- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Nokia Açılmayan Telefona Yazılım,CFW Atma veya Türkçeleştirme
191 Cevap133575 Görüntüleme9 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

192 Mesaj
26 Ağustos 2009; 2:08:32 

0

Konu Güncelleme sebebi:
Phoenix'in ve Datapackage Manager'ın indirme linkleri yenilendi.
Yeni sürümdeki farklardan dolayı anlatım değiştirildi.

Yeni versiyondaki değişiklikler.
Sürümde Ana bileşen versiyonları:

• Ürün API 2012.46.2.49145
• Nokia Bağlantı Kablosu USB Driver Sürüm 7.1.101.0
• Flash Güncelleme Paketi 12.49.0
• FUSE Bağlantı Yöneticisi v 2012.51.1

ÖNCEKİ VERSİYON 2012.36.1.48629 DAN ANA DEĞİŞİM & HATA DÜZELTMELER

Hata Düzeltmeler ve değişiklikler:
Yeni ürünler: RM-924, RM-925, RM-926, RM-911, RM-928, RM-929
[color=#FF0000]Datapackage download Menuden kaldırıldı. Telefon yazılımı indirmek için Datapackage Yöneticisi'ni kullanın.[/color] 
Telefon bağlantısı geliştirildi.

Tüm Nokia Servis Yazılım Uygulamaları aşağıdaki data yollarını kullanır. (önceden indirilmiş firmware dosyalarını Packages altına RM-XXX klasörü şeklinde atılacak.)
- Windows XP: C: \ Documents and Settings \ All Users \ Application Data \ Nokia \ Packages
- Windows 7: C: \ Program Data \ Nokia \ Packages

Desteklenen işletim sistemleri

• Windows 7 32 Bit sürüm
• Windows 7 64 Bit sürüm (FLS-5 sürücülerini 64bit Win7 desteklemediği için FLS-5 bu işletim sisteminde kullanılamaz.)

ÖNEMLİ!

DOT.NET framework 4.0 PC de yüklü değilse Phoenix yüklenirken kendi yükleyecektir (. NET framework phoenix kurulumu sırasında webden indirilir). Bunun için ağ bağlantısı gerektirir.   

Dikkat : Phoneix ile sadece yazılımsal sorunlar sonucunda açılmayan,reset atan, sürekli kasma yapan ve kitlenen telefonlara yazılım tekrar atılabilir. donanımsal arızalar sonucu açılmayan telefona yazılım atılamaz, atılsada çözüm olmayacaktır!!!.

İlk olarak telefonumuzun RM kodunu ve Ürün kodunu öğrenelim.
Bunun için ana menü ekranında iken *#0000# yazıyoruz.Ekranda telefonumuzun RM kodu ve versiyon numarası yazar.Bu RM numarası ile telefonumuzu güncelleyebiliriz.(Telefonun kutusu üzerindede bu bilgiler bulunabilir.)
İndireceğimiz versiyon telefondaki versiyondan ya üst versiyon olacak yada aynı versiyon. alt versiyonların kurulmasında telefon açılmayacaktır.!!!
Ürün kodunuda telefonumuzun bataryası altında bulunan bilgi etiketinden öğreniyoruz. bu kod telefonumuza yüklü olan firmware i belirler. Türkçeleştirme işlemi için bu kodu değil nette bulacağımız telefonumuza uygun olan kodu kullanacaz.

Önemli Not: Telefon rehberinizi ve bilgilerinizi yedekleyin hepsi silinecektir.
Telefonun şarjı tam olsun.hatta telefonu şarja takılı şekilde bu işlemleri yapın.

Programın kullanımı aşağıdaki gibi kolay gelsin.

Phoneix Türkçe Kullanma Kılavuzu

Phoenix'i yüklemeden önce bilgisayarınızda bulunan tüm PC Suite, Software Updater, Nokia Connectivity Cable Driver, Nokia Flashing Cable Driver, Nokia Service Tool Drivers, PC Connectivity Solution gibi Nokia ile ilgili tüm yazılımları kaldırmanız gerekli. Kaldırma işleminde Your Uninstaller gibi programlardan birisini kullanmanızı tavsiye ederim çünkü normal program kaldırma seçeneğinden kaldırma yaptığınızda registry den program artıkları silinmiyor ve bu kalan parçacıklar da yükleme esnasında problem yaratıyor. Tüm programları kaldırıp, registry'i temizledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Aşağıdaki linkten Phoenix'i Ve DataPakage Manager'i indirin (tek paket içerisindedir.) ve kuruluma başlayın. Kurulum biraz uzun sürebilir. Phoenix le beraber bir kaç yazılım daha yüklüyor. Phoenix i kurduktan sonra DataPackage Manageri kurun.

Phoenix Service Software 2012.50.000.49146 DOWNLOAD (rapid-share deki aradaki "-" yi kaldırın)
Phoenix Service Software 2012.50.000.49146 Alternatif Linkler
Pass: www.donanimhaber.com

Microsoft. NET Framework 4 (Tek Başına Yükleyici) Pc de yüklü değilse indirin.

Phoenix ve Data Manager 'in kurulumunundan yaptıkdan sonra Nokia Suite yazılımının son sürümlerini yükleyebilirsiniz. Nokia programlarını yüklemekdeki amaç hem kablo sürücülerini düzgün bir şekilde yüklemek hem de daha sonra PC Suit'i kullanma imkanı vermesi.

Tüm yüklemeler yapıldıktan sonra bilgisayarınızı kapatıp tekrar açın.

