- x
SU ARITMA CİHAZI TAVSİYE
249 Cevap56977 Görüntüleme9 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

448 Mesaj
3 Eylül 2009; 8:36:11 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

uygun fiyatlı ev için tavsiye verirmisiniz

barbarlık ruhumuzda var..

119 Mesaj
8 Eylül 2009; 16:58:29 

Tavsiyedir..
3 yıldır kullanıyorum.. Üzerine rastlamadım.. Aldığınızda iyiki almışım dersiniz..

M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 || FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm || SAPPHIRE HD7870 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 || SEAGATE 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm || GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit || AOC 21.5" E2262Vw GENİŞ EKRAN LED || CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 200R 550W MidT ATX SİYAH ||

5534 Mesaj
28 Ekim 2009; 23:00:48 

ters osmos cihazlara bakabilirsin.

Nokia Lumia 925 --- Canon 650D --- Gigabyte P35K Gaming Notebook

119 Mesaj
2 Kasım 2009; 0:07:15 

Hayırlı olsun..
Dikkat edin.. Arıtılmış su içiyorum derken akü suyu içmeyin.. Çünkü insan vücuduna hiç faydası yok..

M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 || FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm || SAPPHIRE HD7870 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 || SEAGATE 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm || GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit || AOC 21.5" E2262Vw GENİŞ EKRAN LED || CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 200R 550W MidT ATX SİYAH ||

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Aralık 2011; 0:39:29 

ne cok marka varmıs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abc.xyz -- 27 Mayıs 2013; 21:46:53 >

1118 Mesaj
19 Aralık 2011; 21:10:17 

Water Box reverse osmosis kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim. Buna alışınca damacana sular çeşme suyu gibi geliyor.

http://www.waterbox.com/urunler

Canon SX50HS+RAYNOX DCR 250 Canon Eos 60D + Tamron 18-270 & Canon 100mm f 2.8 makro

https://www.facebook.com/groups/hayatrenkleri/

3505 Mesaj
20 Aralık 2011; 8:34:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Ufocu

Water Box reverse osmosis kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim. Buna alışınca damacana sular çeşme suyu gibi geliyor.

http://www.waterbox.com/urunler

Suda ne var ne yok süzüyor çünkü. Mineralsiz suya alışınca damacana su garip gelebilir :)

486 Mesaj
21 Aralık 2011; 4:17:23 

Arkadaşlar sistem Reverse Osmosis olmalı ve en önemlisi bakımı ve filtre desteği güçlü olan firma seçmeli.Ben AURA CEBİLON REVERSE OSMOSİS su arıtıcı aldım 2 senedir gerek suyun kalitesi olarak gerekse bakım olarak çok memnunum.Birkaç marka değiştirdim maalesef randıman alamadım veya servis yoktu kendim yapmaya çalıştım olmadı alacak arkadaşlar bu duruma çok dikkat etmeliler!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alperkon -- 14 Ocak 2012; 2:56:53 >

1118 Mesaj
21 Aralık 2011; 8:55:49 

Özgür beye Katılıyorum.
En sağlıklı olanı tabiki Doğal Kaynak suyu.
Gerekli tahlilleri yapılmış,Sağlıklı bir ortamda işlenmiş ve kullanıcıya sunulmuş Doğal kaynak suyunun yerini hiç bir şey tutamaz.
Ama burada konu Hangisi iyi mevzuu değil. Hangi Arıtma sistemli cihazı kullanmalı.
Doğal su kullanamıyorsak tercihimiz tabiki arıtma cihazları olacak ve bu konudada araştırmacı olmak gerekli.

yorumumdan sonra satıcı olduğum sanılmış .
Ben satıcı değil bilinçli kullanıcıyım.
Ama burası satış yapanlarla dolmuş.
Fazla kaşımaya gerek yok.
Araştırın ve aklınızı kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ufocu -- 21 Aralık 2011; 9:03:36 >

Canon SX50HS+RAYNOX DCR 250 Canon Eos 60D + Tamron 18-270 & Canon 100mm f 2.8 makro

https://www.facebook.com/groups/hayatrenkleri/

2928 Mesaj
23 Aralık 2011; 11:57:37 

Buraya pet şişe ve damacanaların zararları hakkında bir seminerden alıntıladığım yazıyı ekleme gereği gördüm.

5 MART 2011'de Kansere Umut
Vakfı'nın İstanbul Sultangazi'de

"KANSERE SEBEP OLAN BESLENME ALIŞKANLIKLARIMIZ"
konusunda düzenlediği toplantıda
Prof. Dr. Kenan DEMİRKOL'UN konuşması.

- Bir dinleyicinin elindeki pet şişeden su içtiğini gören hoca,

- Şimdi içtiğiniz su ile neler elde ettiğinizi de gözden geçirelim ve bu günkü toplantıyı kapatalım.

. O polietilen tereftalat maddesinden üretilmiş yani pet şişenin içindeki stalatlar suyun içine karışmış bulunuyor.
. Ayrıca o plastiği yumuşatmak için antimon denen bir ağır metal kullanılmıştır, o da suyun içine karışıyor
Dolayısıyla siz hem stalat, hem de antimon içmiş oldunuz şu anda.

Peki, ne yapar bunlar size?
Bunlar hormon bozucular diye geçer.
Sizin vücudunuzda bir takım hormonsal bozukluklar yaratır.
Bu hormonsal bozuklukların bir bölümü, örnek, östrojen etkisini göstererek 5 yaşında çocukların adet görmesine sebep olur.
İki buçuk yaşında bir çocuk getirdiler Lüleburgaz'dan adet görüyor. İki buçuk yaşında.

Hamile bir kadın östrojen etki gösteren bir hormonsal bozucuyu aldığı zaman, o madde özellikle bu 19 litrelik su bidonlarında, onlar polikarbon denen bir plastiktir ve ham madde olarak Bisfenol-A denen
bir maddeden üretilir. Bisfenol-A'nın meme kanseri yaptığı 1930 yılından beri bilindiği halde
ve 130 tane bilimsel yayın olduğu halde bunun hakkında hala biz o bidonlardan su içmeye mahkum bırakılıyoruz.

Bisfenol-A hamile bir kadının karnındaki çocuğun beynindeki cinsiyet ayrım merkezine gittiğinde
çocuğun homoseksüel olma olasılığı çok yükseliyor.
Meme kanseri riski çok yükseliyor

Erkekse prostat kanseri riski normal Bisfenol-A temas etmemiş insana göre 3 kat artıyor.
Yani musluk suyu için Allah aşkına.

- Arıtıcılar hocam?

Paranız varsa arıtıcı kullanın. Ama paranız yok, arıtıcı alamıyorsunuz, musluk suyu için. Musluk suyu İstanbul'da kullandığınız plastik şişedeki su hangisi olursa olsun 100 kat iyidir.

İSKİ'nın her ay İstanbul'daki bütün su havzalarının sağlık raporları internette yayınlanıyor.

Biz geçen sene NTV'de bir su programı yapmıştık ve NTV Yıldız Teknik Üniversitesinde piyasadan
topladığı suları bakteriyolojik incelemeye gönderdi. Hepsinde mikrop çıktı. Hepsinde istisnasız. Yani siz sağlıklı olsun, temiz olsun çocuğum mikropsuz su içsin diye mikroplu suyu paranızla içiyorsunuz.

Bıraktım vazgeçtim mikroptan, kanser yapıyor.
Almanya'da geçen sene Ocak ayında Avrupa Birliğinin gıda güvenliği merkezi vardır.

EFSA Ocak 2010a kadar Bisfenol_A'nın sağlık sakıncası olmadığını iddia ediyordu.

Ama toplum baskısıyla Mayıs ayında biz bu işi araştıracağız dediler ve Ekim ayında biberonlarda Bisfenol-A'nın kullanımını yasakladılar. Tamam, da
biberonda yasakladın e çocuğuna Bisfenol-A'lı su bidonundan su katmıyor musun mamasını hazırlarken?

Isı ve zaman etkisiyle plastiğin defalarca kullanılmasıyla Bisfenol-A'nın suya geçiş
oranı çok artıyor.

Şimdi su ısınmaz ki diyeceksiniz. Arizona'da
yapılan bir çalışmaya göre şehirlerarası su nakli sırasında kamyon
içerisindeki su 80 dereceye kadar ısındığı saptanmıştır. 80 dereceye ısınan su o plastikten ne kadar madde çözüyor biliyor musunuz? Sizi de sülalenizi de kanser etmeye yeter.

Antalya'da yazın açık havada duran suyun derecesi kaç acaba? Banyo bile
yapamazsın o kadar sıcak suyla.

Ne olur musluk suyu kullanın.
Bırakın şu plastikleri.

- Hocam bazı yiyecekleri plastik poşetlere koyup buzluğa atıyoruz . Bu da sakıncalı mı?

- Şimdi bakın naylon folyo polietilen denen bir maddedir ve polietilenin bu güne kadar bir sağlık sakıncası saptanmamıştır.

Daha büyük sorun yoğurt kapları. Mesela bazan çay içiyoruz köpük gibi bardaklardan veya uçağa bindiğimizde şeffaf cam gibi çıt diye kırılan plastik bardaklar var, hem o polystryne hem köpük gibi olan bardaklar da polystryne onlardan stryne çayımıza geçiyor, o da kanser yapıyor.

Şimdi, plastik yoğurt kaplarında da, ben anlata anlata zannediyorum bazı firmalar artık polipropilen kullanmaya başladı. Kabın altına baktığımız zaman veya yanına baktınız zaman
bir üçgen göreceksiniz. Üç oktan oluşan bir üçgen. Bu geri dönüşüm işaretidir. O üçgenin içinde bir sayı yazar. 5 numara polipropilendir altında da zaten PP yazar.

Yoğurt alırken artık markaya göre değil kullandığı plastiğe göre tercihinizi yapın. Ben her yoğurt almaya gittiğimde maalesef aynı firma farklı marketlere farklı plastik gönderebiliyor. Daha ucuz marketlere adi plastiklerde, lüks semtlerdeki marketlere daha kaliteli plastikte gönderiyor.

Ne acı. Yani ayırım yapıyor.

- Yani hocam
üçgenin içinde 5 mi yazması lazım?
- Evet, polipropilen

- 1,5 litrelik su şişelerinde 1 yazıyor.
- Evet, işte o PET polietilen tereftalat, kötü, 1 numara kötü.

