en iyi saç ekim merkezi neresidir
24514 Cevap2698358 Görüntüleme362 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     11 [13] 15 16 17 18 19 20      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

0 Mesaj
12 Ocak 2011; 23:57:07 

Diore, resimlerin den ilk durumun oldukça göz doyurucu güzel görünüyor, hayırlı olsun. 3300 greftle iyi iş .çıkmış.oldukça doğal duruyor sanki kendi saçın ekim yapılmamış gibi duruyor.
rainman_06 ,üzücü bir durum,kime rastalayacağı belli olmuyor işte.. Bir doktor 1000 lira daha vereceksin yoksa ekime devam etmeyecekler diyor ( demekki kendisi yapmıyor ekime devam edip etmeyecek kimseler başkaları, doktor değil ) diğer doktor ise de ekim bitmeden parasını almıyor ve ekim bitiminde sana dediğm kök sayısını yakalayamadım ektiğimiz kök sayısı 4000 değil 3300, bunun içinde 3500 değil 3000 istiyorum diyor. Ya bu ikisi de hipokrat yemini etmedimi yA., DEMEkki BUNUN YEMİNLE filan alakası yok vicdani bir mesele . neye göre sayacağız yada karar vereceğiz.. rainman_06 hakkını ara kardeşim bence.

corpus , hayrılı olsun kabukla r gidince de resim ekleyeceksin değil mi ? İNŞALLAH sende umduğunu bulucaksın. Burda biraz tezat bişeyler var gibi değilmi arkadaşlar, bir ekim 3330 greft 2 gün sürüyor 3000 euro 6000 lira , bir tanesi başında plastik cerrah var ama ekime katılmıyor 8 saatte 3500 ekiliyor ve 3800 lira. diğeri ise 3400 greft 11 saat sürüyor. ücretini bilmiyorum ).. Bu işin ederi kaç para arkadaş.. ucuz eken kötü mü ekiyor yoksa pahalı eken haketmiyormu kazıklıyor mu . iyi ce aklım karıştı. Yoksa eni iyisi en ucuz olanı mı ?

14052009 , illaki hastanede yapılması şart mı ? Atilla Kaya hastaede mi ekim yapıyor bilgilendirirmisin bizi.

0 Mesaj
13 Ocak 2011; 0:28:12 

@rainman_06 yazilarini okurken,, sanki kendim yasamiş gibi,, çok üzüldüm senin adina,,, sonra acaip sinirlendim o Adilere ,,ben olsam hemen şikayet ederdim ,,bu basbaya santaj,, başka bir şey değil büyük geçmiş olsun ,,

@Diore Arkadaşim
sanada hayirli uğurlu ve geçmiş olsun ,
güzel gözüküyor fakat ,, sen diger Arkadaşlara nazaran daha Ballisin ,, ,,çünki sendeki potenzial şahane ,,Nakil öncesi baştaki saçlarin bayaği ,,var olduğundan ,,, seninki doldurulmuş ,,
yani ileride bence SAHANE durur,,, diğer tam KEL olan Arkadaşlar,, onun için bazen yaziyorlar,, şu kadar nakil yapildi ....ama 1 cm kareyede şu kadar kök nakil edildi,,ama iyi olmadi ..tam dolmadi diye ,,onun için senin bayaği saçlarin olduğundan doldurulma olmuş ,,Ben eminim ileride saçlar uzadiktan sonra SAHANE gözükecek bu ara tam Kel olan Arkadaşlar malesef bu kadar beklenti olmasin ,,sonra üzülürsünüz ,,fazla beklenti olduğunda,, ayni şekil gözükmeyince ister istemez üzülüyorsunuz,, benim arkadaşin birinde öyle oldu,,, tam kel olduğundan,, 4000 gref eklenmiş ama yeterli görmemişti kendisi ..

sadece Fiyati OKKALI geldi,, ama sen memnun olduktan sonra,, yazdiğin gibi,, paranin önemi ,,fazla Rol almaz,,

Iki gün arka arkaya ameliyat ilk defa duyuyorum,,, hem Doktor bey nasil Ameliyat yapabildi???? ikinci gün başinda zaten bezler izler kabuklar hele ,, Ağri sanci,,, nasil tekrar hemen bir gün sonra ameliyat edildi ... Sakin yanliş anlama,, ben şaşirdim kendimden bildiğimden ,,,ikinci gün nasildi durumum ,,,,
benim görüştügüm 6 Doktorun hepsi en az 6 ay sonra ,,ikinci ameliyati tavsiye ettiler bana ,,, en iyisi 1 sene demişlerdi ,,,sen iki günde iki ameliyat

Hem motorla kök aliyorlar ,,genede sadece iki günde 3000 greft ekliyorlar kusura bakma ama biraz GARIP geldi bana ,,,
motorla çaliştiklarinda çabuk olmasi lazim degilmi?? CORPUS Arkadaşda motorla oldu yazmiş 8 saatte eklemiş 3500 greft
ve 10 gün sonraki resim yazmişin ,,Hayret,, sende nasil hiç bir kabuk,, iz ,,,Kizariklik ... kalmamiş,,,sanslisin
Hayret vallahi ...benim çevremde 4 kişi nakil yaptirdi,, hiç birinde,, bu kadar çabuk,,, bu görüntü yoktu... böyle Kizariksiz Kabuksuz Izzis HELE saçlarin uzunluğu 10 gün için Turbo uzama olmuş sanki
Burda Bir arkadaş sormuştu ( babylon06 ) 10 gün sonra Ameliyat olduğum farkedilirmi diye ?? işe gittiginde millet garip sorular sormamasi takilmamalari için ,,, bence evet demiştim,, farkedilir ,,, ama bu görüntülerden sonra babylon06 Arkadaşa tekrar yazayim ,, 10 gün sonra rahat işine gidebilir ,, Izziz Kabuksuz oluyormuş ben yanliş bir şey söylemek istemem ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orinoco -- 13 Ocak 2011; 2:45:08 >

0 Mesaj
13 Ocak 2011; 1:47:16 

Orinoco bana uygulama şöyle oldu : ense bölgem ve ekilecek olan ön bölge kalemleçizilerek iki eşit kısma ayrıldı ilk gün enseden sol taraftan alındı. ve ekilecek sol bölgeye ekildi. ikinci günde kafamın sağ yarısından alındı ve sağ tafara ekildi.
Bazı kişileri 3 hatta 4 güne de böldüğü oluyormuş. Mesela2 gün enseden ,eğer ense b ölgesindeki saç yetersiz kalıyorsa diğer 2 günde göğüs ve sakal kıllarından da alıp ekim yaptığını belirtti. Tip 5-6 derece de ekimlerin iyi bir şekilde kapatılabilmesi için en az 6000 ve üstü greft gerektiğini bunun tamamıyla saçtan alınamayacağını diğer vucut kıllarıyla desteklenebileceğini 2000-3000 kökle büyük alanları kapatmaya çalışmanın görüntü anlamında fazla bir şey ifade etmeyeceğini belirtmişti. Ben sakaldan saç ekimi yapıldığını duyunca bayağaı bir şaşırdım Ama bana gerek yoktu tabii ki . :)
Tabi bu durum kişinin kel alanı ense bölgesi saç sıklığı ekim ve bir de kişinin cüzdanıyla alakalı bir durum olsa gerek.
bANA 2 günde 3300 ekildi.Ayrıca da doktorun yanında da 4 hemşire çalıştı. Motorla çalıştı evet ama kendini sıkmadan çalıştı. Bir günde en fazla 7-8 saat ekim yaptığını söyledi. Greft sayısını 7-8 saate göre planlayarak çıkarttığını belirtti.
Benim kabuklar 8. günde tamamen kayboldu diyebilirim aslında.
Burda muhrm isimli arkadaşı görmüştüm o da 10 gün sonraki resminde kabuk iz kızarıklık yoktu. Doktor Hakan Bey kalem şeklkinde iğneler var onlarla ekim yapıyor. Zaten çok fazla kanama olmuyor ve sık ekim de yapabiliyor. Kabuklar kısa sürede dökülüyor ve iz kalmıyor.doğal görünüm oluyor canlı örneklerinide görmüştüm.videoları var youtube de .zaten bir kaç videosunu seyrettikten sonra kesin kararımı verip randevu istemiştim.

http://www.youtube.com/watch?v=wD58WbDtRgc
http://www.youtube.com/watch?v=wngl98OdxA8

bu iki videoyu izleyin bence arkadaşlar.

