Şimdi Ara

Samsung ikinci çeyrekte de dünyanın en büyük LCD TV üreticisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
5.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Piyasa analizleri yapan bağımsız araştırma kuruluşlarından iSupply, LCD TV pazarına yönelik ikinci çeyrek 2009 raporunu yayınlandı. Global ölçekteki araştırmaya göre ikinci çeyrekte LCD TV pazarında 30.7 milyon cihaz satılırken, bu rakamın 26.9 milyon televizyonun satıldığı bir önceki çeyrek dilime göre %14.1 artış anlamına geldiği belirtildi. Yayınlanan rapor çerçevesinde üreticiler ligine baktığımızda ise ilk çeyreğe kıyasla %12 artış ile 5.7 milyon satış yapan Samsung'un tüm üreticiler arasında satışlarını en fazla arttıran isim olduğu ve 18.5'lik pazar payı ile rakiplerinin önünde yer aldığı açıklandı.

LED backlight teknolojili LCD TV'leri ikinci çeyrekte agresif bir tanıtım atağına kalktığı belirtilen Samsung'u, %11.5'lik pazar payı ile LG, %9.6'lık pazar payı ile Sharp, %9.1'lik pazar payı ile Sony ve %6.5'lik pazar payı ile Philips'in takip ettiği de iSupply tarafından hazırlanan raporun öne çıkan detayları arasında yer alıyor.

• Samsung kalitesinin yanında daha çok ürünlerindeki ergonomi ile öne çıkıyor. Gerçekten her ürünü çok karizma...
  • resmi bulunan üründe bile süper güzellik var ve tüm ürünleri aynı sekilde sık sade ama havalı. Zarif marif hersey var ve kaliteli de ^^
  • samsung tam bir piyasa canavarı ve asla kaliteli malları olan bir kuruluş değildir.tek gayesi estetik yolla dikkat çekerek pazara çok mal sürerek satış yapma politikasıdır.bozulan ürünü tamir bile olmuyor arkadaşlar.hayret ediyorum özellikle cep telefonları ve lcd tvleri o kadar kötü ve basit ki anlatamam.ama insanın doğasında var kazık yemek...tek iyi tarafı bozulanı hemen değiştirmeleri.ne de olsa 1 ürün sattılar mı en az aynı ürünün 10 adetini çıkarmış oluyorlar.hiç bir zaman kalitesini duymadım servisteki arkadaşlarımdan ve içeriğinin de çok basit ve çok adi olduğunu söylüyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaws78

samsung tam bir piyasa canavarı ve asla kaliteli malları olan bir kuruluş değildir.tek gayesi estetik yolla dikkat çekerek pazara çok mal sürerek satış yapma politikasıdır.bozulan ürünü tamir bile olmuyor arkadaşlar.hayret ediyorum özellikle cep telefonları ve lcd tvleri o kadar kötü ve basit ki anlatamam.ama insanın doğasında var kazık yemek...tek iyi tarafı bozulanı hemen değiştirmeleri.ne de olsa 1 ürün sattılar mı en az aynı ürünün 10 adetini çıkarmış oluyorlar.hiç bir zaman kalitesini duymadım servisteki arkadaşlarımdan ve içeriğinin de çok basit ve çok adi olduğunu söylüyorlar.

Allah Allah... Şimdi ben 40B651 kullanıyorum, basit ve adi bir TV yani... İlginç...

• Ben de buzdolabından tv'sine, telefonundan fotoğraf makinesine birçok ürününü sattığım samsung'un şu anda piyasada arıza dönüşü en az marka olduğunu söylüyorum... Göz var nizam var gidin bir mağazada bakın samsung da kalitesizse ne kaliteli?
  • Aynen katiliyorum
  • 2232bw kullanıyorum hiç adiliğini görmedim :) bu kadr insan saf da siz akıllı olamazsınız. herkez trafikte tersten gidiyorsa kesin sizde bir terslik vardır!
  • Samsung iyidir yahu sana dandik malı gelmiştir bir kere. Sonra da bu hale düşmüşsündür. Normaldir.
  • Allah Allah... Şimdi ben 40B651 kullanıyorum, basit ve adi bir TV yani... İlginç...