Evde 19 litrelik bidonların altına bakın. Onda da 7 yazar. 7 “diğer plastikler”
anlamına gelir. “Diğer plastikler”in içinde 6-7 farklı plastik vardır, bunlardan bir tanesi de polikarbondur onun için üçgenin altında PC kısaltması vardır.

Eğer bir kurbağayı sıcak suya atarsanız hemen zıplar ve kaçar. Ama soğuk su dolu bir kaba koyarsanız ve yavaş yavaş suyu ısıtırsanız, su kaynayana kadar kurbağa çoktan ölmüş olur. Modern toplumlarda da, sıcak su içerisindeki kurbağa gibi benzer bir tepki verilir. Bir şeyi yavaşça değiştirirseniz çoğu kimse bunu farketmez. Örneğin toplumlarda denetim mekanizmaları gittikçe çoğalıyor. Bu aslında hiç de iyi bir gelişme değil. Çünkü kişi kendini gözetlenmiş hissettiğinde, gözetlenmeyen birine göre daha farklı davranır. Anonim olmadığı sürece, haklarını kullanmakta kendilerini özgür hissedemedikleri için bu haklarını kullanamamaktadırlar. Böylece fikir özgürlüğü büyük ölçüde engellenmiş olur. Bu düşünce özgürlüğü için de geçerlidir. Göze batmamak için insanlar giderek kurallara uymaya başlarlar. Böyle bir durumda toplumlarda kendine özgü farklı düşünenlerin sayısı günden güne azalır. Bu tür tek tip toplumlar kendini zihnen veya sosyal olarak yenileyemez. Hoşgörüsüzlük, tahammülsüzlük artarken, aynı zamanda toplumun yaratıcılık, yenilenme, ilerleme olanakları engellenmiş olur. Bu yüzden arada bir termometreye bakıp, suyumuz ne kadar ısınmış görmemiz lazım!!!

3127 Mesaj
28 Aralık 2011; 14:15:11 

quote:

Orijinalden alıntı: RABABARA

Arkadaşım ankarada bir firma var WATERWELL marka su arıtma cihazları www.rmzsuaritma.com,www.basgulgrup.com.tr buradan incaleye bilirsin çok mükemmel su arıtma cihazları var..

Nasıl gidiyor işler, satışlar iyi mi?
2-3 müşteri de buradan düşürelim dedin yani...

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

70 Mesaj
30 Aralık 2011; 2:14:38 

Waterbox cihazını tanıtmaya gelen kişi 2 yıl boyunca hiç bakım ve temizlik gereklitmediğini kendilerine özel düyada kimsede olmayan bir teknolojiyi kullandığını söyledi. Bu konu hakkında bilgisi olan varmı ?

İzmir Market - Güvenilir Alışveriş Siteniz. 5.000 Çeşit Ürün, Güncel Fiyat ve Stok Bilgisi.

3505 Mesaj
30 Aralık 2011; 7:03:46 

quote:

Orijinalden alıntı: gurandemir

Waterbox cihazını tanıtmaya gelen kişi 2 yıl boyunca hiç bakım ve temizlik gereklitmediğini kendilerine özel düyada kimsede olmayan bir teknolojiyi kullandığını söyledi. Bu konu hakkında bilgisi olan varmı ?

Artıma cihazları satışı ve pazarlaması insan kandırmak tan ibaret.

1 Mesaj
13 Ocak 2012; 17:41:54 

size verilen bilgiler dogrudur ama eksiklikler var bu makinaların çalışma prensibini filtreler üzerine kurulu bu filtreleri belli peryodlarda temizlenip bakım yapılmalıdır.diğer bir eksiklik sizin kullanacagınız ham suya göre bu süre değişir yani 2 yıl denildi ama belkide size daha uzun gıdecek filtreler yada daha kısa gidecek daha detaylı bilgi için facebook sayfasından Waterwell SU Aritma sayfasını eklersen orda sana yetecek kadar bilgi bulunmaktadadır.yada telefonle ulasabilirsiniz bana 0312 424 40 40

318 Mesaj
13 Ocak 2012; 23:37:04 

Arkadaşlar bu cihazların bir de mineral katkılı olanları var bu türlerinden niye bahsedilmiyor. Mineral katkılı arıtma cihazı kullanan var ise tecrübelerini gözlemlerini paylaşabilirse seviniriz. Syg.

Siyasetcinin bilimcinin en kötüsü olunacağına tamircinin parmakla gösterilen en iyisi olmak yeğdir.
Oktay Sinanoğlu

759 Mesaj
14 Ocak 2012; 1:45:31 

diffüzyon sisteminde virüs yada bakteri geçemez. fizik kurallarına aykırıdır.
glukoz bile geçemez, aktif transport ve enerji lazım. geçişi için...

yani, diffüzyon sistemi son derece etkilidir....

membranın süzme kapasitesi vardır..
1 membran içme suyu için 2 yıl fazlası ile yeterlidir...

ben olaya biyokimya kurallarına göre bakıyorum...

şimdi gelelim olaya::: filmtec kaliteli bir membran markasıdır...
carbon filtreler zaten ucuzdur.

diğer bir realite:: benim aradığım alet: filmtect marka membran olmalı,,

filtre baglantıları uyumlu olmalı,,, firma bagımlı kalmamalıyım...

mümkünse tezgag üstü olsun ve suyun biriktirildiği kap saydam görülür, sökülebilir bir kab olmalı
atık suyu lavaboya direk hortumla salmalıyım,,
su ve kabı berrak olmalıki temizlenmesi elimin altında olmalı...

ederi şu an ki piyasa şartlarında 500 tl dir..

159 Mesaj
31 Ocak 2012; 21:34:50 

Bu ülkede doğru bilgiye ulaşmak ne kadar zor!..
Ben damacanaya güvenmeyip 10 lt. lik hazır sular alıp içiyorum. Ama yazılanlara göre zehir içmiş oluyorum.
Eve arıtıcı almak istesem "asla almayın" diyorlar. Musluk suyundan içsem "sakın ha!" diyorlar.
Nedir doğru olan?
Herşeyin altında mutlaka bir ticari amaçmı olmak zorunda?
Bizim hayatımız pazarlamacıların elinde oyuncakmı?..

1718 Mesaj
31 Ocak 2012; 22:17:31 

quote:

Orijinalden alıntı: alpceren

Bu ülkede doğru bilgiye ulaşmak ne kadar zor!..
Ben damacanaya güvenmeyip 10 lt. lik hazır sular alıp içiyorum. Ama yazılanlara göre zehir içmiş oluyorum.
Eve arıtıcı almak istesem "asla almayın" diyorlar. Musluk suyundan içsem "sakın ha!" diyorlar.
Nedir doğru olan?
Herşeyin altında mutlaka bir ticari amaçmı olmak zorunda?
Bizim hayatımız pazarlamacıların elinde oyuncakmı?..

hocam isyanınızı anlıyorum herkes dogru bilgiye ulasmakta sıkıntılar cekiyor cunku dogru bilgiye giden yol yanlıs bilgilerle dolu onemli olan onlara takılmadan dogru hedefe ulasabilmek dıgru bilgi icin dogru sitedesiniz ben dahil yaklasık 20 arkadas yukarıda yazmıs oldugum makale ısıgında karar verdik herkes şu baslık altında kararlarının geri donutunu paylastılar dikkat ederseniz hepside tesekkur etti yani hicbiri sikayetci degil kaldıki hepside arastırmacı ve bilincli kisiler olmasına ragmen 1 tane bile sikayetin gelmemesi rehberlik ettigim kararın ne kadar isabetli oldugunun gostergesidir. nihai karar elbette sizin ama suan hepimize satın almıs oldugumuz arıtmanın 2-3 katını bile verseniz damacananın eziyetine ve hammallıgına geri donus yapmayı aklımızdan bile gecirmeyiz. umarım sizde sizin icin en dogru olan kararı verirsiniz.

Sınavlar,kitap yardımı,elektronik eşyalar ,yardıma muhtaç hayvanlar, su arıtma cihazı,Öğrencilere kırtasiye yardımı konularında bilgi ve yardım alabilirsiniz.

92 Mesaj
5 Mart 2012; 17:02:15 

Life2o water Alkali Su nedir?

Life2o water sizin için; kaliteli, sağlıklı ve yaşayan su üretir. İleri teknoloji ürünü olan Life2o water ,musluk suyunu önce arındırır daha sonra alkali ion suya dönüştürür.

Faydaları nelerdir?

Life2o water Alkali ion su teknolojisinin bize sunduğu mükemmel bir bağışıklık sistemi koruyucusudur. Antioksidan yapıdaki alkali su vücudumuzda asit/alkali dengesini korur ve mikro yapısı ile hücrelerimizde mükemmel hidrotasyon sağlar. Genel olarak alkali ion su vücudumuzun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur. Alkali ion su, içerdiği yüksek değerde negatif ionlar ile hastalıklara ve erken yaşlanmaya sebep olan “serbest radikal” leri temizleyerek “anti-aging” uygulamasını ve vücudumuzda uzun yıllar biriken asidik toksinleri nötralize ederek “detox” uygulamasını gerçekleştirir.

Life2o water İçin 4 Temel Neden:

1. pH’ı yüksek su vermesi: Çağımızdaki kirlenmiş çevre koşulları ve kötü beslenme alışkanlıkları vücudumuzun alkali dengesini bozar. Bu da vücudumuzun asit alkali dengesini (pH) aşağıya çekip bağışıklık sistemimizin zayıflamasına neden olarak çeşitli hastalıkların oluşmasına zemin hazırlar. Life2o water pH’ı yüksek su vererek vücudun asit alkali dengesinin düzenlenmesine yardımcı olur.

2. Suyun ionlarının ayrılması ve suyu moleküler yapıda küçültmesi: Çağımızda içtiğimiz suyun moleküler grup yapısı kirlilikten dolayı büyümüştür. Oysa sağlıklı suyun her bir grubunun 5-6 adet su molekülünden oluşması gerekir. Life2o water’den içilen alkali su, ionlarına ayrılmış olduğundan ve moleküler yapısı küçüldüğünden hücrelerimize çok daha etkili nüfuz ederek hidrotasyonu sağlar.

