Şimdi Ara

Fetih 1453 (2012) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.854
Cevap
2
Favori
77.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her halükarda filmdeki elemandan iyidir.
  • Bence de Burak Özçivit olmalıydı. Filmdeki Ulubatlı Hasan daha karizmatik Fatih'ten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanreall -- 15 Ocak 2012; 20:02:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

quote:

Orijinalden alıntı: JDaniels

Özçivit bile bundan iyidir.

Bile mi?

Adam cidden aşırı değişti hocam.

Yok ben Burak Özçivit'i böyle tanınmamış biriyle karşılaştırmana şaşırdım da ondan öyle dedim Burak'ın üstüne karizma yok şu anda ekranlarda zaten.

• Arkadaşlar bence olay tanınmış olup olmaması değil, ''Fatih Sultan Mehmet Han'' karakterini kaldırıp kaldıramayacağı.. Fragmanda görünüşü pek heybetli olmayabilir fakat konuşması, vurgulamaları bana olmuş dedirtti. Hele ki '' Her halukarda kan dökülecek. Mesele şehit olmak için mi murdar olmak için mi döküldüğündedir.'' cümlesini çok güzel söylemiş.

Dediğim gibi tanınmış olup olmaması önemli değil. Önemli olan oynayanın bu ağır rolü kaldırıp kaldıramayacağı... Örneğin Muhteşem Yüzyıl'da Kanuni karakterini Halit Ergenç ilk bölümlerde hiç güzel canlandıramıyordu. Fakat ikinci sezonda hele ki Mohaç Savaşı bölümünde bu karakteri nasıl sahiplendiğini özdeşleştiğini gördük. O yüzden tanınmış tanınmamış pek takmamak lazım.
  • Fatih Sultan Mehmete tip olarak en çok benzeyen aynı zamanda yetenekli olan birini ariyordu yönetmen. Tip olarak bakıldığında başroldeki oyuncu Fatihi andırıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Arkadaşlar bence olay tanınmış olup olmaması değil, ''Fatih Sultan Mehmet Han'' karakterini kaldırıp kaldıramayacağı.. Fragmanda görünüşü pek heybetli olmayabilir fakat konuşması, vurgulamaları bana olmuş dedirtti. Hele ki '' Her halukarda kan dökülecek. Mesele şehit olmak için mi murdar olmak için mi döküldüğündedir.'' cümlesini çok güzel söylemiş.

Dediğim gibi tanınmış olup olmaması önemli değil. Önemli olan oynayanın bu ağır rolü kaldırıp kaldıramayacağı... Örneğin Muhteşem Yüzyıl'da Kanuni karakterini Halit Ergenç ilk bölümlerde hiç güzel canlandıramıyordu. Fakat ikinci sezonda hele ki Mohaç Savaşı bölümünde bu karakteri nasıl sahiplendiğini özdeşleştiğini gördük. O yüzden tanınmış tanınmamış pek takmamak lazım.

heath ledger örneğini verir giderim

• bunun öncesinde kaçta iyi film varki kıyaslanabilecek bu film bu kadar yerden yere vuruluyor??bu filmin yapılması bu konuda adım atılması bile sevindirici bi durumken filme bu kadar yergi niye??

açıkcası ben filmi dört gözle bekliyorum baya heycanlıyım...gelse de coşsak kendimizden geçsek şehadet şerbetini içsek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanreall

quote:

Orijinalden alıntı: Hphsts

quote:

Orijinalden alıntı: facemaker

DÜNYA STARLARI GALADA

170 dakikalık '1453 Fetih' 17 Şubat 2012'de aynı anda Amerika, Türkiye, Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Fransa, İngiltere, İsviçre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gösterime girecek. Filmin galası Amerika'da Oscar törenlerinin yapıldığı ünlü Kodak Tiyatrosu'nda yapılacak. Galaya Natalie Portman, Cameron Diaz, Charlize Theron, Tom Cruise ve Keanu Reeves'in yanı sıra dünyaca ünlü film yönetmenleri Martin Scorsese, Steven Spielberg ve Steven Soderbergh'in katılacağı öğrenildi.

Bu doğrumu gerçekten? Eğer doğruysa yönetmenlerin yorumlarını çok merak ettim şimdi.Acaba ne derler...

Hiç sanmıyorum.

bir tanesi bile katılsa önemli bence ama çok zor be bu isimler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jokě

Asparagas gibi. Hatta daniskası. Kodak Tiyatrosu Oscar'a hazırlanıyor, kiralarlar mı Fatih Aksoy'a ?

Oscar Töreni bu yıl Kodak Tiyatrosu'nda olmayacak, adı henüz açıklanmayan farklı bir mekanda yapılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanreall -- 16 Ocak 2012; 21:38:20 >
  • afiş tasarımı çok berbat
  • quote:

quote:

Asparagas gibi. Hatta daniskası. Kodak Tiyatrosu Oscar'a hazırlanıyor, kiralarlar mı Fatih Aksoy'a ?

Oscar Töreni bu yıl Kodak Tiyatrosu'nda olmayacak, adı henüz açıklanmayan farklı bir mekanda yapılacak.

tören kodak tiyatrosunda olacak;
    http://www.kodaktheatre.com/academy_awards.htm

• Hollywood un bize ait hikayeleri anlatmadığı bir gerçek. ancak bu durum bize özel birşey değil. Pol pot un kamboçyada yaptıkları ile ilgili bir film var mı diye baktım pek dişe dokunur bir hollywood yapımı göremedim. Yahudi soykırımının yanına koulan 1915 ermeni olayları ile ilgili de diyaspora nın çabaları ie yapılmış orta karar yapımlardan başka bişey yok.
    dolayısı ile kendi hikayelerimizi anlatmak bize düşüyor. ama olay türkün türk e propagandası boyutunun önüne geçebilse keşke.. pek umudum yok ama FETih 1453 umarım bir parça da olsa bunu başarır. iyi kötü , ağır aksak da olsa bir gerçekçilik benim için yeterli..
  • Fragmanı izledim ve beğendim açıkcası.Ama efektler oyun efekti gibi kalmış.
  • Animasyonlar kötü ama olsun tarihimizi anlatan bi film görmek güzel.
  • animasyonlar basit arkadaşın dediği gibi. ama bunada şükür
  • bu fragmanda ordunun geçtiği dağ neresi acaba İstanbul yakınlarında minas morgul büyüklüğünde dağ var mı?
  • Bu arada bir hata daha keşfettim fragmanda aslında çok uzun zaman önce dikkat etmiştim ama söylemek istemedim. Ulubatlı hasan süvariye mızrak atıp boynundan vurunca, adam yere düştüğünde mızrağın ucunun monte olduğu belli oluyor. O kalınlıkta bir mızrak nasıl o kadar kolay kırılır. İzleyin 1:16-1:18 arası mızrağın ucuna bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: helfgott

quote:

quote:

tören kodak tiyatrosunda olacak;
    http://www.kodaktheatre.com/academy_awards.htm

Evet yanılmışım. Haber bu yıl için değilmiş.

Oscar - Radikal

• Sinemamızda bu tarz filmleri görmek gerçekten gurur verici.. Film iyi olabilir, kötüde olabilir ama eleştirirken yıkıcı değil yapıcı olmakta fayda var.. Bazı sahneler The Two Towers ve The Return of The King'de ki Helm's Deep ve Minas Tirith sahnelerinide andırmıyor değil bu arada, ama olsun sonuçta bı tarz yapımlar her yıl vizyona girmiyor..
  • 17 Şubat'ta Vizyonda..
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.