- x
IPTV Deneme Testi
53 Cevap9629 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

291 Mesaj
26 Ağustos 2009; 23:58:53 

TTNET in kullanıcılarına çok yakın zamanda piyasaya sürmeyi düşündüğü IPTV cihazımız bugün geldi.

Zyxel P-2602HWL-D1A Adsl modemin yanında Vestel (şansımıza artık.İki cihaz var.Airties ve vestel.Bize vestel geldi) IPTV Setupbox geldi.TTnet çalışanı arkadaş kolay bir kurulumdan sonra cihazı çalıştırdı.

http://img31.imageshack.us/i/npanel.jpg/
http://img15.imageshack.us/i/arkagrnm.jpg/
http://img195.imageshack.us/i/yankscoap.jpg/

Modemden çıkan ağ kablosunu vestel cihaza taktı.HDMI çıkışı olan cihaz gayet net sonuçlar verdi.Şuan yaklaşık 50+ kanal var.Bunların içinde Türkiye izlenen bir çok kanalın yanında luxe tv, nationalgeographic(türkçe) gibi uluslararası kanallarda bulunmakta.

Kanal geçişleri fena olmayan bir cihaz.Menüsünde radyo kanaları da var fakat henüz aktif değil. Seç İzle özelliği ile ileride ücretli olarak film satın alınabilecek sanırım.Epg Özelliği çk güzel.İçerisinde oyun bölümü de var.Ayrıca ileride akşam eve geldiğiniz de sabah çıkan bir programı izleyebileceğiz.

İnternet üzerinde lcd televizyonuma bu kadar güzel görüntü aktaracağını tahmin etmiyordum.

Üründe 2 adet usb girişi ar ama ne işe yarıyor anlamadım daha.

Fotoğraflarını eklere koydum.İlerleyen zamanlarda denemelerimi sizlerle paylaşacağım.

ALINTIDIR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximilitan -- 27 Ağustos 2009; 0:01:30 >

1186 Mesaj
27 Ağustos 2009; 0:04:11 

Hadi bakalım hayırlısı. Oturmasını zamanla bekliyoruz.

481 Mesaj
27 Ağustos 2009; 13:49:03 

baglantı türünüz ve iptv deneme için nasıl secildiginize dair bilgi verirmisiniz.
herhangi ek ücret talep ettiler mi?
verilen ürün sizde mi kalacak?

518 Mesaj
27 Ağustos 2009; 17:13:33 

Anladığım kadarıyla deneme yapabilecek sorunları gözlemliyecek bir arkadaş henüz satış kısmına geçilmedi diye biliyorum.Ama bunlara ek olarak internet bağlantı hızı türü ve ürünün özellikleri gibi bilgilerin paylaşılması çok güzel olacaktır.Mesela Tester olarak Ürünün USb bağlantısına wireless adaptör takılıp dizüstü bilgisayarda deneme imkanınız oldumu veya yayını aynı anda kaç farklı cihazda izleyebiliyorsunuz.

41 Mesaj
27 Ağustos 2009; 19:00:40 

çok güzel bi haber

481 Mesaj
27 Ağustos 2009; 21:30:07 

Alintiymis.Muhatap yok

3127 Mesaj
27 Ağustos 2009; 22:41:51 

Gönül ister ki şahane çalışsın yani muhalefet için yazmıyorum ama bu internetle iptv gerçekten hayal.
Devreye girse bile ayda 7 liraya kablo tvnin (teledünyayı saymıyorum bile) cam gibi görüntüsü varken aklı olan insan evladı bunu kullanmaz.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Ağustos 2009; 14:34:34 

Ücreti ne kadar?

2627 Mesaj
29 Ağustos 2009; 15:49:23 

deneyen kişi keşke bağlantı hızını da yazsaymış...

Nexus 4 PA4.6β4 | iPod 5G | PS4 | HP 8440p
Dh 2006 Üyeleri
PSN ID: hurteffect

314 Mesaj
29 Ağustos 2009; 18:04:31 

beklemedeyız

109 Mesaj
30 Ağustos 2009; 10:07:47 

bende test kullanıcılarından biriyim. İlk aşamada iptv türktelekom grubu şirketlerinin personellerine kuruluyor, fakat kurulumu yapanlardan biri olduğumdan, bazı kullanıcıların rastgele telefonla aranıp test kullanıcısı olmak ister misiniz sorusuyla test kullanıcısı olduğunu da biliyorum, tabi bunun için 6milyon ttnet kullanıcısı içinden en şanslılarından olmanız gerekli :)

sorularınızı mümkün olduğunca cevaplaybilirim sanırım;

set-top-box üzerindeki 2 x usb girişi , slave cihazlar için ayrılmış durumda (wireless usb dongle, ext. harddisk, camera gibi), hiç bir türlü bilgisayar bağlantısı sağlamaya yaramıyor, hatta kutuyu bilgsayarla kontrol edemiyorsunuz, bu istenmiyorda çünkü güncelleme gibi konular servis sağlayıcı tarafından iptv paketinize göre otomatik olaarak gerçekleşecektir.

görüntü arkadaşın bahsettiği kadar güzel, ayrıca ileride vdsl kullanıcıları için hd yayını da olacak.

