- x
En kaliteli su?
88 Cevap12802 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

410 Mesaj
31 Ağustos 2009; 9:00:30 

evet arkadaşlar istanbulda yaşıyanlar bilir... Su özelliklede içme suyu çok önemli bi nokta... Erikli suyunun iyi olduğunu duydum fakat kendi sitesindeki açıklamalara bakınca biraz bu düşüncem değişti gibi...özellikle son paragrafta RÖNTGENL ile kontrol edilmesi direkt radyasyon anlamına geliyor...

İyi kaliteli su bilen varmı arkadaşlar....

Kaptajdan boru sistemine alınan Erikli Doğal Kaynak Suyu, yerin 70 cm. altına döşenmiş olan özel kangal borular içinde doğal akışıyla 12 km’lik bir yolculuk sonrasında Uludağ dolum tesislerine ulaşır.

19 lt. polikarbonat şişe dolumu Prostack olarak adlandırılan özel taşıma kasaları üzerinde dolum için tesislere ulaştırılan şişeler bant üzerine alınır. İlk kontrolleri yapılan şişelerin doluma uygun olanları dış yüzey yıkama makinesine gönderilir. Dış yüzey temizliği sonrasında şişelerin iç kontrolleri tamamlanır. Doluma uygun olan şişeler tam otomatik makinelerde yıkama işlemlerinden geçirilir. Yıkama ünitesinde gıda ambalajları temizliğinde kullanılan sanitasyon malzemeleri kullanılır. 70 C derece sıcak su ile yıkanan şişeler, dezenfektanlı ve ozonlu su ile durulama işlemine tabi tutulur ve hijyen garantisi altına alınır.

Şişelere dolumu yapılacak olan Erikli, sırası ile farklı kademelerdeki filtrelerden geçer ve ozon ile zenginleştirilmiş hava yöntemi kullanılır. İleri teknoloji ile çalışan dolum proses hatlarında ve makinelerde el değmeden şişelere doldurulur. Kapakların üst bölümüne tarih ve seri kodlaması yapılır, kapak alanı güvenlik bandı ile çevrelenir. Dolumun her aşamasında yapılan röntgen kontrolleri yardımıyla Erikli kalitesi gharanti altına alınır.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1396 Mesaj
31 Ağustos 2009; 9:06:14 

erikli

340 Mesaj
31 Ağustos 2009; 9:06:25 

En iyisi Hayat Su

..and we keep driving into the night
it's a late goodbye, such a late goodbye...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Ağustos 2009; 9:15:30 

Erikli bana göre.Evin 500 mt ilerisinde dolum fabrikası var.Adamlar kaliteli çalışıyor

100 Mesaj
31 Ağustos 2009; 9:20:23 

Erikli tabii ki. İçerken mutlu oluyosun.

785 Mesaj
31 Ağustos 2009; 9:41:58 

nestle

3605 Mesaj
31 Ağustos 2009; 9:42:47 

Kesinlikle Erikli

LG G3 16 Gb-I- Hp Pavilion 1360 ET -I- 42' LG LH3000 -I- Ford Focus Titanium HB 109 Bg -I- Denon 1312 XP

267 Mesaj
31 Ağustos 2009; 9:46:39 

Bursa da paketlenen suların hemen hemen hepsi aynı kaynaktan alıyor sularını. Uludağa çekmişler su borularını aynı birikimden kendi dolum tesislerine çekiyorlar sularını. Haa dolum tesislerinde herhangi bir sertleştirme yumuşatma yapıyorlarsa onu bilemem...

Ama Erikli güzel derim ben de...

SE Xperia™ Neo

7005 Mesaj
31 Ağustos 2009; 9:47:23 

erikli ama çok para şahsen biz haftada bır alıyoruz ama 7.750

AKIL PLANLAR YAPARKEN KADER GÜLERMİŞ.

3598 Mesaj
31 Ağustos 2009; 9:52:17 

Kalabak suyu

Don't make me sad
Don't make me cry
Sometimes love is not enough
and the road gets tough

I don't know why

410 Mesaj
31 Ağustos 2009; 9:56:55 

tamam güzel arkadaşlarda şu röntgen ışınlarıyla denetleme olayı düşündürüyor beni...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1891 Mesaj
31 Ağustos 2009; 9:58:54 

labranda milas-
bahcepınar osmaniye -
erikli

Âdem eski dillerde “verimli toprak” anlamına gelir. Ürün verme potansiyelini taşır. Verebileceği ürünler (≈sonraki bilinç düzeyleri) Nûh, Hûd, Salih, İbrahim, Mûsa, ~İsa … vs. olarak adlandırılmıştır.

