Şimdi Ara

Apple 5 milyon Snow Leopard kopyası satacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
7.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple'ın 28 Ağustos'da piyasaya süreceğini açıkladığı ve bu çeyrekteki en büyük yeniliği olan Snow Leopard'ın Apple'a getirisinin ne olacağı şimdiden analistler tarafından tartışılmaya başlandı.

Piper Jaffray'in analistlerinden Gene Munster,Apple'ın 2009'un 4.mali çeyreğinde 5 milyon Snow Leopard satışı gerçekleştireceğini iddia ediyor.Munster'a göre Apple'ın her bir kopyayı ortalama 22 dolardan (8 Haziran'dan daha genç olan Leopard kullanıcıları için 9.95 dolarlık güncelleme fiyatı ve 29 dolarlık genel satış fiyatının ortak hesabı sonucu) satarak brüt 110 milyon dolarlık gelir ve tahmini 66 milyon dolarlık kar elde edecek.Sadece bu veriler bile Apple'ın bu çeyrekteki hisse başı karının 0.05 dolar artışına neden olacak.

Apple'ın, Microsoft'un mevcut Vista kullanıcılarına sunduğu Windows 7 güncellemesine nazaran daha kullanıcı dostu olan güncelleme programı (9.95 ve 29 dolarlık) ve 2007 yılındaki Leopard'ın ilk haftasonunda 2 milyon kopya satışı yapmasını göz önüne alırsak Munster'ın beklentilerinin gerçek çıkması hiçte sürpriz olmayacaktır.

• Daha doğrusu satmaya çalışacak... Satılanlar da cihazların içinden gelir, cihazlar da tip için alınır... MAC budur işte...
  • vallaha adamlar dor düzgün politika yapıyorlar xp den vistaya upgrade de dünya kadar para istemişlerde adamlar 15 tl ye upgrade ediyorlar birde sertacan arkadaşım hiç leopard kullandınmı bilmiyorum ama xp vista felan hikaye stabil kasma kitlenme virüs dü felandı gibi şeyler yok acayip güzel. keşke pc içinde böyle bir sistem çıksa
  • Sastım kaldım bu fiyatlar nedir böyle :o İnanılmaz derecede ucuz ve zaten güzelligi malum. Acıkcası Windows isletim sistemleri böyle satılsa [en azından 50 dolar falan olsa] cidden satılıcaktır ama kalkıp en düsügü 100 dolardan baslatıyorlar :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Daha doğrusu satmaya çalışacak... Satılanlar da cihazların içinden gelir, cihazlar da tip için alınır... MAC budur işte...

Acaba eliniz bir mac'e sürdünüz mü merak ediyorum :D
  • sertacaygun arkadaşım sana katılıyorum. Ama gülmekten. komik olan ne biliyormusun birşey bildiğini sanıyorsun da bilmeden yorum yapıyorsunya işte o. Kopya satması demek şu şekilde satılanlar demek. Cihazların içinde zaten bundan böyle kurulu geliyor. Mac konusuna gelince Windowscular resmen cahilliğin içerisinde yüzüyorlar bu konuda. Mac kullanmayı bilip windows kullanmayı bilmeyen ve windows'u kötüleyen kaç kişi gördünüz? veya yine mac kullanıp windows kullanmayı iyi bilmeyen ve bi şekilde kullanma fırsatı bulunca windows süpermiş ben buna geçiyorum diyen kaç kişi olabilir sizce? bilmediğiniz bir sistem için yorum yapıyorsunuz. ben sana her iki sistemide işim icabı kullanmak zorunda olan ve aktif olarak kullanan birisi olarak söyliyeyimki mac'i zevkle windows'u işkence ile kullanıyorum. Mac budur demişsin. Benim içinde windows budur. herhalde şu ultimate ucubesi 300-400 $ civarı olacak.

