İphone ile Pc den İnternete Girmek Mümkün mü?
24 Cevap45274 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2019 Mesaj
6 Eylül 2009; 11:47:41 

Arkadaşlar Nokia telefonumda Pc den adsl hattımı kullanarak usb bağlantısıyla nete bağlanabiliyorum.
Aynı durum İphone için mümkün müdür.(Wifi aracılığya bağlanıyor ancak kablosuz modemim yok ne yazık ki)
Kablo aracılığla yada bluetooth ile mümkün müdür bu iş

EDİT

Beyler soru yanlış anlaşılmış galiba.
Bende kablosuz modem yok. Benim yapmak istediğim Pc de var olan interneti iphone ile paylaşmak.
Siz tam tersine cevap vermişsiniz.
Yani adsl hattımı wifi olmadan kablo ile iphone göndermek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezerbaris -- 6 Eylül 2009; 15:24:52 >

2210 Mesaj
6 Eylül 2009; 13:09:26 

ayarlardan -> genel ayarlara ->ağ ayarlarına -> internet paylaşımını açık konumuna al ve usb yada bluetooth dan birini seç.
bilgisayar apple modem olarak tanıyacaktır.
güle güle kullan.

1137 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
KrcgN®
6 Eylül 2009; 13:20:16 

quote:

Orijinalden alıntı: shanke

ayarlardan -> genel ayarlara ->ağ ayarlarına -> internet paylaşımını açık konumuna al ve usb yada bluetooth dan birini seç.
bilgisayar apple modem olarak tanıyacaktır.
güle güle kullan.

Bende internet paketi vardı aynı şekilde yazlıktayken denemiştim ama olmadı hatta ayarlarada o seçenek kayboldu :S

2210 Mesaj
6 Eylül 2009; 13:23:55 

şu anda laptopla iphone üzrinden bu cevabı yazıyorum
sorun yok.

666 Mesaj
6 Eylül 2009; 15:02:37 

ayarlardan dediklerini yaptım internet paylaşımıda yazdı ama safariye tıklıorum bağlanmıyor yapmam gereken başka bi ayarmı var acaba pcden ???

█████████████████████████ SARIKIRMIZI █████████████████████████

2019 Mesaj
6 Eylül 2009; 15:24:30 

Beyler soru yanlış anlaşılmış galiba.
Bende kablosuz modem yok. Benim yapmak istediğim Pc de var olan interneti iphone ile paylaşmak.
Siz tam tersine cevap vermişsiniz.
Yani adsl hattımı wifi olmadan kablo ile iphone göndermek

629 Mesaj
6 Eylül 2009; 15:27:14 

Arkadaş sizin dediğinizin tam tersini yapmak istiyor sanırım, adslden internete iphone ile bağlanmak istiyor(bilgisayardan internete iphone aracılığıyla değil). Iphonela internete wifi ile değil de kablo ile bağlanmak istiyor

PSN: fuzuli

2210 Mesaj
6 Eylül 2009; 15:27:31 

internet paylaşımı seçeneğini açarken sadece usb olarak seçiyorum
bilgisayarda ağ bağlantılarında iphone için 2. bir bağlantı daha görünmesi gerekiyor. onu etkinleştirin.
0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shanke -- 6 Eylül 2009; 15:37:22 >

666 Mesaj
6 Eylül 2009; 16:22:58 

etkin ama bağlanmıyor...

141 Mesaj
6 Eylül 2009; 16:37:58 

zamanında ben de çok merak etmiştim nasıl yapıcam bu işi diye, sonra baya çetrefilli birşeyler bulmuştum, birkaç program indiriyor, iphonun içindeki bazı dosyaları değiştiriyor sonunda yapabiliyordk. ama ben becerememiştim maaaaan deyip bırakmıştım. 3.0dan bu yana yeni bir yöntem çıktıysa birileri söylesin:) ayrıca çözüm yine bulunamazsa ben onu yekrar bulup paylaşayım, belki becerebiliriz.

Windows 7 Ulti x64
Dual Geforce 9600GT SLI
Asus Striker II Formula
Core2Quade 6600 @ 3GHz
4GB Mushkin DDR2
Raid 0 with Western Digital Raptor

2210 Mesaj
6 Eylül 2009; 17:09:08 

3.0 ile birlikte geldi bu özellik arkadaşlar. jb e gerekyok ek prgrama da gerek yok.
bağlantı etkin yazıyorsa bağlantıya sağ tıklayıp özelliklerini aç
modem kısmında: Apple Mobile Device Ethernet
yazması lazım
quote:

Orijinalden alıntı: scat_lift

etkin ama bağlanmıyor...

Neyse arkadaş zaten tersten bağlanmak istiyormuş ama ne amaçla bilgisayar varken iphone ile bağlanmanız lazım onu merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shanke -- 6 Eylül 2009; 17:11:43 >

2019 Mesaj
6 Eylül 2009; 17:32:07 

quote:

Orijinalden alıntı: shanke

Neyse arkadaş zaten tersten bağlanmak istiyormuş ama ne amaçla bilgisayar varken iphone ile bağlanmanız lazım onu merak ettim

Cydia desem yeterli olur mu

666 Mesaj
6 Eylül 2009; 17:46:28 

katılıyorum edge le paralı bi şekilde cydia kullanmak var bide ücretsiz bi şekilde kullanmak...

1841 Mesaj
6 Eylül 2009; 18:17:02 

bu benim 1 yıldır aradığım bir şeydi.Eğer bu olay artık mümkünse yani wireless ımız olmadan pcden kablolu interneti iPhone ile kullanabiliyorsak biraz ayrıntılı bicimde anlatan olursa sevinirim..