0 Mesaj
13 Ocak 2011; 3:04:52 

Yok yok ,,daha önce yazdiğim gibi ,yanliş anlaşilma olmasin ,,Ben iki gün ameliyat arka arkaya ,hiç duymadigim için,, hemde tüm Daniştigim Doktorlar tavsiye etmedigi için şaşirdim ,,,
hem bana ertesi gün denilseydi bugünde ameliyat,,, cinayet işlerdim herhalde
Aspendos taki tüm videolari ,,,zaten ekim öncesi yaptiğim araştirmalarda görmüştüm ,, Fakat , bana hem uzak ,,hem birazcik OKKALI geldiği için ,,son an kararimi degiştirmistim ,,
Ve bilmiyorum senin Fotolarin 10 gün içinde böyle süper görünüyorsa , demek yarim sene yada 1 sene sonra muhtaşem görünür .Artik senin tam Kel olmadiğindanmi??,,, üsteki saçlarinin çoğu mevcut olduğundan mi??
bilmiyorum ,,ama
daha şimdiden ,,,,şahane ,,diyebilecek şekilde gözüküyor bence ,,Tam Reklamlik Vallahi ,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orinoco -- 13 Ocak 2011; 3:09:05 >

0 Mesaj
13 Ocak 2011; 9:43:04 

Diore arkadaşım

ekimin güzel görünüyor.Hayırlı olsun.Umarım istediğin gibidir.YAlnız fiyat biraz tuzlu :)
Bikaç şey sormak istiyorum.Hoca ekimde cm2 ye şu kadar ekiyorum ya da sana ektim dedi mi.Bir de kaçlık punch lar kullanıyor.bunlar öenmli bence.İyileşme sürecin gayet iyi.
Orda ekim sürecinde nerde kaldın, nasıl yaptın?

Senin en büyük avantajın zaten saçının olması.bu nednle gayet iyi sonuç alacaksın gibi görünüyor.İnşallah devam eden süreç te olumlu geçerse.

Oronico sanırım fiyat dediğin gibi pahalı :) bir de iyileşme süreci çok ilginç geldi, dikkatimi çekti; ama para işte :((

ÖZelden mesaj atamıyorum, cep telefonumun son rakamını yanlış girdiğim için.yeniden girmeye çalışıyom 2 gündür ona da izin vermiyor.ÖZel soruları burdan sormak zorunda kalıyorum.Diğer tüm arkadaşlardan özür dilerim o yüzden...

7 Mesaj
13 Ocak 2011; 11:09:55 

quote:

14052009 , illaki hastanede yapılması şart mı ? Atilla Kaya hastaede mi ekim yapıyor bilgilendirirmisin bizi.

quote:

tam olarak bilmiyorum ama ekim isi hastanede olmak zorunda. yaptirdiginiz yeri sikayet edin bence ,ekimi klinikte yapiyorlar vs vs diye.(eger gercekten yasaksa)önce ihbar edin,

gercekten yasaksa arkadas gerekli yerlere basvursun bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 14052009 -- 13 Ocak 2011; 11:23:14 >

0 Mesaj
13 Ocak 2011; 23:29:03 

orinoco , temennim bütün saç ektiren arkadaşların ekimlerinin iyi olması.iyi dileklerin için de teşekkür ederim.
BANA 2 arka arkaya ekim yapıldı ama, aynı yerden alınmadı. ama şunu da söylermişti aynı yerden 10 gün sonra da tekrar alınır 6 ayı beklemeye gerek yok fut yapmıyoruz demişti.İğne ile ekimlerde iz kızarıklık olamdığınıda söyledi. Fiyat genelde sorulduğu için yazdım. Tabi göreceli bir kavram. cenk nickli arkadaşın dediği gibi, herkes elbette hem en iyisi hem de en ucuzu olmasını ister.Bu fiyat meselesi yoruma acık. rainman_06 isimli arkadşaın durumuna düşmeyi hayal bile edemiyorum .
rainman_06 yniden geçmiş olsun kardeş,hakkını ara derim.

babylon06 , bana cm2 hesabı yapmadı. Yani öyle cm2 lere bölüp yapmadı. daha dar alanlarda cm2 yapıyormuş.Bi videosunda 1 cm2 ye 120, vardı internette ben ordayken bana başka bi tane daha seyrettirdi o videoda ise 1 cm2 ye 140. evet yanlış yazmadım 140. kökün tek tek yerleştirilişi vardı hemde çok net çekilmiş bir video. Ama bunda sadece şakaklara yapılan bi ekim.geniş alanlarda bu olmaz tabi.. Motorla alındı bana söylediği 07 ve 08 lik motor ucları. ekerkende kalemler var onlarında çapları 06 ve 08 mmlik iğne uçları söyledi bana.
ekim sürecinde hastanede kaldım. akşam yani. Bunun icin ekstradan başka bir para vermedim. lüks konforlu bir hastane zaten.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim arakadaşlar. Aşama aşama paylaşmayı düşünüyorum sizlerle

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Ocak 2011; 8:06:57 

sağolun arkadaşlar.teşekkür ederim.hak arama konusunda ne yapabilirim bilmiyorum yaşananların ispatı çok zor sadece saç ekimi yapılan mekan konusunda bişey yapabilirz ama orda hergün ekim de olmuyo.bu işin peşini bırakmayı düşünmüyorum. hiç değilse saç ekimiyle ilgili tüm forumlarda paylaşıp deşifre edeceğim.emin olun bu bile beni çok rahatlatıyo.saç ektiren arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun gerçekten güzel görünüyorlar.

279 Mesaj
14 Ocak 2011; 19:03:27 

rainman çok geçmiş olsun kardeşim harbi korkutoyor ınsanı dedıklerını okuyunca

diore çok güzel duruor saç ekımın hayırlı olsun

arkadaslar bende sonunda karar verdım basta boğaziçinde ektircektim sonradan ankarada operator doktor çağrı uysal ve ekıbıne 20sınde yaptırıcam adamlarla yuzyuze konustum gayet olumlu sonuçlar aldım oncekı resımlerı ınceledım gayet guzeldı fıyatta yardımcı oldular bıraz 2500 grefte 2300 lıra oducem çağrı uysal hakkındada gayet ıyı yorumlar okudum nette umarım yanıtmazlar benı

1729 Mesaj
14 Ocak 2011; 22:25:39 

quote:

Orijinalden alıntı: xx-lord

arkadaslar bende sonunda karar verdım basta boğaziçinde ektircektim sonradan ankarada operator doktor çağrı uysal ve ekıbıne 20sınde yaptırıcam adamlarla yuzyuze konustum gayet olumlu sonuçlar aldım oncekı resımlerı ınceledım gayet guzeldı fıyatta yardımcı oldular bıraz 2500 grefte 2300 lıra oducem çağrı uysal hakkındada gayet ıyı yorumlar okudum nette umarım yanıtmazlar benı

xx-lord oncelikle karariniz hayirli olsun.
sac nakilinin doktor tarafindan gerceklestirilmesine dikkat edin.
gittiginiz merkezin hocanin adini kullanarak is yaptigina dair yorumlar okuduk.
Cagri bey hakkindaki olumlu yorumlari ve cok guzel nakiller yaptigini biliyorum ama lutfen dikkat edin ekimi doktora yaptirin anestiziden sonra biryere kaybolmasin sartlari iyi konuşun..

gelismeleri bekliyoruz..

