- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Günde Kaç Saat Kitap Okuyorsunuz?
101 Cevap5772 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
[Poll]

Okumuyorum :)
  65% (131)
30 Dk-1 Saat arası
  11% (23)
1-2 Saat
  9% (19)
2-3 Saat
  7% (14)
5+ Saat
  4% (9)
4-5 Saat
  1% (2)
3-4 Saat
  1% (2)

Toplam oy : 200

(en son oy tarihi : 12 Ekim 2014; 18:50:29) 
Giriş

91 Mesaj
4 Eylül 2009; 1:18:45 

7991 Mesaj
4 Eylül 2009; 1:19:52 

1-2 Saat.

Kocaeli Üniversitesi / İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım, 2010-2014.
Karlstads Universitet - Media and Communication Studies, 2012-2013.

496 Mesaj
4 Eylül 2009; 1:20:39 

-1
Ben kitabı okumuyorum kitap beni okuyor.

Take a look to the sky just before you die, it's the last time you will!

2353 Mesaj
4 Eylül 2009; 1:21:05 

Okumuyorum.

Steam

8383 Mesaj
4 Eylül 2009; 1:21:56 

Bende çok isterim. Okuyordum önceden. Şu sıralar devamlı evdeyim ve boşum. Rahat günde bir kitap okurum ama nasıl kitap yetiştiricem. Çok masraflı olucak. Hayatımda kitap okumamanın eksikliğini hep yaşamışımdır.

Hp G62-B01ET
Logitech Anywhere Mx
Samsung Galaxy Young S6310

12584 Mesaj
4 Eylül 2009; 1:23:36 

Önce kitap okuyormusun diye sor.

133 Mesaj
4 Eylül 2009; 1:24:49 

DH Okuyoruz..

28374 Mesaj
4 Eylül 2009; 1:27:15 

Gününe göre değişir. 1 saat de olabilir günboyu da olabilir. Gününe ve kitabına göre değişir daha doğrusu.

1,6180339887498948482045868343656381177203091798057628621354486227052604628189024497072072041893911374847540880753868917...

5146 Mesaj
4 Eylül 2009; 1:27:25 

sevdiğim kitapları okurken 9 saate kadar çıkmıştım.ama yatarken de sarhoş gibiydim

Origin ID=kkratoss92

24171 Mesaj
4 Eylül 2009; 1:28:35 

Ömrüm boyunca toplam 200 sayfa kitap okumamışımdır sanırım.

|| Intel Core i7 3770k @4.7GHz - 1.225v/günlük || Asrock Z77 OC Formula Anakart || Asus GTX 780 Direct CU II OC 3 GB (@1257 Mhz / 6804 Mhz) Ekran Kartı || OCZ Vertex 4 256 GB Solid State Drive || Gskill TridentX 16 GB 2133 MHZ @2200 MHZ / 9-10-11-30 CL9 Ram || 2x Seagate 2 TB Depolama || Corsair Enthusiast 850W PSU || Noctua NH-D14 CPU Cooler || Aerocool Xpredator Full Tower Kasa || Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcüsü || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Logitech Wireless Illuminated K800 Keyboard || Creative SoundBlaster X-FI PRO THX Harici Ses Kartı || Logitech Z5500 5+1 Sound System || Roccat Kone Gaming Mouse || Sony Playstation 4 || Sony KDL-55W905A 55'' Triluminos Display 800HZ 3D TV

4372 Mesaj
4 Eylül 2009; 1:28:57 

Kaç saat okuduğumu bilmiyorum da günde 200 sayfa okuyorum .600 sayfalık kitap 3 günde bitiyor.

823 Mesaj
4 Eylül 2009; 1:32:12 

Gazete okuyorum genelde

Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler. Napoléon Bonaparte

265 Mesaj
4 Eylül 2009; 1:32:36 

2 ya da 3 saat

22 Mesaj
4 Eylül 2009; 1:38:55 

kitap okumayan insanın ağaçtan, taştan bir farkı yoktur arkadaşlar...

mümkün olduğunca çok okuyun...

konuşamıyorsan sus...
yürüyemiyorsan dur...
bakamıyorsan kapat gözlerini...
ama bana sus deme..!