Son versiyonda yapılan değişiklikler sebebiyle Firmware indirme işlemi Nokia Datapackage Manager ile yapılmakta.
ilk olarak Datapakage Manager kullanımından bahsedelim. Basit bir kullanımı var. Kurulumu yapıp açtıkdan sonra ana ekran geliyor.
Online Server yazan kısımda işlemlerimizi yapacağız.
Burda Product Type yazan yere RM kodunu yazıyoruz, yanındaki Product code kısmınada biliyorsak ürün kodunu yazıyoruz boş bırakırsak Search dediğimizde bize yazdığımız Type koduna uygun olan bütün firmware leri getirecektir.
Alttaki filtre seçeneklerini de kullanarak daha kesin bir sonuca ulaşabilirsiniz.
Arama sonuçlarında Dosya isminden veya product code kısmından telefonumuza uygun olanını (veya Türkçeleştirmek için kullanacağınız codeyi) seçip listede yanındaki indirme düğmesine basarak indiriyoruz.(Firmware dosyasını yukarda belirtilen klasör içerisine indirecektir.)
İndirme işlemi bittikten sonra Phonexi açın. İndirme sırasında açık olmasın yoksa indirilen data yı görmeyebilir.
resimde daha açıklayıcı olacaktır.
0

1-Phoenix'i açın "File" > "Open Product" e basın ve listeden uygun olan cihaz adını seçin(Sol kutuya RM kodunu yazın). Ok basın.
2-"Flashing" menusunden "Firmware Update" i açın.
3-Açılan pencerede "..." ya basarak yeni açılan pencerede ki indirdiğiniz imaj dosyasını secin.
4-Dead Phone kutusunu işaretleyin.Yazılım atma işlemine başlamak için "Refurbish" e basın ve yazılım işlemi tamamlanana kadar bekleyin. (yazılım atarken çıkan mesajları aşşağıda örnek olarak verdim. ordan takip edebilirsiniz.)
local://upfiles/380437/3A50829764544B3DBEED73EAB72C7322.jpg
Ek Not: CFW ve Önceden indirilmiş FW yüklenmesi.( Elinde indirilmiş firmware bulunmayanlar bu notu es geçebilirler)

CFW veya daha önceden elinde bulunan firmware'i yüklemek isteyenler Phoneix i açmadan önce ellerinde bulunan CFW veya orjinal FW sürüm dosyalarını
- Windows XP için: C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Nokia\Packages
- Windows 7 için: C:\Program Data\Nokia\Packages

dizini içine atın (sürüm dosyaları RM-XXX klasörü içinde olmalı,alt klasör olmayacak ).( XXX yerine cihazınızın RM kodu olacak, örnek olarak n79 için RM-348 gibi ).
Daha sonra phoneix açın ve yukardaki anlatımda adımlarla CFW yüklemesini tamamlamış olursunuz.

Yazılım atma işlemi sırasında birkaç sürücü daha yüklenir bu sizi korkutmasın.Bu arada şunu da belirteyim, benim başıma da gelmişti, sürücü yüklenirken bilgisayarın açılıp kapanması gerekebilir, bu arada yazılım atma işlemi başarısız oldu şeklinde uyarı çıkabilir. Telefonu açmak için uğraşmayın,(Normalde açılan telefonlarda biraz bekleyin telefon kendisini açar). Siz sadece bilgisayarınızı kapayıp açın ve yazılım atma işlemine yeniden başlayın. Bu sürekli olan bir olay değil, yani olmaya da bilir. Ben sadece uyarı olarak belirtmek istedim.

Yazılım atma işlemi sona erdikten sonra "File" > "Close Product"a basıp, telefonun USB data kablosunu çıkartabilirsiniz.