-----YAŞAMA HAKKIN MÜCADELE GÜCÜN KADARDIR-----

1729 Mesaj
14 Ocak 2011; 22:27:45 

diore cok guzel bir ekim olmus Hakan hoca kaliteli isler yapiyor gercekten. hele nakilden sonra parayi azaltmasi kisiligininde meslegi kadar iyi oldugunu gosteriyor.helal olsun

279 Mesaj
14 Ocak 2011; 23:04:31 

quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

quote:

Orijinalden alıntı: xx-lord

xx-lord oncelikle karariniz hayirli olsun.
sac nakilinin doktor tarafindan gerceklestirilmesine dikkat edin.
gittiginiz merkezin hocanin adini kullanarak is yaptigina dair yorumlar okuduk.
Cagri bey hakkindaki olumlu yorumlari ve cok guzel nakiller yaptigini biliyorum ama lutfen dikkat edin ekimi doktora yaptirin anestiziden sonra biryere kaybolmasin sartlari iyi konuşun..

gelismeleri bekliyoruz..

eyw gelişmelerden haberdar ederim adamlarla konuşurken özellikle söledim çağrı beyde operasyona beraber giricekse yaptırcam die onlarda evet beraber giricez dediler bakalım :)

1 Mesaj
14 Ocak 2011; 23:48:25 

Selam,

Diore: Ekimin harika olmuş Maşallah nazar değmesin... Sanırım delerek ekim yaptıkları için bu kadar kısa sürede iyileşti.

Keserek yada delerek ekim yapmak arasında ne fark var, hangisi daha verimli, saç çıkma oranı ve iz kalmaması açısından.? Bilen arkadaş varsa cevap yazarsa sevinirim.

Delerek ekimlerde iyileşme süresi sanırım daha kısa oluyor...

279 Mesaj
15 Ocak 2011; 9:53:40 

delerek dediğin fue yöntemi daha hızlı oluyor izde kalmıyor ama zaten fut yöntemi artık kullanmıyor sanırım yada çok nadir kullanılıyordur.

0 Mesaj
15 Ocak 2011; 14:44:51 

Hocam artık delerek ekimler oluyor, keserek dediğimiz ekimler bundan 10 yıl kadar önceydi.Şimdi tüm ekimler fue dediğimiz tek tek kanal açarak yapılıyor.

0 Mesaj
15 Ocak 2011; 21:10:04 

delerek denilen şırınga iğnesi, keserek de ekilen jiletle deliklerin açılması şekliinde ekimdi . başka bir forumdan böyle hatırlıyorum arkadaşlar. yanlışım varsa bilen düzeltsin.aradaki fark ne dir acaba.? sonuç açısından tabi ki ?

1 Mesaj
15 Ocak 2011; 22:53:05 

Benim bahsettiğim Cenk'in bahsettiğiyle aynı, yani FUT yönteminden bahsetmiyorum. Fue'de kanal açılırken ya delerek ekim yapılıyor yada jiletle keserek. Forum sitelerinde sık geçiyor.
Diore, delerek ekim yaptıkları için çabuk iyileşti diyince sormak istemiştim fark var mı diye.
Mesela dr. Alp Aslan'la görüşmeye gittiğimde kendisinin kanalları jiletle açtığını söyledi. Ona farkı var mı dediğimde 'yoo, ben böyle tercih ediyorum' demişti, başka bişey soramamıştım. Ama forum sitelerinde özellikle kanal açarken delerek açmanın öneminden bahsettikleri için, nedenini bilen arkadaşlara sormak istedim...

1 Mesaj
16 Ocak 2011; 11:46:37 

Görüştüğüm klinikte bir seansta 1200 greft ekeceklerini, ekimi bir dr ve bir yardımcısı olmak üzere iki kişinin yapacagını, ekim süresi için 7-8 saat sürdüğünü belirtti.
Sorum şu :
Bu ekimi bir dr ve yardımcısı bu kadar sürede gerçekleştirebilir mi? sadece iki kişi
1200 greft Sanırım 2500-3000 saç teli, bu kadar sürede ekilebilir mi? görüş ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
HERKESE GÜZEL VE SAGLIKLI UZUN YAŞAMLAR DİLERİM

0 Mesaj
16 Ocak 2011; 13:27:33 

cenk ve netlog arkadaşlar
tekrar söylüyorum,
delerek ekimler fue tekniğinin özelliğidir.kimisi iğne ile deler sonra içine grefti koyar.kimisi de kalemle, delerken içine grefti koyar.
Alp aslana gelcek olursak, adam hala fut ekmeye kalkıyor ve bilmeyen insanlara ben jiletle kesik açıp ekiyom diyor.
Yine tekrarlıyorum; FUE tekniğinin özelliği DELEREK ve TEK TEK KÖK EKEEREK yapılan ekimdir.Aksi FUT ekimidir.

heppy kardeş senin soruna gelince
Bir günde bir doktorun hem saç alıp hem de ekimi bizzat kendisi yapacağında ekeceği maksimum greft sayısı
800 ila 1200 arasında değişiyor.Bu da şöyle; kimisi 6 saat kimisi 8 saat uğraşıyor.
Bunun dışında kim sana günde 1200 den fazla greft ekecem derse o yerden koşarak kaçın.KASAPTAN farkı olmayan yerlerdir...

Bilgilerinize...
İyi günler..

656 Mesaj
16 Ocak 2011; 13:41:50 

arkadaslar gorustugum doktor, 4 kişilil ekip olarak calıstıklarını bu ekipte 3 yardımcı ve kendisi oldugunu, herkesin bir gorevi oldugunu soledi. Anladıgım kadarıyla doktorun gorevi diger ekip arkadaslarının sevk ve idaresiydi. Örnegin operasyon esnasında benle görüsme yapabildi mesela. Bu konuyu dile getirdigimde asıl ekim yapanların yardımcıları oldugunu (hemsire), onların işinin ehli oldugunu kendisinden bile daha guzel yaptıklarını ifade etti. Bu durumun bana tuhaf geldigini soledim, sonucta insanlar doktor adlarına göre tercih yapıyorlar. Kısa sürece once bir akrabasınında ekim yapildigini ve ekimide hemsirelerin yaptıgını, dunya uzerindeki hicbir doktorun 8 saat boyunca operasyonun icerisinde bulunamayacını soledi.
Biz burda doktorların yedi seceresini döküp karar vermeye calisirken, ekimin genelinin hemsireler tarafından yürütüldüğünü öğrenince acıkcası hayal kırıklıgına ugradım. Sonra mantıklı dusununce nedemek istedigini daha iyi anladım. Sonucta doktorlar pazarlama calismalarını yurutuyorlar ve bu işten iyide para kazanıyor. 8 saat ekim yapip 3000 lira kazanmasını beklemek biraz safca olurdu. Bildiginiz 8 saat boyunca ekim yapan bir doktor varsa lütfen belirtin.

Samsung S4 + 16GB 3GS İPHONE JB + 16 GB NEW İPAD
ASUS M4A79XTD EVO, AMD PHENOM X4 965 3.4 GHZ, SAPPHİRE HD 5770, Kingston 4GB (2*2GB) KIT Hyperx DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram, 1 TB SEAGATE,32MB SATA 7200RPM, Samsung 19" 933NW THERMALTAKE VI15021W2E M9 500W,

0 Mesaj
16 Ocak 2011; 16:51:54 

quote:

Orijinalden alıntı: babylon06
cenk ve netlog arkadaşlar
tekrar söylüyorum,
delerek ekimler fue tekniğinin özelliğidir.kimisi iğne ile deler sonra içine grefti koyar.kimisi de kalemle, delerken içine grefti koyar.
Alp aslana gelcek olursak, adam hala fut ekmeye kalkıyor ve bilmeyen insanlara ben jiletle kesik açıp ekiyom diyor.
Yine tekrarlıyorum; FUE tekniğinin özelliği DELEREK ve TEK TEK KÖK EKEEREK yapılan ekimdir.Aksi FUT ekimidir.

