Şimdi Ara

En kaliteli su? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
1
Favori
16.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En İyisi Kutsal Damacana
  • Bi ara bizim evdeki çeşmelere erikli suyu geliyordu (dağdan) Sonra değiştirdiler boruları şebeke suyu geliyor şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

Fatsu istanblda yok heralde

fatsu'mu güzel o kadar kötü su içmedim heralde sanki kireç suyu içiyormuşum gibi
  • Labranda gibisi yok
  • KAR SU
  • En iyisi çeşme suyu bea ona para'mı dayanır
  • Kaliteli su derken kastını anlayamadım fakat anladığım kadarıyla yanıtlayayım..

Bütün Sular denetlenmekte yani standartlara uygun sular Kaliteli , içilebilir olarak söylenirse Tadı en çok hoşuna giden su en kaliteli içilebilir sudur ...
  • 2-3 yıl öncesine kadar erikliydi, nestle aldı erikliyi ve bence tadı bozuldu.
    şimdi korusu kullanıyorum. hem daha ucuz hemde kesinlikle daha iyi. istanbulda satılıyor mu bılmıyorum
  • adam zevk suyu demiş ya yuh yaw
  • Erikli.
  • Zemzem suyu
  • arkadaşlar erikli satıldı şu anda artezyenden su çekiyorlar sakın almayın..!!
  • Türkmensu yada diğer adıyla incik suyu

Türkmen dağında çok büyük bir kaynaktan çıkıyor. büyük şehirlerdede bayileri var ama pek tanınmış değil.
  • kola 4ever
  • bms su arıtma cihazı

• quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Aquafina dışındakilerin iyisi kötüsü yoktur arkadaşlar. Hiçbirisi içilemeyecek kadar sert veya biyolojik atık barındırmamaktadır. Yani en kalitelisi diye birşey yok. Hepsi standartlar dahilindedir bilinen markaların. Tad meselesi tamamen tercihe bağlıdır. Kimisi biraz sert(çeşme suyuna yakın tatta) kimisi ise daha ekşi(pH si düşük ve yumuşak) su sever o kadar.
    Neden Aquafina kullanmayın?
    Bildiğiniz foseptik suyunun işlenmesi ile elde edilir. Diğer sulardan aslına bakarsanız biyolojik ya da kimyasal olarak hiçbir farkı yoktur ancak kimse dışkısından elde edilen suyu içmek istemez. Aquafina teknoloji olarak diğer sulardan daha ileri düzeyde olmakla beraber benim şahsen tercih etmediğim bir markadır. İşlenmemiş olmasına doğal olmasına özen gösterin yeterli.
    Konu hakkında bilir kişi düzeyinde olduğumu düşünüyorum bir su ürünleri mühendisi olarak. Nitekim Adana'nın Çatalan içme su şebekesinin analizini biz yapıyoruz=)
    Ayrıca filtrasyon işleminden doğacak olan masraflar filtre sayısı değil filtre metodu ile ilgilidir. Bir taraf pasif filtrasyon yapar çeşitli maddeleri süzgeç olarak kullanır, diğer taraf UV ışını kullanır, arada fiyat farkı olması normaldir. Ama analizlerde içilebilir düzeyde olduğu sürece kimse hasta olmaz ya da böbrek taşı problemi sudan dolayı yaşamaz.

Senin çok bilmiş olmadığın bir konu yok mu?

• Badem su
  • aquafina
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.