Örnek: Nokia N79 yazılım atma süreci aşağıdaki gibi olmaktadır. (Kendi Telefonuma yeniden yazılım atarken çıkan loglar )
Flashing started
Creating product data items list
Product data items list created
Backup not required
Flashing phone
Initializing
Asic CMT: Verifying communication to device...
Getting product info...
Loading image files...
AdlServer: Rebooting...
Closing connection
Opening RAW connection... BUS_NAME:USB PORT_ID:8&4863298&0&5 PROTOCOL:RAW
RAW connection successfully opened!
ROM Boot Drivers loaded. Starting flashing...
Connection opened to BootCode successfully
First wait command succeeded.
Flashing Secondary boot code: 15040 Bytes
Secondary boot loaded
Skipping USB handshake...
Flashing Update Server Data: 2289273 Bytes
Flashing UPS data: 0%
Flashing UPS data: 30%
Flashing UPS data: 52%
Flashing UPS data: 75%
Flashing UPS data: 98%
Flashing UPS data: 100%
Flashing UPS data: 100%
Update server loaded
Waiting for Update Server to boot...
Restoring normal connection...
Asic CMT: UA Protocol 1.0 detected.
Initializing Update Server....
Asic CMT: UA Protocol 1.0 detected.
Loading image files...
Loading image files...
Asic CMT: Selecting programming blocks...
Asic CMT: Start programming 131043 KB...
Asic CMT: Partitioning RM-348_32.001_prd.core.fpsx
Asic CMT: Partitioning area 1...
Asic CMT: Erasing RM-348_32.001_prd.core.fpsx
Asic CMT: Erasing area 1...
Asic CMT: Erasing area 2...
Asic CMT: Erasing area 3...
Asic CMT: Erasing area 4...
Asic CMT: Erasing partition 0x0000000A...
Asic CMT: Erasing RM-348_32.001_002_prd.rofs2.fpsx
Asic CMT: Erasing RM-348_32.001_53.1_prd.customer.fpsx
Asic CMT: Erasing RM-348_32.001_016_000_U001.uda.fpsx
Asic CMT: Programming RM-348_32.001_prd.core.fpsx
Asic CMT: Programming 0%
Asic CMT: Programming 2%
Asic CMT: Programming 4%
Asic CMT: Programming 6%
Asic CMT: Programming 8%
Asic CMT: Programming 10%
Asic CMT: Programming 12%
Asic CMT: Programming 14%
Asic CMT: Programming 16%
Asic CMT: Programming 18%
Asic CMT: Programming 20%
Asic CMT: Programming 22%
Asic CMT: Programming 24%
Asic CMT: Programming 26%
Asic CMT: Programming 28%
Asic CMT: Programming 30%
Asic CMT: Programming 32%
Asic CMT: Programming 34%
Asic CMT: Programming 36%
Asic CMT: Programming 38%
Asic CMT: Programming 40%
Asic CMT: Programming 42%
Asic CMT: Programming 44%
Asic CMT: Programming 46%
Asic CMT: Programming 48%
Asic CMT: Programming 50%
Asic CMT: Programming 52%
Asic CMT: Programming 54%
Asic CMT: Programming 56%
Asic CMT: Programming 58%
Asic CMT: Programming 60%
Asic CMT: Programming 62%
Asic CMT: Programming 64%
Asic CMT: Programming 66%
Asic CMT: Programming 68%
Asic CMT: Programming 70%
Asic CMT: Programming 72%
Asic CMT: Programming 74%
Asic CMT: Programming RM-348_32.001_002_prd.rofs2.fpsx
Asic CMT: Programming 76%
Asic CMT: Programming 78%
Asic CMT: Programming 80%
Asic CMT: Programming 82%
Asic CMT: Programming 84%
Asic CMT: Programming 86%
Asic CMT: Programming 88%
Asic CMT: Programming 90%
Asic CMT: Programming RM-348_32.001_53.1_prd.customer.fpsx
Asic CMT: Programming RM-348_32.001_016_000_U001.uda.fpsx
Asic CMT: Programming 92%
Asic CMT: Programming 94%
Asic CMT: Programming 96%
Asic CMT: Programming 98%
Asic CMT: Programming 100%
BB5 USB Flashing succeeded
Phone flashing completed. Waiting for phone to boot up
Bootup successful
Verifying communication to product (before flash finalizing)
Communication verified
Doing factorysets
Factorysets complete
Loading default data to phone
Loading default data to phone
Getting Data Package
Reading product state
Starting backup/restore sub-procedure: data item pre-delay
data item pre-delay
data item pre-delay
Sub-procedure completed: Succeeded., result code: 0
Starting to backup/restore data item: ProductProfile, version: 1.1
Data Item backup/restore completed: Succeeded., result code: 0
Starting backup/restore sub-procedure: data item post-delay
data item post-delay
data item post-delay
Sub-procedure completed: Succeeded., result code: 0
Backup/restore result: 0 out of 1 items were not backed up
Default data loading complete
Stopping all operations, returning phone to default mode
All operations completed
Product flashing succeeded.

Burdan sonrasında telefon kendini normal bi şekilde açacaktır. Telefon açıldığında ingilizce olarak gelebilir. Saat,Tarih ayarlarını yaptıkdan sonra menüden Türkçe yi ayarlayabilirsiniz. Eğer menüde türkçe yoksa product kodunu değiştirip tekrar yükleme yapmanız gerekir.
Geçmiş Olsun. Telefonunuz yeniden sizinle.

Yukardaki anlattıklarımı adım adım yaparsanız hiç bir sorunla karşılaşmadan sorununuzu halledebilirsiniz.Forumun takip eden sayfalarında karşılaşılan bir kaç sorun ve çözümü belirtilmiştir. Sayfaları araştırmadan lütfen soru yöneltmeyin.

Ve unutmadan donanımsal arızalar yüzünden açılmayan telefonları bu şekilde tekrar çalışır vaziyete getirilemez.
Nokia Software Updater veya Nokia Suit ile yazılım yüklerken herhangi bi nedenle yarım kalan yüklemelerde, kullanırken oluşan yazılımsal sorunlardan dolayı telin reset atması açılmaması veya virüs bulaşması gibi durumlarda bu yöntem uygulanabilir.

Yazılım Atma, Güncelleme, CFW atma gibi işlemleri yaparken oluşabilicek hasarlardan Ben ve forum.donanim.com Sorumlu tutulamaz. Bu işlemlerin sorumluluğu Tamamen işlemi yapan KİŞİNİN KENDİSİNE AİTTİR. Bu konuda sadece programın kullanım detayları anlatılmıştır.

KONU ANLATIMI VE LİNKLER TAMAMEN BANA AİTTİR. KESİNLİKLE ALINTI DEĞİLDİR.
(konuyu alıntı yapacakların eğerki birilerine faydası dokunacaksa alsınlar ama sadece konuyu (ç)alıp gerisinde destek çıkamayacaklarsa buraya yönlendirmelerini rica ederim.)

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smach -- 16 Şubat 2013; 11:40:31 >

192 Mesaj
26 Ağustos 2009; 2:17:49 

biraz önce 6500s surekli reset atması yüzünden yukardaki işlemleri uyguladım ve şuan alet normal şekilde çalışmaktadır. sadece dil ingilizce oldu onuda nss ile codunu değiştirip tekrar nokia updater ile güncelleyip türkçeye çevirdim.
umarım sizinde buna benzer sorununuz varsa çözmekte yardımcı olur.

1307 Mesaj
26 Ağustos 2009; 11:27:00 

bravo dostum bı cok kısıyı telefoncuya gıtmekten kurtaracak bı ıslem olmus...