@babylon06
Arkadaşim bu haberleri nereden aliyorsun çok merak ediyorum ,,yani 4 hafta önce ben ameliyat olmasam Dr Alp Aslanda inanacagim , 3 sene evvele kadar evet fut ile ekim yapiyordu sonra yeni çikan FUE teknigi ile Ameliyatlarini gerçekleştiriyor ,,sonra illa FUT Kötü yada FUE iyi diye bir şeyde yok.. kim diyor öyle?? bu her kesin tercihine bagli

sadece bir misal:

FUE tekniginde Alıcı bölgeden mikropunçlar ile saç kökleri alınacağı için, saç boyunun en fazla 1 numara olması gerekir. Özellikle 0.5 cm. Sifir numara olması gerekir. Özellikle 0.5 cm.sifir traş olmak istemeyen kişiler vardir Asker traşi olmak istemeyenler,,, o zaman FUT ile ameliyat gercekleştirilir

yada ikinci büyük FARK ,,Fue ile Max 3500- 4000 greft alinirken FUT ile Tam KEL olan arkadaşlar için ....5000 yada 6000 greft imkani var tek Operasyonda FUT Yönteminde (kafanizdaki imkanlara Saçlara köklere , bagli tabiki )
..

Belkide ,,sendeki açiklik( Kellik ) çok ise o zaman FUT tercih etmiştir,, çünki aşagidaki ,,ikinci fotodaki yazi gibi,,, FUT ..... Kelligi çok olan kişilerde daha uygundur ,greft alma ve ekme sayisi açisindan

Fue (saç kökleri tek tek alınır) Kalemle (Mikromotorla) yada Jiletle bu tercihine baglidir Doktorun ,
FUT(saçlar bir şerit halinde alındıktan sonra ayrıştırılır)

Fut ile fue yöntemlerinin arasındaki tek fark kök alımıdır.Diğer tüm aşamalar aynıdır.

Her iki teknikte de ( Fue Yada Fut ) gerçek saç folikülleri elde eldir, fakat birçok doktorun elinde FUE yöntemi ile iyi saç folikülleri elde edilememektedir, çünkü foliküller çıkarılır çıkarılmaz ekildiğinden ( tüm bir foliküler ünite, ya da yarısı) FUT yöntemi birçok hastada daha iyi sonuçlar vermektedir, çünkü FUT yöntemi ile oluşabilecek zarar önlenebilir. FUE yönteminde elde edilen greftler Fut yönteminde elde edilenler kadar kaliteli değildir. Bunun nedeni hastanın derisinin karakteristik özelliklerine ve uygulanan methodlara göre değişmektedir.
Sac ekiminde herkes FUE tekniği için uygun aday değildir. Operasyondan önce, hastaların farklı methodlar ile birçok testten geçirilir ve saç foliküllerine bir zarar vermeden saç köklerinin alınıp alınamayacağını görmek için greftler mikroskop altında incelenir. Eğer hastanın zarar görmüş greftleri varsa, FUE tekniği ile bu operasyonu gerçekleştirilmez.

Halen Fut teknigini bilmeyen Arkadaşlar var herhalde,, onun için aşagidaki videoya bakin o FUT teknigidir... yani enseden alinan bir uzun deri,, sonradan kökler ayrilip ekilendir.
FUE tek tek alinan Jilet yada Kalemle fark etmez vede illa Fue daha iyi yöntemmi diye bir seyde yoktur ,,her iki yönteminde iyi yada uygun olmiyan taraflari vardir

http://www.youtube.com/watch?v=C8e_FDh1psk

FUE ile saç ekimi tek bir oturumda ya da iki gün üst üste yapılabilir diyorsunuz. FUE ile ekilen saçların hepsinin yaşayacağı anlamına gelmiyor mu? Bu durum FUE tekniğinin çok başarılı bir yöntem olmadığının göstergesi midir?

Herkes bu operasyonda iyi olduğunu iddaa eder, fakat bunun güvencesi nerede? İyi ellerde FUE yönteminin sonuçları FUT yöntemi kadar iyi olabilir, fakat FUE yöntemi ile alınan greftlerin hiçbiri eşit değildir. Günümüzde uygun olmayan grup sayısı oldukça sınırlı, fakat alınacak greftlerin niteliği daha önemli bir konu olabilir.

Özet olarak, FUE yöntemi ile saç foliküllerinin kesilirken ya da greftler ayrıştırılırken zarar verebilirsiniz. %10 zarar oluşabilir fakat FUE yöntemi FUT yöntemi ile kıyaslandığında mikroskop altında alınan ve ayrıştırılan saç folikülleri mükemmeldir. Ayrıca FUE yöntemi FUT yöntemine göre çok daha uzun süren bir işlemdir. Oluşabilecek hasarlar;

1- Doktorun yeteneğine

2- Kullandığı teknik ve aletlere

3- Hastanın doku özelliğine göre değişmektedir.

Fut ile fue yöntemlerinin arasındaki tek fark kök alımıdır Diğer tüm aşamalar aynıdır..

Fue tekniğinde kökler 1 li ile 2 li saç teli içerecek guruplar halinde çıkartılır.
Fut tekniğinde toplu halde alınıp uzman ekip tarafından daha sonra 1 li ve 2 li gruplar haline getirilir.Toplu halde alındığı için de ensede küçük miktarda iz kalma olasılığı vardır.
Herkeste aynı estetik dikiş atılmasına rağmen bazı kişiler de doku beslenmesine bağlı olarak iz kalma olasılığı vardır.
Klinik çalışmalar göstermişki fue de enseden saç alınan bölgede genellikle iz kalmaz.
Ekim yapılan bölgede de her iki teknikle de iz kalmamakta ekilen saçlar ile kendi saçlarınız arasında hiçbir fark olmamaktadır
Bazı kliniklerde fue tekniği uygulamasına rağmen ensede iz kalmaktadır.
Bunun sebebi kalın punçhlarla çalışılmasıdır.

@mc karizma
quote:

Orijinalden alıntı: mc_karizma

dunya uzerindeki hicbir doktorun 8 saat boyunca operasyonun icerisinde bulunamayacını soledi.
Biz burda doktorların yedi seceresini döküp karar vermeye calisirken, ekimin genelinin hemsireler tarafından yürütüldüğünü öğrenince acıkcası hayal kırıklıgına ugradım. Sonra mantıklı dusununce nedemek istedigini daha iyi anladım. Sonucta doktorlar pazarlama calismalarını yurutuyorlar ve bu işten iyide para kazanıyor. 8 saat ekim yapip 3000 lira kazanmasını beklemek biraz safca olurdu. Bildiginiz 8 saat boyunca ekim yapan bir doktor varsa lütfen belirtin.

evet Dr alp Aslan operasyonda baştan sona ameliyattadír , ekibinin de tabiki yaptigi işlem çok,,,hiç bir Doktor tüm işlemeleri kendisi yapmaz,
illa ekibi vardir ,,SEBEB ise zamandir ,kendisi yaparsa her şeyi
11 saatte zor 2500 - 3000 grefttin üstü nakil yapilir ..
ama önemli olan işlemlerde ,,, kök alma ,,,yada ekmede ,,,kendisi başindadir ve kendisi yapar...
Saygilarimla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orinoco -- 16 Ocak 2011; 21:45:36 >

279 Mesaj
16 Ocak 2011; 19:56:05 

benim bildiğim özel bir aletle alıor kalemle falan nasıl alınıor kökler saçmalamayın

0 Mesaj
16 Ocak 2011; 21:42:19 

@xx-lord

Sende tüm yazilanlari okusaydin,, tam olarak ,,,anlardin ne dedigimizi

Kalem dedigimiz Mikromotor aşagidaki Linke Tikla ve izle
saçmaliyor laflari buraya yakişmiyor ,,herhalde var bir bildigimizki yaziyoruz buraya

http://www.youtube.com/watch?v=wD58WbDtRgc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orinoco -- 16 Ocak 2011; 21:43:43 >

279 Mesaj
16 Ocak 2011; 21:44:42 

mıkromotora kalem mı dıolar :) komıkmıs jılette tras bıcagı mı :)

0 Mesaj
17 Ocak 2011; 12:20:28 

oronico kardeş,

artık fut diye bişey kalmadı, ALLAH aşkına hala insnlara FUT yöntemini matah bişeymiş gibi öne süren doktorlara prim yaptırmayın.4 yıldır araştırıyorum bu işi.Burda yeniyim o ayrı...

xx-lord

dalga geç bakalım, jiletle ekim yapınca anlarsın kardeş...
kalem ekim yapılan alet, saç alımı ya iğneyle ya da mikromotorla olur.Bilmiyosun, bari dalga geçme.Öğren bari.

