Şimdi Ara

ATi'den Eyefinity teknolojisi; Radeon HD 5800 serisi ile 3 monitör kullanılabilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
4.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hem son kullanıcılar hem de grafik endüstrisi tarafından merakla beklenen DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartları için artık geri sayım başladı. Radeon HD 5800 serisi ile birlikte AMD-ATi, DirectX 11 destekli yeni nesil grafik çözümlerini pazara sunan ilk isim olacak. Firma tarafından 10 Eylül'de lanse edilmesi beklenen Radeon HD 5800 serisi için öne çıkması beklenen yeniliklerden birisi de Eyefinity isimli çoklu monitör teknolojisi olacak gibi görünüyor. Yeni nesil ekran kartlarıyla birlikte lanse edilecek Eyefinity teknolojisi ile AMD-ATi çoklu monitör kullanımında iddialı olmayı hedefliyor.

Gelen bilgilere göre kullanııclar Eyefinity teknolojisinin desteklendiği Radeon HD 5800 serisi ekran kartları ile aynı Matrox'un TripleHead2Go serisi özel kartlarında olduğu gibi 3 monitörü aynı anda kullanabilecekler. 2560 x 1600 çözünürlüğünde 12MP+ görüntü elde edilmesine olanak tanıyacak Eyefinity teknolojisinin özellikle uçuş ve yarış simülasyonları, gerçek zamanlı strateji ve FPS türü oyunlarda gelişmiş oyun deneyimi yaşatacağı belirtilirken, ikinci jenerasyon TeraScale motoru ile Radeon HD 5800 serisinde modeline göre 2 TeraFlops'un üzerinde işlem gücü sunacağı belirtilmekte.

Yeni bir AF (anisotropic filtering) methodunun da destekleneceği Radeon HD 5800 serisi ekran kartlarının 10 Eylül'de tanıtılması, 22 Eylül sonrasında ise yaygın anlamda satışa sunulması bekleniyor.

• Bakalım Nvdia ne yapacak çok merak ediyorum doğrusu şu ana kadar birşeyler görebilmiş değiliz (:
  • quote:

Yeni bir AF (anisotropic filtering) methodunun da destekleneceği Radeon HD 5800 serisi ekran kartlarının...

Bunu bilmiyordum, yada gözden kaçırmıştım. Nasıl olacak acaba yeni AF ?
  • ati herzamanki gibi,kartları reklam kokmuyor teknolojiyi içinde barındırıyor
  • RV800 + lar ekleyerek geliyor bakalım.
  • Call Of Duty 6'yı falan 3 Monitörde oynamak da ne zevkli olur ama! xDxD
  • ATI yine bu projesiyle de yaratıcılığını ön plana çıkartıyor.Nvidia'nın cevabı da gecikmeyecektir bu projeye :)
  • Gereksiz bir özellik. Toplasan bütün müşteriler içinde bu özelliği kullanan 100 kişi çıkmaz.
  • bu ati kral diyorum başka bişi demiyorum
  • iyi ki eski flat monitörü atmamışım :D
  • Bu 3 monitor işi cokta abartılacak bir olay degil bence,asıl olan performansı nasıl olucak bir tane test goremedik hala kart cıktı cıkıcak?
  • eylül sonunda geliyor mu bunlar vay be ben ocak zannediyordum... 4800 ile baya iyi gitti ATI 3800'ler 6 ay bile piyasaya hakim olamadı ama 4800'ler bir seneyi geçti hala uygunlar. bunlar da 3800'ler gibi olmaz umarım
  • İki tarafta performanslı ürünler çıkarırsa kısa sürede fiyatlar çok ucuzlar. Bu da iyi bir şey
  • WORLD OF WARCRAFT 3 monitorde ne oynanir ama :) Raidlerin keyfinden gecilmez ...
  • arkadaşlar bu teknolojiyi sadece oyun için düşünmeyin
  • @cestvrai nereye bakacağımızı şaşırırız artık :P 2 monitoru kullandıkta 3 monıtor kaldı gerçi birinde ps birinde mudbox birinde maya süper olur hepsi komdine ama oyunlardan yana bir beklentim yok.
  • 5800 serisinde ATi'nin parsayı toplayacağına eminim artık.
  • Nvidia 295gtx"+" yapar ancak :))
  • seko92 demek 100 kişi :D bilmiyorsunuz bari susun

atiyi tebrik etmek lazım,merakla 10 eylülü bekliyorum.ati orta seviye dx11 kartı çıksada alsam ..
  • nvidia durup durup isim yeniler ve yeni ürünmüş gibi pazarlar, ati sürekli kendini yeniliyor !
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.