Şimdi Ara

Havalı Tüfek Kullananlar Buraya! (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.290
Cevap
50
Favori
475.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sa arkadaşlar benim bi hatsan 125 tüfeğim var uğraştım 1 gün bi türlü dürbün ayarını yapamadım yardımcı olabilirmisiniz istediğim hedefe 50 metreden dahi vuramıyorum ne yapmam gerek ?
  • Satılık kral safari magnum 6,35 yanında 1 kutu şaçma+4*20dürbün(70 tlye aldım)
    fiyat 200 tl dir kargo ile ya da elden teslim olur.Sanma sebebimtek kırma almamdır,yoksa hiç bir şikayetim yok.
  • Merhabalar
    Hatsan Mod 125 Vortex Sniper la Stoeger X20 combo arasında kaldım. Sizce hangisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihto

Hatsan Mod 85 Sniper Vortex Cuma günü elime geçti, hem cumartesi 2-3 saat hem de pazar 1-2 saat deneme şansım oldu. Ağırlığı, hissiyatı ve atışı anlamında tümüyle beni memnun etti. Dürbünü takıp ilk demememde gayet başarılı sonuçlar aldım (hayatında ilk kez havalı silah kullanan biri için). Dürbünü temelde doğru atışlar sağlayabildikten sonra ince ayar kısmına geçmem gerektiğini söyledi arkadaşlar ama henüz o aşamaya dalmadım, gruplayarak tam bir ayar yapma işini haftaya bıraktım..

Pazar günü yani ikinci günümde 50 metreden 10 atışımın sonucu aşağıdaki gibi, tümü kağıt üstünde, sadece 1'i yuvarlakların dışında, ben sonuçtan memnunum ikinci günde ve 50 metreden bu sonuç için..

Havalı Tüfek Kullananlar Buraya!

Pellet önemli hocam, hangi pelletleri kullandınız.

Bendeki mod 75 ile, maksimum delicilik için crosman pointed 175 lik, maksimum isabet için jsb match jumbo diabolo kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

quote:

Orijinalden alıntı: fatihto

Hatsan Mod 85 Sniper Vortex Cuma günü elime geçti, hem cumartesi 2-3 saat hem de pazar 1-2 saat deneme şansım oldu. Ağırlığı, hissiyatı ve atışı anlamında tümüyle beni memnun etti. Dürbünü takıp ilk demememde gayet başarılı sonuçlar aldım (hayatında ilk kez havalı silah kullanan biri için). Dürbünü temelde doğru atışlar sağlayabildikten sonra ince ayar kısmına geçmem gerektiğini söyledi arkadaşlar ama henüz o aşamaya dalmadım, gruplayarak tam bir ayar yapma işini haftaya bıraktım..

Pazar günü yani ikinci günümde 50 metreden 10 atışımın sonucu aşağıdaki gibi, tümü kağıt üstünde, sadece 1'i yuvarlakların dışında, ben sonuçtan memnunum ikinci günde ve 50 metreden bu sonuç için..

Pellet önemli hocam, hangi pelletleri kullandınız.

Bendeki mod 75 ile, maksimum delicilik için crosman pointed 175 lik, maksimum isabet için jsb match jumbo diabolo kullanıyorum

Selamlar, JSB Match Diabolo Exact Jumbo 5.52 kullanıyorum (linki şurada ) gayet memnunum, hoş hangi pellet'in ne tarzda kullanılması gerekliliği ile ilgili bir fikrim ya da uzmanlığım yok henüz.. alırken satın aldığım yere sordum hangisini önereceği konusunu onlara bırakmıştım..