SAYGILAR...

0 Mesaj
17 Ocak 2011; 14:17:53 

Slm
Arkadaslar, bu formu yaklasik bir aydir takip ediyorun emegi gecenlerin, yorum yazanlarin hepsine tesekür ediyorum,benimde saclarimin üst tarafi tamamen dökülmüs,ama dökülmeye basladigi ilk günden itibaren saclarimi jilete vuruyorum, bu yüzden cogu kisi benim sacli halimi bilmiyor bile.
Benim sormak istedigim belki klasik olacaktir cünkü her yerde duyuyoruz ve okuyoruz.Sac ektirirken sac alinan yerde ve sac ekilen yerde hic iz kaliyormu.yani sac ektirdikten sonra olasi durumlarda sacimi tekrar jilete vurursam iz görünürmu?

Aramizda ektiren arkadaslar var onlar bunu cok daha iyi biliyorlar,

Simdiden herkese tesekürler

7 Mesaj
17 Ocak 2011; 17:47:01 

quote:

Orijinalden alıntı: alid88

Slm
Arkadaslar, bu formu yaklasik bir aydir takip ediyorun emegi gecenlerin, yorum yazanlarin hepsine tesekür ediyorum,benimde saclarimin üst tarafi tamamen dökülmüs,ama dökülmeye basladigi ilk günden itibaren saclarimi jilete vuruyorum, bu yüzden cogu kisi benim sacli halimi bilmiyor bile.
Benim sormak istedigim belki klasik olacaktir cünkü her yerde duyuyoruz ve okuyoruz.Sac ektirirken sac alinan yerde ve sac ekilen yerde hic iz kaliyormu.yani sac ektirdikten sonra olasi durumlarda sacimi tekrar jilete vurursam iz görünürmu?

Aramizda ektiren arkadaslar var onlar bunu cok daha iyi biliyorlar,

Simdiden herkese tesekürler

ektirmeden önce benimde teselli kaynaklarimdan biride buydu.kötü olursa jilete vurdururum diyordum.ama su an jilete vurduramiyorum. jilete vurdurdumda bi kac kere ama hep sapka ile gezmek zorunda kaldim. cunkü ekim yaparken kalin uclar kullanildigindan kafamda nokta izleri cukur izleri vs görünüyordu.ama sanirim gercekten basarili bi ekim olursa ,ince uclarla yada kalem teknigi ile ekilirse sanirim olabilir.

0 Mesaj
17 Ocak 2011; 19:31:45 

@babylon06
Benim türkçem o kadarmi kötü yahu ??,,yazdiklarimin hangi tarafini anliyamadin??? ,,
ben bir kere DR Alp aslan illa Fut yapiyor yazmadim,,, o yaziyi sen yazdin ben degil
çünki bende Fue yöntemi ile Ameliyat oldum ,,ama eger uzun saçli biri ,,,,kafasindaki saçlari sifira vurmak istemiyorsa,,,,,,,, Mecbur FUT ile nakil yaptiracak dedim ,,BEN dedim doktor degil
FUT ile ameliyat olabilir yazdim ,,,,,FUT,,,,,, saçlari sifira vurmadan KÖK alma imkani oldugu için ,,ama farketmez,, diyorsa o kişi,,, tabiki FUE ile kök alinir ama Uzun kalacaksa saçlar illaki FUT la olur o kadar basit

quote:

Bu yaziyi sen yazdin ben degil,,,,, ve ben diyorum Dr Bey son 1,5 sene Fut yapmamiş!!! sen nerden çikardin bu yaziyi yazarmisin ??,, kendiside şasirdi ve gülerek hiç takilma dedi E mailimde,, bu tür yazilara ?
çünki FUE ile kök alma kolay iş varken,,, neden biri illa Fut ile kök alma yapsin ?? daha zor olan ve dikiş gereken bir method uygulasin ??

Sonra yazinda "adam hala fut ekmeye kalkıyor ,,""

Fut ile fue yöntemlerinin arasındaki tek fark kök alımıdır.Diğer tüm aşamalar aynıdır..

FUT ile ekmeye kalkiyor yazin yanliş,,,,
FUT........ ekilme teknigi degil..... kök alma teknigi,, çünki terk Fark.... kök alimi..... onuda yapmadigina göre ....Jiletle aldigina göre.... FUT olmuyor.. yanlişim var ise yaz,, sen kendi yazdiklarini bir kere oku ,,ne yazmişin ,,on a göre bana cevap yaz
saçlarimi sifira vurmak istemeseydim,,, aşagidaki sanatçi Yildirim öcek gibi,, uzun saçlar kalacak ise ameliyat esnasinda ,, FUT ile nakil yapilacakti o kadar basit

http://www.youtube.com/watch?v=6KP09mLWtys&NR=1

quote:

artık fut diye bişey kalmadı, ALLAH aşkına hala insnlara FUT yöntemini matah bişeymiş gibi öne süren doktorlara prim yaptırmayın.4 yıldır araştırıyorum bu işi.Burda yeniyim o ayrı...

Bu yazida yanliş...... o yaziyida ,,Doktor degil.... ben yazdim,, kimse bir şeyi öne sürmüyor,,, imkan ne ise..... o method uygulaniyor yazdim ..

ben bundan sonra bir şey yazmiyacagim ,,çünki olumsuz tartişmalara polemige girmek istemiyorum ,,sen 4 sene araştiriyorsan ben 7 sene araştirdim ve Ameliyat oldum ,,
Herhalde bu forumda,, Fotolarla Ameliyati baştan sona Özet yapabilen tek benim... kimin ne yaptigini ? ne kadar kök alip ekledigini ?ispatliyabilen tek ben varim.. şimdilik ,,inşallah yakinda çogalir,,
ama zannetmiyorum,, çünki çogu Doktorlar..... her nedense.... izin vermiyor çekimlere ...anliyan anlamiştir
onun için bana yazma adam fut ekmeye kalkıyor ve bilmeyen insanlara ben jiletle kesik açıp ekiyom diyor. Bu yazin yanliş oldugu gibi hemde çirkin bir ileri sürme

Hakkinizi helal edin ben buraya yardim maksadi ile kagit oldum paylaşimlar yaptim ,,olmiyacak şeylerle tartişmaya yada başkalarinin yanlişlarini düzeltmek için degil ,,

babylon06
o zaman şimdi sen ameliyat ol,, baştan sonra foto çektir ,,greftleri sayabilecek şekilde paylaş,,ve yapilan uygun Fiyat ise ,,,,,ve kaliteli ise yapilan iş ,,,,,
Buraya SUN o zaman seninle görüşürüm ,,benden bu kadar ....

781 Mesaj
17 Ocak 2011; 20:10:39 

Paylaşımda bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler, lütfen herkes sadece bilği paylaşsın , diğer kişileri hedef alarak isim vererek ithamlarda bulunmasın

konuyu uzun süredir takip ediyorum kısmetse önümüzdeki yaz bende ekim yaptırmayı düşünüyorum, forumu aylardır takip ediyorum , bende işlem öncesi

ve sonrası olmak üzere fotolarımı burada paylaşacagım, bu konu güzel bir konu ve gerçekten yardımsever insanlar var burada onların kalbini kırmayalım.

