Şimdi Ara

Fetih 1453 (2012) (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.853
Cevap
2
Favori
77.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mmadmurat

bence en sonunda ayasofyada ezan okunsa, Fatih de secde etseydi daha iyi olurdu..

Al benden bi o kadar daha !
  • Filmi bugün izledim. Beklediğimden çok daha iyiydi. Koskoca salonda üç dört tane boş yer vardı yani inanılmaz bir ilgi var. Dvd si çıktığı zaman da alacağım. Mükemmeldi.

Tek saçma gelen bir yeri vardı; Beyazıd'a sevgisini göstermeyen Fatih, Ayasofya'da Rum kızını kucağına alıp seviyordu.

Ama mükemmeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaheBabil -- 17 Şubat 2012; 19:58:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaheBabil

Filmi bugün izledim. Beklediğimden çok daha iyiydi. Koskoca salonda üç dört tane boş yer vardı yani inanılmaz bir ilgi var. Dvd si çıktığı zaman da alacağım. Mükemmeldi.

Tek saçma gelen bir yeri vardı; Beyazıd'a sevgisini göstermeyen Fatih, Ayasofya'da Rum kızını kucağına alıp seviyordu.

Ama mükemmeldi.

Gerçekten saçmaydı orası ya tamam insanlara adeletli ol vs tamam ama hangi Padişah sakalıyla oynatır yahu
  • Dün sinemaların hepsi fulldü.Gece 11 de ek seansa gittim.filmin ilk yarısı oldukça durağan geçiyor hatta hayal kırıklığı yaratabiliyor.Yönetmen ve senaryo kısmında sıkıntılar var.Sahneler çok bağlantısız atlayabiliyor.bir anda bi yerden bir yere gidiyorsunuz filmin içinde.Bizanslılar yine eski türk filmlerindeki gibi yansıtılmış.Küstahça sözler şaraplar kahkahalar.Bu bana çok olağan geldi biraz da yapmacık.Savaş sahneleriyse bekledikleriniz bence gayet iyi olmuş.Görsel efektler sizi tatmin edecektir.Ama tarih konusunda eksikler var filmde çünkü daha çok savaşa yoğunlaşılmış.Bir bilimkurgu filmi çekilseydi daha az eleştirilirdi film ama bu bir tarihi film ve çoğu detay es geçilmiş.kastettiğim tarihi eksiklikler
    mesela gemilerin karadan haliçe indirilmesi konusu çok basit geçilmiş.tamam yine değinilmiş ama o gemiler en son haliçte gözüküyor ama neden geçirildi.işlevi neydi.savaşta ne işe yaradı.bunlar yok sahneler içinde.sadece gemilerin haliçe girdiğini görüyorsunuz.Ülke dışında da bu filmi izleyenler olacak sonuçta oraya açılmak istiyorsunuz ama bunu izleyen tarihimizden bihaber yabancılar açısından eksik bu konu.Akşemseddin e çok az değinilmiş.bir sahne sadece.Mehter takımı mehter marşı yok neredeyse.çok kısa bi sahne o da hiçbirşey anlamıyorsunuz.Savaş stratejisi , planlar bunlara değinilmemiş.Yeniçerileri savaşta ben göremedim.filmin sonunda görüyorsunuz o da bizans imparatorunun öldüğünü bildirmeye gidiyorlar.yani tarihimizi anlatmak açısından bayağı eksikti film.Bir diğer beğenmediğim nokta ulubatlının düello su.Abartı bağırışlar.abartı uzunluk ve hareketler.Sonuçta tarihi film çekiyorsunuz ve bu tür abartılara gerek olmadığını düşünüyorum.
    . sonuç olarak eksikleri olmasına rağmen bu film türk sinaması için bir milat.İlk defa görsel efektlerin izleyeni tatmin edebildiği.bütçe açısından ele aldığı konu açısından büyük bir yapım.Desteklenmeli ki daha iyileri yapılsın.Herkesin izlemesini öneririm tekrardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDodO -- 17 Şubat 2012; 23:29:48 >

• o zamanlarda dinin nasil yasandigini daha iyi aktarabilirlerdi bence fatihin kilik degistirip pazara inme sahnesi eklenseydi daha duygusal olabilirdi bide ulubatli fsm den daha on plandaydi genede on numaraydi
  • osmanlı tokatının ne olduğunu bu filmde Fatih Sultan Mehmet'ten ögrendim. çok kokutucu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmadmurat -- 17 Şubat 2012; 20:39:36 >
  • Ne olursa olsun en azından tarihimizi anlatan bir filme destek için gitmemiz gerekir.Sonuçta bu sinemadaki ilk denememiz ki bana göre çokta kötü değildi orta seviyede bir filmdi. Tabii ki yetersiz gelebilir ama birdenbire de kusursuz bir film çıkarmak beklenemez.Ben herkesin en azından destek için gitmesini öneririm,sinema görecelidir herkesin görüşü farklıdır yorumlara bakmadan gidip izleyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaheBabil

Filmi bugün izledim. Beklediğimden çok daha iyiydi. Koskoca salonda üç dört tane boş yer vardı yani inanılmaz bir ilgi var. Dvd si çıktığı zaman da alacağım. Mükemmeldi.

Ama mükemmeldi.

bu dediğini izlediğim sinemadan çıkarken bir kız da söylemişti. demek ki genel düşünce böyle.
  • Nete düşsede izlesek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

Nete düşsede izlesek

10 15 tl çok para değil .
  • filmi gerçekten çok merak ediyorum.bencede destek olmak için herkesin gitmesi gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgü®

quote:

Nete düşsede izlesek

Bizim burda 7 lira. Maksat parası değil ben netten izlemeyi daha çok seviyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Territory -- 17 Şubat 2012; 21:14:00 >
  • Film tek kelime ile harika. Muhteşem rezalet dizisini seyredip beyni yıkanan gençlik bu filmi mutlaka izlemeli. Bir çok sahnesinde tüylerim diken diken oldu Türk olmakla bir kez daha gurur duydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Intruder

Efektler berbattı ama ilk kez deneniyor ülkemizde normaldir.
    Oyunculuklar vasatın altıydı.

Bu ikisine de katılmıyorum.İkisi de gayet iyiydi.Efektlerde sadece gözle görülür renk değişimleri vardı.Bunun dışında berbatlık görmedim.Oyunculuklarda da figüranlar evet iyi değil.Ama başrol oyuncuları iyiydi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Özgü®

quote:

Nete düşsede izlesek

Bizim burda 7 lira. Makat parası değil ben netten izlemeyi daha çok seviyorum

Bende seviyorum ama sinemada görüp izleyip destek vermeliyizki bu tür filmlerimiz artsın . Neyse.
  • quote:

Nete düşsede izlesek

Filmin amacı sinemada bir devrim yaratmak böyle destek olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burocker86

quote:

Orijinalden alıntı: Intruder

Efektler berbattı ama ilk kez deneniyor ülkemizde normaldir.
    Oyunculuklar vasatın altıydı.

Bu ikisine de katılmıyorum.İkisi de gayet iyiydi.Efektlerde sadece gözle görülür renk değişimleri vardı.Bunun dışında berbatlık görmedim.Oyunculuklarda da figüranlar evet iyi değil.Ama başrol oyuncuları iyiydi.

Bende özellikle bayan oyuncuları ve figüranları kastettim.
    Fatihi oynayan yine iyiydi.
    Ulubatlı Hasanda geçer not alır.
    Bizanslıların çoğuda iyiydi.

Efektler kötüydü ama çokta takılmadım yeterliydi daha ilk deneme.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dx

Öldüm bune
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dx

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.