91 Mesaj
4 Eylül 2009; 2:22:18 

Ankete hiç ilgi yok. Kitap okumayan bi toplum olduğumuz anlaşılıyor.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Eylül 2009; 2:27:06 

quote:

Orijinalden alıntı: m_ikbal

kitap okumayan insanın ağaçtan, taştan bir farkı yoktur arkadaşlar...

mümkün olduğunca çok okuyun...

oldu

gözlerim dolduııı

742 Mesaj
4 Eylül 2009; 2:28:11 

Kitap okumayanlar böyle konulara neden "okumuyorum vs" diye yorum yapıyor ? Dikkat ediyorum bu tür konuların hemen hepsinde kitap okumam etmem vs yorumlar yazılıyor. Okumazsan okuma buraya yazmanın anlamı ne ?

2,5 saat okurum . Bazen kaptırdığım da oluyor .

967 Mesaj
4 Eylül 2009; 2:30:31 

quote:

Orijinalden alıntı: cihan-tr

Ankete hiç ilgi yok. Kitap okumayan bi toplum olduğumuz anlaşılıyor.

Eğer asosyallerle dolu bir forumun en asosyal bölümüne sorarsan olacağı bu.
Kültür-Bilim bölümüne açarsanız bu anketi daha iyi olur, çünkü insanlar burda dalgasına ne gelirse işaretleyebiliyorlar.

Wacky waving inflatable arm-flailing tubeman!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Eylül 2009; 2:32:02 

Günde yaklaşık 1saat test çözüyorum ve gazeti okuyorum extra olarakda dhde yaklaşık 1 kitap bitirecek kadar yazı okuyorum bunlar sayılmazmı?

532 Mesaj
4 Eylül 2009; 2:32:06 

hayatımda 2 kitap okudum ama kitap alışkanlığı edinmeyi çok isterdim okuyamıyorum yapamıyorum bir türlü

988 Mesaj
4 Eylül 2009; 2:33:23 

Ben de okumuyorum.Okumak lazım ama.Şöyle önerebileceğiniz,insanı bilgilendiren kitaplar varsa okuyayım..

2582 Mesaj
4 Eylül 2009; 2:34:49 

Ayda bir kitap anca. Sebep ise eğitimsiz olmam. Ama artırmaya çalışacağım.

Üç yıl yatılı olarak okumuş olduğun lisenin kapısının önünde sigara içen yetişkin bir adam olarak kendilerini sokağa fırlatan öğrencilere hayretle bakıyorsun. Bunlar çocuk yahu, diye düşünüyorsun içinden. Oysa lise dediğinde, kendini hep sabah soğuk suyla tıraş olurken anımsıyorsun. Erkekliğe adım attığın yıllar olduğu için kendini hep büyük düşünmüşsün. Oysa düşlerinin dehlizlerinde umutsuzca çıkış aradığın o bina bile ne kadar küçükmüş.

2934 Mesaj
4 Eylül 2009; 2:35:31 

Düzenli okumam, bazen 1-2 ay hiç birşey okumadan yaşarım ama elime bir kitap geçer ve sararsa, günde 4-5 saati bulduğuda olur.
Ama genel bir düzenim yok.

Youtube Facebook

7991 Mesaj
4 Eylül 2009; 2:37:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Bay Edepsiz

Boğaziçi Üniversitesinde okuyan biri bile bunu söylüyorsa, fazla söze gerek yok sanırım.

Kocaeli Üniversitesi / İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım, 2010-2014.

7565 Mesaj
4 Eylül 2009; 2:49:22 

Okumuyorum

Okuma alışkanlığı kazanabilsem iyi olur

TOSHIBA Stor.E Art 4 1TB USB 3.0 İnceleme///TOSHIBA Stor.E Basic 500GB USB 3.0 İnceleme
HP Probook 450 G1///Toshiba P300-133///Toshiba A200-1M4
Samsung Galaxy S4

4856 Mesaj
4 Eylül 2009; 2:52:57 

7

Sarıyla Kırmızıyla Alnımızın AKIYLA!