şu an için bir ücret yok, test kullanımı ücretsiz.

verilen ürünler 4 x portlu wireless modem (airties yada zyxel) + set-top-box (airties yada vestel) ve evet verilen ürünler kullanıcılara aittir.

ürünü tek bir cihazda kullanabiliyorsunuzz, ayrıca hattınızda iptv varsa görüntüyü aynı netlikte laptop a da aktarıp izleyebiliyorsunuz, fakat o zaman set-top-box ın getirdiği kolaylıkları kullanamıyorsunuz.

iptv hayal değil eğer ki telekom santraline 2km ye kadar bir mesafede oturuyorsanız, hepiniz bu servisten yararlanabilirsiniz, fakat 2km üzeri sorun teşkil edebiliyor.

ücreti ne olacak bilemiyorum ama kablo tv kadar ucuz olacağını bende düşünmüyorum ancak süper lig yayın hakkını alma durumuda olabilir.

bağlantı hızınız farketmez, kotalı müşteri dahi olabilirsiniz, iptv yayını hiçbir türlü kotanızı etkilemiyor, çünkü internet ve iptv için farklı serverları kullanıyor olacaksınız, yeterki telekom santraline 2km ye kadar temiz şebekesi olan bir yerde ikamet edin.

yeterince soru cevapladım galiba :) başka varsa gelsin :)

1562 Mesaj
31 Ağustos 2009; 14:55:12 

Benim santral ile aramda 500 metre var. Binadaki altyapıdan santralin kendisine kadar herşey 2 senelik yani yepyeni.. Yeni kurulan bir bölgede ikamet ediyorum (Batı Ataşehir). Bize test kullanıcısı olur musunuz demedi kimse maalesef..

1653 Mesaj
1 Eylül 2009; 2:54:47 

memnunmusunuz diyince herkez susuyor

İŞLEMCİ : INTEL - Q6600(@3100 mhz)-EKRAN KARTI : HIS 5850 - RAM : TEAM 4GB DDR2 1000 XTREME - ANAKART : GIGABYTE - P35C-DS3R - HDD : SSD OCZ Agility3 120 GB /WESTERN DİGİTAL RAPTOR 74 GB 10000 RPM / 250 GB SEAGATE 16MB- DVDRW : SAMSUNG 20X - KASA : THERMALTAKE AGUİLA - PSU : SİLVERSTONE STRİDER 750 WATT -- HOPARLÖR : ZOLTRİX PENTAGON 5.1 MOUSE : RAZER DEATHADDER KEYBOARD : LOGİTECH G19 MOUSE PAD :T.TAKE FLARE
TEL : IPHONE 4

518 Mesaj
1 Eylül 2009; 12:12:01 

@capyco ;
Yukarıda sormuş olduğum sorunun büyük kısmını yanıtladığınız için teşekkür ederim.Yanlız anlayamadığım bir kısım var ben internet hızı olarak ne kadar bir hız gerekli diye sordum bir cevap verilmemiş.bunu açıklarsanız sevinirim.2Km diye bahsetmiş olduğunuz santral-kullanıcı uzaklığından anladığım en az 4 mbit hızında bir adsl aboneliğinizin olması gerektiği ?Ben yanlışta değerlendirmiş olabilirim fakat bu konuyu aydınlatırsanız sevinirim.Buna ek olarak 6 milyon ADSL kullanıcısı içerisinden ilk etapta bahsettiğiniz kesimin VDSL kullanıcıları ve 4-8 Mbit Sınırsız ADSL kullanıcılar olduğunu düşünür isek sanırım geriye pek fazla tester kalmayacak diye düşünüyorum :)

1186 Mesaj
1 Eylül 2009; 12:20:34 

İp Tv bencede kısa zamanda hayal olur. VDSL gibi gidip gelir ortada kimse kullanmaz.

1653 Mesaj
1 Eylül 2009; 16:28:26 

Şuan da kurulu düzeni olanlar iptv ye geçmek gibi bir durumları olmaz.Yani evlerde zaten ücretsiz yayın yapılan çanak anten varken.Ama belki yeni evli bir çift öanak anten kurma sorunu var yada çanak antene fobisi var ise ve fantazi yapacaksa iptv ye geçebilirler.

