Şimdi Ara

©©©--Brothers Of Metal--©©© - Am@deus'un Çocuğu Oldu. Tebrikler. (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.468
Cevap
3
Favori
202.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: charcharodon carcharias

quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

Dream Evil'a hayran kaldım resmen. İnsan (!) vokali duymayı özlemişim, çok iyi geldi sabah sabah. Discography şeklinde edinmek şart.

Sen ki Dream Evil'i yeni dinliyorsun

Ya bu arada hiç Viking Metal hayranı yok mu aramızda?? Musakka senin az buçuk sevişmişliğin var biliyorum ama başka ne dinleyen ne öneren gördüm...

Bayılırım. Yeni gruplardan "Strydegor" var mesela önerebileceğim.

• @ charcharodon carcharias, 1. ve 5. albümleri ben de severim. Ortadakileri deneyeceğim. Ayrıca Turisas'ı çok beğenen yoktur ama scream'den bozma brutalimsi vokalleri ve müzikleri hoşuma gider.

quote:

Orijinalden alıntı: spyfox

Viking metal diyince ilk aklıma Amon Amarth gelir. Çok hoş şarkıları var...

İşte ben pek Viking Metal'e katamıyorum onları. Sözler içerik olarak viking olsa da death metal olarak görünüyorlar gözüme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Madeofhate

©©©--Brothers Of Metal--©©© - Am@deus'un Çocuğu Oldu. Tebrikler.

Arcturus (Nor) - The Sham Mirrors

1. Kinetic 05:25
    2. Nightmare Heaven 06:05
    3. Ad Absurdum 06:48
    4. Collapse Generation 04:13
    5. Star-Crossed 05:01
    6. Radical Cut 05:08
    7. For To End Yet Again 10:33

Tür:Avant-garde metal

Bence herkesin dinlemesi lazım.Çok fena birşey.

Söz konusu türde en göz önünde gruplardan birisi Arcturus olduğundan her Avant-Garde Metal severin başlangıç olarak görüp, dinlemesi gereken bir albüm olduğunu düşünüyorum.Her yanına Faith No More sinmiş,deli bir albümdür.Bu albümü çok sevenler öncülü Angel Dust ve King For A Day,Fool For A Lifetime albümlerine de baksınlar.

Önerim geldi.

7th Nemesis - Archetype Of Natural Violence
    1. Forsaken
    2. Omega Dei
    3. Moira kai hybris
    4. Severance
    5. Prometheus Unleashed
    6. Divinus afflatus
    7. Aporia
    8. The Behemoth Cycles
    9. Odium humani generis

Yardırma usülü ve progresif etkileşimli Blackened Death Metal severler için gelsin.Progresif dememden korkanlar olursa,şarkıların uzunluğu ve şarkı başı düşen melodi çeşitliliği açısından progresif olduğunu kastediyorum.Yoksa gayet direkt,sert ve yardırgan bir albüm yapmış bu Fransız canolar,Nile ve Morbid Angel yanında hemşerileri Gojira'dan da tatlar taşıyorlar.Denenesi...

• daha hala amon amartha viking metal diyenler var
  • yanlız amon amarth' ın canlı performansını ove ove bitiremiyorlardı, hacı bir kere bu kadar kotu set list seçilmemeli, ikinci olarak anladık gazınıza tipinize güveniyorsunuz ama kardeşim azcık sahneyi kullanın be, hani arada bir saga sola gidin durup yerinizden calmayın bari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Can

BlackSunrise - The Azrael (2004)

Tracklist:
    01. Dark Rider 4:29
    02. House Of Murder 3:42
    03. Countdown 2:42
    04. No Freedom 3:26
    05. Progression Towards Extinction 2:33
    06. As I Glide Through Her Lost Eyes 2:18
    07. Born In The Cradle Of Death 4:04
    08. Shot In Cold Blood 7:40

Portekizliler nasıl sert müzik yapıyormuş diye merak ediyorsanız indirip bir deneyin abiler deathcore/metalcore gibi birşey yapıyor. ortalama bir grup ama güzel şarkılar var

Yalnız bu sene dinlediğim Bring Me The Horizon - Chelsea Smile albümünden sonraki en iyi Deathcore albümü.Biraz daha atraksiyon ve bol riff olsaymış korlarmış...Onun yerine breakdown dayamışlar o da iyi olmuş...

