Şimdi Ara

LENOVO S10-2 NETBOOK >>>> TEK BAŞLIK (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
671
Cevap
6
Favori
109.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baho92
    vatan çok pislik yaptı bence.Baksanıza kdv indirimi biter bitmez getirdi ürünü.Ben bir hafta boyunca aradım telefonla istedim yok dediler.Ne çıkarları var bundan anlamadım

Haklisin. Bu bilgisayarcilarin eski zamanlardaki gibi yok kalmadi demelerini anlayamadim. Ticaret ahlakina pek yakistiramadim.
    Neyse artik yapacak birsey yok

nohackmove, Bilgi icin tesekkur ederim. Ben de gidip yerinde bakmaya calisacagim.
    Biran g yazisi gorunce acaba 3g mi eklediler demistim.
    Tekrar tesekkurler. Slm
  • Yanılmıyorsam o G harfi rengi belirtiyor mesela Grey olabilir =)

Buarada benimkinin pilinin arkasındaki yuva açık ve içeri sim kart giriyor ama çıkaramam die sokmadım
  • quote:

vatan çok pislik yaptı bence.Baksanıza kdv indirimi biter bitmez getirdi ürünü.Ben bir hafta boyunca aradım telefonla istedim yok dediler.Ne çıkarları var bundan anlamadım

arkadaş o kadar ağır konuşmamak lazım. aynı ürün değil seri numaraları farklı..
    elerinede S10-2B kalmamışsa ve bi parti mal aldılar demekk ki ve onlarda S10-2G ve W modelleri gibi duruyor... 2 gün indirimle diğer günler indirimsiz satmak yerine adil davranıp tüm ürünleri tek fiyattan piyasaya sürdüler ki senin aldığın üründe vatandakilerin şimdiki ile 5-10tl farkla yer alıyordu teknosa da yanılıyorsam söyle arkadaşım...

ticaret politikalarına bir şey diyemeyiz.. kdv indirimi çoğu yerde resmen bitmişken süreyi bünyesinde uzatan firmaya ne denebilirki... ben indirimli almak istiyodum diyemezsin.. indirim olayı eğer firma ile alakalı ise :D

• quote:

Yanılmıyorsam o G harfi rengi belirtiyor mesela Grey olabilir =)

Buarada benimkinin pilinin arkasındaki yuva açık ve içeri sim kart giriyor ama çıkaramam die sokmadım

hmmm bu soruna da bi fikir ürettim. bu hafta içi kurcaladığım laptoplarda hep ram e benzer bir yuvaya takılmış üzerinde 2 tane kablo bağlantısı olan- ki arabalardaki akü kutup başlarının bağlanması gibi bağlanmış :D- bir kart var ve işte bu kart wireless kartı... bizim netbooklarda fazladan bir yuva daha var sanırım aynı anda 2 wireless kart mantıksız olur o zaman ne diyoruz o yuva hali hazırda sim kart girişide olduğu için 3G kartı takılacak yuva olmalı ki lenovo 3g destekli modelleri duyurduğunda servisin bizede o kartları monte edebilme ihtimali var sanırım...

Ve hatta belki alıp kendimizde takabiliriz

• Merhaba Arkadaşlar.
    Foruma bugün üye oldum. Uzun zamandır netbook almayı düşünüyordum. Birçok model ve marka araştırdım. Birine karar vermiştim (samsung) hepsiburada'da . Sepete attım. Bide çanta bakayım derken fiyat 570 den 670 çıktı. Bende bıraktım. Sonra bu forumda yazılanları okudum.
    lenevo s10-2 ikinci tercihimdi. Kullananların görülerini okuyunca iyiki almamış dedim. Ama uygun fiyata bulamadım. Bir arkadaş hiperucuz.com 'a link vermişti. Orada 562 tl. fiyata satılıyordu. Ancak daha önce duymadığım bir site olduğundan araştırma yapmak zorunda kaldım. Sönmez holdingin Teknolojiks firmasının sanal mağazasıymış.http://www.webtrafficagents.com/WebSiteValue/www.hiperucuz.com dan kontrol ettim. Ayrıntıları orada mevcut. Siparişi verdim ancak yine içim rahat değildi. Kargoya verdiklerini öğrendikten sonra Yurtiçi kargodan da teyit ettim.
    12 taksitle aldım. Şimdiki fiyatı 614 tl. Bugün getiriyorlar. Elime geçince ayrıntıları yazarım.

