumlarda baktım araştırdım fatura ödenmemiştir ondan olabilir deniliyor yada internet paketi hatta tanımlanmamıştır deniliyor ama böyle bir sorun olsa diğer cihazlarda da çalışmaması lazım...çözümü bir türlü bulamadım eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim yoksa kafayı yicem fırlatıp atıcam ikisini de.1 hafta öncesinde sorunsuz çalışıyordu...şimdiden teşekkürler...bu arada fatura kesinlikle ödendi öyle bir sorunum yok...

Dun bende 1 saat boyunca 619 hatasi aldim sonra kendi kendine duzeldi.Sebebini bende merak ediyorum ilk defa bu sorunla karsilastim

• quote:

Orijinalden alıntı: Catharacta Skua

quote:

Orijinalden alıntı: forumgo

arkadaşlar, bende turkcell vınn 3g modem e176 var ve asus eepc de hata veriyor hata kodu da 619 ve bu sorun sadece bu pc de yaşıyorum.başka pc lerde tıkır tıkır çalışlıyor bu cihaz...forumlarda baktım araştırdım fatura ödenmemiştir ondan olabilir deniliyor yada internet paketi hatta tanımlanmamıştır deniliyor ama böyle bir sorun olsa diğer cihazlarda da çalışmaması lazım...çözümü bir türlü bulamadım eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim yoksa kafayı yicem fırlatıp atıcam ikisini de.1 hafta öncesinde sorunsuz çalışıyordu...şimdiden teşekkürler...bu arada fatura kesinlikle ödendi öyle bir sorunum yok...

Dun bende 1 saat boyunca 619 hatasi aldim sonra kendi kendine duzeldi.Sebebini bende merak ediyorum ilk defa bu sorunla karsilastim

Alıntıları Göster
    ben xp kurulu makinada deniyorum 1hafta önce sorun yoktu ama şimdi sürekli 777 hatası veriyor denemediğim yol kalmadı nasıl çözebilirim bu sorunu

• quote:

Orijinalden alıntı: Blade__

ben xp kurulu makinada deniyorum 1hafta önce sorun yoktu ama şimdi sürekli 777 hatası veriyor denemediğim yol kalmadı nasıl çözebilirim bu sorunu

Alıntıları Göster
    Vınn bağlantı kesildi probleminin çözümü için,
    windows servislerinden aşağıdaki hizmetleri başlatmanız gerekmektedir.Böylece sorun çözülecektir.

-telefon
    -uzaktan Erişim Bağlantı Yöneticisi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.