- x
Kan Tükürmek
29 Cevap15227 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3874 Mesaj
24 Ağustos 2009; 9:16:53 

Arkadaşlar bir kaç senedir böyle bir problemim var. Çok ciddiye almadığımdan hiç doktora da gitmedim. Sabahları balgamla birlikte kan geliyor ağzıma. Özellikle çok sigara içtiğim günlerde gün içinde de tekrarlanıyor bu durum. Öyle aşırı miktarda, veya çok koyu renkli bir kandan bahsetmiyorum, ama balgamın rengini kırmızıya çevirecek ve ağzımın içini baya kan tadıyla saracak miktarda.

Diş veya diş eti problemi değil, daha derinlerden geliyor bu kan. Öksürüğüm yok sayılır, herkesinki kadar. Göğsümde ağrı, ciğerlerimde sızı yok. Herhangi bir solunum problemim yok.

Sizce ne olabilir, bir bilgisi olan, aynı durumu yaşamış olan biri var mı?

3874 Mesaj
24 Ağustos 2009; 16:59:52 

Bugün de ne sorsak bir fikir beyan eden çıkmıyor

514 Mesaj
28 Ağustos 2009; 11:49:38 

arkadaş hemen otobüs yada benzer bir vasıtaya atla ve hastahaneye giderek bir dahiliye(iç hastalıkları) bölümüne görün. ACİLEN!

3874 Mesaj
28 Ağustos 2009; 12:00:32 

Daha bir kaç ay önce, Tam Teşekküllü Bir Hastaneden Heyet Raporu almam gerekti. Kan ve idrar tahlilleri yapıp, göğüs röntgeni de çektiler. Temiz çıktı. Gerçi doktor hanım biraz tuhaf baktı röntgen filmime ama, "temiz" dedi. Ben de o rahatlamanın verdiği huzurla sessizce ayrıldım odasından, bu "kan" olayından bahsetmedim.

Bu yüzden, 6-7 senedir sigara içiyor olmama rağmen, ciğerlerim temizmiş gibi geliyo bana

3714 Mesaj
28 Ağustos 2009; 17:23:58 

Bende de bi ara kanlı balgam vardı. Bazı geceler fena derecede öksürüyordum. Göğüste fazla olmasada ağrı, sigara içerken de aralarda nefes kesilmesi oluşuyordu. Tamam dedim ben mort oldum. Boğazda tahriş aklıma geldi, sadece sabahları kan olayı oluyordu çünkü. Sonradan kendiliğinden sona erdi. Benim kan çok koyu renkte çıkıyordu. Diğer anlattıkların harfiyen uyuyor. Benim değil birkaç sene birkaç hafta olsaydı çoktan doktora gitmiştim. Sen genede aksatma bi doktora görün.

Dövme yaptıran kişi, bekaretini kaybetmiş kadına benzer. Bir kere olduysa, bir kere ile kalmayacaktır.

3874 Mesaj
28 Ağustos 2009; 18:11:20 

Evet hep sabahları oluyor olmasaydı, gün içinde kanlı öksürük olsaydı ben de doktora çoktan görünmüş olurdum bu konuda, ama bende hiç öksürük yok. Ciğerlerimin, en azından geceleri ben uyurkenki kendilerini temizleme çabasıymış gibi geliyor bana.

54 Mesaj
2 Eylül 2009; 6:36:20 

sağlık raporu ayrı birşey acilen bi dahiliyeye git durumu anlat kronik mide kanaması olabilir ve hatta ölümcül olabilir dikkate almalısın

hişşşş....

12 Mesaj
3 Eylül 2009; 18:40:03 

Benim yıllardır hasta olduğum zaman balgamım kanlı gelmekte

3874 Mesaj
3 Eylül 2009; 21:55:45 

Mide kanaması mı Olsa farkederdim yahu herhalde. Dediğim gibi, hiçbir yerimde ağrım sızım yok, yıllardır sigara içiyorum evet, ama öksürüğüm de yok. Boğazda meydana gelen tahriş olabileceğini düşünüyorum ben de.

