Şimdi Ara

Bilgisayarım USB girişlerine takılan hiçbirşeyi görmüyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
10.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar bilgisayarımda aniden bir problem oluştu.Şöyle ki; Bilgisayarıma USB Joystick takıp PES oynuyordum.Taa ki 20dk. önceye kadar.Yaklaşık 1 saat önce oyundan çıkıp bilgisayarı kapattım.40dk sonra filan bilgisayarı açtığımda bilgisayar USB girişlerine taktığım hiçbirşeyi görmüyor.Joystickin analog/turbo/slow ışıkları yanıyor ama bilgisayar donanımı görmüyor.Abimin laptopunda deniyoruz çalışıyor.Ne gibi bir sorunum olabilir?Bir bilgisi olan varsa lüten yardım edin.Teşekkürler.

• ışıkları çalışıyorsa güç te sorun yok demek ki... sanırım sorun data alışverişinde.. senin joysitck usb leri kitlemiş olabiir.. onun kurulu bir programı varsı onu kaldırmayı dene istersen..
  • Format attıkdan sonra driver kurmadan joysticki kullanabiliyordum.Bu sorunla karsılasınca kurmustum düzelmemişti.Şimdi sildim fakat yine düzelmedi :(.
  • masaüstümü eğer öyle ise diğer usb çıkışlarını dene yine aynıysa kasayı aç usb portlarının bulunduğu kısımlarbak siyahlanma varsa yanmış demektir benim öyle olduda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrTrmn

masaüstümü eğer öyle ise diğer usb çıkışlarını dene yine aynıysa kasayı aç usb portlarının bulunduğu kısımlarbak siyahlanma varsa yanmış demektir benim öyle olduda...

Bilgisayarım masaüstü.Anlamadığım bir şekilde 2 USB portu çalışmıyor.Diğer ikisi çalışıyordu ama ne olduysa anlamadım artık calısmıyor.Güç geliyor ama bilgisayar algılamıyor :S. Yanmış olsa güç gelmezdi sanırım?
  • chipset driverini kurman gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: majest1xc

chipset driverini kurman gerekli.

Nasıl yani ?
  • up :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrPesimist

quote:

Nasıl yani ?

Anakartinin modeli ne ? Onu googledan arattirirsan belki chipset driverini bulabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrGoLd

quote:

Orijinalden alıntı: MrPesimist

quote:

Nasıl yani ?

Anakartinin modeli ne ? Onu googledan arattirirsan belki chipset driverini bulabilirsin

Driverla ilgili bir problem olamaz çünkü kullanıyordum reset attıkdan sonra kullanılmaz hale geldi.Herneyse cd den yükledim chipset driveri(zaten yüklüydü kaldırıp tekrar kurdum) ama sorun çözülmedi :(
  • anakartın usb driverlarını birdaha kur
    sorun güçte deil çünkü taktıgın aygıta güç gelıyor sorun data alısverısınde
  • Kolun arızalanmış olma ihtimalini niye kimse gözetmiyor.
  • arkadaşım şöyle bi sorunda olabilir..

joysitick pcye aşırı yükleme yapmış olabilir.. bu gibi durumlarda usb ler bios tan kitlenebilir. istersen biosa girim tüm ayarları default a getirmeyi denesene belki çözüm olabilir:) başarılar
  • Hocam aynı sorun benim eski bilgisayarımdada başıma gelmişti. Pilini çıkarıp takmıştım (Biosu sıfırlamıştım). Sorun kalmamıştı, isterseniz bir deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: RONSPY

Hocam aynı sorun benim eski bilgisayarımdada başıma gelmişti. Pilini çıkarıp takmıştım (Biosu sıfırlamıştım). Sorun kalmamıştı, isterseniz bir deneyin

Ben anlamam bu işlerden pek ama çoğu hatada pili çıkartıp takıyorum halloluyor
  • Öncelikle arkadaşlar yardım etmeye çalıştığınız için teşekkürler.Ama bazılarınız sırf mesaj atmak için yazıyor.

Şimdi arkadaşlar bios pilini çıkartıp sıfırlamayı deniyeceğim ama başıma bir sorun gelir diye korkuyorum.Bios işlerinden pek anlamam.Sırıfladıkdan sonra ne gibi ayarlar yapmam gerekicek?Başıma ne gibi sorunlar çıkabilir?Teşekkürler.
    Bu arada bilgisayara fazladan iki usb portu taktım onlar sorunsuz şekilde çalışıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Mc donaLd

anakartın usb driverlarını birdaha kur
    sorun güçte deil çünkü taktıgın aygıta güç gelıyor sorun data alısverısınde

Arkadaşım driverları tekrar kurdum diyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: Taha Yasin Erol

Kolun arızalanmış olma ihtimalini niye kimse gözetmiyor.

Pardon ama mesajları nerenle okuyorsun?Başka bilgisayarda denedim ve çalışıyor.Ayrıca sadece joystick değil klavye, mouse vs. hiçbirşey çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juvixted -- 24 Ağustos 2009; 12:10:11 >
  • Pili çıkarıp takınca bios sıfırlanıyor. Eğer biosda kendine göre bir ayar yaptıysan bios sıfırlandıkdan sonra onları yeniden yapmalısın. Yok biosla buzamana kadar hiç uğraşmadım diyorsan sadece pilini çıkarıp tak ondan sonra bilgisayarı açıp usb leri dene bakalım çalışıyormu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RONSPY -- 25 Ağustos 2009; 14:14:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RONSPY

Pili çıkarıp takınca bios sıfırlanıyor. Eğer biosda kendine göre bir ayar yaptıysan bios sıfırlandıkdan sonra onları yeniden yapmalısın. Yok biosla buzamana kadar hiç uğraşmadım diyorsan sadece pilini çıkarıp tak ondan sonra bilgisayarı açıp usb leri dene bakalım çalışıyormu.

Tamam teşekkür ederim.Abim gelince ona sorayım o bir ayar yapmışmı yapmadıysa çıkartıp takıcam.
  • aynı sorun bende de var.. bilgisayarı açtığımda kamera bağlandı gözükmüyordu. sonra yazıcıyı açtım onu da görmedi bilgisayar.. Daha sonra önden arkadan tüm usblere soktum flashlarımı hiçbiri çalışmadı ..

Daha sonra biraz araştırmayla aygıt yöneticisine girdim ..
     Bilgisayarım USB girişlerine takılan hiçbirşeyi görmüyor?

Resimde gördüğünüz gibi hepsi bozuk gözüküyor. Sürücü günçelleştir dedğimde de günçelleştirmiyor .. İnternetten ordaki driverin aynısını yazdım indrdm ama para istiyor o driver..

eğer sorun driversa bu driverları indirebileceğim güvenilir bi adres verebilirmisinz..

değilse bu sorunu nasıl çözebilirm .. bios ayarlarını default yaptm ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haliil72 -- 16 Eylül 2009; 22:16:50 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.