Elinde Çekiç Olan Herşeyi Çivi Zanneder, insan yediğine dönüşür , yaşadığı yer gibi düşünür

410 Mesaj
31 Ağustos 2009; 10:22:25 

Bu eriklinin laboratuar bilgilerini araştırıyorum fakat bulamıyorum bilenler var mı?

457 Mesaj
31 Ağustos 2009; 11:11:01 

erikli iyi ama tuzlu

bolu abant su kullanıyoruz tadı çok güzel erikliye en yakın su olabilir bence imkanınız varsa deneyin fiyatı 5tl

760 Mesaj
31 Ağustos 2009; 11:14:10 

Asya...

3203 Mesaj
31 Ağustos 2009; 11:21:28 

quote:

Orijinalden alıntı: fantomas

En iyisi Hayat Su

Türkçede cümleler büyük harfle başlar, nokta ile biter.Bi, diil, ii, gelio, gelcem, ole Türkçe değildir; Bir, değil, iyi, geliyor, geleceğim, öyle denir. Türkçede q, w, x harfleri yoktur dolayısıyla we denmez ve denir. Soru ekleri kelimeden ayrı yazılır: Oldumu denmez oldu mu? denir. Dahi anlamındaki de ayrı yazılır. Bende denmez ben de denir. Yani "de" ekini cümleden attığınızda anlam bozulmuyorsa o zaman ayrı yazmanız gerekir. Ayrıca mesajlarınızdaki vurgular da ifadelerinizle hayat bulur, parmağınızın bir tuşa basılı kalmasıyla değil. Seviyoooommmmm yaaaaaaaaaaa denilmez, gerçekten çok seviyorum denir. Klavyeniz İngilizce ayarlı değilse i, o, s, g, u, c harfleri ı, ö, ş, ğ, ü, ç yerine kullanılmaz. Türkçede -bilite diye bir ek yoktur, bu tarz yazımlar Türkçeyi yozlaştırmaktan başka bir şeye yaramaz.

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2009; 11:26:26 

İSTANBUL SU KANALİZASYON İDARESİ

2049 Mesaj
31 Ağustos 2009; 11:31:34 

nestle

2217 Mesaj
31 Ağustos 2009; 11:34:05 

Çenesuyu

1082 Mesaj
31 Ağustos 2009; 11:35:35 

Fatsu istanblda yok heralde

Kardeş kardeşi öldürmedikçe savaş yoktur.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
2 sa. 6 dk. kadarı kaldı.
31 Ağustos 2009; 11:35:55 

en iyisini bilmem de nestle turkuaz ve saka en dandikleri

586 Mesaj
31 Ağustos 2009; 11:38:04 

Damla

"-Adalet diye birşey yok.. Bu dünyada yok"
( Spartacus )

1396 Mesaj
31 Ağustos 2009; 11:39:04 

su lezzetli ve içinde yabancı madde barındırmıyorsa güzeldir. bu yüzden doğal kaynak suları tercih edilir. fakat arıtma suyu hem daha ekonomik hem de kalitelidir. su sadece sindirim amaçlı kullanılır bizim için sağlıklı olması 1. öncelik ha tadıda güzel olursa ne ala.

kısacası erikli su alıcaz diye kasmayın. amerikan malı filtre sistemi kullanan tüm arıtmalar aynı kalitede su içirebilir size. damacana mamacana ile uğraşmazsınız hem de...

kendim kullanıyorum diye söylüyorum. tezgahta 2. bir musluğum var. çeşmeden su içer gibi içiyorum...

4514 Mesaj
31 Ağustos 2009; 11:41:09 

Damaacana da Erikli
5 LT ve 0.50 Ml lik sularda Nestle..

Astra Coupe Turbo VMAX Stage 4 300+

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2009; 11:49:16 

quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Damaacana da Erikli

Son günlerdeki Damacana olayı üstüne Damacanayı farklı marka yazman bende farklı bir olay uyandırdı

43 Mesaj
31 Ağustos 2009; 11:52:24 

zevk suy.. ee öhöm öhöm!

