Şimdi Ara

en iyi saç ekim merkezi neresidir (1111. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
41.215
Cevap
602
Favori
6.456.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11091110111111121113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ya siz kendinizi çok uyanık zannediyorsunuz ya milleti çok aptal tavsiye edermiş 5martta üye hemen Gökhan beyi yağla balla hani bir kare fotoğraf koyda görelim ucuz adamların ucuz numaraları burda sökmez benden sana ufak bir o Gökhan denilen kurnazı bul karşılıklı oturup bir bardak su için
  • Tıp ta ilaç lar üzerine çalışma yapılır belirli hasta sayıları üzerinden genelde 40 ın altında hasta kullanılmaz o övdüğün prp nin bir tane klinik çalışmasını paylaşırsan kaç hasta ile yapılmış ne kadar süre ile yapılmış kaç seans yapılmış prp uygulanan grupta yüzde kaç saç artışı olmuş bunların yazdığı bir tane klinik çalışma paylaş ondan sonra gel bana prp yi öv bu adamlara kanmayın arkadaşlar prp vücudun bağışıklık sistemini sağlayan bir objedir bir insandan senede 15-20kez alınabilir ve lösemi hastalarında kan değerlerinde düşüşlere bağlı olarak takviye amaçlı olarak verilir
  • keepitdark K kullanıcısına yanıt
    İmkansız bir şey söylüyorsun prp hava ile temas halinde donmaya başlar ve özelliğini kaybeder
  • Aynen hocam üstüne basa basa söylüyorum minoxil ve prp nin hiç bir katkısı yok boşuna bu iki faktörden medet ummayın bıraktım minoxili saçlar inceldi bırakmasam alerji yapıyor ne lanet bişey 2 seans 4200+1700greft ekim yaptırdım kafada gene saç yok gene yok lanet olsun ekiminede prp sinede minoxilinede 5900 greftle kafanın uçması lazım ama yok işte. Doktorlar bilinçli olarak ilk 6 ay çıkışlar hızlı olsun saçlar iyi görünsün diye minoxil kullandırıyorlar ondan sonra bibırakıyon kafa eski halinden beter olmuş yani ilk 5 6 ay ekim kendini göstersin sonra bizi bağlamaz felsefe bu hiç kullanmasam belki daha güzel olacaktı yok kaçtı tren ...gidin sokaktan birini çevirin ekim yaptırın forumda ismi geçen dr lara gene gitmeyin bu forumu hepsi basamak ticarethane olarak kullanıyorlar bu bi gerçek forumdakiler sayesinde köşeyi dönüyorlar yaptıkları iş tam bir rezalet gidin paraya kıyın adam akıllı manuel ekim yapan birinde yaptırın mikromotor denen matkapla kafanızı talan ettirmeyin benden tecrübeli bir insan evladı tavsiyesi hayırlı geceler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selenga_68 -- 6 Mart 2014; 2:05:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selenga_68

Aynen hocam üstüne basa basa söylüyorum minoxil ve prp nin hiç bir katkısı yok boşuna bu iki faktörden medet ummayın bıraktım minoxili saçlar inceldi bırakmasam alerji yapıyor ne lanet bişey 2 seans 4200+1700greft ekim yaptırdım kafada gene saç yok gene yok lanet olsun ekiminede prp sinede minoxilinede 5900 greftle kafanın uçması lazım ama yok işte. Doktorlar bilinçli olarak ilk 6 ay çıkışlar hızlı olsun saçlar iyi görünsün diye minoxil kullandırıyorlar ondan sonra bibırakıyon kafa eski halinden beter olmuş yani ilk 5 6 ay ekim kendini göstersin sonra bizi bağlamaz felsefe bu hiç kullanmasam belki daha güzel olacaktı yok kaçtı tren ...gidin sokaktan birini çevirin ekim yaptırın forumda ismi geçen dr lara gene gitmeyin bu forumu hepsi basamak ticarethane olarak kullanıyorlar bu bi gerçek forumdakiler sayesinde köşeyi dönüyorlar yaptıkları iş tam bir rezalet gidin paraya kıyın adam akıllı manuel ekim yapan birinde yaptırın mikromotor denen matkapla kafanızı talan ettirmeyin benden tecrübeli bir insan evladı tavsiyesi hayırlı geceler...

