Şimdi Ara

## ♪♪ Nokia 5530 XpressMusic İncelemesi ♪♪ ## (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.247
Cevap
0
Favori
235.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sercanti
    Servis yolu gözüktü bana heralde

Servis yolundan kurtuldum :) bugün cebit fuar alanındaydım bi bağlanmayı deneyim dedim ve başardım sonunda :) bynedim in dediği gibi bağlantı ve modem ayarlarıyla ilgili bi sorun yaşadım ben heralde neyse bynedim in yardımlarıyla bu sorunu çözmüş oldum.

bynedim yardımların için teşekkürler bana msn kullanımı için ve tarayıcı olarak hangi prgları önerirsin olmazsa olmazlar hani :)
  • Önemli değil arkadaşlar, ayrıca sorunun çözüldüğüne sevindim Sercanti ..

Msn'i ben iki farklı programla kullanıyorum ancak Fring halihazırda sürekli kullandığım bir program olduğundan msn'i de Fring üzerinden kullanmak kolayıma geliyor. Fring'den kısaca bahsetmiştim, wi-fi üzerinden internete bağlanabildiğiniz her yerde, diğer Fring kurulu cep telefonlarını, MSN'de sesli görüşme başlatır gibi Fring ile internet üzerinden ücretsiz arayıp konuşabiliyorsunuz. Bu amacın haricinde Fring üzerinden aynı listeye MSN, Skype, Facebook, GoogleTalk vs. contactlarınızı dilerseniz ekleyebiliyorsunuz, sadece MSN eklemek isterseniz Fring Contact List'inizde msninizde kayıtlı olan kişileri görüntüleyebilir ve mesajlaşabilirsiniz, hatta sesli görüşme dahi yapabilirsiniz.. Fring kurup MSN'i de listeden Subscribe etmeniz Fring listenizde görüntülenmesi için yeterli..

Bunun haricinde Windows Live Messenger da s60v5 için mevcut, bende de kurulu. Arada WLM ile de Messenger'a bağlanıyorum, direk olarak msn görüntüsünde olduğu için. Ancak biraz karmaşık gelebilir, Fring ile daha rahat edebilirsiniz.

İkisi de Nokia bölümündeki 5800, N97, 5530 s60V5 Uygulamaları başlığında paylaşılmış, oradan indirip deneyebilirsiniz..

Bunun dışında yukarıda verdiğim Handy Task Manager'ı tüm 5530 kullanıcılarının kurmasını tavsiye ederim. Menü tuşuna basılı tuttuğunuzda program açılır ve ara ara açık kalan tüm uygulamaları tek bir seçim ile kapatıp ram'inizi rahatlatır ve cihazın kendine reset atma ihtimalini azaltırsınız..! Symbianın kendi task manager'ı bu versiyonda çok yetersiz kalmış..

Tabi bunun dışında hızlıca arkaplanda açık olan bir uygulamaya geçiş yapıp tüm bellek bilgilerinizi de kontrol edebileceğiniz bir program..

• quote:

Orijinalden alıntı: bynedim

quote:

Orijinalden alıntı: memocancan

Çok güzel inceleme yorumlarda çok güzel telefonu internetten sipariş verdim inş. beklentilerimi karşılar

Hayırlı olsun arkadaşım..

Teşekkürler yarın gelir inş. sabırsızlanıyorum

Bu arada handy taskmanin linki ölmüş bi zahmet yenilerseniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memocancan -- 11 Ekim 2009; 21:58:26 >

• quote:

Önemli değil arkadaşlar, ayrıca sorunun çözüldüğüne sevindim Sercanti ..

Msn'i ben iki farklı programla kullanıyorum ancak Fring halihazırda sürekli kullandığım bir program olduğundan msn'i de Fring üzerinden kullanmak kolayıma geliyor. Fring'den kısaca bahsetmiştim, wi-fi üzerinden internete bağlanabildiğiniz her yerde, diğer Fring kurulu cep telefonlarını, MSN'de sesli görüşme başlatır gibi Fring ile internet üzerinden ücretsiz arayıp konuşabiliyorsunuz. Bu amacın haricinde Fring üzerinden aynı listeye MSN, Skype, Facebook, GoogleTalk vs. contactlarınızı dilerseniz ekleyebiliyorsunuz, sadece MSN eklemek isterseniz Fring Contact List'inizde msninizde kayıtlı olan kişileri görüntüleyebilir ve mesajlaşabilirsiniz, hatta sesli görüşme dahi yapabilirsiniz.. Fring kurup MSN'i de listeden Subscribe etmeniz Fring listenizde görüntülenmesi için yeterli..