Cihazları tip için alan yokmu? var. bende gördüm bi kaç kere. tam özellikleriyle kullanmayı bilmedikleri halde iPod'un ve iPhone'un markaboyları (genelde çok paralar vardır) seriyi tamamlamak için bide macbook çekebiliyorlar altlarına. Ama bunları, mac'lerine windows kurup msn internet için kullamalarına bakarak anlayabilirsin (benim gibi işleri icabı mecburiyetten windows da bulunduranları ayrı tutuyorum). ama mac'i bilenler mac kullanır hemde büyük bir zevkle.

Sana tavsiyem biraz araştırmada bulun mac hakkında. ordan burdan kendi çevreden duyma, bağnaz ve önyargılı laf salatalarını bırak ve kendin cidden neymiş neyin nesiymiş diye bi araştır. tabi gerçekten bilgi ve fikir sahibi olmak istiyorsan. beyenmezsen bile en azından maci tipi için alırlar gibi bir söz yerine kullananlarında var bir bildiği diyebilirsin

• leopard sadece maclerde çalışıyor.maclerde zaten leopardla geliyorsa bu adamlar geliştirme sürümü dışında versiyonu nasıl satacak bilen varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karizma2

leopard sadece maclerde çalışıyor.maclerde zaten leopardla geliyorsa bu adamlar geliştirme sürümü dışında versiyonu nasıl satacak bilen varmı?

Geliştirme sürüm, full sürüm diye birşey yok.

Snow Leopard sadece 29 $

İsteyene Snow Leopard + iLife paketi var. (mac box set) Bunu da leopard öncesi kullanıcılar satın alacak.
  • Ben en cok yeni Mac-OS AMD ve diğer Intel lerde calisacak mi onu merak ediyorum, yani Mac olanmayan PC leri kaste ediyorum.
    Normal olarak crackleri mevcut calisiyor. Eğer böyle bir destek ile gelirse işte o zaman bu hesap cok farklı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yimmasabi

Ben en cok yeni Mac-OS AMD ve diğer Intel lerde calisacak mi onu merak ediyorum, yani Mac olanmayan PC leri kaste ediyorum.
    Normal olarak crackleri mevcut calisiyor. Eğer böyle bir destek ile gelirse işte o zaman bu hesap cok farklı olur.

yasal olarak çalışmasından mı söz ediyorsunuz?

mac os x'in pc'ye çıkacağını sanmam. apple kendini bitirir böyle bir hata yaparsa.
  • Mac OS X 10.5 Leopard kasım 2007'de piyasaya sürüldü. o tarihden itibaren satılan mac'ler leopard ile satılmaya başlandı. O tarihden önce mac satın almış olanlar is Mac OS X 10.4 tiger sahipleri oluyor.

Mac OS X 10.5 Leopard öncesi sistemlere sahip olanar 129 $'a satın alacaklar Snow Leopard'ı

Mac OS X 10.5 Leopard sahipleri ise ( ki buna 2007 kasım öncesi mac'leri standartta Tiger veya daha eski sürümler ile geldiği halde zamanında ücreti ile leopard satın almış olanlar dahil ) 29$'a Snow Leopard'a terfi edebilecekler.

8 Haziran 2009'dan yani Snow Leopard'ın tanıtım sunumu yapıldığından itibaren mac satın alanlar ise 9.99 $'a geçecekler Snow Leoparda.
  • Fiyatlar böyle uygun olursa neden satılmasın? Şu politikayı Windows da uygulasa ne güzel olacak
  • böyle artis artis konusan arkadaşlara soruyorum

acaba stabil çalışan bi mac versiyonu çıksa pc için hepsi sıraya girer yüklemek için.

appleden tek istediğim pclerde çalışan bir mac versiyonu yapmaları.

adam osx86 kuruyo pcsine tabi stabil çalışmıyo berbat bi sistem hep hata veriyo diyo. sonrada burda artis artis konusuyo

bi mac kullanın bakalım windows mu daha keyifli mac mi sonra karar verin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellbutcher00096

böyle artis artis konusan arkadaşlara soruyorum

acaba stabil çalışan bi mac versiyonu çıksa pc için hepsi sıraya girer yüklemek için.