AMMAAA : Devletimiz bazı avrupa ülkelerinde olduğu gibi estetik olmadığı için herkesin çanak anten kurmasını yasaklarsa O ZAMAN TIPIŞ TIPIŞ IP TV GEREKLİ OLUR.GERÇİ BÖYLE BİR TEZGAH VARMI ZAMANLA GÖRÜRÜZ

İŞLEMCİ : INTEL - Q6600(@3100 mhz)-EKRAN KARTI : HIS 5850 - RAM : TEAM 4GB DDR2 1000 XTREME - ANAKART : GIGABYTE - P35C-DS3R - HDD : SSD OCZ Agility3 120 GB /WESTERN DİGİTAL RAPTOR 74 GB 10000 RPM / 250 GB SEAGATE 16MB- DVDRW : SAMSUNG 20X - KASA : THERMALTAKE AGUİLA - PSU : SİLVERSTONE STRİDER 750 WATT -- HOPARLÖR : ZOLTRİX PENTAGON 5.1 MOUSE : RAZER DEATHADDER KEYBOARD : LOGİTECH G19 MOUSE PAD :T.TAKE FLARE
TEL : IPHONE 4

2559 Mesaj
1 Eylül 2009; 16:45:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Teacher

Şuan da kurulu düzeni olanlar iptv ye geçmek gibi bir durumları olmaz.Yani evlerde zaten ücretsiz yayın yapılan çanak anten varken.Ama belki yeni evli bir çift öanak anten kurma sorunu var yada çanak antene fobisi var ise ve fantazi yapacaksa iptv ye geçebilirler.

AMMAAA : Devletimiz bazı avrupa ülkelerinde olduğu gibi estetik olmadığı için herkesin çanak anten kurmasını yasaklarsa O ZAMAN TIPIŞ TIPIŞ IP TV GEREKLİ OLUR.GERÇİ BÖYLE BİR TEZGAH VARMI ZAMANLA GÖRÜRÜZ

bunu kimse yapamaz çünkü ortada büyük bir uydu anten rantı var.

3581 Mesaj
1 Eylül 2009; 21:32:36 

quote:

Orijinalden alıntı: capyco
bağlantı hızınız farketmez, kotalı müşteri dahi olabilirsiniz, iptv yayını hiçbir türlü kotanızı etkilemiyor, çünkü internet ve iptv için farklı serverları kullanıyor olacaksınız, yeterki telekom santraline 2km ye kadar temiz şebekesi olan bir yerde ikamet edin.

Teşekkürler.

Anlaşılan telekom adsl ağı hızlarını ip tv için kullanıcak, adsl abonelerine ise hız arttırımı uzunca bir süre yok. IP TV ile oyalanın deniyor. Limitli internet denen garabet de devam edecek anlaşılan. Muhtemelen adsl aboneliği için telefon şart olduğu gibi farklı server kullanılmasına rağmen ip tv aboneliği içinde adsl şart koşulacak. Yani ip tv almak istiyorsan önce adsl alacaksın, adsl almak istiyorsan önce telefon aboneliği alacaksın o halde madem ki ip tv almak istiyorsun o zaman ya seve seve ya da s... s... telefon aboneliği de alacaksın.

Soru olarak uydudan maç izlemek varken neden ip tv'den izleyelim muhakkak gecikme olacaktır; uydudan izleyen gol diye bağıracak biz ne kadar zaman sonra golü göreceğiz?

109 Mesaj
1 Eylül 2009; 23:53:52 

zenex şans işi bunlar, ama siz hiz almada sıkıntı yaşamazsınız.

iptv için adsl müşterisi olmanız yeterli, 1mb kotalı da olabilir hızınız, iptv alınca hızınız direkt 5mb e çekilecektir, ücretde adsl faturanız aynı artı iptv masrafları olacaktır.

vdsl biyere gitmedi, küçük çaplı işyerleri tercih ediyor, ev kullanıcıları için uygun olmadığından tercih edilmeyebiliyor ama satımı devam ediyor.

yaygınlaşma meselesine gelince 4-5 sene önce dsmart var mıydı? ben hatırlamıyorum. bu tamamen pazarlama yeteneğine bağlı olacaktır.

2866 Mesaj
2 Eylül 2009; 13:42:28 

telekom lig ihalesini alıp ip tv den satarsa tutunur bu platform.

3581 Mesaj
2 Eylül 2009; 18:27:20 

quote:

zenex şans işi bunlar, ama siz hiz almada sıkıntı yaşamazsınız.

iptv için adsl müşterisi olmanız yeterli, 1mb kotalı da olabilir hızınız, iptv alınca hızınız direkt 5mb e çekilecektir,

1 mbs limitsiz aboneleri ip tv alınca internete de 5 mbs hızla mı girecek demek istiyorsunuz?

1139 Mesaj
2 Eylül 2009; 19:11:17 

we're waitin'

Aşk biter,
Yenisi gelir eskisinden beter..

109 Mesaj
3 Eylül 2009; 12:01:01 

quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

1 mbs limitsiz aboneleri ip tv alınca internete de 5 mbs hızla mı girecek demek istiyorsunuz?

