Yuh Migros 600 Tl maaş veriyormuş...
94 Cevap37971 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Eylül 2009; 16:44:00 

Mİgrosa iş görüşmesine gittim..kadın kasiyerlik için bayanları istiyoruz dedi...eee dedim başka pozisyon...reyon görevlisi ve lojistik alıyoruz dedi..peki dedim maaş ne kadar...900 brüt dedi..net ne kadar oluyor dedim..600 civarı dedi...ya bi git dedim içimden...KOÇ holdinge bağlısınız dedim birde....

arkadaşlar anladığım kadarı ile Migros o eski maddi olanakları vermiyor artık...kadın bana 6 ayda bir çift maaş şeyinide söylemedi..galiba çıkan var migrosatan ki bu aralar alım yapıyorlar....keşke kasiyer maaşını sorsaydım kaç para diye...kriz burayıda vurmuş galiba...

2557 Mesaj
4 Eylül 2009; 16:49:22 

O kadar çok boşta eleman var ki kurumlarında işine geliyor. 600 tl için Allah bilir kaç kişi çalışır orada.

THY part-time üniversite öğrencilerine-İngilizce bilmek şart. 450 tl maaş veriyor ayda. Haftada 3 gün çalışıyorsunuz. Genelde haftasonuna denk getiriyorlar. Yemek onlardan. Servis onlardan. Check-in, Boarding ve Arrival pozisyonlarında çalışıyorsunuz. En az 2 yıl üniversiteli olmak şart. AÖ'den 3 öğrenci almışlardı geçen sene.

Üç yıl yatılı olarak okumuş olduğun lisenin kapısının önünde sigara içen yetişkin bir adam olarak kendilerini sokağa fırlatan öğrencilere hayretle bakıyorsun. Bunlar çocuk yahu, diye düşünüyorsun içinden. Oysa lise dediğinde, kendini hep sabah soğuk suyla tıraş olurken anımsıyorsun. Erkekliğe adım attığın yıllar olduğu için kendini hep büyük düşünmüşsün. Oysa düşlerinin dehlizlerinde umutsuzca çıkış aradığın o bina bile ne kadar küçükmüş.

Uzaklaştırılmış
4 Eylül 2009; 16:52:36 

ondan sonra çık sokağa evde durma harca diyor lavuklar...

8176 Mesaj
4 Eylül 2009; 16:55:06 

Full time, part time, çalışma koşulları?

...

128 Mesaj
4 Eylül 2009; 16:57:23 

quote:

Orijinalden alıntı: vocador

Mİgrosa iş görüşmesine gittim..kadın kasiyerlik için bayanları istiyoruz dedi...eee dedim başka pozisyon...reyon görevlisi ve lojistik alıyoruz dedi..peki dedim maaş ne kadar...900 brüt dedi..net ne kadar oluyor dedim..600 civarı dedi...ya bi git dedim içimden...KOÇ holdinge bağlısınız dedim birde....

arkadaşlar anladığım kadarı ile Migros o eski maddi olanakları vermiyor artık...kadın bana 6 ayda bir çift maaş şeyinide söylemedi..galiba çıkan var migrosatan ki bu aralar alım yapıyorlar....keşke kasiyer maaşını sorsaydım kaç para diye...kriz burayıda vurmuş galiba...

koç holding migrosu sattı. artık koça bağlı değil.

bildiğim tek şey hiçbirşey bilmediğimdir.

Uzaklaştırılmış
4 Eylül 2009; 16:57:33 

Full kardeş full diyor...7.5 saat çalıştırırız diyor...şok oldum....kadına diyecektim bimde çalışanlar 600 den fazla alıyor diye oruçlu oruçlu uzatmak istemedim.....birde "biz kurumsalız" ayağına yatıp laflar söylüyor iyice sinir oldum....

1821 Mesaj
4 Eylül 2009; 16:58:51 

Aslında iş imkanlarını herkesin söyleyebilecği bir topic olsa hoş olur.