• hayırlı olsun kardeşim g
    üle güle kullan umarım bizimle göörüşlerini netbook eline geçince paylaşırsın..

bide tam olarak hangi mdeli aldın? B G W?
  • hiperucuz stokları tükenmiş

3 günde 30 dan fazla ürün bitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

şimdi bakıyorum bi ara yorum eklerim... pek bi farkı yok sanırım 10.2" ekran yazıo bizdekinde 10.1" yazıodu sanırım tek fark bu.. ve bizdeki 59-021313 modeliydi bu ise G kodlu olan 59-021311 model numarasına sahip teknosa da tüm modeller aynı fiyattı en son 59-021311-2-3-4 şeklinde...

bak bu mdel de var S10-W:tek farkı rengi sanırım

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-59-021314-s10-w-ideapad-atom-n280-1.66ghz-1024mb-ddr2-160gb-10.2-1.3cam-bt-wxphome/productDetails.aspx?I_ID=40304

kaanustr arkadaş şu iso ve usb olayını bi anlatabilir misin acaba? usb ye direkt olarak iso (image) dosyasımı atmalı yoksa isonun içindekileri mi atmalı?

ne şekilde çalışıyor bir tuşa falan mı basıyoruz...

Merhaba Arkadaşlar,

Sevgili Nohackmove Usb den boot ve usb flashdisk i cd rom gibi kullanma aslında çok kolay ve güvenli bir yol

en önemlisi de dvd yada cd roma göre çok hızlı olması.

Yapılması gereken kullanımı kolay bir iso programı ki ben Ultraiso kullanıyorum

Linki: http://***.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=ultraiso&lid=7656

Program ücretsiz tam deneme sürümü isteyenler nette araştırıp tam sürüm bulabilirler.

programı kurduğunuzda size masa üstüne kısayol oluturayımmı ve sanal sürücü oluşturayımmı diye soruyor bunları tikliyoruz ve prg yi kuruyoruz.

zaten Ultra iso size sanal bir dvd-cd sürücüsü oluşturduktan sonra(bilgisayarımdan bakın artık bir cd sürücünüz var) artık tüm cd veya dvd boyutu ne olursa olsun

iso olması kaydı ile gerek bilgisayarınızdan gerekse usb den orj cd çalıştırır gibi çalıştırabilirsiniz.

Gelelim Usb den sistem formatlamak için windows dvd si yapmaya.

İşleme başlamadan önce dvd yada cd de olan işletim sistemi diskinizin iso sunu yapmak (bu işlemi yanlızca birkez dvd yada cd sürücüsü olan bir pc de yapıyoruz)

Medyayı dvd roma takıp ultraisoyu açıyoruz Dosya/Dvdveya cd aç sekmesine klikliyoruz ve medyanın içeriğini görüyoruz

Sonra açılış işlemlerinden disk imajı yap ı seçiyoruz ve Ultra iso çok kısa bir sürede diskin imajını yapıyor.

Şİmdi pc ye windows tipine yada imaj boyutuna göre en az 2GB enfazla 4GB lik usb flsh takıyoruz.

ultra iso da doya/aç deyip imaj dosyamızı seçiyoruz sanki dvd den okumuş gibi disk içeriğini görüyoruz

sonra Ultra isoda araçlar/cd imajı yazdır ı seçiyoruz

Karşımıza sürücü listesi geliyor içinden usb disk i seçiyoruz doğrula seçeneğini tikliyoruz ve yazdırı tıklıyoruz

İşlem bittikten sonra artık usb den sisteminiz hazır.