3. Antioksidan özellikte su sağlaması: Vücudumuzda zamanla biriken toksik maddeler nedeniyle oluşan “serbest radikaller” bir çok hastalığın temel nedenidir. Serbest radikaller ancak antioksidan maddeler ile vücuttan uzaklaştırılabilir.Life2o water alkali su yoğun miktarda antioksidan negatif elektrik yükü taşıması nedeniyle güçlü bir antioksidan görevi görür.

4. Suyu klordan ayırması: Zararlı organizmaları sudan arıtmak amacı ile kullanılan klor, suda kanserojen trihalometan (THM) oluşturabilir. Life2o water’den içilen su, musluk suyundaki kloru ve diğer kirlilikleri arıtarak sağlıklı su içmemize yardımcı olur
http://www.sanalpazar.com/dukkan/Yagmur-Teknik__u401555

92 Mesaj
9 Mart 2012; 16:55:52 

herkez bir ucuzdur tutturmuş gidiyor yok hepsi aynıymış vs vs vs size bircihaz linki vereyim bunu ben satıyorum ben başkalarının yaptığı gibi aldım tavsiye ederim diye satmaya çalışmıyorum açıkca söylüyorum ama şu bir gerçektir hiçbir ürün kalitesiz olup daha ucuz olamaz bizde bu işi yapıyoruz ve amacımız satmak niye satış şansımızı düşürelim yani ucuz satanlar doğrucu biz yanlışız benimde ürnlerim 300 tl başlıyor ama inanın iyi bir cihaz minimum 500 tl başlar ve sizin nekadar su kulanacagınızdan ne kalite su istediginize bağlı olarak değişir vereceğim cihazın muadilini gösterin hemen alıcam fiyat önemli değil
envy dünyanın en akıllı su arıtma cihazı

0

Ekteki dosya (1)

92 Mesaj
9 Mart 2012; 16:58:16 

herkez bir ucuzdur tutturmuş gidiyor yok hepsi aynıymış vs vs vs size bircihaz linki vereyim bunu ben satıyorum ben başkalarının yaptığı gibi aldım tavsiye ederim diye satmaya çalışmıyorum açıkca söylüyorum ama şu bir gerçektir hiçbir ürün kalitesiz olup daha ucuz olamaz bizde bu işi yapıyoruz ve amacımız satmak niye satış şansımızı düşürelim yani ucuz satanlar doğrucu biz yanlışız benimde ürnlerim 300 tl başlıyor ama inanın iyi bir cihaz minimum 500 tl başlar ve sizin nekadar su kulanacagınızdan ne kalite su istediginize bağlı olarak değişir vereceğim cihazın muadilini gösterin hemen alıcam fiyat önemli değil
envy dünyanın en akıllı su arıtma cihazı

0

Ekteki dosya (1)

1718 Mesaj
14 Mayıs 2012; 0:32:34 

üst bilgi:cogu arkadaslar mesaj atıp bilgi almak istiyorlar urunu nerden alabiliriz fiyatı ne kadar seklinde..
forumda suan itibariyle toplamda 23 kişi oldu Turksu arıtma cihazını alıp kullanan arkadaslar.
urunu alabileceginiz web sitesi googlede zaten ilk 3 sırada cıkan Türksu Arıtma Cihazı sitesidir. ürünlerle ilgili daha ayrıntılı bilgileri siteden de daha detaylı bakabilir ürünleri inceleyebilirsiniz.ararken forumdonanımdan aradıgınızı ozellikle belirtiniz! forumdan 23 kisinin aldıgını ve aynı urunden istediginizi belirtiniz. herkese sağlıklı bir su ve sağlıklı bir yaşam dileğiyle.. Evime su arıtma cihazı almak icin uzun sure yaptıgım arastırmalar sonucu edindigim bilgiler ışıgında sizlere rehberlik etmesi amacıyla böyle bir yazı yazmayı dusundum umarım size bi nebze olsun ışık tutar. forumda birkac su arıtmaile ilgili baslıklara yaptıgım yorumlar sonucu cok sayıda ozel mesaj alıyodum ve vardıgım kanı cogu kisi su arıtma cihazına ihtiyacı var ama kimse objektif ve tecrubeyle sabit olan bir bilgiye ulasamıyor yada ulasmakta zorluk cekiyor.
herkesin bir baslık altında toplanması ve tam da ihtiyacına gore bir arıtma cihazı seçebilmesi amacıyla hazırlanmıştır. su arıtma cihazı alırken Ürününüzü resimlere bakarak (daha somut bilgi edinmeniz amacıyla nerdeyse her ürünün ve arıtma filtrenin resmini konuya ekledim) ve aşağıdaki 4 ana başlığa dikkat ederek belirleyebilirsiniz.

1.pompalı arıtmamı yoksa pompasız arıtma olacağına

2.Urunun kaç aşamalı olacağına

3.tezgah altıtezgah ustuolacağına

4.Acık kasamı kapalı kasa mı olacağına

1 pompalı (motorlu) su arıtma cihazı:
5 aşamalı pompalı arıtma cihazı: >> Sebeke basıncınız yetersiz ve muslugunuzdan akan su tazikli degilse (3 bar ve altı olan Marmara bölgesi dışındaki illerin yüzde 80 i)

Evde coçuk yaslı veya hamile kimse yoksa

Ucuz olsun işimi gorsun yeter diyorsanız

Arıtmanızı 5 aşamalı olarak alabilirsiniz
6 aşamalı (mineral filtreli) arıtma cihazı: Evinizde 0-12 yas grubu cocuk,yaşlı veya hamile varsa urunuzu en az 6 aşamalı olarak almanızı tavsiye ederiz zira mineral filtre suyun arıtma işlemi gerceklestikten sonra suya gerekli olan mineralleri katar

İçeriğinde ; kalsiyum: özellikle kemik gelisimi ve diş saglıgınız için

Sodyum:vucudun elektrolit dengesini kurar su kaybını onler

Magnezyum: Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek böbrek ve kanser ile ilgili hastalıkları önler

Tüm ürünler 2012 model olup piyasadaki ürünlerden öne cıkan extra özellikleri*2012 model yeni tank dizaynı sayesinde tankın icerigine yapılan özel izolasyon, tank haznesindeki suyun bakteri oluşumunu engeller ve suyun bekleme durumunda bile bayatlamasını önler.bu sayede suyunuz sürekli hijyenik ve taze kalır!
*2012 model yeni tasarım membran filtredeki akıllı tanıma özelliği sayesinde atık su sarfiyatı minimuma indirgenmiş olup başka arıtma cihazlarında olan yuzde 55-60 lik atık su oranı yeni donanımı sayesinde yuzde 5-12 civarındadır. Bu yeni ve extra özellik sayesinde sadece sudaki zararlı maddeleri (kireç,ağır metal,tortu,koku) alıp vucudunuz icin yararlı olan minerallerin geçişine izin verir hem de fazladan su sarfiyatını önlediği için uzun vadede ekonomik olarak katkıda bulunur.

7-aşamalı (mineral + alkalin filtreli sistem)pompalı arıtma cihazı:
Cihaz çıkışındaki suyun PH'ını yükselterek, suyu doğal alkali kalsiyum iyonize su haline getirir. PH değeri 8.0'in üzerine çıkar.Yiyip içtiklerimiz ile günlük stresten kaynaklanan asit artıkları, ve bunların detoksifikasyon için yoğun bir şekilde karaciğer ve böbreklere taşınması alkali dengeyi arayan vücudumuzun hastalıklarla mücadelesini zorlaştırmaktadır. Bu yüzden vücudumuzca kolayca emilebilen kalsiyum, magnezyum gibi mineralleri suya katan alkali filtreli cihazınızdan sağlığınız için ideal suyu elde edersiniz.

2- Pompasız (motorsuz) su arıtma cihazı: (en az 3 bar ve ustu örnek :İstanbul içi)

Şebeke basıncı dusukse ve suyunuz tazikli gelmiyorsa evde çoçuk yaslı veya hamile kimse yoksa
5 aşamalı pompasız arıtma:

Ucuz olsun işimi gorsun yeter diyorsanız 5 aşamalı pompasız olarak alıp kullanabilirsiniz.

6 aşamalı (mineral filtreli) pompasız arıtma cihazı: Evinizde 0-12 yas grubu cocuk,yaşlı veya hamile varsa urunuzu en az 6 aşamalı olarak almanızı tavsiye ederiz zira mineral filtre suyun arıtma işlemi gerceklestikten sonra suya gerekli olan mineralleri katar

İçeriğinde ; kalsiyum: özellikle kemik gelisimi ve diş saglıgınız için S

Magnezyum: Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek böbrek ve kanser ile ilgili hastalıkları önler

*2012 model yeni tank dizaynı sayesinde tankın icerigine yapılan özel izolasyon, tank haznesindeki suyun bakteri oluşumunu engeller ve suyun bekleme durumunda bile bayatlamasını önler.bu sayede suyunuz sürekli hijyenik ve taze kalır!
*2012 model yeni tasarım membran filtredeki akıllı tanıma özelliği sayesinde atık su sarfiyatı minimuma indirgenmiş olup başka arıtma cihazlarında olan yuzde 55-60 lik atık su oranı yeni donanımı sayesinde yuzde 5-12 civarındadır. Bu yeni ve extra özellik sayesinde sadece sudaki zararlı maddeleri (kireç,ağır metal,tortu,koku) alıp vucudunuz icin yararlı olan minerallerin geçişine izin verir hem de fazladan su sarfiyatını önlediği için uzun vadede ekonomik olarak katkıda bulunur.
7-aşamalı (mineral + alkalin filtreli sistem)pompasız su arıtma cihazı : 7 aşamalı su arıtma cihazı
Cihaz çıkışındaki suyun PH'ını yükselterek, suyu doğal alkali kalsiyum iyonize su haline getirir. PH değeri 8.0'in üzerine çıkar.Yiyip içtiklerimiz ile günlük stresten kaynaklanan asit artıkları, ve bunların detoksifikasyon için yoğun bir şekilde karaciğer ve böbreklere taşınması alkali dengeyi arayan vücudumuzun hastalıklarla mücadelesini zorlaştırmaktadır. Bu yüzden vücudumuzca kolayca emilebilen kalsiyum, magnezyum gibi mineralleri suya katan alkali filtreli cihazınızdan sağlığınız için ideal suyu elde edersiniz.

Kapalı kasa su arıtma sistemi:İçeceğiniz suyun kalitesi acık kasanın 5 aşamalı sistemiyle aynı kalitede olmakla beraber kapalı kasa su arıtma sisteminin acık kasa su arıtma cihazına nazaran one cıkan genel ozellikleri sunlardır;

1.Dış görüntüsünün açık kasa su arıtma cihazına nazaran daha şık ve daha derli topludur.