Bunun haricinde Windows Live Messenger da s60v5 için mevcut, bende de kurulu. Arada WLM ile de Messenger'a bağlanıyorum, direk olarak msn görüntüsünde olduğu için. Ancak biraz karmaşık gelebilir, Fring ile daha rahat edebilirsiniz.

İkisi de Nokia bölümündeki 5800, N97, 5530 s60V5 Uygulamaları başlığında paylaşılmış, oradan indirip deneyebilirsiniz..

Bunun dışında yukarıda verdiğim Handy Task Manager'ı tüm 5530 kullanıcılarının kurmasını tavsiye ederim. Menü tuşuna basılı tuttuğunuzda program açılır ve ara ara açık kalan tüm uygulamaları tek bir seçim ile kapatıp ram'inizi rahatlatır ve cihazın kendine reset atma ihtimalini azaltırsınız..! Symbianın kendi task manager'ı bu versiyonda çok yetersiz kalmış..

Tabi bunun dışında hızlıca arkaplanda açık olan bir uygulamaya geçiş yapıp tüm bellek bilgilerinizi de kontrol edebileceğiniz bir program..

tekrar sagol bynedim bu post u tel den yolluyorum

• quote:

quote:

quote:

Çok güzel inceleme yorumlarda çok güzel telefonu internetten sipariş verdim inş. beklentilerimi karşılar

Link ölü değil, tıklamak yerine linki kopyalayıp adres barınıza rapid-share arasındaki ''-'' tire işaretini sildikten sonra açmayı deneyin..

• Hafıza kartı olarak en fazla kaç gb kadar çıkarılabiliyor ?
  • arkadaşlar formattan sonra resetlenme olmamıştı 2 gündür fakat biraz önce usb bağlantısı takılıyken 3-4 tane zil sesi yükledim ve biraz sonra resetlendi,pcde 5530 usbde takılı değil fln yazdı offf
  • bende bugun beyaz olandan aldım aranıza katıldım.gercektende anlattiginiz gibi guzel bir telefon.herkese 5530 larıyla mutlu gunler...
  • quote:

Hafıza kartı olarak en fazla kaç gb kadar çıkarılabiliyor ?

En fazla 16 GB oluyor. Fakat ben bulamadım, 16 GBlık bir kart. 4 GB yetmiyorsa 8 GB gayet uygun bana göre.

quote:

arkadaşlar formattan sonra resetlenme olmamıştı 2 gündür fakat biraz önce usb bağlantısı takılıyken 3-4 tane zil sesi yükledim ve biraz sonra resetlendi,pcde 5530 usbde takılı değil fln yazdı offf

Sorun bilgisayarında olabilir. Aynısını ben yaşadım. Telefonum pcye takılı fakat gel görki pc algılamıyor. Yeni bir bilgisayarda denediğimde sorun çözüldü. Bilgisayarının USBsi biraz eskimiş olabilir.

quote:

bende bugun beyaz olandan aldım aranıza katıldım.gercektende anlattiginiz gibi guzel bir telefon.herkese 5530 larıyla mutlu gunler...