1 Mesaj
7 Eylül 2009; 8:43:14 

Nokia 5300 (symbian s40) ım var. Arada açılıp kapanma yapıyodu. Nokia software update yaptım pek bi düzelme olmadı. Geçende telefona oyun yükledim, oyunu açtım telefon kapandı ve bir daha da açılmadı. Açıyorum nokia yazısı geliyor, geçiyor sonra boş ekran kalıyor. Ancak şarj oluyor. Bu işlemi yapsam düzelir mi?

3 Mesaj
8 Eylül 2009; 2:00:38 

dostum paylaşım için sagol da ".open product deyip yine cihazınızı secin.sonra Flashing menusunden Update Firmware i acın.açılan pencerede ... ya basarak açılan pencerede ki indirdiğiniz imaj dosyasını secin. Dead Phone kutusunu işaretlenmiyor yardımcı olur musun ?" iyi günler...

3 Mesaj
8 Eylül 2009; 2:09:50 

Dead Phone kutusunu işaretlemiyor...beceremedim bir yardımcı oluver.

87 Mesaj
8 Eylül 2009; 22:13:18 

en son guncellestırmeyi yapıyordum.
Bitmesine cok az kaldı iceri gittim.Geldiğimde basarılı bır sekılde tamamlandı yazıyordu.
ileri dedim sonra cıkısa bastım.Telefonu usb kablosundan cıkardım.Baktım Telefon kapanmıs acmayı denedıgımde Telefonun ekranına cok az ısık gelıyor ve telefon 1 dakıka sureyle titriyor acılmıyor.Bilgisayarda usb de gormuyor. Daha yeni aldım servise de wermek ıstemıyorum ne yapabılırm :(

87 Mesaj
8 Eylül 2009; 22:18:51 

quote:

Orijinalden alıntı: tugayuA00

en son guncellestırmeyi yapıyordum.
Bitmesine cok az kaldı iceri gittim.Geldiğimde basarılı bır sekılde tamamlandı yazıyordu.
ileri dedim sonra cıkısa bastım.Telefonu usb kablosundan cıkardım.Baktım Telefon kapanmıs acmayı denedıgımde Telefonun ekranına cok az ısık gelıyor ve telefon 1 dakıka sureyle titriyor acılmıyor.Bilgisayarda usb de gormuyor. Daha yeni aldım servise de wermek ıstemıyorum ne yapabılırm :(

Bu arada telefonum nokia n 79. dedıklerını yapıcam ama ana ekrana gelemıyorum bılgısayara baglandıgımda gormuyor.

192 Mesaj
10 Eylül 2009; 22:50:33 

Konu güncellemesi nedeniyle silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smach -- 18 Ağustos 2011; 1:30:49 >

1 Mesaj
22 Ekim 2009; 11:04:44 

Hocam Nokia 5130XM telefonum var. Nokia logosundan sonra "Contact Service" yazıp kalıyordu. Durup dururken birden kapandı ve sonra böyle oldu. Bayağı araştırdıktan sonra bu konuyu gördüm. Birebir uyguladım ancak şimdi "Contact Service" yazıp hemen kapanıyor. Yüklediğim yazılım doğru eminim. Sorun anladığım kadarıyla donanımsal fakat bu telefona yapabileceğim başka müdaheleler var mı ? Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar :)

2 Mesaj
7 Ocak 2010; 22:10:14 

herkese selamlar phoenix te neden rom boot hatası veriyor

7 Mesaj
13 Ocak 2010; 14:38:10 

quote:

Orijinalden alıntı: FikretTK

Hocam Nokia 5130XM telefonum var. Nokia logosundan sonra "Contact Service" yazıp kalıyordu. Durup dururken birden kapandı ve sonra böyle oldu. Bayağı araştırdıktan sonra bu konuyu gördüm. Birebir uyguladım ancak şimdi "Contact Service" yazıp hemen kapanıyor. Yüklediğim yazılım doğru eminim. Sorun anladığım kadarıyla donanımsal fakat bu telefona yapabileceğim başka müdaheleler var mı ? Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar :)

evet arkadaşlar kimse yardım etmeyecekmi çünkü aynı sorun birebir bendede var yaptığım işlemler tüm entegreler kalıplandı,jaf ile full yazılım yüklendi ama açılışta nokıa logsu geliyo telefon simsiz açılsınmı diyor kabul dediğimde "Contact Service" yazıp kapanıyor yardımlarınızı bekliyorum

1 Mesaj
15 Şubat 2010; 19:11:16 

kardess seniiiçooooooooooooooooooook amaa çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk seviyorumm yardımından dolayı tesekur ederimmm en sonunda senin anlatımın sayesinee ve bilgilerinlee yapımmmm gercekdeenn hayır duamm dudsun seni kardess telim 5800 dı 1 hafda oldu alalı guncelerken kapamısdı cam sıklmısdı cokk senin sayende oldu tesekur ederim coook saol var kardesim bnmm

23 Mesaj
15 Şubat 2010; 20:43:56 

EYW. usta çook saolasın... emegine eline saglık...

5 Mesaj
26 Şubat 2010; 16:47:26 

abi benim telefon kapalı yani güncelleştirme esnasında gitti kapalıykende usb taktığımda okumuyo bunun içinde verison atamıyorum yani bu yukarıdaki işlemi yaptığımda telefon kapalıyken version atabilir miyim=?