arkadasın yazdığına katılıyorum 13ncu ayını bitirmiş biri olarak ,minoksidil den uzak durun ,prp yaptırmayın ,8 ayda bırakmıştım rogaine i cok dokuldu ekilenler hariç tabi
  • ben daha önceki yazılarımda prpnin bir işe yaramadığını söylemiştim,minoxilde aynı şekilde.hele minoxil zaten saç çıkarma ilacı değildi tesadüfen saç çıkardığı anlaşılmış, prostat ilacıydı daha öncelerde.

boşu boşuna bunlara para dökmeyin arkadaşlar,ha ekim işi içinde hemşire memşirelerden ucuza yaptıranlardan 4000-5000 grefti tek seferde ekeriz diyenlerden kaçın,ben bile gidip bir ekim merkezi açabilirim.
    yapılan güzel ekim fotolarına kanmayın onlar kandırmacadır bir tuzaktır çok sıkıa araştırmanız lazım buralarda bir iki fotoya kanmayın,uzman doktorlarla görüşün,hemşire memşirelerde ekim yaptırıp fotolara kanıp kendinizi gülünç duruma düşürmeyin
  • canavarcafer C kullanıcısına yanıt
    hocam öncelikle sakin olmasın kafan rahat olsun özellikle bu sürecin saçının çıkıp çıkmamasını belirleyiceğini düşünme,bırak ne oluyorsa olsun dökülen dökülsün dökülmeyen kalsın rahat ol.
    benim saçım biotin ve minoxille 1 ay sonunda kafada ufak sarı tüylerin gözükmesiyle başladı, sen sakın bu ilaçlardan hiçbirini kullanma bırak doğal olarak büyüsün derim ama genede sen bilirsin.ben ilaçları bıraktıkdan sonra gelişimi durdu ve hatta dökülmeler oluyor şu anda yani ilacın hiç bir etkisi yok aslında göstermelik hepsi belkide zararlı

şok dökülme başlangıcından itibaren 1 ay kadarda sürebilir,saç çıkışı 1-3 ay arasında kendini belli eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: baboker

quote:

Orijinalden alıntı: keepitdark

daha once kullanmıstım minoxil , zaten minoxil sayesinde cıkan sacların görüntüsü bile komik,yönsüz ve dalgalı..sürekli kullanılabilecek bi ilaçta degil yan etkisi cok fazla ne kadr sac cıkartırsa cıkarsın bırakınca zatn hepsi dökülüyor..bu yuzdenkullanmak anlamsız bence

arkadaşım anlamıyorsun ama minoxidil ve proscar kullanmazsan 5 yıl sonra yine kel kalacaksın. kafanın tepesinde sadece ekilen saçların kalacak. sen ve bazı arkadaşlar zannediyorki saç ektirdikten sonra, saç dökülmesi duracak. hayır saç dökülmeniz durmayacak. bakın size saç dökülmesine neden olan DHT ile ilgili bir makaleyi paylaşayım. faydalı bilgiler var.

Dihidrotestosteron ( DHT ) ve Androjenik Alopesi

Genetik yatkınlık ve androjenlerin aktivasyonu sonucu, puberteden sonra terminal kılların vellusa dönüşmesi ve dökülmesi ile karakterizedir. Androjenler erkekte testis, kadında ise over ve adrenal glandda yapılır.Her ne kadar asıl androjen testosterondur olsa,testosteron 5 Alfa Redüktaz enzimi ile Dihidrotestosteron'a dönüşmeden etkili olamaz.Bu yüzden testosteron, kıl matriksinde keratinositler içinde 5-alfa redüktaz ile dihidrotestosterona dönüşür ve sitoplazmik reseptör ve bağlı proteinlerle nükleusa transfer edilir. Reseptör DNA’ya tutunur ve mRNA oluşur. Sonra asıl protein; başlıca keratinler kodlanırlar. Bazı folliküller androjenleri metabolize ederken kıl büyümesini stimule eder, diğerleri ise büyümeyi inhibe ederek androgenetik alopeside olduğu gibi kılların terminalden vellusa gerilemesine sebep olurlar. Androjenlerin sakal ve vücut kıllarını artırırken, saçlarda dökülmeye yol açmasının nedeni budur.Daha sonra kıl dökülür. Anajen faz normalde 3 yıl dürer, telojen faz ise sadece 100 gündür. Bu durumda anajen/telojen oranı 9/1'dir. Günlük saç kaybı 100'e kadar çıkabilir. Androjenik alopeside anajen faz kısalmıştır. Sonuçta anajen/telojen oranı da düşer. En sonunda kıl follikülleri miyatür bir hal alarak, terminal saç durumuna erişilir.

