Klavye de sayılar çalışmıyor? Sebebi ne olabilir?
6 Cevap39217 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

542 Mesaj
25 Ağustos 2009; 2:44:44 

Klavyemde harflerin bulunduğu kısmın üstündeki rakamlar yani f serisinin altındaki sayılar çalışmıyor. Çalışsa da boşluk gibi görüyor bilgisayar. Sebebi ne olabilir.?

211 Mesaj
25 Ağustos 2009; 5:31:20 

Sağ taraftakiler yazmıyor desen, NumLock disable konumda diyeceğim, ama bu olay büyük olasılıkşa teknik bir sorun.
Fakat merak ettiğim şu; sadece rakamlarmı yazmıyor, yoksa + AltGR ve + Ctrl ve +Shift karakerlerde mi görünmüyor?
Forexample: $ & % gibi....

YÜREKLİ TOPLUMLAR, YÜREKLİ BİREYLERDEN OLUŞUR...

1071 Mesaj
25 Ağustos 2009; 9:00:23 

quote:

Orijinalden alıntı: KaTiP_SoSe

Klavyemde harflerin bulunduğu kısmın üstündeki rakamlar yani f serisinin altındaki sayılar çalışmıyor. Çalışsa da boşluk gibi görüyor bilgisayar. Sebebi ne olabilir.?

farklı bi klavye ile denesen yada klavyeyi başka bi bilgisayarda en azından sorunu tespit edersin.

Ne irfandır veren ahlâka yükseklik, ne
vicdandır;
Fazîlet hissi insanlarda Allah korkusundandır.

8 Mesaj
29 Ekim 2010; 18:06:43 

aynı sorun bendede var hp compaq mini 110 klavyede harfler çalışıyor ama rakamlar çalışmıyor sanal klavyedeki ramlar ve harfler çalışıyor ama

paylaşılarak buyuyen tek şey bilgi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Ekim 2010; 20:29:50 

Denetim masası/ erişilebilirlik seçenekleri/ Fare sekmesi/ Fare Tuşlarını Kullan seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın.... umarım sorunun çözülür.... :-)

96 Mesaj
3 Mayıs 2011; 17:58:10 

quote:

Orijinalden alıntı: ctetik

Sağ taraftakiler yazmıyor desen, NumLock disable konumda diyeceğim, ama bu olay büyük olasılıkşa teknik bir sorun.
Fakat merak ettiğim şu; sadece rakamlarmı yazmıyor, yoksa + AltGR ve + Ctrl ve +Shift karakerlerde mi görünmüyor?
Forexample: $ & % gibi....

son verdiğniz örnekdeki gibi sorunum var !'^+%& bu simgeler çıkıyor sanki shift basılı gibi numlock falan kar etmedi çözemedim sony vaio eski bir model yardımcı olabilirmisiniz

1 Mesaj
21 Ocak 2013; 19:00:17 

bilgisayarımdaki harflerin üstündeki sayılar çalışmıyor yani çalışıyor ama sayılar yerine shift le çıkan simgeler çıkıyor ne yapmalıyım yardım eder mısın

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Klavye de sayılar çalışmıyor? Sebebi ne olabilir?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.227