8153 Mesaj
4 Eylül 2009; 16:59:39 

Migros Koç Holding'in değil. Yabancılara satıldı.

Hp G62-B01ET
Logitech Anywhere Mx
Samsung Galaxy Young S6310

Uzaklaştırılmış
4 Eylül 2009; 16:59:48 

quote:

Orijinalden alıntı: 03-09-2007

koç holding migrosu sattı. artık koça bağlı değil.

kardeş ciddimisin..ben kadına birde koça bağlısınız dedim.niye tepki vermedi...şimdi anlaşıldı niye 3-6 ayda bir çift maaş ve çek vermedikleri....

156 Mesaj
4 Eylül 2009; 17:04:03 

quote:

kardeş ciddimisin..ben kadına birde koça bağlısınız dedim.niye tepki vermedi...şimdi anlaşıldı niye 3-6 ayda bir çift maaş ve çek vermedikleri....

Ne olrsa olsun.Kadın haksız olduğu için laf edememiştir.Bu krizi fırsat bilip insanları kapitalist düzende kukla haline getirmeye çalışıyorlar.O kadında bu şartlarda çalıştırmak istemiyodur belki ama ona söyleneni yapıyordur sadece.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
4 Eylül 2009; 17:07:02 

zaten her iş yerinde 600 verıyorlar haberınız yok galba
çok ıyı yapıyorlar size mustahak

1111 Mesaj
4 Eylül 2009; 17:08:43 

o tarz yerler asgari ücretten fazlasını vermez..

260 Mesaj
4 Eylül 2009; 17:10:13 

anladığım kadarıyla öğrencisin ve verdikleri maaşta normal adamlar senin sigortanıda yapıyolar ve 7.5 saat çalışma varmış bundan normal.
ama bu dediklerim okuyosan geçerli yoksa ne mezunu olduğuna bakar tabi. adamlara boşu boşuna sövme para kolay kazanılmıyor

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1448 Mesaj
4 Eylül 2009; 17:10:53 

migrosa part girmek istiyorum bi kere başvurdum geri dönmediler.senin bu gibi bi işte daha önce çalışmışlığın var mı

Tek Kişilik Terör Örgütü

1353 Mesaj
4 Eylül 2009; 17:15:52 

düşün bide o parayla evli birinin ne yapıcağını,ay sonu aldın 600 ytl kira en az 500 olsa,fatura lar var onlarda bi 200 tutsa etti sana 700 YTL..hadi ne yiyicen ne içicen ne yapıcan..off bee offf

3696 Mesaj
4 Eylül 2009; 17:18:12 

quote:

Orijinalden alıntı: wolkytolky

düşün bide o parayla evli birinin ne yapıcağını,ay sonu aldın 600 ytl kira en az 500 olsa,fatura lar var onlarda bi 200 tutsa etti sana 700 YTL..hadi ne yiyicen ne içicen ne yapıcan..off bee offf

600 lira maaşla geçinemiyorsa niye evlenipte sefillik çekiyor o zaman bi de böyle bakmak lazım.
He bi de yetmiyormuş gibi çocuk yaparlar sonra bu çocuğun günahı ne ? Garip.

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

Uzaklaştırılmış
4 Eylül 2009; 17:21:40 

ya arkadaşlar bahsettiğim kurum mahalle arasındaki bir market değil...migros...ama satılmış bunun etkisi var herhalde...bizim mahalledeki marketlerde adam 450 tl ya çalışıyor reyon görevlisi olarka bunu anlarım ama migrosa çok şaşırdım..

birde ben öğrenci değilim üniversite mezunuyum....bir belediye şirketinden 2.5 yıl çalıştım sonra yönetim değişti çıkardılar...şu an işsizlik maaşı alıyorum 550 tl....hatta kadınada dedim hafif tebessümle ben dedim oturduğum yerden yarım milyar alıyorum dedim..kadın hiç altta kalırmı..ama onu ömür boyu alamayacaksınız dedi..bende ee dedim migrosa girdiğmdede hoş emekli olamayacağım dedim....en azından daha iyi iş ararım ararkende maaşımı alırım dedim...kadını görseniz...ahaha uhuh gülmelere böyle aşağılayıcı gülmeler...