506 Mesaj
6 Eylül 2009; 23:00:06 

Ağır sigaralar kullanıyorsan onlar yapabiliyor (LARKvb.) mümkünse light sigara iç veya bırak ondan sonra sonuçlarım pm at büyük ihtimal düzelir

ROVER

DOHC

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Eylül 2009; 1:15:05 

geçmiş olsun muhakkak doktora git teşhis konsun

tomografi çektir filmde net görüntü alamıyorlar

ben çektirmiştim

ilk önce kocccccaaaman bi şırınga ile vucuduna beyaz bi sıvı zerk ediyolar o net görüntüye yardımcı oluyomuş

eğer ist ikamet ediyorsan sana bi adres tavsiye ederim

sanırım fiyat 250 tl idi ama baya zaman geçti aradan

ginseng kullan sakın yabana atma ginseng ve propolis müthiş etkiye sahiptir

3874 Mesaj
7 Eylül 2009; 9:16:03 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkness -- 15 Şubat 2010; 12:43:09 >

3874 Mesaj
15 Şubat 2010; 12:43:18 

Birkaç gündür tekrarlayan bu olay, bu sabah yine can sıkıcı derecede tezahür etti. Yine balgamla birlikte ciddi miktarda kan geldi.

Dün sigara içmedim hiç, dolayısıyla "sigaranın boğazı tahriş etmesinden" diyemiyorum.. Halen öksürüğüm yok, göğsümde ağrı sızı yok. Bu aralar çok meşgulüm, ama Nisan ayında bir doktora gitmeyi düşünüyorum.

2682 Mesaj
15 Şubat 2010; 13:45:15 

Koş hemen acile, bekleme sakın. Çok ciddi bir şey bu. Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fernsehn -- 15 Şubat 2010; 13:47:40 >

3874 Mesaj
15 Şubat 2010; 13:56:49 

quote:

Orijinalden alıntı: fernsehn

Koş hemen acile, bekleme sakın. Çok ciddi bir şey bu. Geçmiş olsun.

Teşekkürler fernsehn

Kan derinden gedliği için dişeti problemi değil diyorum, ancak diş fırçalarken de diş etlerim kanamıyor değil, belki de geceleri kanayıp boğazıma kadar gidiyordur diyeceğim, ama ağzımda kan tadı hiç olmuyor kalktığımda, balgam sökünce kan geliyor

Anlattıkça iğrençleştiğimin farkındayım

503 Mesaj
15 Şubat 2010; 15:14:53 

bende de dün sabah oldu

sigara felan kullanmıyorum

gittim lavaboya tükürmeye bi baktım kanlı balgam çıktı

şaşırdım tabii

sonra ağzımda felan kan kokusu vardı..

969 Mesaj
15 Şubat 2010; 16:00:10 

Nasıl es geçiyorsunuz anlamış değilim,bu burun akıntısı v.s değil.Bilinmeyen bir noktadan gelen kandan bahsediyoruz.Gırtlak,yutak,akciğer,mide v.s pek çok yerden gelebilir.Basit birşey olabilir fakat Allah korusun birşey de olabilir.Allah şifa versin,acilen hastaneye gitmeniz taraftarıyım

Sizin umursamazlığınıza sığınarak şöyle diyeyim NİSANA ÇIKAMAYABİLİRSİNİZ

3652 Mesaj
15 Şubat 2010; 16:07:59 

Bence bi doktora görün arkadaşım durum daha da kötüleşmeden..

Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarını belirler.

42 Mesaj
15 Şubat 2010; 19:26:34 

darkness,

Diğer bütün arkadaşlarda doktora gitmeni tavsiye etmiş ben tekrarliyacağım hatta istersen biraz sert olayım DOKTORA GİT!!!

