Şimdi Ara

TSMC 2010 yılında 28nm üretim teknolojisine geçiş yapmayı planlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni nesil üretim teknolojilerine geçiş konusunda "ilk" olma yarışı, 2010 yılında yarıiletken firmaları arasındaki tansiyonu yükseltebilir. Sene sonuna doğru 32nm üretim teknolojisine geçiş yapmaya hazırlanan Intel, 2022 yılına kadar uzanan teknoloji öngörüsü ile yeni nesil teknolojilere adaptasyon konusundaki iddiasını bir kez daha gözler önüne serirken geçtiğimiz ay Fab2 adını taşıyan New York'taki bölgenin en büyük yarıiletken üretim tesisinin temellerini atan AMD kökenli GlobalFoundries firmasınında özellikle GPU üretimi konusunda pazar lideri olmayı hedeflediği biliniyor.

Yarıiletken dünyasında son dönemin parlayan yıldızlarından birisi olan ve başta AMD-ATi ile Nvidia olmak üzere irili ufaklı 200'e yakın firma adına hacimli üretim gerçekleştiren TSMC de yeni nesil üreteim süreçlerine adaptasyon konusunda çalışmalarına devam ediyor. 40nm üretim teknolojisi için yaşadığı verimlilik problemlerini aşmaya başlayan TSMC yaptığı açıklama ile önümüzdeki yıl içerisinde 28nm üretim teknolojisine geçiş yapmayı planladığını duyurdu. Açıklanan bilgilere göre firma, yeni yıl ile birlikte pilot üretime başlayacak ve 3. çeyrek 2010'da yüksek performans yongaları için 28nm High-K metal kapı teknolojisi ile hacimli üretime başlayacak.

• 40nm de halen verimlilik sorunları devam ederken 28nm ye nasıl geçicek çok merak ediyorum. Bence bu biraz zor olur...
  • ya bu tsmc kimin ?

intelle falan bi bağlantısı var mıdır ki
  • Tayvan yarıiletken fabrikası
    fason çalışan bir fabrika ne istersen onu yapıyorlar.Bütün elektronik firmalarıyla bağlantıları var.örneğin AMD yeni bir yarıiletken için tesis kurmak yerine bu şirkete fason yaptırıyor.
  • Intel de '11'de geçecekti galiba.
  • bende logosuna hastayım bunların. o ne muhteşem bir logodur aman allahııııım :DDD
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelum

Tayvan yarıiletken fabrikası
    fason çalışan bir fabrika ne istersen onu yapıyorlar.Bütün elektronik firmalarıyla bağlantıları var.örneğin AMD yeni bir yarıiletken için tesis kurmak yerine bu şirkete fason yaptırıyor.

sağ ol dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Intel de '11'de geçecekti galiba.

O kadar kolay değil Intel'in üretme süreci önce 32nm sonra sırasıyla 22nm,16nm,11nm olarak gerçekleşicek en erken 2015'de 11nm'ye geçmeyi planlıyor.
    http://www.donanimhaber.com/ntel_2015_yilinda_11nm_uretim_teknolojisine_gecmeyi_planliyor-12819.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 26 Ağustos 2009; 16:24:53 >
  • teknolojiyi takip etmek iyice zorlaşacak gibi. daha 45nm ye alışamadık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.