öyle pis bir devirde yaşıyoruzki üniversite mezunları 600 700 tl ye çalışıyor...lise mezunu tanıdıklarım 90 larda işe girmiş alıyorlar 1500 tl maaş..apartmanda şoför var mesela ayda 2000 tl alıyor...turizm şirketinde çalışıyor...isyan edesi geliyor insanın....

1353 Mesaj
4 Eylül 2009; 17:24:46 

quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

600 lira maaşla geçinemiyorsa niye evlenipte sefillik çekiyor o zaman bi de böyle bakmak lazım.

kardeş ben 8 aydır işsizim ve ürün müdürlüğü yaptım 6 sene aldığım maaş 3,5 milyardı,şirketin işlerinin kötü gitmesi nedeniyle işçi çıkarıldı..iş görüşmelerine gittiğimde nasıl olsa türkiyede milyonlarca işsiz var diyerek bana dayıyolar 600 ytl yi önüne,adam evlenmesin değilmi köpek gibi 600 ytl ye çalışsın hayatı olmasın eşi olmasın çoçukların olmasın değilmi..çok yalnış düşünüyosun çok..

260 Mesaj
4 Eylül 2009; 17:26:39 

quote:

ya arkadaşlar bahsettiğim kurum mahalle arasındaki bir market değil...migros...ama satılmış bunun etkisi var herhalde...bizim mahalledeki marketlerde adam 450 tl ya çalışıyor reyon görevlisi olarka bunu anlarım ama migrosa çok şaşırdım..

birde ben öğrenci değilim üniversite mezunuyum....bir belediye şirketinden 2.5 yıl çalıştım sonra yönetim değişti çıkardılar...şu an işsizlik maaşı alıyorum 550 tl....hatta kadınada dedim hafif tebessümle ben dedim oturduğum yerden yarım milyar alıyorum dedim..kadın hiç altta kalırmı..ama onu ömür boyu alamayacaksınız dedi..bende ee dedim migrosa girdiğmdede hoş emekli olamayacağım dedim....en azından daha iyi iş ararım ararkende maaşımı alırım dedim...kadını görseniz...ahaha uhuh gülmelere böyle aşağılayıcı gülmeler...

öyle pis bir devirde yaşıyoruzki üniversite mezunları 600 700 tl ye çalışıyor...lise mezunu tanıdıklarım 90 larda işe girmiş alıyorlar 1500 tl maaş..apartmanda şoför var mesela ayda 2000 tl alıyor...turizm şirketinde çalışıyor...isyan edesi geliyor insanın....

tamam kardeş o zaman dediklerim öğrenci olsaydın geçerliydi.
ne mezunusun kendi işini yapabileceğin yerlere girmeyi denesen??

Uzaklaştırılmış
4 Eylül 2009; 17:27:12 

quote:

peki bu milletin ne günahı varda 600 tl veriyorlar
adam sabah 8.00 akşam 20.00 arası çalışıyor
tamam işte çalışıyor terliyor çabalıyor daha ne yapsın
ne biçim maaştır o
aldığı maaş hakkı olan paramıdır,hakkı olan parayı belirleyen ölçüt nedir,buna kim karar veriyor
bunu de bakalım

Uzaklaştırılmış
4 Eylül 2009; 17:30:48 

sizin iş yeriniz olsa,sizde 600 tl maaş verirsiniz neden daha fazla veresenizki
nasıl olsa işsiz çok,birazda kendinizi iş vereni yerine koyun
600 tl vermek varken neden 700 verceklerki
o halde asgari ücreti belirleyenleri suçlamak lazım

3345 Mesaj
4 Eylül 2009; 17:49:17 

Yapacak birşey yok arkadaşlar,yurtiçi kargodan,bime,migrostan bilmem neye kadar 3 aşağı 5 yukarı 600 tl civarı maaş veriyorlar.
Kardeşim ile birlikte işlettiğimiz işyerimizde de,2 yıllık mezunu işçi çalıştırmaktayız,günlük 20 tl nakit + günlük 2 öğün yemeğini karşılıyoruz.Belki belli etmiyor,ama gayet memnun.