Biosunda usb den boot seçeneği bulunan(uzunca zamandır bir çok pc de mevcut) tüm pclerde

kullanıma hazır.

Boot seçeneğinde usb yi seçin usb stickinizi takın 10 dakikada win. kurun.

Kafanız karışmasın aslında çok kolay ama ben iyi anlatamadıysam diye nette aradım ve alternatif yolunun da verildiği

resimli anltım buldum buyrun bu da link:http://***.chip.com.tr/blog/nonpasaran/Windows-7-kurulabilir-bir-usb-bellek-olusturma_2231.html

Saygılar.

Not: her iki link de * yerine w

• Makineyi bugün getirdiler. Bir arkadaş sormuştu rengini. Sadece Gri vardı. Makinede Xp Sp3 yüklü geliyor. Ufak ayarlar yapıyorsunuz. Office 2007 de var ancak 60 günlük.
    Birde Norton İnternet Sec. var 90 günlük.
    Hardiskin dağılımı hoşuma gitmedi doğrusu. C : 103 GB , D: 30 GB
    D sürücünde driverları mevcut. Lenovo dizininde (gizli) backup var.
    Pil yuvasının arkasında sim kart yeri var ve açık. Kitabında nasıl takılacağını anlatıyor. Daha önce yazılanlarda kapalı denmişti. Bir işe yarayıp yaramadığını şimdilik bilmiyorum.

Özellikleri

IdeaPad S10-2
    Boyutlar Yakl. 258 x 183 mm
    Derinlik: 18,0 ila 23,0 mm
    Ağırlık Yakl. 1,1kg
    CPU Intel Atom işlemci N280
    Bellek 1 GB DDR II SO-DIMM
    LCD 10,1" WSVGA, LED Arkadan Aydınlatmalı
    Sabit disk sürücüsü 2,5" SATA 160
    Klavye 6 sıralı Lenovo Klavye
    Tümleşik Kamera 1,3M/0,3M
    Pil 48Wh, 6 hücreli Li-ion
    AC Bağdaştırıcısı 40W / 20V
    USB USB 2.0 portu x 3
    Haberleşme RJ-45 portu
    Ses Kulaklık Çıkışı/Mikrofon Girişi
    Video D-sub portu
    Bellek kartı yuvası 4’ü 1 yerde yuva x 1 ( MMC/ SD/ MS/ MS PRO)
    Kensington yuvası Evet

Dİğer özelliklerini denedikçe yazarım.

• Arkadaşlar benim netbok ta kapanma sorunu var. Nedenini anlamış değilim. Mavi ekranda windows kaptılıyor diye yazı çıkıyor fakat ne kadar beklersem bekleyeyim kapanmıyor. Ben işletim sistemini değiştirmedim. Hala xp kurulu fakat bios güncellemesi yaptım. çok fazla programda yüklemedim zaten çoğu şey kurulu.
    Bu problemi nasıl çözeceğim bilmiyorum. İki gündür açma kapama düğmesinden kapatmak zorunda kalıyorum. Ayrıca 2 defada sistemi geri yükledim yani şu fabrika ayar düğmesini kullanarak ilk haline döndüm. ama yine aynı problem ilk güncelleştirmeler yüklenmeden ortaya çıkıyor ve sistem tekrar başlatılamıyor, kapatılamıyor. Birde bios ayarlarını default et dediler onu deneyecem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemal45

Arkadaşlar benim netbok ta kapanma sorunu var. Nedenini anlamış değilim. Mavi ekranda windows kaptılıyor diye yazı çıkıyor fakat ne kadar beklersem bekleyeyim kapanmıyor. Ben işletim sistemini değiştirmedim. Hala xp kurulu fakat bios güncellemesi yaptım. çok fazla programda yüklemedim zaten çoğu şey kurulu.
    Bu problemi nasıl çözeceğim bilmiyorum. İki gündür açma kapama düğmesinden kapatmak zorunda kalıyorum. Ayrıca 2 defada sistemi geri yükledim yani şu fabrika ayar düğmesini kullanarak ilk haline döndüm. ama yine aynı problem ilk güncelleştirmeler yüklenmeden ortaya çıkıyor ve sistem tekrar başlatılamıyor, kapatılamıyor. Birde bios ayarlarını default et dediler onu deneyecem.