3472 Mesaj
31 Ağustos 2009; 11:53:04 

Erikli & Sultan

DH 2oo6 Üyesi

716 Mesaj
31 Ağustos 2009; 11:53:18 

Gürpınar Su

.

2306 Mesaj
31 Ağustos 2009; 11:55:54 

Çene Suyu

!'^ %&/()=?_>£#$½{[]}\|@<>
bniem sdaık yriam kraa tporktaır

410 Mesaj
31 Ağustos 2009; 12:05:05 

Su sadece sindirim amaçlı kullanılmaz... Tüm organlarına sıvı nerden gidiyor diye sorarlar adama yoksa... Su çok önemlidir çünkü insan vücudunda her 6 haftada bir devir daim olur yani insan sıvısı değişir... Bu yüzden su çok önemlidir. (...alıntı....Fakat arıtma suyu hem daha ekonomik hem de kalitelidir. )DAMLA suyunun vs arıtma suların ne kadar dandik olduğunu senle tartışmıcam şimdi herkes biliyor...

quote:

Orijinalden alıntı: fLaVa

su lezzetli ve içinde yabancı madde barındırmıyorsa güzeldir. bu yüzden doğal kaynak suları tercih edilir. fakat arıtma suyu hem daha ekonomik hem de kalitelidir. su sadece sindirim amaçlı kullanılır bizim için sağlıklı olması 1. öncelik ha tadıda güzel olursa ne ala.

kısacası erikli su alıcaz diye kasmayın. amerikan malı filtre sistemi kullanan tüm arıtmalar aynı kalitede su içirebilir size. damacana mamacana ile uğraşmazsınız hem de...

kendim kullanıyorum diye söylüyorum. tezgahta 2. bir musluğum var. çeşmeden su içer gibi içiyorum...

1514 Mesaj
31 Ağustos 2009; 12:08:41 

Erikli-Nestle

Dağda üç Beş domuz Sürüsü. Tutturmuş Bir Kürdistan Türküsü.
Eline Almış Bayrak Diye Bir Masa örtüsü. Satsan Beş Para Etmez Ne Dirisi Ne De ölüsü.
Soyu Soysuz Olan Sensin Toprak Senin Neyine? İte itlik Yapıp Kafa Tutma Beyine !
Anlasa Dediğimi Sokaktaki Köpek Ağlar Haline
Duy Ulan Soysuz Köpek Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!!!

716 Mesaj
31 Ağustos 2009; 12:12:19 

quote:

Orijinalden alıntı: MetronoM

evet arkadaşlar istanbulda yaşıyanlar bilir...

yaşımak diye birşey yoktur yaşamak vardır .

.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
2 sa. 6 dk. kadarı kaldı.
31 Ağustos 2009; 12:25:10 

quote:

Orijinalden alıntı: _Ceza

yaşımak diye birşey yoktur yaşamak vardır .

Ona bakarsan cümleye büyük harfle başlanır.boşver

410 Mesaj
31 Ağustos 2009; 12:44:06 

Beyler türkçeyi bana öğretmeyin şu an iş yerinden takılıyorum özel bi hastanedeyim bi sürü hasta yoğunluğunda size on parmak yazıyorum ki yaptığım iş yazı ile alakalı bi iş... İster istemez yanlış yazabiliyorum... Bu olayı keşke formuda daha dandik yazanlarada aynı şekilde yapsanız....

quote:

Orijinalden alıntı: mercan2021

Ona bakarsan cümleye büyük harfle başlanır.boşver

2602 Mesaj
31 Ağustos 2009; 12:45:26 

Ankara çeşme suyu.

1977 Renault 12 TL Kırmızı
İskenderun Deniz Alayı/Amasra SG Grup K 12.12.2012-17.05.2013

717 Mesaj
31 Ağustos 2009; 12:52:37 

bende erikli kullanmıyorum ama eriklinin yan firması juss meyva suyunda çalışan arkadaş sormuştum bu fiyat farkını bana filtreleme sisteminden dolayı bu kadar pahalı demişti.

birazcık haklı gördüm. 1 kere filtre etmekle 3-4 defa farklı filtrelerden geçirmek farklıdır.