Arkadaşım basit olan tvnin içeriğini oluşturan kısım yani board tabir edilen kısmı..görünce ve içeriğini anlayınca sen de hak veririsin.nasıl ki bir pcnin oluşması için şu an için öngörülen parçalar var tv gibi cihazlar da aynı..anlatmak istediğim bu.bende de panasonic pz700ea plasma sony 50w5500 var.bilmem anlatabildim mi?
  • 2232bw kullanıyorum hiç adiliğini görmedim :) bu kadr insan saf da siz akıllı olamazsınız. herkez trafikte tersten gidiyorsa kesin sizde bir terslik vardır!

onu zamanla göreceğiz arkadaşım.ölmez sağolursak neyin gerçek neyin doğru olduğunu zaman bize gösterecektir.saygılar
  • quote:

Allah Allah... Şimdi ben 40B651 kullanıyorum, basit ve adi bir TV yani... İlginç...

Arkadaşım basit olan tvnin içeriğini oluşturan kısım yani board tabir edilen kısmı..görünce ve içeriğini anlayınca sen de hak veririsin.nasıl ki bir pcnin oluşması için şu an için öngörülen parçalar var tv gibi cihazlar da aynı..anlatmak istediğim bu.bende de panasonic pz700ea plasma sony 50w5500 var.bilmem anlatabildim mi?

heee bu cevabından sonra seni albani paklar zaten merak etme...

• Ben de buzdolabından tv'sine, telefonundan fotoğraf makinesine birçok ürününü sattığım samsung'un şu anda piyasada arıza dönüşü en az marka olduğunu söylüyorum... Göz var nizam var gidin bir mağazada bakın samsung da kalitesizse ne kaliteli?

bu işler göz ve nizam ile olmaz.buzdolabı demişsiniz samsung kaç yıllık bir marka buzdolabında söyler misiniz?kaç yıldır çamaşır makinesi üretiyor söyler misiniz?ben 5 sene öncesine kadar bırakın samsung ürünlerini adını dahi duymamıştım.ne oldu da birden bu kadar popülerleşti hiç düşündünüz mü?olayın politik ve siyasi boyutları çok fazla ve burası bunun konusu değil ama size tavsiyem biraz araştırmacı olmanızdır elektronik ve beyaz eşya konusunda..saygılar
  • heee bu cevabından sonra seni albani paklar zaten merak etme...

son gülen iyi güler siz zaten yeterince paklanmışsınızdır.biraz da sıranızı başkalarının almasında da bir sorun teşkil etmez sanırım sizce de değil mi?
  • 2232bw mi 2-3 yıldır işlevselliği ve görünüşü olarak gayet güzel kullandım. öyle 30-40 yıl dayanmasına gerek yok allah yapısı değil zaten bu. teknolojik ömrü var. tama süper diyemem ama bana yeterli. herkez s65 amg binmek ister ama mümkün değildir :) siz sadece diğer kullanıcıları alaya alıp saf yerine koymayın. unutmayın her insan herşeyi bilemez ve en kötüsü hiçbir şeyi bilmediğini bilemez kendini kandırır. her kez herşeyin ne olduğunu bilir rahat olun :)
  • quote:

heee bu cevabından sonra seni albani paklar zaten merak etme...

son gülen iyi güler siz zaten yeterince paklanmışsınızdır.biraz da sıranızı başkalarının almasında da bir sorun teşkil etmez sanırım sizce de değil mi?

paneline dandik dediğin Samsung LCD TV'lerin içinden B65X olanlar ile ve kullandığın SONY W5500 hakkında minik bir bilgi geçelim o zaman.. nede olsa bilmemek değil öğrenmemek ayıp.. geçenlerde bir başlıkta sorduğum soru:

aşağıdaki LCD TV'lerden hangisi özelliklerine bakmaksızın(mkv açması vs. atalım bir kenara), direk panel kalitesinde (renk tonu, parlaklık vs.) diğerlerinden üstündür? siz alacak olsanız bu 3 seçenekten hangisini tercih ederdiniz??

