- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
en iyi saç ekim merkezi neresidir
31383 Cevap3470003 Görüntüleme436 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     11 [13] 15 16 17 18 19 20      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Ocak 2011; 0:26:05 

Sadece merak ettim. Ekim yapildi ve siz dahada sık olsun istiyorsunuz. 1 sene sonra tekrar ekilebiliyomu. Yani dokulmeden onceki hali gibi olmasi icin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1 Mesaj
18 Ocak 2011; 1:04:29 

Merhaba,

Orinico, babylon ve diğer arkadaşlar. Burda karıştırılan ve Oriniconun anlatmaya çalıştığı nokta şu : Fue ile saç nakli yapan doktorların hepsi, micromotor yada manuel yöntemle kökleri alıyor.
Asıl ekim safhasında kanal açarken 2 yöntem kullanılıyor bir tanesi delerek diğeri ise jiletle keserek. Bu yöntem doktorun tercihine kalmış, bu demek olmuyorki kanalı keserek açan FUT yapıyor.. asla böyle birşey söz konusu değil...
Anladığım kadarıyla kanalı keserek açmak saç ekiminin daha hızlı yapılmaısnı sağlıyor ve genellikle ekiplerin çalıştığı günlük ortalama 3000 - 4000 arası ekimlerde gerçeklerşiyor.
Delme yöntemi ise biraz daha ağır işliyor belli miktarda delinip ekiliyor, delinip ekiliyor biraz daha emek isteyen bir iş genelde ekimi tek başına yapan doktorlar tercih ediyor. Zekeriya Kul, Erkan Demirsoy...vs.vs. gibi doktorlar kullanıyor. Bunlar ekimi genelde birebir yaptıkları için günde en fazla 2500 civarı ekim gerçekleştirebiliyorlar...

Bu işi değerlendirirken iyileşme süreci ve verimi açısından değerlendirmek gerekiyor. Benim de merak ettiğim buydu. Ama birden iş FUT'a döndü, nasıl oldu anlamadım..

691 Mesaj
18 Ocak 2011; 1:38:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Netlog

Merhaba,

Orinico, babylon ve diğer arkadaşlar. Burda karıştırılan ve Oriniconun anlatmaya çalıştığı nokta şu : Fue ile saç nakli yapan doktorların hepsi, micromotor yada manuel yöntemle kökleri alıyor.
Asıl ekim safhasında kanal açarken 2 yöntem kullanılıyor bir tanesi delerek diğeri ise jiletle keserek. Bu yöntem doktorun tercihine kalmış, bu demek olmuyorki kanalı keserek açan FUT yapıyor.. asla böyle birşey söz konusu değil...
Anladığım kadarıyla kanalı keserek açmak saç ekiminin daha hızlı yapılmaısnı sağlıyor ve genellikle ekiplerin çalıştığı günlük ortalama 3000 - 4000 arası ekimlerde gerçeklerşiyor.
Delme yöntemi ise biraz daha ağır işliyor belli miktarda delinip ekiliyor, delinip ekiliyor biraz daha emek isteyen bir iş genelde ekimi tek başına yapan doktorlar tercih ediyor. Zekeriya Kul, Erkan Demirsoy...vs.vs. gibi doktorlar kullanıyor. Bunlar ekimi genelde birebir yaptıkları için günde en fazla 2500 civarı ekim gerçekleştirebiliyorlar...

Bu işi değerlendirirken iyileşme süreci ve verimi açısından değerlendirmek gerekiyor. Benim de merak ettiğim buydu. Ama birden iş FUT'a döndü, nasıl oldu anlamadım..

jiletle kesildiğinde iyileşme süreci daha uzamıyormu yada iz kalma durumu söz konusu değilmi?

Samsung S4 + 16GB 3GS İPHONE JB + 16 GB NEW İPAD
ASUS M4A79XTD EVO, AMD PHENOM X4 965 3.4 GHZ, SAPPHİRE HD 5770, Kingston 4GB (2*2GB) KIT Hyperx DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram, 1 TB SEAGATE,32MB SATA 7200RPM, Samsung 19" 933NW THERMALTAKE VI15021W2E M9 500W,

1 Mesaj
18 Ocak 2011; 6:09:49 

mc_karizma ben de onu soruyorum zaten ..:

7 Mesaj
18 Ocak 2011; 10:42:51 

evet simdi bende merak ettim jiletle keserek saclari yerlestirme-ekme isi nasil bi yontem??ne sakincasi var? eger fark sadece iyilesme süresi ise,bana cok fark etmez ama baska bisey varsa da bilmek isterim...

Uzaklaştırılmış
18 Ocak 2011; 10:52:43 

Medical park nasil tavsiye eden varmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanworld -- 18 Ocak 2011; 12:26:03 >

4 Mesaj
18 Ocak 2011; 13:32:34 

med hair hakkında bilgisi olan varmı??

0 Mesaj
18 Ocak 2011; 14:01:57 

oronico kardeş,

aslında sana özelden yazmak isterdim; lakin tel numaramı yanlış girdiğim için yazamıyorum.Burdan tartışmak istemiyorum seninle.Yalnız üslubun hoş değil.Ben bir doktoru ne karalamak derdindeyim ne de sizleri yanlış yönlendirmek derdindeyim.ALLAH tan korkarım.Birileri söylediklerim yüüzünden zan altında kalmasın.Bu işe yıllarıımı verdim ve hala da vermekteyim.Araştıracağız, en iyisini en doğrusunu bulana kadar.Doğruyu söyleyeceğiz; eğmeden, bükmeden.Cümleleri yuvarlayıp geçiştirmeyeceğiz.Ekim yaptırdığımız doktorun hatası varsa eleştirebilceğiz...Kimse hatasız değil ya da mükemmel değil.