ewet

6 Mesaj
11 Ekim 2009; 22:09:22 

Herseyden once Turkiye'de IPTV yi ilk kurup calistiran Digiturk tur.Ozellikle yurt disinda bulunan turkler tarafindan halen yogun bicimde kullanilmaktadir.Ilk zamanlar teknik yetersizliklerinden kaynaklanan epeyce sorunlar olmasina ragmen su an hersey iyi gidiyor.Abone olanlara Celrun TD 130 IPTV receiver veriyorlar.Bu kutu windows CE 5 isletim sistemine sahip.
Ikinci sozum IPTV nin geleceginin olmadigini soyleyenlere.Her zamanki gibi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmasi durumu.Ozellikle ABD de 2004 den beri bu ise milyarlarca dolar yatirildi ve halada devam ediyor.IPTV tv nin gelecegidir.Cisco IPTV urunlerini cok onceden piyasaya surdu bile.LCD tv ler yakinda piyasaya ethernet baglantilari ile cikacak (IPTV ready) ve IPTV kutularina ihtiyac kalmayacak.Bu konudaki yayinlari okursaniz IPTV nin TV yayinciligindaki gelecegini cok rahat gorursunuz.
Ucuncusude Turkiyedeki internet erisimindeki sorunlar.ABD de bir T1 hatti kiraladiginizda,T1 standarti geregi firma size 1,5 Mbit upload ve 1,5 Mbit download garantisi verir.Ayni hatti tr de kiraladiginizda 750-750 verirler.Yani tr de T1 standarti yeniden belirlenmis.Sark kurnazligi denen sey bu olsa gerek.Ayni sey DSL aboneleri icinde gecerli.Ben sadece tr de duydum DSL limitlerini.Telefon,data lisanlarini bilerek oyle yukselttilerki tr de,rekabet ortami birakmadilar.Boyle olunca birkac firma anlasip fiyat ve hizmetleri kolaylikla belirliyorlar.Ayni sey cep telefonu ihalesinde de oldu.Su an sadece lisans almak 3 milyar dolar.Bu ulasilamayacak bir fiyattir.Telekom sektorunde maalesef rekabetin onu kapanmis,tekel olusturulmustur.Dolayisi ile tr de yasayanlar telekom sirketlerinin verdikleri ile yetinmek durumundalar.

2706 Mesaj
12 Ekim 2009; 2:03:05 

quote:

Orijinalden alıntı: ZeneX

Benim santral ile aramda 500 metre var. Binadaki altyapıdan santralin kendisine kadar herşey 2 senelik yani yepyeni.. Yeni kurulan bir bölgede ikamet ediyorum (Batı Ataşehir). Bize test kullanıcısı olur musunuz demedi kimse maalesef..

batı ataşehir desin ttnet i neden bekliyorsun ki :D:D geç superonline onda da var IPTV gibi birşey

2706 Mesaj
12 Ekim 2009; 2:11:55 

quote:

iptv hayal değil eğer ki telekom santraline 2km ye kadar bir mesafede oturuyorsanız, hepiniz bu servisten yararlanabilirsiniz, fakat 2km üzeri sorun teşkil edebiliyor.

ücreti ne olacak bilemiyorum ama kablo tv kadar ucuz olacağını bende düşünmüyorum ancak süper lig yayın hakkını alma durumuda olabilir.

santrale 2 km'den daha uzakta olan insanlar üvey evlat mı? Artık saatılık ya da kiralık ev ilanlarının bir kriteri olacak telekom santraline olan uzaklık. Aynı şey 8 megabite kadar olan net paketlerde de söz konusu...

ikincisi Turkcell Super Lig adından da anlaşıldığı gibi Turkcell ile başlıyor. Superonline bir Turkcell şirketi. Turkcell 3g ve superonline TTNET in rakibi. Lig maçları için ipler Turkcell in elinde. TTNET in büyük fedakarlıklar yapması lazım lig maçlarını gösterebilmesi için.

5825 Mesaj
12 Ekim 2009; 18:58:52 

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Gönül ister ki şahane çalışsın yani muhalefet için yazmıyorum ama bu internetle iptv gerçekten hayal.
Devreye girse bile ayda 7 liraya kablo tvnin (teledünyayı saymıyorum bile) cam gibi görüntüsü varken aklı olan insan evladı bunu kullanmaz.

Pardon ama kablotv nerelerde var? Bana göre hiçbir yerde yok!

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz.
Bildiğini bilmeyeni uyarınız.
Bilmediğini bilene öğretiniz.
Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.
KONFÜÇYÜS

5825 Mesaj
12 Ekim 2009; 19:11:03 

Santrale olan uzaklık altyapının elverişli olup olmaması bizim değil türk telekomun sorunudur.Saha dolapların her sokak cadde başına dikip oralara fiber çekmek telekomun görevidir. Bunu yaparsa daha çok aboneye ulaşır zaten. Ayrıca iptv için 8mbit yeterli bir hız zaten. HD yayınlar 20mbit üstü ister. Burda bahsedilen hd değil normal SD yayın anladığım kadarıyla.