3301 Mesaj
26 Şubat 2010; 16:50:55 

Çok sağolasın emeğine sağlık

αηєѕтнєѕια| คՈ૯ς੮Һ૯ςɿค | αɴeѕтнeѕια | ⓐⓝⓔⓢⓣⓗⓔⓢⓘⓐ | ΛИƐSƬĤƐSĪΛ | ąŋεşŧɧεşïą | αɳҽʂƚԋҽʂια

>> - Anesthesia` - <<

18 Mesaj
14 Mayıs 2010; 17:34:42 

Abi Aldığım Mesaj Şu

The flashing failed. Do you like to retry the flashing?

HRESULT 0x8401f141 (-2080247487)

Düğmeye Basıyorum Olmuyor

wE aRe ThE Bêsth aLayına Rêstt

26 Mesaj
26 Haziran 2010; 22:12:10 

Yukarda Bir Kardeşimizin tlf olan sorun benimde cep tlf oldu ve ne yazıkki modelde aynı 5130c-2..Frimware yüklerken kesildi ve sadece nokia yazısı var başka birşey yok.selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tufanbeyi -- 26 Haziran 2010; 22:16:30 >

MERHAMET ETMEYENE MERHAMET OLUNMAZ
Hadis-i Şerif

1 Mesaj
24 Temmuz 2010; 10:07:52 

selam bu program bended işe yaramıyor düğmeye basıyorum ama işe yaramıyor hata veriyor yuzlerce defa denedim telefonum e50

26 Mesaj
17 Ağustos 2010; 10:00:31 

Kardeşler Ben Yazılımı Attım Ve Şuan Gayet İyi Çalışıyor...

MERHAMET ETMEYENE MERHAMET OLUNMAZ
Hadis-i Şerif

4 Mesaj
27 Ağustos 2010; 22:12:02 

iyi hoş diyorsun da benim tel açılmıyo her şeyi yaptım normal telefonu aç dedigi yerde kalıyorum çünkü tel açılmıyor sadece bi parlak ekran geliyor :(: yardım edin lütfen

1651 Mesaj
4 Eylül 2010; 0:37:46 

quote:

Orijinalden alıntı: sas15

iyi hoş diyorsun da benim tel açılmıyo her şeyi yaptım normal telefonu aç dedigi yerde kalıyorum çünkü tel açılmıyor sadece bi parlak ekran geliyor :(: yardım edin lütfen

özelden msn veriniz, teamwiver kurun iletişime geçelim bir bağlanıp bakalım neler yapabiliriz.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Kasım 2010; 15:45:43 

denicem

1612 Mesaj
27 Kasım 2010; 23:34:03 

teşekkür ederim başımda öyle bi sorun var ki flash çökertip yeniden yazılım kurasım geldi.

AMD Phenom II X4 Black Edition B55, 3840 MHz (16 x 240) | Gigabyte GA-MA770-ES3 | Kingston (2 GB&1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM) | Sapphire Radeon HD 5770 | Asus VW193D 19" | Dark Optimus USB 3.0 | SAMSUNG HD250HJ (250 GB, 7200 RPM, SATA-II) | High Power Elements 500W

13134 Mesaj
1 Aralık 2010; 18:32:00 

Benimki gibi cihazınız açılmıyorsa;

Tüm yüklemeler yapıldıktan sonra tekrar bilgisayarınızı açın kapayın. Daha sonra telefonunuzun modeline uygun data paketini indirin ve bilgisayarınıza kurun. Sonra Phoenix'i açın File > Manage Connections'a basın sonra açılan pencerede sadece NON-Connect kalacak şekilde başka bağlantı varsa silin. (Ben bu kısmı sildim başarılı olamadım, yeniden bağlantı yaptım USB seçerek) Sonra Open Product e basın ve listeden uygun olan cihaz adını seçin. Sonra Tools Menusunden image donwnload a basın cihazınızın bataryası altında bulunan product code yi bu kutuya yazın ve download baslatın. indirme işlemi bitince programı kapatıp tekrar acın.open product deyip yine cihazınızı secin.sonra Flashing menusunden Update Firmware i acın.açılan pencerede ... ya basarak açılan pencerede ki indirdiğiniz imaj dosyasını secin. Dead Phone kutusunu işaretleyin. (Burayı işaretlemedim, daha doğrusu işaretleyemedim o şekilde devam ettim) Yazılım atma işlemine başlamak için Refurbish'e basın ve yazılım işlemi tamamlanana kadar bekleyin. Ve sorunsuzca cihazım açıldı.

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

1653 Mesaj
3 Aralık 2010; 0:26:25 

çoğu kişinin derdine deva olacaktır

16.08.2012

68 Mesaj
20 Aralık 2010; 1:00:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Smach

arkadaşlar baştan tekrar anlatıyım. şuan elimde 5310 xm var ve kuzen sağolsun versiyon güncellerken bitti diye yarıda usb yi çıkarmış malum telefonda nokia yazısı geliyo pin kodu soruyor ve sonrası gelmiyor. şimdi onu yaparken adım adım sizede burdan izlenmesi gereken yolları tekrar yazacam. programın kurulumu yukarda var onu anlatmıyorum.

programı kurdukdan sonra "File" menusundan "Manage connections" açın orda usb ve benzeri bağlantı türlerini silin sadece Non-connect kalsın.

open product menusunden telefon modelinizi bulun. 5310 xm diye yazmayabilir. Rm-303 modeli olarak yazıyor. telefonda bataryanın altında model numarsı yazıyor ordan bakabilirsiniz.
arama kutusuna modeli olduğu gibi yazmalısınız joker arama yapmıyor. yani nokia 5310 ise aynen boyle yazacaksınız sadece 5310 yazmakla bulmuyo. eger bulamadıysanız Rm-303 (yada sizinki ne ise) yazıp arama yapın.bulunda open diyin.
sonra tools menusunde image download açın ve batarya altında bulunan kodu (0546336) gibi olanı yada dil kodunu yazıp download diyin. indirme bitince phonix i kapatıp tekrar açın yoksa indirdiğiniz dosyayı görmez.
programı açınca yine open product diyip tel modelini seçiyoruz.
sonra flashing menusunde Fireware update açın
... dan indirdiğiniz image dosyasını gosterin dead phone kutusu aktif oluyor.onuda işaretleyip ReFurbish düğmesini basıp işleme başıyoruz.
tel ilk başta kapalı olsun ve içinde sim kart takılı veya takmadan deneyin.
işleme başlayınca program sizden tel açmanızı isteyecek daha sonrasında işlem bitene kadar tele dokunmayın.