Burda söylediklerimi kuyu kazar gibi, içlerinden cımbızla bişeyler seçerek, anlamlar çıkarmak hoş değil.Söylediklerime genel itibariyle bakarsan aşağıda bir daha söylüyorum :

Şunu tekrar edeyim.Birisi size hala FUT ile ekim yapayım diyorsa, koşar adım kaçın o yerden.Bunu FUT ve FUE yöntemlerini iyice araştırınca anlarsınız.Lütfen okuyun, ne demek istediğimi anlarsınız....

SAYGILAR herkese...

0 Mesaj
18 Ocak 2011; 16:46:12 

Slm arkadaslar,

Sac ektiren arkadaslar dün birsey sormustum sadece bir arkadas cevap verdi,her halde tartisma aninda kaynadi.

Sac alinan yerde ve ekilen yerde sonradan iz kaliyormu,olasi durumlarda jilete vurma ihtimalim varmi sacimi.

Eskiden bildigim kadar iz kaliyoru simdi mikromotor alimlarinda ve kalemle ekilerde jilete vurunca iz kaliyormu?

1927 Mesaj
18 Ocak 2011; 22:33:22 

Arkadaslar etraflica cevap veremeyince rahatsiz oluyorum ama bu aralar cok yogun oldugum icin hizlica birkac seye deginmek istiyorum.sürcü lisan edersem affola;
ilk olarak sac nakili yapan ekiplerin bircogu futtan fue'ye gectiler ama bu biraz ansiklopodik bir bilgi halen kliniklerde %90 fut yapiliyor (mus) her ikisini de ayni anda kullanan ekiplerde mevcut. arkadaslarinda bahsettigi gibi iki yonteminde birbirlerine gore farkli ozellikleri var ama dogallik ilk sirada ise fue tabiki onde gelecektir.

diger konuya gelince meselenin Hakan hocanin yaptigi nakillerde hastalarin iyilesme surelerinin kisaligindan ciktigini hatirliyorum. evet FUEde sac koklerinin alimi mikromotorlarla yapiliyor. fark ise koklerin yerlestirilmesinde kendini gosteriyor.hakan hocanin kök nakillerini teknik terimini -ozur dileyerek- cok iyi bilmedigim ozel igneler kullanarak yaptigini okuduk. diger delerek nakil yapan doktorlarimiz ayni igneleri kullanmayabiliyorlar burasina dikkat! keserek kök nakili olayi hizlandiracak ve genis alanlara daha hizli bir nakil saglayabilecektir. dogallikta ve sac sıklığında problem yaşanmadigini biliyorum. yalnizzzz keserek yapilan kök nakilleri saclari az da olsa var olan kisilerin diger sac köklerine zarar verebilecek bir yontem; o yuzden eger bir tercih meselesi soz konusu ise nakil bolgesinde saci olan kisiler delerek kök nakilini tercih etmeliler.sadece doktorlardan bahsediyorum ekip teknisyen hemsire anlamam onlarinkine de nakil degil ekim derim.
umarim bilgiler aciklayici olmustur.

ayrica orinoco arkadas oyle birakip gitmek yok senin -ve tabi diger tum arkadaslarin- tecrubeleri cok onemli ve degerli. paylasimlarinizi surec ilerledikce devam ederseniz seviniriz. ayrica forum sayfasinda bazen yazilanla anlatilmak istenilen seyler farkli olabiliyor. o yuzden hep hüsnü zan yapmakta fayda var ayni soruyu yuzbinkere soran hic cevap alamamasina ragmen sacma sorularina bikmadan usanmadan devam edenlere de lafim yok sabirla cevap vermeye calisacagiz.
geriye kalan icten pazarlikli hasta avcisi teknisyen tipler gelirse ben hallederim orasini bana birakin bu sayfalarin kiymetini bilelim.bu sayfalar bundan 4-5 yil once yazilsaydi sac EKİMlerinden dolayi kimse vah tuh demezdi

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrahan18 -- 18 Ocak 2011; 22:39:45 >

-----YAŞAMA HAKKIN MÜCADELE GÜCÜN KADARDIR-----

32 Mesaj
18 Ocak 2011; 22:53:51 

2 gun once transmedde fue yontemıyle sac ektırdım 3000 kök orayı dusunenler varsa tavsıye ederım ama tuzlu ıste:) bırde ektırmeyle ılgılı merakınız varsa basımdan gecenlerı anlartırım saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plyr -- 18 Ocak 2011; 22:55:18 >

0 Mesaj
19 Ocak 2011; 9:15:44 

plyr hocam geçmiş olsun,

ekim öncesi ve sonrası resimlerin varsa, rica etsem yükleyebilir misin.Bir de süreci kısa da olsa anlatsan.

KAç kök alındı.nereye ekim yapıldı, ne kadar sürdü.doktor mu hemşire mi ekti, yoksa ekip mi vardı.KAç para ödedin gibi birçok soru aklımızda kalmasın.

907 Mesaj
19 Ocak 2011; 16:29:53 

quote:

Orijinalden alıntı: KoCaKuRT_

ANKARA FEHMİ ARMANİ hakkında bilgisi olan yokmu arkadaşlar yaa
:/

Fehmi Armani de saç ektireli 4 gün oldu.Fehmi bey bu işin ticaretini yapıyo kendine ait doktrları var.ben 1500 greft ektirttim suanda bir şey söyleyemem ...
[simage]
http://www.sacekimiforu...1295373660-DSC00148.JPG[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nurixY -- 19 Ocak 2011; 16:31:39 >

Oh boy. I'm sure my wife would kill me if she knew how much I have spent on all my headphones so far.