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz.
Bildiğini bilmeyeni uyarınız.
Bilmediğini bilene öğretiniz.
Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.
KONFÜÇYÜS

6 Mesaj
13 Ekim 2009; 4:48:29 

Yazilari tekrar okuyunca bir kavram karmasasi oldugunu fark ettim.Sunun bilinmesi gerekir.IPTV mantigi ve yapisi su an digiturkwebtv nin yaptigi gibide degildir ama bu bir baslangictir.IPTV sistemi,tv yi actiginizda size ne izlemek istediginizle ilgili secenekler cikar.Ornegin hava durumunu merak ediyorsunuz.Tiklayip hava durumunu seyrediyorsunuz.Haberler,film secenekleri,maclar hangisini istiyor iseniz uzaktan kumandanizla onu seciyorsunuz.Hepsinin yanindada guncellemezamanlari bulunur (20:45 haberleri gibi)
Bu acidanda bakildiginda alisagelmis TV yayinciligindan cok farklidir ve diger yayinlarla kiyaslanmamasi gerekir.Bir TV kanalini actiginizda size ne verirlerse onu seyrediyorsunuz ancak IPTV mantigi size o an ne seyretmek isterseniz onu verir.

617 Mesaj
18 Ekim 2009; 0:56:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Teacher

memnunmusunuz diyince herkez susuyor

teknik sorunlar yaşamamın dışında(evim santrale 6.5km uzaklıkta) yayınlar gayet net. iptv deyince birçok arkadaşın aklına youtubedaki videoların kaliteleri gelebilir fakat uydudan izlediğim yayının aynısını izliyorum

35 Mesaj
24 Ekim 2009; 22:18:38 

arkadaşlar ; 5 aydır ttnet iptv test kullanıcısıyım , şu an 8 mbit internet kullanıcısıyım , iptv için 4 mbite ihtiyacınız var , görüntü kaltesi çok güzel , en güzel yanı ise kaçırdığınız birdiziyi yada filimi istediğiniz anda izleyeiliyorsunuz , süper bişi yani , yada film havuzundan istediğiniz filmi izlyebiliyor , durdurabiliyor , ileri geri sarabiliyorsunuz , şimdilik menü fazla zengin değil ama ilerde daha farklı katma değerli hizmetler çıkacak diye düşünüyorum , artık tv sizin emrinizde :) , iyi akşamalr diliyorum

109 Mesaj
6 Kasım 2009; 14:01:40 

quote:

Orijinalden alıntı: FLL

Ayni sey DSL aboneleri icinde gecerli.Ben sadece tr de duydum DSL limitlerini.Telefon,data lisanlarini bilerek oyle yukselttilerki tr de,rekabet ortami birakmadilar.Boyle olunca birkac firma anlasip fiyat ve hizmetleri kolaylikla belirliyorlar.Ayni sey cep telefonu ihalesinde de oldu.Su an sadece lisans almak 3 milyar dolar.Bu ulasilamayacak bir fiyattir.Telekom sektorunde maalesef rekabetin onu kapanmis,tekel olusturulmustur.Dolayisi ile tr de yasayanlar telekom sirketlerinin verdikleri ile yetinmek durumundalar.

3 milyar dolar ???

tt özelleşirken 6,5 milyar a özelleşti, sizin yanlışınız var yada bilginiz eksik. milenicom (1045) tarzı şehirler arası görüşme yaptıran bir şirket lisansı için 90bin lira ödeme yapıyorsunuz ve hiçbir şebeke yatırımı yapmadan telekomun şebekesini kiralayabiliyorsunuz, şehiriçi görüşme ve internet servis sağlayıcısı olmak içinde aynı civarda bir lisans bedeli gerekli, bunlar devasa yatırım gerektiren bu sistemler için çok küçük meblağlar hemde çooook küçük.

bi de bir arkadas 2km uzaklık ile ilgili telekomu sorumlu tutmuş. burdaki çoğu insanın kapısından quiknetin fiberi geçtiği halde hizmet alma hakkı yok büyük sitede oturmadığından, bende aynen öyle oldu mesela :) . oysa ikiside özel şirket telekomu suçlamayın hem telekom mümkün olan her noktayı 2km mesafeden aşağı düşürmeye çalışıyor ancak bu da biraz zaman alan bi iş.

başka bi arkadasda ligin turkcell süper lig oldugunu demiş ancak bu ihale işi. süresi dolunca ligimizin adı xxx süper lig olacaktır. ve evet bu konuda ttnet bastıracak çünkü çok büyük yatırım maliyetleri yapılmakta, 5-6 aya ihale yapılacaktır yakında görürüz sanırım.

1331 Mesaj
8 Kasım 2009; 5:22:16 

IP TV gelince bu hizmeti sadece ttnet mi verecek yoksa diğer ISP ler de bu hizmeti verecek mi? (superonline,smileadsl vb.)

109 Mesaj
16 Kasım 2009; 17:18:51 

quote:

Orijinalden alıntı: mce07

IP TV gelince bu hizmeti sadece ttnet mi verecek yoksa diğer ISP ler de bu hizmeti verecek mi? (superonline,smileadsl vb.)

güzel soru

eğer isterse ki isteyecektir, diğer isp lerde bu hizmeti verecektir, ama şöyleki şu andaki türk telekomun sağladığı adsl in %95 i ttnet müşterisi, bu da böyle bişey olacaktır.