Uzaklaştırılmış
18 Ocak 2011; 0:26:05 

Sadece merak ettim. Ekim yapildi ve siz dahada sık olsun istiyorsunuz. 1 sene sonra tekrar ekilebiliyomu. Yani dokulmeden onceki hali gibi olmasi icin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1 Mesaj
18 Ocak 2011; 1:04:29 

Merhaba,

Orinico, babylon ve diğer arkadaşlar. Burda karıştırılan ve Oriniconun anlatmaya çalıştığı nokta şu : Fue ile saç nakli yapan doktorların hepsi, micromotor yada manuel yöntemle kökleri alıyor.
Asıl ekim safhasında kanal açarken 2 yöntem kullanılıyor bir tanesi delerek diğeri ise jiletle keserek. Bu yöntem doktorun tercihine kalmış, bu demek olmuyorki kanalı keserek açan FUT yapıyor.. asla böyle birşey söz konusu değil...
Anladığım kadarıyla kanalı keserek açmak saç ekiminin daha hızlı yapılmaısnı sağlıyor ve genellikle ekiplerin çalıştığı günlük ortalama 3000 - 4000 arası ekimlerde gerçeklerşiyor.
Delme yöntemi ise biraz daha ağır işliyor belli miktarda delinip ekiliyor, delinip ekiliyor biraz daha emek isteyen bir iş genelde ekimi tek başına yapan doktorlar tercih ediyor. Zekeriya Kul, Erkan Demirsoy...vs.vs. gibi doktorlar kullanıyor. Bunlar ekimi genelde birebir yaptıkları için günde en fazla 2500 civarı ekim gerçekleştirebiliyorlar...

Bu işi değerlendirirken iyileşme süreci ve verimi açısından değerlendirmek gerekiyor. Benim de merak ettiğim buydu. Ama birden iş FUT'a döndü, nasıl oldu anlamadım..

656 Mesaj
18 Ocak 2011; 1:38:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Netlog

Merhaba,

Orinico, babylon ve diğer arkadaşlar. Burda karıştırılan ve Oriniconun anlatmaya çalıştığı nokta şu : Fue ile saç nakli yapan doktorların hepsi, micromotor yada manuel yöntemle kökleri alıyor.
Asıl ekim safhasında kanal açarken 2 yöntem kullanılıyor bir tanesi delerek diğeri ise jiletle keserek. Bu yöntem doktorun tercihine kalmış, bu demek olmuyorki kanalı keserek açan FUT yapıyor.. asla böyle birşey söz konusu değil...
Anladığım kadarıyla kanalı keserek açmak saç ekiminin daha hızlı yapılmaısnı sağlıyor ve genellikle ekiplerin çalıştığı günlük ortalama 3000 - 4000 arası ekimlerde gerçeklerşiyor.
Delme yöntemi ise biraz daha ağır işliyor belli miktarda delinip ekiliyor, delinip ekiliyor biraz daha emek isteyen bir iş genelde ekimi tek başına yapan doktorlar tercih ediyor. Zekeriya Kul, Erkan Demirsoy...vs.vs. gibi doktorlar kullanıyor. Bunlar ekimi genelde birebir yaptıkları için günde en fazla 2500 civarı ekim gerçekleştirebiliyorlar...

Bu işi değerlendirirken iyileşme süreci ve verimi açısından değerlendirmek gerekiyor. Benim de merak ettiğim buydu. Ama birden iş FUT'a döndü, nasıl oldu anlamadım..

jiletle kesildiğinde iyileşme süreci daha uzamıyormu yada iz kalma durumu söz konusu değilmi?

Samsung S4 + 16GB 3GS İPHONE JB + 16 GB NEW İPAD
ASUS M4A79XTD EVO, AMD PHENOM X4 965 3.4 GHZ, SAPPHİRE HD 5770, Kingston 4GB (2*2GB) KIT Hyperx DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram, 1 TB SEAGATE,32MB SATA 7200RPM, Samsung 19" 933NW THERMALTAKE VI15021W2E M9 500W,

1 Mesaj
18 Ocak 2011; 6:09:49 

mc_karizma ben de onu soruyorum zaten ..:

7 Mesaj
18 Ocak 2011; 10:42:51 

evet simdi bende merak ettim jiletle keserek saclari yerlestirme-ekme isi nasil bi yontem??ne sakincasi var? eger fark sadece iyilesme süresi ise,bana cok fark etmez ama baska bisey varsa da bilmek isterim...

Uzaklaştırılmış
18 Ocak 2011; 10:52:43 

Medical park nasil tavsiye eden varmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanworld -- 18 Ocak 2011; 12:26:03 >

4 Mesaj
18 Ocak 2011; 13:32:34 

med hair hakkında bilgisi olan varmı??

0 Mesaj
18 Ocak 2011; 14:01:57 

oronico kardeş,

aslında sana özelden yazmak isterdim; lakin tel numaramı yanlış girdiğim için yazamıyorum.Burdan tartışmak istemiyorum seninle.Yalnız üslubun hoş değil.Ben bir doktoru ne karalamak derdindeyim ne de sizleri yanlış yönlendirmek derdindeyim.ALLAH tan korkarım.Birileri söylediklerim yüüzünden zan altında kalmasın.Bu işe yıllarıımı verdim ve hala da vermekteyim.Araştıracağız, en iyisini en doğrusunu bulana kadar.Doğruyu söyleyeceğiz; eğmeden, bükmeden.Cümleleri yuvarlayıp geçiştirmeyeceğiz.Ekim yaptırdığımız doktorun hatası varsa eleştirebilceğiz...Kimse hatasız değil ya da mükemmel değil.

Burda söylediklerimi kuyu kazar gibi, içlerinden cımbızla bişeyler seçerek, anlamlar çıkarmak hoş değil.Söylediklerime genel itibariyle bakarsan aşağıda bir daha söylüyorum :

Şunu tekrar edeyim.Birisi size hala FUT ile ekim yapayım diyorsa, koşar adım kaçın o yerden.Bunu FUT ve FUE yöntemlerini iyice araştırınca anlarsınız.Lütfen okuyun, ne demek istediğimi anlarsınız....

SAYGILAR herkese...

0 Mesaj
18 Ocak 2011; 16:46:12 

Slm arkadaslar,

Sac ektiren arkadaslar dün birsey sormustum sadece bir arkadas cevap verdi,her halde tartisma aninda kaynadi.

Sac alinan yerde ve ekilen yerde sonradan iz kaliyormu,olasi durumlarda jilete vurma ihtimalim varmi sacimi.

Eskiden bildigim kadar iz kaliyoru simdi mikromotor alimlarinda ve kalemle ekilerde jilete vurunca iz kaliyormu?

9 Mesaj
18 Ocak 2011; 19:32:10 

Diore ekimin harika görünüyor dostum hayırlı olsun nazar değmesin...