2.Deposu icinde oldugu icin tezgah altında daha az yer kaplar.

Direk akışlı su arıtma cihazı:
5 aşamalı su arıtma sistemine sahip olup depo ihtiyacı yoktur. Gunluk su arıtma kapasitesi 1 ton’dur.Deposuz oldugu icin tezgahın altına yada ustune monte edebilirsiniz. Kapalı kasa sitemine sahip oldugu icin oldukça şık bir goruntuye sahiptir.2011 model direk akışlı su arıtma cihazları yeni nesil ve en son teknolojik tasarıma sahip olup ekonomik sorunu olmayanların büyük rağbet gösterdiği çok şık ve kullanıslı bir cihaz olma özellligine sahiptir.(şahsen biraz daha param olsa bunu alırdım)

Tezgah ustu arıtma cihazı: tezgah altında yer sıkıntısı olanlar hem kolay tasınabilir hem deposuz hemde kendinden musluklu olan bu sistemi tercih edebilirler.Ürün 5 aşamalı olup şeffaf bir gorunume sahiptir
tavsiye edebilecegim sistem kombinasyonları: şebeke basıncınız dusuk yada çok iyi değilse: tezgah altımda yerim olduğu için açık kasa 6 hatta sizi sarsmayacaksa 7 aşamalı pompalı su arıtma cihazı sistemini kullanın (ben 6 aşamalı aldım ama 7. aşamayıda ekletmeye karar verdim)
şebeke basıncınız çok iyi ise tezgah altı 6 yada 7 aşamalı pompasız su arıtma cihazı alıp kullanabilirsiniz.
Filtreler ve Değişim süreleri:
Alttaki 3 filtre: ön filtrasyondur çamuru tortuyu,kokuyu v.b kabaları tutar
3 ü birden periyodik olarak 6 ay da değiştirilir.ortalama fiyatları 3 ü set halinde 50 tl dir. nerdeys her arıtma cihazının filtreleri birbirine uyar fakat kalite farkı da yok değil.
4. aşama membran:en önemli aşamadır! suyun arıtıldığı ve ayrıstığı aşamadır. 2-4 yıl arası değişir ortalama fiyatı (en kaliteli membran markası DOW firmasına ait filmtec markadır) 70-80 tl arasıdır. daha ucuz membranlar da mevcuttur fakat su kalitesini ciddi seviyede düşürür.
5. aşama post karbon( tatlandırıcı filtre):suya tat veren kısımdır. 1-2 yıl da bir değişir. ortalama fiyatı 25 tl civarıdır.
6. ve 7. aşamalar mineral ve alkalin filtre: suya ilaveten mineral ve alkali katar suyun mineral seviyesini yukselterek hem suyu daha kaliteli yapar hemde tadı biraz daha guzellestirir. kullanım omru 1-2 yıldır ortalama fiyatları 50 tl dir.
Ekonomik durumunuz iyi fakat mutfakta yeriniz o kadar musait degilse kapalı kasa yada direk akışlı olan yeni teknolojilerden de faydalanabilirsiniz. Onlar daha az yer kaplar .tabi arstırdıgım kadarıyla fiyat olarak da biraz daha pahalı.
Kendim uzun sure arastırdım yerinde baktım tecrube ettim suyu analiz ettirdim
sonuçlar: 5 aşamalı olunca su biraz acı oluyor
6 aşama ve ustu olunca suyunmineral seviyesi daha da artıyor dolaylı olarak da suyun tadı daha tatlıoluyor.
Hafiflik: normal musluk suyundan ve damacana suyundan bile kat kat hafif daha çok su tükettiğimi fark ettim.
Koku ve tat: normal çeşme suyunu koklarsanız çamaşır suyu gibi kokan klorun kokusunu hissedebilirsiniz ama arıtmadan çıkan suda en ufak bi koku hissi algılayamadım. Rengi berrak ve tadı güzel.
Not: Ben arıtma cihazı satmıyorum sadece deneyimlerimi aktarmaya çalıştım umarım yardımcı olmuşumdur.
5-6 ay önce arıtma cihazının rahatlığı ve tadıyl tanıştım şuan kullanıyorum (2. Resim şu an kullandığım cihaza aittir lakin reklam olmasın diye markasını gizledim) çok memnunum öyleki bi ev ziyaretine yada iş yerine gittiğimde mümkün mertebe başka su tüketmek istemiyorum çünkü damağımda ağır bir su hissiyatı bırakıyor tadı da ağır geliyor artık arıtma suyu olmayan suların tad. Umarım sizlerd benim gibi doğru tercihi verip rahatınıza kavuşursunuz.
Eklemek istediğiniz hususları özelden yazabilirsiniz extra bir katkınız olursa konuya eklerim beraber iştişare yapabiliriz. Kalın sağlıcakla….
şu resimde urunun kurulumundan sonraki halini gorebilirsiniz. az cok bi fikir edinirsiniz.
EDİT: arkadaslar ozelden urunu nerden kaca aldıgımla ilgili cok sayıda mesaj geliyor şu adrese girerek 5 - 6 ve 7 aşamalı urunlerden ihtiyacınıza ve butcenize gore olanı rahatlıkla alabilirsiniz alırken forumdonanımdaki arkadaslara verdiginizden istiyorum deyin forumun ismini verenlere 2012 modelleri 5 aşamalı 400 6 aşamalı 450 7 aşamalıları 500 den kampanyalı fiyattan alabilirsiniz. extra sorusu olan yada danısmak isteyenler ozelden sorabilir. kalın saglıcakla...
SERVİS & MONTAJ:
*ürünün kalitesini garanti ediyoruz! Kurulumdan sonra servis elemanına Test cihazıyla Arıtmadan çıkan suyu Musluk suyu veya Damacana suyu ile Karşılaştırabilirsiniz.
*Türkiyenin 81 ilinde servisimiz mevcuttur.
*sipariş ettiğiniz ürün aynı gün kargoya verilir siparişinizden 24 saat sonra Ürünün kurulumu yapılır.
*Garanti süresince tüm aksamlar Türksu Firması Garantisinde olup 1 e 1 değişim imkanı sunmaktayız.
*Montaj+Periyodik bakım(filtre ücreti hariç) +5 yıl Ücretsiz servis karşılığında kurulum ücreti +50 TL dir.
Tek çekim de tüm kartlar geçerlidir (tek çekimlerde vade farkı yoktur)
Taksit için anlaşmalı olduğumuz banka kartları: Axess-World-Bonus-Maximum-Flexi
Kampanya : 2. Ürünü alana 50 tl değerinde 1 set filtre Hediye!!

cogu arkadaslar mesaj atıp bilgi almak istiyorlar urunu nerden alabiliriz fiyatı ne kadar seklinde..
forumda suan itibariyle toplamda 23 kişi oldu Turksu arıtma cihazını alıp kullanan arkadaslar.
urunu alabileceginiz web sitesi googlede zaten ilk 3 sırada cıkan Türksu Arıtma Cihazı sitesidir. ürünlerle ilgili daha ayrıntılı bilgileri siteden de daha detaylı bakabilir ürünleri inceleyebilirsiniz.ararken forumdonanımdan aradıgınızı ozellikle belirtiniz! forumdan 23 kisinin aldıgını ve aynı urunden istediginizi belirtiniz. herkese sağlıklı bir su ve sağlıklı bir yaşam dileğiyle..
Çocuklu Aileyim, tadı hoş,hafif kokusuz mineral ve vitamin katkılı olsun diyorsanız!

1- Açık kasalarda

Pompalı model için tıklayın

Pompasız model için tıklayın

2-Kapalı kasalarda

modelleri tercih edebilirsiniz.

Bulunduğunuz Bölgenin su yapısına ve kirlilik çeşidine göre çözüme ulaşabileceğiniz ve 15-20 yıl boyunca rahatlıkla kullanabileceğiniz yüzde 100 doğal mineral taşlarından yapılmış en kaliteli ve lüx cihaz hangisi diyorsanız elit kategorideki

" İstanbul Delüx 2013 Modeli " ni tercih edebilirsiniz.ürün 2013 model olup İstanbu ve çevre illerdeki analiz edilmiş suyunun yapısına göre özel olarak üretilmiştir.bu üründe; sıfır kireç, sıfır atık ve zararlı madde ve mükemmel bir tat garantisi vardır.
0
">istanbul delüx 2013
0

En çok kullanılmasında tavsiye edilen şehirler;

İstanbul-Edirne-Kırklareli-Tekirdağ-Çanakkale-Kocaeli-Yalova-Sakarya-Bilecik-Bursa-Balıkesir-Düzce

Ankara V.İ.P 2013 modeli Türk mühendisleri tarafındanAnkara ve çevresi (İç Anadolu Bölgesi ) içme suyunun yapısına göre üretilmiş olan bu yeni model 2012 nin temmuz ayından itibaren Türkiyede satışa sunulmuştur.
0

- Aksaray- Ankara- Çankırı- Eskişehir- Karaman- Kayseri- Kırıkkale- Kırşehir- Konya- Nevşehir- Niğde- Sivas- Yozgat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teacher47 -- 25 Ağustos 2012; 1:09:27 >

Sınavlar,kitap yardımı,elektronik eşyalar ,yardıma muhtaç hayvanlar, su arıtma cihazı,Öğrencilere kırtasiye yardımı konularında bilgi ve yardım alabilirsiniz.