adam osx86 kuruyo pcsine tabi stabil çalışmıyo berbat bi sistem hep hata veriyo diyo. sonrada burda artis artis konusuyo

şu anki osx86 sürümleri zaten gerçek mac kadar stabil. uyumlu sistem seçtikten sonra retail olarak bile kurulabiliyor. kaldı ki benim amd sistemime yüklediğim osx de de herhangi bir soruna rastlamadım. çalışmayan program yok. 1000 tl ye osx i çatır çatır çalıştıran bir sistem kurabilirsiniz. ihtiyacınız olan bir osx86 sürümü ve farklı donanım kullanıyorsanız donanımınıza özel sürücü ve bootloader sadece

• HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK MAC os X Leopard.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

quote:

böyle artis artis konusan arkadaşlara soruyorum

şu anki osx86 sürümleri zaten gerçek mac kadar stabil. uyumlu sistem seçtikten sonra retail olarak bile kurulabiliyor. kaldı ki benim amd sistemime yüklediğim osx de de herhangi bir soruna rastlamadım. çalışmayan program yok. 1000 tl ye osx i çatır çatır çalıştıran bir sistem kurabilirsiniz. ihtiyacınız olan bir osx86 sürümü ve farklı donanım kullanıyorsanız donanımınıza özel sürücü ve bootloader sadece

Hobar sana tamamen katılıyorum. Osx86 ' yı kurmada bir zorluk yok, uyumlu donanım ile çatır çatır çalışıyor. Macsever arkadaşlarımız da bin tl ye alınan bir pc nin kendi binlerce dolara alınan maclerinden daha iyi performans verdiğini görünce bozulyorlar. Mac forumlarında mac den zerre anlamayan insanların mac aldım artık elit oldum misali konuşmalarını görüyorum. Apple PPC kullanırken bir mac im vardı artık yok. Daha ucuza pc alıp osx86 kuruyorum.

• nehalem kullanan mac pro modelleri oldukça iyi gerçi bluray ve ekran kartı fos ama
  • bilkoma mail gönderdim ne zaman türkiyeye gelicek diye soru olarak bana gelen cevap :

Sayın Kullanıcımız,

Mac OS X Snow Leopard'ın stoklara girme tarihi net olarak belirlenmemiştir. Ancak ilgili departmanımızın tahminlerine göre,
    Eylül ayının ikinci yarısında stoklara girmesi beklenmektedir. Fiyat politkası da ürün stoklara girdiğinde belirleneceği için şu an fiyat
    konusunda bilgi veremiyoruz.
    .
    Saygılarımızla, Bilkom İletişim Merezi

her zaman oldugu gibi biraz geç sahip olacaz :)
  • Mac kullanıcısı değilim ama hep olmak istedim umarım birgün gerçekleşir bu hayalim Adamlar tasarım harikası ve kolay ama bir o kadar stabil ve eğlenceli cihaz ve sistemler tasarlıyorlar. işletim sistemini upgrade ederken düşük maliyet çok iyi bir politika olmuş bana göre de keşke macbooklar, imacler de düşük fiyatlı olsa ama ne yaparsın hakediyorlar bu paraları bu cihazlar tasarımlarıyla cartlarıyla curtlarıyla
  • quote:

bilkoma mail gönderdim ne zaman türkiyeye gelicek diye soru olarak bana gelen cevap :

Sayın Kullanıcımız,

Mac OS X Snow Leopard'ın stoklara girme tarihi net olarak belirlenmemiştir. Ancak ilgili departmanımızın tahminlerine göre,
    Eylül ayının ikinci yarısında stoklara girmesi beklenmektedir. Fiyat politkası da ürün stoklara girdiğinde belirleneceği için şu an fiyat
    konusunda bilgi veremiyoruz.
    .
    Saygılarımızla, Bilkom İletişim Merezi

her zaman oldugu gibi biraz geç sahip olacaz :)

Korsana teşvik işte başka birşey değil. Ben torrentte bulur bulmaz kurucam valla bu arkadaşlar müslümana gavur eziyeti çektirmeye devam etsin
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.