Şimdi Ara

OPELDEN BMW'YE GEÇMEK NASIL BİR DUYGUYU ORTAYA ÇIKARIR ACABA--E46 KASA 320Cİ 38000 TL..ÇOK PARAMIDIR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM 95000 KM'DE 2001 MODEL E46 KASA 320Cİ 38000 TL..ÇOK PARAMIDIR....BİDE OPELİMİ SATIP GEÇMEYİ DÜŞÜNÜYORUM YAKITI FİLAN ÇOKMU LPG OLAYINA GİRSEM MANTIKLI OLURMU VE PARÇASI PAHALIMIDIR......VE EN ÖNEMLİSİ BU ARABAYI ALIRKEN SERVİSE GÖSTERMEDEN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN EN ÖNEMLİ HUSUS NEDİR (YANİ İŞTE MOTORDAKİ ŞU ŞEY ÇOK ÖNEMLİDİR ) DİYEBİLECEĞİNİZ BİŞEY VARMIDIR.......VE BU KULE GERGİSİ DENİLEN ŞEY NEDİR...ŞİMDİDEN CEVAPLANSADA CEVAPLANMASADA TÜM ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fotodijii -- 25 Ağustos 2009; 14:36:09 >

• Sanırım kimsenin ilgisini çekmedi benim sorunum...neyse sağlık olsun
  • opelden BMW ye geçmek
    kızgın kumlardan serin sulara atlamak gibi bişeydir...
    bu duyguyu 99 da 94 model 3.18i ile yaşamıştım...maybee
    darısı yeniden başıma
    kule gergsi en basit manada iki amartisör kulesini birleştiren aracın salınımı azaltan
    bir alettir.yüksek hızlarda işe yaradıgı tecrübeyle sabittir..
    şimididen hayırlı olsun
  • Üstad cevap için çok teşekkür ederim gerçekten anlatıcı oldu....bu arada e46 2001 320ci için memnun kalırsın al dermisin yada şuna dikkat et diyebileceğin bi durum varmıdır.....ya aslında bu tür şekilde soranlara hayretle bakar okurdum ve hatta kızardım şukadar para nedersiniz filan diye...ama gördümki soruluyormuş çünkü işin ucunda merek ve kayıbım olurmu kaygısı varya ondan tabii bide ben (2005 Astradan 2001 Bmw'ye) tamamen başka bir modele geçeceğim için gerçekten zorda kalıyorsun e nede olsa kredi çekeceksin başka bir ilden aracı getireceksin falan filan yani araç için gerçekten meraktayım memnun kalırmıyım diye...Ama cevap için tekrar teşekkür
  • 8 yaşındaki D sınıfı arabaya, BMW de olsa 38.000 lira vermezdim.

Ayrıca tabi ki çok yakar,tabi ki parçası pahalıdır. LPG ile uyumlu ise bir sorun yaratacağını sanmıyorum. Biraz daha pazarlık edilebilir bence.

Edit:Düzeltiyorum,kesinlikle alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desci -- 25 Ağustos 2009; 19:28:31 >
  • 3 16 baksanız biraz daha ekonomik hem birden geçince yani pek fazla afallamazdınız.
  • normal bakımı siz yaparsanız öyle pahalı falan değil....

ama mesela e39 un tek bir aynası 2500 ytl olabiliryor böyle garip parçalarda var

motoro dikkat edin ....
    pc de v.s. güzelce bakılsın...
    bmw türkiye forumlarından kronik sorunları nelerdir öğrenmeye çalışın...

lpg sorun olmuyor rahatlıkla yapabilirsiniz...

o yaşta arabaya o para verilmez diyen arkadaşlarıma bir kere binmelerini kullanmalarını tavsiye ediyorum...
    kullanım zevki çok farklı olacaktır bir daha arkadan itiş ve bmw den başka araba kullanmak istemessiniz....(yada gene mercedes bmw ayarında istersiniz)
    ve araçtan takırtılar falanda gelmez gayet kalitelidir birçok sıfır aracı alıp 1 sene sonra karşılaşılan konsol tıkırtılarnı yaşamassınız....

zamanında sıfır meganı mı alsak diye çok düşündük ama gittik 2000 model e39 bmw aldık...
    hayatımızdaki en doğru kararlardan biri oldu heralde

• Peki Bmw kullanıcısı daha spor stile sahip bir kullanıcı.Bu nedenle motor yıpranmasının daha erken gerçekleştiği söyleniyor. Sizler bukonuda neler söylersiniz?
  • Bence bu konuda bir Opel kullanıcısı olarak ve Bmw almayı düşünen birisi olarak Whisper911'e katılıyorum....Neden derseniz Aslında burdaki soruma yanıt ararken tabiki birebir yakın tanıdıklarımdan olan Bmw kulanıcılarınada sorarak aynı yanıtları aldığımı söyleyebilirim...Yani hiçbiri alma memnun kalmazssın demedi tam tersine bundan sonraki arabaların Bmw ve ayarında olacaktır diyen en az 3 kişi olmuştur...Hatta yakın bir Galerici tanıdığıma sorduğumda hiç korkma en az 2 sene değerini korur ve hatta seni satmak istediğin zaman fazlasıyla rahatsız bile ederler dedi ve en önemlisi motorun büyük bi sorunu yoksa (büyük kazalar gibi) asla Bmw motoruna bişey olmaz dedi....evet biraz fazla yakan bir araç ama eminimki o sürüş keyfine değecektir ve inanıyorumki zarar etsemde satarken onu düşünmeyeceğimdir....Herkeze olumlu-olumsuz cevapları için teşekkür Arkadaşlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpi_Turk

Peki Bmw kullanıcısı daha spor stile sahip bir kullanıcı.Bu nedenle motor yıpranmasının daha erken gerçekleştiği söyleniyor. Sizler bukonuda neler söylersiniz?

bmw alan insanlar daha sportif beklentileri olan insanlar oluyor genelde....
    şahsen ben bile eski aracıma göre bariz daha performanslı kullanıyorum aracı....
    bu nedenle sürekli devir çeviriyor araçlar...

bmw motorları oldukça verimli devir çeviren motorlar olduğu için ömür olarak zaten biraz daha düşük mercedesle kıyaslanırsa....
    genel olarak doğrudur söylenen....
    ancak bakımlı bir bmw motoru uzun süre kullanılır genede kolay kolay birşey olmaz...
  • Söylediklerinize aynen katılıyorum Bmw motor olarak devir olarak yıprandığı için çok daha çabuk yıpranabilir ama insanın hayata daha spor bakışla bakmasını sağlıyor ve buna değiyor ayrıca iyi bir bakımlı Bmw motoruna sahipseniz uzun yıllar binersiniz....sağlıcakla kalmanız dileğiyle
  • kule gergisi kısaca şöle diyim iyi bişe :D yol tutuşunu sağlıyo.bence aracı almakta ciddiysen iyi bi ustaya göster motoruna baktırrr.bide bmw bu 300bin kmye kadar yolu war zaten 100binden sonra açılır bunların motoru diye duyuyorum sık sık... ama kesnlikle bütçenizi sarsar abi bmw bu allah korusun bi taksan aynayı farı biyere gitti 2 lira :)
  • Valla Arkadaşlar bugün adamla görüştük telefonda dememişti yüzyüze gelince sağ çamurluğun değiştiğini söyleyince arabadan buz gibi soğudum...yani şimdilik rafa kaldırdım 320Cİ muhabbetini...ama aramıyorda değilim hani.....burdan tekrar bilgilendiririm sizleri...tekrar çok teşekkür ediyorum yorumlayan arkadaşlara
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.