Merhaba,

Bence de biostan, bios ayarlarında bir değişiklik yaptınızmı?

• Tekrar merhaba,

Bugün windows 7 kurdum makineye. Bütün aygıtları biri hariç tanıdı. Epey uğraştım. Sonunda D sürücüsündeki "driver" bölümünden PM dizininindeki programı kurunca düzeldi. PM (Power Manager).
    Windows derecelendirmesi 2,1. Ekran kartından dolayı. Herşey sorunsuz çalışıyor. Gayet memnunum. Bütün güncellemeleri yaptım. Tuneup Utilities 2009 la sorunları giderip defrag yaptım. Şu an Hiren Boot CD 10.0 la C sürücüsünün imajını Norton Ghost 11.5 ile alıyorum. D sürücüsüne yedekliyorum. Usb den boot ederek çalıştırdım. Merak eden varsa sonra anlatırım.
  • Bios ayarlarınıda default ettim sonra yeniden fabrika ayarlarına döndürdüm ama olmuyor bir türlü kapanmıyor! Hafta sonu olmasa servisi arayacaktım. Başka bir xp kursam acaba garanti kapsamından çıkar mı? Çok canım sıkıldı bu duruma. Donanımda mı? Yazılımda mı bir problem var anlamadım.
  • Böyle bir sorun önceki bilgisayarımda benimde başıma gelmişti. Garantisi bittiğinden serviste baktırdım. RAM sorunu bunu yapar dediler. Başka bir RAM takınca düzeldi.
    Önce servisene sor istersen.
  • Çalıştırdığımız oyunları yazalım mı?
    Zevkli oluyor eski oyunları oynamak.

Freedom Fighters ve Age Of Empires 2 gayet akıcı çalışıyor
  • şimdi teknosa broşürünü gördüm ekran (1280x720) yazmış. model 59021313 yazıyo.dellendiriyo beni açıkçası.alıp kullanan arkadaşlarda ekranı 1280x720 olan varmı? benim bildiğim türkiyedekiler 1024x600..ekranı 1280x720 olsa ion netbookları bekleyemicem alcam bitane.yarım hd (1280x720) mkv filmlerde takılma varmı? son olarak bütün netbook kullanan arkadaşlardan ricam vga çıkışından lcd tv yada lcd monitöre bağlayınca maksimum çözünürlük kaç oluyor? bazı yerlerde 1024x768 gibi duymuştum.öyleyse kötü olur tabi.1366x768 yada en kötü 1280x720 olsa iyi olur.yada kare de olurmu 1280x1024 ?
  • arkadaş valla bende tamda senin verdiğin ürün koduna sahip netbook var siyah ve ekran 1024x600 ile 800x600 destekliyor sadece. ..

Ve çok güzel bi yanı full hd yani Blue ray filmleri takılma olmadan açıyor zaten Dolby destekli ses kartı var üzerinde ve gayet iyi ses gelio....

harici lcd ile daha denemedim ama vga dönüştürücü bulursam bi ara dener yazarım çünkü elimde sadece dvi kablo var

o yazdıkları 1280x720 ekran çözünürlüğü bilgisinde ya yanlışlık var yada siz netbook a bakmadınız başka bi cihaz o
    quote:

Orijinalden alıntı: Redalert2

şimdi teknosa broşürünü gördüm ekran (1280x720) yazmış. model 59021313 yazıyo.dellendiriyo beni açıkçası.alıp kullanan arkadaşlarda ekranı 1280x720 olan varmı? benim bildiğim türkiyedekiler 1024x600..ekranı 1280x720 olsa ion netbookları bekleyemicem alcam bitane.yarım hd (1280x720) mkv filmlerde takılma varmı? son olarak bütün netbook kullanan arkadaşlardan ricam vga çıkışından lcd tv yada lcd monitöre bağlayınca maksimum çözünürlük kaç oluyor? bazı yerlerde 1024x768 gibi duymuştum.öyleyse kötü olur tabi.1366x768 yada en kötü 1280x720 olsa iyi olur.yada kare de olurmu 1280x1024 ?

• Arkadaslar ben de az evvel Vatan'dan alarak araniza katildim. Beyaz bir ideapad sahibi olduk. Esimin baskisi ile mecburen beyaz aldik ama hos gorunuyor.
    Ilk izlenimlerim cok olumlu. sarji oldukca iyi gidecek gibi gorunuyor.
    Tavsiye ve sorusu olan var midir?
    slm
  • ben ne olur ne olmaz diye pili çıkartıyorum masaüstü kullanımda
  • Büyük bir bilgisayar mağazasından lenovo S10 netbook satın aldım. Almamdaki en büyük etken, lenovo'nun IBM ile ayni marka olduğu yönündeki yaygın görüş olmuştu. Bu nedenle netbooku gözü kapalı satın aldım.

Aynı gün haliyle kullanmaya başladım. Ama netbookta öylesine bir fan sesi ve ısınma mevcuttu ki, kullanmam mümkün olmadı. Özellikle geceleri ya da sessiz ortamlarda kulakları tırmalaması dayanılmaz birkaç gün geçirdi bana. Öyle basit bir ses değil güçlü bir uğultuydu bu. Baş ağrılarım ve bu amansız sese dayanamayıp bitap düştüğümde 10 gün geçmiş ve yenilgiyi kabul etmiştim.

Sonunda teknik servisini aramak zorunda kaldım haliyle. İyi de ilgilendiler ve ertesi gün kargo ile teslim alacaklarını söylediler. Öyle de oldu. Aradan geçen yaklaşık bir haftalık sürede arayan soran olmayınca ben tekrar aradım. Netbookun fanında arıza olduğu ve arızalı netbooku gönderdiklerini, arızalı ürünü aldığım mağazaya götürüp yenisiyle değiştirebileceğim söylendi. Ben de öyle yaptım ve ürünü benim adıma kardeşim teslim aldı.

Buraya kadar herşey normal seyrinde gerçekleşti. Zaten sorun da bundan sonra başladı. Nasıl mı? İşte şöyle:
    Yeni ürünü akşam kullanmaya başladık. Fan sesi yine uğultuyla devam ediyor. Eskisine göre daha az ve arada 30 saniye falan susuyor hepsi o. Sonradan öğrendim ki, lenovo nun bu serisinin önemli bir sorunuymuş zaten bu yıpratıcı ses.

Neyse konuya dönecek olursak, fan sesinden vazgeçtik artık. Netbook un klavyesinin ortasından itibaren sağ taraftaki tuşların tamamında çökme mevcut. Yani tuşlara basarken içeri çöküyorlar ve bazı karakterler bazen görünmüyorlar. Bir can sıkıcı durum daha. Düşünün netbook almışsınız ve keyifle birgün bile kullanamıyorsunuz. Tekrar servisle görüştük ve yeniden kargo ile ürünü aldılar. Ve filmin koptuğu an başlamış oldu.