1976 Mesaj
16 Kasım 2009; 23:48:26 

santrale en az 2 km uzakta olan kisi saysı da zaten azdır tt nin sacmalıkları iste iptv vdsl bunların hepsi turkiyede foss

109 Mesaj
2 Aralık 2009; 9:03:54 

quote:

Orijinalden alıntı: exerion

santrale en az 2 km uzakta olan kisi saysı da zaten azdır tt nin sacmalıkları iste iptv vdsl bunların hepsi turkiyede foss

yanlış.

büyük şehirlerde en fazla 4km taş çatlasa 5 km mesafede adsl müşterisi oluyorhadi bilemedin olmaz ama oldu diyelim 6km, daha fazlasında zaten adamın adsl i hiç mi hiç çalışmaz, belki 256k ile çalışır :)

1262 Mesaj
2 Aralık 2009; 17:34:50 

quote:

Orijinalden alıntı: mc_fosil

Turkcell Süper Lig sadece bir reklam süperlig turkcellin falan değil superonline ile ttyi kıyaslamayın
Seneye TRT ve TT futbol ihalesini beraber alacaklar (başbakan talimatı vermiş) bir çok maç TRT'den ücretsiz verilecek (futbol halkların morfinidir) TT iptv altyapısına yaptığı yatırımın parasını çıkaracak maçlarla
quote:

quote:

Orijinalden alıntı: exerion

yanlış.

büyük şehirlerde en fazla 4km taş çatlasa 5 km mesafede adsl müşterisi oluyorhadi bilemedin olmaz ama oldu diyelim 6km, daha fazlasında zaten adamın adsl i hiç mi hiç çalışmaz, belki 256k ile çalışır :)

Artık DSL'de km kavramı kalktı mini santraller kuruyorlar iptv için ve evinize en uzak 1-2km içinde mutlaka bunlardan olacaktır
Yani ttnin olduğu binalar değil artık santral mesafenizi baz alacağınız yerler

2706 Mesaj
3 Aralık 2009; 0:19:44 

abi onu ben de duydum da eğer maçlar paralı olursa kimse stada gitmez diye düşünüyorlar. Hem ihalee olacak. Başbakan talimati verse de TURKCELL yine bastı mı parayı alır yani. Zor bir şey değil. Devlet tüm hazineyi Turkcell super lig e akktaraacak değil ya

1262 Mesaj
3 Aralık 2009; 0:27:30 

quote:

Orijinalden alıntı: mc_fosil

abi onu ben de duydum da eğer maçlar paralı olursa kimse stada gitmez diye düşünüyorlar. Hem ihalee olacak. Başbakan talimati verse de TURKCELL yine bastı mı parayı alır yani. Zor bir şey değil. Devlet tüm hazineyi Turkcell super lig e akktaraacak değil ya

digiturk bitik durumda
devlet bu bi cebinden verir diğer cebine koyar sen merak etme

2706 Mesaj
3 Aralık 2009; 0:32:09 

olabilir aslında doğru diyorsun katılıyorum sana da. Bunu klupler de istemiyor. Eğer maçlar ücretsiz olursa tiribünler dolmuyacak klupler para kazanamıyacak düşüncesi de var. Klupler de karşı çıkıyor ama ben de TT nin almasını maçların TRT de yayınlanması taraftarıyım umarım ihaleyi kazanırda. İnsanlar kahvede maç izliyeceklerine giderleer evlerinde izlerler
quote:

Orijinalden alıntı: FATlH

digiturk bitik durumda
devlet bu bi cebinden verir diğer cebine koyar sen merak etme

109 Mesaj
3 Aralık 2009; 8:49:00 

quote:

Artık DSL'de km kavramı kalktı mini santraller kuruyorlar iptv için ve evinize en uzak 1-2km içinde mutlaka bunlardan olacaktır
Yani ttnin olduğu binalar değil artık santral mesafenizi baz alacağınız yerler

doğrudur, aksini ifade eden bir beyanda bulunmadım ;)

2706 Mesaj
3 Aralık 2009; 21:34:33 

turk telekom saha kutuları diyosunuz
quote:

doğrudur, aksini ifade eden bir beyanda bulunmadım ;)

337 Mesaj
7 Aralık 2009; 15:31:47 

3 gün önce ben de test kullanıcısı oldum. bağlantı hat oturma hızım yaklaşık 7 Mbit. minimum gereksinim 5 Mbit.

ilk izlenimler:

- müthiş bir netlik, insan şaşırıyor
- vod ( video on demand, seç izle ) çok güzel bir özellik
- daha test aşamasında olduğu için interaktif servisler ve catch up tv henüz yok
- uyduyu kaldırdım, iptv den şu anda yayın izliyorum ( şaşırtıcı)
- settopbox ım ve modemim airties
- kanallar arası geçiş çok da yavaş değil, tahammül edilebilir
- eurosport hd, National Geogr. gibi kanallar mevcut ( ve diğer tüm açık kanallar )

sonuç: ay başında bir lcd tv almak şart oldu.

Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.
K.Atatürk

1243 Mesaj
7 Aralık 2009; 18:34:58 

Hayırlı olsun , mesajını gören cennetlik fazla özletme kendini .

quote:

Orijinalden alıntı: nemecek

3 gün önce ben de test kullanıcısı oldum. bağlantı hat oturma hızım yaklaşık 7 Mbit. minimum gereksinim 5 Mbit.

ilk izlenimler:

sonuç: ay başında bir lcd tv almak şart oldu.

