..:TOSHİBA A500-132 KLUBÜ:.. (FN TUŞ SORUNU ÇÖZÜLDÜ)
556 Cevap60944 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 4 [6] 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

30 Mesaj
25 Ekim 2009; 12:33:45 

Merhabalar sizler için birkaç ufak benchmark yaptım ve sonucları sizlerle paylaşıyorum.

Laptopla gelen 2*2 Kit Samsung 6 - 6 - 6 - 18 Ramlere ait sonuçlar :

0

OCZ Kit 2*2 (5 - 5 - 5 - 15 ) Ramlere ait sonuç

0

3D Mark 2006 Puanları

0

Standart : GPU 550 MHz ||| Memory 700 MHz.

Overclock'lu : GPU 728 MHz ||| Memory 898 MHz

NOT : Ekran kartı benchmarklarını OCZ RAM kitiyle yaptım. Üstündeki gelen ramlerle değil.

F3SV 240DV kullancısıydı.
A500-132 kullanıcısı.

11 Mesaj
25 Ekim 2009; 19:42:31 

Arkadaşlar benim bir önceki sayfada bahsettiğim gibi ekran kartıyla sorun yaşayan yok mu acaba?
Benim gibi ATI ekran kartı driver uyuşmazlığı yaşayan başka insanlar da varmış, ama başka pclerde.
Denemediğim şey kalmadı(Tabi bildiklerimin arasından). Teknik servise yollayıp bir ay pc siz kalmak istemiyorum. Yok mu önerisi olan acaba?

30 Mesaj
26 Ekim 2009; 2:01:29 

Son driverları kurmayı denedinmi ? Birde nasıl bir hata alıyorsun ?

Edit : Ekran kartı sürücülerini olduğu gibi sil. Windows'un // vista x 64 de system32 ve syswow64 // bazı klasorlerinde sen sildikten sonra sürücüler durmaya devam eder. Onlarıda kalanlarını elle silip PC yi yeniden başlat. Daha sonrada en son indirdiğin sürücüleri kur bakalım...

---
Pille ilgilide teste başladım. 12 saat bağlı ve 12 saat dışarda olarak test edeceğim. Sonuçlarıda 2 gün içerisinde sizlerle paylaşacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bultar -- 26 Ekim 2009; 2:15:46 >

A500-132 kullanıcısı.

1860 Mesaj
26 Ekim 2009; 16:04:59 

4 saattir aralıksız En yüksek ayarlarda Race Driver Grid oynuyorum, banamısın demiyor. Ne bir kasma , nede ısınma, maşallah...

30 Mesaj
26 Ekim 2009; 16:12:57 

Bende Pes 2010 da takılmalar oluyor. Takılmaların oyunun grafik ayarlarıyla bir ilgisi yok gibi duruyor bu yuzden neden olduğunu henuz cozebilmiş değilim.. Demosunu çatır çatır oynatıyordu...

A500-132 kullanıcısı.

1064 Mesaj
26 Ekim 2009; 21:20:12 

quote:

Orijinalden alıntı: bultar

Bende Pes 2010 da takılmalar oluyor. Takılmaların oyunun grafik ayarlarıyla bir ilgisi yok gibi duruyor bu yuzden neden olduğunu henuz cozebilmiş değilim.. Demosunu çatır çatır oynatıyordu...

öncelikle şunu söyleyeyim laptopu alalı 2 gün oldu ve acayip memnunum daha çok erken diyebilirsiniz ama dediğiniz sorunları kontrol ettim o kadar ufak şeylerki hiç etkilemiyor beni.. pes2010 a gelirsek high da bi gram takılma olmuyor bende.. eğer aldığından sonra ekran kartı ile ilgili driver yüklmediysen çok normal bende ilk noluo takılıo mu demiştim.. sonuç olarak çözümü güncel driverlardan bulup yüklemek.. laptop çok çok iyi ama piyasada yok golddaki son ürünü aldım çok şanslıyım :D

11 Mesaj
26 Ekim 2009; 21:36:37 

quote:

Edit : Ekran kartı sürücülerini olduğu gibi sil. Windows'un // vista x 64 de system32 ve syswow64 // bazı klasorlerinde sen sildikten sonra sürücüler durmaya devam eder. Onlarıda kalanlarını elle silip PC yi yeniden başlat. Daha sonrada en son indirdiğin sürücüleri kur bakalım...

Güncel sürücüleri kurdum, hem de kaç kez bilemiyorum. Daha öncekileri silmem gerektiğini bilmediğim için hep yeniden üstüne kuruyordum. Ardından teknik destek aldım ve aygıt yöneticisinden kaldır seçeneğiyle kaldırıp yeniden kurdum. Sorunum hala devam ediyor malesef. Bir de sizin dediğiniz gibi yapacağım. Sonuçtan haberdar ederim. İlgilenip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

30 Mesaj
26 Ekim 2009; 22:33:11 

Eğer buda işini görmezse format dene demek zorundayım.

http://de1-dl.techpower...o/GPU-Z/GPU-Z.0.3.6.exe

üstteki programı indir kur. Alttaki resimle kıyasla driver dışında bir fark olmaması gerek. Ekran kartının BIOS versiyonu farklıysa Firmware update etmen gerekir. Bunuda muhakkak bu işi daha önce yapmış kişilere yaptırmanı tavsiye ederim.

0

Sende Farklı bişeyler olması gerekki mavi ekran alasın. Yada onla çakışan birşey. (Isınma gibi donanımsal sorunun olduğunu düşünmezsek.)

Başlat çalıştır cmd yaz gelen dos satırında

tasklist >liste.txt

yaz belgerin içine o anki tasklisti atacaktır . Onuda burada paylaşırsan belki sistemi crashe zorlayan şeyi belkibbulabiliriz.

A500-132 kullanıcısı.

11 Mesaj
27 Ekim 2009; 16:30:05 

quote:

Eğer buda işini görmezse format dene demek zorundayım.

http://de1-dl.techpower...o/GPU-Z/GPU-Z.0.3.6.exe

üstteki programı indir kur. Alttaki resimle kıyasla driver dışında bir fark olmaması gerek. Ekran kartının BIOS versiyonu farklıysa Firmware update etmen gerekir. Bunuda muhakkak bu işi daha önce yapmış kişilere yaptırmanı tavsiye ederim.

0

Sende Farklı bişeyler olması gerekki mavi ekran alasın. Yada onla çakışan birşey. (Isınma gibi donanımsal sorunun olduğunu düşünmezsek.)

Başlat çalıştır cmd yaz gelen dos satırında

tasklist >liste.txt

yaz belgerin içine o anki tasklisti atacaktır . Onuda burada paylaşırsan belki sistemi crashe zorlayan şeyi belkibbulabiliriz.

Merhaba bultar,
Dün gece dediklerini uyguladım yalnız vga da sorun çıktı ve sürücü çalışmadı. VGA daki sorunu düzeltemedim. Sistem geriyükleme yaptım ancak yine vga sorununu düzeltemedim. Format atmak zorunda kaldım:( Sanırım bir şeyleri yanlış yaptım. Ayrıca ufak bir bilgi vermek istiyorum sen ısınmadan bahsetmişken. Bu mavi ekran olayı olmadan önce fan hızı artıyor ve zaten ben elimi kolumu oynatamadan kilitleniveriyor pc. Belki de ısınma da etkilidir. Dediklerini denemeye çalışacağım. Benden başka sorunumla ilgilenecek kimse yok, bu nedenle de dediklerini daha önceden yapmış kimse olmayacağından umarım her şeyi yine mahvetmem:)
İlgin için teşekkürler.

Adım1: İlk adımı eklemek istedim.
İlerledikçe ekleyeceğim yaptıklarımı

Senin yolladığınla benim sonuçlarım aynı. Yorumlarını bekliyorum :)
0

Adım2:
Görev Yöneticisi normal gibi gözüküyor ama sen daha iyi bilirsin tabi:)

http://r apidshare.com/files/298621377/tasklist.txt.html
Link sanırım site tarafından yasaklı bir bağlantıyı içeriyor. Hep yıldız çıktı eklediğimde. Bende boşluk bıraktım senin anlayacağını umarak:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pantothenic -- 27 Ekim 2009; 16:53:23 >

30 Mesaj
28 Ekim 2009; 2:08:21 

Verdiğim programda üstte sensors kısmında altta iki tane seçenek olacak log to file ve diğeri. o ikisinede işaret koy ve simge durumuna küçült. sisteminde yaparken mavi ekran aldığın şeyleri yapmaya başla. Eğer sıcaklıktansa bunu onun kaydedeceği dosyada görmemiz gerekli. Birde sistemine format attığın halde bu sıkıntın devam ediyorsa laptopu garantiye gondermek en akıllıca iş. Sıcaklıktanda değilse inan aklıma başka birşey gelmiyor. :(

A500-132 kullanıcısı.

1240 Mesaj
28 Ekim 2009; 18:08:22 

quote:

---
Pille ilgilide teste başladım. 12 saat bağlı ve 12 saat dışarda olarak test edeceğim. Sonuçlarıda 2 gün içerisinde sizlerle paylaşacağım

test sonuçları unutuldu galiba :D:D

Civil Engineer

11 Mesaj
28 Ekim 2009; 18:13:16 

quote:

Verdiğim programda üstte sensors kısmında altta iki tane seçenek olacak log to file ve diğeri. o ikisinede işaret koy ve simge durumuna küçült. sisteminde yaparken mavi ekran aldığın şeyleri yapmaya başla. Eğer sıcaklıktansa bunu onun kaydedeceği dosyada görmemiz gerekli. Birde sistemine format attığın halde bu sıkıntın devam ediyorsa laptopu garantiye gondermek en akıllıca iş. Sıcaklıktanda değilse inan aklıma başka birşey gelmiyor. :(

Merhaba bultar,
Dediğin gibi log dosyasını oluşturdum.
Bu da adresi http://r apidshare.com/files/299142066/GPU-Z_Sensor_Log.txt.html
Sıcaklıkları kontrol ettim. 45 ile başlamış, 60 ile son bulmuş. Farklı sıcaklıklar vardı ama değerleri çok yakındı.
Senin incelemen daha doğru. Çünkü ben çok iyi anlamıyorum.

Mavi ekrandan sonra hatayı sorguladım. Hata yine ekran kartı gözüküyor.
"Address a problem with ATI Graphics Driver
ATI Graphics Driver has stopped working properly.

A driver update, if available, might prevent this problem from recurring.

There are several ways of locating and installing driver updates, but it is best to let Windows do this for you. Try the first step below, which describes the process. If it doesn't produce a driver update that solves the problem, then try the remaining steps in the order given."

22 ekimde bir sürücü güncellemesi daha yapmış ATI. Acaba onu da mı denesem.
Servise gitmesini istemiyorum bilgisayarımın. Daha servisteki telefonum bile gelmedi.
Biliyorum ki bir aydan önce teslim etmeyecekler:(

75 Mesaj
29 Ekim 2009; 1:09:09 

bu aletin fanını hangi programla manual ayarlayabilirim, kafam şişti... :)

4 Mesaj
29 Ekim 2009; 3:22:05 

arkadaşlar malesef a500-312 de firewire(ieee 1394) çıkışı yok bu benim için çok önemli kameramdaki görüntüleri aktarmak için , bu konuda öneriniz var mı sanırsam express slot var oraya takılabilcek kart ile olabilir mi? lütfen çok acil

13 Mesaj
29 Ekim 2009; 13:00:38 

Selam arkadaşlar ;

3-4 gün içersinde bir tane laptop almayı düşünüyorum.Fakat 1 haftadır kafam iyice karıştı kafamda 2 model var

1. Toshiba satellite a500 132
2. Hp pavillion Dv7-2133et

2 laptop arasında kaldım..
Ayrıca en uygun fiyata nereden alabilirim.İstanbul bilişim fiyat olarak çok uygun ama sanırım garantisini kendi veriyor.Araştırdığım kadarıylada outlet ürünler satıyor.Yani ufak tefek defolar çıkabiliryormuş.Bu firma dışında internetten alabileceğim yada İzmir'den alabileceğim yer var mı.?

Toshiba a500 132 güvenilir ve en uygun fiyata nereden alabilirim.Milas'da çalıştığım için Büyük ihtimalle internetten sipariş vereceğim.

1900 - 2150 Arası bütçem var

Şimdi bir kaç sorum olacak sizlere

1)a500 132 ekranı Full hd mi? sanırım hp'nin ki full hd?
2)Araştırdığım kadarıyla a500 132 ısınma problemi yok denilecek kadar az.Bu benim için büyük artı.Acaba Hp Dv7-2133et ısınma durumu nasıl.
3)İkisi arasında göze çarpan işlemci farkı var .Gerçekten işlemci olarak büyük fark var mı aralarında yoksa Pazarlama politikası mı?
4)Toshiba aldığım diyelim 32 bit mi yoksa 64 bitimi önerirsiniz?

Çok kararsız kaldım, aslında ilk terciğim Toshiba Ama ürünü alacağım yeri bulamadım..Ama Hp de iyi bir model çıkarmış ..Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Ben de artık bir kulüp üyesi olmak istiyorum

Hepsiburada 'da buldum

TOSHIBA SATELLITE A500-132 INTEL CORE 2 DUO P8700 2.53Ghz 4GB 400GB 16" TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR Dizüstü Bilgisayarlar
1.493,58 USD + KDV
2.652,45 TL (KDV Dahil)

Ama bu fiyat beni aşıyor :( Başka yer var mı bildiğiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cagdas.kaya -- 29 Ekim 2009; 13:10:51 >

2438 Mesaj
30 Ekim 2009; 0:38:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Cagdas.kaya

Selam arkadaşlar ;

3-4 gün içersinde bir tane laptop almayı düşünüyorum.Fakat 1 haftadır kafam iyice karıştı kafamda 2 model var

1. Toshiba satellite a500 132
2. Hp pavillion Dv7-2133et

2 laptop arasında kaldım..
Ayrıca en uygun fiyata nereden alabilirim.İstanbul bilişim fiyat olarak çok uygun ama sanırım garantisini kendi veriyor.Araştırdığım kadarıylada outlet ürünler satıyor.Yani ufak tefek defolar çıkabiliryormuş.Bu firma dışında internetten alabileceğim yada İzmir'den alabileceğim yer var mı.?

Toshiba a500 132 güvenilir ve en uygun fiyata nereden alabilirim.Milas'da çalıştığım için Büyük ihtimalle internetten sipariş vereceğim.

1900 - 2150 Arası bütçem var

Şimdi bir kaç sorum olacak sizlere

1)a500 132 ekranı Full hd mi? sanırım hp'nin ki full hd?
2)Araştırdığım kadarıyla a500 132 ısınma problemi yok denilecek kadar az.Bu benim için büyük artı.Acaba Hp Dv7-2133et ısınma durumu nasıl.
3)İkisi arasında göze çarpan işlemci farkı var .Gerçekten işlemci olarak büyük fark var mı aralarında yoksa Pazarlama politikası mı?
4)Toshiba aldığım diyelim 32 bit mi yoksa 64 bitimi önerirsiniz?

Çok kararsız kaldım, aslında ilk terciğim Toshiba Ama ürünü alacağım yeri bulamadım..Ama Hp de iyi bir model çıkarmış ..Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Ben de artık bir kulüp üyesi olmak istiyorum

Hepsiburada 'da buldum

TOSHIBA SATELLITE A500-132 INTEL CORE 2 DUO P8700 2.53Ghz 4GB 400GB 16" TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR Dizüstü Bilgisayarlar
1.493,58 USD + KDV
2.652,45 TL (KDV Dahil)

Ama bu fiyat beni aşıyor :( Başka yer var mı bildiğiniz?

2.650 abartılı. Bu cihaz daha bir ay önce 1.800 e satılıyodu hemde 10 taksit. Ben bir Toshiba kullanıcısı olarak sana Sony yi tavsiye ederim. Hem servis hem bluray sürücüsü hemde daha kaliteli. Bide monster ın bir modeli var. MONSTER T96KHLB201 15.6'' T9600 işlemci Ati 4650 ekran kartı DDR3 4 gb rem 500 GB 7200 RPM, yani dikkat et 7200 rpm,Biometric Parmak İzi Okuyucu
Dahili Camera 2.0 Megapixel
WINDOWS 7 Home Premium 64 bit
Notebook Çantası Hediye bu monsteru kaçıtma 2400 e satıyorlar. ve ayrıca LED backlight Hd ekran var. Monster fiyatları normalade 3-4 milyardan aşağı olmaz ama bu farklı. alt kullanıcıya iniyor monster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMMaNDeRCX -- 30 Ekim 2009; 0:41:30 >

Kanunlar Örümcek Ağına Benzer, Büyük Sinekler Delip Geçer, Küçük Sinekler takılıp Kalır.

30 Mesaj
30 Ekim 2009; 9:20:16 

Arkadaşlar projeler yüzünden testler yarım kaldı tam yapamadım. Şu ara laptopu mobil olarak kullanmak durumundayım lakin haftasonu ilgileneceğim. Bu arada win7 kurdum puanlarıda sizlerle paylaşacağım. Ayrıca bu Win 7 kandırmacasının üstünede uzun bir yazı yazmayı düşünüyorum. Herseferinde win 7 kurmak için Vista kuracakmışızda bilmemneyde.. Neyse o sonra..

@pantothenic

Sana tavsiyem 22 Ekimde çıktı dediğin driverları indirip kurman veya daha eski driverlara yonelmen. Sıcaklıklar gayet normal ki ben eski laptopumda 102 derece sıcaklığı görmüştüm. //Gerçi sonrasında ekranda 8 tane masaustu olustu ama :D // Açıkçası buda işe yaramazsa garantiye gondermen şart gibi duruyor.

@Cagdas.kaya

1 ) Toshiba Full HD değil. 720p. Lakin 15" monitorde 1920*1080 çözünürlük biraz abartı bence...
2 ) Isınma problemi yok ama şu lanet fan alet soğukken daha sessiz çalışabilir.
3 ) Açıkçası senin şu soruya cevap vermen lazım. Senin yüksek saat hızlarında iki işlemciyemi yoksa ondan daha düşük saat hızlarındaki 4 işlemciye mi ihtiyacın var? Birde unutmadan eklemek gerekirki Q serisi işlemciler 45 Watt P serisi işlemciler 25 Watt güçle çalışırlar. Buda pil dayanımlarına en cok etki eden faktörlerden biri olduğunu düşünürsek mobilite için önemli bir kıstas.
4 ) Ben uzunca bir süredir (2007 Aralık sanırım) 64 bit işletim sistemlerini kullanıyorum. Eskiden biraz sıkıntıları vardı ama artık cok da abartılacak bişey kalmadığı kanaatindeyim.

A500-132 kullanıcısı.

13 Mesaj
30 Ekim 2009; 9:53:19 

Cevaplarınız için teşekkür ederim..

Benim bütçem 1900-2150 arası bu bütçe aralıklarında p8700 , 4gb(8max), Ati 4650 1 gb ,16 inç ,300-500 gb hdd ve ısınma problemi olmayan modeller ariyorum ne olabilir ve nereden alabilirim.?

Samsung da bir kaç model var r620 sanırsam tavsiye edermisiniz? Gerçi biraz araştırdım ses kalitesi düşük diyorlar samsunglar için.

Siz ne dersiniz ?? Önceliğim hala Toshiba a500 132 uygun fiyata nereden bulacağım?

11 Mesaj
30 Ekim 2009; 14:58:48 

quote:

@pantothenic

Sana tavsiyem 22 Ekimde çıktı dediğin driverları indirip kurman veya daha eski driverlara yonelmen. Sıcaklıklar gayet normal ki ben eski laptopumda 102 derece sıcaklığı görmüştüm. //Gerçi sonrasında ekranda 8 tane masaustu olustu ama :D // Açıkçası buda işe yaramazsa garantiye gondermen şart gibi duruyor.

Merhaba bultar,
Dar vaktinde ilgilenip sorunuma çözüm bulmama yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim. Dediklerini yapacağım ve sanırım yine başarılı olamayacağım. Adaptörsüz çalıştırdığım zaman da bilgisayarın performansı ciddi şekilde düşüyor. Ayrıca bilgisayarın içine cırcır böceği kaçmış gibi :) Dizimden başka yere koyduğumda da bilgisayarı, fan çıldıracak gibi oluyor, hızı da 90'ları buluyor. Servise götürmekten başka çare kalmadı gibi gözüküyor. Tekrar teşekkürler ve projelerinde başarılar diliyorum. İyi günler.

1860 Mesaj
30 Ekim 2009; 21:45:02 

quote:

Cevaplarınız için teşekkür ederim..

Benim bütçem 1900-2150 arası bu bütçe aralıklarında p8700 , 4gb(8max), Ati 4650 1 gb ,16 inç ,300-500 gb hdd ve ısınma problemi olmayan modeller ariyorum ne olabilir ve nereden alabilirim.?

Samsung da bir kaç model var r620 sanırsam tavsiye edermisiniz? Gerçi biraz araştırdım ses kalitesi düşük diyorlar samsunglar için.

Siz ne dersiniz ?? Önceliğim hala Toshiba a500 132 uygun fiyata nereden bulacağım?

Toshiba A500-132'yi tavsiye ederim. 2 hafta önce aldım ve çok memnunum. Gold'dan taksitle 2.300 TL'ye aldım.

Özellikle oyun için almayı düşünüyorsan , hiç düşünme hemen al :D

Cod5, Section8, Pes09 ve Race Grid'i en yüksek ayarlarda rahatça oynayabiliyorum.

13 Mesaj
31 Ekim 2009; 0:25:41 

Sagolun cevaplariniz için bir tane acer buldum
Acer 5739g-964g32mn

özelliklerini yazayım
core 2 duo t9600 2.8ghz
4gb 1066mhz ddr3. (max 8gb)
15.6 inç full hd
gt240M 1gb ram
dolby sorround theater ses kartı
320gb hdd

Sizce bu özellikler nasıl? Bana iyi gibi geldi..sadece kafama takılan ekran kartı 4650 ile gt240m arasında çok fark var mı? Son oyunları rahat oynayabilirmiyim laptopun fiyatı 1950-2100 arası yani butcemede uygun..
Yorumlarınızı bekliyorum..

2438 Mesaj
31 Ekim 2009; 2:02:21 

quote:

Sagolun cevaplariniz için bir tane acer buldum
Acer 5739g-964g32mn

özelliklerini yazayım
core 2 duo t9600 2.8ghz
4gb 1066mhz ddr3. (max 8gb)
15.6 inç full hd
gt240M 1gb ram
dolby sorround theater ses kartı
320gb hdd

Sizce bu özellikler nasıl? Bana iyi gibi geldi..sadece kafama takılan ekran kartı 4650 ile gt240m arasında çok fark var mı? Son oyunları rahat oynayabilirmiyim laptopun fiyatı 1950-2100 arası yani butcemede uygun..
Yorumlarınızı bekliyorum..

ürün güzelmiş hiç kaçırma, yukarıda sana önerdiğim monster a biraz yakın özellik olarak ama monster tabi başka. Şimdi acerin artılarına bakalım rem ddr3, işlemci T9600 ve nvidia anın yeni teknolojisine sahip gt240m, bana göre gt240 m ati4650 den daha iyi ve yeni teknolojiye sahip çok az ısınan bir kart o yüzden Toshibalardaki aşırı çalışan fan sesini duymayacaksın. Oyun performansı olarak bakma 4650 nin çök az önde olduğuna okadar farketmez 4650 enerji müsrifi çok ısınan bir kart yeni teknolojiye sahip 240 ın geleceği daha parlak. Artı acerda ddr3 remde varmış ve t9600 işlemci ile performans olarak A500-132 yi çok fena tokatlarsın. Toshibanın artıları ise kasanın estetikliği ve ses olacaktır. Ama acer ın seside idare eder artı her ne kadar kasa güzelliğide önemli olsa önemli olan donanımdır. Servis olayına gelince acerin servisi Toshibaya bin basar. Toshiba laptop almak şans işi arızan çıktımı giden gelmez.Al acer, bence birdaha buralara uğrama. Tekrar ediyorum 240 ekran kartı pc yi yormaz. bizim gibi devamlı fun sesi duymazsın. Ve tabiki toshiba 2650 lira acer ise 1900, yani cebinde 750 lira kalacak. Ya benim anlamadığım bu cihazlar daha bir ay önce hızlıalda 1.800 lere satıldı. Şimdi 2.650 lere satılıyor. inanılır gibi değil. Dolae arttı desek hayır dahada düştü. Kdv desek yüzde 8 lik bişey. enteresan bir durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMMaNDeRCX -- 31 Ekim 2009; 2:06:35 >

Kanunlar Örümcek Ağına Benzer, Büyük Sinekler Delip Geçer, Küçük Sinekler takılıp Kalır.

30 Mesaj
31 Ekim 2009; 2:34:01 

Valla açıkçası bence laptoplar Windows 7 işletim sistemiyle gelene kadar bekle derim. Şu an alırsan 40$ artı para odeyeceksin Win 7 için. birde bu yetmiyormuş gibi her seferinde vista kurup üstüne win7 kurmak zorunda kalacaksın.

A500-132 kullanıcısı.

2438 Mesaj
31 Ekim 2009; 11:33:02 

quote:

Valla açıkçası bence laptoplar Windows 7 işletim sistemiyle gelene kadar bekle derim. Şu an alırsan 40$ artı para odeyeceksin Win 7 için. birde bu yetmiyormuş gibi her seferinde vista kurup üstüne win7 kurmak zorunda kalacaksın.

zaten acer win 7 İle geliyor bultar. Toshiba gene yaptı yapacağını diğer laptoplarda internet üzerinden yükseltme yapılabilirken bizimkiler 50 dolar civarı bir para istiyor. Olmaz bu kadar, gerçi win7 yi kurduk ama başka yöntemlerle, Toshiba nın bir an önce Türkiye deki distrübütorüyle masaya oturup sözleşmesini feshetmesi lazım. Sinbo yani 3-5 liraya aldığımız sinbo marka ürünlerle bile adamlar daha ilgili.

2438 Mesaj
31 Ekim 2009; 11:36:13 

quote:

zaten acer win 7 İle geliyor bultar. Toshiba gene yaptı yapacağını diğer laptoplarda internet üzerinden yükseltme yapılabilirken bizimkiler 50 dolar civarı bir para istiyor. Olmaz bu kadar, gerçi win7 yi kurduk ama başka yöntemlerle, Toshiba nın bir an önce Türkiye deki distrübütorüyle masaya oturup sözleşmesini feshetmesi lazım. Sinbo yani 3-5 liraya aldığımız sinbo marka ürünlerle bile adamlar daha ilgili.

4 Mesaj
31 Ekim 2009; 17:18:37 

Arkadaşlar bazen sol hopörlörden pıt diye bi ses geliyor ince bi ses bu ses neden olabilir acaba bilen arkadşlar yardımcı olursa sevinirim ???????????

1860 Mesaj
1 Kasım 2009; 17:39:44 

quote:

Orijinalden alıntı: pistonx

Arkadaşlar bazen sol hopörlörden pıt diye bi ses geliyor ince bi ses bu ses neden olabilir acaba bilen arkadşlar yardımcı olursa sevinirim ???????????

Gaz çıkarıyordur... :D

Bilmem bende öyle bir sorun yok :)

13 Mesaj
3 Kasım 2009; 13:42:49 

Herkese tesekkur ederim.Dun aksam acer 5739g-964g32mn siparişi verdim umarım sorunsuz bı sekilde gelir ve kullanırım..

1064 Mesaj
3 Kasım 2009; 17:02:45 

arkadaşlar yanlış bilgilendirmeyelim hd4650 gt240m den her açıdan üstün yeni çıkması bi şeyin daha iyi olduğu anlamına gelmez.. özelliklerine bakıp yorum yapalım..

1240 Mesaj
3 Kasım 2009; 23:08:42 

quote:

Orijinalden alıntı: canpii

arkadaşlar yanlış bilgilendirmeyelim hd4650 gt240m den her açıdan üstün yeni çıkması bi şeyin daha iyi olduğu anlamına gelmez.. özelliklerine bakıp yorum yapalım..

Civil Engineer

30 Mesaj
4 Kasım 2009; 13:01:01 

Windows 7 ın Toshiba A500-132 ye verdiği puanlar.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bultar -- 4 Kasım 2009; 13:02:10 >

A500-132 kullanıcısı.

11 Mesaj
4 Kasım 2009; 19:30:08 

Merhaba arkadaşlar. 2 Kasım günü bilgisayarımı teknik servise götürdüm.
Ses, şarj, ısınma ve mavi ekran problemleri ile teslim ettim.
Bugün durum kontrolü için aradım. Bilgisayarımın sol hoparlörü ve hard diskinin sorunlu olduğu ve parça beklendiği söylendi.
2 hafta parça temin süresi için beklemem gerektiğini ve bu süre içinde beni arayacaklarını bildirdiler.
Benim sorunlarıma benzer sorunlar yaşayanların da en kısa zamanda teknik servise başvurmalarını tavsiye ediyorum.
Sorunun ekran kartında olduğunu düşünürken başka sorunlarla karşılaştım.
Billgisayarı teslim aldığımda ortak şikayetlerimizin devamı konusunda sizleri bilgilendireceğim.

2438 Mesaj
5 Kasım 2009; 4:14:37 

quote:

Orijinalden alıntı: pantothenic

Merhaba arkadaşlar. 2 Kasım günü bilgisayarımı teknik servise götürdüm.
Ses, şarj, ısınma ve mavi ekran problemleri ile teslim ettim.
Bugün durum kontrolü için aradım. Bilgisayarımın sol hoparlörü ve hard diskinin sorunlu olduğu ve parça beklendiği söylendi.
2 hafta parça temin süresi için beklemem gerektiğini ve bu süre içinde beni arayacaklarını bildirdiler.
Benim sorunlarıma benzer sorunlar yaşayanların da en kısa zamanda teknik servise başvurmalarını tavsiye ediyorum.
Sorunun ekran kartında olduğunu düşünürken başka sorunlarla karşılaştım.
Billgisayarı teslim aldığımda ortak şikayetlerimizin devamı konusunda sizleri bilgilendireceğim.

değiştirsinler arkadaş cihazı parça beklemekle olmaz bu iş. Ben P300-26L kullanıcısıyım para iadesi için baş vurdum. Sadece bunun için 1 ayda onay geldi, denildiki bu parayı taksitli olarak iade etcez. Baktım işime gelmiyor çünkü açıkca söylemek gerekirse bu cihazı uygun fiyata aldım. Bende değişim olabilirmi dedim olur dediler. O zaman toshiba quoismo G-50 12I dedim. Kadın demez miki 1.200 TL fark ödeyeceksiniz. Bende dedim benim P300-26 L nin sizdeki liste fiyatı ne 2.690 TL dedi. e dedim sen bana neden Quosmio nun listefiyatını söylüyorsunda benim uygun fiyata aldığım cihazın liste fiyatını hesaba katmıyorsun apışıp kaldı geveledi. Yani yok arkadaşlar, ben kendim Toshiba kullanıcısı olmama rağmen artık bu markayı kimseye önermicem. Şu an cihazla ilgili bir sorunum yok donma sorununu ses driveriyla hallettik. Ama yarın bir sorun çıkarsa diyede korkmuyor değilim.

2438 Mesaj
5 Kasım 2009; 4:39:00 

quote:

Orijinalden alıntı: canpii

her açıdan üstün derken, 3d mark puanına bakmamak lazım 4650 nin 3d mark puanı 6180, 240 m in puanı 5857 aralarında fazla bir fark yok hele birde EA oyunlarında geforcenin daha başarılı olduğunu düşünürsek. Benin asıl anlatma istediğim bunlardan öte GT 240 m in daha yeni teknolojiye sahip olmasıdır. zaten çıkış tarihlerindende anlaşılır 240 m çıkalı daha 3-4 ay oldu 4650 nerdeyse bir senedir var. Gelelim farklarına 4650, 35 watt 240m ise 23 wat düşünün daha stabil çalışan, daha az enerji harcıyan ve daha az ısınan bir ekran kartı. Bunun arkadaşın aldığı T9600 işlemci ve ddr3 remle birleştiğini düşünün çök iyi bir performans sağlar. Bizde fanlar neden çok çalışıyor bence 4650 yüzünden çok ısınıyor.Bu yüzden Toshiba fanları devamlı çalıştırmakta bulmuş çözümü. Bence 4650 li notebooklar her türlü soruna gebe, iyi performansa ulaşmak için müsriflikten kaçınılmamış. Art duyduğum kadarıyla NVdia yeni driverlarla 240m in performansını dahada arttıracakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMMaNDeRCX -- 5 Kasım 2009; 4:39:35 >

11 Mesaj
5 Kasım 2009; 13:53:55 

quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

değiştirsinler arkadaş cihazı parça beklemekle olmaz bu iş. Ben P300-26L kullanıcısıyım para iadesi için baş vurdum. Sadece bunun için 1 ayda onay geldi, denildiki bu parayı taksitli olarak iade etcez. Baktım işime gelmiyor çünkü açıkca söylemek gerekirse bu cihazı uygun fiyata aldım. Bende değişim olabilirmi dedim olur dediler. O zaman toshiba quoismo G-50 12I dedim. Kadın demez miki 1.200 TL fark ödeyeceksiniz. Bende dedim benim P300-26 L nin sizdeki liste fiyatı ne 2.690 TL dedi. e dedim sen bana neden Quosmio nun listefiyatını söylüyorsunda benim uygun fiyata aldığım cihazın liste fiyatını hesaba katmıyorsun apışıp kaldı geveledi. Yani yok arkadaşlar, ben kendim Toshiba kullanıcısı olmama rağmen artık bu markayı kimseye önermicem. Şu an cihazla ilgili bir sorunum yok donma sorununu ses driveriyla hallettik. Ama yarın bir sorun çıkarsa diyede korkmuyor değilim.

CoMMaNDeRCX sana bir kaç soru sormak istiyorum;
Öncelikle ürünü aldıktan ne kadar süre sonra değiştirme talebinde bulundun? Değiştirme talebinde bulunurken nereye başvurdun? Değiştime nedenlerin nelerdi?
Ben bilgisayarı 3 Eylül tarihinde aldım. Ne olursa olsun kampanyasına göre geri iade süresi 14 gün. Tüketici haklarına görede 7 gün içinde iade hakkımız vardı. Yasal olarak bir yıl içersinde aynı sorundan dolayı teknik servise başvurulduğunda değiştirilme yapıldığını biliyorum. Benim bilgisayarım şuan serviste. Eğer ki sorun hallolmuş ise zaten çıngar çıkaracak mazeretim kalmayacak:) İade konusunda tecrübeli biri olarak yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler:)

2438 Mesaj
5 Kasım 2009; 15:34:06 

quote:

Orijinalden alıntı: pantothenic

CoMMaNDeRCX sana bir kaç soru sormak istiyorum;
Öncelikle ürünü aldıktan ne kadar süre sonra değiştirme talebinde bulundun? Değiştirme talebinde bulunurken nereye başvurdun? Değiştime nedenlerin nelerdi?
Ben bilgisayarı 3 Eylül tarihinde aldım. Ne olursa olsun kampanyasına göre geri iade süresi 14 gün. Tüketici haklarına görede 7 gün içinde iade hakkımız vardı. Yasal olarak bir yıl içersinde aynı sorundan dolayı teknik servise başvurulduğunda değiştirilme yapıldığını biliyorum. Benim bilgisayarım şuan serviste. Eğer ki sorun hallolmuş ise zaten çıngar çıkaracak mazeretim kalmayacak:) İade konusunda tecrübeli biri olarak yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler:)

Ben aldıktan yani elime ulaştığı tarihten sonraki iki hafta içinde başvurdum, Toshiba TNB ye başvurdum. Çünkü aldığım firmaya başvurmak için gerkeli olan 1 haftalık süre birmişti. Baktım donma sorunu vardı o zaman, dedim iki haftalık süre geçmeden en azından başvurayım zaten şikayet var.com daki şikayetlerdende anlaşılacağı üzere en az 1 ay da Toshiba işlem yapıyor. Ne olursa olsun garantim geçmesin diye başvurdum. işte aradan 35 gün geçti yeni aradılar. Valla tamiratta seninki 30 günü geçersen hiç gözlerinin yaşına bakma, hemen iade iste laptop sorunlu ise. Biliyosun azami tamirat süresi 30 gün. Şu da var Toshibanın teknik servisinde görevli olan kişiler çok bilgisiz, aç bir kaç Toshiba servisini bir kaç şey sormak için hemen anlarsın.

11 Mesaj
5 Kasım 2009; 21:49:30 

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Umarım yaşadığımız sorunları biran önce atlatırız.

186 Mesaj
6 Kasım 2009; 13:08:14 

Arkadaşlar merhaba,

Bişey sormak istiyorum iki ürün arasında kaldım.Açılan bu konuyu başından sonun kadar okudum.Ses ve stand-by da deşarj olma problemleri mevcutmuş.Bu durum bende çeşitli kuşkular doğurdu.HP ile süründükten sonra, yine servis yollarında zamanımı harcamak istemiyorum.Sizce Toshiba'daki bu sorun üretim hatası mı yoksa belirli bir üretim bandındaki üründe mi mevcut.Yani nerden alırsam alayım bu durum var olacak mı?
Bir de eğer ses rahatsız etmiyorsa stand-by durumu beni çok etkilemez.Siz olsanız yine bu modeli alır mıydınız?Ve başkalarına tavsiye eder miydiniz?Eğer tavsiye ediyorsanız;

Asıl sormak istediğim kıyaslamaya geçiyorum;

1-TOSHIBA A500-132

ve

2- ASUS N51VN280DV

arasında kaldım.Asus'un bu modeli ile ilgili donanımsal şikayeti olan göremedim forumda.Herkes memnun fakat Toshiba'nın benim cevremde kullanıcısı çok ve hiçbirinin servisle bugüne kadar işi olmadı(umarım kimsenin de olmaz) Bu nedenden dolayı Toshiba'nın bende edindiği bir yer var.Asus'un özellikleri gerçekten de çok iyi.Kasalarının sağlam olduğunu duydum,ısınma sorunu da yokmuş.

Ayrıca TOSHIBA alırsam istanbulbilişimden almamı önerir misiniz?Teknik desteği kendileri veriyor.Ama toshiba yetkili servisinin de durumu ortada.Servise düşen bin pişman olduğunu yazıor...

Sizin yorumlarınız tercihimde çok etkili olacak şimdiden teşekkür ederim.
ASUS'un özellikleri :

Karakteristik : ASUS N51VN280DV T9600 2,8 GHZ 4GB 500GB 15.6 P
CPU Cinsi-Hızı : Intel Core 2 Duo T9600 - 2.8 Ghz - 6 MB L2 Cache - 1066 Mhz Fsb
Ekran Boyu Boyut : 15.6" - Çözünürlük : 1366 x 768 piksel
Ekran Tipi : WXGA (HD)
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GT 240M - (1 GB - Paylaşımsız) - (2303 MB - Paylaşımlı)
Bellek : 4 GB (max 8GB)
Bellek Tipi : DDR2 - 800 MHz
Sabit Disk : 500 GB - 5400 rpm
Optik Sürücü : DVD Dual Yazıcı
Faks - Modem : YOK
Ses : Dahili Stereo Ses (ALTEC LANSING)
Network Kablolu : 10/100/1000 Mbps Ethernet
Kablosuz : 802.11 a/b/g/n
Bluetooth : VAR
Port : 3xUSB 2.0
eSATA
FireWire
HDMI
VGA
Genişleme Yuvası
Kulaklık Çıkışı
Mikrofon Girişi

Pil Ömrü : 3 saat pil ömrü (Yaklaşık - Kullanıma Bağlıdır)iniz
Ağırlık : 2.9 kg
İşletim Sistemi : Microsoft® Windows® Vista Home Premium
Dahili Web Kamera : 2 MP
Kart Okuyucu : 8'i 1 arada
Parmak İzi Okuyucu : VAR
Boyut : Genişlik 369 mm Derinlik 276 mm Yükseklik 35 mm
Klavye : Türkçe Q Klavye + Nümerik Tuş Takımı
Hediyeler : Çanta ve Optik Mouse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KOBE-DJ aka GRYPHON -- 6 Kasım 2009; 18:54:56 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2438 Mesaj
7 Kasım 2009; 1:06:15 

quote:

Orijinalden alıntı: KOBE-DJ aka GRYPHON

Arkadaşlar merhaba,

Bişey sormak istiyorum iki ürün arasında kaldım.Açılan bu konuyu başından sonun kadar okudum.Ses ve stand-by da deşarj olma problemleri mevcutmuş.Bu durum bende çeşitli kuşkular doğurdu.HP ile süründükten sonra, yine servis yollarında zamanımı harcamak istemiyorum.Sizce Toshiba'daki bu sorun üretim hatası mı yoksa belirli bir üretim bandındaki üründe mi mevcut.Yani nerden alırsam alayım bu durum var olacak mı?
Bir de eğer ses rahatsız etmiyorsa stand-by durumu beni çok etkilemez.Siz olsanız yine bu modeli alır mıydınız?Ve başkalarına tavsiye eder miydiniz?Eğer tavsiye ediyorsanız;

Asıl sormak istediğim kıyaslamaya geçiyorum;

1-TOSHIBA A500-132

ve

2- ASUS N51VN280DV

arasında kaldım.Asus'un bu modeli ile ilgili donanımsal şikayeti olan göremedim forumda.Herkes memnun fakat Toshiba'nın benim cevremde kullanıcısı çok ve hiçbirinin servisle bugüne kadar işi olmadı(umarım kimsenin de olmaz) Bu nedenden dolayı Toshiba'nın bende edindiği bir yer var.Asus'un özellikleri gerçekten de çok iyi.Kasalarının sağlam olduğunu duydum,ısınma sorunu da yokmuş.

Ayrıca TOSHIBA alırsam istanbulbilişimden almamı önerir misiniz?Teknik desteği kendileri veriyor.Ama toshiba yetkili servisinin de durumu ortada.Servise düşen bin pişman olduğunu yazıor...

Sizin yorumlarınız tercihimde çok etkili olacak şimdiden teşekkür ederim.
ASUS'un özellikleri :

Karakteristik : ASUS N51VN280DV T9600 2,8 GHZ 4GB 500GB 15.6 P
CPU Cinsi-Hızı : Intel Core 2 Duo T9600 - 2.8 Ghz - 6 MB L2 Cache - 1066 Mhz Fsb
Ekran Boyu Boyut : 15.6" - Çözünürlük : 1366 x 768 piksel
Ekran Tipi : WXGA (HD)
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GT 240M - (1 GB - Paylaşımsız) - (2303 MB - Paylaşımlı)
Bellek : 4 GB (max 8GB)
Bellek Tipi : DDR2 - 800 MHz
Sabit Disk : 500 GB - 5400 rpm
Optik Sürücü : DVD Dual Yazıcı
Faks - Modem : YOK
Ses : Dahili Stereo Ses (ALTEC LANSING)
Network Kablolu : 10/100/1000 Mbps Ethernet
Kablosuz : 802.11 a/b/g/n
Bluetooth : VAR
Port : 3xUSB 2.0
eSATA
FireWire
HDMI
VGA
Genişleme Yuvası
Kulaklık Çıkışı
Mikrofon Girişi

Pil Ömrü : 3 saat pil ömrü (Yaklaşık - Kullanıma Bağlıdır)iniz
Ağırlık : 2.9 kg
İşletim Sistemi : Microsoft® Windows® Vista Home Premium
Dahili Web Kamera : 2 MP
Kart Okuyucu : 8'i 1 arada
Parmak İzi Okuyucu : VAR
Boyut : Genişlik 369 mm Derinlik 276 mm Yükseklik 35 mm
Klavye : Türkçe Q Klavye + Nümerik Tuş Takımı
Hediyeler : Çanta ve Optik Mouse

Yaw kardeşim git parana kıy Sony al hemde blu ray li, canavar gibi cihazlar sonynin ürettikleri daha bugün inceledim.

28 Mesaj
9 Kasım 2009; 18:41:55 

Bende A500-132 modelini aldım. Şimdi sormak istediğim :

1) İlk kurulumu yaparken Vista 64 bit olanı yüklesem sonra bir kurtarma dvd si oluştursam , daha sonra değiştirmek istediğimde bu kurtarma dvd sini takıp 64 bit yerine 32 bit lik Vistayı kurabilir miyim?

Kurulumu yaparken " sectiğiniz dil dışındaki tüm dil ve önyükleme ayarları kalıcı olarak kaldırılacaktır" diye bir ifade var.

2) Windows 7 yükseltmesi için 32 veya 64 bit arasında ki seçimi biz mi yapıyoruz yoksa ilk kurulumda sectiğimiz vista nın kaç bit olduguna mı baglı?

Teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi budwieser -- 9 Kasım 2009; 18:44:23 >

2798 Mesaj
10 Kasım 2009; 17:40:07 

quote:

Orijinalden alıntı: budwieser

Bende A500-132 modelini aldım. Şimdi sormak istediğim :

1) İlk kurulumu yaparken Vista 64 bit olanı yüklesem sonra bir kurtarma dvd si oluştursam , daha sonra değiştirmek istediğimde bu kurtarma dvd sini takıp 64 bit yerine 32 bit lik Vistayı kurabilir miyim?

Kurulumu yaparken " sectiğiniz dil dışındaki tüm dil ve önyükleme ayarları kalıcı olarak kaldırılacaktır" diye bir ifade var.

2) Windows 7 yükseltmesi için 32 veya 64 bit arasında ki seçimi biz mi yapıyoruz yoksa ilk kurulumda sectiğimiz vista nın kaç bit olduguna mı baglı?

Teşekkür ederim..

1-Evet
2-Hayır istediğini yükleyebileceksin.

http://www.serkantopkan.com.tr http://muvekkilportal.com http://freeimageresize.com http://googlearaclari.com http://kanajans.com

156 Mesaj
10 Kasım 2009; 17:51:54 

Şarjın kapalıyken azalması hakkında bir çözüm var mı?

Laptop muhteşem 1 aydır kullanıyorum tek sorun batarya sorunu ve eğer bu sorun çözülmeyecek bir sorun ise laptopun taşınıbilir olmasını bir anlamı yok 5 saatte yüzde 4-5 düşüyor.

86 Mesaj
10 Kasım 2009; 19:54:53 

win7 kuran oldumu hiç cızırtı ve şarj problemi win7 de de oluyormu acabam merak ettimde

28 Mesaj
10 Kasım 2009; 20:58:43 

quote:

Orijinalden alıntı: mobilecom

1-Evet
2-Hayır istediğini yükleyebileceksin.

Şimdilik 64 bit olanı yükledim. Yalnız şu şarj problemi bende de mevcut 12 saatte ortalama %4 azalmış. Umarım bir çözümü bulunur.

156 Mesaj
11 Kasım 2009; 0:24:15 

Böyle güzel bir laptopta böyle bir şarj problemi yakışmıyor toshiba gibi bir markaya.Ve buna cevapsız kalmaları hiç yakışmıyor ve en kötüsü bunun normal bir şey olduğunu söylemeleri.!

2798 Mesaj
11 Kasım 2009; 9:48:07 

Şarj olayı gerçektende problem teşkil ediyor, acaba diyorum ilk açılış esnasında mı bu şarjı tüketiyor?

http://www.serkantopkan.com.tr http://muvekkilportal.com http://freeimageresize.com http://googlearaclari.com http://kanajans.com

156 Mesaj
11 Kasım 2009; 11:21:39 

Biz anca tahmin yürütebiliriz,şöyle tüketiyor böyle tüketiyor diye.Toshibadan yetkili birinin gayet ciddi bir şekilde bu sorun hakkında bilgi vermesi gerekiyor.2lira para sorun olduğujnda geçiştirilmek insanın içinde toshiba servisine bir sürü küfür dizesi oluşturuyor.

2438 Mesaj
12 Kasım 2009; 1:45:34 

quote:

Orijinalden alıntı: SoVeReInG

Biz anca tahmin yürütebiliriz,şöyle tüketiyor böyle tüketiyor diye.Toshibadan yetkili birinin gayet ciddi bir şekilde bu sorun hakkında bilgi vermesi gerekiyor.2lira para sorun olduğujnda geçiştirilmek insanın içinde toshiba servisine bir sürü küfür dizesi oluşturuyor.

Arkadaş güzel konuşmuşsunda, Trde servislerde çalışan kişiler meslek lisesi mezunları, meslek lisesi mezunlarının pc konusunda ne kadar eğitim aldıkları belli. Hatta servise tel açıp konuştuğunda servisteki elemanın senden daha az bilgiye sahip olduğunu hemen anlıyorsum. Gelelim laptop konusuna, laptop masaüstü gibi değil sonuçta daha küçük olduğundan daha karmaşık yapıya sahip. Sonuçta herşey küçük bir kasaya entegre ve parçalarda değiştirilemiyor. Masa üstünde ise herşey çok basit, ekran kartı sorunluysa hemen değiştir, keza diğer parçalar hemen değiştirirsin. Laptop u gönderdiğin zaman özellikle Toshibaya yaptıklarını söyleyim, bir bios güncellerler, sonra format atarlar yaptık diye gönderirler cihazı, cihaz geldiğinde bakarsınız ki sorun hala devam ediyordur. Çünkü bu cihazın içini açıp tekrar toparlamak her baba yiğidin harcı değildir. Ama aradığınız sorduğunuz zaman ne yapıyorsunuz laptopu gönderdiğimizde efendim almanyadan getirdiğimiz bir cihaz var bütün sorunları tespit ediyor gerekli incelemeyi yaptık sorun yok derler. Aldığım duyumlar ve izlenimler böyle. Bana göre servis elemanı en az bir yıl yurt dışında üretim aşamasında çalışmalı, yabancı dil kesin şart çünkü programların dili ingilizce bu özelliklere sahip elemanda 3 kuruşa serviste çalışırmı hayır. İşte toshibatr cihazları yüksek fiyatlara satmasına rağmen altyapı servis sıfır, herhangi bir arızada tek başınasınız. Keşke Mitsubishi laptop olayına daha fazla önem verse, ben ce japonların baba markası mitsu ama işte laptoplara çok önem vermedi nedense ama son olarak 800 gramlık netbook apricot al c4 ile bir atılım yaptı bakalım gerisi gelecekmi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMMaNDeRCX -- 12 Kasım 2009; 1:56:59 >

86 Mesaj
13 Kasım 2009; 14:52:36 

sol hoparlorde ses problemi yaşayan olmuşmuydu sesin gidip gelmesi gibi... pil yuzunden servise gondermek istemiyordum ama şimdi mecburen servise gondericem .sol hoparlorde muzik dinlerken ses gidiyor sesi yukseltiyorum normale donuyor bir süre sonra yine ses gidiyor ... servise işim düştü 1 aydan aşağı gelmez diyenler oluyordu inş. bu olay basıma gelmez... hoparlor için goturmusken şarj azalmasını da sorucam... umarım sorunu çabuk çözerler

1860 Mesaj
14 Kasım 2009; 10:39:23 

quote:

Orijinalden alıntı: rahatszzz

sol hoparlorde ses problemi yaşayan olmuşmuydu sesin gidip gelmesi gibi... pil yuzunden servise gondermek istemiyordum ama şimdi mecburen servise gondericem .sol hoparlorde muzik dinlerken ses gidiyor sesi yukseltiyorum normale donuyor bir süre sonra yine ses gidiyor ... servise işim düştü 1 aydan aşağı gelmez diyenler oluyordu inş. bu olay basıma gelmez... hoparlor için goturmusken şarj azalmasını da sorucam... umarım sorunu çabuk çözerler

Geçmiş olsun kardeş. Bende böyle bir sorun yok.

Bende herkesin bildiği 2 sorun var. Şarjın azalması ve hafif cızırtı...

1240 Mesaj
17 Kasım 2009; 18:12:25 

Bi karar veremedim P300 mü alsam A500 mü???

Civil Engineer

1860 Mesaj
18 Kasım 2009; 13:08:55 

Bu cızırtı ekrandan kaynaklanıyor gibi. Beyaz bir sayfa açıp, sayfayı yukarı aşağı oynattığınızda aynı anda cızırtı oluyor. Garip birşey :D

1860 Mesaj
18 Kasım 2009; 16:19:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Xtremee

Bi karar veremedim P300 mü alsam A500 mü???

Kasanın karizmasına önem veriyorsan A500, ekranın daha büyük olmasını istiyorsan P300.

3 Mesaj
18 Kasım 2009; 23:30:08 

iyi akşamlar herkese,ben 1.5 ay kadar önce almıştı laptopumu.dün gece harddiskte bi sorun var dosyaları yedekleyin gibi uyarılar çıktı sürekli,yedeklemeye çalıştım ama yine aynı sorundan yedekleyemedi,recovery cd'leriyle baştan kurmak istedim,son ana kadar normal gitti,kurulumun son aşamasında yine aynı hatayı verdi,bu sabah laptopu servise verdim mecbur kalarak,parça değişimi gerekir büyük ihtimalle dediler,sizce ne kdr sürer geri almam,bi de servis belgesine çizik leke var fln da yazmışlar,sonradan gördüm,oysa ki leke çizik fln yok,kullanıcı hatası demek için yapmış olabilirler mi?

31 Mesaj
21 Kasım 2009; 2:47:25 

Daha kapalıyken şarj azalmasının sebebini bulamamışken bende birde açıkken üstelik prize takılı halde şarj azalması başladı.Durduk yere şarj %98-97 ye düşüyor ve bir süre sonra tekrar şarj etmeye başlıyor.Bir önerisi veya fikri olan varmı acaba?

4 Mesaj
22 Kasım 2009; 13:07:36 

arkadaslar ben a500-132 yi alalı 3hafta oldu.bendeki sorunlarda genelde aynı.2 onemli sorunu var sarj problemi ve kasanın sag tarafından gelen cızırtı.bunun yanında durduk yere hoparlorlerden ses geliyo.bunun icin işim yoksa ses konumunu sürekli kapalı konuma getiriyorum.ayrıca fanıda hic susmuyo tamam ısınma problemi yok ama bu kadarı da fazla.ne bilim alırken bu tip sorunların olabilecegi hic aklıma gelmemisti.bu arada windows 7 ye nasıl gecebilirim,bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim

0

Ekteki dosya (1)

11 Mesaj
23 Kasım 2009; 18:18:32 

nopainnogame :

Windows® 7 Yükseltme Sürümünü nasıl alabilirim?
Lütfen http://www.toshiba.eu/windows7-upgrade adresindeki web sitemizi ziyaret edin ve ekrandaki talimatları takip edin.

Diğer arkadaşlar için gerekli olabileceğini düşündüğüm bilgiler:
Bilgisayarımı cumartesi günü servisten aldım. 2 Kasımdan 21 Kasıma kadar serviste bakımdaydı. Bakım süresi 19 gün sürdü.
Hard disk ve sol hoparlör de sorun varmış. İkisini de değiştirdiler.
Çizik konusuna gelince servisten bana verilen belgede de aynı ibare vardı. Aksine bilgisayarım ilk günkü gibi tertemiz. Çantasına bile kılıfıyla koyuyorum:D
Hard diskim 232+231 olmak üzere 463 gb olarak geri döndü.
Hoparlördeki cızırtılar devam ediyor.
Halen windows güncelleştirmeleriyle boğuşuyorum.
Servise mavi ekran sorunuyla götürmeme rağmen dün yine aynı sorunu yaşadım. Tekrarlanırsa yine servise götürmek zorunda kalacağım ki aynı sorundan iki k