283 Mesaj
19 Ocak 2011; 23:59:14 

ve geldi çattı yarın bende yaptırıorum ankarada çağrı uysal'a. bakalım umarım memnun kalıcam

0 Mesaj
20 Ocak 2011; 0:36:09 

Arkadaşlar bende ektireli 23 gün oldu maşallahı var güzel gidiyor, şimdi bir kaç sayfadaki yorumlara ve yazılara baktımda bir arkadaşımız problem yaşamış onu paylaşmış diger bir arkadaşta 3000 kök için 3000€ = 6000 tl vermiş. Ben bu iki konu üzerinde şahsi görüşlerimi belirtmek istiyorum. Problem yaşayan arkadaşımız hiç bu topici okumuşmu sorun yaşadığı doktıoru kendisine kim tavsiye etmiş sonuçta hepimiz tavsiyelere dayanarak gidip görüşme yapıyoruz. İkincisi ise bende 3000 kök ektirdim ve 2100 tl para ödedim hamdolsun durumumda saçlarımda çok iyi öyle ilk hafta felanda acı agrım olmadı daha dogrusu uyuşturmak için kullandıkları ignelerin acısından sonra bu güne kadar çok şükür problem yaşamadım. Sonuçta arkadaşımızın kendi hesabı ama aynı işi çok daha makul fiyatlara yaptırma şansı varken 3 katı bedel ödemekte şahsen beni zorlardı. Ekim yaptıran herkesin yeni saçları hayırlı ugurlu olsun.

907 Mesaj
20 Ocak 2011; 10:39:06 

quote:

bir yakınım ektirmiş kendisini görmedim (yeni halini görmedim) çok memnun olduğunu söylüyordu ama 1 kişi yetmiyor tabi daha fazla kaynak lazım.
ayrıca başka yerlerdende bodrum katta yapıyor sağlıksız ameliyathane ortamı yok diye şeylerde duydum...

kafam karma karışık bilemiyorumki.

gelişmeleri yazarsan sevinirim. hayırlı olsun...

genelde armani ile ilgili iyi yorumlar var .bende ameliyethaneki elverişsiz ortamdan sıkılmak elde değil.hele donor alırken öldüm öldüm dirildim....

Oh boy. I'm sure my wife would kill me if she knew how much I have spent on all my headphones so far.

0 Mesaj
20 Ocak 2011; 10:54:46 

Turksat_28 tekrar geçmiş olsun, aslına bakarsan son mesajına kadar bende bu işin fiyatı ile doğru orantılı olduğunu düşünüyordum ama şimdi şüpheleniyorum doğrusu acaba pahalı fiyat politikası ile (daha çok kazanıp) kendilerini daha mı kaliteli yada profesyonel göstermeye çalışıyorlar diye. Sizlerin düşünceleri gerçekten önemli burada ama bekledikçede öyle mi böyle mi diye daha çok karar veremez oldum, umarım bir hata yapmam. Aslında Moy'un bu foruma katkısı çok oldu gerçekten ama daha sonraları yapılan açıklamalardan sonra Ensar'dan vazgeçmiştim, şimdi tekrar düşünüyorum orayı.

Bu arada ameliyat sonrası resimlerinde kabuklar olduğu için çok fazla anlaşılmıyor (açısı, sıklığı, çizgisi vs) şimdiki fotolarını göndermen mümkün mü acaba, karar vermemde çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bir de belki yazmışsındır ama tekrar soracağım. 2900 greft tek seansta mı nakledildi? Buradaki arkadaşların 2000 - 2300 üzerinde yapılmasının çok zor bir ihtimal olduğunu söylemelerinden dolayı soruyorum bunu.

Saygılar

0 Mesaj
20 Ocak 2011; 11:14:05 

quote:

Orijinalden alıntı: nurixY

genelde armani ile ilgili iyi yorumlar var .bende ameliyethaneki elverişsiz ortamdan sıkılmak elde değil.hele donor alırken öldüm öldüm dirildim....

TÜRKSAT_28 nerde ekim yaptırdın bu arada geçmiş olsun kardeş.

kaan

2420 Mesaj
20 Ocak 2011; 12:07:23 

Ektiren arkadaşlar önemli birşey sorabilirmiyim ekim işleminden sonra size sigara içmeyeceksiniz dedilermi bu benim için çok önemlide

enolA<-- Forever

CORE i7 920 - Gigabyte EX58-UD7 - 3*2GB Corsair Dominator GT 1600Mhz CL8 - **ASUS GTX 570 Direct CU II** - 2*1TB WD Caviar Black - High Power Absolute 1000W - Cooler Master RC690 - Logitech G5 Mouse - SAMSUNG P2250

0 Mesaj
20 Ocak 2011; 12:28:57 

Herkese merhaba,

bugün ekim sonrası 3 ncü haftaya girdim, geçen hafta başndan itibaren dökülmeler başladı yan ve arka taraflar uzadı arkadaki kök alınan gölge kapandı şimdi dökülmenin bitmesini ve ekilenlerin çıkmasını bekliyorum. Ayrıca forumda okuyorum bazı arkadaşlarda ekim sonrası ilk hafta agrı sızı oldugunu belirtmişler bende çok şükür ekimin yapıldıgı günden bu güne kadar ne bir agrı ne bir şişme oldu. İlerleyen zamanlarda fotoğraflarımı paylaşmaya devam ederim, Nerede kaça ektirdin diyenler olursa diye yine yazayım; Ensar hastanesinde 3000 kök için 2100 tl ödedim.

0

Ekteki dosya (1)

7 Mesaj
20 Ocak 2011; 13:25:35 

Turksat_28

sok dökülme baya olmus sanirim. saclarinin dipleri hala kizarik.sana tavsiyem saclarin yanlarini ve arkasini kisalttir böylece daha güzel bi görünüm olur. su an ekilen yerler biraz acik oldugu icin yanlar cok siyah duruyor,saclar kisalirsa daha güzel olur bence.insallah ekilenlerin tamami cikar,simdilik beklemekten baska care yok.

