Şimdi Ara

AOpen Radeon HD 4850 Green modelini kullanıma sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartlarını kullanıma sunmaya hazırlanan AMD-ATi cephesinde üreticiler Radeon HD 4800 serisi için artık son çalışmalarını yapıyorlar. Anakart ve ekran kartı üretimine yoğunlaşan donanım üreticilerinden AOpen, Radeon HD 4850 Green modelini satışa sundu. Firmanın özel tasarımlı yeni modeli, kullanılan soğutucusu kadar bazı diğer detaylarıyla da referans tasarımlı Radeon HD 4850 modelinden ayrılmakta. AMD-ATi'nin 55nm üretim teknolojisiyle hazırladığı RV770 Pro GPU'sundan güç alan kart üzerinde herhangi bir ek güç girişi kullanılmıyor.

6-pin güç girişi ile birlikte Crossfire X köprüsü de bulunmayan yeni model, 256-bit bellek veri yolu desteğine, 800x paralel işlem birimine ve 512MB GDDR3 bellek kapasitesine sahip. Grafik işlem birimi 625MHz'de, bellekleri ise 1800MHz'de görev yapan DirectX 10.1 destekli yeni ekran kartı, Unified Video Decodere 2.0 teknolojisi ile yüksek tanımlı videolar için GPU tabanalı donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. Özel soğutucusu ile serin ve sessiz çalıştığı belirtilen Radeon HD 4850 Green modelinde ayrıca D-Sub ve DVI konnektörleriyle birlikte HDMI ara birimine de destek sunuluyor.

AOpen'in Radeon HD 4850 Green modeli yurt dışında 85-90$ seviyesinden satışa sunuluyor.

• Ek güc girişi kullanmaması güzel bazı psu larda bu ek güc girişleri icin yer yok,soğutucusuda oldukca iyi işler yapar,ancak biraz qec kalmıs qibi aopen.
    İlk defa görüyorum aopenin ekran kartını..
  • Aopen hala kart üretiyor mu yav?

Kart gayet akıllıca tasarlanmış. Geç kalınmış olsa da.
  • açıkcası kasa üreten bir firma nın ekran kartını almam ama bu kartın kötü oldugunu anlamına gelmiyo kart fena degil
  • greenlerde moda oldu,9800gt 9600gt şimdide 4850 green editon
  • Kartta yeşil olsaymış ya :) Adı yeşil kendi kırmızı
  • @mpy
    yeşil ezeli rakibin rengi
  • Birazda kısa gibi.
  • Hangi üreticinin kendi fabrikası ve üretim bandı var ki?!

Çoğu kart çinde bilmem ne fabrikasından çıkıyor , etiket değişiyor maalesef şimdilerde durum bu...

Yani marka için fazla para vermeye gerek yok , ancak garanti ve servis koşulları dikkate alınmalı bu dönemde....
  • Çok değişik olmuş ya kart.
  • 85-90$'dan türkiyeye girse alan çok olur bu fiyat seviyesinden gayet iyi kart yeni nesiller gelecek olsada alınabilirlik düzeyine inmeleri baya bir zaman alır
  • Aopen'ın bi kaç anakartını canlı gözle görmüştümde, ekran kartlarından haberim yoktu, aopen ürünlerini hep sağlam ve uzun ömürlü üretiyor, bu boyutta yeterli soğutmaya sahip ve ek güç girişi istemeyen hd4850 high-end merakı olmayan çoğu kullanıcı için biçilmiş kaftan düşüncesindeyim...
  • @jnrgndz_798

AOpen kasa işine girmeden önce CD/DVD sürücüleri ve anakart satıyordu. Hala da bu ürünleri var. Nirvanha'nın dediği gibi de olabilir ama bildiğim kadarıyla, Tayvan'da Aopen'in koskoca bir fabrikası var. Ekran kartı da burda üretiliyodur muhtemelen.
  • fiyat ideal performans iyi en son oyunları rahat rahat oynar tabi gözünüz aç değilse benim gözümü doyurmaz bu kart o başka...
  • güzel bir kart ama gec kalmış
  • Ek güç istememesi gayet güzel olmuş, orta ve alt sınıf için ideal olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: jnrgndz_798

açıkcası kasa üreten bir firma nın ekran kartını almam ama bu kartın kötü oldugunu anlamına gelmiyo kart fena degil

Ben de böyle düşündüm xDxD
  • 75 watt 4850 mi :S nasıl ya...?
  • Simdi o sogutucu onu kurtarırmı 80c altına duşmez bence buda kartı çok yıpratır 2 sede patlar D
    anakarttan nekadar verimli olur oda muamma
  • bune ya frekansdan kırpmışlar, shader larıda da tırtıklasalardı bari. 4770 e bu soğutucuyu takıp satın ne uğraşıyorsunuz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.