Şimdi Ara

LENOVO S10-2 NETBOOK >>>> TEK BAŞLIK (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
672
Cevap
6
Favori
109.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baho92

arkadaşlar ben bu recovery özelliğini kullanmak istiyorum ama bir türlü beceremedim.

D ye bir image almıştım geçenlerde yedeklemiştim şimdi onu yüklemek istyirum ancak one touch tuşuna basınca sadece iki seçenek çıkıyor dvd oluştur ve yedekle.

Geri yükleme veya onarma işlemini nereden yapıcam?
    recovery tuşuna basarak kullanabilirsin. Açma kapama düğmesinin sağ yanında hemen
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanustr

quote:

Orijinalden alıntı: ehmcomp

Bir de kullanan arkadaşlar, donanım özellikleri hakkında bilgi verebilir mi?

Mesela ekran çözünürlüğü, desteklediği Wi-Fi mode'ları(a,b,g,n), Hard Disk marka-modeli, Bluetooth EDR özellikli mi? Ses seviye-kalitesi tatminkâr mı? v.b.

Teşekkürler..

İşlemci* (hız, L2 önbellek, FSB)
    Intel® Atom™ İşlemci N280, INtel 945GSE 1,66

İşletim Sistemi
    Orijinal Windows® XP Home SP2

Ekran/Çözünürlüğü 10.2" WSVGA LED arka aydınlatmalı geniş ekran / 1024x600

Ekran Kartı
    Intel® Integrated Graphics Media Accelarator 950

Sabit Disk*
    160GB'a kadar Sabit Disk (9.5mm 2.5” SATA)

RAM
    1GB 667MHz DDRII (1 açık yuva) Max 2GB

Kamera
    1.3 megapiksel

Ses
    2 stereo hoparlör

Entegre iletişim aracı
    10/100M Ethernet, Intel 5100 a/gWLAN, Bluetooth

Ağırlık
    1.1 - 1.25 Kg

Ebatlar
    250.2mm x 183mm x 22-27.5mm

Garanti
    2 yıl garanti

Pil ömrü (3 / 6 hücreli Li-Ion pil)
    6 saate kadar (6 hücreli 2400mAH pille)

Genişleme
    3 USB 2.0, VGA, 4-in-1 kart okuyucu, WWAN genişlemesi için express card için Mini-PCle soketi (aktif değil), mikrofon girişi, kulaklık girişi

İçinde gelen yazılımlar
    OneKey Recovery 6.0, Lenovo Energy Management 3.1, EasyCapture 3.0, Microsoft Windows Live™ portal, NIS 2008

Bende sp3 ile birlikte çıktı kutusundada sp3 xp diyor.

• Bilgisayar kapalıyken Recovery tuşuna basmak gerekiyormuş açıkken olmuyor.

Ya bir de ben masaüstünde kullanırken klavyesi eskimesin istiyorum sizce ne yapsam ?
    Silikon klavyelerin ufağndan var mı acaba
  • Arkadaşlar merhaba,

Uzunca bir aradan sonra Lenovo S10-2 dayanıklılık testi (crash test) sonuçlarını anlatacağım.

Öncelikle bu test istemeden bir kaza sonucu yapıldı.

Geçen gece koltuğun kolunda duran lenovo (Şarjdaydı aynı zamanda) koltuktan kalkarken kablosuna takılmam sonucu

durduğu yerden fırlayıp yaklaşık 50 cm yüksekten parke zemine ters v halinde çaptı ve ardından ethernet girişinin olduğu tarafa birkez daha vurdu.

Bu arzu edilmeyen kaza sonucu durum:

Lenovo S10-2 hiçbir çizik yada hasar almadan atlattı. Uzun uzun her her yerini inceledim ve hiçbirşey bulamadım.

Özellikle ekranından çok korkmuştum ama birşey olmadı çok şükür.

Kazasız günler dileklerimle..
  • kaanustr aman allah korusun :D sen anlatırken içim gitti wallah
  • Hadi ya geçmiş olsun dostum
  • geçmiş olsun kaanustr valla bende kablosuna takılıp bi halının üzerine düşürrdüm ancak
    benimki seninkine göre yumuşak iniş olmuş...

QS tuşunu kullanan varmı, ayarlarını nasıl yaptınız
    olumulu olumsuz tecrübelerimizi paylaşalım...

saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanustr

Arkadaşlar merhaba,

Uzunca bir aradan sonra Lenovo S10-2 dayanıklılık testi (crash test) sonuçlarını anlatacağım.

Öncelikle bu test istemeden bir kaza sonucu yapıldı.

Geçen gece koltuğun kolunda duran lenovo (Şarjdaydı aynı zamanda) koltuktan kalkarken kablosuna takılmam sonucu

durduğu yerden fırlayıp yaklaşık 50 cm yüksekten parke zemine ters v halinde çaptı ve ardından ethernet girişinin olduğu tarafa birkez daha vurdu.