92 Mesaj
15 Mayıs 2012; 23:21:22 

Suyun iyleştirici gücü
Sağlıklı bir şekilde uzun yıllar yaşayabilmek için bir insanın iklime, doğadaki aktivitesine ve ortam ısısına bağlı olarak minimum her gün 2, 5 lt. su içmesi gerekmektedir. Ancak hangi suyun içilmesi gerektiği büyük önem taşımaktadır. Çünkü hidrojen ve oksijenin değişik biçimde kombinasyonları ile otuz altı farklı su türü olduğu ifade edilmektedir.
Suyun içinde bulunan (+) pozitif yüklü alkali minerallerin (sodyum ve potasyum mineralleri) dengesi, yaşam dinamizmimiz için son derece önemli bir faktör olup, bu dengenin bozulması hücre yeteneklerinin hasara uğramasına neden olabilir. Hücre hasarının başlaması, yaşlanma sürecinin hızlanması demektir. Saçlarımızın ağarması, cildimizin kırışması, kemiklerimizin içinin boşalmaya başlaması, yüksek tansiyon, kolesterol, romatizma, diyabet ve kanser oluşumunun temel sebebi bu hücre düzeyinde yaşanan bozulmadan kaynaklanır. Bedenimizin ihtiyacı olan mikro yapıdaki alkali ve canlı iyonize suyu yeterli miktarda içerek çok daha zinde ve sağlıklı kalabilir yaşlanma hızımızı azaltabiliriz
http://www.yagmur-teknik.com/su-aritma.html

1. pH’ı yüksek su vermesi: Çağımızdaki kirlenmiş çevre koşulları ve kötü beslenme alışkanlıkları vücudumuzun alkali dengesini bozar. Bu da vücudumuzun asit alkali dengesini (pH) aşağıya çekip bağışıklık sistemimizin zayıflamasına neden olarak çeşitli hastalıkların oluşmasına zemin hazırlar. Life2o water pH’ı yüksek su vererek vücudun asit alkali dengesinin düzenlenmesine yardımcı olur.

2. Suyun ionlarının ayrılması ve suyu moleküler yapıda küçültmesi: Çağımızda içtiğimiz suyun moleküler grup yapısı kirlilikten dolayı büyümüştür. Oysa sağlıklı suyun her bir grubunun 5-6 adet su molekülünden oluşması gerekir. Life2o water’den içilen alkali su, ionlarına ayrılmış olduğundan ve moleküler yapısı küçüldüğünden hücrelerimize çok daha etkili nüfuz ederek hidrotasyonu sağlar.

3. Antioksidan özellikte su sağlaması: Vücudumuzda zamanla biriken toksik maddeler nedeniyle oluşan “serbest radikaller” bir çok hastalığın temel nedenidir. Serbest radikaller ancak antioksidan maddeler ile vücuttan uzaklaştırılabilir.Life2o water alkali su yoğun miktarda antioksidan negatif elektrik yükü taşıması nedeniyle güçlü bir antioksidan görevi görür.

4. Suyu klordan ayırması: Zararlı organizmaları sudan arıtmak amacı ile kullanılan klor, suda kanserojen trihalometan (THM) oluşturabilir. Life2o water’den içilen su, musluk suyundaki kloru ve diğer kirlilikleri arıtarak sağlıklı su içmemize yardımcı olur.

340 Mesaj
21 Mayıs 2012; 14:34:11 

arkadaşlar bende su arıtma cihazı almaya karar verdim.

ancak ters ozmos ile nano fiber sistemi arasında kaldım. hangi sistem daha sağlıklı ? daha önce nano fiber bmb1300 serisi vardı ancak bmb su arıtma sitesinde göremedim. bir sorun mu oldu ki siteden kaldırıldı ?

öncelikle ikisi arasında bir karar vermem gerekiyor ?

Lafın tamamı deliye söylenir.

1718 Mesaj
22 Mayıs 2012; 1:05:38 

quote:

Orijinalden alıntı: gugukkuşu

ancak ters ozmos ile nano fiber sistemi arasında kaldım. hangi sistem daha sağlıklı ? daha önce nano fiber bmb1300 serisi vardı ancak bmb su arıtma sitesinde göremedim. bir sorun mu oldu ki siteden kaldırıldı ?

bu konuya bi goz at hocam
Hangi arıtma sistemini tercih etmeli

92 Mesaj
25 Mayıs 2012; 23:43:41 

quote:

Orijinalden alıntı: gugukkuşu

Suyun iyleştirici gücü
Sağlıklı bir şekilde uzun yıllar yaşayabilmek için bir insanın iklime, doğadaki aktivitesine ve ortam ısısına bağlı olarak minimum her gün 2, 5 lt. su içmesi gerekmektedir. Ancak hangi suyun içilmesi gerektiği büyük önem taşımaktadır. Çünkü hidrojen ve oksijenin değişik biçimde kombinasyonları ile otuz altı farklı su türü olduğu ifade edilmektedir.
Suyun içinde bulunan (+) pozitif yüklü alkali minerallerin (sodyum ve potasyum mineralleri) dengesi, yaşam dinamizmimiz için son derece önemli bir faktör olup, bu dengenin bozulması hücre yeteneklerinin hasara uğramasına neden olabilir. Hücre hasarının başlaması, yaşlanma sürecinin hızlanması demektir. Saçlarımızın ağarması, cildimizin kırışması, kemiklerimizin içinin boşalmaya başlaması, yüksek tansiyon, kolesterol, romatizma, diyabet ve kanser oluşumunun temel sebebi bu hücre düzeyinde yaşanan bozulmadan kaynaklanır. Bedenimizin ihtiyacı olan mikro yapıdaki alkali ve canlı iyonize suyu yeterli miktarda içerek çok daha zinde ve sağlıklı kalabilir yaşlanma hızımızı azaltabiliriz

4. Suyu klordan ayırması: Zararlı organizmaları sudan arıtmak amacı ile kullanılan klor, suda kanserojen trihalometan (THM) oluşturabilir. Life2o water’den içilen su, musluk suyundaki kloru ve diğer kirlilikleri arıtarak sağlıklı su içmemize yardımcı olur.

10 Mesaj
26 Mayıs 2012; 21:44:35 

merhaba.bende arıtma cihazına merak saldım. tv de bir doktor ters ozmoz olmayan arıtma cihazı alın dedi.bu tip ürünlere örnek varmı.ters ozmozla farkı nedir. aydınlatırsanız sevinirim.

1718 Mesaj
28 Mayıs 2012; 17:48:48 

quote:

Orijinalden alıntı: valupte

merhaba.bende arıtma cihazına merak saldım. tv de bir doktor ters ozmoz olmayan arıtma cihazı alın dedi.bu tip ürünlere örnek varmı.ters ozmozla farkı nedir. aydınlatırsanız sevinirim.

hocam ters ozmoz olmadan ciddi anlamda bir temizlik soz konusu olamaz ancak kaynak suyu olcak da oyle ters osmoz' a da bu kadar ters bakmayın yahu olumsuz bi yanı olsa biz kendi evimizde kullanmazdık bu işin erbabı olarak
ters ozmoz ?

92 Mesaj
31 Mayıs 2012; 21:38:08 

quote:

kesinlikle ters osmoz kulanın ama sudan aldıgı yaralı mineraleri fazlasıyla tamamlayan doğal kaynak suyu kalitesinde su üreten bir cihaz ama uzakdoğu çakma markalı değil yerli imalat 8 aşamalı sağlıklı su üreten bir cihaz çoğu uzak doğu yada adı kaliteli cihazlar ütülerinize uygun mineralsiz saf su demiyelim ama ona yakın su üretir ve buda sizin ve ailenizin sağlığını uzun vadede tehtit eder

274 Mesaj
10 Haziran 2012; 0:45:34 

waterbox marka su arıtıcısı kullanıyorum.SATICI DEĞİLİM

öncelikle şunu söyleyeyim kız arkadaşımın evinde amway marka su arıtıcısı var ve suyun tadı hiç güzel değil.(karşılaştırma yapabildiğim tek marka olduğu için)
normalde nestle damacanasını kullanıyorduk.yaklaşık 4 yıl önce aldık su arıtıcı cihazı.tadı nestle sudan daha iyi olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.eve gelen misafirlerde suyun lezzetini beğeniyorlar.hatta arıtıcı su olduğuna bile inanmıyorlar:)
filtre bulamama gibi bir sorun hiç yaşamadım.yaklaşık 1,5-2 yıl arasında yetkili servisinden arayarak filtre değişim zamanının geldiğne dair aranıyorum.en son 100 liraya filtrelerini değiştirmiştik.yani siz filtrenin ömrü doldumu diye takip etmiyorsunuz.

suyun içindeki minerallere gelince biyoloji uzmanı olmadığım için konunun uzmanı olan kişilerden destek almak en doğrusu

FENERBAHÇE

339 Mesaj
20 Haziran 2012; 23:15:56 

quote:

Bende bu konuda uzman değilim. Ancak eşim Amway su artırıcı cihaz satışını yapmaya başladıktan beri baya bı araştırdım ve tersosmos cihazların sağlık açısından sakıncalı olduğunu birçok yazılarda okudum. Amwayin ürünlerinin saglık kuruluşlardan bir cok testlerden geçtiğini, sadece ürettiği suyu değil suyun dediği bütün parçaların saglık açısından problemin olmdiğini açiklamislardir. Tersosmos cihazların deposundan tutunda hortumu filtrelerin bulundurduğu aksamın maddelerin saglık açısında sakıncalı olup olmadıgı belli değil. Özellikle filtrelerin Çin malı olanlar cok yaygın. Cihaz yerli olsada bildigim kadarıyla içindeki parçalar ve özellikle filtreler Çin'de herhangi bir standardlara uyulmadan üretildiğini duymuştum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

20 Mesaj
21 Haziran 2012; 0:25:27 

İhlas Aura kullanıyoruz, bir çok ailenin de almasına vesile olduk gayet memnunuz Bu arada Amway'in su arıtıcısının en iyi arıtıcılardan olduğunu duymuştum. Üstelik boyut olarak ufakmış, Amway olduğu için de fiyat ona göre artıyor tabi..

1718 Mesaj
21 Haziran 2012; 12:51:01 

nedense bazı markaları oneren arkadasların mesaj sayısı genelde hep 3-5 mesaj yani anlıyacagınız sırf milleti pahalı urunlere yonlendirmek icin siteye uye olmus mesajını yazıp cıkmıs oluyorlar boyle uyelere itibar etmeyiniz tek isleri urunun isminin reklamını yapmak ve sizi yanlıs yonlendirmek icin uye oluyorlar

19 Mesaj
26 Haziran 2012; 23:45:43 

Merhaba arkadaşlar,
forumdaki arkadaşların önerileri ile türksu'dan 7 aşamalı pompasız arıtma cihazı aldım. Aldım ama montaj ile ilgili sıkıntı yaşıyorum. yanında gelen kitapçık net anlatmıyor. özellikle mineral ve alkali ayarlama filtrelerini nasıl bağlayacağım, nereye bağlayacağım belli değil. tanka sadece giriş var, tanktan çıkış yok: e o zaman tank ne işe yarıyor anlamadım. ya da ben anlayamadım. cep telefonundan adamları aradım, bağlamamızı istiyorsanız 50 tl, kendiniz bağlayacaksanız youtube'dan video izleyin diyorlar. kurulum kitapçığı yetersiz.
Anlayacağınız ben bu ürünü kuramadım. yardım istiyorum kuran arkadaşlardan.
takıldığım kısım tank bağlantısı ile 6 ve 7. aşamalar.