2686 Mesaj
6 Eylül 2009; 19:18:32 

Ben denedim. Tethering daha önce defalarca denediğim gibi sadece iphone'un bağlantısının paylaşılmasını sağlıyor. Tersten etkili değil.

Gidip bir tane usb wireless stick alıp onun üzerinden paylaşın bağlantısını. 1.5 milyarlık telefonunuz var 20 TL ye bayılıp alın en dandik usb wifi dongle'ını.

Ad-hoc bağlantı yapıp paylaşın, iphone ile bağlanın.

http://answers.yahoo.co...d=20080415131438AA2bRJk

5732 Mesaj
6 Eylül 2009; 20:20:52 

PC'de Wifi kartın varsa çok kolay. Wifi yi köprülersin ve interneti paylaştırırsın. Sonra iphone da wifi arattığında köprüyü görür tıklar bağlanısın.

Ancak wifi kartın yoksa pcde, bluetooth varsa onu araştırmadım hiç ihtiyacım olmadı. Wifi kartın varsa daha detaylı anlatabilirim.

Chi of love

2019 Mesaj
6 Eylül 2009; 21:19:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Cem

PC'de Wifi kartın varsa çok kolay. Wifi yi köprülersin ve interneti paylaştırırsın. Sonra iphone da wifi arattığında köprüyü görür tıklar bağlanısın.

Ancak wifi kartın yoksa pcde, bluetooth varsa onu araştırmadım hiç ihtiyacım olmadı. Wifi kartın varsa daha detaylı anlatabilirim.

WİFİ KART maalesef yok.

5732 Mesaj
7 Eylül 2009; 1:21:24 

Wifi dongle alarak bunu yapabilirsin sanırım, dongle fiyatları 50 tl civarında ama yeterince ekonomik olurmu onu bilmem. Okadarı verdikten sonra gidip modem almak daha mantıklı. Hatta eski çıkma bir modem alıp access point özelliği olan onu modeme bağlayabilirsin. Farklı altarnatifler var ama elindeki mevcut araçlarla yapmanın yolunu bulmak elbette daha ekonomik bir çözüm olur.

Chi of love

6 Mesaj
31 Mart 2010; 17:29:45 

kesinlikle çok doğru bir soru aynı problemi ben de yaşıyorum kablosuz modemim yok ve iphone nun 3g yi kullanma süresi bitti.. bir tane uygulama var dediler TTNET WİFİ ama onda da sorun yaşıyorum

6903 Mesaj
1 Nisan 2010; 11:59:10 

daha yeni İTOUCH 3G 32 GB ALDIM sınırsız kablonetim var. Ama kablosuz modemim yok. Acaba hangi wifikartı önerirsiniz en ucuzu hangisi İTOUCLA wifikarta nasıl baglanıcam....usb wirilles stick le oluyormu usb olursa daha iyi nereye gitsem usb wirilles stick i takar ordan nete girebili,rim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pisiko_21 -- 1 Nisan 2010; 12:38:50 >

Q9400 2.66@3.5 ghz ------gtx 660 oc li-----4gb kingston ddr2 800@1066 mhz -----Gigabyte p35ds3l ------coler master 390w----- philips 42'' lcd tv----skystar hd 2 tv kart-----logitech kablosuz set

9 Mesaj
8 Nisan 2010; 18:38:49 

Beyler ben iphone 3Gs aldım ve dediğiniz gibi wifi usb dongle aldım. tp link 422G v2.4 hem iphone hemde pc birbirini tanıyıp bağlanıyor ancak bir türlü safari den sayfa açılamıyor. Bekliyor da bekliyor. ip adresi 192 ye değişecek dediler ancak asla 169 ne pc de ne iphone da değişmiyor. ben elle değiştirip aynı yaparsam da bağlantı kopuyor. Köprüleme demişsiniz ama onu ilk kurarken sanırım gördüm bir daha ayarlarda özelliklerde arıyorum köprüleme seçeneğini de bulamıyorum. Baştan açıkça anlatabilecek yada yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Nisan 2010; 19:23:56 

Benim İphone um var ama bilgisayar bağlantısı yapamıyorum :S

1173 Mesaj
8 Nisan 2010; 19:43:19 

ayne dert bende de var

televizyonlu odadan televizyonsuz odaya geçmek hicrettir

Hekimoglu İsmail

9 Mesaj
15 Nisan 2010; 22:10:59 

Nihayet sorunu çözdüm. PC formatladım. sistem driverlarından sonra ilk iş wifi usb dongle sürücüsünü yükledim ve gerekli işlemi yaptım. Ancak bu adımları yaparken ağ bağlantılarımı açın ve arada bir wifi ve normal modeminiz arasında köprü yapmayı denemelisiniz. wifi ile normal adsl modeminizi köprülemeyi başarırsanız iphone 3Gs ile wifi dongle iletişime geçiyor ve iphone otomatik olarak 192.xxx ile ip alıp bağlantıyı kuruyor. Gerekli ara ayarlar zaten sitede yazıyor. "Yerel ağ bağlantısı" ile "kablosuz ağ bağlantısını" köprülemeyi başarırsanız olay çözülecek demektir. Sonrası deneme ile olacaktır yeter ki köpürü kurmayı başarın.

494 Mesaj
24 Şubat 2011; 22:43:35 

harbi...
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Apple - iPhone - iPad » Diğer » İphone ile Pc den İnternete Girmek Mümkün mü?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.441