GrandeTerim

3826 Mesaj
4 Eylül 2009; 2:54:07 

quote:

İmzandaki Üniversitede eğitim vermiyorlar mı ?

1625 Mesaj
4 Eylül 2009; 2:56:33 

kitap okumuyorum.ama gunde kac film yada bolum dizi izliyosun diye bi anket acsaydin talep cok olurdu

Bir Gün Gelecek ve Ben 8 Satır İmza Yazacağım!!!
To Be Continued....

2582 Mesaj
4 Eylül 2009; 2:58:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Akçalı.

İmzandaki Üniversitede eğitim vermiyorlar mı ?

Üniversiteler genelde öğretim ağırlıklıdır. Eğitim ile pek işleri olmaz. Ayrıca kitap okuma, diş fırçalama, düzenli ders çalışma eğitimleri küçük yaşta kazanılır. Bunu kazanamayanlarsa ileri de benim gibi çok zorluk çekerler. Temel Eğitim Prensibidir bu.

Üç yıl yatılı olarak okumuş olduğun lisenin kapısının önünde sigara içen yetişkin bir adam olarak kendilerini sokağa fırlatan öğrencilere hayretle bakıyorsun. Bunlar çocuk yahu, diye düşünüyorsun içinden. Oysa lise dediğinde, kendini hep sabah soğuk suyla tıraş olurken anımsıyorsun. Erkekliğe adım attığın yıllar olduğu için kendini hep büyük düşünmüşsün. Oysa düşlerinin dehlizlerinde umutsuzca çıkış aradığın o bina bile ne kadar küçükmüş.

5011 Mesaj
4 Eylül 2009; 2:59:02 

hergün erteliyorum

notre dome'nin kamburunu almıştım halaa duruyor

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

667 Mesaj
4 Eylül 2009; 2:59:09 

oha amma çok okumayan varmış, ben ne yazık ki 30 dk 1 saat arası bişeyler yapabiliyorum.

League of Legends: SoğancutteR

844 Mesaj
4 Eylül 2009; 2:59:40 

Millet aç karnını doyursunda daha sonra kitap alıp okur sen merak etme 3 Gazete okuyorum bunun dışı kitap okumuyorum (1-2 yıldır)

133 Mesaj
4 Eylül 2009; 2:59:44 

Kitap okumak derken?

Yani bana hiç bi faydası olmayacak bi kitabı sırf kitap okumuş olmak için açıp da okumam açıkçası..

Bence kitap okumak bu yüzden sevilmiyor.Okullarda öğrencinin hoşuna gider mi gitmez mi demeden kitaplar ödev olarak veriliyor..Onları okumak zorundasın..Böyle olunca da soğuyor millet kitaptan..Herkesi bıraksalar,herkes kendi merakına göre kitap okusa daha iyi olur..

7991 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:01:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Reaperrr

Millet aç karnını doyursunda daha sonra kitap alıp okur sen merak etme 3 Gazete okuyorum bunun dışı kitap okumuyorum (1-2 yıldır)

Bırakalım bu işleri. Aç karnını doyursunmuş. Türkiyenin %90'ı kitap okumuyorsa, %89'u açlıktandır zaten.
Ekmek almaya parası yok koca ülkenin, kitapda neymiş?

2515 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:02:49 

quote:

Orijinalden alıntı: ::SadeceÖğrenci::

Kitap okumak derken?

Yani bana hiç bi faydası olmayacak bi kitabı sırf kitap okumuş olmak için açıp da okumam açıkçası..