Tek bir hayatın var,ona göre seçimini yap,ıssız dağ yamacındaki bir ot gibi ölmektense;dolu dolu yaşa,namın senden sonra yaşasın.

2181 Mesaj
4 Eylül 2009; 17:52:07 

Nasıl başvuruyorsunuz bende ikinci öğrenim üni. öğrencisiyim gündüz harçlık çıkartmak için çalımak istiyorum..

5790 Mesaj
4 Eylül 2009; 17:53:31 

market amelesi olmak için üni mezunu olsan nolur olmasan nolur ? üni mezunuyum die özellikle nie belirtme ihtiyacı duydun ? sırf senin gereksiz diploman için 1 kaat fazla maaş mı versinler ? markete ne faydası olacak senin gereksiz kağıt parçasının ? adam olana çok bile, sana 300 kaattan fazla maaş çekmezdim ben olsaydım

1420 Mesaj
4 Eylül 2009; 17:54:42 

Bu memlekette yaşanmaz başbaşımız yüzü kızarmadan en az 3 çocuk yapın ekonomi iyiye gidiyor. Bu cahil yobaz milletimize hak ama ben neden bunların arasında aynı muameleyi göreyim ki...

1887 Mesaj
4 Eylül 2009; 17:55:38 

nasıl bi hesap bu 900 brütün neti 645,66 tl dir.

bekar oldugunu farz edersek + 49,95 agi alırsın yuvarlak olarak 695 tl yapar.

şu anda asgari ücrete (496+agi) çalışan baya insan varken buna şükür demek lazım be arkadaş.

2515 Mesaj
4 Eylül 2009; 17:59:25 

quote:

prezervatif de para

529 Mesaj
4 Eylül 2009; 18:01:39 

Tamam da, bunun önüne nasıl geçilir ?

2888 Mesaj
4 Eylül 2009; 18:03:01 

Migros Koç holdingin değil artık... 2 yıl evvel satıldı 4 milyar dolara Amerikalı bir şirkete..

3345 Mesaj
4 Eylül 2009; 18:06:00 

Zaten sorun ordaya ,bu sorunun önünde olduğumuz için anlarsın ya...
Esas bu sorunun arkasına geçip bir güzel...

Şaka maka,devrim niteliğinde bir ekonomik devrim ve yapılanma gerekli,ama onu yapabilecek ne siyasi kalibrede adam var, ne de buna benzer bir oluşum,ne de mantalite,işimiz national geograpich'deki hayvanlar gibi bu acımzasız döngüde biraz şansa kalıyor maalesef:)

quote:

Orijinalden alıntı: ArJI

Tamam da, bunun önüne nasıl geçilir ?

Tek bir hayatın var,ona göre seçimini yap,ıssız dağ yamacındaki bir ot gibi ölmektense;dolu dolu yaşa,namın senden sonra yaşasın.

2663 Mesaj
4 Eylül 2009; 18:08:30 

quote:

Yuh Migros 600 Tl maaş veriyormuş...

Ve 600 TL nin "0" (yazı ile : sıfır) TLden büyük olduğunu bilmeyen hatırı sayılır bir kesim işsizlik rakamını şişiriyor.

