Şimdi Ara

Klavye de sayılar çalışmıyor? Sebebi ne olabilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
165.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Klavyemde harflerin bulunduğu kısmın üstündeki rakamlar yani f serisinin altındaki sayılar çalışmıyor. Çalışsa da boşluk gibi görüyor bilgisayar. Sebebi ne olabilir.?

• Sağ taraftakiler yazmıyor desen, NumLock disable konumda diyeceğim, ama bu olay büyük olasılıkşa teknik bir sorun.
    Fakat merak ettiğim şu; sadece rakamlarmı yazmıyor, yoksa + AltGR ve + Ctrl ve +Shift karakerlerde mi görünmüyor?
    Forexample: $ & % gibi....
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaTiP_SoSe

Klavyemde harflerin bulunduğu kısmın üstündeki rakamlar yani f serisinin altındaki sayılar çalışmıyor. Çalışsa da boşluk gibi görüyor bilgisayar. Sebebi ne olabilir.?

farklı bi klavye ile denesen yada klavyeyi başka bi bilgisayarda en azından sorunu tespit edersin.
  • aynı sorun bendede var hp compaq mini 110 klavyede harfler çalışıyor ama rakamlar çalışmıyor sanal klavyedeki ramlar ve harfler çalışıyor ama
  • Denetim masası/ erişilebilirlik seçenekleri/ Fare sekmesi/ Fare Tuşlarını Kullan seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın.... umarım sorunun çözülür.... :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctetik

Sağ taraftakiler yazmıyor desen, NumLock disable konumda diyeceğim, ama bu olay büyük olasılıkşa teknik bir sorun.
    Fakat merak ettiğim şu; sadece rakamlarmı yazmıyor, yoksa + AltGR ve + Ctrl ve +Shift karakerlerde mi görünmüyor?
    Forexample: $ & % gibi....

son verdiğniz örnekdeki gibi sorunum var !'^+%& bu simgeler çıkıyor sanki shift basılı gibi numlock falan kar etmedi çözemedim sony vaio eski bir model yardımcı olabilirmisiniz
  • bilgisayarımdaki harflerin üstündeki sayılar çalışmıyor yani çalışıyor ama sayılar yerine shift le çıkan simgeler çıkıyor ne yapmalıyım yardım eder mısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgb93

Denetim masası/ erişilebilirlik seçenekleri/ Fare sekmesi/ Fare Tuşlarını Kullan seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın.... umarım sorunun çözülür.... :-)

dün geceden beri sinir olduydum.. bunu yapınca oldu.. :) :D interneti seviyorum yaa.. bak kaç sene önce bana yardımcı olmuş ama haberi yok.. :D
  • valla arkadaşlar bu siteye sizin bu konudaki öneriniz sayesinde üye oldum ve . aynı sorunu 4 yıldır yaşıyordum. ve internet sayesinde ve sizin sayenizde artık hesaplamalaımı daha iyi yapıyorum tşk. arkadaşlar
  • arkadaşlr merhaba bu işin çozumu buldum ayarlar erşim kolaylıgı fare fare tüşları en altdokini num lock açık oldugunda fare tuşları kullansın modunu kapat bu kadar aşagıda resimdeki gibi umarı yardımcı olmuşumdur
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5234

arkadaşlr merhaba bu işin çozumu buldum ayarlar erşim kolaylıgı fare fare tüşları en altdokini num lock açık oldugunda fare tuşları kullansın modunu kapat bu kadar aşagıda resimdeki gibi umarı yardımcı olmuşumdur

maalesef olmadı.
    0 hariç hiç bir sayı yazmıyor halen . winsekiz kullanıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.