Bence kitap okumak bu yüzden sevilmiyor.Okullarda öğrencinin hoşuna gider mi gitmez mi demeden kitaplar ödev olarak veriliyor..Onları okumak zorundasın..Böyle olunca da soğuyor millet kitaptan..Herkesi bıraksalar,herkes kendi merakına göre kitap okusa daha iyi olur..

benim düşüncem;
bi çocuğun anne ve babası düzenli kitap okuyorsa, çocuk da okur.
çocuk okursa onun çocuuda...
bu küçüklükte kazanılan bi zevk. hee büyüynce ve ilgisini çekince başlar o ayrı.

ben tatilde, 2-3 (sabahladığımdan, balkondan güneşin doğuşu eşliğinde müthiş)
okul açıkken 1-2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrock_mamy -- 4 Eylül 2009; 3:03:35 >

2582 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:03:15 

quote:

Kitap okumak için satın almak gerekmiyor. Bir çok halk kütüphanesi ödünç sistemi ile yetişkinlere kitap sağlıyor. Öğrenciler ise okulun kütüphaneleri de kitap sağlıyor. Okumamak için iyi bir bahane değil ne yazık ki.

844 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:03:41 

Zaten bende bunu diyordum..
quote:

Orijinalden alıntı: Eh®imeN

Bırakalım bu işleri. Aç karnını doyursunmuş. Türkiyenin %90'ı kitap okumuyorsa, %89'u açlıktandır zaten.
Ekmek almaya parası yok koca ülkenin, kitapda neymiş?

Edit:İlla açıklama gereği duyuyorsanız anlatayım 26 yaşında yeni evli birini düşünün bu kişinin iş aramaktan veya çalışmaktan dolayı kendine bile vakit ayıramadığı bir ülkede yaşıyoruz.Millet artık okumak,kendini geliştirmekten önce ailesini evini nasıl geçindireceğini daha çok düşünüyor,evet kütüphaneye gidebilir veya bir yerlerden temin edebilir,ama yine zaman problemi yaşar.Öğrencilere gelecek olursak tabiki onların şartları durumları daha uygun okumalarıda gerekiyor ama geçmişten gelen kitap okuma-ma alışkanlığından dolayı anca ders kitaplarına vakit ayırıyor.En azından bunu söylediğim kesim Türkiye nin açlık sınırı dediğimiz kesimde sayılan aileler.Orta kesim evet çok rahatlıkta kitap okur ve okuyordur,sosyal etkinliklerden yararlanabiliyor ama şartlar yaşam tarzı ve durumlar herkes için aynı değil.Yoksa zaten okumasın demiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reaperrr -- 4 Eylül 2009; 3:10:26 >

2515 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:06:21 

quote:

ironi yapmış arkadaş sanki

7991 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:06:29 

quote:

Öyle anladıysanız, eyvallah, diyecek laf yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eh®imeN -- 4 Eylül 2009; 3:06:35 >

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
2 gün 13 sa. 7 dk. kadarı kaldı.
4 Eylül 2009; 3:08:16 

ya bu kitap okuma derken ne kitabı okunacak?

hadi aldın bir polisiye roman. onu okuyunca ne olacak? en azından sana katkısı nedir?

ekleme: alıntı yapan arkadaşlar, benim bu konuya yazdığım diğer mesaja bakarak cevap yazın lütfen. öyle cevaplar yazılmış ki sanki ben kitap düşmanıyım. hiç yoktan bu sorumla kitabın insana ne kazandırdığını gören kişiler belki de kitap okumaya başlayacaklar. lütfen biraz dikkat!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramazanyurt -- 4 Eylül 2009; 15:58:27 >

844 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:12:06 

26 yaşında yeni evli birini düşünün bu kişinin iş aramaktan veya çalışmaktan dolayı kendine bile vakit ayıramadığı bir ülkede yaşıyoruz.Millet artık okumak,kendini geliştirmekten önce ailesini evini nasıl geçindireceğini daha çok düşünüyor,evet kütüphaneye gidebilir veya bir yerlerden temin edebilir,ama yine zaman problemi yaşar.Öğrencilere gelecek olursak tabiki onların şartları durumları daha uygun okumalarıda gerekiyor ama geçmişten gelen kitap okuma-ma alışkanlığından dolayı anca ders kitaplarına vakit ayırıyor.En azından bunu söylediğim kesim Türkiye nin açlık sınırı dediğimiz kesimde sayılan aileler.Orta kesim evet çok rahatlıkta kitap okur ve okuyordur,sosyal etkinliklerden yararlanabiliyor ama şartlar yaşam tarzı ve durumlar herkes için aynı değil.Yoksa zaten okumasın demiyorum