not : daha önce belirttim mi bilmiyorum ama hedef 14*14 cm bu arada fotoğrafta büyük çıkmış :)
  • Bende havalı tüfek arıyorum 3-5 tane karga var eve dadandı normalde ateşli silah ile vurucamda şehirdeyiz orta yerinde ateşlemek olmaz 2 senedir ne yaptıysam fayda etmedi camın üzerindeki kartonpiyeri yiye yiye bitirdiler neredeyse dış cehpedeki enaz 500-1000tl lik zararları oldu.Tel mel fayda etmiyor 4.kattayız birde.Kovalıyorum karşıki binanın çatısına gidiyorlar taş atsam vurucam 10-20 metre mesafade beni izliyorlar resmen
    200-300tl ye kadar ne önerebilirsiniz?
  • S.a tüm DHciler sonunda bende HATSAN MOD 125 SNİPER WORTEX 5.5 cal.Tüfeğimi almış bulunmaktayım. (İLK TÜFEĞİM )
    Henüz uygun biyer bulamadığım için hiç atış yapmadım . Dürbünüde aldıgım yerde takıp ayarlayabiliriz isterseniz dediler ama ben ilk 100 atışta falan takmayı pek düşünmüyorum tüfek biraz kendine gelsin atış yaptıkça öyle takmayı düşünüyorum. biraz dürbünsüz takılcaz :) Tüfek gerçekten normal ateşli tüfekler kadar zor kuruluyor ağırlığıda bi o kadar var eee Kuvvetli olupta 2.5 kg olmasını zaten bekleyemeyiz benm için ağırlığın hiç bi sorunu yok Tüfek görüntüsü bana göre gerçekten müthiş parçalarıda öyle kutudan çıkanları paylaşayım.

- Hatsan Kayış
    - 1 Paket Gamo saçma ( 200 mermi )
    - Hatsan Bipod
    - Optima 3-9*44 Tüfek Dürbünü
    - STOPER
    - Dürbünlü Tüfek Kılıfı

Nede olsa tüfeğimi yeni aldım çok uzun zaman araştırdım vortexde yeni çıktı yoksa benim aklımda mod125 sniper almak vardı snipera göre yaysız oldugu için namlu çıkış hızında azalma olmuycagı için ve nede olsa yeni model yeni modeldir diye aldık umarım yıllar boyunca arızasız kullanmak nasip olur. Vortex e sahip olan arkadaşlardan tecrübelerine dayanarak fikirlerini paylaşımlarını önerilerini bekliyorum herkese iyi forumlar.
  • bende HATSAN MOD 125 SNİPER WORTEX 5.5 cal. sipariş verdim yarın gelecek heyecanla bekliyorum. uzun süre araştırdım ve en son bunda karar kıldım
  • merhaba arkadaşlar.
    iş yerimde eski model 1992 kırmalı eser es 92 model 0,177 calibre havalı tüfek var.
    bu tüfek ile pek çok sayısız atış yaptık.
    yani bayagı ekmegini yedik.
    bir gazla 3 arkadaş havalı tüfek aldık bugün.
    kendime stoeger atac Suppressor 0,22 calibre 4-16*40 mildot paralax dürbünlü
    arkadaşa hatsan mod 99 0,22 calibre 3-9*32 optima dürbün
    arkadaşa hatsan alfamax 0,22 calibre 3-9*32 optima dürbün.

stoeger kesinlikle diger tüfeklerle çok farkı var.
    en az %50 daha sessiz bir tüfek.
    işçilik kalitesi çok üst seviye
    atış sistemi gaz pistonlu olmasından yok denecek kadar az geri tepmesi var.
    dürbünü ise oldukça başarılı .optima 3-9*32 dürbünle alakası yok.
    iş yerimde atışlarımı 10 metreden gerçekleştirdim.
    stoeger dürbününde 16*yakınlaştırması çok net.optima nın 9*yakınlaştırması bugulu mecburen 6*yakınlaştırmada atış yapabiliyoruz.

neyse gelelim tüm tüfeklerin sıfırlama ayarlarına.
    hatsanlarda gez-arpaçık var fakat stoeger atac da ise gez-arpaçık yok.