Hayırlı olsun

• YARDIM - YARDIM - YARDIM
    Herkese merhabalar. Arkadaşlar gerçekten ciddi bir yardıma ihtiyacım var. Siz telefonu kullanıyorsunuz. BU telefonu ben de aldım. Ama çok büyük hata yaparak buraları okumamıştım(normalde hep okumama rağmen) Ama tel almaya çıktığımda kafamda Samsung Star vardı açıkcası. Hem ekranı büyük, hem fiyatı, hem dokunmatiği hem bu cihaza göre hızı, wireless te var(yeni çıktı). O telfonu alcaktım. Son anda orda kafamı çeldiler. Sonuçta NOKIA mantığıyla alldım. Amma buraya baktığımda çoğu arkadaş, EN BÜYÜK SORUN OLARAK TELEFONUN RESETLENMESİ demiş. BU herkesin başına geldimi? Bhsetmişsiniz, bu symbıan teknolojisi olanlarda olur demişsiniz, ama ben telefonun resetlenmesini istemem açıkcası. ben bu telefonda daha çok ne yapacam? internet gibi bi durumum yok, o yüzden wifi de çok öenmli değildi aslında, ben çok konuşacağım, otobüs yolculuğu yapan biriyim, arabada FİLM izlicem telefondan, müzik dinlicem, konuşma süresi olarak şarzı ii gitcek, birde görsel efektleri olarak menülerin arayüzlerin çık olmasını istiyorum. genel manada beklntilerim bunlar. HAZIR TELEFONU DAHA AÇMAMIŞ VE DEĞİŞTİRME İMKANIM VARKEN, Sizce NOKIA yı kutusundan çıkarıp kullanayım mı, yoksa hem fiyat farkını geri alıp(çokta öenmli değil ama yinede 150 civarı fark var) SAMSUNG STAR wifi li telefonunu alayım mı? bu iki telfonuda görenler kullananlar, lütfen bana acil yardım edin? çok teşekkür ederim..

• Öncelikle sakin ol saLtaş

Belki de Samsung Star'ı alsan seni daha fazla rahatsız edecek birşeyle karşılaşacaksın bu pek belli olamıyor ne yazıkki bu karmaşık elektronik cihazlarda. Keza benim karşılaşmadığım olumsuzluklarla da bazı arkadaşlar karşılaşmış bu da ilginç aynı model üzerinde. Dilersen forumu tekrar oku, biz ne kadar seni yönlendirsek te senin kararın önemli olan.

Wi-fi önemli değil, internet kullanmam diyorsan zaten bir kere bu iki modele de boşa para vereceksin, wi-fi maliyeti belirgin şekilde yükselten bir donanım. Önce ihtiyaçlarına cevap verebilecek olan modele karar verip, fazlasından vazgeçmeni tavsiye ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: saLtaş

YARDIM - YARDIM - YARDIM
    Herkese merhabalar. Arkadaşlar gerçekten ciddi bir yardıma ihtiyacım var. Siz telefonu kullanıyorsunuz. BU telefonu ben de aldım. Ama çok büyük hata yaparak buraları okumamıştım(normalde hep okumama rağmen) Ama tel almaya çıktığımda kafamda Samsung Star vardı açıkcası. Hem ekranı büyük, hem fiyatı, hem dokunmatiği hem bu cihaza göre hızı, wireless te var(yeni çıktı). O telfonu alcaktım. Son anda orda kafamı çeldiler. Sonuçta NOKIA mantığıyla alldım. Amma buraya baktığımda çoğu arkadaş, EN BÜYÜK SORUN OLARAK TELEFONUN RESETLENMESİ demiş. BU herkesin başına geldimi? Bhsetmişsiniz, bu symbıan teknolojisi olanlarda olur demişsiniz, ama ben telefonun resetlenmesini istemem açıkcası. ben bu telefonda daha çok ne yapacam? internet gibi bi durumum yok, o yüzden wifi de çok öenmli değildi aslında, ben çok konuşacağım, otobüs yolculuğu yapan biriyim, arabada FİLM izlicem telefondan, müzik dinlicem, konuşma süresi olarak şarzı ii gitcek, birde görsel efektleri olarak menülerin arayüzlerin çık olmasını istiyorum. genel manada beklntilerim bunlar. HAZIR TELEFONU DAHA AÇMAMIŞ VE DEĞİŞTİRME İMKANIM VARKEN, Sizce NOKIA yı kutusundan çıkarıp kullanayım mı, yoksa hem fiyat farkını geri alıp(çokta öenmli değil ama yinede 150 civarı fark var) SAMSUNG STAR wifi li telefonunu alayım mı? bu iki telfonuda görenler kullananlar, lütfen bana acil yardım edin? çok teşekkür ederim..