Erkeklerde; puberteden sonra genellikle 20. yaştan itibaren başlar. Bazan 30-40 yaşlarına kadar gecikebilir. Vakaların %96’sında bitemporal gerileme şeklinde başlar. Vertekste seyrelme, açılma olur. Bazan tümüyle dazlaklık oluşur. Fakat oksipital bölge daima salimdir. Terminal kılların vellusa dönüşümü vardır. Erkeklerde hormonal denge normaldir. Erkek tipi alopeside koroner arter hastalığı riski normallere göre fazladır.Kadınlarda; genellikle 20 yaş sonunda ve 40 yaşın başında başlar. Frontal-verteks arasında difüz seyrelme ve terminal kılların vellusa dönüşümü vardır. Saç seyrelmesinin giderek genişlediği görülür. Polikistik over, androjen salgılayan over tümörleri ve adrenal tümörleri gibi çeşitli hastalıklara bağlı olabilir. İlgili hormon seviyelerine bakılmalı ve over-sürrenal ultrasonografi yapılmalıdır. Kadınlarda serbest testestoron ve DHEA sülfat seviyesinde artma, SHBG seviyesinde azalma olabilir. Bazan akne, hirsutizm, mensturasyon düzensizliği veya virilizasyonla birlikte olabilir.
    Erkeklerde androjenik alopesinin olabilmesi için ön koşul testiküler ve androjen fonksiyonlarının sağlıklı olmasıdır. Testosteron 5 alfa redüktaz enzimi ile Dihidrotestosteron'a dönüştükten sonra ancak efektif olabilir. Androjenik alopesili erkeklerin saç folliküllerindeki androjen reseptörlerinin daha yoğun bulunduğu ortaya konmuştur.

Sanılanın aksine androjenik alopesiye sadece Dihidrotestosteron ( DHT ) yol açmamaktadır.Dehidroandrosteron,Testosteron ve Androstenedion gibi androjen hormonlar da, androjenik alopeside rol oynamaktadırlar. Ancak Dihidrotestosteron ( DHT ), çok güçlü bir androjenik etkiye sahip olduğu için çoğu erkekte, özellikle genç yaşlarda ortaya çıkan androjenik alopesi sendromunun birincil sorumlusudur.
    Yaşlanma ile beraber saç foliküllerinde bulunan androjen reseptörlerinde bulunan sitoplazmik hücre zarları inceldikçe,saç folikülleri androjen hormonlara karşı daha duyarlı hale gelir. Gençlik yıllarında sadece Dihidrotestosteron, saç foliküllerine zarar verirken; yaşlanma ile birlikte Dehidroandrosteron,Testosteron ve Androstenedion gibi diğer androjen hormonlar da saç foliküllerine zarar vermeye ve saç dökülmesine yol açmaya başlarlar. Yaşlı erkeklerde görülen androjenik alopesi insidansının yüzde 80'lere varmasının ana nedeni budur.

