Şimdi Ara

Western Digital 2TB kapasiteli iki yeni sabit disk hazırladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Depolama teknolojilerinde dünya devi isimlerden birisi olan ve endüstrinin 2TB kapasiteli ilk sabit diskini duyurarak dikkatleri üzerine çeken Western Digital, ürün gamını yine 2TB kapasiteli iki yeni çözüm ile genişletiyor. Firmanın Caviar Black ve RE4 serileri altında hazırladığı 3.5-inç boyutundaki yeni depolama çözümleri, SATA-II ara birimini destekliyor ve 64MB kapasiteli ön bellekle geliyorlar.

Masaüstü bilgisayarlar ve ağ depolama sistemleriyle kullanılmak üzere hazırlanan sürücüler, 7200 devir/dakika hızında çalışıyorlar. Yüksek performans için çift işlemciyle donatılan ve 500GB'lık plakalara yer verilen sabit diskler, IntelliSeek, StableTrac ve NoTouch gibi Western Digital'in yeni nesil sabit disklerinde gördüğümü güvenlik, stabilite ve sessizlik amaçlı teknolojileri de destekliyorlar.

5 yıllık garanti ile satışa sunulan 2TB kapasiteli yeni disklerden Caviar Black modelinin 300$'lık son kullanıcı satış fiyatına sahip olduğu, 2TR RE4 modelinin ise OEM üreticileri tarafından kullanılacağı açıklandı.

• fiyat tuzluda olsa 5 yıl garanti 2 tb ve yüksek güvenlik teknolojisi ile piyasayi bu fiyatta bile kavurucak gibime geliyor .
  • Aslında fiyatları biraz daha otursa depolama için süper çözümler ;)

2 adet 1tb caviar black 210$'a geliyor bu durumda 2 tb 300$'a mantıksız... 220-230$ civarında olsa 2 adet alıp raid 0+1 yapardım aradaki fark 70$+kdv olunca buna değmez diyorum...
  • 2TB olmasından dolayı pahalı, rekabet artınca bu seviyedeki fiyatlar inecektir.

Bir de , Western'in adı hep seksi gelmiştir bana nedense...
  • fiyat duser dostum daha piyasaya yeni girdi
  • 3 senedir kullandığım 250GB Western Digital artık bana yetmiyor. Şu sabit disk fiyatları biraz ucuzlasa ve TB'lık disk çeşitleri artsa şöyle TB'lık yeni bir disk alacağım.
  • 5 yıl garantisi olması güzelmiş
  • @BiLgiSeaRcheR

Farkında olduğunuz gibi 2 adet disk 2 sata slotu kaplar. Benim gibi tüm slotları dolu olanlar eski diskleri daha büyük kapasite ile değiştirmek isterler. Bu yüzden çok mantıklı. Pahalı olmasıda piyasada en yüksek kapasiteli olmasından dolayı kaynaklanıyor. Yakında düşer fiyatı.
  • çok sağlam ve güçlü bi seri yaptılar ama şu ses olayı öldürüyor insanı
  • Çoğu arkadaşımın 1 TB diskleri aldıktan kısa bir süre sonra yandı ve değiştirmek zorunda kaldılar. 1TB böyle yapıyorsa 2TB nasıl olur bilemicem. Gerçi 5 yıl garantisi olması harika olmuş. Yine de yanmasından korkuyorum
  • 2 TB Hard Disk Drives: Now at 7,200 RPM xbitlabs

incelemedeki harddiskler :

Hitachi Deskstar 7K2000: HDS722020ALA330, 2TB

Seagate Barracuda LP: ST32000542AS, 2TB

Seagate Barracuda XT: ST32000641AS, 2TB

Western Digital Caviar Green: WD20EADS-00R6B0 2TB

Western Digital Caviar Black: WD2001FASS-00U0B0 2TB

Western Digital RE4: WD2003FYYS-01T8B0 2 TB
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.