Şimdi Ara

## ♪♪ Nokia 5530 XpressMusic İncelemesi ♪♪ ## (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.246
Cevap
0
Favori
235.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FirstClass

quote:

Orijinalden alıntı: HuS.TeR

quote:

Orijinalden alıntı: bynedim

Arka kapağı biraz esnek yapmışlar sanırım, ondan kaynaklı olabilir. Ben sadece ilk aldığım gün sim kartı takmak için açtım, sonra bir daha açmadım. Şu an elimle oynatmaya çalışıyorum ama tam oturmuş şekilde. Birkaç dişi var belki onlar tam oturmamış olabilir, tekrar bir açıp sağlam şekilde kapatmayı deneyin belki daha iyi oturabilir yerine..

Bir de dediğiniz gibi bu kadar muhabbetini yaptık bu kapak ve oynama konusunun ama o kadar önemli bir durum değil, cihazda başka eski yön göremediğimizden bu kadar konuşmuş olabiliriz bu konuyu alacak arkadaşları yanlış yönlendirmiş olmayalım..

Resistive ekranların çalışma prensibi olarak ekrana basınç uygulamanız gerekiyor , parmağınızla bunu gerçekleştirecekseniz bastırmadan kaynaklanan yayılmadan dolayı qwerty klavyede kullanırken telefonu tek baskı uyguladığınızda 2-3 tane harf algılayabiliyor , ekran dar tabi menülerde zorlanmıyorsunuz ama hızlı mesaj yazmaya çalışırsanız çok eksik yazacaksınız . Tabi stylus kullanmıyorsanız.

Ya parmaklarınız çok büyük ya dokunmatiğe alışamadınız yada kalibrasyon yapmayı unuttunuz diye düşünüyorum. Kalibrasyondan sonra tekrar mesaj yazmayı deneyin ve ne kadar hızlı yazdığınızı görün. Her ne kadar bir e71 ile yazdığınız kadar hızlı yazamazsınız hiçbir dokunmatik telefonda. Ancak eğer kalibrasyonu 2-3 haftada 1 kere düzenli olarak yaparsanız ve dokunmatiğe alışırsanız daha rahat yazabileceğiniz bir telefon olacağını sanmıyorum.

Iphone ile karşılaştırmışsınız ancak dokunmatik olarak Iphone dan aşağı bir yanı yok. Dokunmatikleri aynı prensibe dayanmasada gayet rahat bir şekilde kullanılabiliyor telefon.

Tekrardan telefonunuz hayırlı olsun. Umarım problemlerinizi giderirsiniz.

Baş parmak haliyle büyükte ben iPhone kullanırkende bu parmaklarla yazıyodum :)
    1 yıldır fazlaca içli dışlı oldum iPhone la , ekrandan bahsediyosak , bahsetmesek daha iyi.
    Dediğiniz gibi kalibrasyon deneyeceğim.

• Bu kalibrasyon dediğiniz olay nedir acaba?bende bu telefondan sipariş verdim merak ettim kalibrasyon olayını...
  • ya arkadaşlar bana pazartesi günü gelior telefon.Telefonu aldımda neler yapmalıyım program ws gereken şeyleri bi arkadaş uzunca anlatırsa sewinirim
  • Dokunmatik ekranlı tüm cihazlarda vardır kalibrasyon işlemi.. Ekranda size gösterilen noktalara etki uygularsınız, sizin görüp te etkilediğiniz noktalardan tepki almanızı sağlar.. Windows Mobile ile başlayan bir akım..

Ayrıca her yeni çıkan telefonu iPhone ile kıyaslamak adet oldu ama iPhone'u Amerika'da ilk çıktığı dönemlerden beri kullanırım ve birçok telefonumu iPhone'un hassasiyetine olan alışkanlığımla kısa süre sonra satmak durumunda kaldım, Omnia - HTC Diamond vs. gibi..

Fakat ilk kez yine aynı noktadan keyfim kaçacak derken beklediğimin üzerinde bir hassasiyetle karşılaştım, ilk birkaçgün kalem dahi kullanmadım, hala daha kullanmıyorum, şahsen iPhone'u ilk aldığımda da ekran klavyesine alışmakta güçlük çekmiştim, şu an iPhone'dan kalan alışkanlıkla gayet rahat kaleme kesinlikle ihtiyaç duymadan kullanabiliyorum..

Piyasadaki tüm dokunmatik ekran cihazların arasında en başarılı hassasiyete sahip telefonlardan biri 5530, zaten daha fazlasını bekleyenler gidip iPhone alsın başka bir alternatif yok ekran konusunda, 5530 bu rakama alınabilecek en iyi telefonlardan biri..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bynedim -- 3 Ekim 2009; 23:12:53 >

• quote:

Dokunmatik ekranlı tüm cihazlarda vardır kalibrasyon işlemi.. Ekranda size gösterilen noktalara etki uygularsınız, sizin görüp te etkilediğiniz noktalardan tepki almanızı sağlar.. Windows Mobile ile başlayan bir akım..