Öte yandan her insanın saç derisinde, aynı sayıda ve aynı dağılımda androjen reseptörü bulunmaz. Bu sebepten ötürü bazı insanlar, genç yaşta kel kalırken; bazı insanlar yaşamın son evrelerine kadar gür saçlarını muhafaza edebilirler.
    Merhaba hocam. Proscar ile Propecia aynı şeyler mi? 1mg ve 5mg olanları var sanırım. Bunları nasıl kullanacağız her gün 1 adet mi?
    minoxil içeren herhangi bir solusyonla beraber mi kullanacağız. Örneğin Rogain gibi bir solusyon mu olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fathieagle -- 6 Mart 2014; 5:54:26 >
  • Slm herkese.Saç ekimini yaptırdıktan sonra 25 30 gunden sonra spora başlamak lazim.Gunde 20 ser dakika , sabah akşam, tempolu kosu yaparak, kafaya kan akışını artırmalıyız.Masa başı iş yapıp oturanlar bu bakımdan şansız.Vücudu çalışan kişiler anladığım kadarıyla bu bakımdan daha şanslı.
    Ayrıca sadece bu yetmiyor eger saclariniz güçsüz ise gün boyu devamlı cansız ise, ekimin tutma olasılığı baya düşüktür. Kökler yeteri kadar beslenmiyor demektir. Bunun için sadece biotin almak yetmeye bilir. Çünkü demir eksikliginiz varsa , hücrelere giden oksijen demir tarafından saglanir.Oyleki demir yoksa istersen biotin cinkonun kutusunu ic fayda vermez.He demir iceren yemekler yedik , fakat yerken yaninda ayran yada cay içtik.Evet arkadaşlar buyuk hata etmiş oluyoruz. Çünkü cay , kahve , süt ürünleri demir emilimini büyük oranda azaltir.Hatta vucuttaki var olan demiri bile çeker. Bu zamana kadar gunde bardakllarla cay içen arkadaslar kellige bi bakim kendileri hızlandırmıs olmuştur.Ben çocukluğum dan beri demir eksikligi yasadım. Ama hic onemsememistim meger cok onemliymiş. Biraz geç olsada farkina vardim.Simdi biraz daha dikkat ediyorum yemek yerken.
    Simdi yeni ektiren arkadaşlar ilk 5 aya kadar sporu ve demir artı biotin , cinko tuketimini maksimum yapsınlar.Zaten çıkmiyorsa yapacak bir sey yok.Ama oturarak beklemekde yanlıs olur. Hayirli çaysız günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: fathieagle

Merhaba hocam. Proscar ile Propecia aynı şeyler mi? 1mg ve 5mg olanları var sanırım. Bunları nasıl kullanacağız her gün 1 adet mi?
    minoxil içeren herhangi bir solusyonla beraber mi kullanacağız. Örneğin Rogain gibi bir solusyon mu olacak?

proscar ile propecia içindeki etken maddeler aynıdır. ikisinde de Finasterid vardır. proscar'da 5 mg, propecia da ise 1 mg vardır. propecia, proscar'ın saç kullanımı için üretilmiş halidir. daha pahalıdır. bu nedenle çok daha ucuz olan proscar'ı alıp, 4 eşit parçaya bölüp (normalde 5 olmalı ama, 5 e bölmek mümkün olmadığından), hergün 1 parçasını içeceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marksman84

Slm herkese.Saç ekimini yaptırdıktan sonra 25 30 gunden sonra spora başlamak lazim.Gunde 20 ser dakika , sabah akşam, tempolu kosu yaparak, kafaya kan akışını artırmalıyız.Masa başı iş yapıp oturanlar bu bakımdan şansız.Vücudu çalışan kişiler anladığım kadarıyla bu bakımdan daha şanslı.
    Ayrıca sadece bu yetmiyor eger saclariniz güçsüz ise gün boyu devamlı cansız ise, ekimin tutma olasılığı baya düşüktür. Kökler yeteri kadar beslenmiyor demektir. Bunun için sadece biotin almak yetmeye bilir. Çünkü demir eksikliginiz varsa , hücrelere giden oksijen demir tarafından saglanir.Oyleki demir yoksa istersen biotin cinkonun kutusunu ic fayda vermez.He demir iceren yemekler yedik , fakat yerken yaninda ayran yada cay içtik.Evet arkadaşlar buyuk hata etmiş oluyoruz. Çünkü cay , kahve , süt ürünleri demir emilimini büyük oranda azaltir.Hatta vucuttaki var olan demiri bile çeker. Bu zamana kadar gunde bardakllarla cay içen arkadaslar kellige bi bakim kendileri hızlandırmıs olmuştur.Ben çocukluğum dan beri demir eksikligi yasadım. Ama hic onemsememistim meger cok onemliymiş. Biraz geç olsada farkina vardim.Simdi biraz daha dikkat ediyorum yemek yerken.
    Simdi yeni ektiren arkadaşlar ilk 5 aya kadar sporu ve demir artı biotin , cinko tuketimini maksimum yapsınlar.Zaten çıkmiyorsa yapacak bir sey yok.Ama oturarak beklemekde yanlıs olur. Hayirli çaysız günler.