ANKARA FEHMİ ARMANİ hakkında bilgisi olan yokmu arkadaşlar yaa
:/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoCaKuRT_ -- 18 Ocak 2011; 19:33:17 >

1729 Mesaj
18 Ocak 2011; 22:33:22 

Arkadaslar etraflica cevap veremeyince rahatsiz oluyorum ama bu aralar cok yogun oldugum icin hizlica birkac seye deginmek istiyorum.sürcü lisan edersem affola;
ilk olarak sac nakili yapan ekiplerin bircogu futtan fue'ye gectiler ama bu biraz ansiklopodik bir bilgi halen kliniklerde %90 fut yapiliyor (mus) her ikisini de ayni anda kullanan ekiplerde mevcut. arkadaslarinda bahsettigi gibi iki yonteminde birbirlerine gore farkli ozellikleri var ama dogallik ilk sirada ise fue tabiki onde gelecektir.

diger konuya gelince meselenin Hakan hocanin yaptigi nakillerde hastalarin iyilesme surelerinin kisaligindan ciktigini hatirliyorum. evet FUEde sac koklerinin alimi mikromotorlarla yapiliyor. fark ise koklerin yerlestirilmesinde kendini gosteriyor.hakan hocanin kök nakillerini teknik terimini -ozur dileyerek- cok iyi bilmedigim ozel igneler kullanarak yaptigini okuduk. diger delerek nakil yapan doktorlarimiz ayni igneleri kullanmayabiliyorlar burasina dikkat! keserek kök nakili olayi hizlandiracak ve genis alanlara daha hizli bir nakil saglayabilecektir. dogallikta ve sac sıklığında problem yaşanmadigini biliyorum. yalnizzzz keserek yapilan kök nakilleri saclari az da olsa var olan kisilerin diger sac köklerine zarar verebilecek bir yontem; o yuzden eger bir tercih meselesi soz konusu ise nakil bolgesinde saci olan kisiler delerek kök nakilini tercih etmeliler.sadece doktorlardan bahsediyorum ekip teknisyen hemsire anlamam onlarinkine de nakil degil ekim derim.
umarim bilgiler aciklayici olmustur.

ayrica orinoco arkadas oyle birakip gitmek yok senin -ve tabi diger tum arkadaslarin- tecrubeleri cok onemli ve degerli. paylasimlarinizi surec ilerledikce devam ederseniz seviniriz. ayrica forum sayfasinda bazen yazilanla anlatilmak istenilen seyler farkli olabiliyor. o yuzden hep hüsnü zan yapmakta fayda var ayni soruyu yuzbinkere soran hic cevap alamamasina ragmen sacma sorularina bikmadan usanmadan devam edenlere de lafim yok sabirla cevap vermeye calisacagiz.
geriye kalan icten pazarlikli hasta avcisi teknisyen tipler gelirse ben hallederim orasini bana birakin bu sayfalarin kiymetini bilelim.bu sayfalar bundan 4-5 yil once yazilsaydi sac EKİMlerinden dolayi kimse vah tuh demezdi

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrahan18 -- 18 Ocak 2011; 22:39:45 >

32 Mesaj
18 Ocak 2011; 22:53:51 

2 gun once transmedde fue yontemıyle sac ektırdım 3000 kök orayı dusunenler varsa tavsıye ederım ama tuzlu ıste:) bırde ektırmeyle ılgılı merakınız varsa basımdan gecenlerı anlartırım saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plyr -- 18 Ocak 2011; 22:55:18 >

0 Mesaj
19 Ocak 2011; 9:15:44 

plyr hocam geçmiş olsun,

ekim öncesi ve sonrası resimlerin varsa, rica etsem yükleyebilir misin.Bir de süreci kısa da olsa anlatsan.

KAç kök alındı.nereye ekim yapıldı, ne kadar sürdü.doktor mu hemşire mi ekti, yoksa ekip mi vardı.KAç para ödedin gibi birçok soru aklımızda kalmasın.

907 Mesaj
19 Ocak 2011; 16:29:53 

quote:

Orijinalden alıntı: KoCaKuRT_

Fehmi Armani de saç ektireli 4 gün oldu.Fehmi bey bu işin ticaretini yapıyo kendine ait doktrları var.ben 1500 greft ektirttim suanda bir şey söyleyemem ...
[simage]
http://www.sacekimiforu...1295373660-DSC00148.JPG[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nurixY -- 19 Ocak 2011; 16:31:39 >

Oh boy. I'm sure my wife would kill me if she knew how much I have spent on all my headphones so far.

9 Mesaj
19 Ocak 2011; 22:59:46 

quote:

Orijinalden alıntı: nurixY

quote:

Fehmi Armani de saç ektireli 4 gün oldu.Fehmi bey bu işin ticaretini yapıyo kendine ait doktrları var.ben 1500 greft ektirttim suanda bir şey söyleyemem ...
[simage]

bir yakınım ektirmiş kendisini görmedim (yeni halini görmedim) çok memnun olduğunu söylüyordu ama 1 kişi yetmiyor tabi daha fazla kaynak lazım.
ayrıca başka yerlerdende bodrum katta yapıyor sağlıksız ameliyathane ortamı yok diye şeylerde duydum...

kafam karma karışık bilemiyorumki.

gelişmeleri yazarsan sevinirim. hayırlı olsun...

279 Mesaj
19 Ocak 2011; 23:59:14 

ve geldi çattı yarın bende yaptırıorum ankarada çağrı uysal'a. bakalım umarım memnun kalıcam

0 Mesaj
20 Ocak 2011; 0:36:09 

Arkadaşlar bende ektireli 23 gün oldu maşallahı var güzel gidiyor, şimdi bir kaç sayfadaki yorumlara ve yazılara baktımda bir arkadaşımız problem yaşamış onu paylaşmış diger bir arkadaşta 3000 kök için 3000€ = 6000 tl vermiş. Ben bu iki konu üzerinde şahsi görüşlerimi belirtmek istiyorum. Problem yaşayan arkadaşımız hiç bu topici okumuşmu sorun yaşadığı doktıoru kendisine kim tavsiye etmiş sonuçta hepimiz tavsiyelere dayanarak gidip görüşme yapıyoruz. İkincisi ise bende 3000 kök ektirdim ve 2100 tl para ödedim hamdolsun durumumda saçlarımda çok iyi öyle ilk hafta felanda acı agrım olmadı daha dogrusu uyuşturmak için kullandıkları ignelerin acısından sonra bu güne kadar çok şükür problem yaşamadım. Sonuçta arkadaşımızın kendi hesabı ama aynı işi çok daha makul fiyatlara yaptırma şansı varken 3 katı bedel ödemekte şahsen beni zorlardı. Ekim yaptıran herkesin yeni saçları hayırlı ugurlu olsun.

907 Mesaj
20 Ocak 2011; 10:39:06 

quote:

quote:

quote:

[simage]

bir yakınım ektirmiş kendisini görmedim (yeni halini görmedim) çok memnun olduğunu söylüyordu ama 1 kişi yetmiyor tabi daha fazla kaynak lazım.
ayrıca başka yerlerdende bodrum katta yapıyor sağlıksız ameliyathane ortamı yok diye şeylerde duydum...

genelde armani ile ilgili iyi yorumlar var .bende ameliyethaneki elverişsiz ortamdan sıkılmak elde değil.hele donor alırken öldüm öldüm dirildim....

Oh boy. I'm sure my wife would kill me if she knew how much I have spent on all my headphones so far.

0 Mesaj
20 Ocak 2011; 10:54:46 

Turksat_28 tekrar geçmiş olsun, aslına bakarsan son mesajına kadar bende bu işin fiyatı ile doğru orantılı olduğunu düşünüyordum ama şimdi şüpheleniyorum doğrusu acaba pahalı fiyat politikası ile (daha çok kazanıp) kendilerini daha mı kaliteli yada profesyonel göstermeye çalışıyorlar diye. Sizlerin düşünceleri gerçekten önemli burada ama bekledikçede öyle mi böyle mi diye daha çok karar veremez oldum, umarım bir hata yapmam. Aslında Moy'un bu foruma katkısı çok oldu gerçekten ama daha sonraları yapılan açıklamalardan sonra Ensar'dan vazgeçmiştim, şimdi tekrar düşünüyorum orayı.

Bu arada ameliyat sonrası resimlerinde kabuklar olduğu için çok fazla anlaşılmıyor (açısı, sıklığı, çizgisi vs) şimdiki fotolarını göndermen mümkün mü acaba, karar vermemde çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bir de belki yazmışsındır ama tekrar soracağım. 2900 greft tek seansta mı nakledildi? Buradaki arkadaşların 2000 - 2300 üzerinde yapılmasının çok zor bir ihtimal olduğunu söylemelerinden dolayı soruyorum bunu.

Saygılar

0 Mesaj
20 Ocak 2011; 11:14:05 

quote:

quote:

quote:

quote:

[simage]

genelde armani ile ilgili iyi yorumlar var .bende ameliyethaneki elverişsiz ortamdan sıkılmak elde değil.hele donor alırken öldüm öldüm dirildim....