N70 e yazılım atarken yarıda kesildi. telefonu açmaya çalışıyorum nokia yazısı çıkıp kayboluyor telefon açılmıyor.
tekrar yazılım atmak için anlattıkalrını uygulamaya çalıştım ama başaramadım. msn veya team ile bana yardımcı olabilirmisin
mehmet_kamuran@otmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamuran731 -- 20 Aralık 2010; 1:03:32 >

kamuran

4 Mesaj
23 Mayıs 2011; 23:03:35 

merhabalar ben 5800 kullanıcısıyım telefonum flash atarken son kısımda local mode ye geçişte ekran rengarenk oluyor bır turlu local mode ye gecemedım bu dedığınız işlemide yaptım ama faydası yok ne yapmam lazım bı yardımcı olursanızx sevınırım

123 Mesaj
8 Haziran 2011; 10:30:33 

Merhaba,

6610i telefonumda "Contact Service" arızası çıktı. Kullanırken birden sinyal göstergesi dibe düştü. Kapatıp açınca "Contact Service" yazmaya başladı, ekran da hafif dalgalanıyordu. Forumlarda aradığımda hep yazılımla ilgili çözümler buldum ama yazılımı hiç kurcalamamıştım, orjinaldi. Telefonu söktüm. Ekransız PCB'sini, kamera açıkta kalacak şekilde izopropil alkole yatırdım akşamdan. Sabah fırçayla temizleyip açınca çalıştı. Bir kaç saniye sonra tekrar sinyal dibe düştü. Aç kapa yine aynı mesaj. Yine de bir anlık çalışması yazılımın düzgün olduğunu gösterdi. Temizlik çözmeyince lehimlerde bir çatlak olmuş olabilir diye düşündüm, sonuçta kaç senelik cihaz. Ama BGA entegreleri söküp takacak aletim yoktu. Ben de kapasiteleri değiştireyim dedim. Kameranın olduğu tarafta, 150uF/10V tantal var, benim telefonda sarı renkli EPCOS marka ama üretim lotuna göre değişiklik gösterebilir. Onu değiştirince düzeldi.

Başına gelen varsa umarım faydalı olur.

Uzaklaştırılmış
2 Temmuz 2011; 17:23:12 

başka bir siteden iyi kopyalayıp yapıştıramamışsın.
yazılımları nereden bulacaklarınıda kopyalasaydında en azından bişeye benzerdi.

5045 Mesaj
15 Temmuz 2011; 22:03:39 

Jafın Açamadıklarınıda AÇıyor :) Bu Gün 6720C en az 10 kez açılmaz hale getirip geri Açtım Phoenixi Sevmeye Başladım
Konuyu Açan Arkadaş Her şeyi Anlatmış Ama Dead Phone Yazısı Çıkmayanların Ne yapacağını ANlatmamış

2039 Mesaj
16 Temmuz 2011; 11:14:34 

quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

Jafın Açamadıklarınıda AÇıyor :) Bu Gün 6720C en az 10 kez açılmaz hale getirip geri Açtım Phoenixi Sevmeye Başladım
Konuyu Açan Arkadaş Her şeyi Anlatmış Ama Dead Phone Yazısı Çıkmayanların Ne yapacağını ANlatmamış

dead phone çıkmıyor diye birşey yok hocam ordan no connectionu seçtinmi dead phone çıkar..Yani ıkmıyor diye birşey azcık kafayı çalıştırsalar görücekler ama herşey anlatılsın istiyorlar..Mantıken zaten dead pho çıkması için telefonun ölmüş olması gerekir..Yani phoneixi açıcaksın ordan open product ile telefonunun rm sini seçiceksin..ORda connection bölümü var onu no connection yapıcaksın sonra yazılım atmaya geliceksin ordan dead phoneyi seçiceksin başlatıcaksın tmamdır işte..

| PSN:MetinEFE10

2039 Mesaj
16 Temmuz 2011; 11:17:27 

quote:

Orijinalden alıntı: kaya.77

başka bir siteden iyi kopyalayıp yapıştıramamışsın.
yazılımları nereden bulacaklarınıda kopyalasaydında en azından bişeye benzerdi.

Büyük büyük yazmanada gerek yok googleye nokia yazılım indirme yazsanız zaten size birton konu çıkacaktır navifirm diye..Arkadaş buraya onu yazsa bu seferde link nerde dersiniz link koysa hocam hotfile upload neden yaptın dersiniz..Yani varya şu konudan forumda 100000 tane vardır ama her defasından aynı şeyler.Ya bu google kullanımı harbiden zormu anlamadım gitti

Uzaklaştırılmış
16 Temmuz 2011; 13:08:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Metin*

Büyük büyük yazmanada gerek yok googleye nokia yazılım indirme yazsanız zaten size birton konu çıkacaktır navifirm diye..Arkadaş buraya onu yazsa bu seferde link nerde dersiniz link koysa hocam hotfile upload neden yaptın dersiniz..Yani varya şu konudan forumda 100000 tane vardır ama her defasından aynı şeyler.Ya bu google kullanımı harbiden zormu anlamadım gitti

madem konu açılıyor tam açılsın,yarım yamalak iş yapılmasın.anlatımının nolduğunu biliyoruz.birçok şeyi anlatanlardan biride benim zaten.adam gibi yapılsın dememden kasıt.iice görsün konuyu açan kişi diye büyük çaktım.kime ahkam kesiyorsunuz anlamadım?