@Ruzgar2442 : Ülkemizde çoğu çalışan emeğinin karşılığını alamıyor zaten. O konuda haklısın ama, benim lafım ailesi perişan durumda olup da o 600 TL yi de beğenmeyenleredir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muRTah -- 4 Eylül 2009; 23:02:10 >

"VAZİFEYİ İHMALE SÜRÜKLEYEN MERHAMET, MEMLEKETE İHANETTİR."
"SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR."
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

49 Mesaj
4 Eylül 2009; 18:11:04 

Arkadaşımın ablası kipa exprss de çalışıyo.İlk başladıında 1 civarı alıodu sanırım.Bi kaç kişinin başına geçincde 1.5 civarı..

1420 Mesaj
4 Eylül 2009; 18:15:47 

quote:

Orijinalden alıntı: faho

Şaka maka,devrim niteliğinde bir ekonomik devrim ve yapılanma gerekli,ama onu yapabilecek ne siyasi kalibrede adam var, ne de buna benzer bir oluşum,ne de mantalite,işimiz national geograpich'deki hayvanlar gibi bu acımzasız döngüde biraz şansa kalıyor maalesef:)

Güzel yaklaşım İlerde yağmalar falan olacak gücü gücü yetene..iç savaşta kapımızda savaşlardan sonra yeni yapılanmalarda ekonomiler düze çıkmış. Mesela Almanyada o zamanlar Trük işciler el bebek gül bebekmiş

2049 Mesaj
4 Eylül 2009; 18:18:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Bay Edepsiz

O kadar çok boşta eleman var ki kurumlarında işine geliyor. 600 tl için Allah bilir kaç kişi çalışır orada.

THY part-time üniversite öğrencilerine-İngilizce bilmek şart. 450 tl maaş veriyor ayda. Haftada 3 gün çalışıyorsunuz. Genelde haftasonuna denk getiriyorlar. Yemek onlardan. Servis onlardan. Check-in, Boarding ve Arrival pozisyonlarında çalışıyorsunuz. En az 2 yıl üniversiteli olmak şart. AÖ'den 3 öğrenci almışlardı geçen sene.

AÖ dediğin açıköğretim fakültesi mi?Bunu öğrenmem lazım eğer açıköğretimse bende başvuracağım..

6249 Mesaj
4 Eylül 2009; 18:27:35 

iyi para
annem sabah 9da gidip akşam 7de geliyor
aylık 550 yi patrondan zorla isteye isteye alıyor

yok size imza mimza, şımarıyorsunuz sonra...

1530 Mesaj
4 Eylül 2009; 18:36:37 

quote:

Orijinalden alıntı: faho

şans olmassa olmaz

cümlen çok acımasızca olmuş hayatın kendisi gibi

867 Mesaj
4 Eylül 2009; 18:39:53 

Beden işçisi 600 lira bulduğuna dua etmen lazım

İnsan kahkahalarla güldüğü zaman, kabalığı ile tüm hayvanları geride bırakır.
Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

455 Mesaj
4 Eylül 2009; 18:44:47 

Bende real hipermarkete başvurdum bugün. bakalım sonuç ne olcak nettende mediamarkta başvurdum. Daha defacto kiğili gibi giyim mağazalarına başvurucam. 2 yıl falan çalışırım. Satış deneyimim olsun istiyorum. Sonra askere gidip kendi işimi açmayı planlıyorum. Türkiyede zor elin işinde çalışmak 3 kuruş maaşa köle gibi çalıştırıyorlar.

1268 Mesaj
4 Eylül 2009; 18:48:12 

Reyon görevlisi ve lojistikse ben 600 almaya hazırım. Kolileri sırtında taşımıyosun ya. Kasa işi zor, sahte para alırsan maaşında kesiyolar diye duydum.

823 Mesaj
4 Eylül 2009; 18:48:23 

O tür yerlerde eleman giriş/çıkışı çok olur. Biraz dişini sıkıp işine devam edebilsen, bir müddet sonra yükselerek daha iyi maaş almaya başlayabilirsiniz. Mühendis, doktor falan değilseniz, ilk başlarda yüksek rakamlar beklemeyin.