bu kırmalı tüfeklerde sıfırlama atışı yapmak oldukça zor imiş.
    resmen kol kası yaptım.
    internet de sıfırlama lazer point gördüm.ondan sipariş edicem.

atış yaptıgım zemini özellikleri :sırasıyla önden içe dogru:
    hedef kagıdı
    3 cm sert strofor.dış cephelerde kullanılan
    12 mm çam ahşap kontraplak.çok rahatlıkla delip geçiyor
    10 cm kalınlıgında koltuk süngeri
    1 mm kalınlıgında metal saç plaka

direk 1 mm metal saç plakaya atışlarımda hatsanlar daha çok hasar veriyor.
    ama her iki markada 10 metreden metal plakayı delip geçmeyi başaramadı.
    kullandıgım mermiler victory ve ince mehmet ucu sivri olanlardan.

ilk izlenimlerim bunlar.
    havala iyi olursa ilk fırsatta 50-100 metre şişe kırmaca yapıcam.

hekese havalı atışlar.
  • Arkadaşlar Dürbün Hayla Satılıktır.150 ₺ Dir Sıfır ayarında kutulu tüm belgeleriyle temizleme bezi koruyucu başları ile birlikte satılacaktır.Paraya ihtiyacım var Lütfen ilgilenin Pazarlık payı vardır.

İlgilenen bana özel mesaj atsın yada alıntı yapsın veya benden bahsetsin.(yoksa haberim olmuyor.)
  • Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 23 Ocak 2021; 23:57:31 >
  • hatsan mod 125 cok etkili bir silah.

EKSİKLERİ

1--şarjörlü olsa.
    2-ağır
    3-moderetörde lazerli sıfırlama olmuyor
    4-hatsan stoper hediye olmalı idi(15 tl imiş)

ARTILARI

1-çok güçlü
    2-5,5 mm en iyisi
    3-hediye dürbün
    4-marka ürüne sahip çıkıyor
    5-sessiz
    6-vortex piston tepmeyi azalmış gibi
  • Arkadaşlar hatsan 125 striker tüfeğimi satıyorum, dürbünü ve kılıfı ile birlikde. 7 aylık tüfek bi kutu saçma belki atmışımdır.
    Sıfır ayarında 200 tl ye vereceğim. Yer sultangazi 05364118715
    resim isterseniz atarım maun kaplamalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir çok marka ve model arasında karasız kaldım. İlk defa alacağım ama giriş seviyesinden ziyade direk üst modellerden almak istiyorum. Fakat kurmalı mı yoksa tüplü modeller mi daha iyi? Yerli olarak en çok hatsan tercih ediliyor galiba. bütce sorun değil. tavsiye olarak ne önerirsiniz.

Tesekkurler
  • Merhaba bu Hatsan Mod 125 Vortex ile ilgili internette pek bilgi göremedim. Bu Vortex Mod 125'e ne gibi özellikler kattı biraz bahsederminiz. Birde istabetinden ve dürbün ayarının bozulup bozulmamasınsan bahsedermisiniz?
  • Merhaba bende gamo cfr whısper aldım 4,5 cal yaklasık 2 aydır kullanıyorum. fakat kafama göre pellet bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Elimde olan gamo pro magnum ve şu an yeni aldığım fakat atışını yapamadığım gamo rocket var.
  • JSB Exact ve Crosman Premier HollowPoint bu tüfek için en iyi performansı alabileceğin pelletlerdir. Gamo'yu namluna koyma, rezalet bir pellettir.
  • Ben 12yaşındayım havalı tüfele yakalansam ceza yermiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4,5 mm yoksa5,5 mi ?
  • Arkadaşlar ben de havalı tüfek alacağım fakat 4,5mm kalibre mi yoksa 5,5 mm kalibre mi alacağıma karar veremedim ve alttan kurmalılar daha kullanışlı gibime geldi fakat bunlarda seçenek az acaba bunlarda bir problem olur mu ? yardımcı olursanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.