2515 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:13:14 

quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyurt

hadi aldın bir polisiye roman. onu okuyunca ne olacak? en azından sana katkısı nedir?

olasılıksız-adam fawer

al oku. sana bişey katmadıysa daha da kitap okuma
(bu polisiye, aksiyon içindi)
ayrıca sana bi kitap sadece bişey katmak için değil, biçok şeyi hissetmen için yazılır. yoksa elbette bir biyoloji kitabıdaha çok bilgi verir. ama insan hisseder, hayvanlardan ayırır bu insanı dimi? hissettiren herşey güzeldir. film, müzik, kitap...

klasiklere girince zaten farklı bakarsın hayata...

lütfen, lütfen önyargılı olma. lütfen

@üstteki bay, kaç saat uyuyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrock_mamy -- 4 Eylül 2009; 3:13:41 >

531 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:14:25 

kitap mı??o da ne??

yeterince işletme iktisat kitabı okuyoruz zaten vize ve final dönemlerinde..diğeri de eksik kalsın bir eksikliğini duymuyorum..

7991 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:16:16 

quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyurt

Polisiye roman veya başkası, farketmez. Kitap okumak bir manada beyin egzersizidir. Bilgi ve kelime dağarcığınız gelişir. Olaylara bakış açınızı değiştirir kitap okumak. Okudukça farklı şeyleri aramaya başlarsınız ve yeni yelkenlere yol açarsınız. Bu basit bir kitaptan yola çıkarakta olabilir. Konuşmanıza dahi yansır. Hepsini toparlarsak, genel kültürünüz artar.

844 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:17:36 

Hiç bilmiyorduk söylediğin için teşekkürler...
quote:

Orijinalden alıntı: Eh®imeN

Polisiye roman veya başkası, farketmez. Kitap okumak bir manada beyin egzersizidir. Bilgi ve kelime dağarcığınız gelişir. Olaylara bakış açınızı değiştirir kitap okumak. Okudukça farklı şeyleri aramaya başlarsınız ve yeni yelkenlere yol açarsınız. Bu basit bir kitaptan yola çıkarakta olabilir. Konuşmanıza dahi yansır. Hepsini toparlarsak, genel kültürünüz artar.

2582 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:20:37 

quote:

26 yaşında yeni evli birini düşünün bu kişinin iş aramaktan veya çalışmaktan dolayı kendine bile vakit ayıramadığı bir ülkede yaşıyoruz.Millet artık okumak,kendini geliştirmekten önce ailesini evini nasıl geçindireceğini daha çok düşünüyor,evet kütüphaneye gidebilir veya bir yerlerden temin edebilir,ama yine zaman problemi yaşar.Öğrencilere gelecek olursak tabiki onların şartları durumları daha uygun okumalarıda gerekiyor ama geçmişten gelen kitap okuma-ma alışkanlığından dolayı anca ders kitaplarına vakit ayırıyor.En azından bunu söylediğim kesim Türkiye nin açlık sınırı dediğimiz kesimde sayılan aileler.Orta kesim evet çok rahatlıkta kitap okur ve okuyordur,sosyal etkinliklerden yararlanabiliyor ama şartlar yaşam tarzı ve durumlar herkes için aynı değil.Yoksa zaten okumasın demiyorum

O zaman sana tavsiyem Londra ile Moskova'daki metroları gezmen. Aşırı derece meşgul iş adamları bile metroda kitap okuyor. Bir de Levent metroya gir. İnsanlar boş boş camdan manzarasız ve karanlık tüneli izliyorlar. Bunun yerine kitap okuyabilirler. İnsanlarımız kitap okumama sebebi ise kesinlikle eğitim eksikliği. İlkokulda ne bize düzenli ders çalışma ve düzenli kitap okuma alışkanlığı kazandırabiliyor. Sistem öyle bozuk ki millet resmen kitaptan kaçıyor.