Aradan iki hafta falan geçti ne arayan var ne de soran. Bi arayım bakalım ne yaptılar dedim ve netbook'un tamirde olduğunu söylediler. Ben değiştirme talep etmiştim dedim. Cevaben o yönden de bakılıyor mealinde sözler söylediler. Daha sonra yine kimse aramadı beni. Tekrar aramak zorunda kaldım. Bu kez netbook'un LCD ekranın kullanıcı hatası nedeniyle kırık olduğu be size bir mail ya da telefon ile ulaşıldığını ve tamir için bir teklifte bulunulduğu söylendi. Tabi bunu duyunca şok oldum. Sanırım başkasıyla karıştırdılar sandım. Ben birgün bile kullanmadan netbooku gönderdiğimi söyledim ve LCD ekran sağlamdı dedim. Ama bize böyle geldi dediler. Ben de kargoda sorun olabileceğini söyledim. Ve bana telefon ya da mail ile kimsenin ulaşmadığını anlattım. Bakıcaz dediler.

Günler geçti yine arayan soran yok. İnternetten lenovo yönetici telefonlarını buldum ve durumu anlattım. Tabi sinirlerim gerilmişti artık. Haftalardır beni arayan soran olmadığını, ben aramasam kimsenin ilgilenmediğini, LCD ekranın sağlamken ben kırıp göndermişim gibi bana fatura edilmeye çalışıldığını, kimsenin kimseden haberi olmadığını telefondaki bayana anlattım. Takip numarasını isteyip hemen döneceğini söyledi. Ben de hemen mi diye sordum. Evet dedi. Ama herkes böyle söylüyor dönen yok dedim. Arayacağım dedi. Tabi ki aramadı.

Ertesi gün iyice sinirlendim haliyle. Yine arayan soran yok. Tekrar aradım. Durumu yine anlattım, telefondaki arkadaş şimdi bir değişiklik olduğunu LCD ekran hasarının kargo şirketi tarafından yapıldığını ve oraya fatura edileceğini söyledi. Ben de netbooku yeni aldığımı ve hiç kullanmadığımı, değiştirilmesi gerektiğini yineledim. Ama olmadı. Tabi artık bıktırmışlardı da.

Neyse dedim en azından aksak, eksik netbooka kavuşalım, değişimden vazgeçtim. Herşey sonuçlandı artık derken bir telefon geldi. Telefonu açan kişi teklifimizi düşündünüz mü, ne karar verdiniz diye sordu. Ben de ne teklifi dedim. LCD ekran kırık gönderdiğimi, müşteri hatası olduğunu ve bana mail ile teklif gönderildiğini cevap beklediklerini söylediler. Haydaaaaaaa diyecek oldum. Bana kimsenin mail göndermediğini, telefon da etmediklerini söyledim. Telefondaki bayan arkadaş 270 euro civarında LCD ekran değiştirme ücreti artı servis ücreti karşılığında tamir edeceklerini söyledi. Durum tam bir deli Dumrul vaziyeti almaya başlamış ya da 'geçme namert köprüsünden ko aparsın su seni' mısraları aklıma takılmışken ne diyeceğimi şaşırdım. Ya biraz önce servisle konuştum kusurun kargo şirketinde olduğu, taşırken ekranın kırıldığını söylediklerini bir kez daha yineledim hanım efendiye. Benim haberim yok dedi. Olsa şaşardım dedim içimden. Hiçbirinizin bişeyden haberi yok ki zaten. Ben bir kontrol edeyim deyip kapattı.

İşin ilginç bir yanı da, teklif ettikleri LCD ekran tamir ücretinin netbook'un kendi ücretinden daha pahalı olmasıydı. Güler misin ağlar mısın.

Neyse sonra netbook'u gönderdiler adresime. LCD ekranı kıran darbenin kapağındaki izi hala duruyordu. Ve işin komik yanı klavye tuşlarındaki çökme nedeniyle göndermiş olduğum cihazda bu sorunun aynen devam ediyor olmasıydı. Donanımsal sorun yok diye rapor etmişler. Demek tuşların çökmesi sorun değil onlar için.

Sonuç olarak bu traji-komik olayı paylaşmak istedim. Lenovo alırken daha dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum. Ben bundan sonra lenova satan vitrinin önünden bile geçmeyeceğim

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.