Ayrıca her yeni çıkan telefonu iPhone ile kıyaslamak adet oldu ama iPhone'u Amerika'da ilk çıktığı dönemlerden beri kullanırım ve birçok telefonumu iPhone'un hassasiyetine olan alışkanlığımla kısa süre sonra satmak durumunda kaldım, Omnia - HTC Diamond vs. gibi..

Fakat ilk kez yine aynı noktadan keyfim kaçacak derken beklediğimin üzerinde bir hassasiyetle karşılaştım, ilk birkaçgün kalem dahi kullanmadım, hala daha kullanmıyorum, şahsen iPhone'u ilk aldığımda da ekran klavyesine alışmakta güçlük çekmiştim, şu an iPhone'dan kalan alışkanlıkla gayet rahat kaleme kesinlikle ihtiyaç duymadan kullanabiliyorum..

Piyasadaki tüm dokunmatik ekran cihazların arasında en başarılı hassasiyete sahip telefonlardan biri 5530, zaten daha fazlasını bekleyenler gidip iPhone alsın başka bir alternatif yok ekran konusunda, 5530 bu rakama alınabilecek en iyi telefonlardan biri..

Anlatımın için teşekkürler arkadaşım.

• valla ben bügün aldım....550 tl cash para ödedim..(kağızman, kars'da bir telefoncudan aldım)

fena bi cihaz değil...
    batarya oynuyordu sadece hemen selpak sıkıştırdım araya..başka da bi problemi yok gibi...

kardeşimin iphone nunu çok kurcalamış ve kullanmış biri olarak iphone dan sonra ekranı hiçte kullanışsız gelmedi(çünkü bazı arkadaşlar başka topiclerde bazı modellerin ekranının kullanışsızlığından bahsetmişler)...
    tek el,baş parmakla bile işimi görüyorum..
    kalemi sadece wifi den nette gezerken rahat olması için kullandım, aslında onda bile gerek yoktu...

ama bazen anlayamadığım bir yeri açmak için bastığımda çubuk bastığımı görtersede açılmıyor...çift tıklamam gerekiyor...bende tam olarak olay ne anlamadım açıkcası..ondan dolayı anlatamıyorum da...
    yardımcı olanların eline sağlık...

• Arkadaşlar bilgi girişi olan ekranlarda ekranı yan yatırdığınızda qwerty klavye çıkıyor malum.
    msn de mesaj yazarken zor olmuyormu çünkü tüm ekran qwerty oluyor o arada karşı taraf ne yazıyor
    görülemiyor ? durum nedir ?
  • quote:

Dokunmatik ekranlı tüm cihazlarda vardır kalibrasyon işlemi.. Ekranda size gösterilen noktalara etki uygularsınız, sizin görüp te etkilediğiniz noktalardan tepki almanızı sağlar.. Windows Mobile ile başlayan bir akım..

Evet bu rakama alındığında hoşa gidebilecek bi telefon.
    Kaleme ihtiyaç duymamanızda belki iPhone dan kalan bi alışkanlıktır ;)

--->Tuşlar kilitliyken yandaki ses kontrol tuşlarıda çalışmıyor , yani müzik dinlerken ses azaltmak veya artırmak istediğiniz her seferde tuş kilidini açıp gerçekleştirmek zorundasınız bunu.
    --->iPhone dan sonra bu telefonda şarj sıkıntım olmaz herhalde demiştim ama o en azından günde 1 kere takılıyordu şarja, bunla günde bi kaç kez uğraşıyorum sadece telefonla konuşuyo olsam dahi.
    --->Bi arama geldiğinde no tuşuna basmanız aramayı meşgule düşürmüyor, bunuda tuş kilidini açıp yapmalısınız. Arama geldiğinde ekrandaki tuş kilidini aç ibaresi yerine reddet olması daha doğru olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ac2ronay

valla ben bügün aldım....550 tl cash para ödedim..(kağızman, kars'da bir telefoncudan aldım)

fena bi cihaz değil...
    batarya oynuyordu sadece hemen selpak sıkıştırdım araya..başka da bi problemi yok gibi...

kardeşimin iphone nunu çok kurcalamış ve kullanmış biri olarak iphone dan sonra ekranı hiçte kullanışsız gelmedi(çünkü bazı arkadaşlar başka topiclerde bazı modellerin ekranının kullanışsızlığından bahsetmişler)...
    kalemi sadece wifi den nette gezerken rahat olması için kullandım, aslında onda bile gerek yoktu...

ama bazen anlayamadığım bir yeri açmak için bastığımda çubuk bastığımı görtersede açılmıyor...çift tıklamam gerekiyor...bende tam olarak olay ne anlamadım açıkcası..ondan dolayı anlatamıyorum da...