10962 Mesaj
31 Ağustos 2009; 13:03:37 

Aquafina dışındakilerin iyisi kötüsü yoktur arkadaşlar. Hiçbirisi içilemeyecek kadar sert veya biyolojik atık barındırmamaktadır. Yani en kalitelisi diye birşey yok. Hepsi standartlar dahilindedir bilinen markaların. Tad meselesi tamamen tercihe bağlıdır. Kimisi biraz sert(çeşme suyuna yakın tatta) kimisi ise daha ekşi(pH si düşük ve yumuşak) su sever o kadar.
Neden Aquafina kullanmayın?
Bildiğiniz foseptik suyunun işlenmesi ile elde edilir. Diğer sulardan aslına bakarsanız biyolojik ya da kimyasal olarak hiçbir farkı yoktur ancak kimse dışkısından elde edilen suyu içmek istemez. Aquafina teknoloji olarak diğer sulardan daha ileri düzeyde olmakla beraber benim şahsen tercih etmediğim bir markadır. İşlenmemiş olmasına doğal olmasına özen gösterin yeterli.
Konu hakkında bilir kişi düzeyinde olduğumu düşünüyorum bir su ürünleri mühendisi olarak. Nitekim Adana'nın Çatalan içme su şebekesinin analizini biz yapıyoruz=)
Ayrıca filtrasyon işleminden doğacak olan masraflar filtre sayısı değil filtre metodu ile ilgilidir. Bir taraf pasif filtrasyon yapar çeşitli maddeleri süzgeç olarak kullanır, diğer taraf UV ışını kullanır, arada fiyat farkı olması normaldir. Ama analizlerde içilebilir düzeyde olduğu sürece kimse hasta olmaz ya da böbrek taşı problemi sudan dolayı yaşamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 31 Ağustos 2009; 13:04:42 >

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2009; 13:13:38 

Ph değeri 7 ila 8 arasında olması gerekiyormuş . Ona göre alın .

83 Mesaj
31 Ağustos 2009; 13:17:27 

quote:

Dolumun her aşamasında yapılan röntgen kontrolleri yardımıyla Erikli kalitesi gharanti altına alınır.

590 Mesaj
31 Ağustos 2009; 13:18:05 

Bahçepınar
Başayran
-

Diz çök ey zorlu nefs, önümde diz çök!
Heybem hayat dolu, deste ve yumak.
Sen, bütün dalların birleştiği kök;
Biricik meselem, Sonsuza varmak...

Necip Fazıl

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2009; 13:19:33 

quote:

Orijinalden alıntı: BX4TC

Ankara çeşme suyu.

1481 Mesaj
31 Ağustos 2009; 13:23:41 

Yakacık suyu

Galatasaray
14 Wesley Sneijder

667 Mesaj
31 Ağustos 2009; 13:26:30 

Sırma-korusu Fiyatı da ekonomiktir araştırabilirsin istersen

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2009; 13:26:39 

Çenesuyu..

1348 Mesaj
31 Ağustos 2009; 13:27:19 

ASKİ

3742 Mesaj
31 Ağustos 2009; 13:31:08 

Erikli diyolar ama su SUdur.
Ayder Su...

Tek başına CS:GO oynamaktan sıkıldın mı ? CS:GO Topluluk gecelerini dene!
CS:GO Topluluk Geceleri / Tüm Topluluk Üyeleri / CS:GO Etkinlik Takvimi
“Below the surface of the machine, the program moves.
Without effort, it expands and contracts. In great harmony, electrons scatter and regroup.
The forms on the monitor are but ripples on the water. The essence stays invisibly below.”

121 Mesaj
31 Ağustos 2009; 13:50:06 

Tabiki Erikli

2751 Mesaj
31 Ağustos 2009; 13:54:00 

Erikli

Sana zarar verme maksadıyla insanların hepsi bir araya gelse,Allah’ın takdirinden başkasını yapamazlar.

1396 Mesaj
31 Ağustos 2009; 14:03:19 

quote:

Orijinalden alıntı: MetronoM

Su sadece sindirim amaçlı kullanılmaz... Tüm organlarına sıvı nerden gidiyor diye sorarlar adama yoksa... Su çok önemlidir çünkü insan vücudunda her 6 haftada bir devir daim olur yani insan sıvısı değişir... Bu yüzden su çok önemlidir. (...alıntı....Fakat arıtma suyu hem daha ekonomik hem de kalitelidir. )DAMLA suyunun vs arıtma suların ne kadar dandik olduğunu senle tartışmıcam şimdi herkes biliyor...