891 Mesaj
20 Ocak 2011; 19:03:18 

sabredin 5 yıl kaldı :)))

ABD'de yapılan bir çalışmada kelliğe çare bulundu. Krem halindeki ilaç 5 yıl içinde piyasaya sunulacak.

ABD'nin Pennsylvania Üniversitesi'nden bir grup araştırmacı, birçok kişinin ortak sorunu kelliği tarihe gömecek dev bir çalışmayı sonuçlandırdı.

Prof. Dr. George Cotsarelis liderliğindeki grup, üç yıl süren çalışmada kelliğe neden olan sorunu tam olarak belirledi. Saç ektiren erkeklerin kafasındaki saçlı ve saçsız bölgeleri karşılaştıran bilim adamları kel bölgelerin de, saçlı bölgelerle aynı sayıda saç üreten kök hücre içerdiğini, ancak bu kök hücrelerin olgun olmadığını ortaya çıkardı.

Bilim adamları 'Üretim sorunu' nedeniyle, yeni çıkan saçların, gözle görülemeyecek kadar küçük olduğunu, böylece ortaya alışılmış kellik görüntüleri çıktığını açıkladı.

Sorunun, saçı üreten kök hücrelerinde olduğunu belirten Cotsarelis “Derinin kel bölümlerinde aynı sayıda kök hücre olması, bu hücreleri canlandırabilme konusunda umut verdi. Fareler üzerinde yaptığımız araştırmada hücreleri canlandırmayı başardık. Şimdi formülü krem haline getirip 5 yıl içinde piyasaya sunmayı planlıyoruz" dedi.

0 Mesaj
20 Ocak 2011; 19:10:05 

quote:

Orijinalden alıntı: 14052009

Turksat_28

sok dökülme baya olmus sanirim. saclarinin dipleri hala kizarik.sana tavsiyem saclarin yanlarini ve arkasini kisalttir böylece daha güzel bi görünüm olur. su an ekilen yerler biraz acik oldugu icin yanlar cok siyah duruyor,saclar kisalirsa daha güzel olur bence.insallah ekilenlerin tamami cikar,simdilik beklemekten baska care yok.

evet farkındayım bende bugün gidip kısalttıracagım zaten. kızarıklık içinde tam olarak 1 ayı bulur demişlerdi fotoğrafı beyaz ışık altında çektim onunda kırmızı gözükmesinde etkisi var, durum bu gerisi mevlaya kaldı hakkımızda hayırlısı...

0 Mesaj
21 Ocak 2011; 11:11:52 

Turksat_28 saçın durumu gayet iyi eğer dökülmüş hali buysa 1 sene sonraki saçın daha güzel olacak diye düşünüyorum.sana bir şey sormak istiyorum verdiğin paraya konaklama,verilen ilaçlar vb.şeyler de dahil mi?

32 Mesaj
21 Ocak 2011; 16:36:38 

quote:

Orijinalden alıntı: babylon06

plyr hocam geçmiş olsun,

ekim öncesi ve sonrası resimlerin varsa, rica etsem yükleyebilir misin.Bir de süreci kısa da olsa anlatsan.

KAç kök alındı.nereye ekim yapıldı, ne kadar sürdü.doktor mu hemşire mi ekti, yoksa ekip mi vardı.KAç para ödedin gibi birçok soru aklımızda kalmasın.

Resim yok kardesim saol..toplam 3000 kök alındı ben ogrencı ındırımden yararlanmıstım normalde 1 kök 2 euro 6000 euro yapıyo bana 8 bin tlye geldi pahalı ve zengin işi ama guvenılır ben 2000bın 3000bn tl verıpte çim adam gibi gezen cok arkadasım var ondan guvenemedım..oranın ekipleri hep aynı 4 tane operasyon odası var benım oldugum gun 4 kisiye birden ekıyolardı..Kökleri opr.dr ali dursun topladı..oranın sahibi melike külahcı kanalları actı...4 kişide 3000 kökü kanalları yerlestırdı..8 saatdan biraz fazla sürdü..1 saat ara vermistik toplam 9 saat filan..birazda ogunun nası gectıgınden bahsedeyım ılk öce sacları 1 numara yapıyolar sonra kökleri toplamak icin köklerin alıncagı yere 3 tüp iğne vuruyolar ilk vurulanı hıssedıyon bıraz acıyo dıgerlerını hıssetmıyon fazla..3.5 saat kökleri toplama suruyo..ondan sonra sacların ekılcegı yere 2 tup daha ıgne yapıylıyo sonra kanallar acılıyo 1 saat fılan suruyo..ensonunda 3000 kökü yerlestırmek kalıyo oda 3 saat 15k fılan surdu saygılar

Sacı ektırdıgım gun Oktay Kaynarcayı gordum oda 4 gun evvel ektırmıs artık onuda saclı gorebılırız hehe:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plyr -- 21 Ocak 2011; 16:41:26 >

1927 Mesaj
21 Ocak 2011; 16:53:03 

plyr gecmis olsun. biraz pahali olmus ama işin içerisinde sağlık varsa para ikinci planda olmalı. süreç ilerledikçe katılımını bekliyoruz. bol sacli resimlerini de tabi ayrica Oktay Kaynarca bilgisi de iyi oldu

-----YAŞAMA HAKKIN MÜCADELE GÜCÜN KADARDIR-----

32 Mesaj
21 Ocak 2011; 18:12:59 

quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

plyr gecmis olsun. biraz pahali olmus ama işin içerisinde sağlık varsa para ikinci planda olmalı. süreç ilerledikçe katılımını bekliyoruz. bol sacli resimlerini de tabi ayrica Oktay Kaynarca bilgisi de iyi oldu

saol kardesım bencede saglık daha onemlı..