2039 Mesaj
16 Temmuz 2011; 15:27:14 

quote:

Orijinalden alıntı: kaya.77

madem konu açılıyor tam açılsın,yarım yamalak iş yapılmasın.anlatımının nolduğunu biliyoruz.birçok şeyi anlatanlardan biride benim zaten.adam gibi yapılsın dememden kasıt.iice görsün konuyu açan kişi diye büyük çaktım.kime ahkam kesiyorsunuz anlamadım?

Madem okadar şeyin anlatımını yaptın da neden bu tepkin..Öyle koca koca yazacağına beyler telefonlarınız için yazılımları navifirm + adlı program ile indireblirsiniz deseydinya ki zaten bu konudan Allah bilir daha kaçtane açılmıştır..

5045 Mesaj
17 Temmuz 2011; 20:22:57 

quote:

dead phone çıkmıyor diye birşey yok hocam ordan no connectionu seçtinmi dead phone çıkar..Yani ıkmıyor diye birşey azcık kafayı çalıştırsalar görücekler ama herşey anlatılsın istiyorlar..Mantıken zaten dead pho çıkması için telefonun ölmüş olması gerekir..Yani phoneixi açıcaksın ordan open product ile telefonunun rm sini seçiceksin..ORda connection bölümü var onu no connection yapıcaksın sonra yazılım atmaya geliceksin ordan dead phoneyi seçiceksin başlatıcaksın tmamdır işte..

Ben Biliyorum Ama Konu Sahibi Konuya Yazmamış Onu Belirtmek istemiştim sen yazmışsın Artık Kendisi Ekler ilk mesaja

Uzaklaştırılmış
19 Temmuz 2011; 17:04:05 

quote:

Madem okadar şeyin anlatımını yaptın da neden bu tepkin..Öyle koca koca yazacağına beyler telefonlarınız için yazılımları navifirm + adlı program ile indireblirsiniz deseydinya ki zaten bu konudan Allah bilir daha kaçtane açılmıştır..

smach"ın avukatımısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya.77 -- 19 Temmuz 2011; 17:05:02 >

192 Mesaj
16 Ağustos 2011; 23:31:34 

Güncelleme nedeniyle mesaj içeriği silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smach -- 18 Ağustos 2011; 1:36:13 >

192 Mesaj
16 Ağustos 2011; 23:36:01 

quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

yeni versiyonda bağlantı seçeneğinin yerini menuden çıkarmışlar ve araç çubuğu olarak koymuşlar zaten. orda sadece non-connet çıkıyor başka bir işlem yapılmasına gerek yok. bu durumdada dead phone zaten secilebilir hale geliyor. tabi oda eğer ki yazılım indirmişseniz ve open product tan telefonu seçmiş iseniz çıkıyor.
konunun başında anlattığım adımları tek tek yerine getirirseniz zaten böyle bi durumla karşılaşmıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smach -- 18 Ağustos 2011; 1:39:58 >

696 Mesaj
27 Ağustos 2011; 23:43:02 

Güzel cihaz güzel :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radyoaktif -- 28 Ağustos 2011; 4:26:48 >

Intel® Core 2 Quad Q9400 (OC 3.5Ghz) / Gigabyte GA-EP45T-UD3R / Corsair Vengeance 8GB (4x2GB) (OC 1.75Ghz) / Akasa Venom İşlemci Soğutucu / Gigabyte Nvidia Geforce GTX 460 / Corsair CX600 / WD 1 TB Caviar Black / LG Super Multi DVD-RW / Cooler Master Kesik Yan Kapak, Şeffaf Pleksi Kaplama Mavi Şerid Ledli Kasa / Samsung SyncMaster 920N Black 19" LCD / LOGITECH X-540 70W 5 1 Hoparlör / HP C3180 Yazıcı

1397 Mesaj
28 Ağustos 2011; 0:13:55 

Nokia N-Gage QD kullanıyorum fakat bunun bağlantı kablosu hiçbir yerde yok.
Kablosuz gerçekleştirilemiyor mu bu işlem?

hтс one ™

Intel i7 870 2,93GHz Turbo Boost, ASUS P7P55D Deluxe, A-DATA 4GB(2*2) DDR3 1333MHz, Sapphire HD6850 Toxic, WD 1TB 64MB Caviar Black WD1002FAEX, WD 1TB 32MB Caviar Green WD10EADS -- Raidmax Enzo, OCZ StealthXStream 600W, ZEROTherm Core92, Samsung P2250

192 Mesaj
3 Eylül 2011; 6:17:53 

quote:

Orijinalden alıntı: thepunisherWZ

Nokia N-Gage QD kullanıyorum fakat bunun bağlantı kablosu hiçbir yerde yok.
Kablosuz gerçekleştirilemiyor mu bu işlem?

malesef bağlantı kablosu olmadan olmuyor. çünkü telefon açarken bağlantı kablosu pc ye takılı ise servis modunda açılıyor telefon ve yazılım atmaya uygun oluyor. bu yüzden kablosuz olmuyor. telefonun kablosu veya uygun bir kablo mutlaka vardır. bağlantı yerinin fotografını eklersen yardımcı olmaya çalışırım.