TÜRKSAT_28 nerde ekim yaptırdın bu arada geçmiş olsun kardeş.

kaan

2349 Mesaj
20 Ocak 2011; 12:07:23 

Ektiren arkadaşlar önemli birşey sorabilirmiyim ekim işleminden sonra size sigara içmeyeceksiniz dedilermi bu benim için çok önemlide

enolA<-- Forever

CORE i7 920 - Gigabyte EX58-UD7 - 3*2GB Corsair Dominator GT 1600Mhz CL8 - **ASUS GTX 570 Direct CU II** - 2*1TB WD Caviar Black - High Power Absolute 1000W - Cooler Master RC690 - Logitech G5 Mouse - SAMSUNG P2250

0 Mesaj
20 Ocak 2011; 12:28:57 

Herkese merhaba,

bugün ekim sonrası 3 ncü haftaya girdim, geçen hafta başndan itibaren dökülmeler başladı yan ve arka taraflar uzadı arkadaki kök alınan gölge kapandı şimdi dökülmenin bitmesini ve ekilenlerin çıkmasını bekliyorum. Ayrıca forumda okuyorum bazı arkadaşlarda ekim sonrası ilk hafta agrı sızı oldugunu belirtmişler bende çok şükür ekimin yapıldıgı günden bu güne kadar ne bir agrı ne bir şişme oldu. İlerleyen zamanlarda fotoğraflarımı paylaşmaya devam ederim, Nerede kaça ektirdin diyenler olursa diye yine yazayım; Ensar hastanesinde 3000 kök için 2100 tl ödedim.

Ekteki dosya (1)

7 Mesaj
20 Ocak 2011; 13:25:35 

Turksat_28

sok dökülme baya olmus sanirim. saclarinin dipleri hala kizarik.sana tavsiyem saclarin yanlarini ve arkasini kisalttir böylece daha güzel bi görünüm olur. su an ekilen yerler biraz acik oldugu icin yanlar cok siyah duruyor,saclar kisalirsa daha güzel olur bence.insallah ekilenlerin tamami cikar,simdilik beklemekten baska care yok.

781 Mesaj
20 Ocak 2011; 19:03:18 

sabredin 5 yıl kaldı :)))

ABD'de yapılan bir çalışmada kelliğe çare bulundu. Krem halindeki ilaç 5 yıl içinde piyasaya sunulacak.

ABD'nin Pennsylvania Üniversitesi'nden bir grup araştırmacı, birçok kişinin ortak sorunu kelliği tarihe gömecek dev bir çalışmayı sonuçlandırdı.

Prof. Dr. George Cotsarelis liderliğindeki grup, üç yıl süren çalışmada kelliğe neden olan sorunu tam olarak belirledi. Saç ektiren erkeklerin kafasındaki saçlı ve saçsız bölgeleri karşılaştıran bilim adamları kel bölgelerin de, saçlı bölgelerle aynı sayıda saç üreten kök hücre içerdiğini, ancak bu kök hücrelerin olgun olmadığını ortaya çıkardı.

Bilim adamları 'Üretim sorunu' nedeniyle, yeni çıkan saçların, gözle görülemeyecek kadar küçük olduğunu, böylece ortaya alışılmış kellik görüntüleri çıktığını açıkladı.

Sorunun, saçı üreten kök hücrelerinde olduğunu belirten Cotsarelis “Derinin kel bölümlerinde aynı sayıda kök hücre olması, bu hücreleri canlandırabilme konusunda umut verdi. Fareler üzerinde yaptığımız araştırmada hücreleri canlandırmayı başardık. Şimdi formülü krem haline getirip 5 yıl içinde piyasaya sunmayı planlıyoruz" dedi.

0 Mesaj
20 Ocak 2011; 19:10:05 

quote:

Orijinalden alıntı: 14052009

Turksat_28

sok dökülme baya olmus sanirim. saclarinin dipleri hala kizarik.sana tavsiyem saclarin yanlarini ve arkasini kisalttir böylece daha güzel bi görünüm olur. su an ekilen yerler biraz acik oldugu icin yanlar cok siyah duruyor,saclar kisalirsa daha güzel olur bence.insallah ekilenlerin tamami cikar,simdilik beklemekten baska care yok.

evet farkındayım bende bugün gidip kısalttıracagım zaten. kızarıklık içinde tam olarak 1 ayı bulur demişlerdi fotoğrafı beyaz ışık altında çektim onunda kırmızı gözükmesinde etkisi var, durum bu gerisi mevlaya kaldı hakkımızda hayırlısı...

0 Mesaj
21 Ocak 2011; 11:11:52 

Turksat_28 saçın durumu gayet iyi eğer dökülmüş hali buysa 1 sene sonraki saçın daha güzel olacak diye düşünüyorum.sana bir şey sormak istiyorum verdiğin paraya konaklama,verilen ilaçlar vb.şeyler de dahil mi?

32 Mesaj
21 Ocak 2011; 16:36:38 

quote:

plyr hocam geçmiş olsun,

ekim öncesi ve sonrası resimlerin varsa, rica etsem yükleyebilir misin.Bir de süreci kısa da olsa anlatsan.

KAç kök alındı.nereye ekim yapıldı, ne kadar sürdü.doktor mu hemşire mi ekti, yoksa ekip mi vardı.KAç para ödedin gibi birçok soru aklımızda kalmasın.

Resim yok kardesim saol..toplam 3000 kök alındı ben ogrencı ındırımden yararlanmıstım normalde 1 kök 2 euro 6000 euro yapıyo bana 8 bin tlye geldi pahalı ve zengin işi ama guvenılır ben 2000bın 3000bn tl verıpte çim adam gibi gezen cok arkadasım var ondan guvenemedım..oranın ekipleri hep aynı 4 tane operasyon odası var benım oldugum gun 4 kisiye birden ekıyolardı..Kökleri opr.dr ali dursun topladı..oranın sahibi melike külahcı kanalları actı...4 kişide 3000 kökü kanalları yerlestırdı..8 saatdan biraz fazla sürdü..1 saat ara vermistik toplam 9 saat filan..birazda ogunun nası gectıgınden bahsedeyım ılk öce sacları 1 numara yapıyolar sonra kökleri toplamak icin köklerin alıncagı yere 3 tüp iğne vuruyolar ilk vurulanı hıssedıyon bıraz acıyo dıgerlerını hıssetmıyon fazla..3.5 saat kökleri toplama suruyo..ondan sonra sacların ekılcegı yere 2 tup daha ıgne yapıylıyo sonra kanallar acılıyo 1 saat fılan suruyo..ensonunda 3000 kökü yerlestırmek kalıyo oda 3 saat 15k fılan surdu saygılar

Sacı ektırdıgım gun Oktay Kaynarcayı gordum oda 4 gun evvel ektırmıs artık onuda saclı gorebılırız hehe:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plyr -- 21 Ocak 2011; 16:41:26 >

1729 Mesaj
21 Ocak 2011; 16:53:03 

plyr gecmis olsun. biraz pahali olmus ama işin içerisinde sağlık varsa para ikinci planda olmalı. süreç ilerledikçe katılımını bekliyoruz. bol sacli resimlerini de tabi ayrica Oktay Kaynarca bilgisi de iyi oldu

32 Mesaj
21 Ocak 2011; 18:12:59 

quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

plyr gecmis olsun. biraz pahali olmus ama işin içerisinde sağlık varsa para ikinci planda olmalı. süreç ilerledikçe katılımını bekliyoruz. bol sacli resimlerini de tabi ayrica Oktay Kaynarca bilgisi de iyi oldu

saol kardesım bencede saglık daha onemlı..

656 Mesaj
21 Ocak 2011; 19:31:10 

Suanda Dr alp aslan ile görüşmek üzere bekliyorum.görüşme sonrası edindiğim bilgileri sizinle paylaşacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >