Şimdi Ara

..:TOSHİBA A500-132 KLUBÜ:.. (FN TUŞ SORUNU ÇÖZÜLDÜ) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
2
Favori
72.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, beni de A500-132 kullanıcısı olarak ekler misiniz, teşekkürler..
  • arkadaşlar laptopu kullandıkça size burdan yazıyorum :)

1. olarak Öncelikle bu modelde araç galerisini bulamadım bu masaüstünde sag tarafta oluyor saat , not defteri falan oluyor hani onu bulamadım...

2. olarak benim laptopumda sol touch ped ten gacır gucur bi ses geliyor her bastıgım da sizce bu servise verilmesi gerken bi sorun mu?

3. olarak ekran alt kısmı yapışık degil bende yani ekranımızı acıp kapamamıza yardımcı olan o dönen şeye hafif bastırdıgımda bu görülüyor sizde durum nedir ?

ve son olarak benim eski laptopum hpdv6 1130 dan kalma bi uzak kumanda var ve toshibanın girişine de cuk diye oturdu ancak elbetteki görmüyo tuşları algılamıyor bunu acaba bi programla uydurabilirmiyim toshiba ya

arkadaşlar şimdi den cevaplarınız için teşekkür ediyorum.... özelikle touch ped ve
    ekran konusunda acil cvplarıızı bekliyorum
  • arkadaşlar merhaba,

1- bende bu laptopu çok araştırıp iki hafta öncesinden aldım, fakat maalesef laptop da sorunlar olduğunu düşünüyorum.
    bilmiyorum tüm seri de midir bu hatalar ama 3 laptoptan ikisinde kapalı konumdayken şarj tükenme sorunu çıktı.
    ilk laptopu vatan bilg. bir yakınıma aldık, şarj problemini görür görmez geri iade ettik ve aynı ürünün yenisini aldık.
    Yenisinde böyle bir şarj tükenme problemi göremediğim için bende aynı ürünü bimeks ten indirimden ~1900 TL a aldım.
    Ama benim lap top da da kapalı konumdayken şarj tükenme hatasını gördüm . Yani %100 şarj edip, 4 günlük bayram tatiline gittim geldim, laptop kapalı kaldı, gelip açmaya çalıştığımda açılmıyordu, o derece... kötü....
    Laptopu kullanamadan servise gönderdim, bimekts de değişim ilk 3 gün içinde oluyormuş, yenisini alamadım bu nedenle.

bu ciddi bir problem bana kalırsa, alacaklar iyi düşünsün... Problem bataryadan mı kaynaklanıyor, yoksa laptop kapalı konumdayken enerji mi çekiyor servisin raporunda görecegiz.
    2-Ayrıca şarj çok çabuk tükeniyor... 1-1,5 saat (samsung r620 canavar kalıyor yanında)
    3-Fan fazla ve gürültülü çalışıyor, laptop masa üstünde ve hiçbir işlem yapmazken !!!!

Performansına güveniyorum makinenin ama böyle pürüzlerin çıkması can sıkmak için yeterli bence...
    Sigorta ve garantisini de yapamadım geri verdiğim için, umarım sonumuz iyi olur, ne diyelim

1- En önemli sorunu

• 1 hafta önce usa dan a505 s6967 getirttim..şu an kullanıyorum...ufak tefek ayrıntılar dışında ..mesela uzaktan kumanda kutudan çıkmadı...ayrıca parmak izini ve tozu çok gösteriyor kasası..bunların yanında ısınma sorununa rastlamadım.sormak istediğim bu cihazla xp nasıl bir performans gösterir...aranızda işletimsistemini bu cihazda xp kullanan arkadaşlar varmı?varsa driverlerini nerde bulabilirim..saygılar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: toprakkaya

arkadaşlar merhaba,

1- bende bu laptopu çok araştırıp iki hafta öncesinden aldım, fakat maalesef laptop da sorunlar olduğunu düşünüyorum.
    bilmiyorum tüm seri de midir bu hatalar ama 3 laptoptan ikisinde kapalı konumdayken şarj tükenme sorunu çıktı.
    ilk laptopu vatan bilg. bir yakınıma aldık, şarj problemini görür görmez geri iade ettik ve aynı ürünün yenisini aldık.
    Yenisinde böyle bir şarj tükenme problemi göremediğim için bende aynı ürünü bimeks ten indirimden ~1900 TL a aldım.
    Ama benim lap top da da kapalı konumdayken şarj tükenme hatasını gördüm . Yani %100 şarj edip, 4 günlük bayram tatiline gittim geldim, laptop kapalı kaldı, gelip açmaya çalıştığımda açılmıyordu, o derece... kötü....
    Laptopu kullanamadan servise gönderdim, bimekts de değişim ilk 3 gün içinde oluyormuş, yenisini alamadım bu nedenle.

bu ciddi bir problem bana kalırsa, alacaklar iyi düşünsün... Problem bataryadan mı kaynaklanıyor, yoksa laptop kapalı konumdayken enerji mi çekiyor servisin raporunda görecegiz.
    2-Ayrıca şarj çok çabuk tükeniyor... 1-1,5 saat (samsung r620 canavar kalıyor yanında)
    3-Fan fazla ve gürültülü çalışıyor, laptop masa üstünde ve hiçbir işlem yapmazken !!!!

Performansına güveniyorum makinenin ama böyle pürüzlerin çıkması can sıkmak için yeterli bence...
    Sigorta ve garantisini de yapamadım geri verdiğim için, umarım sonumuz iyi olur, ne diyelim

1- En önemli sorunu

Söyledilerinizden şaj olayı sanırım siz denk geldi bende böyle bir sorun yok.
    Şarjı evet kısa gidiyor.
    Ama ses olayına kesinlikle katılmıyorum, fan bende hiç ses çıkmıyor, performslı kullanımda ise tabiki ses gelmekte ama tahatsız edici değil.

• quote:

arkadaşlar merhaba,

1- En önemli sorunu

Bende de kapalıyken şarj gitmesi sorunu var ancak dediğiniz ölçüde değil.Yani bir gün hiç açmasam %90 seviyesine düşüyor en fazla.Fan konusundada ilginç bir kullanımı var makinanın.İnternete falan bakarken %60-70 arasında takılıyor.Bazen %50 oluyor.Cpu sıcaklığı 30 dereceyken niye böyle yapıyor bilmiyorum.Ancak prizden çektiğim zaman direk kapatıyor fanı ve cpu sıcaklığı aynı kalıyor .Prizden çektikten sonra arda sırada açıyor fanı.Fan sesi duyuluyor ancak öyle rahatsız edici düzeyde değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: purepain

quote:

arkadaşlar merhaba,

1- En önemli sorunu

Bende de kapalıyken şarj gitmesi sorunu var ancak dediğiniz ölçüde değil.Yani bir gün hiç açmasam %90 seviyesine düşüyor en fazla.Fan konusundada ilginç bir kullanımı var makinanın.İnternete falan bakarken %60-70 arasında takılıyor.Bazen %50 oluyor.Cpu sıcaklığı 30 dereceyken niye böyle yapıyor bilmiyorum.Ancak prizden çektiğim zaman direk kapatıyor fanı ve cpu sıcaklığı aynı kalıyor .Prizden çektikten sonra arda sırada açıyor fanı.Fan sesi duyuluyor ancak öyle rahatsız edici düzeyde değil.

Evet 1 günde %90 a düşüyor, iki-üç gün denemenizi tavsiye ederim.
    yani bence asıl sorun %lik olarak ne kdr gittiği değil, kapalı konumdayken minimum hatta hiç enerji tüketmemesi gerektiğidir.
    Sadece benim garibime gidiyor olamaz kapalı kalması halinde şarjı tükenen bir cihaz.
    Bu lap topu kötülediğim anlamına gelmesin performans olarak henuz test edemedim, belki de Toshiba markası performansı şarj tüketimine tercih etmiştir, bilemiyorum.
    Fan konusuna gelince, laptop eğer stabil halde ise ve bir işlem yapmıyorsanız, fanın çalışıp %60-70 lerde seyretmesi garip, tamam ısınmıyor laptop ama insan düşünüyor niye cihaz bu kadar fanı bu kadar çalıştırma ihtiyacı duyuyor. Ayrıca uzun saatler başında kalan biri için fan gürültülü çalışıyor diyebiliyorum, çünkü 10-15 saat çalıştığım oluyor benim laptop başında, ve kapatınca anlaşılıyor maalesef ne olduğu. Ve daha başında böyle bir gürültü hissediliyorsa fanda, eminim ileriki çalışma zamanlarında, ki bunun için toz toprak girecek üzülerek söylüyorum ama sıkıntı yaratır.

• slm arkadaşlar kulubunüz hayırlı olsun.

yaklaşık 3 - 4 aydır laptop almak için araştırmalarım devam ediyor. bende ilk etapta hp almaya karar vermiştim. ama gerek buradaki güzel yönlendirmeler gerekse çevremdeki dostlarım beni toshiba veya sony yönlendirdi. sony kaliteli ama yüksek maliyet. bunun yanında toshıba uygun sayılır. bugün kulubunuzun yazışmalarını inceledim bende p300 26L ve A500 132 modelleri arasında kaldım. P300 anlık donmaların olduğunu bildirmiş arkadasşar. sonra a500 dönüş yaptım fakat mobilecom a500 yaşadığı mavi ekran ve donma sorunu yaşadığını söylemiş. acaba bu sorun düzeldimi ??

alacağım makine ile hem oyun hemde multimedya işlerini görmek istiyorum A500 yeterli olur mu ? alsam sorunlar yaşarmıyım

bilgi verir misiniz?

teşekkürler.
  • A500 ihtiyaçlarını görecektir. Ama kronik sorunlar hakkında kullananlardan bilgi almalısın....
  • Beni de kulübe üye yapar mısınız.
    SLM MOBILECOM. inan ki 1 aydan fazladır ürünü takip ediyorum ve sonunda dün siparişi verdim. o kadar kıymetli bilgiler paylaşmışşınız ki hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. kulübü kurduğun için sanırım sana extra bir teşekkür borçluyum. velhasıl beni de aranıza alırsanız sevinirim. sizle paylaşacağım çok şey oolacak sanırım. bir de burdaki arkadaşların ûslupları çok düzgün. iyi ki A500-132 aldım ve iyi ki sizleri tanıdım. sürakli irtibat halinde olmak dileğiyle. sağlıcakla kalın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twenty_

slm arkadaşlar kulubunüz hayırlı olsun.

yaklaşık 3 - 4 aydır laptop almak için araştırmalarım devam ediyor. bende ilk etapta hp almaya karar vermiştim. ama gerek buradaki güzel yönlendirmeler gerekse çevremdeki dostlarım beni toshiba veya sony yönlendirdi. sony kaliteli ama yüksek maliyet. bunun yanında toshıba uygun sayılır. bugün kulubunuzun yazışmalarını inceledim bende p300 26L ve A500 132 modelleri arasında kaldım. P300 anlık donmaların olduğunu bildirmiş arkadasşar. sonra a500 dönüş yaptım fakat mobilecom a500 yaşadığı mavi ekran ve donma sorunu yaşadığını söylemiş. acaba bu sorun düzeldimi ??

alacağım makine ile hem oyun hemde multimedya işlerini görmek istiyorum A500 yeterli olur mu ? alsam sorunlar yaşarmıyım

bilgi verir misiniz?

teşekkürler.

Bu sorunları yaşadaığımı hatırlamıyorum, yazdığımı nerede gördünüz.

A500-132 kesinlikle tavsiyemdir. Sadece şarj konusu sıkıntılı sanki 2 saatten az gidiyor gibi geliyor bana hala tam test yapamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: elemru

Beni de kulübe üye yapar mısınız.
    SLM MOBILECOM. inan ki 1 aydan fazladır ürünü takip ediyorum ve sonunda dün siparişi verdim. o kadar kıymetli bilgiler paylaşmışşınız ki hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. kulübü kurduğun için sanırım sana extra bir teşekkür borçluyum. velhasıl beni de aranıza alırsanız sevinirim. sizle paylaşacağım çok şey oolacak sanırım. bir de burdaki arkadaşların ûslupları çok düzgün. iyi ki A500-132 aldım ve iyi ki sizleri tanıdım. sürakli irtibat halinde olmak dileğiyle. sağlıcakla kalın.

Aramıza hoşgeldin, cihazını gülerek kullanman dileğiyle...Listeye eklendin.

• quote:

slm arkadaşlar kulubunüz hayırlı olsun.

bilgi verir misiniz?

teşekkürler.

Arkadaş aklın varsa Toshiba LAPTOPLARINDAN uzakdur. Önce Şikayet var koma gir TOSHIBA kısmını oku. Laptopun arıza yaparsa vay haline 1000 in üzerinde şikayet var. 3-4 aydır tamir için gönderilen cihazlar, yapılmayan para iadeleri, değişimler. Eğer alırsan laptop şansına, ilerde arıza çıkarırsa demişlerdi dersin ama. Sonuçta bu cihazlar illaki arıza çıkaracak ve servisin yolunu tutacak o zaman tam bir işkenceye hazır ol. HATTA şuan bile 0 212 340 60 80 i ara bakalım kaç dakkada ulaşacaksın yetkiliye. Ve yetkiliden herhangi bir konuda bilgi iste. İsmi fatoş yada eda felam olanlarda. bilgisiz Bayanları koymuşlarki kimse teknik birşey sormasın. Yani TAM BİR REZALET başka firmalara yönel. diğer firmalarında cihazları arıza yapıyor ama hiçbiri TOSHIBA servisi gibi rezalet değil.

• mobilecom bu yazının ilk başlarında yazmışşın. açılırken mavi ekran çıktığını. ayırıca CoMMaNDeRCX tşk. şikayetimvar.com girdim gerçektende baya şikayet var. peki ne alayım arkadaşlar iyice çıkmaza girdim biliyorum elektronik ürün şansa ama. birazda ben belirleyeyeim şansı.

HANGİ MARKA VE MODEL?

help plaseeee :)))
  • ben de bu salı günü a500-132 aldım , beni de listeye ekleyebilirsiniz
  • A300-23J ve A500-132 arasında bi karar vermek üzereyim ama birkaç sorum olacak.
    1-Öncelikle A500ün 16' ekranı ve ağırlığı çok sorun yaratıyor mu.
    2-İki ürünün ekran kartı performansları (HD 4650 ve HD 3650) çok mu farklı.
    3-Bu iki ürünü alan (özellikle de A500-132) arkadaşlar nereden ve ne kadara aldıklarını belirtirse çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KIDD

A300-23J ve A500-132 arasında bi karar vermek üzereyim ama birkaç sorum olacak.
    3-Bu iki ürünü alan (özellikle de A500-132) arkadaşlar nereden ve ne kadara aldıklarını belirtirse çok sevinirim.

Ekran kartları arasında bariz bir fark var....
  • quote:

Orijinalden alıntı: KIDD

A300-23J ve A500-132 arasında bi karar vermek üzereyim ama birkaç sorum olacak.

1)Ekranın büyük olması benim için çok değil hiç sorun yaratmadı.Ağırlık konusunda eski laptopumdan biraz fazla ama uzun süreli taşımadığım için net bir yorum yapamıycam.
    2)Ekran kartları arasında çok fark var.Hd 4650 daha iyidir.Şu adresten http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html grafik kartlarının benchmark puanlarını falan karşılaştırabilirsiniz.Şu adresten http://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphic-Cards.13849.0.html grafik kartlarının oyun performaslarını karşılaştırabilirsiniz.Bu linklerde bütün laptopların karşılaştırmaları var diğer arkadaşlara da yardımcı olabilir.
    3)Ben vatandan almıştım indirim vardı o zamanlar 1900 dü galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi purepain -- 3 Ekim 2009; 12:48:37 >

• arkaşlar mehaba,

aşağıdaki iki moddel arasın da ve iki ekran kartı arasında ytardımcım olurmusunuz?

ASUS X61SF280DV INTEL CORE 2 DUO T9600 2.8GHZ 4GB 500GB 16"
    İşlemci Tipi Intel Core 2 Duo 2.8 Ghz 1066 Mhz 6 MB T9600
    Bellek miktarı 4 GB DDR2 800 Mhz
    Ekran boyutu 16 inç 1366 x 768 px WXGA (HD)
    Ekran Kartı NVIDIA GeForce GT 220M 1024 MB Harici Nvidia
    İşletim sistemi Windows Vista Home Premium
    Hdd Kapasitesi 500 GB 5400 rpm SATA
    Optik sürücü tipi DVD Yazıcı (Super Multi)
    Modem Yok
    Ethernet 10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ 802.11 A/B/G/N
    Bluetooth Bluetooth V2.1+EDR
    3G Yok
    DVI Çıkışı Yok
    Kızılötesi Yok
    HDMI Çıkışı 1
    IEEE 1394 Yok
    Kart girişi 1 x Express Card
    Monitör Çıkışı 1 x VGA
    Ses Bağlantıları 1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi
    Tv-Out Yok
    USB 4
    E-SATA Yok
    Ses Kartı Dahili ses kartı
    Hoparlör Dahili hoparlör
    Touchpad Var
    Klavye Türkçe Q Klavye + Nümerik Tuş Takımı
    Kart okuyucu 8-in-1 card reader
    Kamera 1.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu Yok
    Pil lityum-iyon
    Genişlik 380 mm
    Derinlik 265 mm
    Yükseklik 38 mm
    Ağırlık 2.850 Kg
    Garanti süresi 2 yıl
    Hediyeler Çanta ve Optik Mouse

TOSHIBA SATELLITE A500-132 INTEL CORE 2 DUO P8700 2.53GHZ 4GB 400GB 16"
    Ağırlık 2.75 KG

Bellek Yuvası 2

Bluetooth Özelliği Var

Chipset Intel PM45 Chipset

Ekran Boyutu 16 - 17

Ekran Kartı ATI Mobility Radeon HD 4650- 1 GB GDDR3 (Paylaşımsız)

Ekran Özelliği 16" Toshiba TruBrite HD WXGA TFT (1.366x768)

Ethernet 10/100/1000 Gigabit Ethernet Lan

Fax Modem Yok

Fiyat Aralığı 2000 YTL- 2999 YTL

Firewire Yok

Garanti Süresi 2 Yıl

Sabit Disk Kapasitesi 400GB 5400 rpm s-ata

İşlemci Tipi Intel Core 2 Duo Montevina

İşlemci / Hızı Intel Core 2 Duo P8700 2.53 Ghz 3 MB Cache 1066 Mhz FSB Montevina

İşlemci Hızı Aralığı 2 Ghz - 2.9 Ghz

İşletim Sistemi MS Vista Premium

Wireless Wireless 802.11b/g

Kamera Var

Klavye Türkçe Q Klavye

MARKA Toshiba

Optik Sürücü DVD Double Layer DVD+RW

Taşıma Çantası Yok

Pil Ömrü 6 Cell Li-ion 1 - 3 Saat Arası Kullanım Odaklı Değişim Süresi

Ses Kartı Toshiba Bass Enchanced Sound System with Dolby Sound Room, Harman Kardon Stereo hoparlörler

Sistem Belleği 4096MB 800Mhz

Usb Sayısı 3 Adet

• quote:

arkaşlar mehaba,

aşağıdaki iki moddel arasın da ve iki ekran kartı arasında ytardımcım olurmusunuz?

ASUS X61SF280DV INTEL CORE 2 DUO T9600 2.8GHZ 4GB 500GB 16"
    İşlemci Tipi Intel Core 2 Duo 2.8 Ghz 1066 Mhz 6 MB T9600
    Bellek miktarı 4 GB DDR2 800 Mhz
    Ekran boyutu 16 inç 1366 x 768 px WXGA (HD)
    Ekran Kartı NVIDIA GeForce GT 220M 1024 MB Harici Nvidia
    İşletim sistemi Windows Vista Home Premium
    Hdd Kapasitesi 500 GB 5400 rpm SATA
    Optik sürücü tipi DVD Yazıcı (Super Multi)
    Modem Yok
    Ethernet 10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ 802.11 A/B/G/N
    Bluetooth Bluetooth V2.1+EDR
    3G Yok
    DVI Çıkışı Yok
    Kızılötesi Yok
    HDMI Çıkışı 1
    IEEE 1394 Yok
    Kart girişi 1 x Express Card
    Monitör Çıkışı 1 x VGA
    Ses Bağlantıları 1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi
    Tv-Out Yok
    USB 4
    E-SATA Yok
    Ses Kartı Dahili ses kartı
    Hoparlör Dahili hoparlör
    Touchpad Var
    Klavye Türkçe Q Klavye + Nümerik Tuş Takımı
    Kart okuyucu 8-in-1 card reader
    Kamera 1.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu Yok
    Pil lityum-iyon
    Genişlik 380 mm
    Derinlik 265 mm
    Yükseklik 38 mm
    Ağırlık 2.850 Kg
    Garanti süresi 2 yıl
    Hediyeler Çanta ve Optik Mouse

TOSHIBA SATELLITE A500-132 INTEL CORE 2 DUO P8700 2.53GHZ 4GB 400GB 16"
    Ağırlık 2.75 KG

Bellek Yuvası 2

Bluetooth Özelliği Var

Chipset Intel PM45 Chipset

Ekran Boyutu 16 - 17

Ekran Kartı ATI Mobility Radeon HD 4650- 1 GB GDDR3 (Paylaşımsız)

Ekran Özelliği 16" Toshiba TruBrite HD WXGA TFT (1.366x768)

Ethernet 10/100/1000 Gigabit Ethernet Lan

Fax Modem Yok

Fiyat Aralığı 2000 YTL- 2999 YTL

Firewire Yok

Garanti Süresi 2 Yıl

Sabit Disk Kapasitesi 400GB 5400 rpm s-ata

İşlemci Tipi Intel Core 2 Duo Montevina

İşlemci / Hızı Intel Core 2 Duo P8700 2.53 Ghz 3 MB Cache 1066 Mhz FSB Montevina

İşlemci Hızı Aralığı 2 Ghz - 2.9 Ghz

İşletim Sistemi MS Vista Premium

Wireless Wireless 802.11b/g

Kamera Var

Klavye Türkçe Q Klavye

MARKA Toshiba

Optik Sürücü DVD Double Layer DVD+RW

Taşıma Çantası Yok

Pil Ömrü 6 Cell Li-ion 1 - 3 Saat Arası Kullanım Odaklı Değişim Süresi

Ses Kartı Toshiba Bass Enchanced Sound System with Dolby Sound Room, Harman Kardon Stereo hoparlörler

Sistem Belleği 4096MB 800Mhz

Usb Sayısı 3 Adet

aynı 2 urunarasında bende kaldım yardı lutfen

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.