a) SONY BRAVIA W5500 - W5710

b) SAMSUNG SERIES 6 CYRISTAL TV LE-40B653

c) LG Scarlet 40LH7000

teşekkürler...

albani'nin cevabı:

"@TechZone

-Kısa cevabım şudur>>üçüde aynı panel bunların!! birbirlerine aman aman hiç bir üstünlükleride yoktur>>>Görüntü kalitesi olarak!!
    zaten sende bunu sormuşsun

++

Samy/Sony zaten aynı Modülleri kullanıyor(Samsung/AUO/CMOs)!!

++

Ancak iş ayarlar v.s konusuna gelince,"natural" renk/ton v.s konusunda LGD öne çıkar!!

LHD bunlardan farklı ve kendi üretimi olan S-IPS Modülleri kullanıyor,bunlar her ne kadar Samsung S_PVA lardan
    teknik olarak düşük olsada;zaten Samy ve Sony nin sadece bazı serilerinin bazı modellerinde S_PVA kullanılmaktadır!

++
    Bir diğer konu ise Processor ve S/W ile elde edilen Renk konusudur!
    LGD burada daha natural renk üretiyor(Phil de LGD nin S_IPS lerini kullanıyor!)

++
    Konuyu bağlarsak;sizin hangi görüntüyü beğenmenize kalıyor,aslında bunların hiç birisi doğru renk üretemiyor,en kötü renk üretende
    Samy dir!!

Şimdi sen görüntülere bakıp hangisi hoşuna giderse onu alacaksın>>"Vividçi" isen Samy alacaksın, "az-Vividçi" isen Sony olabilir,bunlardan
    daha soft/natural resim seviyorsan LGD alacaksın!!

Ama bu dediklerim normal kalibre edilmiş paneller içindir,sizin mağazalarda gördükleriniz aşırı satura/vivid ve hemen hepsi Dynamic Mode ta
    olan panellerdir!!!
    "

kullandığın TV ile mok attığın Samsung'un modüllerinin aynı olması bir garip..

ha albani'nin dediği cafcaflı renk mevzunda Samsung fazla cafcaf bastığı için gerçek renkden uzaklaşıyor.. bu bilgileri paylaşa paylaşa insanlar TV alıyorlar.. bende canlı renk sevdiğim için ve vividçi olduğumu anladığım için Samsung tercih ettim..

ama sen şu kırmızıyla yazılmış olan kısımları iyice bir daha oku.. zaten bunun sonunda yine gereksiz bir cevap verirsen marka fanatikliğinden ya da ürününü kullanmadığın bir marka hakkında atıp tutmaktan başka bir şey yapmadığın çıkacak ortaya..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 6 Eylül 2009; 3:06:01 >

• Bence sony ile beraber en iyi bu 2 markadan şaşmamak lazım.
  • quote:

Kullandığın Sony 50W5500'de Samsung paneli kullanılıyormuş.
  • paneline dandik dediğin Samsung LCD TV'lerin içinden B65X olanlar ile ve kullandığın SONY W5500 hakkında minik bir bilgi geçelim o zaman.. nede olsa bilmemek değil öğrenmemek ayıp.. geçenlerde bir başlıkta sorduğum soru:

aşağıdaki LCD TV'lerden hangisi özelliklerine bakmaksızın(mkv açması vs. atalım bir kenara), direk panel kalitesinde (renk tonu, parlaklık vs.) diğerlerinden üstündür? siz alacak olsanız bu 3 seçenekten hangisini tercih ederdiniz??

a) SONY BRAVIA W5500 - W5710

b) SAMSUNG SERIES 6 CYRISTAL TV LE-40B653

c) LG Scarlet 40LH7000

teşekkürler...

albani'nin cevabı:

"@TechZone

-Kısa cevabım şudurüçüde aynı panel bunların!! birbirlerine aman aman hiç bir üstünlükleride yokturGörüntü kalitesi olarak!!

zaten sende bunu sormuşsun

++

Samy/Sony zaten aynı Modülleri kullanıyor(Samsung/AUO/CMOs)!!