• İsveç'te kredi veriyorlar burada neredeyse polis çağıracaklar satanist var deyip (aslında şu başbakanın korumalarının yaptığını düşünürsek bu başka nerede olur ki?)
    CD'ler ile ilgili olarak da ucuz olsalar arşiv olarak sadece favori gruplarımın cd'leri toplarım, onun dışında devam ederim indirmeye Zaten cd ile arşiv yapmayı denesek de o kadar çok metal türü, grup ve o grupların da o kadar çok albumu var ki para dayanmaz onlara

Bu arada merhaba

• Amon Amarth'a viking metal denmesinin sebebi adamların kendilerinin Viking Death yapıyoruz demelerinden kaynaklanıyor. ayrıca olaya sadece müzikal olarak bakmamak lazım,tamamen viking mitolojisi ile ilgili söz yazıyorlar. genel anlamda Viking Metal demek doğru ancak eksik olur Amon Amarth için.

quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Can

Portekizliler nasıl sert müzik yapıyormuş diye merak ediyorsanız

şahsen ben merak etmiyorum Özgür Can,mis gibi Moonspell var Portekizden çıkan daha ne olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanctus Diavolos -- 27 Ağustos 2009; 14:14:11 >
  • @burak bana madball gibi grup oner legacy albumlerini dinledim.

@simurg

delüğanlı, gereksizlerden cıkıp kutsal topraklara ayak basmış bulunuyorsun

ama adamlar o kadar cok metal grubu pazarladılar ki artık normal goruyorum bu geyigi, herifler ile fillandiyanın bütcesinin bir bolumu metal müzikten geliyor
  • Birde amele usül Death Metal albümü önereyim.

Vile - The New Age of Chaos
    1. Devour 02:07
    2. Deafening Silence 04:45
    3. The New Age of Chaos 03:22
    4. Suicide Warfare 03:32
    5. Sentenced to Live 03:40
    6. The Burning Shrines 04:07
    7. Ritual Decapitation 03:43
    8. Worldhunt 03:05
    9. Forlorn 01:38

Amele tarzdan bir Death Metal eseri.Lafı eğip bükmeden suratınıza çakan cinsten.Güzel riffler var ama özellikle davulcuya dikkat diyorum.Deli bir zil kullanımı var.Exodus basçısı Jack Gibson'da albümde çalıyor.The New Age Of Chaos,Deafening Silence ve Devour öne çıkan şarkılar oluyor.Kapanış şeysi ise çok güzel lan,Ambient üstüne sitar partisyonu,yirim.Fakat albümün sözleri cemaat-i Müslüm'ü rahatsız edebilir.Bu albüm sonrasında grubun gitaristi,gruptan ayrılan vokalist tarafından yazılan sözlerden dolayı kendini temize çıkarmak adına uzuuuun bir yazı bile yayınladıydı.

• Enslaved;merak ettim neler yazmışlar sözlerde ve o uzun yazıda neler demiş gitarist?bi iki cümleyle açıklayabilir misin?albüm ilgimi çekti açıkçası bu açıdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanctus Diavolos -- 27 Ağustos 2009; 14:18:34 >
  • metal olmayan ama cok güzel bir album onerecegim size, arada sırada dinledigim trip hop albumüdür.-yalnız laid to rest dinlerken trip hop onermek garip-

portishead - dummy

01 - mysterons
    02 - sour times
    03 - strangers
    04 - it could be sweet
    05 - wandering star
    06 - it s fire
    07 - numb
    08 - roads
    09 - pedestal
    10 - biscuit
    11 - glory box

albumdeki sour times ile roads efsandir. ozellikle sourtimes' ı cok severim. roads' u da my dying bride coverlamıstır ama portishead yorumunun yanından geçemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TroopeR -- 27 Ağustos 2009; 14:24:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TroopeR

@burak bana madball gibi grup oner legacy albumlerini dinledim.

@simurg

delüğanlı, gereksizlerden cıkıp kutsal topraklara ayak basmış bulunuyorsun

ama adamlar o kadar cok metal grubu pazarladılar ki artık normal goruyorum bu geyigi, herifler ile fillandiyanın bütcesinin bir bolumu metal müzikten geliyor

Sinir bozucu tiplerle doldu orası.Baktım burada da hazır yeni konu açılmış

O da doğru.Adamların kendi türleri bile var NWOSDM diye.Türkiye'de bütçeyi filan boşverdim de bakış açılarını biraz değiştirseler yeter.Otobüse biniyorum kulaklık takılı olarak ve hani müziği kısıyorum insanlarla uğraşmayayım diye.Yine de kafamı çevirdiğimde otobüsün yarısı bana bakıyor oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Sanctus Diavolos

Enslaved;merak ettim neler yazmışlar sözlerde ve o uzun yazıda neler demiş gitarist?bi iki cümleyle açıklayabilir misin?albüm ilgimi çekti açıkçası bu açıdan

