- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Kursa Gitmeden Ehliyet Sınavına Girilebiliyor mu?
Bu konudaki kullanıcılar:
 
11
Cevap
2663
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


2324 Mesaj
2 Eylül 2009; 1:41:38 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Bir araştırma yaptım fakat hep yasanın çıkacağı bilgisine ulaştım. Bu yasa çıktı mı? Yani bir kursa başvuru yapmadan direk ehliyet sınavına girilebiliyor mu? Eğer girilebiliyorsa başvuru için gerekli evraklar nereye veriliyor?
_____________________________278 Mesaj
2 Eylül 2009; 1:53:54 

gerek yok gitmene
_____________________________

Ete kemiğe büründüm,zayef diye göründüm.
BalıkesirSpor


2206 Mesaj
2 Eylül 2009; 1:55:54 

1.500 ytl'en varsa gaz pedalına bile dokunmana gerek yok, başkasını sokuyorlar...
_____________________________2324 Mesaj
2 Eylül 2009; 2:07:01 

Arkadaşlar yanlış anladınız sanırım. Herhangi bir kursa kayıt yaptırmadan direk sınava katılınabiliyor mu? Sormak istediğim bu.
_____________________________15184 Mesaj
2 Eylül 2009; 2:38:06 

Böyle bişey imkansız tabi kaçak yollarla yapmadıktan sonra. Kursa dosya açtırmadan sınava giremezsin hepsi konrtolden geçiyor çünkü. Sınava da kursun verdiği kurs eğitim kartı ve nüfüz cüzdanınla gidiyorsun. Ben girdiğim zanam (2005) işler çok sıkıydı hala böyle mi bilemem ama kursa gitmeden girmek yerine kursun süresi uzatılmalı ve adam gibi kurs eğitimi verilmeli bence. Teori yanında pratik eğitmlerin de ders saati fazla olmalı. Ehliyet almak bukadar kolay olmamalı. Kişi ehliyet aldığı zaman ne zorluklarla o ehliyetini aldığını hatırlamalı ve kıymetini bilmeli bana göre. Ayrıca trafik cezalarınında suçu caydırıcı derecede olması cabası tabi.
_____________________________

23MART GüncelTWRP & LG UP & LG Flashtool ile 6.0 yükleme Lolipop'a dönme

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene1022 Mesaj
2 Eylül 2009; 3:01:01 

Eğer dediğin şey olsaydı , hiçbir Allahın kulu kursa yazılmazdı ve o kursların hepsi kapanırdı.Ben geçen yaz ehliyetimi aldım.Kursa yazıldıktan sonra sırf meraktan 1 derse gittim.Ordada 15 dakika oturdum ve bir çay içip geldim.Kursa ilgi olmuyor zaten.Eğer denetimsiz yerlerden ehliyet alırsan işin çok rahat olur.Ben afyondan aldım ehliyeti ve inanmıyacaksın ama 150 mt götürdüm arabayı.Herşey göstermelik yapıldı.Şuanda ehliyetim var ama araba sürmesini bilmiyorum maalesef.Daha doğru şimdi yola çıksam sürmeye korkarım
_____________________________2324 Mesaj
2 Eylül 2009; 3:11:31 


quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Böyle bişey imkansız tabi kaçak yollarla yapmadıktan sonra. Kursa dosya açtırmadan sınava giremezsin hepsi konrtolden geçiyor çünkü. Sınava da kursun verdiği kurs eğitim kartı ve nüfüz cüzdanınla gidiyorsun. Ben girdiğim zanam (2005) işler çok sıkıydı hala böyle mi bilemem ama kursa gitmeden girmek yerine kursun süresi uzatılmalı ve adam gibi kurs eğitimi verilmeli bence. Teori yanında pratik eğitmlerin de ders saati fazla olmalı. Ehliyet almak bukadar kolay olmamalı. Kişi ehliyet aldığı zaman ne zorluklarla o ehliyetini aldığını hatırlamalı ve kıymetini bilmeli bana göre. Ayrıca trafik cezalarınında suçu caydırıcı derecede olması cabası tabi.Bence bu işi devlet yapmalı. Ben 2000 yılında aldım ehliyetimi seninle aynı sistemmiydi bilmiyorum ama Kursa 1 defa bile gitmedim. Hatta o zamanlar kalın bir kitap verirlerdi sınava çalışmak için. O kitabı açıp okumadım bile. Ehliyeti aldığımda trafik kurallarının %50 si belkide daha fazlasından bihaberdim. Ama şimdiye kadar bir defa bile ceza yemedim ki 9 yıldır hemen hemen her gün trafikteyim. Bence bunun kursa gidip gitmemekle pek bir alakası yok. Tamamen sistemle alakalı bir durum. Şimdide öyle mi bilmiyorum ama sorulan sorular o kadar basittiki o zaman iyiki oturup çalışmamışım demiştim. Bu şekilde ehliyet almak gerçekten yanlış. Hele ki bir direksiyon sınavı var ki akıllara zarar.