++

Ancak iş ayarlar v.s konusuna gelince,"natural" renk/ton v.s konusunda LGD öne çıkar!!

LHD bunlardan farklı ve kendi üretimi olan S-IPS Modülleri kullanıyor,bunlar her ne kadar Samsung S_PVA lardan

teknik olarak düşük olsada;zaten Samy ve Sony nin sadece bazı serilerinin bazı modellerinde S_PVA kullanılmaktadır!

++

Bir diğer konu ise Processor ve S/W ile elde edilen Renk konusudur!

LGD burada daha natural renk üretiyor(Phil de LGD nin S_IPS lerini kullanıyor!)

++

Konuyu bağlarsak;sizin hangi görüntüyü beğenmenize kalıyor,aslında bunların hiç birisi doğru renk üretemiyor,en kötü renk üretende

Samy dir!!

Şimdi sen görüntülere bakıp hangisi hoşuna giderse onu alacaksın"Vividçi" isen Samy alacaksın, "az-Vividçi" isen Sony olabilir,bunlardan

daha soft/natural resim seviyorsan LGD alacaksın!!

Ama bu dediklerim normal kalibre edilmiş paneller içindir,sizin mağazalarda gördükleriniz aşırı satura/vivid ve hemen hepsi Dynamic Mode ta

olan panellerdir!!!"

kullandığın TV ile mok attığın Samsung'un modüllerinin aynı olması bir garip..

ha albani'nin dediği cafcaflı renk mevzunda Samsung fazla cafcaf bastığı için gerçek renkden uzaklaşıyor.. bu bilgileri paylaşa paylaşa insanlar TV alıyorlar.. bende canlı renk sevdiğim için ve vividçi olduğumu anladığım için Samsung tercih ettim..

ama sen şu kırmızıyla yazılmış olan kısımları iyice bir daha oku.. zaten bunun sonunda yine gereksiz bir cevap verirsen marka fanatikliğinden ya da ürününü kullanmadığın bir marka hakkında atıp tutmaktan başka bir şey yapmadığın çıkacak ortaya..

bakın aynı panelin üretim yerleri aynı çatı altında ve ortak olarak çıkarılıyor.bunu anlatmanıza veya panel ve kalibre bilgimi sınamanıza gerek yok.bunları biliyorum.sizin anlamadığınız nokta bordun yerleşimi ve kullanılan malzeme konusunun mühendisliğidir.ben bunu anlatmaya çalışıyorum.birisi dayanır 10 sene ki kul yapısıdır ve şans işidir deriz kaldı ki allah yapısı biz kullar bile ne zamanlık ömrümüz var belirsiz,biri dayanır 20 sene.anlatabildim mi?ben sony iyidir demiyorum sony görüntüde iyidir ama ses sistemlerinde aynı şeyi söyleyemem.çünkü görüntü ile ses farklıdır.32 senedir elektronik işindeyim ve 7 yaşından beri tamiratı ile de uğraşırım arkadaşlar..saygılar

• Satış'ta samsung'un bir numara olması kadar normal bi durum yok , bugün bile bir çok mağazada panellerin 10/8 samsung marka , üretim pazarlama konusunda koreliler çok iyi ama aynı durum ürün kalitesi için geçerlimi forumu dikkatli okuyup iyi etüt ederseniz cevapları bulabilirsiniz ,

En iyi dediğimiz Samsung s-pva modül ( Bugün nerdeyse her Lcd markasında kullanılıyor ) ve en çok sorun yaratanda bu modüldür , bakalım sony&sharp ortaklığından nasıl cihazlar çıkacak , saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 6 Eylül 2009; 16:33:53 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.