demir eksikliği önemli bir konu. aklınızda olsun kan bağışını sık yapmayın, çünkü vücuttaki demiri çok hızlı şekilde düşürür. bu da saç dökülmelerine yol açabilir. düşük demiri en kısa sürede yükseltmenin yolu gayet basittir. kutusu 10 lira olan Ferrum Forte isimli demir hapını 1 ay kullanın. saçlarınızda ve yüzünüzde canlanmayı arkadaşlarınız bile farkedecektir.
    kilo kilo ciğer, fındık vs de yeseniz, hap kadar işe yaramayacaktır.
  • genetik saç dökülmesinin demirle çinkoyla b7 eksikliğiyle alakası yoktur,genetik dökülme atalardan gelen bir şeydir bu ilaçlara fazla takılmamak lazım doktorculukda oynamaya gerek yok doktor olmayada,bu işler daha çok saç sağlığı konusu olabilir, biz burada kellikden bahsediyoruz ve kellikde bize aile soyundan geçmekte kısacası genetik saç döklmesinde yani kellikde yapılacak malesef hiç bir şey yok
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: keepitdark

daha once kullanmıstım minoxil , zaten minoxil sayesinde cıkan sacların görüntüsü bile komik,yönsüz ve dalgalı..sürekli kullanılabilecek bi ilaçta degil yan etkisi cok fazla ne kadr sac cıkartırsa cıkarsın bırakınca zatn hepsi dökülüyor..bu yuzdenkullanmak anlamsız bence

arkadaşım anlamıyorsun ama minoxidil ve proscar kullanmazsan 5 yıl sonra yine kel kalacaksın. kafanın tepesinde sadece ekilen saçların kalacak. sen ve bazı arkadaşlar zannediyorki saç ektirdikten sonra, saç dökülmesi duracak. hayır saç dökülmeniz durmayacak. bakın size saç dökülmesine neden olan DHT ile ilgili bir makaleyi paylaşayım. faydalı bilgiler var.

Dihidrotestosteron ( DHT ) ve Androjenik Alopesi

Genetik yatkınlık ve androjenlerin aktivasyonu sonucu, puberteden sonra terminal kılların vellusa dönüşmesi ve dökülmesi ile karakterizedir. Androjenler erkekte testis, kadında ise over ve adrenal glandda yapılır.Her ne kadar asıl androjen testosterondur olsa,testosteron 5 Alfa Redüktaz enzimi ile Dihidrotestosteron'a dönüşmeden etkili olamaz.Bu yüzden testosteron, kıl matriksinde keratinositler içinde 5-alfa redüktaz ile dihidrotestosterona dönüşür ve sitoplazmik reseptör ve bağlı proteinlerle nükleusa transfer edilir. Reseptör DNA’ya tutunur ve mRNA oluşur. Sonra asıl protein; başlıca keratinler kodlanırlar. Bazı folliküller androjenleri metabolize ederken kıl büyümesini stimule eder, diğerleri ise büyümeyi inhibe ederek androgenetik alopeside olduğu gibi kılların terminalden vellusa gerilemesine sebep olurlar. Androjenlerin sakal ve vücut kıllarını artırırken, saçlarda dökülmeye yol açmasının nedeni budur.Daha sonra kıl dökülür. Anajen faz normalde 3 yıl dürer, telojen faz ise sadece 100 gündür. Bu durumda anajen/telojen oranı 9/1'dir. Günlük saç kaybı 100'e kadar çıkabilir. Androjenik alopeside anajen faz kısalmıştır. Sonuçta anajen/telojen oranı da düşer. En sonunda kıl follikülleri miyatür bir hal alarak, terminal saç durumuna erişilir.