1397 Mesaj
3 Eylül 2011; 9:11:39 

quote:

malesef bağlantı kablosu olmadan olmuyor. çünkü telefon açarken bağlantı kablosu pc ye takılı ise servis modunda açılıyor telefon ve yazılım atmaya uygun oluyor. bu yüzden kablosuz olmuyor. telefonun kablosu veya uygun bir kablo mutlaka vardır. bağlantı yerinin fotografını eklersen yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam şuanda fotoğraf ekleyebilecek durumda değilim ancak şöyle açıklayabilirim; telefonun kablo takılabilecek tek kısmı üst kısmı orada da kalın şarj girişi ve yanında da kulaklık girişi var.

Edit : Internette resmini buldum.
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thepunisherWZ -- 3 Eylül 2011; 9:15:20 >

hтс one ™

Intel i7 870 2,93GHz Turbo Boost, ASUS P7P55D Deluxe, A-DATA 4GB(2*2) DDR3 1333MHz, Sapphire HD6850 Toxic, WD 1TB 64MB Caviar Black WD1002FAEX, WD 1TB 32MB Caviar Green WD10EADS -- Raidmax Enzo, OCZ StealthXStream 600W, ZEROTherm Core92, Samsung P2250

184 Mesaj
5 Eylül 2011; 16:16:42 

slm hocam güzel anlatılmışta benim telefon açılmıoyorki programı atım program çökmüş ne yapmam gerekir ?

ANALİZ İNTERNET CAFE

192 Mesaj
6 Eylül 2011; 9:47:47 

quote:

Orijinalden alıntı: thepunisherWZ

Hocam şuanda fotoğraf ekleyebilecek durumda değilim ancak şöyle açıklayabilirim; telefonun kablo takılabilecek tek kısmı üst kısmı orada da kalın şarj girişi ve yanında da kulaklık girişi var.

resimde görülenden başka bir bağlantı girişi yoksa tek bir bağlantı türü kalıyor onuda bulmak mümkün sanırım. serial data kablosu lazım bu kablo batarya altından batarya ile birlikte takılıyor.
bence kablo işi ile ugrasma ankara istanbul adana civarında isen yetikili servislerden birisine gidip yükletebilirsin.

192 Mesaj
6 Eylül 2011; 9:49:08 

quote:

Orijinalden alıntı: mektup_21

slm hocam güzel anlatılmışta benim telefon açılmıoyorki programı atım program çökmüş ne yapmam gerekir ?

telefon açılmıyor derken hiç mi açılmıyor. bir ışık titreşim felan yada ekranda bi kıpırdama dahi mi olmuyor ?

1397 Mesaj
6 Eylül 2011; 10:00:08 

quote:

resimde görülenden başka bir bağlantı girişi yoksa tek bir bağlantı türü kalıyor onuda bulmak mümkün sanırım. serial data kablosu lazım bu kablo batarya altından batarya ile birlikte takılıyor.
bence kablo işi ile ugrasma ankara istanbul adana civarında isen yetikili servislerden birisine gidip yükletebilirsin.

Erzurum'dayım maalesef.

hтс one ™

1 Mesaj
7 Eylül 2011; 0:07:34 

Smach, abi bnde n73 cihaz var oviden güncellerken yarıda kaldı sizin dediğinizi yaptım ancak data package download aşamasında hata veriyor team ile bağlanıp bir bakarmısınız.?

192 Mesaj
7 Eylül 2011; 8:40:38 

quote:

Orijinalden alıntı: disqust

Smach, abi bnde n73 cihaz var oviden güncellerken yarıda kaldı sizin dediğinizi yaptım ancak data package download aşamasında hata veriyor team ile bağlanıp bir bakarmısınız.?

limas38@msn.com ekle bir yardımcı olmaya çalışlıyım.

1146 Mesaj
7 Eylül 2011; 15:03:04 

n95 8gb telefonun fontunu değiştireyim derken... (biyerde programsız font değiştirme okudum okumaz olaydım) şimdi cihaz açılmıyor sadece titriyor> ışık geliyor>nokia yazısı gelmeden geri başa dönüyor, format da yemiyor... bu halde nasıl kurtarabilirim cihazı?
bu arada font dosyalarını e:/resource/fonts klasörüne atmıştım yani e: ye ulaşabilsem sorun hallolacak gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BENL! -- 7 Eylül 2011; 15:11:18 >

ΛVΛRΛDΛM

1612 Mesaj
7 Eylül 2011; 15:17:02 

quote:

Orijinalden alıntı: BENL!

n95 8gb telefonun fontunu değiştireyim derken... (biyerde programsız font değiştirme okudum okumaz olaydım) şimdi cihaz açılmıyor sadece titriyor> ışık geliyor>nokia yazısı gelmeden geri başa dönüyor, format da yemiyor... bu halde nasıl kurtarabilirim cihazı?
bu arada font dosyalarını e:/resource/fonts klasörüne atmıştım yani e: ye ulaşabilsem sorun hallolacak gibi...

font dosyasını E ye atmakla böyle bi sorun oluşabileceğini sanmıyorum başka bi sorun oluşmuş olmasın ? eğer sadece font dosyası ise hard format at düzelir. format yemiyo demişin başka bi sorun olmalı

AMD Phenom II X4 Black Edition B55, 3840 MHz (16 x 240) | Gigabyte GA-MA770-ES3 | Kingston (2 GB&1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM) | Sapphire Radeon HD 5770 | Asus VW193D 19" | Dark Optimus USB 3.0 | SAMSUNG HD250HJ (250 GB, 7200 RPM, SATA-II) | High Power Elements 500W

1146 Mesaj
7 Eylül 2011; 15:19:57