1262 Mesaj
8 Aralık 2009; 6:01:48 

nemecek senin tarife haberlerini merakla okurduk
yakınlarda iptv ile beraber yeni internet tarifeleri gelecekmi?
iptvnin fiyatı ne olacak tahmini?

337 Mesaj
8 Aralık 2009; 12:06:55 

quote:

Orijinalden alıntı: FATlH

nemecek senin tarife haberlerini merakla okurduk
yakınlarda iptv ile beraber yeni internet tarifeleri gelecekmi?
iptvnin fiyatı ne olacak tahmini?

henüz netleşmedi bildiğim kadarı ile ancak tahminim rakipleri ile benzer olacağı yönünde ( digitürk, dsmart vs ) ancak triple play uygulamaları ile farklı teklifler getirilebilir. (ses, data iptv)

K.Atatürk

981 Mesaj
8 Aralık 2009; 13:36:29 

airties cihaz ve iptv geneli için biraz bizi bilgilendirebilirmisiniz resimler,,, kullanımı vs..

337 Mesaj
8 Aralık 2009; 16:58:13 

quote:

Orijinalden alıntı: maxi909

airties cihaz ve iptv geneli için biraz bizi bilgilendirebilirmisiniz resimler,,, kullanımı vs..

kısmet olursa yeni bir tv alacağım o zaman cihazlarla beraber fotoğraflayıp bir inceleme şeklinde yapmaya çalışırım.

K.Atatürk

1575 Mesaj
11 Aralık 2009; 5:09:41 

quote:

Orijinalden alıntı: mce07

Ewet diger isp dagiticilarda vereceklerdir muhakak.

quote:

Orijinalden alıntı:

Airties yine sık gorunusu on planda
http://www.airties.com/...?s=2&ci=101&i=1&dil=eng

Boyut olarak 5450 den biraz kucuktur.

Airties iptv urunlerde hicbir ayar yapilmamakta modemin adsl ayarlar kismindaki VC2 uzerinden internetden yayın sagliyor ve kullanıcı sadece modemi yeniden yapilandiriyor tam bilmiyorum ama VC2 de ikinci bir ip gorunuyor sonrasinda iptv calisiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccnablade -- 11 Aralık 2009; 5:10:44 >

ATATÜRKÇÜLER BİRLİĞİ

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Aralık 2009; 15:11:03 

Üstad nemecek,

IP Tv de her televizyondan ayrı yayın seyredilebilecek diye okumuştum. Ancak anladığım kadarıyla her tv için stb almak gerekecek.Şimdiki dijital platformlarda olduğu gibi.Doğru mudur? Selamlar..

1255 Mesaj
13 Aralık 2009; 17:47:16 

http://webtv.ttnet.com.tr/home

internete de açıyorlar. .
şu anda girilemiyormuş. kullanıcı test şifre test

Saygılarımla. Fikirlerimin doğru olma garantisi yoktur.

101 Mesaj
17 Aralık 2009; 11:42:47 

Arkadaşlar,

Süperonline 10MB fiberoptik abonesiyim. Bir Arkadaşımın İngiltere'den getirdiği STB üzerinden ingiltereden yayınlar izleyip film vs satın alabiliyorum. Acaba Türk Telokom'un bu hizmeti için Tester olma şansım var mı? Varsa nereye başvurmam gerekiyor?
Bu hizmeti bir de sadece TT abonelerine mi verecekler...

12 Mesaj
1 Kasım 2010; 14:45:06 

ALL4U
" Arkadaşlar,

Süperonline 10MB fiberoptik abonesiyim. [font="Verdana"]Bir Arkadaşımın İngiltere'den getirdiği STB üzerinden ingiltereden [/font]yayınlar izleyip film vs satın alabiliyorum. Acaba Türk Telokom'un bu hizmeti için Tester olma şansım var mı? Varsa nereye başvurmam gerekiyor"

Merhaba, STB açılımı nedir?

IPTV konusunda bende 1 kac sey söylemek isterim.
15-20 gün önce IPTV müracaatı yaptım. Suan için lansmanı yapılmadığı için pek kimse bilmiyor. Bazı arkadasların dediği gibi uzun zaman önce test yayınına baslamıslar ve bazı kişileriş seçmişler. Bunun için ADSL hızının en az 12-16MBps arası olması mutlaka gerekli. BUda ancak fiber kablolarla mümkün. Bizim siteye bu kutuyu koydular ancak henüz hatları fibere aktarmadıkları için kısa bir süre beklmem gerekecek. Ondan sonar size yorum yapabileceğim. BU arada ADSL abonelği şart ve ondan bağimsiz 29TL aylık abonelik bedeli var. Kotayı etkilemiyor ancak en düşük ADSL abonelikği( 4gb limitli) 29TL+IpTV 29TL= 60TL + kota aşım ücreti internet için.
Bu süre zarfında bir çok inceleme yaptım ve bunları TTnet ile paylaştım ımarım bu konuları dikkate alıp geliştiriler.IPTV nin yaygınlaşabilmesi ve Kablo TV, DigiTurk, Smart, Normal Uydu yayınları vb sistemlere alternatif olabilmesi için aşağıdaki konuların ciddi anlamda geliştirilmesi ve çözüm bulunması gereklidir.
Bu konularda ciddi gelişme olmazsa sanırım belirli bir tabakanın haricinde kimse IPTV satın almak istemez.