Hp dv6-6b06et, Corsair F120 SSD
Samsung Galaxy Note 2

1718 Mesaj
27 Haziran 2012; 1:19:17 

quote:

Orijinalden alıntı: ridalm

Merhaba arkadaşlar,
forumdaki arkadaşların önerileri ile türksu'dan 7 aşamalı pompasız arıtma cihazı aldım. Aldım ama montaj ile ilgili sıkıntı yaşıyorum. yanında gelen kitapçık net anlatmıyor. özellikle mineral ve alkali ayarlama filtrelerini nasıl bağlayacağım, nereye bağlayacağım belli değil. tanka sadece giriş var, tanktan çıkış yok: e o zaman tank ne işe yarıyor anlamadım. ya da ben anlayamadım. cep telefonundan adamları aradım, bağlamamızı istiyorsanız 50 tl, kendiniz bağlayacaksanız youtube'dan video izleyin diyorlar. kurulum kitapçığı yetersiz.

Buyrun hocam aslında kendilerinden isteseydiniz size kurulum şemasını veya bu resmin kopyasını gonderirlerdi hatta servis hizmeti istemeyenlere telefonda destek bile veriyorlar. kurup suyu 1-2 depo bosa akıttıktan sonra suyun tadına bakıp buraya da yazarmısınız belki sizin yazdıklarınızı dikkate almak isteyenler olacktır .. klay gelsin
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teacher47 -- 27 Haziran 2012; 1:34:43 >

1718 Mesaj
29 Haziran 2012; 0:14:51 

üst bilgi:cogu arkadaslar mesaj atıp bilgi almak istiyorlar urunu nerden alabiliriz fiyatı ne kadar seklinde..
urunu alabileceginiz web sitesi googlede zaten ilk 3 sırada cıkan Türksu Arıtma Cihazı sitesidir. ürünlerle ilgili daha ayrıntılı bilgileri siteden de daha detaylı bakabilir ürünleri inceleyebilirsiniz.ararken forumdonanımdan aradıgınızı ozellikle belirtiniz! forumdan 23 kisinin aldıgını ve aynı urunden istediginizi belirtiniz. herkese sağlıklı bir su ve sağlıklı bir yaşam dileğiyle.. Evime su arıtma cihazı almak icin uzun sure yaptıgım arastırmalar sonucu edindigim bilgiler ışıgında sizlere rehberlik etmesi amacıyla böyle bir yazı yazmayı dusundum umarım size bi nebze olsun ışık tutar. forumda birkac su arıtmaile ilgili baslıklara yaptıgım yorumlar sonucu cok sayıda ozel mesaj alıyodum ve vardıgım kanı cogu kisi su arıtma cihazına ihtiyacı var ama kimse objektif ve tecrubeyle sabit olan bir bilgiye ulasamıyor yada ulasmakta zorluk cekiyor.
herkesin bir baslık altında toplanması ve tam da ihtiyacına gore bir arıtma cihazı seçebilmesi amacıyla hazırlanmıştır. su arıtma cihazı alırken Ürününüzü resimlere bakarak (daha somut bilgi edinmeniz amacıyla nerdeyse her ürünün ve arıtma filtrenin resmini konuya ekledim) ve aşağıdaki 4 ana başlığa dikkat ederek belirleyebilirsiniz.

3.tezgah altımı tezgah ustuolacağına

5 aşamalı pompalı arıtma cihazı: >> Sebeke basıncınız yetersiz ve muslugunuzdan akan su tazikli degilse (3 bar ve altı olan Marmara bölgesi dışındaki illerin yüzde 80 i)

6 aşamalı (mineral filtreli) arıtma cihazı: Evinizde 0-12 yas grubu cocuk,yaşlı veya hamile varsa urunuzu en az 6 aşamalı olarak almanızı tavsiye ederiz zira mineral filtre suyun arıtma işlemi gerceklestikten sonra suya gerekli olan mineralleri katar

Tüm ürünler 2012 model olup piyasadaki ürünlerden öne cıkan extra özellikleri*2012 model yeni tank dizaynı sayesinde tankın icerigine yapılan özel izolasyon, tank haznesindeki suyun bakteri oluşumunu engeller ve suyun bekleme durumunda bile bayatlamasını önler.bu sayede suyunuz sürekli hijyenik ve taze kalır!

2- Pompasız (motorsuz) su arıtma cihazı: (en az 3 bar ve ustu örnek :İstanbul içi)

Şebeke basıncı dusukse ve suyunuz tazikli gelmiyorsa evde çoçuk yaslı veya hamile kimse yoksa

Ucuz olsun işimi gorsun yeter diyorsanız 5 aşamalı pompasız olarak alıp kullanabilirsiniz.

6 aşamalı (mineral filtreli) pompasız arıtma cihazı: Evinizde 0-12 yas grubu cocuk,yaşlı veya hamile varsa urunuzu en az 6 aşamalı olarak almanızı tavsiye ederiz zira mineral filtre suyun arıtma işlemi gerceklestikten sonra suya gerekli olan mineralleri katar

*2012 model yeni tank dizaynı sayesinde tankın icerigine yapılan özel izolasyon, tank haznesindeki suyun bakteri oluşumunu engeller ve suyun bekleme durumunda bile bayatlamasını önler.bu sayede suyunuz sürekli hijyenik ve taze kalır!
7-aşamalı (mineral + alkalin filtreli sistem)pompasız su arıtma cihazı : 7 aşamalı su arıtma cihazı

Kapalı kasa su arıtma sistemi:İçeceğiniz suyun kalitesi acık kasanın 5 aşamalı sistemiyle aynı kalitede olmakla beraber kapalı kasa su arıtma sisteminin acık kasa su arıtma cihazına nazaran one cıkan genel ozellikleri sunlardır;

1.Dış görüntüsünün açık kasa su arıtma cihazına nazaran daha şık ve daha derli topludur.

5 aşamalı su arıtma sistemine sahip olup depo ihtiyacı yoktur. Gunluk su arıtma kapasitesi 1 ton’dur.Deposuz oldugu icin tezgahın altına yada ustune monte edebilirsiniz. Kapalı kasa sitemine sahip oldugu icin oldukça şık bir goruntuye sahiptir.2011 model direk akışlı su arıtma cihazları yeni nesil ve en son teknolojik tasarıma sahip olup ekonomik sorunu olmayanların büyük rağbet gösterdiği çok şık ve kullanıslı bir cihaz olma özellligine sahiptir.(şahsen biraz daha param olsa bunu alırdım)

Tezgah ustu arıtma cihazı: tezgah altında yer sıkıntısı olanlar hem kolay tasınabilir hem deposuz hemde kendinden musluklu olan bu sistemi tercih edebilirler.Ürün 5 aşamalı olup şeffaf bir gorunume sahiptir
tavsiye edebilecegim sistem kombinasyonları: şebeke basıncınız dusuk yada çok iyi değilse: tezgah altımda yerim olduğu için açık kasa 6 hatta sizi sarsmayacaksa 7 aşamalı pompalı su arıtma cihazı sistemini kullanın (ben 6 aşamalı aldım ama 7. aşamayıda ekletmeye karar verdim)
şebeke basıncınız çok iyi ise tezgah altı 6 yada 7 aşamalı pompasız su arıtma cihazı alıp kullanabilirsiniz.
3 ü birden periyodik olarak 6 ay da değiştirilir.ortalama fiyatları 3 ü set halinde 50 tl dir. nerdeys her arıtma cihazının filtreleri birbirine uyar fakat kalite farkı da yok değil.
4. aşama membran:en önemli aşamadır! suyun arıtıldığı ve ayrıstığı aşamadır. 2-4 yıl arası değişir ortalama fiyatı (en kaliteli membran markası DOW firmasına ait filmtec markadır) 70-80 tl arasıdır. daha ucuz membranlar da mevcuttur fakat su kalitesini ciddi seviyede düşürür.
5. aşama post karbon( tatlandırıcı filtre):suya tat veren kısımdır. 1-2 yıl da bir değişir. ortalama fiyatı 25 tl civarıdır.
6. ve 7. aşamalar mineral ve alkalin filtre: suya ilaveten mineral ve alkali katar suyun mineral seviyesini yukselterek hem suyu daha kaliteli yapar hemde tadı biraz daha guzellestirir. kullanım omru 1-2 yıldır ortalama fiyatları 50 tl dir.
Ekonomik durumunuz iyi fakat mutfakta yeriniz o kadar musait degilse kapalı kasa yada direk akışlı olan yeni teknolojilerden de faydalanabilirsiniz. Onlar daha az yer kaplar .tabi arstırdıgım kadarıyla fiyat olarak da biraz daha pahalı.
6 aşama ve ustu olunca suyunmineral seviyesi daha da artıyor dolaylı olarak da suyun tadı daha tatlıoluyor.
Hafiflik: normal musluk suyundan ve damacana suyundan bile kat kat hafif daha çok su tükettiğimi fark ettim.
Koku ve tat: normal çeşme suyunu koklarsanız çamaşır suyu gibi kokan klorun kokusunu hissedebilirsiniz ama arıtmadan çıkan suda en ufak bi koku hissi algılayamadım. Rengi berrak ve tadı güzel.
Not: Ben arıtma cihazı satmıyorum sadece deneyimlerimi aktarmaya çalıştım umarım yardımcı olmuşumdur.
5-6 ay önce arıtma cihazının rahatlığı ve tadıyl tanıştım şuan kullanıyorum (2. Resim şu an kullandığım cihaza aittir lakin reklam olmasın diye markasını gizledim) çok memnunum öyleki bi ev ziyaretine yada iş yerine gittiğimde mümkün mertebe başka su tüketmek istemiyorum çünkü damağımda ağır bir su hissiyatı bırakıyor tadı da ağır geliyor artık arıtma suyu olmayan suların tad. Umarım sizlerd benim gibi doğru tercihi verip rahatınıza kavuşursunuz.
Eklemek istediğiniz hususları özelden yazabilirsiniz extra bir katkınız olursa konuya eklerim beraber iştişare yapabiliriz. Kalın sağlıcakla….
şu resimde urunun kurulumundan sonraki halini gorebilirsiniz. az cok bi fikir edinirsiniz.
EDİT: arkadaslar ozelden urunu nerden kaca aldıgımla ilgili cok sayıda mesaj geliyor şu adrese girerek 5 - 6 ve 7 aşamalı urunlerden ihtiyacınıza ve butcenize gore olanı rahatlıkla alabilirsiniz alırken forumdonanımdaki arkadaslara verdiginizden istiyorum deyin forumun ismini verenlere 2012 modelleri 5 aşamalı 400 6 aşamalı 450 7 aşamalıları 500 den kampanyalı fiyattan alabilirsiniz. extra sorusu olan yada danısmak isteyenler ozelden sorabilir. kalın saglıcakla...
SERVİS & MONTAJ:
*ürünün kalitesini garanti ediyoruz! Kurulumdan sonra servis elemanına Test cihazıyla Arıtmadan çıkan suyu Musluk suyu veya Damacana suyu ile Karşılaştırabilirsiniz.
*sipariş ettiğiniz ürün aynı gün kargoya verilir siparişinizden 24 saat sonra Ürünün kurulumu yapılır.
*Garanti süresince tüm aksamlar Türksu Firması Garantisinde olup 1 e 1 değişim imkanı sunmaktayız.
*Montaj+Periyodik bakım(filtre ücreti hariç) +5 yıl Ücretsiz servis karşılığında kurulum ücreti +50 TL dir.