arkadasim dobra olmak lazim,,ben 5800 kullaniyorum,,5530 un nasil oldugunu tahmin edebiliyorum ,,tabiki guzeldir,,ama inceledigim forumlarda,,tum sayfalarinda neredeyse sifira yakin sikayet ve hata olan telefon samsung star,,,acik konusmak lazim,,,ama sunuda unutma,,isletim sistemi java,,5530 la kiyaslanamaz tabiki,,ama gorsellik dersen,,asmis adamlar,,

• quote:

YARDIM - YARDIM - YARDIM

Resetlenmelere karşı bağışıklık kazanmak istemiyosan,
    çok konuşacak biriysen ve filmlerden kastın 4-5 dk lık klipler değilse,
    müzik dinlerken sadece ne söyleyebiliyorlar duyayım yeter demiyorsan,
    görsel efektlerdende kastın sadece hafiften kararan ve açılan şekilde menü geçişleri değilse, sen o kutuyu açma.

Star ı denemedim, artı olarak görebildiğim pdf görüntüleyicisi ve word&excel görüntüleyiciler, shazam(çalan müziği dinletirsiniz ve o ne olduğunu bulur) yüklü geliyor 5530 dakinin aksine. İkiside 1000 mah fakat 5530 5 saat, Star 10 saat görüşme süresi veriyor. Bekleme süreleriyse 350saat-5530 , 800saat-Star. Bu değerler heryerde aynı olmayabilir ama 2 kat oran heryerde 2 kat. Ağırlık olarak 13 gram daha hafif.. 0.1 inch daha büyük bi ekrana sahip ve 1.1 mm daha ince.

Bu civarda samsungların genel özelliklerinden bildiklerim , menülerde vs görselleri iyidir , yavaştırlar , şıktırlar , ekranları canlı görülmediği sürece kesinlikle yorum yapılmamalıdır netlik&parlaklık vs hakkında(iyi veya kötü) , gelen kulaklık gibi aksesuarlarında durup dururken birinin çalışmaması, bi yes tuşunun işlememesi sizi şaşırtmamalı.Yedek parça olayıda var bu işin telefon almayla bitmiyo :)

• quote:

Wi-fi önemli değil, internet kullanmam diyorsan zaten bir kere bu iki modele de boşa para vereceksin, wi-fi maliyeti belirgin şekilde yükselten bir donanım. Önce ihtiyaçlarına cevap verebilecek olan modele karar verip, fazlasından vazgeçmeni tavsiye ederim..

Teşekkürler arkadaşlar. Şİmdi Wireless e para veririim. sonuçta arada sırada işimi görecek. o yüzden fiyat bazında değerlendirmek istemiyorum.

" HUSTER " demiş :

Star ı denemedim, artı olarak görebildiğim pdf görüntüleyicisi ve word&excel görüntüleyiciler, shazam(çalan müziği dinletirsiniz ve o ne olduğunu bulur) yüklü geliyor 5530 dakinin aksine. İkiside 1000 mah fakat 5530 5 saat, Star 10 saat görüşme süresi veriyor. Bekleme süreleriyse 350saat-5530 , 800saat-Star. Bu değerler heryerde aynı olmayabilir ama 2 kat oran heryerde 2 kat. Ağırlık olarak 13 gram daha hafif.. 0.1 inch daha büyük bi ekrana sahip ve 1.1 mm daha ince.

Arkadaşım çok sağol. ama ben şarz olaynı aştım. aldığım yerde bana 1100 mah lık pil verdi eleman. 2 tane pilim oldu. -ki diğer pil benim için yeterli gibi...

YİNE ARKADAŞIMIZ BAHSETMİŞ:
    görsel efektlerdende kastın sadece hafiften kararan ve açılan şekilde menü geçişleri değilse, sen o kutuyu açma.

işte bu dedikler çok önemli. film dediğim normal film, divx, mp4 formatında, müzik olayı stara göre daha güzel nokia nın. seside güzel nokia nın...
    peki siz niye bu yorumu yaptınız? yani biraz daha açabilirmisiniz lütfen? Zaten beni ençok sıkan olay RESETLEME olayı... Eğer böyle bir sorun duymasaydım, hiç tereddüte girmezdim. bu yüzden çok terddütdeyim. starın forumlarını okuyom. tek bir şikayet yok gibi..
    dün gece iki telefonuda inceledim(arkadaşlarımda var) ama onlarda yeni aldılar, bu yüzden onlar fikir veremiolar.. görüntü efekt olarak nokia da çok hoş geldi... yani sözün özü kafam karışık arkadaşlar. şuan değiştirip değiştirmemkle gidip geliyorum...