Dış ticaret üstüne yüksek lisans yapmış arkadaşım, Ostim'de bir şirkette aylık 800TL'ye çalışıyordu. Bunu düşünün birde. Diploması, iş tecrübesi olmayan birinin, herhangi bir yetenek ya da tecrübe istemeyen bir işten 600TL alması gayet doğal.

arasortac.blogspot.com

Uzaklaştırılmış
4 Eylül 2009; 19:38:56 

quote:

Orijinalden alıntı: ®OoLaStoO®

market amelesi olmak için üni mezunu olsan nolur olmasan nolur ? üni mezunuyum die özellikle nie belirtme ihtiyacı duydun ? sırf senin gereksiz diploman için 1 kaat fazla maaş mı versinler ? markete ne faydası olacak senin gereksiz kağıt parçasının ? adam olana çok bile, sana 300 kaattan fazla maaş çekmezdim ben olsaydım

simit satanda 600 tl kazanıyor
sağlık ocağındaki doktorda 600 tl kazanıyor
makina mühendiside işe girince 600 tl alıyor

819 Mesaj
18 Eylül 2010; 20:08:00 

Şimdi 750-800 olmuştur herhalde. Bu arada BİMEKS kasiyere ne maaş verir?

1253 Mesaj
18 Eylül 2010; 20:14:14 

Arkadaşım çalışıyor. Mal kabul'da 750 Maaş + 200 Tl'de sodexo deniyor sanırım alışveriş içind ondan alıyor.

o 200 tl lik çekide bir sendikamı ne varmış ona girmezseniz veriyorlarmış.

819 Mesaj
18 Eylül 2010; 20:23:24 

quote:

Orijinalden alıntı: A.SAYGILI

Arkadaşım çalışıyor. Mal kabul'da 750 Maaş + 200 Tl'de sodexo deniyor sanırım alışveriş içind ondan alıyor.

o 200 tl lik çekide bir sendikamı ne varmış ona girmezseniz veriyorlarmış.

migros mu? bimeks mi bu dediğin?

Uzaklaştırılmış
18 Ocak 2011; 13:51:22 

quote:

Orijinalden alıntı: ruzgar2442

zaten her iş yerinde 600 verıyorlar haberınız yok galba
çok ıyı yapıyorlar size mustahak

Madde bağımlısı galiba

8176 Mesaj
18 Ocak 2011; 13:55:41 

Bu ücret parça zamanlı, yani haftada 4 iş günü çalışanların aldığı ücret. Tam zamanlı çalışanlar (6 iş günü), yan gelirlerle birlikte 900'den fazla alır. 9 ay çalıştım Migros'ta ortamı iyi bilirim. İş tecrübesi olarak girilebilir. Mesleğiniz yoksa da girilebilir ama market işi tam bir amelelik, bunu anladım. Her meslek kutsaldır ama Migros'un kendini bir bok zanneden müşterileri yüzünden insanlarla fazla muhattap olmayacağım işlere yönelmeye başladım. Zaten şu sıralar baba parası yiyoruz.

...

Uzaklaştırılmış
18 Ocak 2011; 14:02:16 

quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

iyi para
annem sabah 9da gidip akşam 7de geliyor
aylık 550 yi patrondan zorla isteye isteye alıyor

yanlış anlama ama annen ne iş yapıyor (ciddi soruyorum bunu) ?

1356 Mesaj
18 Ocak 2011; 14:46:09 

İşveren 600e çalıştırabileceği eleman bulabiliyor demekki ki bu parayı veriyor. 600e bulabiliyorken neden sana daha fazlasını versin babasının oğlumusun.

Sosyal bir devlette bu sebeple asgari ücret denen bir olay var işte. Ama bizim hükümet işverenlerin baskısına dayanamayıp, asgari ücretleri düzenlemek bir yana her yıl artışları minimum yapabilmek için elinden geleni yapıyor her türlü dalavereyi çeviriyor enflasyon oranlarını düşük göstertmek gibi.

