Şimdi Ara

OCZ 6 yeni DDR3 bellek kitini kullanıma sunuyor, işte detaylar!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son dönemde daha çok katı hâl sürücüleriyle gündeme gelen yüksek performanslı bellek üreticisi OCZ, çift kanal entgre bellek kontrolcüsüne (IMC) sahip, Lynnfield kod adlı yeni nesil Core i5 ve Core i7 işlemciler için hazırladığı çift kanal DDR3 bellek kitlerini duyurdu. Platinum Low Voltage ve Gold Low Voltage serileri altında hazırlanan 4GB kapasiteli yeni bellek kitleri 2GB'lık iki adet DDR3 bellek modülünden oluşuyorlar. OCZ'nin güncel bellek kitlerinde sık sık karşımıza çıkan XTC (Xtreme Thermal Convection) soğutucusu ile serinletilen yeni bellek kitleri ömür boyu garanti ile satışa sunuluyorlar.

OCZ tarafından özellikle LGA1156 formundaki yeni nesil Intel işlemciler hedef alınarak hazırlanan bellek kitlerinin detayları şu şekilde;

- 4GB (2GB x 2) PC3-10666 Gold Low Voltage | 1333 MHz | 9-9-9-20 | 1.65V

- 4GB (2GB x 2) PC3-10666 Platinum Low Voltage | 1333 MHz | 7-7-7-20 | 1.65V

- 4GB (2GB x 2) PC3-12800 Gold Low Voltage | 1600 MHz | 8-8-8-24 | 1.65V

- 4GB (2GB x 2) PC3-12800 Platinum Low Voltage | 1600 MHz | 7-7-7-24 | 1.65V

- 4GB (2GB x 2) PC3-15000 Gold Low Voltage | 1866 MHz | 10-10-10-27 | 1.65V

- 4GB (2GB x 2) PC3-15000 Platinum Low Voltage | 1866 MHz | 9-9-9-27 | 1.65V

Önümüzdeki günlerde raflardaki yerlerini alması beklenen yeni bellek kitleri için henüz açıklanmış herhangi bir fiyat bilgisi ise bulunmuyor.

• dervisin fikri neyse hesabi ocz yeni cl6 ddr3 kitini diye okudum.
  • bu işte ocz nin üstüne tanımıyorum cl5 platinum kullanıyorum ve tek kelimeyle muhteşem gerek oc gerek zamanlama
  • Ocz güzelde f/p olarak cıkamıyor önümüze.Performans çok çok iyide,o performansa görede fiyatı var pahalıdır.Corsair yada daha uygun fiyatla a-data almak mantıklı.Malum kriz var herkeste,biraz paramızın kıymetini bilmeyiz.
  • Adamların Low Voltage dediği ürün bile JEDEC'in DDR3 için belirlediği voltaj değerlerinden (1.5V) yüksek.
  • yürü be ocz kim tutar seni
  • quote:

Orijinalden alıntı: yc#1

Adamların Low Voltage dediği ürün bile JEDEC'in DDR3 için belirlediği voltaj değerlerinden (1.5V) yüksek.

intel 1,65 v maximum limit belirlemiş. onlar da ona göre ram üretiyor.
    ocz de biraz abarttı. aynı tip ramleri yok amd'ye özel yok intel'in corei5' i için özel... diye diye makyajlayıp satıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tworule -- 26 Ağustos 2009; 22:35:17 >
  • RAM'lere verilen paralara acıyorum 2000mhz ile 800 mhz arasındaki fark oyunlarda %5 bile etkilemiyo %2lerde bi fark var buraya verilecek ekstra para ile gider alacagım ekran kartının 1 model üstünü alırım
  • timingler süpermiş
  • ramlerde hız bi işe yaramıyormu? yaramıyorsa 2 kanal 3 kanalın ne anlamı kalıyor? ve millet kerizmi ddr2 yerine ddr3 e o kadar para veriyor?
  • hız yarıyo mutlaka ama pcnin diğer bileşenleri zaten ramlarin hızını yetişemiyor günümüzde

burda link vermek ne kadar doğru ama geçenlerde incelediğim bi konuyu paylaşayım sizinle
    http://www.tomshardware.com/reviews/ram-speed-tests,1807.html
  • Bu RAM leri piyasada gören varmı? Stokta olan, fiyat vesaire yada benzeri değerlerde ürün olan adres bilen. Sistemi aldım RAM yok piyasada uygun.
  • Gigabyte AM3 X, FX ve FXT kullanıcılarına müjde olsun bu da. Voltaj manyağı DDR3'lere son. Artık X58 için üretilen kitleri alıp, 2'sini kullanıp 1'ini satmak zorunda kalmayacaklar. OCZ epeyce geç kaldı ama hiç değilse hala bu sorundan muzdarip olanlar için iyi haber.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 26 Eylül 2009; 14:14:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmeteyiip

OCZ 600watt güç kaynağına sahibim bir köşede duruyor yekili servisi tamir edemedi, 1066mhz cl5 ram modülleride doğrusu beklediğim performansı vermediler Adata nın veya kingston un muadil ürünleri çok daha iyiler

işkembeden sallama ocz yide karalamaya hakkın yok.aldığın ürün arıza yaptı diye insanları yanlış yönlendiremessin.bana herhangi bi markanın arıza yapmayan ürününü gösterirmisin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: *absolut*

quote:

Orijinalden alıntı: mehmeteyiip

OCZ 600watt güç kaynağına sahibim bir köşede duruyor yekili servisi tamir edemedi, 1066mhz cl5 ram modülleride doğrusu beklediğim performansı vermediler Adata nın veya kingston un muadil ürünleri çok daha iyiler

işkembeden sallama ocz yide karalamaya hakkın yok.aldığın ürün arıza yaptı diye insanları yanlış yönlendiremessin.bana herhangi bi markanın arıza yapmayan ürününü gösterirmisin ?

Sen Güç kaynağından memnunsun anlaşılan bende belleklerimden memnunum(Reaper HPC) ama herkes memnun olmayabilir. O arkadaşında elinde kalmış ocz geçmişler ola :D

• fiyatları ne olacak acaba?
  • oczden nefret ediyorum.

aldığım sıfır ram ler arızalı çıktı. gönderdim 3 hafta sonra geldi. bilgisayara sanki hala ondan dolayı sorun yaratıyormuş gibime geliyor. bir de üstündeki plakalar çıkmaya başladı 2 ayda. saçmalık. a-data almadığıma çok pişmanım.

haber güzel teşekkürler ama dediğim gibi ocz den çok aşırı derecede soğudum..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.