691 Mesaj
21 Ocak 2011; 19:31:10 

Suanda Dr alp aslan ile görüşmek üzere bekliyorum.görüşme sonrası edindiğim bilgileri sizinle paylaşacağım.

0 Mesaj
22 Ocak 2011; 0:51:35 

iyi geceler arkadaşlar;

ekimin 24.güne girdim.dünden itibaren dökülme başladı.Doktor bey 40-45.güne kadar dökülme olab,ileceğini belirtti. Şimdiye kadar bir sorun yok. gayet güzel giidyor. Sadece ensede biraz kaşıntı var.
Bazı arkadaşlar ücret konusunda fikirlerini belirtmişler. Bunu daha öncede söylemiştim göreceli bir kavram.. Tartışılır.Elbette herkes en iyi şekilde saçın çıkmasını ister.Benim ekonomik durumum müsaitti. Birkaç canlı örnnek gördüm.Hem doğal hem de sık görüntülerdi.İkinci bir seansa ya da sıklaştırmaya gerek kalmadan bir ek,im yani.İnşallah diğer arkadaşlarında iyi olur.ayrıca ben 3000 euro 6000 lira verdim. 2 gün sürdü yani günbaşına yine eder 3000 lira.Belki bir başka yer, 2000 den yapıyordur günde 2 yapıyordur alıyordur 4000. Bu ticari bir olay.Ben de herkes gibi iyi doğal ve sık bir ekim icin verdim bu parayı. bakalım1 yıl sonrası ne olur.

plyr sana da hayırlı olsun. transmedi ben de araştırdım futta iyi ama fue de daha yeni acemi olduklarını duymuştum. Ben 2 transmed ekimi gördm daha önce ?. Ama benim isted,iğim sıklıkta ve doğallıkta değilllerdi.seninki iyi olur inşallah.

0 Mesaj
22 Ocak 2011; 1:35:38 

selam arkadaşlar 2000 greft sac için ne kadar kanal acılması lazım bilen varsa cevap verirse sevinirim

283 Mesaj
22 Ocak 2011; 2:09:28 

quote:

Orijinalden alıntı: tarık6929

selam arkadaşlar 2000 greft sac için ne kadar kanal acılması lazım bilen varsa cevap verirse sevinirim

2000 greft için 2000 kanal acılır :d

0 Mesaj
22 Ocak 2011; 9:09:12 

Turksat_28 bencede açısı ki en az sıklığı kadar önem verdiğim bir özellik gayet iyi duruyor ve başarılı bir çalışma. Sadece sıklığın daha iyi tespit edilebilmesi için şok dökülme öncesi fotolarını görmek isterdim. Bir de değerlendirirken saç rengi, saçın canlılığı, nakil öncesi saç miktarı hatta yanlardaki saçın sıklığı bile saçın nakil sonrası görünümüne etki ediyor diye düşünüyorum. Ben de şubatın ilk yarısında yaptıracağım Allah'ın izniyle, ne diyelim darısı başımıza

Saygılar

0 Mesaj
23 Ocak 2011; 11:25:35 

Arkadaşlar uzun bi araştırmadan sonra bende 13 ocakta saç ektirdim.Bu forumun baya etkisi oldu ektirmem için.Bugun 10. günüm kafamda kabuk falan kalmadı şu an.Ben 13 ocakta bi arkadaşım 23 ocakta ektirdi.Beni görüp ekimi beğenen başka bi arkadasımızda 28 ocakta ektirecek :)) Saç ekim konusunun ne kadar zor karar verilen bi konu olduğunu bildiğim için elimden geldiği kadar yardımcı olmak isterim fotoğrafları yarın yükleyeceğim diğer arkadasın fotoğraflarınıda 1 haftaya kadar yüklerim.Ama sorulacak başlıca soruları cevaplamak isterim.Gittiğim Yer seans başı olarak ücret alıyor ve BENCE en güzelini yapıyor.Ben şehir dışından geldim istanbula ve 2 saç ekim merkezi vardı kafamda ama gitmeden öncede içimden sinen yer İstanbul Esteticaydı.Gittiğim diğer yer greft başı 1 euro istedi.Yani bu işlemi orda yaptırmıs olsaydım bana 6500 TL ye patlayacaktı saç ekimide ekonomik duruma göre yapılacağı için bana uygun gelmedi ve İstanbul Esteticada 13 ocakta saçı ektirdik :)) İşin psikolojik etkisi anlatmakla bitmez herhalde aynaya her baktıgınızda daha da bir mutlu oluyorsunuz :) birazda ekim merkezinden bahsedecek olursak kesinlikle gözünüz kapalı gidebileceğiniz bir yer bana göre gerçekten işini severek yapıyorlar ve gerçekten çok uğraşıyorlar.Ekim merkezinin diğer bi güzelliğide ekim yapılan hastaları görebiliyorsunuz (Biz konuşmaya gittiğimizde ekim yapılan 2 kişiyle tanıştık)Mezoterapi için gelen hastalarda çoğunlukta ve çalışma sistemi genellikle referans usülü oluyor yani arkadasından gören geliyor bende oldugu gibi :) Bilgi almak isteyenler olursa elimden geldiği kadar yardımcı olmak isterim çünkü bu işin şakası olmadıgını ve ne kadar zor bir karar oldugunu çok iyi biliyorum

Ne kadar greft ekildi ?

3300

Maliyet ?

