Şimdi Ara

DH Özel: DirectX 10.1 destekli GeForce GT220 detaylandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
11.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartlarının en iyimser tahmin ile Kasım ayında çıkacağı konuşulan Nvidia, Windows 7'nin lanse edileceği Ekim ayı için bazı yeni modeller üzerinde çalışıyor. Kısa bir süre önce dizüstü bilgisayarlar için 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı, DirectX 10.1 destekli GeForce 200M serisi mobil grafik çözümlerini duyuran firma, benzer bir adımı masaüstü için de atmaya hazırlanıyor.

Gelen bilgilere göre firma, Ekim ayında 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı bazı yeni masaüstü grafik çözümlerini kullanıma sunacak. GeForce 200 serisi altında lanse edilmesi beklenen yeni model serisinin mobil modeller ile benzer şekilde DirectX 10.1 desteği sunması, 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan modellere göre daha az güç tüketmesi ve daha düşük maliyetli olması bekleniyor.

Nvidia'nın Windows 7 ile eş zamanlı olarak lanse etmeyi planladığı yeni modellerden GeForce GT220 veya olası yeni isimlendirmesi ile GeForce 220 modeli için firma tarafından iş ortaklarına ulaştırılan bazı resmi dökümanlara ulaşmayı başardık. Saat hızları dahil olmak üzere GeForce GT220 için detaylı bilgileri içeren tablomuzda şu an için sadece henüz doğrulatamadığımız paralel işlemci bilgisi yer almıyor.

Bu arada GeForce GT220 için üreticilerin farklı özelliklere sahip, fabrika çıkışı hız aşırtmalı modeller duyarabileceğini de belirtelim.

• Bu 128bit saçmalığı nedir yahu... Ram hızı zaten düşük, bir de 128bit... Rezil.
  • Nvidia'nın DX10.1'e geçmesi gerçekten çok düşündürücü zira DX11'in piyasaya çıkmasına çok az kaldı!
  • Nvidia hala DX 10.1 e yatırım yapıyorsa korkarım DX11 kartların ayrıcalığına varmak için daha çok bekleyeceğiz.Zamanında nasıl oyun üreticilerinin DX10.1 destekli oyunları çıkarmasına engel oldularsa DX11 için de aynı şeyler tekrar edebilir.
  • GT300'ler DirectX 11 desteği ile geliyor kendi ürettiği kartın desteğinemi engel olmaya çalışıcak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 25 Ağustos 2009; 10:25:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VaLoUr

GT300'ler DirectX 11 desteği ile geliyor kendi ürettiği kartın desteğinemi engel olmaya çalışıcak.

Geciktirmesi söz konusu olabilir anlamında söyledim.Ve bu güce sahip olduğunu hepimiz biliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 25 Ağustos 2009; 10:54:45 >
  • Ya şu DX11 i bişey sanmayın DX10 daha yeni oturdu microsoft un saçmalıkları işte
    windows 7 çıkardı ya illa hiçbir fark olmasada yeni isimli bir DX çıkaracak.
  • 128 bit yaparak maliyeti düşürmeye çalışmışlar.120 dolar civarında olması gerekir bu özelliklerdeki bi kartın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetkep -- 25 Ağustos 2009; 11:06:01 >
  • Shader sayısı belirtilmemiş ama 64tür sanıyorum. 9600 gt'nin küçük kardeşi olmuş. Fiyatı 70-90 dolar arasında olmalı.
  • tabii giriş seviyesi bir kart olacak herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cagri_DH

Ya şu DX11 i bişey sanmayın DX10 daha yeni oturdu microsoft un saçmalıkları işte
    windows 7 çıkardı ya illa hiçbir fark olmasada yeni isimli bir DX çıkaracak.

/>
  • bu kartı almak akıl mantık işi değil hem 128bit hem bellek hızı çok düşük hem gpu hızı düşük ne işe yarayacak video izlemeyemi
  • Bu kart mobil kart zaten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

Bu kart mobil kart zaten...

• nerede yazıyor mobil diye masaüstü diye belirtmiş yukarıda ekim ayı içinde çıkacak diye
  • hmm evet üst tarafı okuyup mobil gibi görmüşüm...

bu kart masa üstü kartı ise daha da saçma bence.
  • Arkadaşlar düşük profil dediğine göre giriş seviyesi bir kart olacağını umuyorum, giriş seviyesi içinse on numara özellikler :)
  • 9500 gt nin revize edilmiş haline benziyor . rakibi hd4650-hd4670 olsa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

hmm evet üst tarafı okuyup mobil gibi görmüşüm...

bu kart masa üstü kartı ise daha da saçma bence.

/>

• dx10.1 çıkarması gerçekten saçma olmuş şu zamana kadar çıkarmadı sanırım bi tane olsun bari dediler zira dx10.1 in extra bir getirisi yoktu atinin reklam propagandasından öteye gidemedi dx10.1 destekli oyunda yok ole duruyolar işte..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.