5800 da bunun mazereti vardı çünkü menüdeyken parmağınızla kaydırmaya çalıştığınızda kaymıyordu yani kinetic-scrolling olmadığından ilk dokunduğunuz nesnede amaç onu açmak değildi -sadece, aynı zamanda menüyü kaydırmak içinde dokunmalıydınız.
    5530 da kinetic-scrolling var , AMA halaa biri seçme diğeri onaylama olmak üzere 2 kez dokunma gerekli. Olay bu, biraz uzun anlatmış olabilirim ama karışık gelmez en azından.

• quote:

Ayrıca her yeni çıkan telefonu iPhone ile kıyaslamak adet oldu

iPhone yokken acaba neyle kıyaslıyodu millet :D
  • Arkadaşlar sadece full screen qwerty mi var yoksa 5800 gibi mini qwerty klavyesi de varmı ? yardımcı olursanız sevinirim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: racerant

Arkadaşlar sadece full screen qwerty mi var yoksa 5800 gibi mini qwerty klavyesi de varmı ? yardımcı olursanız sevinirim....

Alfasayısal(normal tuş takımı), full qwerty ve el yazısı şeklinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HuS.TeR -- 4 Ekim 2009; 10:52:26 >
  • quote:

Arkadaşlar sadece full screen qwerty mi var yoksa 5800 gibi mini qwerty klavyesi de varmı ? yardımcı olursanız sevinirim....

## ♪♪ Nokia 5530 XpressMusic İncelemesi ♪♪ ##

## ♪♪ Nokia 5530 XpressMusic İncelemesi ♪♪ ##

• simgelere ve isimlere menunun bazi bolgelerinde ve bazi uygulamalarda cift tiklama ozelligi benimde cok garibime gitmisti, ancak o bolumun ayarlarina gitme ihtiyaci duydugumda tek tiklama ile secili birakip seceneklere goz atma sansim oldu. Degilse baslik sectgmde acilacakti ve ana menu ayarlarindan arayip bulma durumunda kalacaktim, bende bu cift tiklamanin bu amaca hizmet ettigi kanisina vardim..

Birde full qwerty yerine numerik tuslarla sms aliskanlgndan cok daha hizli yazabildgmi farkettim. Ekrana her dokundgmda titreme ve tus tonu vermesi de o hizda yazmaya calisirken hata payini azaltiyor..
  • İzmir'de en ucuz nerede var yada internetten en ucuz olan site ?
  • arkadaşlar biraz önce bluetoothtan pcye video aktarımı yaparken birden resetlendi alet kapanıp tekrar açıldı :S
  • Symbian'lı cihazlarda kapanıp açılma gayet normal bir durumdur, bir nevi cihazın kendini resetleyip belleğini rahatlatması gibi düşünün. Yine de 5530 aldığım günden beri 1 kez kapanıp açılma yaptı.. Her gün kendini 3-4 kez kapatan symbian telefonlarım da olmuştu.. Kısacası bu durum bir arıza kaynaklı değildir..

İzmir'de soran arkadaş Çankaya'da araştırmanı tavsiye ederim ve de nakit alacaksan pazarlığa gelen bir yapısı var Çankaya'nın, biraz bastır derim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: HuS.TeR

quote:

Orijinalden alıntı: ac2ronay

valla ben bügün aldım....550 tl cash para ödedim..(kağızman, kars'da bir telefoncudan aldım)

fena bi cihaz değil...

5800 da bunun mazereti vardı çünkü menüdeyken parmağınızla kaydırmaya çalıştığınızda kaymıyordu yani kinetic-scrolling olmadığından ilk dokunduğunuz nesnede amaç onu açmak değildi -sadece, aynı zamanda menüyü kaydırmak içinde dokunmalıydınız.
    5530 da kinetic-scrolling var , AMA halaa biri seçme diğeri onaylama olmak üzere 2 kez dokunma gerekli. Olay bu, biraz uzun anlatmış olabilirim ama karışık gelmez en azından.

uzun değil,,, son derece kısa ve net anlattın....saol..
    ayrıca 2 gün oldu alalı ama bu cihaz gercekten çok tatlı ya...
    k750 ve iphone den sonra ilk kez bi cihazı kullanmak bu kadar hoşuma gitti...

• quote:

ben qwerty klavyesiyle bugün mesaj yolladım..
    ve kalem kullanmadan yazdım,,bunu belirtmek istedim...
    gerçi benim eller sanki ufak gibi ama bir erkeğin elleri ve parmakları ne kadar küçük olabilirki???
  • Bende bu telefondan sıparıs verdım bakalım yarın gelıcek en cok merak ettıgım qwerty klavyeyı kalemsız kullanabılecekmıyım:)
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.