7991 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:22:38 

quote:

Hiç bilmiyorduk söylediğin için teşekkürler...

Arkadaş sordu, kendimce cevapladım. Üstünüze alınıp, kendi çapınızda havalara girmenize gerek yok.
İmzanızda Atatürkçüler Birliği yazıyor ama siz benle kitap okumak ile ilgili tartışmaya giriyorsunuz. Atatürkü sevmek sadece imzana resmini veya konusunu koymakla olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eh®imeN -- 4 Eylül 2009; 3:23:03 >

5011 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:23:35 

bişeyler alınacaksa insan uçan kuştan da bişeyler alır... kitaptan da heryerden. bakmasını bilin, okumasını bilin, almasını bilin yeterki...

bana bişeyler katacak kitap arıyorum diyorsan felsefe kitapları al.

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

844 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:25:19 

Keşke burada da olsa :) Bu okuyamama sebebine sadece eğitim eksikliğinden diyemeyiz bunun içerisinde diğer saydığım birçok sebeplerde bulunuyor.
quote:

O zaman sana tavsiyem Londra ile Moskova'daki metroları gezmen. Aşırı derece meşgul iş adamları bile metroda kitap okuyor. Bir de Levent metroya gir. İnsanlar boş boş camdan manzarasız ve karanlık tüneli izliyorlar. Bunun yerine kitap okuyabilirler. İnsanlarımız kitap okumama sebebi ise kesinlikle eğitim eksikliği. İlkokulda ne bize düzenli ders çalışma ve düzenli kitap okuma alışkanlığı kazandırabiliyor. Sistem öyle bozuk ki millet resmen kitaptan kaçıyor.

1490 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:25:43 

Kitap okumuyorum. Hayatim boyunca en fazla 1-2 kitap okudum o da kucukken :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

844 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:28:58 

Yukardaki mesajına hitaben yazdığım mesajla Atatürk'ü sevmekle ilgili nasıl bir bağlantı kurdun anlayamadım.Ben sadece eğitim eksikliğinin yanında daha birçok sebep olduğunu söyledim.

7991 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:31:51 

quote:

Yukardaki mesajına hitaben yazdığım mesajla Atatürk'ü sevmekle ilgili nasıl bir bağlantı kurdun anlayamadım.Ben sadece eğitim eksikliğinin yanında daha birçok sebep olduğunu söyledim.

Ben kitap okumayı savundukça, kitap okumaya şiddetle karşıymış gibi cevap veriyorsunuz. Arkadaş yararı ne diyor, cevap veriyorum, dalga geçer gibi bir hal-tavır içine giriyorsunuz. Üstelik bunları yaparken imzanızda Atatürk ile ilgili bir konuyu taşıyorsunuz. Atatürk ile kitaplar arasındaki bağlantıyı kurmak, zor olmasa gerek.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
2 gün 13 sa. 7 dk. kadarı kaldı.
4 Eylül 2009; 3:32:10 

@matrock_mamy

hocam ben karşı değilim zaten kitaplara. keşke zamanında alışsaydık da kitap okusaydım. 1 ay sonra icra müdürlüğü sınavım var. inan içimden kitap okumak gelmiyor. okumaya başlayınca da 15 dk sonra uyku basıyor, gözlerim kapanıyor.

ben sadece bu tip kitapları okuyanlarda ne gibi faydalar oldu onu merak ettim.

saygılar.

1043 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:39:25 

edinmem gereken şeyleri kitaptan almadım,ihtiyaç duymadım.kitap okumuyorum diyene zır cahil gözüyle bakmam,ama kitap okumayana zır cahil gözüyle bakana,zır cahil gözüyle bakarım.

844 Mesaj