• quote:

quote:

Teşekkürler arkadaşlar. Şİmdi Wireless e para veririim. sonuçta arada sırada işimi görecek. o yüzden fiyat bazında değerlendirmek istemiyorum.

" HUSTER " demiş :

Arkadaşım çok sağol. ama ben şarz olaynı aştım. aldığım yerde bana 1100 mah lık pil verdi eleman. 2 tane pilim oldu. -ki diğer pil benim için yeterli gibi...

YİNE ARKADAŞIMIZ BAHSETMİŞ:

işte bu dedikler çok önemli. film dediğim normal film, divx, mp4 formatında, müzik olayı stara göre daha güzel nokia nın. seside güzel nokia nın...
    peki siz niye bu yorumu yaptınız? yani biraz daha açabilirmisiniz lütfen? Zaten beni ençok sıkan olay RESETLEME olayı... Eğer böyle bir sorun duymasaydım, hiç tereddüte girmezdim. bu yüzden çok terddütdeyim. starın forumlarını okuyom. tek bir şikayet yok gibi..
    dün gece iki telefonuda inceledim(arkadaşlarımda var) ama onlarda yeni aldılar, bu yüzden onlar fikir veremiolar.. görüntü efekt olarak nokia da çok hoş geldi... yani sözün özü kafam karışık arkadaşlar. şuan değiştirip değiştirmemkle gidip geliyorum...

Videoların uzunluklarından bahsettim dolayısıyla şarj süresi açısından değindim , fakat bu problem sizin için yok olmuşa benziyorki benimde acilen sizin aldığınız 1100 mah lık pilden temin etmem gerekli nasıl olacak bilmiyorum , bl-4u mu oda?
    Ve videolarınızı ovi suite ile convert etmemelisiniz, ekranın dpi değeri yüksek (mesela 5800 a göre) video izlemek zevkli fakat convert işlemini kendiniz bi şekilde en iyi ayara gelene kadar kurcalamalısınız.
    Efekt konusu tabiki kişisel, ama ben 5530 da dediğim efektin haricinde birşey göremiyorum :)
    Arkadaşlarınızdaki cihazları kurcalarsanız yan yana 5530 illaki daha çok hoşunuza gidecektir ne biliyim beyazın ön paneli çok cezbediyor , ama arka kapakları karşılıklı bi çıkarın takın , plastik çelik metal geçişlere bir bakın telefonun yanındaki boşluklara bir göz atın malzemeyi test edin sadece görüntüye aldanmayın, sallayın 2 telefonuda hangisinden ses geliyor ne biliyim menüleri kurcalayın yoğun olarak yavaşlamalar vs oluyormu, birde star da uygulamalar arası geçiş yok , dolayısıyla resetlenmenin ana kaynağındaki problemden yoksun bir cihaz Samsung Star , size dediklerimi yapsaydım direk söylerdim fakat siz yapın kendiniz görmeye çalışın sonra karar verin. Seri no su vs de çok önemli tabi. Ha 550 tl lik telefon , ben bunu 1-2 yıl kullanacak olsamda geçici bir tlefon gözüyle bakıyorum onun için göz yumuyorum bazı şeylere , ama neler oldukları bilinmeli ..

• arkadaşlar handy programları hakkında yardımınıza ihtiyacım var.Shell,tools,weather adında 3 uygulama var ve her saniye ekranda deneme süresi bilmem kaç gün yazıyor,bunu tam sürüme nasıl yükseltebiliriz?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Link ölü değil, tıklamak yerine linki kopyalayıp adres barınıza rapid-share arasındaki ''-'' tire işaretini sildikten sonra açmayı deneyin..