Bu arzu edilmeyen kaza sonucu durum:

Lenovo S10-2 hiçbir çizik yada hasar almadan atlattı. Uzun uzun her her yerini inceledim ve hiçbirşey bulamadım.

Özellikle ekranından çok korkmuştum ama birşey olmadı çok şükür.

Kazasız günler dileklerimle..

geçmiş olsun bende önceki mesajlarımda bahsetmiştim aynen kabloya takıldı ev arkadaşım ve 70-80cm yüksekten masadan halıflekse düştü ekranın üstüne yani kapak kapalıydı ve laptop çalışır durumdaydı hiçbir yerinde bir hasar oluşmadı pil haznesi bile ilk aldığım gibi sapasağlam...

• arkadaslar silkroad oyunu çalıştırırımı acaba bu laptop. İşyerinde kullanıcağım, aralarda da basit eski oyunları oynamak istiyorum. (RedAlert falan) çalıştırı mı acaba ?
  • arkadaşlar selam ve saygılar

kesinlikle okuyunuz....
    aşagıda sorularım ve paylaşmlarım olcaktır..
    ancak öncsinde çok güzel şekide bilgi veren herkese sonsuz tesekkürler:)

1.lenovo s10-2 aldım. ama sanki biraz ağır.yani nette sekme açıyorrum. bi sekmeden diğerne gecerken pat ddiye değilde of dedirtmeye yakın şekilde? sizce bnım makinemi sorunlu?
    2.ram takarım o ayr ama aletmi sorunlu.ayrıca dosyala arası ugrasırkende yapıyor..
    3..harici 250 gb usb bağlntılı harddisk takmak istesem arada hıza sıkıntı verirmi?

4.turkcel vınn hakkına mutlak okuyuuz..
    5.168 tl faturam geldi.perisan oldum.gittim ulasamadım.ilglenen yok444 lü bir ayrı nuara bıle layık görmemışler. kota 7 gb olmuş..öğrenciyken 4 gb bıtıremeyn murat 7 uasıl bıtırdiiiiiii
    6..googleye turkcll vınn sözleşme yazın. ordaki bıkac seyı okuyun..300400 500 tl faturası gelen var..gb aşımı 50 tl eyvallah..24 ay vagecemessın tamam onada..
    7..ancak kota nsılda bu kadar eridi..denılen su: kampanyaya gore böyle...yanı ozel bır kota algılaması..

8..iyide murat derdin ne..
    Allah rızası cın vatan millet aşkına almayın.avea vodafone vs..beyoglu kaymakamlıgına muracaat ettım..tuketıcı hakları vs..kota ıle ılgılı bı olay cıkarsa kı ugrasıyorrum..kapatma fesh davası acıcagım.
    9..bızler günahkar olabılırız..allah bıze bunları yapabılır ama turk dye baslayan serefsiz sırket yapamaz...lenovo ıbm bıle yapsın ...

10..koskoca gsm ulastrma bakanlıgı acız..onlarca ınsana ulastım kan aglıyor.adsl alıp ayrıca ayda 39 tl oderım ama kullanırsam her ay 300 200 gelır dyorlar..

11. sakın kanmayın..
    12..saygılarımı sunarım...

• yazdıktan sonra farkettim.tuşlarım tam ortasında dokunmadıgım için kesik çıkmış..bağışlayın
  • Daha önce sorulmuş ama cevap gelmemiş sanırım..

Bu netbook la kurulu olarak;

-Microsoft Sqlserver 2005
    -Turkcell Connect

Programları kurulu geliyormu?

Bilgisayarı geçen ay teknosadan aldım ancak şehir dışında olduğum için ancak inceleme fırsatı bulabildim. Bu 2 programı görüncede acaba kullanılmış bilgisayarmı sattılar diye huylandım.. Kullanan arkadaşlar cevap verirseniz sevinirim..
  • Alalı 4 gün oldu, teknosadan aldm, Turkcell connect diye birşey çıkmadı bende, sql 2005 olabilir ama update i yapılmamış olması lazım.
  • Aldığınız modelde 3g desteği olabilir? Pilin arkasındaki yuvayı kontrol edin. Sınırlı sayıda gelen 3g li modelden olabilir elinizdeki.

quote:

Orijinalden alıntı: DeWe®

Daha önce sorulmuş ama cevap gelmemiş sanırım..