Erkeklerde; puberteden sonra genellikle 20. yaştan itibaren başlar. Bazan 30-40 yaşlarına kadar gecikebilir. Vakaların %96’sında bitemporal gerileme şeklinde başlar. Vertekste seyrelme, açılma olur. Bazan tümüyle dazlaklık oluşur. Fakat oksipital bölge daima salimdir. Terminal kılların vellusa dönüşümü vardır. Erkeklerde hormonal denge normaldir. Erkek tipi alopeside koroner arter hastalığı riski normallere göre fazladır.Kadınlarda; genellikle 20 yaş sonunda ve 40 yaşın başında başlar. Frontal-verteks arasında difüz seyrelme ve terminal kılların vellusa dönüşümü vardır. Saç seyrelmesinin giderek genişlediği görülür. Polikistik over, androjen salgılayan over tümörleri ve adrenal tümörleri gibi çeşitli hastalıklara bağlı olabilir. İlgili hormon seviyelerine bakılmalı ve over-sürrenal ultrasonografi yapılmalıdır. Kadınlarda serbest testestoron ve DHEA sülfat seviyesinde artma, SHBG seviyesinde azalma olabilir. Bazan akne, hirsutizm, mensturasyon düzensizliği veya virilizasyonla birlikte olabilir.
    Erkeklerde androjenik alopesinin olabilmesi için ön koşul testiküler ve androjen fonksiyonlarının sağlıklı olmasıdır. Testosteron 5 alfa redüktaz enzimi ile Dihidrotestosteron'a dönüştükten sonra ancak efektif olabilir. Androjenik alopesili erkeklerin saç folliküllerindeki androjen reseptörlerinin daha yoğun bulunduğu ortaya konmuştur.

Sanılanın aksine androjenik alopesiye sadece Dihidrotestosteron ( DHT ) yol açmamaktadır.Dehidroandrosteron,Testosteron ve Androstenedion gibi androjen hormonlar da, androjenik alopeside rol oynamaktadırlar. Ancak Dihidrotestosteron ( DHT ), çok güçlü bir androjenik etkiye sahip olduğu için çoğu erkekte, özellikle genç yaşlarda ortaya çıkan androjenik alopesi sendromunun birincil sorumlusudur.
    Yaşlanma ile beraber saç foliküllerinde bulunan androjen reseptörlerinde bulunan sitoplazmik hücre zarları inceldikçe,saç folikülleri androjen hormonlara karşı daha duyarlı hale gelir. Gençlik yıllarında sadece Dihidrotestosteron, saç foliküllerine zarar verirken; yaşlanma ile birlikte Dehidroandrosteron,Testosteron ve Androstenedion gibi diğer androjen hormonlar da saç foliküllerine zarar vermeye ve saç dökülmesine yol açmaya başlarlar. Yaşlı erkeklerde görülen androjenik alopesi insidansının yüzde 80'lere varmasının ana nedeni budur.

Öte yandan her insanın saç derisinde, aynı sayıda ve aynı dağılımda androjen reseptörü bulunmaz. Bu sebepten ötürü bazı insanlar, genç yaşta kel kalırken; bazı insanlar yaşamın son evrelerine kadar gür saçlarını muhafaza edebilirler.