2500 TL

1.GÜN
http://www.loadtr.com/664846-1gün.html
http://www.loadtr.com/664851-asd.html
3.GÜN
http://www.loadtr.com/664852-3gün.html
4.GÜN
http://www.loadtr.com/664853-4gün.html
7.GÜN
http://www.loadtr.com/664854-7gün.html
9.GÜN
http://www.loadtr.com/664855-9gün.html
10.GÜN
http://www.loadtr.com/664857-10.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caykasigi -- 24 Ocak 2011; 18:15:49 >

0 Mesaj
23 Ocak 2011; 13:21:34 

evet ben memnunum ekimimden :)) 3300 grefti 2500 tl ye ektirdim ama oranın çalışma sistemi greft başı degil mesela dün arkadasıma ektirdik 3850 greft ekildi oda 2500 tl yani ihtiyacın olan kadar alınıyor ve ekiliyor.Teknik olarak FUE kullanılıyor ekip olarak 6 senedir çalışıyorlarmış ama 11 senedir bu işin içindeler.Ekipte 4 kişiden oluşuyor gerçekten tavsiye edebileceğim ve işini ticari mantıkla yapmayan her zaman hastasıyla irtibatta olan bir yer.yazmayı unuttum benim saç ekimim 9 saat kadar sürdü yemek çay aralarıyla birlikte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caykasigi -- 23 Ocak 2011; 13:24:20 >

0 Mesaj
23 Ocak 2011; 13:42:26 

Fotoğraflar su an telefonumda mevcut ama bağlantı kablosunu bulamadıgım için atamıyorum yarın ekliyorum karar vermenizde birazda olsa yardımcı olur :) teşekkür ederim

Uzaklaştırılmış
23 Ocak 2011; 13:54:12 

Medical park nasil bilgisi olan varmi?

0 Mesaj
24 Ocak 2011; 0:45:26 

Merhaba arkadaşlar formunuzu geçen ağustostan beri takip ediyorum.Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. internette samimi düşüncelerin azaldığı bir zamanda paylaşımlarınızı çok değerli ve manidar bulduğumu belirtmek isterim.Bende sınırlı bütçem nedeni ile mevcut şartlarım itibari ile bana en uygun yerin ENSAR HASTANESİ olabileceğini düşünüyorum.Sevgili MOY abimiz siteye son zamanlarda zamanayıramadığı için son durumunu öğrenemiyoruz.Sayın Türksat_28 saçlarını ektireli 25 günü buldu galiba gerçekten içiniz rahatmı ENSARIN işlerinden memnunmusun bende ensarı düşünüyorum.Malatya dan gideceğim ekim sonrası çok zorluk çekiliyormu ,Tavsiyelerini bekliyorum.Diğer ildışından gidip ektiren arkadaşların tavsiyeleri tavsiyelerini bekliyorum.Ekim sonrası 4 gün kalacağım söylendi .Bu sürede dışarı çıktınızmı? çıkılıyorsa başınıza ne taktınız ?ne tavsiye edersiniz.Refakatçıya gerek varmı SAYGILARIMLA..

2 Mesaj
24 Ocak 2011; 5:47:48 

Bana yer hakkında biraz bilgi verirmisin. Ödeme peşinmi yoksa taksitmi. Ayrca kaç kişilik ekip, doktor varmı, yer güvenilirmi? Teşekkürler

1 Mesaj
24 Ocak 2011; 17:12:11 

Merhaba,

Ekim yaptıran arkadaşlar; biz forumdaki arkadaşların maksimum seviyede faydalanması için hem öncesi ve sonrası fotolarınızı ve yaşadığınız ekim öncesinde, ekim sırasında ve ekim sonrasında ki süreci yazarsanız, ekime doktor giriyor mu girmiyor mu ekip kimlerden oluşuyor, delerek mi keserek mi kanal açılıyor, saç ekim planı neye göre belirlendi, yaşanılan sıkıntılar...vs.vs şeklinde ayrıntılı yazarsanız hem çok faydalı hem de çok inandırıcı olacak....

Diore, Orinico, Turksat arkadaşlarımız bu süreçleri gayet tatmin edici bir şeklide anlatmışlar, diğer arkadaşlarda bu şekilde anlatırlarsa diğer forumlardan çok daha samimi, çok daha faydalı ve gerçekci bir forum olcağımıza ve olmaya devam edeceğimize inanıyorum. Çünkü diğer forumlarda reklam ve karalama o kadar fazlaki kafamız çok karışıyor...

Onbinden fazla forum yazısını okuyup ve çokca araştırma yaptıktan sonra; "Saç ekimi yaptıran kişiler sadece firmayı övüyor yada karalıyor, fotograflarını ve ayrıntı biligileri doğru düzgün vermiyorlarsa o konuda kesinlikle bir art niyet, taraflı yönlendirme söz konusu oluyor, bu tip yorumlara itibar edilmemesi gerektiği" kararını verdim...

Saygılarımla!...

0 Mesaj
24 Ocak 2011; 18:18:30 

Fotoğrafları ekledim arkadaşlar ama tam beceremedim galiba :) adresi kopyala yapıstır yapın acılıyor fotograflar.Sorular banamı soruldu bilmiyorum ama kısaca anlatıyım işlemi.Saç ekimi keserek değil ekilecek greft sayısı kadar açılan deliklere yapılıyor.Bu işlem sırasında bi acı olmuyor cunku kafanız uyusturuluyor.İlk 3 gün kafanızı öne doğru eğmemeniz gerekiyor cunku anestezi için verilen sıvının kaymaması için.3.Gün ilk yıkama yapılıyor kafanızda oluşan kabuklarda yaklasık 5.yıkamada tamamen dökülüyor fotograflardan anlasılabilir yine sorularınız olursa cevaplarım.