arkadaşım konuyu açtıktan sonra her kese bir laf yetiştiricem diye k. ını yırtmana gerek yok. burada post kasamazsın. suları birbiri ile kıyaslarken bu daha faydalı diyemeyiz. çünkü herhangi bir besin değeri yoktur! sadece daha sağlıklı ve daha lezzetli diyebilirsin. bu konuda tartışma benle lütfen çünkü hem fikiriz, sadece kelimelere takılıp laf kalabalığı yapıyorsun. su tabiki sindirim sistemi için gerekli. sen kulağından veya gözünden döktüğün su ile beslenebiliyor musun? ya da sana damardan su versinler bakalım ne oluyor? o su senin midene gidip sindirilmeden sana hiçbir faydası yok! yani bunun bile açıklamasını yaptırıyorsun ya bana helal olsun!

arıtma suyu daha kaliteli tabiki. eğer doğal kaynak suyunu bulduğun gibi içersen daha iyisi yok. fakat o dolum tesisine giden yolculuğu başladığı andan itibaren o suda arıtma suyu gibi oluyor. günlerce güneşin altında plastik kansorejen damacanalarda bekleyen suyu içmek elbetteki sizin tercihiniz

ayrıca şunuda belirteyim. dolumundan satışına en hızlı tüketilen su erikli. belki 1-2 daha alternatif olabilir ama ben bilmiyorum. fakat erikli bu işi en iyi yapan firma. fakat fiyat/sağlık/lezzet oranlaması yaparsak arıtma açık ara önde.

113 Mesaj
31 Ağustos 2009; 14:45:56 

Su hayattır hayat güzeell

Ama erikli daha güzel

541 Mesaj
31 Ağustos 2009; 14:51:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Bfs

Çenesuyu..

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

1286 Mesaj
31 Ağustos 2009; 14:54:07 

Biz Çeşme Suyu İçiyoruz Gayet Temiz Hastalığımızda Yok;)...

İçel/Silifke

İmzanız kural içidir! || Uymanız gereken imza kurallarını mükemmel bir şekilde yerine getirdiniz. || Tebrikler!

541 Mesaj
31 Ağustos 2009; 14:58:49 

quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Damaacana da Erikli

0.50 ml yarım damla falan

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

863 Mesaj
31 Ağustos 2009; 14:59:09 

şekerpınar -hamidiye -erikli

ayrıca kafa karıştırıcı röntgenle kontrol ????
röntgenle ne görmeyi amaçlıyorlar belki mikroorganizmaları yoketmek için kullanılabilir

Allah yalnız renkleri yaratmış ve onları ayırt edecek, görecek gözleri yaratmamış olsaydı bu renkler neye yarayacaktı? Renkleri ve gözleri yaratıp da ışığı yaratmasaydı renkler ve gözler neye yarayacaktı? Bu üç şeyi birbiri için yaratmış olan kimdir? Bu eşsiz birliğin yaratıcısı kimdir? . (epiktetos)

1764 Mesaj
31 Ağustos 2009; 15:04:41 

quote:

Orijinalden alıntı: feath

0.50 ml yarım damla falan

Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot. That sometimes the hand of fate must be forced!
Now, go forth. Unleash the Tides of Doom, upon all those who would oppose us.

446 Mesaj
31 Ağustos 2009; 15:28:10 

Erikli & Damla

5094 Mesaj
31 Ağustos 2009; 16:16:44 

her iddaasına var erikli.meclis toplantılarında falan hep bunu içiyorlar kaliteli olmasa içmezdiler

Düştük 4.yıldız yoluna,
Başladık süper kupayla,
Haydi , vur kır parçala,
EN BÜYÜK SENSİN KANARYA !

1 Mesaj
1 Kasım 2009; 13:33:50 

Hamidiye içenlere duyuru !!!

KİMYASAL SU HAMİDİYE

Hamidiyenin su kaynağına kimyasal atık karışıyor. Ancak üretim hala devam ediyor.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stilonline -- 1 Kasım 2009; 13:41:01 >

810 Mesaj
1 Kasım 2009; 13:38:48 

erikli ve nestle çok benzer ve yumuşaklar.

damla, hayat su, aroma ve diğerleri kusura bakmayın ama su falan değil. 2 hafta sadece erikli veya nestle içtikten sonra çamur gibi gelecek tadı

2154 Mesaj
1 Kasım 2009; 13:40:43 

Damla iyi bence

Psn:karpuzadam
Sayfa:   [1]      >>