Noktayı koymuşsunuz teşekkür ederim yazı için. 22 yaşında genç kel adayı olarak bazı sorularım var cevap verirseniz çok sevinirim.
    Şakaklarım iyice açıldı tepede seyrelmeler var deri gözüküyor doktora gittim shen min ve minoxil verdi. Fakat araştırdığıma göre shen min yeni saç çıkartıcı madde bulundurmuyo saçı güçlendiriyor fakat dökmemeye pek yardımcı olduğunu söyleyemeyecegim.
    Minoxil öğrenci olduğum için çok pahalı geldi bende irandan getirttim gene bu forumdan. Yorumlar güzel olduğu için inandım açıkçası iran versiyonu herhangi bir sorun teşkil eder mi? Birde minoxil saçlarda beyaz kalıntılar bırakıyor o saçlara zarar verir mi.
    Birde gene internetten araştırırken xpelia isimli bir hap ile karşılaştım. İsmi yanlış olabilir. Diğer ilaçlara göre yan etkisi daha az ve saçlarda güzel sonuçlar verdiğini söylüyorlar bu ilaç hakkında bilgisi olan yada kullanan var mı.
    Çok soru soruyorum kusura bakmayın son sorum:-) Büyüklerimiz saçın dökülüyorsa usturaya vur sözü doğru mudur yani etkisi var mıdir. Bilimsel olarak açıklanmamış. Şuan usturaya vurdum sanki dökülmüyor gibi yada dökülüyorda biz mi görmüyoruz. Uzun ken elimi atınca en az on tane gelirdi şimdi gelmimiyor yada çok küçük göremiyorum. Bilgilerinizi tecrübelerinizi paylaşırsaniz çok sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: _Tekniker__

genetik saç dökülmesinin demirle çinkoyla b7 eksikliğiyle alakası yoktur,genetik dökülme atalardan gelen bir şeydir bu ilaçlara fazla takılmamak lazım doktorculukda oynamaya gerek yok doktor olmayada,bu işler daha çok saç sağlığı konusu olabilir, biz burada kellikden bahsediyoruz ve kellikde bize aile soyundan geçmekte kısacası genetik saç döklmesinde yani kellikde yapılacak malesef hiç bir şey yok

genetik konusunda haklısın ama her bir dökülme saç kökünün ömrünü azaltmaktadır.

http://www.kaanaydos.net/androjenik_alopesi.php buradaki linkte de androjenik saç dökülmesi hakkında bilimsel açıklamalar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin5306

Noktayı koymuşsunuz teşekkür ederim yazı için. 22 yaşında genç kel adayı olarak bazı sorularım var cevap verirseniz çok sevinirim.
    Şakaklarım iyice açıldı tepede seyrelmeler var deri gözüküyor doktora gittim shen min ve minoxil verdi. Fakat araştırdığıma göre shen min yeni saç çıkartıcı madde bulundurmuyo saçı güçlendiriyor fakat dökmemeye pek yardımcı olduğunu söyleyemeyecegim.
    Minoxil öğrenci olduğum için çok pahalı geldi bende irandan getirttim gene bu forumdan. Yorumlar güzel olduğu için inandım açıkçası iran versiyonu herhangi bir sorun teşkil eder mi? Birde minoxil saçlarda beyaz kalıntılar bırakıyor o saçlara zarar verir mi.
    Birde gene internetten araştırırken xpelia isimli bir hap ile karşılaştım. İsmi yanlış olabilir. Diğer ilaçlara göre yan etkisi daha az ve saçlarda güzel sonuçlar verdiğini söylüyorlar bu ilaç hakkında bilgisi olan yada kullanan var mı.
    Çok soru soruyorum kusura bakmayın son sorum:-) Büyüklerimiz saçın dökülüyorsa usturaya vur sözü doğru mudur yani etkisi var mıdir. Bilimsel olarak açıklanmamış. Şuan usturaya vurdum sanki dökülmüyor gibi yada dökülüyorda biz mi görmüyoruz. Uzun ken elimi atınca en az on tane gelirdi şimdi gelmimiyor yada çok küçük göremiyorum. Bilgilerinizi tecrübelerinizi paylaşırsaniz çok sevinirim

1- Shen min işe yaramaz. paranı boşa harcama.http://www.sacilaclari.com/shen-min

2- Minoxidildeki beyaz kalıntılar zarar vermez. amerikada yaşayan tanıdıkların var ise, Minoxidili oradan daha uygun fiyatla getirtebilirsin.

3- Xpecia kullanabilirsin. ben 1 ay kullandım, pahalı olduğu için (ayda 59 TL) vazgeçtim bıraktım.