1112 Mesaj
24 Ocak 2011; 20:51:59 

Mega Hair Trans diye bir kurumda FUE ile 3000 grefte kadar 1000 Euro kampanyası var.
Bu kuruluş hakkında bilgisi olan var mı?
Fiyat oldukça cazip.
http://www.megahairtran...-ekimi&id=0&dil=TR&ref=

----
Neyse...
Diğer forumlarda pek de iyi şeyler söylememişler. Şimdilik uzak duralım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgin -- 24 Ocak 2011; 21:01:15 >

0 Mesaj
24 Ocak 2011; 23:44:48 

quote:

İlhan tekrardan hayırlı olsun :)
10. gün harika görünüyor...

Teşekkürler :) Fotografları kendim çektiğim için pek başarılı değil flaşı falan ayarlayamadım ama ilerideki günlerde yeni fotoğrafları eklerim.

0 Mesaj
24 Ocak 2011; 23:55:52 

Çay kaşığı selam çok geçmiş olsun dostum çok başarılı görünüyor umarım en iyisini elde edersin, öyle ekimler bize umut veriyor inan.

Müsadenle bir kaç şey sormak istiyorum birincisi ekimden önce foton varsa onuda eklersen sevinirim, yanlış anlama ama mesela arka taraftaki saçların daha kalın görünüyor acaba bir süre sonra tüm saçların dengelenecekmi yani ön taraf daha seyrek arka taraf daha kalın olursa kötü durur, kısacası ekim olduğunun anlaşılmaması lazımki insan huzurlu olsun daha güzel bi görünüme sahip olabilmek için ekim yaptırıyoruz sokakta yürürken dolaşırken insanların garip garip bakması hiç hoş olmaz haksızmıyım,

birde ekim yaptıktan sonra misal 1 e yada 3 e vurmak istedik saçlar delikmi görünüyor bu durumda ?

tekrardan çok geçmiş olsun harika olmuş

Ensar Hastanesi 3270 greft ekildi, detaylı bilgiler aşağıdaki linktedir.
http://forum.donanimhaber.com/m_34243025/mpage_48/f_/key_english%2Cali//tm.htm#msglink_50051229

0 Mesaj
25 Ocak 2011; 4:19:48 

quote:

Orijinalden alıntı: english-ali

Çay kaşığı selam çok geçmiş olsun dostum çok başarılı görünüyor umarım en iyisini elde edersin, öyle ekimler bize umut veriyor inan.

Müsadenle bir kaç şey sormak istiyorum birincisi ekimden önce foton varsa onuda eklersen sevinirim, yanlış anlama ama mesela arka taraftaki saçların daha kalın görünüyor acaba bir süre sonra tüm saçların dengelenecekmi yani ön taraf daha seyrek arka taraf daha kalın olursa kötü durur, kısacası ekim olduğunun anlaşılmaması lazımki insan huzurlu olsun daha güzel bi görünüme sahip olabilmek için ekim yaptırıyoruz sokakta yürürken dolaşırken insanların garip garip bakması hiç hoş olmaz haksızmıyım,

birde ekim yaptıktan sonra misal 1 e yada 3 e vurmak istedik saçlar delikmi görünüyor bu durumda ?

tekrardan çok geçmiş olsun harika olmuş

Teşekkür ederim.Ekimden önce çekilen fotograflarım var ama daha alamadım aldıgım zaman onlarıda ekleyeceğim.Saç ekiminin süreci şöyle işliyor zaten bi süre sonra dökülüyor bu saçlarım bilindiği üzere 6.aydan sonra saçlar dahada verimli bir halde çıkmaya başlıyor ama tam verim almak için en azından 8 - 10 ay gibi bir süre lazım benim fotoğrafı çekişimden kaynaklanabilir o şekilde gözükmesi ama sık bir ekim oldu fotografta belli olmuyor bir arkadasıma çektirip yeni fotograflar eklicem 2 güne kadar.1 yada 3 e vurdugumuza sanmıyorum delik gözükecegini cunku o deliklerde kıl kökü var ve onlarda cıkacak sonucta :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caykasigi -- 25 Ocak 2011; 4:22:06 >

14 Mesaj
25 Ocak 2011; 13:25:25 

Resimler silinmiş heralde açılmıyor hiç bi türlü

0 Mesaj
25 Ocak 2011; 15:58:03 

tamam dostum bekliyoruz yeni resimlerini merakla,

bu arada resimlerin silinmiş görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi english-ali -- 25 Ocak 2011; 16:03:42 >

http://forum.donanimhaber.com/m_34243025/mpage_48/f_/key_english%2Cali//tm.htm#msglink_50051229

2 Mesaj
25 Ocak 2011; 22:59:58 

Arkadaşlar öncelikle merhaba biraz uzun yazım ama lütfen okuyun sakın olaki kimse yanlış anlamasın amacım reklam değil benim yaşım burada hem doktor olarak hemede yaşadıkları tecrübeler açısından birçok insanı bulmuşken sormak istediğim bazı şeyler var

yaşım 21 ve saçlarım önden bayaaa bir döküldü tarif edecek olursak sunlight2008 arkadaşımızdan az fazladır herhalde tepe bölgesinde de hafiften belirginlik var

ben öyle çok yerle gidip konuşmadım ilk olarak esteword diye bir yere gittim (bayaa lüks bir estetik merkezi her türlü şey var hatta çok ünlüylede karşılaştım :) ) burada mezoterapi denen tedaviden yaptırdım müttiş bir faydası oldu diyemem ama dökülmeyi bayaa bir durdurdu saç ekimi içinde geçenlerde konuştum normalde belki bilirsiniz pahalı bir yer ama ben daha öncedende burayı kullandımdan dolayı falan 3000 tl fiyat çektiler ve donör bölgemin çok iyi olduğunu ve çok sık bir ekim yapabileceklerini belirttiler