cogu arkadaslar mesaj atıp bilgi almak istiyorlar urunu nerden alabiliriz fiyatı ne kadar seklinde..
urunu alabileceginiz web sitesi googlede zaten ilk 3 sırada cıkan Türksu Arıtma Cihazı sitesidir. ürünlerle ilgili daha ayrıntılı bilgileri siteden de daha detaylı bakabilir ürünleri inceleyebilirsiniz.ararken forumdonanımdan aradıgınızı ozellikle belirtiniz! forumdan 23 kisinin aldıgını ve aynı urunden istediginizi belirtiniz. herkese sağlıklı bir su ve sağlıklı bir yaşam dileğiyle..

92 Mesaj
30 Temmuz 2012; 13:46:19 

DÜNYANIN EN AKILLI SU ARITMA CİHAZI ENVY'DE 10-08-2012 TARİHİNE KADAR GEÇERLİ KAMPANYA 1860TL YERİNE SADECE 900TL
ENVY SAĞLIK PINARINIZ

2292 Mesaj
2 Ağustos 2012; 20:50:11 

quote:

Orijinalden alıntı: waterboss

DÜNYANIN EN AKILLI SU ARITMA CİHAZI ENVY'DE 10-08-2012 TARİHİNE KADAR GEÇERLİ KAMPANYA 1860TL YERİNE SADECE 900TL
ENVY SAĞLIK PINARINIZ

hangi modeli detay verirseniz ve link..

92 Mesaj
3 Ağustos 2012; 12:10:23 

quote:

Orijinalden alıntı: caution

hangi modeli detay verirseniz ve link..

LİFE2o ENVY SU ARITMA CİHAZI

Envy modeli dünyanın en gelişmiş su arıtma cihazlarından biridir. Bilgisayar/mikroçip işlemcisi ile kontrol edilen Envy modeli %100 doğal alkalin mineral taşları ve detox teknolojisi ile suyunuza inanılmaz derecede sağlık katar. Toplam 8 filtre ve kontrol edilebilir bir yöntem ile mümkün olan en lezzetli ve sağlıklı suyu üretir.

Bilgisayar/mikroçip işlemcisi ile kontrol edilen Envy modeli, üretilen her damla suyu saniyede 100 defa analiz ederek, olumsuz bir durumda kullanıcıya sesli alarm verir. Çok amaçlı işlemci; filtre ömrü, sistem sağlığı ve arıza oranını takip eder. Çift membran teknolojisi kullanan Envy, üretilen atık suyu ikinci membrandan geçirdiği için diğer cihazlardan %50 daha fazla su üretir ve aynı zamanda toplam atık su miktarını %75 oranında daha azdır.
Alkalin filtre Kalsiyum, Magnezyum, Sodyum, Potasyum gibi toplam 10 çeşit mineralden oluşup suyunuza doğal anyon ve katyon minerallleri katarken, pH seviyesini 8.5 - 9.0 arasında sabitler. Detox filtre suyun molekül yapısını küçülterek hücre emilimini maksimum seviyeye çıkar ve vücudunuzda biriken toksinlerin atılmasını kolaylaştırır.
Dünyada tek olma özelliğini koruyan Envy modeli, teknoloji ve sağlığın birleştiği noktada hizmetinizdedir.
LİFE2o SU ARITMA CİHAZI ÖZELLİKLERİ

Toplam 8 filtreden oluşur (Alkalin, Detox ve Çift Membran filtre içerir)
Alkalin filtre %100 doğal minerallerden oluşup suyu 8.5-9.0 pH seviyesinde sabitler
Detox filtre suyun molekül yapısını küçülterek vücutta toksin birikmesini engeller
Çift Membran teknolojisi %50 daha fazla su üretir ve %75 daha az atık su üretir
Toplam 11 çeşit mineral ile mümkün olan en sağlıklı ve lezzetli suyu üretir
Bilgisayar/mikroçip işlemcisi ile kontrol edilir
Tazyikli bir şekilde 18 litre / saat su üretir
1 -3 yıl (her yıl ön filtrelerin değişmesi önerilir)
Yumuşak su üretir
DİJİTAL İŞLEMCİ ÖZELLİKLERİ

Filtre ömrünü takip eder, değişim zamanı gelince kullanıcıya sesli alarm verir
Suyun TDS (mineral) oranını her saniye analiz ederek sonuçları ekrana yansıtır
Arıza oluşması durumunda, arıza nedenini kulllanıcıya bildirir
Optimum filtre ömrü için, her kullanımdan sonra kendisini 7 saniye yıkar
Kullanıcı menüsünden sisteme 90 saniye ters yıkama komutu verilebilir
DETOX VE ALKALİN

Detox Filtre Özellilkleri:
Toksinlerin birikmesini engeller
Metabolizmanızı hızlandırır
Kilo vermenize yardımcı olur
Enerji verir ve dinçleştirir
Alkalin Filtre Özellilkleri:
Vücuda gerekli mineralleri sağlar
Kemik erimesi/Diş çürümesi önler
Yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur
envy linkVücut ph seviyesini dengeler

92 Mesaj
4 Ağustos 2012; 12:50:32 

SAĞLIK VE GENÇLİK PINARI

SU kaslarımız, kalbimiz, dokularımız, tüm hücrelerimiz ve organlarımızın çalışmasını sağlayan, vücudumuzun dışını ve içini temizleyen, toksik maddeleri vücudumuzdan atan muhteşem bir sıvıdır. Yaşamak için oksijenden sonraki en önemli ihtiyacımız sudur ve vücudumuzun [; 70´i sudan oluşmaktadır. Yemek yemeden bitkin bir durumda 30 gün dayanabiliriz ama su içmeden ancak 7- 10 gün ayakta kalabiliriz.

Life2o water Alkali Su nedir?
Life2o water sizin için; kaliteli, sağlıklı ve yaşayan su üretir. İleri teknoloji ürünü olan Life2o water
Faydaları nelerdir?Life2o water Alkali ion su teknolojisinin bize sunduğu mükemmel bir bağışıklık sistemi koruyucusudur. Antioksidan yapıdaki alkali su vücudumuzda asit/alkali dengesini korur ve mikro yapısı ile hücrelerimizde mükemmel hidrotasyon sağlar. Genel olarak alkali ion su vücudumuzun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur. Alkali ion su, içerdiği yüksek değerde negatif ionlar ile hastalıklara ve erken yaşlanmaya sebep olan “serbest radikal” leri temizleyerek “anti-aging” uygulamasını ve vücudumuzda uzun yıllar biriken asidik toksinleri nötralize ederek “detox” uygulamasını gerçekleştirir.

1718 Mesaj
6 Ağustos 2012; 0:40:12 

İstanbul Delüx 2013 Yeni Sezon yeni sezon" Marmara&Ege Bölgesine özel
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teacher47 -- 6 Ağustos 2012; 0:42:18 >

92 Mesaj
13 Ağustos 2012; 17:35:23 

GÜZEL CİHAZ
AMA AYNISI VAR HENDE 2006 DAN BERİ
sağlık ve gençlik pınarınız

1718 Mesaj
25 Ağustos 2012; 1:09:45 

3.tezgah altıtezgah ustuolacağına

SERVİS & MONTAJ:

Çocuklu Aileyim, tadı hoş,hafif kokusuz mineral ve vitamin katkılı olsun diyorsanız!

1- Açık kasalarda

2-Kapalı kasalarda

modelleri tercih edebilirsiniz.

Bulunduğunuz Bölgenin su yapısına ve kirlilik çeşidine göre çözüme ulaşabileceğiniz ve 15-20 yıl boyunca rahatlıkla kullanabileceğiniz yüzde 100 doğal mineral taşlarından yapılmış en kaliteli ve lüx cihaz hangisi diyorsanız elit kategorideki

" İstanbul Delüx 2013 Modeli " ni tercih edebilirsiniz.ürün 2013 model olup İstanbu ve çevre illerdeki analiz edilmiş suyunun yapısına göre özel olarak üretilmiştir.bu üründe; sıfır kireç, sıfır atık ve zararlı madde ve mükemmel bir tat garantisi vardır.
0
">istanbul delüx 2013
0

İstanbul-Edirne-Kırklareli-Tekirdağ-Çanakkale-Kocaeli-Yalova-Sakarya-Bilecik-Bursa-Balıkesir-Düzce

Ankara V.İ.P 2013 modeli Türk mühendisleri tarafındanAnkara ve çevresi (İç Anadolu Bölgesi ) içme suyunun yapısına göre üretilmiş olan bu yeni model 2012 nin temmuz ayından itibaren Türkiyede satışa sunulmuştur.
0

- Aksaray- Ankara- Çankırı- Eskişehir- Karaman- Kayseri- Kırıkkale- Kırşehir- Konya- Nevşehir- Niğde- Sivas- Yozgat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teacher47 -- 25 Ağustos 2012; 1:10:43 >

143 Mesaj
3 Eylül 2012; 14:16:02 

herkese merhaba ;
tüm ürünlerde filtrelerden , suyu temizlemesi vs bahsediliyor.Ancak şehir suyu analiz değerleri , arıtılmış su analiz değerleri , normal değer şeklinde karşılaştırmalı bir tablo bulamadım.
bu şekilde bir tablo varmıdır ?