4- Usturaya vurmanın hiç faydası yoktur ama sadece psikolojik olarak seni rahatlatabilir. Ayrıca bu psikolojik rahatlamanın bile faydası olabilir. Çünkü proscar'ın etken maddesi Finasterid'i denek hastalar üzerinde denerken, bazı hastalara finasterid yerine boş ilaç vermişler.
    Plasebo etkisi (farmakolojik olarak etkisiz bir ilacın telkine dayalı bir etki ortaya çıkarma halidir) ile bazı deneklerde saç çıktığı gözlenmiş.
    Yani usturaya vurmanın sadece plasebo etkisi olabilir. Sen saçlarım daha az dökülecek diye kendine telkin edebilirsin. Bu da işe yarayabilir. Bunun dışında usturaya vurmanın hiçbir faydası yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-75E81FD3D -- 6 Mart 2014; 11:26:22 >
  • quote:

quote:

1- Shen min işe yaramaz. paranı boşa harcama.http://www.sacilaclari.com/shen-min

2- Minoxidildeki beyaz kalıntılar zarar vermez. amerikada yaşayan tanıdıkların var ise, Minoxidili oradan daha uygun fiyatla getirtebilirsin.

3- Xpecia kullanabilirsin. ben 1 ay kullandım, pahalı olduğu için (ayda 59 TL) vazgeçtim bıraktım.

4- Usturaya vurmanın hiç faydası yoktur ama sadece psikolojik olarak seni rahatlatabilir. Ayrıca bu psikolojik rahatlamanın bile faydası olabilir. Çünkü proscar'ın etken maddesi Finasterid'i denek hastalar üzerinde denerken, bazı hastalara finasterid yerine boş ilaç vermişler.
    Plasebo etkisi (farmakolojik olarak etkisiz bir ilacın telkine dayalı bir etki ortaya çıkarma halidir) ile bazı deneklerde saç çıktığı gözlenmiş.
    Yani usturaya vurmanın sadece plasebo etkisi olabilir. Sen saçlarım daha az dökülecek diye kendine telkin edebilirsin. Bu da işe yarayabilir. Bunun dışında usturaya vurmanın hiçbir faydası yoktur.

Malesef yok iran versiyonundan aldım 4 kutu 65 lira ne kadar güvenilir bilmiyorum bilginiz var mı bu konuda.
    Shen minle aynı fiyat yani en azından shen mini bırakıp onu alırım

• yasin5306 Y kullanıcısına yanıt
    Peki usturaya vurduktan sonra yastıkda şapkada neden saç olmuyor hani uzun ken yastık full saç olurdu. Yeni saç çıkarmıyo o kesin peki dökülmeye hiç mi etkisi yok özellikle mevsimsel dökülmede

• quote:

Malesef yok iran versiyonundan aldım 4 kutu 65 lira ne kadar güvenilir bilmiyorum bilginiz var mı bu konuda.
    Shen minle aynı fiyat yani en azından shen mini bırakıp onu alırım

shen min'i bırak. eczaneden proscar al. kutusu 17 lira. içinde 28 adet hap var. her bir hapı jiletle 4 eşit parçaya böl. günde 1 parçasını iç.
    aklıma gelmişken şampuan konusunda da yazayım. şampuanlar saç dökülmesine ne olumlu ne de olumsuz etki yapmaz arkadaşlar. bu nedenle sözde saç dökülmesini durdurduğunu iddia eden ve fiyatı çok pahalı olan şampuanlara paranızı boşuna harcamayın. hatta içinde en az kimyasal katkı olan, ucuz şampuanları alın kullanın. avrupada %0 chemical ibaresiyle satılan şampuanlar var. keşke türkiyede de olsa da kullansak. bir şampuanın saç dökülmesine etki edebilmesi için deri altına nüfuz etmesi gerekir. bunun olması için saatlerce başınız köpüklü halde banyoda beklemeniz gerekir. ee bu da pratikte mümkün olmadığına göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-75E81FD3D -- 6 Mart 2014; 11:39:16 >
  • B6 ve b12 vitamini alın saç hücrelerini besler

• Şampuan konusunda haklısınız para tuzağı. O ilacın yan etkisini duydum yaşım daha 22 tüm vücuda etki ediyormuş diye duydum zararından korkuyorum. Xpecia ise sadece saç dişlerine etki ediyor diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum

• 
Sayfa: önceki 11091110111111121113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.