Memur: daha önce hiç araba kullandın mı?
ben: evet.
Memur: geri geri git bakalım.

Arabayı geri vitese taktım ve

Memur: Tamam inebilirsin Samet. geçtin.


Yani bu şekilde beni sınava soksan ne olur sokmasan ne olur. Ama bu işi araştırırken gördüğüm kadarıyla yeni bir sistem geliyor stajer şöförlük sanırım. Bu büyük bir ölçüde bu sorunların önüne geçecek gibi.

Hatta bildiğim kadarıyla Avrupanın bir çok ülkesinde belirli periyodlarla tekrar sınava giriyorsunuz sağlık kontorlüde dahil takıldığınız bir aşamada ehliyetiniz elinizden alınıyor. Neden burayada böyle bir sistem getirilmez anlamış değilim.

Mesela ben ehliyetimi aldığımda gözlerim sağlamdı. Fakat şimdi her ikiside müthiş derecede bozuldu. Eminim ki şimdi bir sağlık kontorlünden geçsem gözlüksüz araç kullanmama izin verilmeyecek. Ama böyle bir sistem olmadığı için kullanabiliyorum. Düşünsenize şu an trafikte neler vardır bu şekilde.

Dediğim gibi olay kursa gidip gitmeme değil tamamen sistemin tamamı ile alakalı bir durum.


Ve muhtemelen kursa kayıt olmadan ehliyet alabilmek mümkün şu anda ama konu hakkında kesin fikre sahip olan bir arkadaş yorum yapabilirse bu konuda aydınlanmış olacağız.
_____________________________ 
2000 Mesaj
2 Eylül 2009; 3:14:18 

ooo samet abi naber ya ? hatırladın mı beni ?< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MissYou -- 3 Eylül 2009; 3:16:07 >
_____________________________2324 Mesaj
2 Eylül 2009; 3:16:38 


quote:

Orijinalden alıntı: MissYou

ooo samet abi naber ya ? hatırladın mı beni ? hayırdır ehliyet mi alıcan ? abi senin yaş büyük değil miydi ya ?Hatırladım Safacım hatırlamam mı :) Hanıma ehliyet alacağızda şu dershaneye gitme sorunluluğu olup olmadığını araştırıyorum. Bir yerde var yazıyor kimileri yok diyor. Bir türlü kesin bir cevap alamadım.
_____________________________ 
2000 Mesaj
2 Eylül 2009; 3:19:35 


quote:

Orijinalden alıntı: samplus

Hatırladım Safacım hatırlamam mı :) Hanıma ehliyet alacağızda şu dershaneye gitme sorunluluğu olup olmadığını araştırıyorum. Bir yerde var yazıyor kimileri yok diyor. Bir türlü kesin bir cevap alamadım.


sorma abi benim de içimde kaldı zaten bu ehliyet olayı. her şeyi hallettik. kursa gittik 1 ay yazılı sınava girdik sınavdan geçtik direksiyon dersleri aldık araba kullanmayıda biliyodum ama gel gör ki giremedim direksiyon sınavına 5 hakkımda da giremedim dosyayı yaktım. bende şu sıralar tekrar yazılmayı düşünüyorum ama unuttum nereye ne için ne parası ödeniyodu ?
_____________________________10140 Mesaj
2 Eylül 2009; 3:24:02 

Maalesef üstat.
Bu uygulamaya henüz alt yapı olarak da hazır değiliz.

Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan bu kurslar bir aracı misali evrak takip, düzenleme ve denetleme görevi de üstlenmiş durumdalar.
Kendi ehliyet aldığım dönemi hatırladım da... :)
Otobüs IVECO markaydı. Hocam, hadi bakalım gidelim dediler. Hareket ettim, doğum yerimi görmüş olacak ki Kangal Köpekleri hakkında bir soru sordu daha cevap vermeden hocam müsait bir yerde dur da diğer arkadaşı alalım dediler. :))
_____________________________

Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve âşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur.
Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lâzımdır.
Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.
H. Nihal ATSIZ, Atsız Mecmua, 15 Nisan 1932, Sayı: 12

O sebeple Ata'na saygıda kusur etme sakın!
Atatürk'e göre Atatürk - Rahatsız olma!

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||


 
2000 Mesaj
2 Eylül 2009; 3:25:32 


quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

Maalesef üstat.
Bu uygulamaya henüz alt yapı olarak da hazır değiliz.

Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan bu kurslar bir aracı misali evrak takip, düzenleme ve denetleme görevi de üstlenmiş durumdalar.
Kendi ehliyet aldığım dönemi hatırladım da... :)
Otobüs IVECO markaydı. Hocam, hadi bakalım gidelim dediler. Hareket ettim, doğum yerimi görmüş olacak ki Kangal Köpekleri hakkında bir soru sordu daha cevap vermeden hocam müsait bir yerde dur da diğer arkadaşı alalım dediler. :))


hocam Sivaslımıydın sen yoksa ?
_____________________________

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Kursa Gitmeden Ehliyet Sınavına Girilebiliyor mu?
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR1
0.281