3 Mesaj
4 Eylül 2012; 19:33:48 

Ben de Almıstım tam 9 Sene önce ihlas Su arıtma Cihazı .. Cok Memnunum Biraz Yer kaplasa da Cihaza Deger . gercekten Piyasadaki en iyi Cihaz..

1696 Mesaj
10 Eylül 2012; 1:40:12 

quote:

Orijinalden alıntı: ridalm

Merhaba arkadaşlar,

ne demek youtube tan izleyin???
böylesi ciddiyetsiz firmayı da ilk kez görüyorum.
adam gibi montaj şeması koymuyor montaja 50tl istiyor bir de akıl veriyor...pes...

1718 Mesaj
10 Eylül 2012; 14:33:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

ne demek youtube tan izleyin???
böylesi ciddiyetsiz firmayı da ilk kez görüyorum.
adam gibi montaj şeması koymuyor montaja 50tl istiyor bir de akıl veriyor...pes...

arkadaslar dogrusu yazıdıgınız mesajları ne amacla yazdıgınızı anlamaya calısıyorum
öncelikle bi urun alıyorsun ve o urunu normalde servisin gelip takması gerekiyor ama siz servis ucreti odememek icin kendim takacam demissiniz adamlarda sizin gibi musteriler urunu kendileri kolayca takabilsinler diye urunun nasıl montaj yapılması gerektigiyle ilgili kendileri bizzat videoya alıp youtubeye eklemisler aynı vdeo kendi sitelerinde de mevcut kactane arıtma sitesi boyle bir hizmet sunuyor musterilerine?
kurulum kitapcıgı demissiniz ama kurulumların kitapcıkları 5 asamalılar icindir 7 asamalıların filtreleri sonradan eklendigi icin onların kitapcıkları olmaz zaten olsada videosu olmadan takamazsınız biraz karmasık bir montajdır video sart hos gerci adamlar sırf kendi markalarına özel video cekip videonun her basamagında acıklamalar ekleyip 4-4 lük bir video hazırlamalarına ragmen yinede yaranamamıslar biz Türkler malesef tesekkur etmeyi bilmiyoruz tamamen isin parasındayız ben olsam o videoya o kadar zaman harcayıp siteme koymam bakın koyunca boyle laf isitiliyormus

489 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Coğrafyacı84
11 Eylül 2012; 15:59:31 

Su arıtma için arayış içine girdim. Ilk karşıma çıkan ürün oldu. Kullananlar yorum yazar mi

# Nikon D7000 + Nikkor AF-S DX Nikkor 18-105mm F/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF 50mm f/1.8D #
# İphone 5S + İpad Mini Retina + ACER Notebook #
# VW Golf IV #

1718 Mesaj
12 Eylül 2012; 17:31:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Coğrafyacı84

Su arıtma için arayış içine girdim. Ilk karşıma çıkan ürün oldu. Kullananlar yorum yazar mi

buyrun hocam kullananların goruslerinin oldugu sayfa
LİNK: http://forum.donanimhab...aritma//tm.htm#63176711

489 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Coğrafyacı84
12 Eylül 2012; 17:40:15 

quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

buyrun hocam kullananların goruslerinin oldugu sayfa
LİNK: http://forum.donanimhab...aritma//tm.htm#63176711

Teşekkürler

# Nikon D7000 + Nikkor AF-S DX Nikkor 18-105mm F/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF 50mm f/1.8D #
# İphone 5S + İpad Mini Retina + ACER Notebook #
# VW Golf IV #

9 Mesaj
13 Eylül 2012; 16:57:08 

Şimdi arkadaşlar burda cesıtlı sekıllerde cesıtlı soylemlerde bulunmussunuz ben 7 yıldır waterlife su arıtma sistemlerinin pazarlamsını satısını yapmakta artı waterlıfe satıs ve tanıtım uzmanı yetıstırmekte olan bir satıs ve pazarlama muduruyum burda agzı olan konuşur yontemıyle bızım bılıyorsunuz Turk ınsanımız her seyı bılır ama aslında hıc bırsey bılmez malesef kı e sprıng su arıtma cıhazından bahsedılmıs bende amway ın cesıtlı urunlerını kullanıyorum saglıklı urunlerıde var ınkar etmıyorum ama su arıtma cıhazını hıcbır sekılde tasvıp etmıyorum. nedenıne gelınce cok evde benım onume e sprıng su arıtma cıhazının suyunu genelde zaten e sprıng ın musterı yoktur heb amway kendı satıcılarına satmıstır nedense bızım oraya su testı amacıyla gıdıcegımızı bıldıklerı ıcın bu su sıstemden cıkan suyu damacana suyu olarak onumuze getırıyorlar ben burda tamamen kendı yasadıgım bır olayı anlatıcam kararı sız verın suyu getırdıler ve cesme suyunu getırdıler bende yılların verdıgı tecrubeyle o suyun bır sıstemden cıktıgını anladım ama renk vermedım... bızım ıcın onemlı olan sadece elektrolız testı degıldır elektrolız testıde onemlıdır bız elekrolız testını yaptıgımızda suyun bembeyaz ve saf bı sekılde kalmasının zararlı oldugunu suyun ıcersınde faydalı mıneralın bulunması ıcın hafıf sarımtrak bır renk alması gerektıgını soyluyoruz ama burda arkadaslar elektrolızden cıkan suyun aku suyu oldugunu soluyor 700 bın waterlıfe musterısı artı 1200 satıs personelı ve yonetım gorevlısı o zaman yıllardır aku suyu ıcıyor ıste buna guler gecerım kendı urununuzu ortaya koyucaksanız kendı urununuzun pazarlamasını yapın baska fırmayı kotulemeye calısmayın damacana satan fırmalar konumuna dusmeyın..ben su arıtma sıstemlerının satısını yapması ıcın arkadaslara 1 ay egıtım verıyorum sız burda katalogtan aldıgınız yazıyı dırek yapıstırıyorsunuz nese ben konuma doneyım. o vatandasın evınde suyu olctugumde bakın bız sadece elektrolız testı yapmıyoruz dunya saglık orgutu sudakı toplam cozunmus madde oranının 0 ıle 25 arasında olması gerektıgını soyluyor..cunku sudakı cozunmus madde oranı ne kadar yuksek ıse bobreklerımızı o kadar yorar ve zamanla deforme olmasını saglar yanı suyun kalıtesını olcerız tds ıle elımdekı tds olcerı suya batırmadan once bunu anlattım tabı batırdıktan sonra ıkı bardak vardı ama sudakı 2 suda aynıydı yanı cesme suyu ve e sprıng su arasında hıcbır fark malesef yoktu tabı sonradan e sprıng olarak anladıgımızın sonra beyfendı benle cok ıddalastı ve ben beyfendıye e sprıng ın su anda bırcok aıle tarafından sudan zehırlenmeden sebeb mahkemelık oldugunu ve bu zehırlenmenınde cunku takdır edersınız kı bır bardak suyla zehırlenmıyorsunuz bu suyu uzun zaman kullandıgınızda bu su sızde sıkıntı yaratıyor..uzun sure kullanmanın netıcesınde aıleler doktora basvuruyor ve doktorlar ıctıgınız suyun sızın bobreklerınızı etkılıyor zehırlenmeler yapıyor yanıtını alıyor...ve beyfendı yınede sız pazarlamacısınız kendı malınızı satıyorsunuz mantıgıyla hareket ettıgı ıcın ben tekrar araya gırıp bu urunu aldıgı kısıyı aramasını soledım aradık ve hoporloru actık beyfendı ıyı aksamlar dedık ve hemen ev sahıbı araya gırdı ve waterlıfe tan geldıklerını soledı karsıdan hemen bır kahkaha koptu ıste aku sucuları gelmıs dıye hemen aldım telefonu ve gorusmeye ben devam ettım beyfendı dedım saygılar hayırlı aksamlar sız bu urunun yetkılı satıcısımısınız evet dedı pekı dedım bu suyun ph degerı kac ? ımmm kımmm bılıyordum ya bır dakıka pekı dedım sızın suyunuzun tds degerı kac cıkıyor ımmm kımmm yaptı yıne cevap yok pekı dedım ultra vıole ısının suyla temasının zararlarını bılıyormusunuz ıste ımmm kımmm beyfendı dedım sız bu ısı yaptıgınıza emınmısınız ? ınsanlara amerıkan malı dıye sattıgınız dıs macunun logların yanında bu arıtma cıhazınıda ınsanların aklına sokuyorsunuz ama urunun ne ıse yaradıgını bılmıyorsunuz...sımdı arkadaslar reverse osmosıs sıstem dedıgımız sıstemı doktorlar tavsıye etmektedır bızım dusundugumuz gıbı dogal mınerallı suyu zaten ıstanbul şartlarında bulamayız koylerımızdekı sularda artık her yerde bır yerlesım oldugu ıcın malesef kırletılmıstır bır satıcı olarak soluyorum keske sualr temız olsaydıda bız hayatımızı baska bır cıhaz satarak ıdam ettırseydık...sımdı gelelım cıhaza reverse osmosıs sıstem olarak turkıyede oncu 3 fırma vardır waterbox waterlıfe ve aura yanı ıhlas sımdı bu 3 fırma arasında bence tercıh etmelısınız sımdı bu fırmalar arasında servıs sıkıntısı emın olun cekmezsınız ama ben kendı adıma artı olan olayları sıze anlatayım 1. sı mıcro cıp sıstemı 2. sı post mineral fıltre 3. fazla yer kaplamaz ve tek parca olusu 4. fıltre ucretlerı dıger saydıgımız 2 fırmada waterbox 2 yılda bır gelır ve 250 tl alır 3 fıltreye ıhlas 4-5 ayda bır gelır 50 ıle 75 tl arasında alır waterlıfe ıse yılda 1 kez 75 tl alır bunları goz onunde bulundurun pıyasada 300 tl ye 400 500 600 700 800 900 1000 tl yede cıhaz var sunu unutmayın kamasonıcte televızyon sony de ;)

339 Mesaj
17 Eylül 2012; 11:52:41