Sözleri grubun vokalisti yazmış,albüm çıkışından sonra gruptan ayrılmış.Sözler Amerikan yanlısı ve Irak'ta olanlara karşı yazılmış nefret dolu sözler içeriyor.Grubun gitaristi de bu sebepten uzun bir yazı yazmıştı.Nette şu an bulamadım ama dört sene önce Zor'da yayınlanmıştı.Hatırladığım kadarıyla "Müslümanlara karşı nefret duymuyorum ve onlarla sorunum yok.Sözleri vokalistim gruptan ayrılacağı için,yaratıcılığına karışmak gibi olmasın diye dokunmadım." falan demişti.Böyle Barrack Obama usulü ılımlı bir yazıydı ama Amerikanların bu olayları nasıl gördüğü de ortada zaten...Sözleri merak edenler için;http://www.metal-archives.com/release.php?id=76772

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ɛnslaved -- 27 Ağustos 2009; 14:33:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ɛnslaved

quote:

Orijinalden alıntı: Sanctus Diavolos

Enslaved;merak ettim neler yazmışlar sözlerde ve o uzun yazıda neler demiş gitarist?bi iki cümleyle açıklayabilir misin?albüm ilgimi çekti açıkçası bu açıdan

Sözleri grubun vokalisti yazmış,albüm çıkışından sonra gruptan ayrılmış.Sözler Amerikan yanlısı ve Irak'ta olanlara karşı yazılmış nefret dolu sözler içeriyor.Grubun gitaristi de bu sebepten uzun bir yazı yazmıştı.Nette şu an bulamadım ama dört sene önce Zor'da yayınlanmıştı.Hatırladığım kadarıyla "Müslümanlara karşı nefret duymuyorum ve onlarla sorunum yok.Sözleri vokalistim gruptan ayrılacağı için,yaratıcılığına karışmak gibi olmasın diye dokunmadım." falan demişti.Böyle Barrack Obama usulü ılımlı bir yazıydı ama Amerikanların bu olayları nasıl gördüğü de ortada zaten...Sözleri merak edenler için;http://www.metal-archives.com/release.php?id=76772

Deafening Silence'ın sözleri fenaymış gerçekten.

Ek: The Burning Shrines de keza öyle.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ɛnslaved

teşekkür ederim açıklama için. bende Rotting Christ gibi din karşıtı bi grup olduklarını düşünmüştüm ama Amerikan yanlısı olduklarını söyleyince vazgeçtim indirmekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: TroopeR

metal olmayan ama cok güzel bir album onerecegim size, arada sırada dinledigim trip hop albumüdür.-yalnız laid to rest dinlerken trip hop onermek garip-

portishead - dummy

01 - mysterons
    02 - sour times
    03 - strangers
    04 - it could be sweet
    05 - wandering star
    06 - it s fire
    07 - numb
    08 - roads
    09 - pedestal
    10 - biscuit
    11 - glory box

albumdeki sour times ile roads efsandir. ozellikle sourtimes' ı cok severim. roads' u da my dying bride coverlamıstır ama portishead yorumunun yanından geçemez.

indiriyorum. roads coveri güzeldi ama, orjinaline de bakmış olurum:D

bu arada, hayatımda açık ara en çok dinlediğim grup olan sonata arctica, yeni single patlatmış. dinleyip yorum çakarım anında acayip mutluyum:D

• Evet gençlik efsane geri döndü
    Ufak bi özet geçicem, benim konudan ayrılmamı tepkilerinizin arasına not düştüğünüz için teşekkürler, seviyorum sizleri. Değerli hissettim kendimi

Hemen uzatmadan konuya giriyorum, Dream Evil sevmeyen ölsün. United albümü de taştır diğerleri de taştır. My Number One coverı süperdir. Yunan bir gitaristleri vardı yamulmuyorsam.
    Az daha okuyayım da cevaplar devam etcek.
  • @simug

aslında o new wave dalgalarının cıkısı bir gazetecinin işkembeden sallamasıdır biliyor musun ? steve hazretleride soylemişti bunu ropörtajında

sen işin eglence kısmını keşfedememişsin, inadına kulağın patlasada son ses açıp gıcık edeceksin, onlar seni gıcık ediyorsa karşılık vermek zorundayız. garanti seni uyaracak olan bir tane zivri zekalı, liderlik yetisi olduguna inanan bir eleman cıkacaktır, uyardığında sadece 1-2 kademe kısacaksın sesi.

böyle cıkıyor işin zevki
  • Taylan , Terror - One With The Underdogs farzın olsun
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.