Şimdi Ara

Kia Rio 1.5 Crdi Yakıt Tüketimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
30.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2006 model Kia Rio 1.5 Crdi Advance modelini alıyorum, bu aracın yakıt tüketim değerleri hakkında bilgi verir misiniz ?

• BEN GEÇEN AY ALDIM ŞEHİR İÇİNDE 50TL LİK YAKITLA 300KM.YAPTIM BENCE AZ YAKIYOR.TEK DEZ AVANTAJI AMORTİSÖRLERİ SERT:) ONUN HARİCİNDE PERFORMANS OLARAK ÇOK İYİ. BİRAZ ARAŞTIRMA YAPTIM VE HUNDAİ YE MOTORU KİA VERİYORMUŞ.
  • Yakıt tüketiminde cimri denilebilir. ama tabii aracın performansından etkilenip gaza basayım derseniz sürekli olarak mutlaka çok yakmaya başlar.. dikkatli kullanıma bağlı.
  • Arkadaşlar 50 ytl ile 300 km yapıyorsa gayet iyi 160 kuruş gibi bir şey yakıyor olur. İlginize teşekkür ederim.
  • yeni fulledim benzini.. haftaya verileri sunarım..
  • Merhaba Arkadaşlar,

Aracımı aldım yol bilgisayarı ve benim hesaplarıma göre şehiriçi kilometrede 210-220 kuruş yakıyor gibi... bir de rölanti de 7 litre yakıyor gösteriyor bu rakamlar sizde de aynı mı ?
  • otogaz sistemi olan araçlarda (benimki mesela kia rio) bile 170-180 krş yaktığını düşünürsek fazla sayılmaz.. performansını düşünürsek daha uygun sayılır.. tek bi ölçümle deneme yapmayınız ama.. bi kaç kez hesaplayınız.. çünkü arada epey fark oluyor..

ben benzinde kaç para yakacak diye hesaplayacağım.. hafta sonu bunun denemesini yapacağım.. bakalım 100 km ne yakacak..
  • Arkadaşlar selamlar

Bende bir ölçüm yaptım kendimce. Depo ışığı yanınca depoyu fulledim 116TL ile , ve km sayacını sıfırladım.. ta ki yeniden ışık yanana kadar. Sonra km saymayı unutmuştum ve o arada yine ışık yandığında 50TL lik daha mazot aldım ve sonra aklıma geldi takip işi.. 3.kez ışık yandığında 1047km yol yapmışım ş.içi %50 - dışı %50 karışık ... 3 aşağı 5 yukarı olabilir veriler ama çok fark olamaz.

bilginize.
  • evet arkadaşlar sonuçları açıklayım pekte iç acıcı olmasada

Kia Rio 2004 HB

benzinde 100 km de 35 ytl yaktı.. 10,6 litre.. 350 krş yani..

gazda 170 krş yakıyor.. aradaki fark çok ya.. bu kadarda farkmı olur..
  • şuan kaç krş yakıor bilgisi olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bios_m

şuan kaç krş yakıor bilgisi olan?

bende Rio değil de cerato var 1.5 crdi, 50 tl lik mazotla 200 km civarı şehir içi gidiyorum.
    ben de aracı alalı 3 ay oldu, doğru dürüst test edemedim, tam veriye benim de ihtiyacım var.
  • 1.5 CRDI Rio, dolu depoyla ışık yanana kadar şehir içinde 744 km gitti. Km'de 27 kuruş veya 100 km'de ortalama 5.9 lt yapıyor. Bu depoyu daha sakin kullanalım bakalım ne kadar fark edecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: davshan

1.5 CRDI Rio, dolu depoyla ışık yanana kadar şehir içinde 744 km gitti. Km'de 27 kuruş veya 100 km'de ortalama 5.9 lt yapıyor. Bu depoyu daha sakin kullanalım bakalım ne kadar fark edecek.

Fazla yakmis gibi.yazin daha az yakmasi gerekmezmiydi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sakin kullanımda
    sehir içi 24 kuruş
    şehir dışı klimayla 20 kuruş
  • Daha düzgün bir formatta yazayım:

====================
    Mesafe = 744 km
    Toplam Yakıt = 44.73 lt
    Litre Fiyatı = 4.55 TL/lt
    ------------------------------------
    6.01 lt/100 km
    27 krs/km
    Şehir içi / agresif
    ====================

====================
    Mesafe = 811.5 km
    Toplam Yakıt = 44.11 lt
    Litre Fiyatı = 4.47 TL/lt
    5.43 lt/100 km
    24 krs/km
    Şehir içi / sakin
    ====================

====================
    Mesafe = 710 km
    Toplam Yakıt = 43.96 lt
    Litre Fiyatı = 4.55 TL/lt
    6.19 lt/100 km
    28 krs/km
    Şehir içi / kış / agresif
    ====================

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davshan -- 22 Aralık 2013; 23:32:17 >
  • S.a arkadaslar bende kia rio 1.5 dizel sedan arac aldim. 100 tl lik mazotla 250 km istanbul ici yol yaptım. Bence ekonomik degil ustelik aracı agresif kullandigim anlarda cok az. Sizce aracta yapmam gereken bise varmi enjektor hava filtresi değişikliği v.s gibi seyler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevo61

S.a arkadaslar bende kia rio 1.5 dizel sedan arac aldim. 100 tl lik mazotla 250 km istanbul ici yol yaptım. Bence ekonomik degil ustelik aracı agresif kullandigim anlarda cok az. Sizce aracta yapmam gereken bise varmi enjektor hava filtresi değişikliği v.s gibi seyler?

merhaba aldıgınız aractan bende dusunuyorum yakıtta varmı bır degısme?
  • Şehir içi 6.9 litre, şehirler arası 5.5 litre yakıt tüketimi ilk aldığım ay. Biraz performanslı ve yabancılık çekerek kullandığım için. Zamanla dizele alışınca 6 litreye düşürdüm daha da düşecek gibi değil. Şehirler arası sakin kullanımda 4.5 litreden fazla yakacak bir araç değil ama.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracım 2006 1.5 crdi hb 33000km şehiriçi yakıt tüketimim 100 km de 7.4 litre bu değeri nasıl düşürebilirim. 2 depo yakıttada aynı değeri elde ettim. Aracı sürekli şehiriçinde kullanıyorum. Aracın yağı ve filtreleri değiştirildikten sonraki ölçüm değeridir. Turbodan hafif ıslık sesi geliyor. Ancak aracın çekişinde herhangi bir sorun hissetmiyorum. Yakıt değerinin fazla olmasında turbonun durumu etkili oluyor mudur?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba benim 2008 model 170.000 km de kia rio 1.5 crdi aracım var aracım ile ilgili iki sorumun var birincisi yakıt sorunu 10 lt mazot ile karma 120 km yapabiliyorum daha fazla yükseltemedim aracımın 10.00 km bakımları yapılmış ve turbo arıza yok ötme yok yeni revizyon yaptırdım yakıt bana çok fazla geliyor diğer bir sorunum ise motor soğuk iken ( yaz kış farketmiyor ) ilk çalıştırmada rölanti bir kaç saniye oynuyor ve egzosdan açık renk ( beyaz gibi ) duman geliyor rölanti düzelince duman kesiyor normale dönüyor duman atarken birde sanki çiğ mazot atıyormuş gibi bir koku oluyor rölanti düzelince bu kokuda kesiliyor sebebi neden olabilir bunu her sabah yapıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.