Yok ya yeniden denerseniz görürsünüz ölmüş ;)

• Videoların uzunluklarından bahsettim dolayısıyla şarj süresi açısından değindim , fakat bu problem sizin için yok olmuşa benziyorki benimde acilen sizin aldığınız 1100 mah lık pilden temin etmem gerekli nasıl olacak bilmiyorum , bl-4u mu oda?
    Ve videolarınızı ovi suite ile convert etmemelisiniz, ekranın dpi değeri yüksek (mesela 5800 a göre) video izlemek zevkli fakat convert işlemini kendiniz bi şekilde en iyi ayara gelene kadar kurcalamalısınız.
    Efekt konusu tabiki kişisel, ama ben 5530 da dediğim efektin haricinde birşey göremiyorum :)
    Arkadaşlarınızdaki cihazları kurcalarsanız yan yana 5530 illaki daha çok hoşunuza gidecektir ne biliyim beyazın ön paneli çok cezbediyor , ama arka kapakları karşılıklı bi çıkarın takın , plastik çelik metal geçişlere bir bakın telefonun yanındaki boşluklara bir göz atın malzemeyi test edin sadece görüntüye aldanmayın, sallayın 2 telefonuda hangisinden ses geliyor ne biliyim menüleri kurcalayın yoğun olarak yavaşlamalar vs oluyormu, birde star da uygulamalar arası geçiş yok , dolayısıyla resetlenmenin ana kaynağındaki problemden yoksun bir cihaz Samsung Star , size dediklerimi yapsaydım direk söylerdim fakat siz yapın kendiniz görmeye çalışın sonra karar verin. Seri no su vs de çok önemli tabi. Ha 550 tl lik telefon , ben bunu 1-2 yıl kullanacak olsamda geçici bir tlefon gözüyle bakıyorum onun için göz yumuyorum bazı şeylere , ama neler oldukları bilinmeli ..

Dostum çok teşekkür ederim tekrardan. Ve sonunda kararımı verdim. Açtım PAKETİ ve kullanmaya başladım. Umarım hayırlı olur ve bizim NOKIA da sorun çıkmaz.. Pil konusunda sağolsun aldığım yerdeki vatandaş verdi pili ben şarz olayında şikayet edince.. Fİyatı nedir bilmiorum,. sende bir an önce al..
    Ya efekt konusu aynen dediğin gibi. ama ne bilim samsung a göre daha hoş göze hitap ediyor, bu kişisel bir zevk sonuçta. gelelim kasa malzemisine. kesinlikle katışıyorum, özellikle arka kapak tam bir felaket. inşallah bir krılma söz konusu olmaz. samsung kasa yönünden baya bir önde bizim NOKIA 5530 a göre.. Resetleme mevzunda umarım başımaıza gelmez. bikaç saattir kullandım bi sorun olmadı.
    yanlız cihazın WİFİ sinin hakkını vermek gerek, gerçekten beklentilerimin üzerinde WİFİ çıktı. çok başarılı buldum. samsung star wifi yi bilmiom ama, samsung omnia var , onun wifisinden daha ii. birde stara göre SES kalitesi harika.. çok net, ve güzel. ama bir durumu beğenmedim. birisiyle görüştüm, karşı tarafın sesi çokta ii gelmedi bana. umarım geçici bir durumdur.. aslına bakarsak ben 1 hafta 10 kullanıp, ardından da fikir vermeye çalışcağım... tüm fikir veren arkadaşlara tekrardan çok teşekkür edriz...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yok ya yeniden denerseniz görürsünüz ölmüş ;)

Zaten tekrar denemiştim, şimdi bir kez daha denedim link ölü değil sadece Free user'lar için 2 dakika sonra tekrar deneyin uyarısı veriyor server kaynaklı, yine de tekrar upload ettim buyrun..

http://rapids-hare.com/files/292073985/bynedim.rar.html

• quote:

Orijinalden alıntı: blue1907

arkadaşlar handy programları hakkında yardımınıza ihtiyacım var.Shell,tools,weather adında 3 uygulama var ve her saniye ekranda deneme süresi bilmem kaç gün yazıyor,bunu tam sürüme nasıl yükseltebiliriz?

Rar dosyasının içerisinde bu problem için küçük bir dosya mevcut, onu çalıştırıp kullanmak istediğin programı seç gerisi malum..
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.