2789 Mesaj
18 Ocak 2011; 14:46:28 

Ekonomi iyi canım olurmu öyle şey

984 Mesaj
18 Ocak 2011; 14:51:33 

quote:

Orijinalden alıntı: fasilgibi

Ekonomi iyi canım olurmu öyle şey

+1

Herkese inat Ebru Gündeş!

8176 Mesaj
18 Ocak 2011; 15:04:59 

Ekonomi iyi tabi ki. İş veren Migros da olsa vasfı olmayan ve 4 iş günü çalışan adama 1.000 TL maaş verecek değil.

...

2335 Mesaj
18 Ocak 2011; 15:07:41 

Ne bekliyonki, ne verecek daha fazla. normal olan o.

-Öldürecek ve uğruna ölünecek bir şey yok.-
John Lennon

Uzaklaştırılmış
18 Ocak 2011; 15:13:31 

Görende işi çok tecrübe gerektiren bir iş sanır, yukardaki arkadaşın dediği gibi bildiğin market amelesi... Senin üniversite diplomanı napsın adamlar, Boğaziçi EE dende mezun olsan verecekleri maaş 750TL

Öğrenci için baya güzel bir iş bence, tecrübe gerektirmiyor birşey gerektirmiyor.... Harçlık yapmak için ideal bence.

Amcamın kuru temizleme dükkanında çalışan ütü yapan adam 3500tl alıyor mesela, ama adam o kadar seri yapıyorki işi, ondan daha iyisi yok piyasada, yani hangi işi yaparsan yap en iyisi olmaya bak mutlaka karşılığını alırsın

8176 Mesaj
18 Ocak 2011; 15:20:08 

Hakaret olarak algılanmasın ama market işi tam bir amelelik. Tezgahtarlar için üzülüyorum ama müdürler bile amele. 9 ay kadar iş tecrübesi olması adına çalıştım ama büyük konuşmayayım, bir daha markete alışveriş yapmak dışında girmeyeceğime eminim. Diploma konusunda ise, özellikle Migros diplomaya hiç bakmıyor. Müdür olmak için bile içerden yükselmek şart. Ha, Boğaziçi'ni dereceyle bitirmişseniz stajyer müdür yardımcısı olarak başlayarak bir şeyler olabilirsiniz ama aklı olan bunu yapmaz.

İşini iyi yapan, işine iyi olan her zaman iş yapar, aç kalmaz. Hatta aç kalmamak için çalışmak istemek bile yeterli. Yeterki iş beğenmemezlik yapma. Usta diyebileceğimiz bir boyacının aylık gelirici 3.000 TL'yi bulabiliyor. Oysa herkes "ben de yapabilirim" der ama ustalık başkadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahrikk -- 18 Ocak 2011; 15:21:12 >

...

Uzaklaştırılmış
18 Ocak 2011; 15:25:21 

quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Hakaret olarak algılanmasın ama market işi tam bir amelelik. Tezgahtarlar için üzülüyorum ama müdürler bile amele. 9 ay kadar iş tecrübesi olması adına çalıştım ama büyük konuşmayayım, bir daha markete alışveriş yapmak dışında girmeyeceğime eminim. Diploma konusunda ise, özellikle Migros diplomaya hiç bakmıyor. Müdür olmak için bile içerden yükselmek şart. Ha, Boğaziçi'ni dereceyle bitirmişseniz stajyer müdür yardımcısı olarak başlayarak bir şeyler olabilirsiniz ama aklı olan bunu yapmaz.

İşini iyi yapan, işine iyi olan her zaman iş yapar, aç kalmaz. Hatta aç kalmamak için çalışmak istemek bile yeterli. Yeterki iş beğenmemezlik yapma. Usta diyebileceğimiz bir boyacının aylık gelirici 3.000 TL'yi bulabiliyor. Oysa herkes "ben de yapabilirim" der ama ustalık başkadır.