1. Bağlantı hızınızın en az 12MBps olması gerek ve evde sadece tek bir hattan IPTV alacağınız için bir kaç kişi internette dolaşırca verimlik ve bant genişliği yetmeyeceği için varim alamazsınız. BU şu demek 3 kişilik çekirdek aileyi alalım, çoçuğunuz internetten online oyun oynarken, siz işiniz için nete dizüstü ile bağlanıp bazı şeylere bakarken, eşiniz sevdiği diziyi IPTV den seyretmek isteyecek buda hiç kimsenin nete verimli kullanaması demektir. Yani IPTV HD yayın için 8-4Mbps ihtiyaç duyuyor dolayısyla kalan ban genişliği kime yetecek? Heleki 8mbps kadar olan abonelikler zor durumda kalacak. Yani 12mbps cıkan fiber hattı 8 IPTV kullanırken duruma göre 1 veya 2 mbps iel nette dolaşmaya veya oyun oynamaya razı olacak.
2. IPTV yi ev içinde bant yetersizliği nedeniyle ve TTnetin koydugu kural nedeniyle dağitamiyorsunuz yani ayı hattan 1 den fazla TV ye görüntü haricinde vermiyorsunuz. BU nedemektir. ya yeni bir telefona mürwacat edecek her oda için bir telefon alıp her telefon içinde ADSL abonesi olaarak IPTV abone olacaksınız. Buda en ucuz yoldan 29TL+29TL, IPTV=60TL
Kablo TV = 7 TL, Hd yayın 9TL
Digi Türk = 37 TL film kanlaı dhil + 3 tl HD kutu kirası
Smart= 459 TL HD alıcı satın alma ve 12 aylık filim kanalı hediye ( aylık 38TL ye geliyor kutu sizin oluyor . Abonelik bitiminde)
İlave kutularda cok cuzi bir rakam söz kutusu. Buda sizin talebinize kalmış ama bu secek yayında ve hatta problem olmadan alınabiliyor.
3. Wireless özelliği olan kutuları henüz vermiyorlar bu yüzden TV nizin yanında mutlaka bir telefon soketi olacak yada soketten TV nizin yanına hat cekeceksiniz. O zaman PC eğer masüstü ise mutlaka Wireless kartı almanız gerekiyor ki masa üstünden mode bağlanabilesinizç Alternatif olara PC masanız+Telefon hattını+TV setiniz mutlaka paket gibi bir arda olmak zorunda.

4. Şuan için ADSL ve IPTV aboneliklerini ayrı ayrı duşunduklerı için net hızınız IPTV uygulamasına bağlı olarak düşecek. Verecekleri modem için ücret almıyorlar. Video paket sinyallerini ayırdığı için ADSL kotasını etkilemiyor. Ancak ADSL hız garantisi veremiyorlar.Hız garantisi istiyorsanı ona uygun paket seçmeniz gerekecek.

Sonuç olarak ben her zaman IPTV almaktan yanayım ancak yukarıdaki olaylara bir çözüm bulurlarsa. Digi Türk, uydu alıcı, Dsmart gibi saçmalıklardan kalitesiz yayın ve para tuzakların dan kurtulmak için destek olmayada hazırım. 3 veya 4 ay bu sistemi alıp ilave masraf yaparak test edeceğim. Buna bu süre içinde maddi olarak çözüm bulamazlarsa devam etmem çok zor.
Şuan için IPTV her oda da bir TV olduğunu düşünürsek standart bir aile için kesinlikle ekonomik değil. En basit aboneliklerle aylık 60TL ve üzerinde bir külfet getiriyor. Buda diğer sistemlere hele ki kablo TV kesinlikle alternatif değil. Ancak Standart kanal abonelikleri ücretsiz yapar ve gelirlerini reklam ve On Demand T kanalıyla sağlayıp ev içi dağıtımı da bedelsiz yaparlarsa ( Kablo TV gibi) o zaman belki abone sayısını çoğaltabilrler. Bunun içinde her eve giden band genişliği en az 40-50Mbps olmalıki bu bugun için hayal ve ötesi.

Şimdilik paylaşmak istediklerim ve yorumlarım bukadar. Sistem kurulduktan sonra gelişmelerden haberdan edip sizlerle paylaşırım.
Hepinize iyi günler.

981 Mesaj
1 Kasım 2010; 15:30:55 

konu burada devam başka bir forumdan kullanıcının çektiği resimler ve iptv test kullanıcısı olan bir forum üyesi var http://forum.donanimhaber.com/m_44081591/tm.htm

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422