Bu kadar küçümseme bu rahatsızlığı senin yerinde olsam şuan acilde olurdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAN-FGM -- 15 Şubat 2010; 19:38:53 >

Katkısız ,Doğal Bal almak için TIKLAYINIZ

2034 Mesaj
15 Şubat 2010; 23:42:49 

Bak şimdi arkadaşım.... Basit düşünelim.
Ağzından kan geliyorsa bunun kabaca 3 kaynağı olabilir;
-mide
-akciğer
-ağız ve burun boşluğun..

senin tarifine göre anlattığın şey mide kaynaklı değil.
sigara içiyorum demişsin bu mukozalarında tahrişe ve kanamaya neden olabilir. Yani burun mukozan da ya da akciğer bronş mukozanda küçük tahrişleri tükürüyor olabilirsin.
ama senin tarifin "bronşiektazi" denilen bir hastalığı da düşündürtmüyor değil. Sık enfeksiyon geçirdin mi ya da geçirir misin? Bir de niye sigara içekdeki ısrarın?
elindeki akciğer filmin ile birlikte bir Göğüs Hastalıkları ya da Dahiliye uzmanına git. Acil olmasına gerek yok diyeceğim ama galiba 1 yıldır oyalanıyorsun.

4368 Mesaj
16 Şubat 2010; 20:09:29 

Lostu izlemeden ölme
Şaka bi yana bendede ayda 2-3 kere kan geliyor.Doktora gitmekten korkuyorum.Zaten bişe olduğu yok kafama takmıyorum

İsmail Kartal

3874 Mesaj
16 Şubat 2010; 22:33:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Ne[M]esis

Lostu izlemeden ölme

Valla gözüm açık giderim finali görmeden ölürsem

814 Mesaj
18 Şubat 2010; 3:24:21 

Darkness bu sorun için doktora gitmeyi düşünüyomusun yoksa bizden kesin bi çözümmü bekliyosun?

DH Motorola Moto G Kullanicilari

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

3874 Mesaj
18 Şubat 2010; 10:15:36 

Nisan'da gitmeyi düşünüyorum, öncesinde mümkün değil. Sonucu belirtirim burada.

82 Mesaj
1 Haziran 2011; 8:39:31 

Konuyu hortlattım ama gittin mi doktora geçen 1 sene içerisinde? Sonuç ne oldu?
quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Nisan'da gitmeyi düşünüyorum, öncesinde mümkün değil. Sonucu belirtirim burada.

410 Mesaj
2 Haziran 2011; 9:06:53 

Arkadaşım eğer deam ediyorsa. Thorax BT (Akciğer tomografisi) çektirmen gerek hemen. Tabi doktora git o da aynı şeyi isteyecektir senden. Verem felan olabilir.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3874 Mesaj
3 Haziran 2011; 18:26:43 

Durum devam etmiyor arkadaşlar. Uzun süredir yok böyle bir şey. Aynı zamanda uzun süredir midemde büyük yanmalar da olmuyor, mide yanmasından kaynaklanabilir denmişti diye söylüyorum. Ayrıca göğsümde de ağrı sızı yok. Ben de doktora gitmedim durum böyle olunca

32 Mesaj
22 Eylül 2014; 9:14:39 

benim teyzemde de aynı sorun var kusarken kan geliyor böğürme oluyor. sabah kahlvaltı yaptın bir anda kusma geldi teyzeme böğürürken kan tükürmüş sanırım tıp dilinde hematezi diyorlar.

kusura bakmayın konuyu hortlattım. yardımcı olursanız sevinirim.

asla pes etme...

170 Mesaj
22 Eylül 2014; 10:58:55 

Ağzından kan geliyorsa;

1- Sindirim sistemi kaynaklı olabilir, mide ve yemek borusundan geliyor olabilir;

2- Solunum sistemi kaynaklı olabilir, akciğer ve soluk borusu

3- Sinir sistemi kaynaklı, yani beyin ve onun uzantısal bölgelerinde sorun olabilir

4- Kulak-kuruk-boğaz bölgelerinden geliyor olabilir

5- Ağız-diş-çene ve kafa bölgesinden geliyor olabilir, diş hekimi ilgilenir

Derhal önce br dahiliye doktoruna gitmeniz gerekmektedir, o gerekirse sizi bir veya bir kaç yere yönlendirebilir, eğer bir sonuç çıkmazsa en son bir de diş hekimine gitmenizi öneririm...

101 Mesaj
22 Eylül 2014; 16:25:16 

Midenle alakalı problem yaşıyor olabilirsin. Zaman kaybetmeden dahiliyeye görün. Forumlarda fikir almakla olmaz. Sağlık ihmale gelmez. Çok geçmiş olsun.

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.438