Şimdi Ara

Soyağacı Programları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
38.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben soyağacımı çıkartmaya çalışıyorum uzun zamandır.

Bilgileri falan aldım, elimde kağıtlarda duruyo da bütün sülaleler kopuk kopuk..

Bunları biraraya getirip, kaydedebileceğim bir program var mı acaba,

secere dışında başarılı bir program biliyorsanız lütfen linkini verebilir misiniz?? Türkçe olması şart değilll..

Şimdiden teşekkürler

• Bir aralar ben de uğraşmıştım,
    Şu an sadece program isimlerini yazıyorum, Bulamazsanız linklerini de verebilirim:

genbox
    GenoPro
    winfamily
    wintree
    Gedpage
    altree
    Generations
    ages

Bu kadar yeterli sanırım hepsini bulup deneyin, sanırım en üstteki güzeldi. Ben de hepsi var, bulamazsanız yaparız bişeyler. Kolay gelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lost

Bir aralar ben de uğraşmıştım,
    Şu an sadece program isimlerini yazıyorum, Bulamazsanız linklerini de verebilirim:

genbox
    GenoPro
    winfamily
    wintree
    Gedpage
    altree
    Generations
    ages

Bu kadar yeterli sanırım hepsini bulup deneyin, sanırım en üstteki güzeldi. Ben de hepsi var, bulamazsanız yaparız bişeyler. Kolay gelsin.

Uzun süredir bende aramak istiyordum ama bir türlü bakamamıştım. Eyvallah.
  • kendi soyağacınla ilgili bilgileri nerden topladın.
    nüfus müdürlüğü bunları her isteyene veriyormuki..?
  • İstanbul'dayken bizim şirketin bir müdürü yaklaşık 300 sene öncesine kadar aile kayıtlarını arşivlerde çıkartmıştı.Osmanlı Devleti arşivlerinde tüm vatandaşlarının kayıtları mevcutmuş. Ancak bugün o kayıtlara onun yaptığı gibi yani biraz para yedirerek ulaşılabilyormuş.Yani şu an o konuyla ilgili resmi bir hizmet söz konusu değil.
  • Bir ara bilişim fuarında Nüfus müd. kimlik numarası ile, 3 kuşak öncesinin bilgilerini veriyordu. Parayı o müdür, kime niye, yedirmiş bilmiyorum ama, Ankara Milli kütüphane de ki şeriye sicillerinden ve yöreye ait muhallafat ile tereke defterlerinden takip edilirse, bayağı ayrıntılı bilgi sahibi olunur. Tabi bu araştırmayı yapmak için osmanlıca bilmek gerekiyor, hiç bir görevli bunları sizin adınıza arayıp bulmaz, bulamaz. Ben 1541 yılına kadar ( ki bölgenin fetih sonrası, ilk tahririnde) kendi bilgilerimi buldum, eğer bölgede yerleşik bir aile sahibiyseniz, işiniz kolay, birde 4-5 kuşak sonrası evlikler yoluyla secere o kadar kabarıyorki, bazılarının nereye gittiğini takip edemiyorsunuz.
  • genbox
    GenoPro
    winfamily
    wintree
    Gedpage
    altree
    Generations
    ages

İyi de arkadaşlar ben bu programların hiç birini bulamadım. Ne Emule, ne ares, ne google, ne de bilmem ne. Bir yardım eli uzatın. Teşekkürler.
  • Arama yapmayı bilmiyorsun demektir bu dostum.Sadece google yukarıdaki satırı yazsan bile yeter.Neyse buyur bir kaçı aşağıda ve sadece www. ve .com bölümünü google'a yazsan gene bulrudun.

www.genbox.com
    www.winfamily.com
    www.genopro.com

• haa birde Secere vardı ..Yerli Malı ben kullanıyorum güzel bişey

http://www.inndir.com/program.php?id=2777
  • Bende yeli bişey baktım ama bencesur un verdiği linktekini indirdim zipli dosyaydı açtım içinde sadece readme vardı başka yerli prog. yokmu?
  • İlgilenen çokça sanırım, linkleri vereceğim arkadaşlar, birazcık beklamenizi rica ediyorum yanlız. Çünkü çok yoğunum bu aralar.

• arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkürler.

En güzel yöntemi söyliyeyim.

Ages veya secere ile (zaten secere aynı ages, sadece türkçe.) sihirbaz gibi olan arayüzü kullanarak soyağacımızın bilgilerini giriyoruz. Özellikle üst kuşaklara gidince tablo çıkarmakta zorlananlar için bu sihirbazlar ideal. Bu programlardan biriyle işlemi yaptıktan sonra, soyağacımızı .gedcom formatında kaydediyoruz.

GENOPRO adlı programla da bu kaydettiğimiz .gecom dosyasını açınca size bu sihirbazda girdiğiniz bilgileri çıktı alınabilecek hale getiriyor.
    Bence en rahat ve kolay yöntem bu.

Bilgilere nasıl ulaşacağınıza gelince:
    ---En kesin ve ayrıntılı yöntem tabi ki akrabalara, yaşlı yerlilere sormaktır. Eğer baba-dede biyerden bi yere göç ettiyse, mutlaka eskiden yaşanılan yere gidilip çevredekilere de sormalı..

--- Devletin bi çalışması var, bu eski Türkçe'de yazılmış nüfus kütüklerini yıllarca uğraşıp bilgisayarlara geçirmişler ve SERDENGEÇTİ arkadaşın dediği gibi kkimliğiinizle gittiğiniz zaman baya bi üst kuşaklarınıza ulaşabiliyorsunuz..

---Eğer ulaşabiliyorsanız veya öğrenebiliyorsanız, mutlaka soyağacınızdaki kişilerin bilgilerini, mesleklerini, ölüm nedenlerini falan yazın, soyağacınız zevk görevi görmekten çıkıp işe yarasın, ilerde 2-3 kuşak sonra torunlarınız soyağacınızı devam ettirirken geçmişlerini öğrensinler...

EKLEME= SECERE VE AGES PROGRAMLARI DIŞINDA GENBOX DA GÜZELMİŞ, DENEDİM BEĞENDİM!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanka -- 16 Temmuz 2005, 22:57:51 >

• Yaw secereyi bana yollayacak bi ALLAH ın kulu yokmu
  • ewt secerenin içinden sadece readme çıkıyor...
  • secere yi yapanlar beleş kullananlardan sıkılmış, sadece parasıyla alanlara yolluyorlarmış programı... Önceden programı indiren varsa yollasın hakkaten iyi olu..

ama şnu söyliyeyim.

########### secere = genbox = ages ###################### yani bi farkları yok sadece secere türkçe
  • winfamily
    yi tercih ederim
  • Arkadaşlar sitelerde sörf yaparken buldum. tckimlik numarasına göre bağlantıları çıkartıyor. Ben 1800'lü yıllara kadar gittim. belki işinize yarar

RApid:http://rapidshare.com/files/288319/AileAgaci.exe.html
    Aile Ağacı

mega
    Aile Ağacı

Gizli Arşiv

http://www.gizliarsiv.com/v/2139665/AileAgaci.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wurty -- 23 Ekim 2006; 0:14:56 >

• burada soyagaci programi ile ilgili mail vardi..aileagaci exe programi ile ilgili birseyler danismak istiyorum..

buradan tc kimlik numarasi ve soyadi ile girdigimde ..ailede gorunmeyen cocuklar icin yurtdisi dogumlu olma ihtimali var mi..yada cocukkayidi nicin gorunmez sakli tutulabilir mi?

saygilarimla bilgisi olanlarin cvbini bekliyrm
    mailim eylul_i@yahoo.com
  • eyvallah uzun zamndır arıyordum
    daha önce exelde hazırladım ama çok karışık olmuştu bu program beni baya rahtlatacak
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.