Orda çalışan müdürün alcağı maaş zaten en fazla 1500tl Ve malesef markette çalışırken daha yukarı yüklselmek çok zor, daha yukarı yükselmek demek istanbuldaki merkez binaya geçmek demek, markette kendini nasıl gösterceksinki merkeze alınmak için, en iyisi merkez binadan başlamak

8176 Mesaj
18 Ocak 2011; 15:30:48 

Müdür 2500 TL civarı alıyor galiba. Çalışıyorken hiç merak edip bordrosuna bakmadım. Bizim mağaza 9'da açılıyor, 9'da kapanıyordu. Sabah müdür açıyordu, öğlen yardımcı geliyordu, müdür diğer elemanlar gibi 16:30'da çıkması gerekirken birkaç saat daha mağazada kalıyordu. Ayrıca müdür izinli olduğunda yardımcızı, yardımcı izinli olduğunda müdür iç kapa yapıyor. Devamlı marketi takip etmek durumunda, marketin her şeyini bilmesi gerekli. Bazen kasaya geçtiği de oluyordu eski müdürün, pek sevmesem de iyiydi. Ayrıca Migros'ta iki ayda bir envanter olur, sabah kadar sayım yapardık anasını satayım.

...

326 Mesaj
18 Ocak 2011; 15:33:07 

iş arıyorsanız migros,tansaş,carrefour buralardan uzak durun arkadaşlar.600 lira verirler,yazın sezonluk 900 lirayada kadar verirler ama ebenizide *****ler yani,fena çalıştırıyorlar.kaytarma gibi durumlar olmuyor,hele ilk girdiğiniz zamanlar imkansız.gidin garsonluk yapın,başka işler yapın.mağazacılık sektöründe üüniversite mezunu değilseniz boşa kendinizi yormayın.ama üni. mezunuysanız,önünüz açık,kadroya kalırsanız müdür yardımcılığına kadar yolu var,diğer türlü üni. meznu değilseniz bildiğin amele olarak çalışıyorsunuz o spot lambaların altında.

< Sen şimdi gidiyorsun ya...Yürü git.gif >

6249 Mesaj
18 Ocak 2011; 16:18:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Ajan Simit

yanlış anlama ama annen ne iş yapıyor (ciddi soruyorum bunu) ?

sürücü kursunda direksiyon öğretmeni
şimdi şartları biraz hafifledi akşam 5 gibi çıkıyor
600 alıyor ama hâlâ
ama işe gidip gelirken kursun arabasını kullanıyor o ayrı

yok size imza mimza, şımarıyorsunuz sonra...

326 Mesaj
18 Ocak 2011; 16:35:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

Orda çalışan müdürün alcağı maaş zaten en fazla 1500tl Ve malesef markette çalışırken daha yukarı yüklselmek çok zor, daha yukarı yükselmek demek istanbuldaki merkez binaya geçmek demek, markette kendini nasıl gösterceksinki merkeze alınmak için, en iyisi merkez binadan başlamak

Müdür yardımcısı 1500 tl alıyor bordosuna bakmıştım Fakat müdür primden vs pay aldığı için 3,500 - 4000 tl arası bişey alıyor.bölge bölge değişir tabi bu,mağazanın iş yapması vs gibi sebepleri var.ama 1500 tl almıyor o kadarda değil.

< Sen şimdi gidiyorsun ya...Yürü git.gif >

5063 Mesaj
18 Ocak 2011; 16:59:15 

Ben de market müdürüyüm maaşım 5.000 lira civarı..Yazın daha da artıyor..

2011 Volkswagen PASSAT 1.4 TSI 122 HP Bluemotion Highline DSG Şeker Beyazı
Sayfa:   [1]      >>
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Yuh Migros 600 Tl maaş veriyormuş...
Sayfa: [1]      >>