-Turkcell Connect

Bilgisayarı geçen ay teknosadan aldım ancak şehir dışında olduğum için ancak inceleme fırsatı bulabildim. Bu 2 programı görüncede acaba kullanılmış bilgisayarmı sattılar diye huylandım.. Kullanan arkadaşlar cevap verirseniz sevinirim..
  • arkadaslar kesınlıkle 3g ıle lenovo vs alakası yok..turkcelden baskası turkcell connet vermıorusb flash dısk gıbı bısey zatensiz takın gerekli javanız varsa kuruyor 20 sanıye...

ama halen yalvarıyorum almayın 3g modemlerden:((
    perişan olursunuz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: br@yn

Aldığınız modelde 3g desteği olabilir? Pilin arkasındaki yuvayı kontrol edin. Sınırlı sayıda gelen 3g li modelden olabilir elinizdeki.

quote:

Orijinalden alıntı: DeWe®

Daha önce sorulmuş ama cevap gelmemiş sanırım..

-Turkcell Connect

Hiç kontrol etmemeden araştırmadan almıştım bilgisayarı.. Evet arkasında simkart girişi var..
    Ancak şuadan avea jet kullanıyorum 2gb lık
    ama neden menüde turkcell connect var.. Çok huylandım kullanılmışmıdır bu netbook anlayamadım..

@renklimm neden 3g modem almamalıyız? Gine hiç araştırmadan gittim aveadan aldım.. Sürekli kullanıyorum.. Şimdilik bir sıkıntı yaşamadım..

Bu arkadaki sim kart girişinide yeni gördüm.. 3g modemi kullanmadan direk oraya sim kart taksam aynı işlevi görürmü şimdi?

@renklimm şimdi gördüm gelen faturanı.. Çok şaşırdım nasıl olabilir böyle birşey.. Ben alırken defalarca sordum.. İşin kötüsü okadar kötü bir arayüzü varki kullandığın kotayı takip edebilmen mümkün değil. . Çok ilginç.. Yanlız şöyle bir durum var. Alırken 1yıllık taahhütname imzalıyosun.. Yani sözleşmeyi yaptık imzayı attık.. İptal ettirme gibi bir durum söz konusu değil sanırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeWe® -- 21 Ekim 2009; 22:37:51 >

• Sim girişi bildiğim kadarıyla tüm s10-2 lerde var ama 3g modem olmayanlarda sim girişi sünger gibi birşey ile kapatılmıştı. Sizin s10-2deki sim girişi kullanılabilir durumda mı?
  • DEWE SELAMLAR ARKADAŞIM...
    Avea kısmı 1 yıllık olmsı acısından güzel...
    ama benım faturam 170 lerde...baskalarının 550 tl..
    master eğitimi aldıgım hocalarımdan bir pazarlama hocası profesörü vodafone aynı sekılde yormus sıkmıs..1 gb lmıs dam 5 ci gun 2 gb ye cıktım dyor..oysa maıllerden baska bıseyım yok dedı.anlayacagın gsm farkı yok...adsl bır mantık bunlar baska mantık....sana tavsıyem ılk faturanı bekle kardeşim...ve normal standartta adsl ıle yaptıklarını yap...

emın ol anlayacaksın....sana dur bıkac lınk atayım da oku:(((

http://www.4gdestek.com/turkcell-kota-sorgulama-3g-internet.html/comment-page-1#comment-75

http://www.4gdestek.com/turkcell-3g-vinn-3g-multimodem.html/comment-page-1#comment-74

özellıkle bunu oku:
    http://www.birkanurlu.net/turkcell-3g-vinn-kampanyasi.htm/

• ((( ACİL YARDIM )))

selam arkadaşlar,
    dün vatan bilgisayardan lenovo s10-2 aldım, ordaki görevlilerinde tavsiyesi üzerine,
    kendimde inceledim kategorisindeki çoğu markadan iyi gerçekten,. ram olsun hd olsun artıralabilirmiş,
    neyse bende beğendim ve aldım fiyatı 590 milyona aldım 5 taksit.

sorunuma gelince, eve geldim incelerken kurcalarken hd nin ikiye bölündüğünü gördüm fakat c-100 gb d-60 gb bölmüşler koştum hemen vatan bilgisayara bu böyle bunun dışında olmaz dediler, servisini aradım onlarda aynı şeyi söyledi..
    ama çok saçma bi şey bence bu, ben C-60 gb D-100 gb bölünsün istiyorum, yok efendim olmazmışmış bunların programı varmış otomatik olarak böyle bölüyşomuş, eğer öyle yaparsak recovery back up vs. özellikleri kullanılmazmış, walla acayip dumur oldum, bu nedemek ya bu devirde, hd yi istediğim şekilde bölemiyceksem ne anladım bu işten, acayip sinir oldum belkide gidip değiştiririm başka bi markayla bu sinirle...

bu konuda yardımcı olabilecek varmı, gerçekten böyle bişey mümkün değıilmi sizcede, yada yapabilen varmı böyle bişeyi ???

çok teşekkünrlerrr...

güncell

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demirel71 -- 24 Ekim 2009; 22:17:30 >

• evett,
    tek sorunum harddisk benimde
    nasıl değiştiririz??????????
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.