s1-esteword (haznedar şubesi) nasıldır bir fikri olan veya burada tecrübesi olan varmı forumdaki neredeyse bütün yazıları okudum birkaç yerde adı geçsede tam bir bilgi yok

s215 günlük ara tatilde saç ekimi yaptırsam bu 15 günlük sürede kızarıklık vb şeyler geçermi

s3-ilk 15 günden sonra peruk tarzı şeyler kullanılabilirmi çünkü saç çıkarken döküleceeek yanlar uzayacakk çok tuhaf bir göüntü ve ekim yapıldığını herkez anlayacak bunu istemiyorum

s4- forumda bayaa bir baktım ensar hasanesi gayet iyi ekimler ortaya koymuş birde sunlight2008 arkadaşımızn ektirdiği yerde güzele benziyor bunları baz alırsak esteword daha mı iyidir kaldı ki bana normalden çok daha düşük fiyat verdiler

s5-yaşım daha genç acaba biraz dahamı beklemeliyim ancak minokxil kullanmama rağmen saçlar hafiften dökülüyor her yıkayışta hee saç spreyi falanda kullanmıyor değilim yani en azından azcık şekil veriyorum ama ben kel olmadan ektirmek istiyorum kel olduktan millet bana kel dedikten sonra ne anlamı var kii

sorularıma moy, sunlight2008, ve daha aklıma gelmeyen diğer tecrübeli arkadaşlar ve özelliklede plastic_surgeon beyden cevap bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim devre arasına az kaldı.

2 Mesaj
25 Ocak 2011; 23:02:54 

He birde son olarak arkadaşlar ektiren arkadaşlarımız bir önceki birde şuandaki güncel halleriyle resim atarlarsa ve her birisi resimelerin altına nerede ektirdiğini kaç greft ve kaç paraya yaptırdığını yazarsa konu takibi açısından süper birşey yapmış olurlar ve müttiş faydalı olur eğer zahmet olmazsa tabiki

891 Mesaj
26 Ocak 2011; 0:52:13 

esteword de arkadaşım ektirdi onunki gayet güzel oldu , altunizade şubesiyle anlaşmıştı, operasyonu medical-parkta yapmışlar galiba o çok memnun, saçının fotolarını çekip ektikleri sayıyıda gösteriyorlarmış.

2 Mesaj
26 Ocak 2011; 2:42:47 

öncelikle cevap için çok teşekkür ederim umarım diğer soruarımada bilenlerden cevap alabilirim sizden rica etsem yada arkadaşınızdan o fotoları paylaşabilirseniz çok sevinirim açıkçası işlerini ne yalan söyliyeyeim güzel yapıyorlar çalışanlar gayet ilgili vesaye ekimi hastanedemi yaaprlar yoksa haznedardaki yerlerindemi onu tam bilemiyorum kadın söyledi ama onu unutuum zaten kendi yerleride hastane gibi birşey kocaman 3-5 katlı bir yer ama işte konu saç ekimi olunca ve piyasada da malesef bu işi sadece para için yapanlar ve birsürü madur insan olunca insan kıllanıyor hoş muhabbette kıllı bir muhabbet :) eğer uygunsa resimleri paylaşabilirseniz çok ama çok sevinirim.

4 Mesaj
26 Ocak 2011; 13:10:57 

Merhabalar arkadaşlar... 1 hafta önce med hair de babam ektirdi gayet memnun kaldı . yakında fotoları yüklerimm

4623 Mesaj
26 Ocak 2011; 17:21:49 

aslında öncesi ve sonrası resimleri koyulsa daha iyi olacak.yani ekimden sonra ki durum pek bilgilendirici olmuyor.şöyle bir 6 ay sonra ki fotoğrafları görebilsek daha iyi olur.bu tür fotoğrafları bulabileceğimiz siteler mevcut mu...

0 Mesaj
26 Ocak 2011; 22:11:03 

Arkadaşlar selam

Özellikle saç ektiren ve ekimden 6 ay ile 1 sene geçir

miş olan arkadaşlara bişey sormak istiyorum, Saçlarınızın ekim olduğu belli oluyormu ? bu bence herşeyden önce en önemli faktör eğer belli oluyorsa kafamda tek bir tüy bile kalmasa genede ektirmem, çünkü sürekli insanın kafasına bakan insanların olması eminim çileden çıkarıcı bir durum olur, bu konuda bizi aydınlatabilirmisiniz.

teşekkürler

2 Mesaj
27 Ocak 2011; 1:35:06 

saç ektirmedim ama düşünüyorum eğer iyi bir yere ektirirsen 1 sene sonra hepsi tam olarak çıktığında hiç belli olmuyor bence şekil a şarkıcı TAN ve vahşi cazibedeki kemal i oynayan adam ve dahabirsürü örneği var ama tabi kötü ektirmiş insanlarlada karşılaşmak mümkün ama şu esteword konusunda tam net bir cevap alamadım burdanda alamayacksam nerden alırım bilemiyorum bu arada peruk sorusununda cevabını çok merak ediyorum bilen umarım cevaplar

2 Mesaj
27 Ocak 2011; 2:34:54 

[font="Tahoma"]Benim akrabam bundan 20 gün önce Esteword' e ekim yaptırdı. Ekim işi Bakırköy Yaşar Hastanesinde oldu. Yaklaşık 4.5 saat sürdü. Ekim işini 1 doktor, 1 Fueçi, 2 bayan eşliğinde yaptırıldı. Yaklaşık 2400-2500 greft ekildi ve çok doğal olduğu söylendi. Ayrıca fiyat olarak 3750 TL' ye 10 taksit yapıldı.

0 Mesaj
27 Ocak 2011; 9:20:07